О внесении изменений и дополнения в решение Осакаровского районного маслихата от 18 декабря 2025 года № 42/418 "О бюджете поселков, сельских округов Осакаровского района на 2026-2028 годы"
Решение Осакаровского районного маслихата Карагандинской области от 6 февраля 2026 года № 45/447
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2026.
Осакаровский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Осакаровского районного маслихата от 18 декабря 2025 года № 42/418 "О бюджете поселков, сельских округов Осакаровского района на 2026-2028 годы", следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет поселка Осакаровка на 2026-2028 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 409 711 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 397 611 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 0 тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 1 900 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 10 200 тысяч тенге;
2) затраты – 500 712 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 91 001 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 91 001 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 91 001 тысяч тенге.";
дополнить пунктом 1-1 следующего содержания:
"1-1. Предусмотреть в составе поступлений в бюджет поселка Осакаровка на 2026 год целевые трансферты из районного бюджета согласно приложению 3-1.";
пункт 2 изложить в новой редакции:
"2. Утвердить бюджет поселка Молодежный на 2026-2028 годы согласно приложениям 4, 5, 6, 7 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 140 926 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 103 664 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 0 тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 2 000 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 35 262 тысяч тенге;
2) затраты –162 427 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;

Осакаров аудандық мәслихатының 2025 жылғы 18 желтоқсандағы № 42/418 "Осакаров ауданының кенттерінің, ауылдық округтарының 2026-2028 жылдарға арналған бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Қарағанды облысы Осакаров аудандық мәслихатының 2026 жылғы 6 ақпандағы № 45/447 шешімі
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі.
Осакаров аудандық мәслихат ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Осакаров аудандық мәслихатының 2025 жылғы 18 желтоқсандағы № 42/418 "Осакаров ауданының кенттерінің, ауылдық округтарының 2026-2028 жылдарға арналған бюджеті туралы" шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1 - тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Осакаровка кентінің 2026-2028 жылдарға арналған бюджеті 1, 2, 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 409 711 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 397 611 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 1 900 мың теңге;
трансферттер түсімі – 10 200 мың теңге;
2) шығындар – 500 712 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерiмен жасалатын операциялар бойынша сальдо - 0 теңге, оның iшiнде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - - 91 001 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 91 001 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі - 0 теңге;
қарыздарды өтеу - 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары - 91 001 мың теңге.";
келесі мазмұндағы 1-1-тармақпен толықтырылсын:
"1-1. Осакаровка кентінің 2026 жылға арналған бюджетіне түсетін түсімдер құрамында аудандық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер 3-1 қосымшаға сәйкес көзделсін.";
2 - тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"2. Молодежный кентінің 2026-2028 жылдарға арналған бюджеті 4, 5, 6, 7 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 140 926 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 103 664 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 2 000 мың теңге;
трансферттер түсімі – 35 262 мың теңге;
2) шығындар - 162 427 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерiмен жасалатын операциялар бойынша сальдо - 0 теңге, оның iшiнде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;

5) дефицит (профицит) бюджета – - 711 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 711 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 711 тысяч тенге.";
пункт 8 изложить в новой редакции:
"8. Утвердить бюджет Озерного сельского округа на 2026-2028 годы согласно приложениям 28, 29, 30, 31 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 39 901 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 13 556 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 0 тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 900 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 25 445 тысяч тенге;
2) затраты – 45 503 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -5 602 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 5 602 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 5 602 тысяч тенге.";
пункт 9 изложить в новой редакции:
"9. Утвердить бюджет Кундуздинского сельского округа на 2026-2028 годы согласно приложениям 32, 33, 34, 35 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 44 948 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 2 740 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 0 тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 0 тенге;
поступлениям трансфертов – 42 208 тысяч тенге;
2) затраты – 45 588 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -640 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 640 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 640 тысяч тенге.";
пункт 10 изложить в новой редакции:
"10. Утвердить бюджет Николаевского сельского округа на 2026-2028 годы согласно приложениям 36, 37, 38, 39 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 38 064 тысяч тенге, в том числе по:

5) бюджет тапшылығы (профициті) - - 711 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 711 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі - 0 теңге;
қарыздарды өтеу - 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 711 мың теңге.";
8 - тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"8. Озерный ауылдық округінің 2026-2028 жылдарға арналған бюджеті 28, 29, 30, 31 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 39 901 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 13 556 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 900 мың теңге;
трансферттер түсімі – 25 445 мың теңге;
2) шығындар - 45 503 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерiмен жасалатын операциялар бойынша сальдо - 0 теңге, оның iшiнде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - - 5 602 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 5 602 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі - 0 теңге;
қарыздарды өтеу - 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 5 602 мың теңге.";
9 - тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"9. Құндызды ауылдық округінің 2026-2028 жылдарға арналған бюджеті 32, 33, 34, 35 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 44 948 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 2740 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 0 теңге;
трансферттер түсімі – 42 208 мың теңге;
2) шығындар - 45 588 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерiмен жасалатын операциялар бойынша сальдо - 0 теңге, оның iшiнде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - - 640 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 640 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі - 0 теңге;
қарыздарды өтеу - 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 640 мың теңге.";
10 - тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"10. Николаев ауылдық округінің 2026-2028 жылдарға арналған бюджеті 36, 37, 38, 39 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 38 064 мың теңге, оның ішінде:

"24. Учесть в составе поступлений и расходов бюджета поселков, сельских округов на 2026 год целевые трансферты из вышестоящего бюджета согласно приложениям 3-1, 7, 11, 15, 19, 23, 27, 31, 35, 39, 43, 47, 51, 55, 59, 63, 67, 71, 75, 79, 83, 87, 91";
приложения 1, 4, 7, 8, 11, 12, 15, 16, 19, 20, 23, 24, 27, 28, 31, 32, 35, 36, 39, 40, 43, 44, 47, 48, 51, 52, 55, 56, 59, 60, 63, 64, 67, 68, 71, 72, 75, 76, 79, 80, 83, 84, 87, 88, 91 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45 к настоящему решению;

"24. 2026 жылға арналған кенттер, ауылдық округтер бюджетінің түсімдері мен шығыстарының құрамында 3-1, 7, 11, 15, 19, 23, 27, 31, 35, 39, 43, 47, 51, 55, 59, 63, 67, 71, 75, 79, 83, 87, 91 қосымшаларға сәйкес жоғары тұрған бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер ескерілсін";
көрсетілген шешімнің 1, 4, 7, 8, 11, 12, 15, 16, 19, 20, 23, 24, 27, 28, 31, 32, 35, 36, 39, 40, 43, 44, 47, 48, 51, 52, 55, 56, 59, 60, 63, 64, 67, 68, 71, 72, 75, 76, 79, 80, 83, 84, 87, 88, 91 қосымшалары осы шешімнің 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда мазмұндалсын;

1 200
На обеспечение функционирования автомобильных дорог в городах районного значения, селах, поселках, сельских округах
9 000

1 200
Аудандық маңызы бар қалаларда, ауылдарда, кенттерде, ауылдық округтерде автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз етуге
9 000