"Об утверждении минимального размера расходов на управление объектом кондоминиума и содержание общего имущества объекта кондоминиума по Осакаровскому району на 2026 год"
Решение Осакаровского районного маслихата Карагандинской области от 5 марта 2026 года № 46/452
В соответствии с пунктом 1 статьи 10-3 Закона Республики Казахстан "О жилищных отношениях" и на основании Приказа исполняющего обязанности Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 30 марта 2020 года № 166 "Об утверждении Методики расчета сметы расходов на управление объектом кондоминиума и содержание общего имущества объекта кондоминиума, а также методики расчета минимального размера расходов на управление объектом кондоминиума и содержание общего имущества объекта кондоминиума" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 20284), Осакаровский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить минимальный размер расходов на управление объектом кондоминиума и содержание общего имущества объекта кондоминиума по Осакаровскому району на 2026 год в сумме 57,94 (пятьдесят семь тенге девяносто четыре тиын) тенге за один квадратный метр в месяц.
2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель маслихата К. Саккулаков
Приложение 1
Утвержден решением
Осакаровского районного
маслихата
от "5" марта 2026 года № 46/452
Минимальный размер расходов на управление объектом кондоминиума и содержание общего имущества объекта кондоминиума по Осакаровскому району

Осакаров ауданы бойынша кондоминиум объектісін басқаруға және кондоминиум объектісінің ортақ мүлкін күтіп-ұстауға арналған шығыстардың ең төмен мөлшерін 2026 жылға бекіту туралы
Қарағанды облысы Осакаров аудандық мәслихатының 2026 жылғы 5 наурыздағы № 46/452 шешімі
Қазақстан Республикасының "Тұрғын үй қатынастары туралы" Заңының 10-3-бабының 1-тармағына, "Кондоминиум объектісін басқаруға және кондоминиум объектісінің ортақ мүлкін күтіп-ұстауға арналған шығыстар сметасын есептеу әдістемесін, сондай-ақ кондоминиум объектісін басқаруға және кондоминиум объектісінің ортақ мүлкін күтіп-ұстауға арналған шығыстардың ең төмен мөлшерін есептеу әдістемесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің міндеттерін атқарушысының 2020 жылғы 30 наурыздағы № 166 бұйрығына (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20284 болып тіркелген) Осакаров аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2026 жылға Осакаров ауданы бойынша кондоминиум объектісін басқаруға және кондоминиум объектісінің ортақ мүлкін күтіп-ұстауға арналған шығыстардың ең төмен мөлшері бір шаршы метр үшін айына 57,94 (елу жеті теңге тоқсан төрт тиын) теңге сомасында бекітілсін.
2. Осы шешім оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Мәслихат төрағасы Қ. Саккулаков
Осакаров аудандық мәслихаттының
2026 жылдың "5" наурыздағы № 46/452
шешімімен бекітілген
1 қосымша
Осакаров ауданы бойынша кондоминиум объектісін басқаруға және кондоминиум объектісінің ортақ мүлкін күтіп-ұстауға арналған шығыстардың ең төмен мөлшері

1. Для расчета минимального размера расходов на управление объектом кондоминиума и содержание общего имущества объекта кондоминиума используется обязательный перечень и периодичность работ и услуг согласно Приложению 2настоящего решение и рассчитывается по формуле:
P min.год = (Рупр.+Р сод.)*К = (0+253092,0)*1,6 = 404947,0 тенге
Рmin – минимальные расходы на управление объекта кондоминиума и содержание общего имущества объекта кондоминиума;
Р упр. – расходы, предусмотренные в Приложении 1 настоящего решения.
Р сод. – расходы, предусмотренные в Приложения 1 настоящего решения.
К – повышающий коэффициент к расходам управлению объектом кондоминиума и содержания общего имущества объекта кондоминиума в зависимости от срока эксплуатации и характеристик многоквартирного жилого дома в соответствии с Приложением 1.

1. Кондоминиум объектісін басқаруға және кондоминиум объектісінің ортақ мүлкін күтіп-ұстауға жұмсалатын шығыстардың ең төмен мөлшерін есептеу үшін 2-қосымшаға сәйкес жұмыстар мен көрсетілетін қызметтердің міндетті тізбесі мен кезеңділігі пайдаланылады және мынадай формула бойынша есептеледі:
P min.жыл = (Р басқ.+Р күт.)*К = (0+253092,0)*1,6 = 404947,0 тенге тенге
Р min – кондоминиум объектісін басқаруға және кондоминиум объектісінің ортақ мүлкін күтіп-ұстауға арналған ең төмен шығыстар;
Р басқ. – осы шешімнің 1-қосымшасында көзделген шығыстар.
Р күт. – осы шешімнің 1-қосымшасында көзделген шығыстар.
К – 1-қосымшаға сәйкес көп пәтерлі тұрғын үйді пайдалану мерзімі мен сипаттамаларына байланысты кондоминиум объектісін басқару және кондоминиум объектісінің ортақ мүлкін күтіп-ұстау шығыстарына арттырушы коэффициент.

2. Размер минимального расхода на управление объектом кондоминиума и содержание общего имущества объекта кондоминиума для региона, рассчитываются по формуле:
В min = Рmin.год/(S полез.*12 мес.) = 404947,0 /(583,4*12) = 57,94 тенге, где:
В min – минимальный размер взноса на управление объектом кондоминиума и содержание общего имущества объекта кондоминиума;
Р год – сумма расходов на управление объектом кондоминиума и содержание общего имущества объекта кондоминиума;
S полез. – полезная площадь объекта кондоминиума, исчисляемая в квадратных метрах.

2. Кондоминиум объектісін басқаруға және өңір үшін кондоминиум объектісінің ортақ мүлкін күтіп-ұстауға арналған ең төменгі шығыстың мөлшері мынадай формула бойынша есептеледі:
В min = Р min.жыл /(S пайд.*12 ай) = 404947,0 /(585,4*12) = 57,94 тенге, где:
В min – кондоминиум объектісін басқаруға және кондоминиум объектісінің ортақ мүлкін күтіп-ұстауға арналған жарнаның ең төмен мөлшері;
Р жыл – кондоминиум объектісін басқаруға және кондоминиум объектісінің ортақ мүлкін күтіп-ұстауға арналған шығыстар сомасы;
S пайд. – шаршы метрмен есептелетін кондоминиум объектісінің пайдалы алаңы.

3. Минимальный размер расходов на управление объектом кондоминиума и содержание общего имущества объекта кондоминиума применяется в многоквартирных жилых домах, где собственники квартир, нежилых помещении не приняли решение о размере расходов или где ранее собственниками было принято решение об утверждении платы на содержание жилья, меньше чем установленный представительным органом минимальный размер на содержание общедомового имущества.
Коэффициенты для определения взносов на управление объектом кондоминиума и содержание общего имущества объекта кондоминиума в зависимости от срока эксплуатации и характеристики многоквартирного жилого дома по Осакаровскому району
Класс зданий*
Этажность зданий
до 2
3-5
6 - 9

3. Кондоминиум объектісін басқаруға және кондоминиум объектісінің ортақ мүлкін күтіп-ұстауға арналған шығыстардың ең төмен мөлшері пәтерлердің, тұрғын емес үй-жайлардың меншік иелері шығыстардың мөлшері туралы шешім қабылдамаған немесе бұрын меншік иелері тұрғын үйді күтіп-ұстауға арналған төлемақыны бекіту туралы шешім қабылдаған көппәтерлі тұрғын үйлерде қолданылады, бұл өкілді орган белгілеген үйге ортақ мүлікті күтіп-ұстауға арналған ең төмен мөлшерден төмен.
Осакаров ауданы бойынша кондоминиум объектісін басқаруға және кондоминиум объектісінің ортақ мүлкін күтіп-ұстауға жұмсалатын жарналар анықтау үшін коэффициенттер
Ғимараттарсыныбы
Ғимараттардыңқабаттылығы
2-ге дейін
3-5
6 - 9

100 000
2.3
подготовка общедомовых инженерных систем и оборудований к сезонной эксплуатации (промывка, о прессовка, регулировка, наладка и другое)
2.4
обеспечение санитарного состояния мест общего пользования объекта кондоминиума (влажная уборка, подметание и мытье подъездов, подъездов, холлов, лестничных маршей, лестничных площадок, лифтовых кабинок и другие санитарные мероприятия)
2.5
обеспечение санитарного состояния земельного участка придомовой территории объекта кондоминиума (озеленение (посадка, уход, снос, обрезка зеленых насаждений и газонов), санитарная очистка мусоропровода, очистка выгребных ям, уборка и побелка дворовых уборных, уборка листьев, снега и наледи, в том числе с крыши)
2.6
приобретение, установка, сервисное обслуживание и поверка общедомовых приборов учета, а также систем учета теплопотребления и элементов автоматизированных систем регулирования теплопотребления
2.7
обеспечение безопасной эксплуатации опасных технических устройств, текущему ремонту и локализации аварийных случаев (обслуживание лифтов)
2.8
противопожарные мероприятия, включая содержание противопожарного оборудования, приобретение и зарядку, перезарядку огнетушителей, пожарных рукавов, осуществление специальных надписей, указателей, оформление планов и схем эвакуации, за исключением приобретения и установки систем пожаротушения
2.9
содержание и техническое обслуживание слаботочных инженерных систем, состоящие из устройств сигнализации загазованности, задымления и затопления, систем автоматической пожарной сигнализации, систем автоматизации и диспетчеризации инженерного оборудования многоквартирного жилого дома, входящих в состав общего имущества объекта кондоминиума (домофонные системы и оборудование, видеонаблюдение), систем по оказанию услуг телефонной связи, телевидения и интернета, за исключением оборудования и кабеля, расположенного в квартире, нежилом помещении, кладовке
2.10
текущий ремонт общего имущества объекта кондоминиума (на основании дефектного акта)
100 000
2.11
оплату коммунальных услуг на содержание общего имущества объекта кондоминиума
2.12
установка домофонного оборудования
2.13
хозяйственные расходы (приобретение инвентаря, оборудования и другое)
2.14
вывоз крупногабаритного мусора
3
Итого по пункту 2:
253 092
4
ВСЕГО:
253 092
5
Повышающий коэффициент 1,6
6
Всего с повышающим коэффицентом
404 947
7
Размер минимального расхода

100 000
2.3
үйге ортақ инженерлік жүйелер мен жабдықтарды күзгі-қысқы кезеңдерге дайындау;
2.4
кондоминиум объектісін ортақ пайдаланылатын орындарының санитариялық жағдайын қамтамасызету;
2.5
кондоминиум объектісінің үй маңындағы аумағының жер учаскесінің санитариялық жағдайын қамтамасызету (көгалдандыру (жасыл желектер мен көгалдарды отырғызу, күту, кесу), қоқыс құбырын санитариялық тазалау, қазылған шұңқырларды тазалау, аула дәретханаларын жинау және ақтау, жапырақтарды, қар мен мұздақтарды, оның ішінде шатырдан тазалау);
2.6
Энергетикалық желілердің, сондай-ақ энергия тұтынуды есепке алу аспаптарының тиісті техникалық жай-күйі мен қауіпсіздігі энергиямен жабдықтаушы ұйымға жүктелген жағдайларды қоспағанда, үйге ортақ есепке алу аспаптарына сервистік қызмет көрсету және тексеру
2.7
өртке қарсы жабдықты күтіп ұстауды, өрт сөндіргіштерді сатып алуды және зарядтауды, арнайы жазуларды, көрсеткіштерді жүзеге асыруды, эвакуациялау жоспарлары мен схемаларын ресімдеуді, өртке қарсы сигнал беру және өртсөндіру жүйелерін сатып алуды және орнатуды қоспағанда, өртке қарсыіс-шаралар;
2.8
өртке қарсы жабдықты күтіп ұстауды, өрт сөндіргіштерді, өртке су себетін түтік құбырларын сатып алуды және зарядтауды, қайта зарядтауды, арнайы жазуларды, көрсеткіштерді жүзеге асыруды, эвакуациялау жоспарлары мен схемаларын ресімдеуді қоса алғанда, өртке қарсы іс-шаралар
2.9
пәтерде, тұрғын емес үй-жайда, қоймада орналасқан жабдық пен кабельді қоспағанда, кондоминиум объектісінің ортақ мүлкінің құрамына кіретін көппәтерлі тұрғын үйдің газдану, түтіндеу және су басу дабылы құрылғыларынан, автоматты өрт дабылы жүйелерінен, инженерлік жабдықтарын автоматтандыру және диспетчерлеу жүйелерінен (домофон жүйелері мен жабдықтары, бейнебақылау), телефон байланысы, теледидар және интернет қызметтерін көрсету жүйелерінен тұратын әлсіз тоқтарға арналған инженерлік жүйелерді күтіп-ұстау және оларға техникалық қызмет көрсету
2.10
кондоминиум объектісінің ортақ мүлкін ағымдағы жөндеу (ақау актісі негізінде)
жылына 1 рет
100 000
2.11
кондоминиум объектісінің ортақ мүлкін күтіп-ұстауға тұтынылған коммуналдық қызметтер төлемі
2.12
домофон жабдықтарын орнату
2.13
шаруашылық шығыстар (құралдарды, жабдықтарды және басқаларды сатып алу)
2.14
ірі габаритті қоқыстарды шығару
3
Итого по пункту 2:
253 092
4
ВСЕГО:
253 092
5
Повышающий коэффициент 1,6
6
Всего с повышающим коэффицентом
404 947
7
Размер минимального расхода

57,94
Приложение 3
Утвержден решением
Осакаровского районного
маслихата
от "5" марта 2026 года № 46/452
Минимальный размер расходов на управление объектом кондоминиума и содержание общего имущества объекта кондоминиума по Осакаровскому району
Наименование
Минимальный размер расходов за 1 м2 (тенге) в месяц
1
Размер расходов на управление объектом кондоминиума и содержание общего имущества объекта кондоминиума (без учета коэффициента)
57,94
Примечание: м2 – квадратный метр

57,94
Осакаров аудандық мәслихаттының
2026 жылдың "5" наурыздағы № 46/452
шешімімен бекітілген
3 қосымша
Осакаров ауданы бойынша кондоминиум объектісін басқаруға және кондоминиум объектісінің ортақ мүлкін күтіп-ұстауға арналған шығыстардың ең төмен мөлшері
Атауы
Айына 1 м2 (теңге) үшін шығыстардың ең төмен мөлшері
1
Кондоминиум объектісін басқаруға және кондоминиум объектісінің ортақ мүлкін күтіп-ұстауға арналған шығыстардың ең төмен мөлшері
57
Ескерту:м2 – шарты метр