О внесении изменений в решение Нуринского районного маслихата от 18 декабря 2025 года № 199 "О районном бюджете на 2026-2028 годы"
Решение Нуринского районного маслихата Карагандинской области от 28 мая 2026 года № 244
Нуринский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение районного маслихата от 18 декабря 2025 года №199 "О районном бюджете на 2026-2028 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 219199) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2026 – 2028 годы согласно приложениям 1, 2 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 4 512 499 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления - 2 760 968 тысяч тенге;
неналоговые поступления - 62 511 тысяч тенге;
поступления трансфертов - 1 689 020 тысяч тенге;
2) затраты – 5 057 857 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 54 277 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 153 537 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 99 260 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 599 635 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 599 635 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов - 153 537 тысяч тенге;

Нұра аудандық мәслихатының 2025 жылғы 18 желтоқсандағы № 199 "2026 – 2028 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Қарағанды облысы Нұра аудандық мәслихатының 2026 жылғы 28 мамырдағы № 244 шешімі
Нұра аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАЙДЫ:
1. Нұра аудандық мәслихатының 2025 жылғы 18 желтоқсандағы №199 "2026 – 2028 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 219199) мынадай өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ келесі редакцияда мазмұндалсын:
"1. 2026 – 2028 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде, 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер –4 512 499 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 2 760 968 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 62 511 мың теңге;
трансферттер түсімі – 1 689 020 мың теңге;
2) шығындар –5 057 857 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу –54 277 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 153 537 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 99 260 мың теңге;
4) қаржылық активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 599 635 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) –599 635 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 153 537 мың теңге;

96 358
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
796
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
104 349
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
105 800
027
Реализация мероприятий по социальной защите населения
12 008
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
99 747
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
99 747
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
36 086
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
1 000
021
Капитальные расходы государственного органа
1 200
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
48 449
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
9 700
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
3 312
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
954 043
1
Жилищное хозяйство
478 488
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
454 879
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
2 100
004
Обеспечение жилья отдельным каиегориям граждан
22 000
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
430 779
479
Отдел жилищной инспекции района (города областного значения)
23 609
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищного фонда
23 609
2
Коммунальное хозяйство
348 723
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
295 168
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
233 207
026
Организация эксплуатации тепловых сетей, находящихся в коммунальной собственности районов (города областного значения)
61 961
467
Отдел строительства района (города областного значения)
53 555
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
53 555
3
Благоустройство населенных пунктов
126 832
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)

96 358
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
796
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
104 349
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
105 800
027
Халықты әлеуметтік қорғау жөніндегі іс-шараларды іске асыру
12 008
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
99 747
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
99 747
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
36 086
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
1 000
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1200
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
48 449
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
9 700
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардыңскүрделі шығыстары
3 312
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
954 043
1
Тұрғын үй шаруашылығы
478 488
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
454 879
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
2 100
004
Азаматтардың жекелеген санаттарын тұрғын үймен қамтамасыз ету
22 000
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
430 779
479
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй инспекциясы бөлімі
23 609
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй қоры саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
23 609
2
Коммуналдық шаруашылық
348 723
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
295 168
012
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
233 207
026
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі жылу желілерін пайдалануды ұйымдастыру
61 961
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
53 555
058
Елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
53 555
3
Елді-мекендерді көркейту
126 832
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі