О внесении изменений и дополнений в некоторые приказы Председателя Комитета национальной безопасности Республики Казахстан
Приказ Председателя Комитета национальной безопасности Республики Казахстан от 8 июля 2026 года № 59/қе
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести изменения и дополнения в некоторые приказы Председателя Комитета национальной безопасности Республики Казахстан согласно приложению к настоящему приказу.
2. Департаменту кадров Комитета национальной безопасности Республики Казахстан в установленном законодательством порядке в течение десяти календарных дней со дня подписания настоящего приказа направить его копии в электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан.
3. Территориальным органам Комитета национальной безопасности Республики Казахстан в месячный срок известить соответствующие территориальные органы Министерства юстиции Республики Казахстан о внесенных изменениях, указанных в пункте 1 настоящего приказа.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель Комитета генерал-лейтенант
национальной безопасности
Е. Сагимбаев
Приложение к приказу
Председателя Комитета
национальной безопасности
Республики Казахстан
от 8 июля 2026 года № 59/қе
Перечень некоторых приказов Председателя Комитета национальной безопасности Республики Казахстан, в которые вносятся изменения и дополнения
1. Внести в приказ Председателя Комитета национальной безопасности Республики Казахстан от 6 ноября 2014 года № 369 "Об утверждении Положения о Департаменте Комитета национальной безопасности Республики Казахстан по Алматинской области" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 9886) следующие изменения и дополнения:
в Положении о Департаменте Комитета национальной безопасности Республики Казахстан по Алматинской области, утвержденном вышеуказанным приказом:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Департамент Комитета национальной безопасности Республики Казахстан по Алматинской области (далее – Департамент) является территориальным органом Комитета национальной безопасности Республики Казахстан (далее – КНБ), осуществляющим руководство в сферах: разведывательной, контрразведывательной, оперативно-розыскной деятельности, пресечения актов терроризма и иных особо опасных преступных посягательств на личность, общество и государство, выявления, пресечения, раскрытия и расследования коррупционных правонарушений, в области государственного контроля в сфере цифровизации в части кибербезопасности критически важных цифровых объектов, защиты государственных секретов, и уполномоченным органом по защите государственных секретов на территории Алматинской области.";
в пункте 13:
подпункт 11) изложить в следующей редакции:
"11) осуществление государственного контроля в сфере цифровизации в части кибербезопасности критически важных цифровых объектов;";
дополнить подпунктом 12) следующего содержания:

Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының кейбір бұйрықтарына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының 2026 жылғы 8 шiлдедегi № 59/қе бұйрығы
БҰЙЫРАМЫН:
1. Осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының кейбір бұйрықтарына өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін.
2. Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Кадрлар департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен осы бұйрық қол қойылған күнінен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның қазақ және орыс тілдеріндегі көшірмелерін электронды түрде ресми жариялау және Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Қазақстан Республикасы Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жолдасын.
3. Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің аумақтық органдары бір ай мерзімде Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің тиісті аумақтық органдарын осы бұйрықтың 1-тармағында көрсетілген өзгерістер туралы хабардар етсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Комитет Төрағасы ұлттық
қауіпсіздік генерал-лейтенанты
Е. Сағымбаев
Қазақстан Республикасы
Ұлттық қауіпсіздік комитеті
Төрағасының
2026 жылғы 8 шілдедегі
№ 59/қе бұйрығына қосымша
Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының өзгерістер мен толықтырулар енгізілетін кейбір бұйрықтарының тізбесі
1. "Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Алматы облысы бойынша департаменті туралы ережені бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының 2014 жылғы 6 қарашадағы № 369 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9886 болып тіркелген) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
жоғарыда аталған бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Алматы облысы бойынша департаменті туралы ережеде:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Алматы облысы бойынша департаменті (бұдан әрі – Департамент) Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің (бұдан әрі – ҰҚК) мынадай салаларда: барлау, қарсы барлау, жедел-іздестіру қызметі, терроризм актілерінің және жеке адамға, қоғам мен мемлекетке қауіп төндіретін өзге де аса қауіпті қылмыстардың жолын кесу, сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылықтарды анықтау, жолын кесу, ашу және тергеп-тексеру, аса маңызды цифрлық объектілердің киберқауіпсіздігі бөлігінде цифрландыру саласындағы мемлекеттік бақылау, мемлекеттік құпияларды қорғау салаларында басшылықты жүзеге асыратын аумақтық органы және Алматы облысының аумағында мемлекеттік құпияларды қорғау бойынша уәкілетті орган болып табылады.";
13-тармақта:
11) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"11) аса маңызды цифрлық объектілердің киберқауіпсіздігі бөлігінде цифрландыру саласындағы мемлекеттік бақылауды жүзеге асыру;";
мынадай мазмұндағы 12) тармақшамен толықтырылсын:

"12) иные задачи, предусмотренные законами Республики Казахстан и актами Президента Республики Казахстан.";
в пункте 14:
в подпункте 1):
абзац двадцать четвертый изложить в следующей редакции:
"получать безвозмездно и с соблюдением установленных законодательными актами требований к разглашению сведений, составляющих коммерческую, банковскую и иную охраняемую законом тайну, от государственных органов и организаций информацию, необходимую для выполнения задач, возложенных на органы национальной безопасности, включая цифровые ресурсы, которые предоставляются из цифровых систем государственных органов и организаций, в порядке, установленном совместными нормативными правовыми актами с указанными государственными органами, а с организациями – соглашениями;";
абзац тридцать четвертый изложить в следующей редакции:
"создавать и использовать оперативные учеты и цифровые системы, обеспечивающие решение задач оперативно-розыскной деятельности;";
абзац тридцать девятый изложить в следующей редакции:
"в соответствии с законодательством Республики Казахстан использовать цифровые системы, обеспечивающие решение возложенных на него задач, организовывать исследование в ходе досудебного расследования, производства по делам об административных правонарушениях в порядке, установленном законодательством;";
абзац двадцать первый подпункта 2) изложить в следующей редакции:
"представлять по запросу уполномоченного органа по финансовому мониторингу сведения из собственных цифровых систем в соответствии с законодательством Республики Казахстан о противодействии легализации (отмыванию) доходов, полученных преступным путем, и финансированию терроризма;";
в пункте 15:
подпункт 25) изложить в следующей редакции:
"25) организация архивного дела в Департаменте, создание и использование в этих целях цифровых систем;";
подпункт 27) изложить в следующей редакции:
"27) проведение полиграфологических исследований и осуществление учета их результатов в цифровой системе в органах национальной безопасности;";
дополнить подпунктами 41-1), 41-2), 41-3) следующего содержания:
"41-1) осуществление государственного контроля в сфере цифровизации в части кибербезопасности критически важных цифровых объектов;
41-2) выдача предписаний при выявлении нарушений требований законодательства Республики Казахстан в сфере цифровизации в части кибербезопасности критически важных цифровых объектов;
41-3) направление для исполнения предписаний при выявлении нарушений требований законодательства Республики Казахстан в сфере цифровизации в части кибербезопасности критически важных цифровых объектов;".

"12) Қазақстан Республикасының заңдарында және Қазақстан Республикасы Президентінің актілерінде көзделген өзге мақсаттарды орындау.";
14-тармақта:
1) тармақшада:
жиырма төртінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"мемлекеттік органдар мен ұйымдардың цифрлық жүйелерінен көрсетілген мемлекеттік органдармен – бірлескен нормативтік құқықтық актілерде, ал ұйымдармен келісімдерде белгіленген тәртіппен берілетін цифрлық ресурстарды қоса алғанда, ұлттық қауіпсіздік органдарына жүктелген міндеттерді орындауға қажетті ақпаратты мемлекеттік органдардан және ұйымдардан өтеусіз жəне заңнамалық актілерде коммерциялық, банктік жəне заңмен қорғалатын өзге де құпияны құрайтын мəлiметтердi жария етуге белгіленген талаптарды сақтай отырып алу;";
отыз төртінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"жедел-іздестіру қызметінің міндеттерін шешуді қамтамасыз ететін жедел есепке алу мен цифрлық жүйелерді құру және пайдалану;";
отыз тоғызыншы абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзіне жүктелген міндеттерді шешуді қамтамасыз ететін цифрлық жүйелерді пайдалану, заңнамада белгіленген тәртіппен әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы істер бойынша сотқа дейінгі тергеп-тексеру, іс жүргізу барысында зерттеуді ұйымдастыру;";
2) тармақшаның жиырма бірінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"қаржылық мониторинг жөніндегі уәкілетті органның сұрау салуы бойынша қылмыстық жолмен алынған кірістерді заңдастыруға (жылыстатуға) және терроризмді қаржыландыруға қарсы іс-қимыл туралы Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзінің цифрлық жүйелерінен мәліметтер беру;";
15-тармақта:
25) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"25) Департаментте архив ісін ұйымдастыру, осы мақсаттарда цифрлық жүйелерді құру және пайдалану;";
27) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"27) полиграфологиялық зерттеулер жүргізу және олардың нәтижелерін ұлттық қауіпсіздік органдарының цифрлық жүйесінде есепке алуды жүзеге асыру;";
мынадай мазмұндағы 41-1), 41-2), 41-3) тармақшалармен толықтырылсын:
"41-1) аса маңызды цифрлық объектілердің киберқауіпсіздігі бөлігінде цифрландыру саласындағы мемлекеттік бақылауды жүзеге асыру;
41-2) аса маңызды цифрлық объектілердің киберқауіпсіздігі бөлігінде Қазақстан Республикасының цифрландыру саласындағы заңнамасының талаптарын бұзушылықтар анықталған кезде нұсқамалар беру;
41-3) аса маңызды цифрлық объектілердің киберқауіпсіздігі бөлігінде Қазақстан Республикасының цифрландыру саласындағы заңнамасының талаптарын бұзушылықтар анықталған кезде нұсқамаларды орындау үшін жолдау;".

2. Внести в приказ Председателя Комитета национальной безопасности Республики Казахстан от 9 декабря 2014 года № 397 "Об утверждении Положения о Департаменте Комитета национальной безопасности Республики Казахстан по Акмолинской области" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 10010) следующие изменения и дополнения:
в Положении о Департаменте Комитета национальной безопасности Республики Казахстан по Акмолинской области, утвержденном вышеуказанным приказом:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Департамент Комитета национальной безопасности Республики Казахстан по Акмолинской области (далее – Департамент) является территориальным органом Комитета национальной безопасности Республики Казахстан (далее – КНБ), осуществляющим руководство в сферах: разведывательной, контрразведывательной, оперативно-розыскной деятельности, пресечения актов терроризма и иных особо опасных преступных посягательств на личность, общество и государство, выявления, пресечения, раскрытия и расследования коррупционных правонарушений, в области государственного контроля в сфере цифровизации в части кибербезопасности критически важных цифровых объектов, защиты государственных секретов, и уполномоченным органом по защите государственных секретов на территории Акмолинской области.";
в пункте 13:
подпункт 11) изложить в следующей редакции:
"11) осуществление государственного контроля в сфере цифровизации в части кибербезопасности критически важных цифровых объектов;";
дополнить подпунктом 12) следующего содержания:
"12) иные задачи, предусмотренные законами Республики Казахстан и актами Президента Республики Казахстан.";
в пункте 14:
в подпункте 1):
абзац двадцать четвертый изложить в следующей редакции:
"получать безвозмездно и с соблюдением установленных законодательными актами требований к разглашению сведений, составляющих коммерческую, банковскую и иную охраняемую законом тайну, от государственных органов и организаций информацию, необходимую для выполнения задач, возложенных на органы национальной безопасности, включая цифровые ресурсы, которые предоставляются из цифровых систем государственных органов и организаций, в порядке, установленном совместными нормативными правовыми актами с указанными государственными органами, а с организациями – соглашениями;";
абзац тридцать четвертый изложить в следующей редакции:
"создавать и использовать оперативные учеты и цифровые системы, обеспечивающие решение задач оперативно-розыскной деятельности;";
абзац тридцать девятый изложить в следующей редакции:
"в соответствии с законодательством Республики Казахстан использовать цифровые системы, обеспечивающие решение возложенных на него задач, организовывать исследование в ходе досудебного расследования, производства по делам об административных правонарушениях в порядке, установленном законодательством;";
абзац двадцать первый подпункта 2) изложить в следующей редакции:
"представлять по запросу уполномоченного органа по финансовому мониторингу сведения из собственных цифровых систем в соответствии с законодательством Республики Казахстан о противодействии легализации (отмыванию) доходов, полученных преступным путем, и финансированию терроризма;";
в пункте 15:
подпункт 25) изложить в следующей редакции:
"25) организация архивного дела в Департаменте, создание и использование в этих целях цифровых систем;";
подпункт 27) изложить в следующей редакции:
"27) проведение полиграфологических исследований и осуществление учета их результатов в цифровой системе в органах национальной безопасности;";

2. "Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Ақмола облысы бойынша департаменті туралы ережені бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының 2014 жылғы 9 желтоқсандағы №397 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10010 болып тіркелген) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
жоғарыда аталған бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Ақмола облысы бойынша департаменті туралы ережеде:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Ақмола облысы бойынша департаменті (бұдан әрі – Департамент) Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің (бұдан әрі – ҰҚК) мынадай салаларда: барлау, қарсы барлау, жедел-іздестіру қызметі, терроризм актілерінің және жеке адамға, қоғам мен мемлекетке қауіп төндіретін өзге де аса қауіпті қылмыстардың жолын кесу, сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылықтарды анықтау, жолын кесу, ашу және тергеп-тексеру, аса маңызды цифрлық объектілердің киберқауіпсіздігі бөлігінде цифрландыру саласындағы мемлекеттік бақылау, мемлекеттік құпияларды қорғау салаларында басшылықты жүзеге асыратын аумақтық органы және Ақмола облысының аумағында мемлекеттік құпияларды қорғау бойынша уәкілетті орган болып табылады.";
13-тармақта:
11) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"11) аса маңызды цифрлық объектілердің киберқауіпсіздігі бөлігінде цифрландыру саласындағы мемлекеттік бақылауды жүзеге асыру;";
мынадай мазмұндағы 12) тармақшамен толықтырылсын:
"12) Қазақстан Республикасының заңдарында және Қазақстан Республикасы Президентінің актілерінде көзделген өзге мақсаттарды орындау.";
14-тармақта:
1) тармақшада:
жиырма төртінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"мемлекеттік органдар мен ұйымдардың цифрлық жүйелерінен көрсетілген мемлекеттік органдармен – бірлескен нормативтік құқықтық актілерде, ал ұйымдармен келісімдерде белгіленген тәртіппен берілетін цифрлық ресурстарды қоса алғанда, ұлттық қауіпсіздік органдарына жүктелген міндеттерді орындауға қажетті ақпаратты мемлекеттік органдардан және ұйымдардан өтеусіз жəне заңнамалық актілерде коммерциялық, банктік жəне заңмен қорғалатын өзге де құпияны құрайтын мəлiметтердi жария етуге белгіленген талаптарды сақтай отырып алу;";
отыз төртінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"жедел-іздестіру қызметінің міндеттерін шешуді қамтамасыз ететін жедел есепке алу мен цифрлық жүйелерді құру және пайдалану;";
отыз тоғызыншы абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзіне жүктелген міндеттерді шешуді қамтамасыз ететін цифрлық жүйелерді пайдалану, заңнамада белгіленген тәртіппен әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы істер бойынша сотқа дейінгі тергеп-тексеру, іс жүргізу барысында зерттеуді ұйымдастыру;";
2) тармақшаның жиырма бірінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"қаржылық мониторинг жөніндегі уәкілетті органның сұрау салуы бойынша қылмыстық жолмен алынған кірістерді заңдастыруға (жылыстатуға) және терроризмді қаржыландыруға қарсы іс-қимыл туралы Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзінің цифрлық жүйелерінен мәліметтер беру;";
15-тармақта:
25) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"25) Департаментте архив ісін ұйымдастыру, осы мақсаттарда цифрлық жүйелерді құру және пайдалану;";
27) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"27) полиграфологиялық зерттеулер жүргізу және олардың нәтижелерін ұлттық қауіпсіздік органдарының цифрлық жүйесінде есепке алуды жүзеге асыру;";

дополнить подпунктами 41-1), 41-2), 41-3) следующего содержания:
"41-1) осуществление государственного контроля в сфере цифровизации в части кибербезопасности критически важных цифровых объектов;
41-2) выдача предписаний при выявлении нарушений требований законодательства Республики Казахстан в сфере цифровизации в части кибербезопасности критически важных цифровых объектов;
41-3) направление для исполнения предписаний при выявлении нарушений требований законодательства Республики Казахстан в сфере цифровизации в части кибербезопасности критически важных цифровых объектов;".
3. Внести в приказ Председателя Комитета национальной безопасности Республики Казахстан от 9 апреля 2015 года № 22 "Об утверждении Положения о Департаменте Комитета национальной безопасности Республики Казахстан по Костанайской области" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 10771) следующие изменения и дополнения:
в Положении о Департаменте Комитета национальной безопасности Республики Казахстан по Костанайской области, утвержденном вышеуказанным приказом:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Департамент Комитета национальной безопасности Республики Казахстан по Костанайской области (далее – Департамент) является территориальным органом Комитета национальной безопасности Республики Казахстан (далее – КНБ), осуществляющим руководство в сферах: разведывательной, контрразведывательной, оперативно-розыскной деятельности, пресечения актов терроризма и иных особо опасных преступных посягательств на личность, общество и государство, выявления, пресечения, раскрытия и расследования коррупционных правонарушений, в области государственного контроля в сфере цифровизации в части кибербезопасности критически важных цифровых объектов, защиты государственных секретов, и уполномоченным органом по защите государственных секретов на территории Костанайской области.";
в пункте 13:
подпункт 11) изложить в следующей редакции:
"11) осуществление государственного контроля в сфере цифровизации в части кибербезопасности критически важных цифровых объектов;";
дополнить подпунктом 12) следующего содержания:
"12) иные задачи, предусмотренные законами Республики Казахстан и актами Президента Республики Казахстан.";
в пункте 14:
в подпункте 1):
абзац двадцать четвертый изложить в следующей редакции:
"получать безвозмездно и с соблюдением установленных законодательными актами требований к разглашению сведений, составляющих коммерческую, банковскую и иную охраняемую законом тайну, от государственных органов и организаций информацию, необходимую для выполнения задач, возложенных на органы национальной безопасности, включая цифровые ресурсы, которые предоставляются из цифровых систем государственных органов и организаций, в порядке, установленном совместными нормативными правовыми актами с указанными государственными органами, а с организациями – соглашениями;";
абзац тридцать четвертый изложить в следующей редакции:
"создавать и использовать оперативные учеты и цифровые системы, обеспечивающие решение задач оперативно-розыскной деятельности;";
абзац тридцать девятый изложить в следующей редакции:
"в соответствии с законодательством Республики Казахстан использовать цифровые системы, обеспечивающие решение возложенных на него задач, организовывать исследование в ходе досудебного расследования, производства по делам об административных правонарушениях в порядке, установленном законодательством;";
абзац двадцать первый подпункта 2) изложить в следующей редакции:
"представлять по запросу уполномоченного органа по финансовому мониторингу сведения из собственных цифровых систем в соответствии с законодательством Республики Казахстан о противодействии легализации (отмыванию) доходов, полученных преступным путем, и финансированию терроризма;";
в пункте 15:
подпункт 25) изложить в следующей редакции:
"25) организация архивного дела в Департаменте, создание и использование в этих целях цифровых систем;";
подпункт 27) изложить в следующей редакции:
"27) проведение полиграфологических исследований и осуществление учета их результатов в цифровой системе в органах национальной безопасности;";

мынадай мазмұндағы 41-1), 41-2), 41-3) тармақшалармен толықтырылсын:
"41-1) аса маңызды цифрлық объектілердің киберқауіпсіздігі бөлігінде цифрландыру саласындағы мемлекеттік бақылауды жүзеге асыру;
41-2) аса маңызды цифрлық объектілердің киберқауіпсіздігі бөлігінде Қазақстан Республикасының цифрландыру саласындағы заңнамасының талаптарын бұзушылықтар анықталған кезде нұсқамалар беру;
41-3) аса маңызды цифрлық объектілердің киберқауіпсіздігі бөлігінде Қазақстан Республикасының цифрландыру саласындағы заңнамасының талаптарын бұзушылықтар анықталған кезде нұсқамаларды орындау үшін жолдау;".
3. "Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Қостанай облысы бойынша департаменті туралы ережені бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының 2015 жылғы 9 сәуірдегі № 22 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10771 болып тіркелген) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
жоғарыда аталған бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Қостанай облысы бойынша департаменті туралы ережеде:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Қостанай облысы бойынша департаменті (бұдан әрі – Департамент) Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің (бұдан әрі – ҰҚК) мынадай салаларда: барлау, қарсы барлау, жедел-іздестіру қызметі, терроризм актілерінің және жеке адамға, қоғам мен мемлекетке қауіп төндіретін өзге де аса қауіпті қылмыстардың жолын кесу, сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылықтарды анықтау, жолын кесу, ашу және тергеп-тексеру, аса маңызды цифрлық объектілердің киберқауіпсіздігі бөлігінде цифрландыру саласындағы мемлекеттік бақылау, мемлекеттік құпияларды қорғау салаларында басшылықты жүзеге асыратын аумақтық органы және Қостанай облысының аумағында мемлекеттік құпияларды қорғау бойынша уәкілетті орган болып табылады.";
13-тармақта:
11) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"11) аса маңызды цифрлық объектілердің киберқауіпсіздігі бөлігінде цифрландыру саласындағы мемлекеттік бақылауды жүзеге асыру;";
мынадай мазмұндағы 12) тармақшамен толықтырылсын:
"12) Қазақстан Республикасының заңдарында және Қазақстан Республикасы Президентінің актілерінде көзделген өзге мақсаттарды орындау.";
14-тармақта:
1) тармақшада:
жиырма төртінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"мемлекеттік органдар мен ұйымдардың цифрлық жүйелерінен көрсетілген мемлекеттік органдармен – бірлескен нормативтік құқықтық актілерде, ал ұйымдармен келісімдерде белгіленген тәртіппен берілетін цифрлық ресурстарды қоса алғанда, ұлттық қауіпсіздік органдарына жүктелген міндеттерді орындауға қажетті ақпаратты мемлекеттік органдардан және ұйымдардан өтеусіз жəне заңнамалық актілерде коммерциялық, банктік жəне заңмен қорғалатын өзге де құпияны құрайтын мəлiметтердi жария етуге белгіленген талаптарды сақтай отырып алу;";
отыз төртінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"жедел-іздестіру қызметінің міндеттерін шешуді қамтамасыз ететін жедел есепке алу мен цифрлық жүйелерді құру және пайдалану;";
отыз тоғызыншы абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзіне жүктелген міндеттерді шешуді қамтамасыз ететін цифрлық жүйелерді пайдалану, заңнамада белгіленген тәртіппен әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы істер бойынша сотқа дейінгі тергеп-тексеру, іс жүргізу барысында зерттеуді ұйымдастыру;";
2) тармақшаның жиырма бірінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"қаржылық мониторинг жөніндегі уәкілетті органның сұрау салуы бойынша қылмыстық жолмен алынған кірістерді заңдастыруға (жылыстатуға) және терроризмді қаржыландыруға қарсы іс-қимыл туралы Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзінің цифрлық жүйелерінен мәліметтер беру;";
15-тармақта:
25) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"25) Департаментте архив ісін ұйымдастыру, осы мақсаттарда цифрлық жүйелерді құру және пайдалану;";
27) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"27) полиграфологиялық зерттеулер жүргізу және олардың нәтижелерін ұлттық қауіпсіздік органдарының цифрлық жүйесінде есепке алуды жүзеге асыру;";

дополнить подпунктами 41-1), 41-2), 41-3) следующего содержания:
"41-1) осуществление государственного контроля в сфере цифровизации в части кибербезопасности критически важных цифровых объектов;
41-2) выдача предписаний при выявлении нарушений требований законодательства Республики Казахстан в сфере цифровизации в части кибербезопасности критически важных цифровых объектов;
41-3) направление для исполнения предписаний при выявлении нарушений требований законодательства Республики Казахстан в сфере цифровизации в части кибербезопасности критически важных цифровых объектов;".
4. Внести в приказ Председателя Комитета национальной безопасности Республики Казахстан от 27 апреля 2015 года № 28 "Об утверждении Положения о Департаменте Комитета национальной безопасности Республики Казахстан по Мангистауской области" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11022) следующие изменения и дополнения:
в Положении о Департаменте Комитета национальной безопасности Республики Казахстан по Мангистауской области, утвержденном вышеуказанным приказом:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Департамент Комитета национальной безопасности Республики Казахстан по Мангистауской области (далее – Департамент) является территориальным органом Комитета национальной безопасности Республики Казахстан (далее – КНБ), осуществляющим руководство в сферах: разведывательной, контрразведывательной, оперативно-розыскной деятельности, пресечения актов терроризма и иных особо опасных преступных посягательств на личность, общество и государство, выявления, пресечения, раскрытия и расследования коррупционных правонарушений, в области государственного контроля в сфере цифровизации в части кибербезопасности критически важных цифровых объектов, защиты государственных секретов, и уполномоченным органом по защите государственных секретов на территории Мангистауской области.";
в пункте 13:
подпункт 11) изложить в следующей редакции:
"11) осуществление государственного контроля в сфере цифровизации в части кибербезопасности критически важных цифровых объектов;";
дополнить подпунктом 12) следующего содержания:
"12) иные задачи, предусмотренные законами Республики Казахстан и актами Президента Республики Казахстан.";
в пункте 14:
в подпункте 1):
абзац двадцать четвертый изложить в следующей редакции:
"получать безвозмездно и с соблюдением установленных законодательными актами требований к разглашению сведений, составляющих коммерческую, банковскую и иную охраняемую законом тайну, от государственных органов и организаций информацию, необходимую для выполнения задач, возложенных на органы национальной безопасности, включая цифровые ресурсы, которые предоставляются из цифровых систем государственных органов и организаций, в порядке, установленном совместными нормативными правовыми актами с указанными государственными органами, а с организациями – соглашениями;";
абзац тридцать четвертый изложить в следующей редакции:
"создавать и использовать оперативные учеты и цифровые системы, обеспечивающие решение задач оперативно-розыскной деятельности;";
абзац тридцать девятый изложить в следующей редакции:
"в соответствии с законодательством Республики Казахстан использовать цифровые системы, обеспечивающие решение возложенных на него задач, организовывать исследование в ходе досудебного расследования, производства по делам об административных правонарушениях в порядке, установленном законодательством;";
абзац двадцать первый подпункта 2) изложить в следующей редакции:
"представлять по запросу уполномоченного органа по финансовому мониторингу сведения из собственных цифровых систем в соответствии с законодательством Республики Казахстан о противодействии легализации (отмыванию) доходов, полученных преступным путем, и финансированию терроризма;";
в пункте 15:
подпункт 25) изложить в следующей редакции:
"25) организация архивного дела в Департаменте, создание и использование в этих целях цифровых систем;";
подпункт 27) изложить в следующей редакции:
"27) проведение полиграфологических исследований и осуществление учета их результатов в цифровой системе в органах национальной безопасности;";

мынадай мазмұндағы 41-1), 41-2), 41-3) тармақшалармен толықтырылсын:
"41-1) аса маңызды цифрлық объектілердің киберқауіпсіздігі бөлігінде цифрландыру саласындағы мемлекеттік бақылауды жүзеге асыру;
41-2) аса маңызды цифрлық объектілердің киберқауіпсіздігі бөлігінде Қазақстан Республикасының цифрландыру саласындағы заңнамасының талаптарын бұзушылықтар анықталған кезде нұсқамалар беру;
41-3) аса маңызды цифрлық объектілердің киберқауіпсіздігі бөлігінде Қазақстан Республикасының цифрландыру саласындағы заңнамасының талаптарын бұзушылықтар анықталған кезде нұсқамаларды орындау үшін жолдау;".
4. "Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Маңғыстау облысы бойынша департаменті туралы ережені бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының 2015 жылғы 27 сәуірдегі №28 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11022 болып тіркелген) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
жоғарыда аталған бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Маңғыстау облысы бойынша департаменті туралы ережеде:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Маңғыстау облысы бойынша департаменті (бұдан әрі – Департамент) Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің (бұдан әрі – ҰҚК) мынадай салаларда: барлау, қарсы барлау, жедел-іздестіру қызметі, терроризм актілерінің және жеке адамға, қоғам мен мемлекетке қауіп төндіретін өзге де аса қауіпті қылмыстардың жолын кесу, сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылықтарды анықтау, жолын кесу, ашу және тергеп-тексеру, аса маңызды цифрлық объектілердің киберқауіпсіздігі бөлігінде цифрландыру саласындағы мемлекеттік бақылау, мемлекеттік құпияларды қорғау салаларында басшылықты жүзеге асыратын аумақтық органы және Маңғыстау облысының аумағында мемлекеттік құпияларды қорғау бойынша уәкілетті орган болып табылады.";
13-тармақта:
11) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"11) аса маңызды цифрлық объектілердің киберқауіпсіздігі бөлігінде цифрландыру саласындағы мемлекеттік бақылауды жүзеге асыру;";
мынадай мазмұндағы 12) тармақшамен толықтырылсын:
"12) Қазақстан Республикасының заңдарында және Қазақстан Республикасы Президентінің актілерінде көзделген өзге мақсаттарды орындау.";
14-тармақта:
1) тармақшада:
жиырма төртінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"мемлекеттік органдар мен ұйымдардың цифрлық жүйелерінен көрсетілген мемлекеттік органдармен – бірлескен нормативтік құқықтық актілерде, ал ұйымдармен келісімдерде белгіленген тәртіппен берілетін цифрлық ресурстарды қоса алғанда, ұлттық қауіпсіздік органдарына жүктелген міндеттерді орындауға қажетті ақпаратты мемлекеттік органдардан және ұйымдардан өтеусіз жəне заңнамалық актілерде коммерциялық, банктік жəне заңмен қорғалатын өзге де құпияны құрайтын мəлiметтердi жария етуге белгіленген талаптарды сақтай отырып алу;";
отыз төртінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"жедел-іздестіру қызметінің міндеттерін шешуді қамтамасыз ететін жедел есепке алу мен цифрлық жүйелерді құру және пайдалану;";
отыз тоғызыншы абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзіне жүктелген міндеттерді шешуді қамтамасыз ететін цифрлық жүйелерді пайдалану, заңнамада белгіленген тәртіппен әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы істер бойынша сотқа дейінгі тергеп-тексеру, іс жүргізу барысында зерттеуді ұйымдастыру;";
2) тармақшаның жиырма бірінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"қаржылық мониторинг жөніндегі уәкілетті органның сұрау салуы бойынша қылмыстық жолмен алынған кірістерді заңдастыруға (жылыстатуға) және терроризмді қаржыландыруға қарсы іс-қимыл туралы Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзінің цифрлық жүйелерінен мәліметтер беру;";
15-тармақта:
25) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"25) Департаментте архив ісін ұйымдастыру, осы мақсаттарда цифрлық жүйелерді құру және пайдалану;";
27) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"27) полиграфологиялық зерттеулер жүргізу және олардың нәтижелерін ұлттық қауіпсіздік органдарының цифрлық жүйесінде есепке алуды жүзеге асыру;";

дополнить подпунктами 41-1), 41-2), 41-3) следующего содержания:
"41-1) осуществление государственного контроля в сфере цифровизации в части кибербезопасности критически важных цифровых объектов;
41-2) выдача предписаний при выявлении нарушений требований законодательства Республики Казахстан в сфере цифровизации в части кибербезопасности критически важных цифровых объектов;
41-3) направление для исполнения предписаний при выявлении нарушений требований законодательства Республики Казахстан в сфере цифровизации в части кибербезопасности критически важных цифровых объектов;".
5. Внести в приказ Председателя Комитета национальной безопасности Республики Казахстан от 17 июня 2015 года № 50 "Об утверждении Положения о Департаменте Комитета национальной безопасности Республики Казахстан по Жамбылской области" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11707) следующие изменения и дополнения:
в Положении о Департаменте Комитета национальной безопасности Республики Казахстан по Жамбылской области, утвержденном указанным приказом:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Департамент Комитета национальной безопасности Республики Казахстан по Жамбылской области (далее – Департамент) является территориальным органом Комитета национальной безопасности Республики Казахстан (далее – КНБ), осуществляющим руководство в сферах: разведывательной, контрразведывательной, оперативно-розыскной деятельности, пресечения актов терроризма и иных особо опасных преступных посягательств на личность, общество и государство, выявления, пресечения, раскрытия и расследования коррупционных правонарушений, в области государственного контроля в сфере цифровизации в части кибербезопасности критически важных цифровых объектов, защиты государственных секретов, и уполномоченным органом по защите государственных секретов на территории Жамбылской области.";
в пункте 13:
подпункт 11) изложить в следующей редакции:
"11) осуществление государственного контроля в сфере цифровизации в части кибербезопасности критически важных цифровых объектов;";
дополнить подпунктом 12) следующего содержания:
"12) иные задачи, предусмотренные законами Республики Казахстан и актами Президента Республики Казахстан.";
в пункте 14:
в подпункте 1):
абзац двадцать четвертый изложить в следующей редакции:
"получать безвозмездно и с соблюдением установленных законодательными актами требований к разглашению сведений, составляющих коммерческую, банковскую и иную охраняемую законом тайну, от государственных органов и организаций информацию, необходимую для выполнения задач, возложенных на органы национальной безопасности, включая цифровые ресурсы, которые предоставляются из цифровых систем государственных органов и организаций, в порядке, установленном совместными нормативными правовыми актами с указанными государственными органами, а с организациями – соглашениями;";
абзац тридцать четвертый изложить в следующей редакции:
"создавать и использовать оперативные учеты и цифровые системы, обеспечивающие решение задач оперативно-розыскной деятельности;";
абзац тридцать девятый изложить в следующей редакции:
"в соответствии с законодательством Республики Казахстан использовать цифровые системы, обеспечивающие решение возложенных на него задач, организовывать исследование в ходе досудебного расследования, производства по делам об административных правонарушениях в порядке, установленном законодательством;";
абзац двадцать первый подпункта 2) изложить в следующей редакции:
"представлять по запросу уполномоченного органа по финансовому мониторингу сведения из собственных цифровых систем в соответствии с законодательством Республики Казахстан о противодействии легализации (отмыванию) доходов, полученных преступным путем, и финансированию терроризма;";
в пункте 15:
подпункт 25) изложить в следующей редакции:
"25) организация архивного дела в Департаменте, создание и использование в этих целях цифровых систем;";
подпункт 27) изложить в следующей редакции:
"27) проведение полиграфологических исследований и осуществление учета их результатов в цифровой системе в органах национальной безопасности;";

мынадай мазмұндағы 41-1), 41-2), 41-3) тармақшалармен толықтырылсын:
"41-1) аса маңызды цифрлық объектілердің киберқауіпсіздігі бөлігінде цифрландыру саласындағы мемлекеттік бақылауды жүзеге асыру;
41-2) аса маңызды цифрлық объектілердің киберқауіпсіздігі бөлігінде Қазақстан Республикасының цифрландыру саласындағы заңнамасының талаптарын бұзушылықтар анықталған кезде нұсқамалар беру;
41-3) аса маңызды цифрлық объектілердің киберқауіпсіздігі бөлігінде Қазақстан Республикасының цифрландыру саласындағы заңнамасының талаптарын бұзушылықтар анықталған кезде нұсқамаларды орындау үшін жолдау;".
5. "Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Жамбыл облысы бойынша департаменті туралы ережені бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының 2015 жылғы 17 маусымдағы № 50 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізімінде №11707 болып тіркелген) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
жоғарыда аталған бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Жамбыл облысы бойынша департаменті туралы ережеде:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Жамбыл облысы бойынша департаменті (бұдан әрі – Департамент) Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің (бұдан әрі – ҰҚК) мынадай салаларда: барлау, қарсы барлау, жедел-іздестіру қызметі, терроризм актілерінің және жеке адамға, қоғам мен мемлекетке қауіп төндіретін өзге де аса қауіпті қылмыстардың жолын кесу, сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылықтарды анықтау, жолын кесу, ашу және тергеп-тексеру, аса маңызды цифрлық объектілердің киберқауіпсіздігі бөлігінде цифрландыру саласындағы мемлекеттік бақылау, мемлекеттік құпияларды қорғау салаларында басшылықты жүзеге асыратын аумақтық органы және Жамбыл облысының аумағында мемлекеттік құпияларды қорғау бойынша уәкілетті орган болып табылады.";
13-тармақта:
11) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"11) аса маңызды цифрлық объектілердің киберқауіпсіздігі бөлігінде цифрландыру саласындағы мемлекеттік бақылауды жүзеге асыру;";
мынадай мазмұндағы 12) тармақшамен толықтырылсын:
"12) Қазақстан Республикасының заңдарында және Қазақстан Республикасы Президентінің актілерінде көзделген өзге мақсаттарды орындау.";
14-тармақта:
1) тармақшада:
жиырма төртінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"мемлекеттік органдар мен ұйымдардың цифрлық жүйелерінен көрсетілген мемлекеттік органдармен – бірлескен нормативтік құқықтық актілерде, ал ұйымдармен келісімдерде белгіленген тәртіппен берілетін цифрлық ресурстарды қоса алғанда, ұлттық қауіпсіздік органдарына жүктелген міндеттерді орындауға қажетті ақпаратты мемлекеттік органдардан және ұйымдардан өтеусіз жəне заңнамалық актілерде коммерциялық, банктік жəне заңмен қорғалатын өзге де құпияны құрайтын мəлiметтердi жария етуге белгіленген талаптарды сақтай отырып алу;";
отыз төртінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"жедел-іздестіру қызметінің міндеттерін шешуді қамтамасыз ететін жедел есепке алу мен цифрлық жүйелерді құру және пайдалану;";
отыз тоғызыншы абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзіне жүктелген міндеттерді шешуді қамтамасыз ететін цифрлық жүйелерді пайдалану, заңнамада белгіленген тәртіппен әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы істер бойынша сотқа дейінгі тергеп-тексеру, іс жүргізу барысында зерттеуді ұйымдастыру;";
2) тармақшаның жиырма бірінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"қаржылық мониторинг жөніндегі уәкілетті органның сұрау салуы бойынша қылмыстық жолмен алынған кірістерді заңдастыруға (жылыстатуға) және терроризмді қаржыландыруға қарсы іс-қимыл туралы Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзінің цифрлық жүйелерінен мәліметтер беру;";
15-тармақта:
25) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"25) Департаментте архив ісін ұйымдастыру, осы мақсаттарда цифрлық жүйелерді құру және пайдалану;";
27) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"27) полиграфологиялық зерттеулер жүргізу және олардың нәтижелерін ұлттық қауіпсіздік органдарының цифрлық жүйесінде есепке алуды жүзеге асыру;";

дополнить подпунктами 41-1), 41-2), 41-3) следующего содержания:
"41-1) осуществление государственного контроля в сфере цифровизации в части кибербезопасности критически важных цифровых объектов;
41-2) выдача предписаний при выявлении нарушений требований законодательства Республики Казахстан в сфере цифровизации в части кибербезопасности критически важных цифровых объектов;
41-3) направление для исполнения предписаний при выявлении нарушений требований законодательства Республики Казахстан в сфере цифровизации в части кибербезопасности критически важных цифровых объектов;".
6. Внести в приказ Председателя Комитета национальной безопасности Республики Казахстан от 27 июля 2015 года № 62 "Об утверждении Положения о Департаменте Комитета национальной безопасности Республики Казахстан по Северо-Казахстанской области" (зарегистрирован в Государственном реестре нормативных правовых актов РК за №12002) следующие изменения и дополнения:
в Положении о Департаменте Комитета национальной безопасности Республики Казахстан по Северо-Казахстанской области, утвержденном вышеуказанным приказом:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Департамент Комитета национальной безопасности Республики Казахстан по Северо-Казахстанской области (далее – Департамент) является территориальным органом Комитета национальной безопасности Республики Казахстан (далее – КНБ), осуществляющим руководство в сферах: разведывательной, контрразведывательной, оперативно-розыскной деятельности, пресечения актов терроризма и иных особо опасных преступных посягательств на личность, общество и государство, выявления, пресечения, раскрытия и расследования коррупционных правонарушений, в области государственного контроля в сфере цифровизации в части кибербезопасности критически важных цифровых объектов, защиты государственных секретов, и уполномоченным органом по защите государственных секретов на территории Северо-Казахстанской области.";
в пункте 13:
подпункт 11) изложить в следующей редакции:
"11) осуществление государственного контроля в сфере цифровизации в части кибербезопасности критически важных цифровых объектов;";
дополнить подпунктом 12) следующего содержания:
"12) иные задачи, предусмотренные законами Республики Казахстан и актами Президента Республики Казахстан.";
в пункте 14:
в подпункте 1)
абзац двадцать четвертый изложить в следующей редакции:
"получать безвозмездно и с соблюдением установленных законодательными актами требований к разглашению сведений, составляющих коммерческую, банковскую и иную охраняемую законом тайну, от государственных органов и организаций информацию, необходимую для выполнения задач, возложенных на органы национальной безопасности, включая цифровые ресурсы, которые предоставляются из цифровых систем государственных органов и организаций, в порядке, установленном совместными нормативными правовыми актами с указанными государственными органами, а с организациями – соглашениями;";
абзац тридцать четвертый изложить в следующей редакции:
"создавать и использовать оперативные учеты и цифровые системы, обеспечивающие решение задач оперативно-розыскной деятельности;";
абзац тридцать девятый изложить в следующей редакции:
"в соответствии с законодательством Республики Казахстан использовать цифровые системы, обеспечивающие решение возложенных на него задач, организовывать исследование в ходе досудебного расследования, производства по делам об административных правонарушениях в порядке, установленном законодательством;";
абзац двадцать первый подпункта 2) изложить в следующей редакции:
"представлять по запросу уполномоченного органа по финансовому мониторингу сведения из собственных цифровых систем в соответствии с законодательством Республики Казахстан о противодействии легализации (отмыванию) доходов, полученных преступным путем, и финансированию терроризма;";
в пункте 15:
подпункт 25) изложить в следующей редакции:
"25) организация архивного дела в Департаменте, создание и использование в этих целях цифровых систем;";
подпункт 27) изложить в следующей редакции:
"27) проведение полиграфологических исследований и осуществление учета их результатов в цифровой системе в органах национальной безопасности;";

мынадай мазмұндағы 41-1), 41-2), 41-3) тармақшалармен толықтырылсын:
"41-1) аса маңызды цифрлық объектілердің киберқауіпсіздігі бөлігінде цифрландыру саласындағы мемлекеттік бақылауды жүзеге асыру;
41-2) аса маңызды цифрлық объектілердің киберқауіпсіздігі бөлігінде Қазақстан Республикасының цифрландыру саласындағы заңнамасының талаптарын бұзушылықтар анықталған кезде нұсқамалар беру;
41-3) аса маңызды цифрлық объектілердің киберқауіпсіздігі бөлігінде Қазақстан Республикасының цифрландыру саласындағы заңнамасының талаптарын бұзушылықтар анықталған кезде нұсқамаларды орындау үшін жолдау;".
6. "Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Солтүстік Қазақстан облысы бойынша департаменті туралы ережені бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының 2015 жылғы 27 шілдедегі №62 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12002 болып тіркелген) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
жоғарыда аталған бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Солтүстік Қазақстан облысы бойынша департаменті туралы ережеде:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Солтүстік Қазақстан облысы бойынша департаменті (бұдан әрі – Департамент) Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің (бұдан әрі – ҰҚК) мынадай салаларда: барлау, қарсы барлау, жедел-іздестіру қызметі, терроризм актілерінің және жеке адамға, қоғам мен мемлекетке қауіп төндіретін өзге де аса қауіпті қылмыстардың жолын кесу, сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылықтарды анықтау, жолын кесу, ашу және тергеп-тексеру, аса маңызды цифрлық объектілердің киберқауіпсіздігі бөлігінде цифрландыру саласындағы мемлекеттік бақылау, мемлекеттік құпияларды қорғау салаларында басшылықты жүзеге асыратын аумақтық органы және Солтүстік Қазақстан облысының аумағында мемлекеттік құпияларды қорғау бойынша уәкілетті орган болып табылады.";
13-тармақта:
11) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"11) аса маңызды цифрлық объектілердің киберқауіпсіздігі бөлігінде цифрландыру саласындағы мемлекеттік бақылауды жүзеге асыру;";
мынадай мазмұндағы 12) тармақшамен толықтырылсын:
"12) Қазақстан Республикасының заңдарында және Қазақстан Республикасы Президентінің актілерінде көзделген өзге мақсаттарды орындау.";
14-тармақта:
1) тармақшада:
жиырма төртінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"мемлекеттік органдар мен ұйымдардың цифрлық жүйелерінен көрсетілген мемлекеттік органдармен – бірлескен нормативтік құқықтық актілерде, ал ұйымдармен келісімдерде белгіленген тәртіппен берілетін цифрлық ресурстарды қоса алғанда, ұлттық қауіпсіздік органдарына жүктелген міндеттерді орындауға қажетті ақпаратты мемлекеттік органдардан және ұйымдардан өтеусіз жəне заңнамалық актілерде коммерциялық, банктік жəне заңмен қорғалатын өзге де құпияны құрайтын мəлiметтердi жария етуге белгіленген талаптарды сақтай отырып алу;";
отыз төртінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"жедел-іздестіру қызметінің міндеттерін шешуді қамтамасыз ететін жедел есепке алу мен цифрлық жүйелерді құру және пайдалану;";
отыз тоғызыншы абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзіне жүктелген міндеттерді шешуді қамтамасыз ететін цифрлық жүйелерді пайдалану, заңнамада белгіленген тәртіппен әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы істер бойынша сотқа дейінгі тергеп-тексеру, іс жүргізу барысында зерттеуді ұйымдастыру;";
2) тармақшаның жиырма бірінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"қаржылық мониторинг жөніндегі уәкілетті органның сұрау салуы бойынша қылмыстық жолмен алынған кірістерді заңдастыруға (жылыстатуға) және терроризмді қаржыландыруға қарсы іс-қимыл туралы Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзінің цифрлық жүйелерінен мәліметтер беру;";
15-тармақта:
25) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"25) Департаментте архив ісін ұйымдастыру, осы мақсаттарда цифрлық жүйелерді құру және пайдалану;";
27) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"27) полиграфологиялық зерттеулер жүргізу және олардың нәтижелерін ұлттық қауіпсіздік органдарының цифрлық жүйесінде есепке алуды жүзеге асыру;";

дополнить подпунктами 41-1), 41-2), 41-3) следующего содержания:
"41-1) осуществление государственного контроля в сфере цифровизации в части кибербезопасности критически важных цифровых объектов;
41-2) выдача предписаний при выявлении нарушений требований законодательства Республики Казахстан в сфере цифровизации в части кибербезопасности критически важных цифровых объектов;
41-3) направление для исполнения предписаний при выявлении нарушений требований законодательства Республики Казахстан в сфере цифровизации в части кибербезопасности критически важных цифровых объектов;".
7. Внести в приказ Председателя Комитета национальной безопасности Республики Казахстан от 21 сентября 2015 года № 75 "Об утверждении Положения о Департаменте Комитета национальной безопасности Республики Казахстан по городу Алматы" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 12206) следующие изменения и дополнения:
в Положении о Департаменте Комитета национальной безопасности Республики Казахстан по городу Алматы, утвержденном указанным приказом:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Департамент Комитета национальной безопасности Республики Казахстан по городу Алматы (далее – Департамент) является территориальным органом Комитета национальной безопасности Республики Казахстан (далее – КНБ), осуществляющим руководство в сферах: разведывательной, контрразведывательной, оперативно-розыскной деятельности, пресечения актов терроризма и иных особо опасных преступных посягательств на личность, общество и государство, выявления, пресечения, раскрытия и расследования коррупционных правонарушений, в области государственного контроля в сфере цифровизации в части кибербезопасности критически важных цифровых объектов, защиты государственных секретов, и уполномоченным органом по защите государственных секретов на территории города Алматы.";
в пункте 13:
подпункт 11) изложить в следующей редакции:
"11) осуществление государственного контроля в сфере цифровизации в части кибербезопасности критически важных цифровых объектов;";
дополнить подпунктом 12) следующего содержания:
"12) иные задачи, предусмотренные законами Республики Казахстан и актами Президента Республики Казахстан.";
в пункте 14:
в подпункте 1):
абзац двадцать четвертый изложить в следующей редакции:
"получать безвозмездно и с соблюдением установленных законодательными актами требований к разглашению сведений, составляющих коммерческую, банковскую и иную охраняемую законом тайну, от государственных органов и организаций информацию, необходимую для выполнения задач, возложенных на органы национальной безопасности, включая цифровые ресурсы, которые предоставляются из цифровых систем государственных органов и организаций, в порядке, установленном совместными нормативными правовыми актами с указанными государственными органами, а с организациями – соглашениями;";
абзац тридцать четвертый изложить в следующей редакции:
"создавать и использовать оперативные учеты и цифровые системы, обеспечивающие решение задач оперативно-розыскной деятельности;";
абзац тридцать девятый изложить в следующей редакции:
"в соответствии с законодательством Республики Казахстан использовать цифровые системы, обеспечивающие решение возложенных на него задач, организовывать исследование в ходе досудебного расследования, производства по делам об административных правонарушениях в порядке, установленном законодательством;";
абзац двадцать первый подпункта 2) изложить в следующей редакции:
"представлять по запросу уполномоченного органа по финансовому мониторингу сведения из собственных цифровых систем в соответствии с законодательством Республики Казахстан о противодействии легализации (отмыванию) доходов, полученных преступным путем, и финансированию терроризма;";
в пункте 15:
подпункт 25) изложить в следующей редакции:
"25) организация архивного дела в Департаменте, создание и использование в этих целях цифровых систем;";
подпункт 27) изложить в следующей редакции:
"27) проведение полиграфологических исследований и осуществление учета их результатов в цифровой системе в органах национальной безопасности;";

мынадай мазмұндағы 41-1), 41-2), 41-3) тармақшалармен толықтырылсын:
"41-1) аса маңызды цифрлық объектілердің киберқауіпсіздігі бөлігінде цифрландыру саласындағы мемлекеттік бақылауды жүзеге асыру;
41-2) аса маңызды цифрлық объектілердің киберқауіпсіздігі бөлігінде Қазақстан Республикасының цифрландыру саласындағы заңнамасының талаптарын бұзушылықтар анықталған кезде нұсқамалар беру;
41-3) аса маңызды цифрлық объектілердің киберқауіпсіздігі бөлігінде Қазақстан Республикасының цифрландыру саласындағы заңнамасының талаптарын бұзушылықтар анықталған кезде нұсқамаларды орындау үшін жолдау;".
7. "Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Алматы қаласы бойынша департаменті туралы ережені бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының 2015 жылғы 21 қыркүйектегі №75 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 95368 болып тіркелген) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
жоғарыда аталған бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Алматы қаласы бойынша департаменті туралы ережеде:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Алматы қаласы бойынша департаменті (бұдан әрі – Департамент) Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің (бұдан әрі – ҰҚК) мынадай салаларда: барлау, қарсы барлау, жедел-іздестіру қызметі, терроризм актілерінің және жеке адамға, қоғам мен мемлекетке қауіп төндіретін өзге де аса қауіпті қылмыстардың жолын кесу, сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылықтарды анықтау, жолын кесу, ашу және тергеп-тексеру, аса маңызды цифрлық объектілердің киберқауіпсіздігі бөлігінде цифрландыру саласындағы мемлекеттік бақылау, мемлекеттік құпияларды қорғау салаларында басшылықты жүзеге асыратын аумақтық органы және Алматы қаласының аумағында мемлекеттік құпияларды қорғау бойынша уәкілетті орган болып табылады.";
13-тармақта:
11) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"11) аса маңызды цифрлық объектілердің киберқауіпсіздігі бөлігінде цифрландыру саласындағы мемлекеттік бақылауды жүзеге асыру;";
мынадай мазмұндағы 12) тармақшамен толықтырылсын:
"12) Қазақстан Республикасының заңдарында және Қазақстан Республикасы Президентінің актілерінде көзделген өзге мақсаттарды орындау.";
14-тармақта:
1) тармақшада:
жиырма төртінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"мемлекеттік органдар мен ұйымдардың цифрлық жүйелерінен көрсетілген мемлекеттік органдармен – бірлескен нормативтік құқықтық актілерде, ал ұйымдармен келісімдерде белгіленген тәртіппен берілетін цифрлық ресурстарды қоса алғанда, ұлттық қауіпсіздік органдарына жүктелген міндеттерді орындауға қажетті ақпаратты мемлекеттік органдардан және ұйымдардан өтеусіз жəне заңнамалық актілерде коммерциялық, банктік жəне заңмен қорғалатын өзге де құпияны құрайтын мəлiметтердi жария етуге белгіленген талаптарды сақтай отырып алу;";
отыз төртінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"жедел-іздестіру қызметінің міндеттерін шешуді қамтамасыз ететін жедел есепке алу мен цифрлық жүйелерді құру және пайдалану;";
отыз тоғызыншы абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзіне жүктелген міндеттерді шешуді қамтамасыз ететін цифрлық жүйелерді пайдалану, заңнамада белгіленген тәртіппен әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы істер бойынша сотқа дейінгі тергеп-тексеру, іс жүргізу барысында зерттеуді ұйымдастыру;";
2) тармақшаның жиырма бірінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"қаржылық мониторинг жөніндегі уәкілетті органның сұрау салуы бойынша қылмыстық жолмен алынған кірістерді заңдастыруға (жылыстатуға) және терроризмді қаржыландыруға қарсы іс-қимыл туралы Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзінің цифрлық жүйелерінен мәліметтер беру;";
15-тармақта:
25) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"25) Департаментте архив ісін ұйымдастыру, осы мақсаттарда цифрлық жүйелерді құру және пайдалану;";
27) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"27) полиграфологиялық зерттеулер жүргізу және олардың нәтижелерін ұлттық қауіпсіздік органдарының цифрлық жүйесінде есепке алуды жүзеге асыру;";

дополнить подпунктами 41-1), 41-2), 41-3) следующего содержания:
"41-1) осуществление государственного контроля в сфере цифровизации в части кибербезопасности критически важных цифровых объектов;
41-2) выдача предписаний при выявлении нарушений требований законодательства Республики Казахстан в сфере цифровизации в части кибербезопасности критически важных цифровых объектов;
41-3) направление для исполнения предписаний при выявлении нарушений требований законодательства Республики Казахстан в сфере цифровизации в части кибербезопасности критически важных цифровых объектов;".
8. Внести в приказ Председателя Комитета национальной безопасности Республики Казахстан от 25 сентября 2015 года № 76 "Об утверждении Положения о Департаменте Комитета национальной безопасности Республики Казахстан по Актюбинской области" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 12212) следующие изменения и дополнения:
в Положении о Департаменте Комитета национальной безопасности Республики Казахстан по Актюбинской области, утвержденном вышеуказанным приказом:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Департамент Комитета национальной безопасности Республики Казахстан по Актюбинской области (далее – Департамент) является территориальным органом Комитета национальной безопасности Республики Казахстан (далее – КНБ), осуществляющим руководство в сферах: разведывательной, контрразведывательной, оперативно-розыскной деятельности, пресечения актов терроризма и иных особо опасных преступных посягательств на личность, общество и государство, выявления, пресечения, раскрытия и расследования коррупционных правонарушений, в области государственного контроля в сфере цифровизации в части кибербезопасности критически важных цифровых объектов, защиты государственных секретов, и уполномоченным органом по защите государственных секретов на территории Актюбинской области.";
в пункте 13:
подпункт 11) изложить в следующей редакции:
"11) осуществление государственного контроля в сфере цифровизации в части кибербезопасности критически важных цифровых объектов;";
дополнить подпунктом 12) следующего содержания:
"12) иные задачи, предусмотренные законами Республики Казахстан и актами Президента Республики Казахстан.";
в пункте 14:
в подпункте 1):
абзац двадцать четвертый изложить в следующей редакции:
"получать безвозмездно и с соблюдением установленных законодательными актами требований к разглашению сведений, составляющих коммерческую, банковскую и иную охраняемую законом тайну, от государственных органов и организаций информацию, необходимую для выполнения задач, возложенных на органы национальной безопасности, включая цифровые ресурсы, которые предоставляются из цифровых систем государственных органов и организаций, в порядке, установленном совместными нормативными правовыми актами с указанными государственными органами, а с организациями – соглашениями;";
абзац тридцать четвертый изложить в следующей редакции:
"создавать и использовать оперативные учеты и цифровые системы, обеспечивающие решение задач оперативно-розыскной деятельности;";
абзац тридцать девятый изложить в следующей редакции:
"в соответствии с законодательством Республики Казахстан использовать цифровые системы, обеспечивающие решение возложенных на него задач, организовывать исследование в ходе досудебного расследования, производства по делам об административных правонарушениях в порядке, установленном законодательством;";
абзац двадцать первый подпункта 2) изложить в следующей редакции:
"представлять по запросу уполномоченного органа по финансовому мониторингу сведения из собственных цифровых систем в соответствии с законодательством Республики Казахстан о противодействии легализации (отмыванию) доходов, полученных преступным путем, и финансированию терроризма;";
в пункте 15:
подпункт 25) изложить в следующей редакции:
"25) организация архивного дела в Департаменте, создание и использование в этих целях цифровых систем;";
подпункт 27) изложить в следующей редакции:
"27) проведение полиграфологических исследований и осуществление учета их результатов в цифровой системе в органах национальной безопасности;";

мынадай мазмұндағы 41-1), 41-2), 41-3) тармақшалармен толықтырылсын:
"41-1) аса маңызды цифрлық объектілердің киберқауіпсіздігі бөлігінде цифрландыру саласындағы мемлекеттік бақылауды жүзеге асыру;
41-2) аса маңызды цифрлық объектілердің киберқауіпсіздігі бөлігінде Қазақстан Республикасының цифрландыру саласындағы заңнамасының талаптарын бұзушылықтар анықталған кезде нұсқамалар беру;
41-3) аса маңызды цифрлық объектілердің киберқауіпсіздігі бөлігінде Қазақстан Республикасының цифрландыру саласындағы заңнамасының талаптарын бұзушылықтар анықталған кезде нұсқамаларды орындау үшін жолдау;".
8. "Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Ақтөбе облысы бойынша департаменті туралы ережені бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының 2015 жылғы 25 қыркүйектегі №76 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12212 болып тіркелген) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
жоғарыда аталған бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Ақтөбе облысы бойынша департаменті туралы ережеде:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Ақтөбе облысы бойынша департаменті (бұдан әрі – Департамент) Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің (бұдан әрі – ҰҚК) мынадай салаларда: барлау, қарсы барлау, жедел-іздестіру қызметі, терроризм актілерінің және жеке адамға, қоғам мен мемлекетке қауіп төндіретін өзге де аса қауіпті қылмыстардың жолын кесу, сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылықтарды анықтау, жолын кесу, ашу және тергеп-тексеру, аса маңызды цифрлық объектілердің киберқауіпсіздігі бөлігінде цифрландыру саласындағы мемлекеттік бақылау, мемлекеттік құпияларды қорғау салаларында басшылықты жүзеге асыратын аумақтық органы және Ақтөбе облысының аумағында мемлекеттік құпияларды қорғау бойынша уәкілетті орган болып табылады.";
13-тармақта:
11) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"11) аса маңызды цифрлық объектілердің киберқауіпсіздігі бөлігінде цифрландыру саласындағы мемлекеттік бақылауды жүзеге асыру;";
мынадай мазмұндағы 12) тармақшамен толықтырылсын:
"12) Қазақстан Республикасының заңдарында және Қазақстан Республикасы Президентінің актілерінде көзделген өзге мақсаттарды орындау.";
14-тармақта:
1) тармақшада:
жиырма төртінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"мемлекеттік органдар мен ұйымдардың цифрлық жүйелерінен көрсетілген мемлекеттік органдармен – бірлескен нормативтік құқықтық актілерде, ал ұйымдармен келісімдерде белгіленген тәртіппен берілетін цифрлық ресурстарды қоса алғанда, ұлттық қауіпсіздік органдарына жүктелген міндеттерді орындауға қажетті ақпаратты мемлекеттік органдардан және ұйымдардан өтеусіз жəне заңнамалық актілерде коммерциялық, банктік жəне заңмен қорғалатын өзге де құпияны құрайтын мəлiметтердi жария етуге белгіленген талаптарды сақтай отырып алу;";
отыз төртінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"жедел-іздестіру қызметінің міндеттерін шешуді қамтамасыз ететін жедел есепке алу мен цифрлық жүйелерді құру және пайдалану;";
отыз тоғызыншы абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзіне жүктелген міндеттерді шешуді қамтамасыз ететін цифрлық жүйелерді пайдалану, заңнамада белгіленген тәртіппен әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы істер бойынша сотқа дейінгі тергеп-тексеру, іс жүргізу барысында зерттеуді ұйымдастыру;";
2) тармақшаның жиырма бірінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"қаржылық мониторинг жөніндегі уәкілетті органның сұрау салуы бойынша қылмыстық жолмен алынған кірістерді заңдастыруға (жылыстатуға) және терроризмді қаржыландыруға қарсы іс-қимыл туралы Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзінің цифрлық жүйелерінен мәліметтер беру;";
15-тармақта:
25) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"25) Департаментте архив ісін ұйымдастыру, осы мақсаттарда цифрлық жүйелерді құру және пайдалану;";
27) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"27) полиграфологиялық зерттеулер жүргізу және олардың нәтижелерін ұлттық қауіпсіздік органдарының цифрлық жүйесінде есепке алуды жүзеге асыру;";

10. Внести в приказ Председателя Комитета национальной безопасности Республики Казахстан от 6 октября 2015 года № 79 "Об утверждении Положения о Департаменте Комитета национальной безопасности Республики Казахстан по Карагандинской области" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 12261) следующие изменения и дополнения:
в Положении о Департаменте Комитета национальной безопасности Республики Казахстан по Карагандинской области, утвержденном вышеуказанным приказом:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Департамент Комитета национальной безопасности Республики Казахстан по Карагандинской области (далее – Департамент) является территориальным органом Комитета национальной безопасности Республики Казахстан (далее – КНБ), осуществляющим руководство в сферах: разведывательной, контрразведывательной, оперативно-розыскной деятельности, пресечения актов терроризма и иных особо опасных преступных посягательств на личность, общество и государство, выявления, пресечения, раскрытия и расследования коррупционных правонарушений, в области государственного контроля в сфере цифровизации в части кибербезопасности критически важных цифровых объектов, защиты государственных секретов, и уполномоченным органом по защите государственных секретов на территории Карагандинской области.";
в пункте 13:
подпункт 11) изложить в следующей редакции:
"11) осуществление государственного контроля в сфере цифровизации в части кибербезопасности критически важных цифровых объектов;";
дополнить подпунктом 12) следующего содержания:
"12) иные задачи, предусмотренные законами Республики Казахстан и актами Президента Республики Казахстан.";
в пункте 14:
в подпункте 1):
абзац двадцать четвертый изложить в следующей редакции:
"получать безвозмездно и с соблюдением установленных законодательными актами требований к разглашению сведений, составляющих коммерческую, банковскую и иную охраняемую законом тайну, от государственных органов и организаций информацию, необходимую для выполнения задач, возложенных на органы национальной безопасности, включая цифровые ресурсы, которые предоставляются из цифровых систем государственных органов и организаций, в порядке, установленном совместными нормативными правовыми актами с указанными государственными органами, а с организациями – соглашениями;";
абзац тридцать четвертый изложить в следующей редакции:
"создавать и использовать оперативные учеты и цифровые системы, обеспечивающие решение задач оперативно-розыскной деятельности;";
абзац тридцать девятый изложить в следующей редакции:
"в соответствии с законодательством Республики Казахстан использовать цифровые системы, обеспечивающие решение возложенных на него задач, организовывать исследование в ходе досудебного расследования, производства по делам об административных правонарушениях в порядке, установленном законодательством;";
абзац двадцать первый подпункта 2) изложить в следующей редакции:
"представлять по запросу уполномоченного органа по финансовому мониторингу сведения из собственных цифровых систем в соответствии с законодательством Республики Казахстан о противодействии легализации (отмыванию) доходов, полученных преступным путем, и финансированию терроризма;";
в пункте 15:
подпункт 25) изложить в следующей редакции:
"25) организация архивного дела в Департаменте, создание и использование в этих целях цифровых систем;";
подпункт 27) изложить в следующей редакции:
"27) проведение полиграфологических исследований и осуществление учета их результатов в цифровой системе в органах национальной безопасности;";

10. "Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Қарағанды облысы бойынша департаменті туралы ережені бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының 2015 жылғы 6 қазандағы №79 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12261 болып тіркелген) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
жоғарыда аталған бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Қарағанды облысы бойынша департаменті туралы ережеде:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Қарағанды облысы бойынша департаменті (бұдан әрі – Департамент) Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің (бұдан әрі – ҰҚК) мынадай салаларда: барлау, қарсы барлау, жедел-іздестіру қызметі, терроризм актілерінің және жеке адамға, қоғам мен мемлекетке қауіп төндіретін өзге де аса қауіпті қылмыстардың жолын кесу, сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылықтарды анықтау, жолын кесу, ашу және тергеп-тексеру, аса маңызды цифрлық объектілердің киберқауіпсіздігі бөлігінде цифрландыру саласындағы мемлекеттік бақылау, мемлекеттік құпияларды қорғау салаларында басшылықты жүзеге асыратын аумақтық органы және Қарағанды облысының аумағында мемлекеттік құпияларды қорғау бойынша уәкілетті орган болып табылады.";
13-тармақта:
11) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"11) аса маңызды цифрлық объектілердің киберқауіпсіздігі бөлігінде цифрландыру саласындағы мемлекеттік бақылауды жүзеге асыру;";
мынадай мазмұндағы 12) тармақшамен толықтырылсын:
"12) Қазақстан Республикасының заңдарында және Қазақстан Республикасы Президентінің актілерінде көзделген өзге мақсаттарды орындау.";
14-тармақта:
1) тармақшада:
жиырма төртінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"мемлекеттік органдар мен ұйымдардың цифрлық жүйелерінен көрсетілген мемлекеттік органдармен – бірлескен нормативтік құқықтық актілерде, ал ұйымдармен келісімдерде белгіленген тәртіппен берілетін цифрлық ресурстарды қоса алғанда, ұлттық қауіпсіздік органдарына жүктелген міндеттерді орындауға қажетті ақпаратты мемлекеттік органдардан және ұйымдардан өтеусіз жəне заңнамалық актілерде коммерциялық, банктік жəне заңмен қорғалатын өзге де құпияны құрайтын мəлiметтердi жария етуге белгіленген талаптарды сақтай отырып алу;";
отыз төртінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"жедел-іздестіру қызметінің міндеттерін шешуді қамтамасыз ететін жедел есепке алу мен цифрлық жүйелерді құру және пайдалану;";
отыз тоғызыншы абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзіне жүктелген міндеттерді шешуді қамтамасыз ететін цифрлық жүйелерді пайдалану, заңнамада белгіленген тәртіппен әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы істер бойынша сотқа дейінгі тергеп-тексеру, іс жүргізу барысында зерттеуді ұйымдастыру;";
2) тармақшаның жиырма бірінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"қаржылық мониторинг жөніндегі уәкілетті органның сұрау салуы бойынша қылмыстық жолмен алынған кірістерді заңдастыруға (жылыстатуға) және терроризмді қаржыландыруға қарсы іс-қимыл туралы Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзінің цифрлық жүйелерінен мәліметтер беру;";
15-тармақта:
25) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"25) Департаментте архив ісін ұйымдастыру, осы мақсаттарда цифрлық жүйелерді құру және пайдалану;";
27) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"27) полиграфологиялық зерттеулер жүргізу және олардың нәтижелерін ұлттық қауіпсіздік органдарының цифрлық жүйесінде есепке алуды жүзеге асыру;";

дополнить подпунктами 41-1), 41-2), 41-3) следующего содержания:
"41-1) осуществление государственного контроля в сфере цифровизации в части кибербезопасности критически важных цифровых объектов;
41-2) выдача предписаний при выявлении нарушений требований законодательства Республики Казахстан в сфере цифровизации в части кибербезопасности критически важных цифровых объектов;
41-3) направление для исполнения предписаний при выявлении нарушений требований законодательства Республики Казахстан в сфере цифровизации в части кибербезопасности критически важных цифровых объектов;".
11. Внести в приказ Председателя Комитета национальной безопасности Республики Казахстан от 6 октября 2015 года № 80 "Об утверждении Положения о Департаменте Комитета национальной безопасности Республики Казахстан по Павлодарской области" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 12254) следующие изменения и дополнения:
в Положении о Департаменте Комитета национальной безопасности Республики Казахстан по Павлодарской области, утвержденном вышеуказанным приказом:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Департамент Комитета национальной безопасности Республики Казахстан по Павлодарской области (далее – Департамент) является территориальным органом Комитета национальной безопасности Республики Казахстан (далее – КНБ), осуществляющим руководство в сферах: разведывательной, контрразведывательной, оперативно-розыскной деятельности, пресечения актов терроризма и иных особо опасных преступных посягательств на личность, общество и государство, выявления, пресечения, раскрытия и расследования коррупционных правонарушений, в области государственного контроля в сфере цифровизации в части кибербезопасности критически важных цифровых объектов, защиты государственных секретов, и уполномоченным органом по защите государственных секретов на территории Павлодарской области.";
в пункте 13:
подпункт 11) изложить в следующей редакции:
"11) осуществление государственного контроля в сфере цифровизации в части кибербезопасности критически важных цифровых объектов;";
дополнить подпунктом 12) следующего содержания:
"12) иные задачи, предусмотренные законами Республики Казахстан и актами Президента Республики Казахстан.";
в пункте 14:
в подпункте 1):
абзац двадцать четвертый изложить в следующей редакции:
"получать безвозмездно и с соблюдением установленных законодательными актами требований к разглашению сведений, составляющих коммерческую, банковскую и иную охраняемую законом тайну, от государственных органов и организаций информацию, необходимую для выполнения задач, возложенных на органы национальной безопасности, включая цифровые ресурсы, которые предоставляются из цифровых систем государственных органов и организаций, в порядке, установленном совместными нормативными правовыми актами с указанными государственными органами, а с организациями – соглашениями;";
абзац тридцать четвертый изложить в следующей редакции:
"создавать и использовать оперативные учеты и цифровые системы, обеспечивающие решение задач оперативно-розыскной деятельности;";
абзац тридцать девятый изложить в следующей редакции:
"в соответствии с законодательством Республики Казахстан использовать цифровые системы, обеспечивающие решение возложенных на него задач, организовывать исследование в ходе досудебного расследования, производства по делам об административных правонарушениях в порядке, установленном законодательством;";
абзац двадцать первый подпункта 2) изложить в следующей редакции:
"представлять по запросу уполномоченного органа по финансовому мониторингу сведения из собственных цифровых систем в соответствии с законодательством Республики Казахстан о противодействии легализации (отмыванию) доходов, полученных преступным путем, и финансированию терроризма;";
в пункте 15:
подпункт 25) изложить в следующей редакции:
"25) организация архивного дела в Департаменте, создание и использование в этих целях цифровых систем;";
подпункт 27) изложить в следующей редакции:
"27) проведение полиграфологических исследований и осуществление учета их результатов в цифровой системе в органах национальной безопасности;";

мынадай мазмұндағы 41-1), 41-2), 41-3) тармақшалармен толықтырылсын:
"41-1) аса маңызды цифрлық объектілердің киберқауіпсіздігі бөлігінде цифрландыру саласындағы мемлекеттік бақылауды жүзеге асыру;
41-2) аса маңызды цифрлық объектілердің киберқауіпсіздігі бөлігінде Қазақстан Республикасының цифрландыру саласындағы заңнамасының талаптарын бұзушылықтар анықталған кезде нұсқамалар беру;
41-3) аса маңызды цифрлық объектілердің киберқауіпсіздігі бөлігінде Қазақстан Республикасының цифрландыру саласындағы заңнамасының талаптарын бұзушылықтар анықталған кезде нұсқамаларды орындау үшін жолдау;".
11. "Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Павлодар облысы бойынша департаменті туралы ережені бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының 2015 жылғы 6 қазандағы № 80 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде №12254 болып тіркелген) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
жоғарыда аталған бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Павлодар облысы бойынша департаменті туралы ережеде:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Павлодар облысы бойынша департаменті (бұдан әрі – Департамент) Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің (бұдан әрі – ҰҚК) мынадай салаларда: барлау, қарсы барлау, жедел-іздестіру қызметі, терроризм актілерінің және жеке адамға, қоғам мен мемлекетке қауіп төндіретін өзге де аса қауіпті қылмыстардың жолын кесу, сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылықтарды анықтау, жолын кесу, ашу және тергеп-тексеру, аса маңызды цифрлық объектілердің киберқауіпсіздігі бөлігінде цифрландыру саласындағы мемлекеттік бақылау, мемлекеттік құпияларды қорғау салаларында басшылықты жүзеге асыратын аумақтық органы және Павлодар облысының аумағында мемлекеттік құпияларды қорғау бойынша уәкілетті орган болып табылады.";
13-тармақта:
11) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"11) аса маңызды цифрлық объектілердің киберқауіпсіздігі бөлігінде цифрландыру саласындағы мемлекеттік бақылауды жүзеге асыру;";
мынадай мазмұндағы 12) тармақшамен толықтырылсын:
"12) Қазақстан Республикасының заңдарында және Қазақстан Республикасы Президентінің актілерінде көзделген өзге мақсаттарды орындау.";
14-тармақта:
1) тармақшада:
жиырма төртінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"мемлекеттік органдар мен ұйымдардың цифрлық жүйелерінен көрсетілген мемлекеттік органдармен – бірлескен нормативтік құқықтық актілерде, ал ұйымдармен келісімдерде белгіленген тәртіппен берілетін цифрлық ресурстарды қоса алғанда, ұлттық қауіпсіздік органдарына жүктелген міндеттерді орындауға қажетті ақпаратты мемлекеттік органдардан және ұйымдардан өтеусіз жəне заңнамалық актілерде коммерциялық, банктік жəне заңмен қорғалатын өзге де құпияны құрайтын мəлiметтердi жария етуге белгіленген талаптарды сақтай отырып алу;";
отыз төртінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"жедел-іздестіру қызметінің міндеттерін шешуді қамтамасыз ететін жедел есепке алу мен цифрлық жүйелерді құру және пайдалану;";
отыз тоғызыншы абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзіне жүктелген міндеттерді шешуді қамтамасыз ететін цифрлық жүйелерді пайдалану, заңнамада белгіленген тәртіппен әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы істер бойынша сотқа дейінгі тергеп-тексеру, іс жүргізу барысында зерттеуді ұйымдастыру;";
2) тармақшаның жиырма бірінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"қаржылық мониторинг жөніндегі уәкілетті органның сұрау салуы бойынша қылмыстық жолмен алынған кірістерді заңдастыруға (жылыстатуға) және терроризмді қаржыландыруға қарсы іс-қимыл туралы Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзінің цифрлық жүйелерінен мәліметтер беру;";
15-тармақта:
25) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"25) Департаментте архив ісін ұйымдастыру, осы мақсаттарда цифрлық жүйелерді құру және пайдалану;";
27) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"27) полиграфологиялық зерттеулер жүргізу және олардың нәтижелерін ұлттық қауіпсіздік органдарының цифрлық жүйесінде есепке алуды жүзеге асыру;";

дополнить подпунктами 41-1), 41-2), 41-3) следующего содержания:
"41-1) осуществление государственного контроля в сфере цифровизации в части кибербезопасности критически важных цифровых объектов;
41-2) выдача предписаний при выявлении нарушений требований законодательства Республики Казахстан в сфере цифровизации в части кибербезопасности критически важных цифровых объектов;
41-3) направление для исполнения предписаний при выявлении нарушений требований законодательства Республики Казахстан в сфере цифровизации в части кибербезопасности критически важных цифровых объектов;".
12. Внести в приказ Председателя Комитета национальной безопасности Республики Казахстан от 6 октября 2015 года № 81 "Об утверждении Положения о Департаменте Комитета национальной безопасности Республики Казахстан по Кызылординской области и городу Байконыр" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 12262) следующие изменения и дополнения:
в Положении о Департаменте Комитета национальной безопасности Республики Казахстан по Кызылординской области и городу Байконыр, утвержденном вышеуказанным приказом:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Департамент Комитета национальной безопасности Республики Казахстан по Кызылординской области и городу Байконыр (далее – Департамент) является территориальным органом Комитета национальной безопасности Республики Казахстан (далее – КНБ), осуществляющим руководство в сферах: разведывательной, контрразведывательной, оперативно-розыскной деятельности, пресечения актов терроризма и иных особо опасных преступных посягательств на личность, общество и государство, выявления, пресечения, раскрытия и расследования коррупционных правонарушений, в области государственного контроля в сфере цифровизации в части кибербезопасности критически важных цифровых объектов, защиты государственных секретов, и уполномоченным органом по защите государственных секретов на территории Кызылординской области и города Байконыр.";
в пункте 13:
подпункт 11) изложить в следующей редакции:
"11) осуществление государственного контроля в сфере цифровизации в части кибербезопасности критически важных цифровых объектов;";
дополнить подпунктом 12) следующего содержания:
"12) иные задачи, предусмотренные законами Республики Казахстан и актами Президента Республики Казахстан.";
в пункте 14:
в подпункте 1):
абзац двадцать четвертый изложить в следующей редакции:
"получать безвозмездно и с соблюдением установленных законодательными актами требований к разглашению сведений, составляющих коммерческую, банковскую и иную охраняемую законом тайну, от государственных органов и организаций информацию, необходимую для выполнения задач, возложенных на органы национальной безопасности, включая цифровые ресурсы, которые предоставляются из цифровых систем государственных органов и организаций, в порядке, установленном совместными нормативными правовыми актами с указанными государственными органами, а с организациями – соглашениями;";
абзац тридцать четвертый изложить в следующей редакции:
"создавать и использовать оперативные учеты и цифровые системы, обеспечивающие решение задач оперативно-розыскной деятельности;";
абзац тридцать девятый изложить в следующей редакции:
"в соответствии с законодательством Республики Казахстан использовать цифровые системы, обеспечивающие решение возложенных на него задач, организовывать исследование в ходе досудебного расследования, производства по делам об административных правонарушениях в порядке, установленном законодательством;";
абзац двадцать первый подпункта 2) изложить в следующей редакции:
"представлять по запросу уполномоченного органа по финансовому мониторингу сведения из собственных цифровых систем в соответствии с законодательством Республики Казахстан о противодействии легализации (отмыванию) доходов, полученных преступным путем, и финансированию терроризма;";
в пункте 15:
подпункт 25) изложить в следующей редакции:
"25) организация архивного дела в Департаменте, создание и использование в этих целях цифровых систем;";
подпункт 27) изложить в следующей редакции:
"27) проведение полиграфологических исследований и осуществление учета их результатов в цифровой системе в органах национальной безопасности;";

мынадай мазмұндағы 41-1), 41-2), 41-3) тармақшалармен толықтырылсын:
"41-1) аса маңызды цифрлық объектілердің киберқауіпсіздігі бөлігінде цифрландыру саласындағы мемлекеттік бақылауды жүзеге асыру;
41-2) аса маңызды цифрлық объектілердің киберқауіпсіздігі бөлігінде Қазақстан Республикасының цифрландыру саласындағы заңнамасының талаптарын бұзушылықтар анықталған кезде нұсқамалар беру;
41-3) аса маңызды цифрлық объектілердің киберқауіпсіздігі бөлігінде Қазақстан Республикасының цифрландыру саласындағы заңнамасының талаптарын бұзушылықтар анықталған кезде нұсқамаларды орындау үшін жолдау;".
12. "Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Қызылорда облысы және Байқоңыр қаласы бойынша департаменті туралы ережені бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының 2015 жылғы 6 қазандағы №81 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12262 болып тіркелген) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
жоғарыда аталған бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Қызылорда облысы және Байқоңыр қаласы бойынша департаменті туралы ережеде:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Қызылорда облысы және Байқоңыр қаласы бойынша департаменті (бұдан әрі – Департамент) мынадай салаларда: барлау, қарсы барлау, жедел-іздестіру қызметі, терроризм актілерінің және жеке адамға, қоғам мен мемлекетке қауіп төндіретін өзге де аса қауіпті қылмыстардың жолын кесу, сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылықтарды анықтау, жолын кесу, ашу және тергеп-тексеру, аса маңызды цифрлық объектілердің киберқауіпсіздігі бөлігінде цифрландыру саласындағы мемлекеттік бақылау, мемлекеттік құпияларды қорғау салаларында басшылықты жүзеге асыратын аумақтық органы және Қызылорда облысы және Байқоңыр қаласының аумағында мемлекеттік құпияларды қорғау бойынша уәкілетті орган болып табылады.";
13-тармақта:
11) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"11) аса маңызды цифрлық объектілердің киберқауіпсіздігі бөлігінде цифрландыру саласындағы мемлекеттік бақылауды жүзеге асыру;";
мынадай мазмұндағы 12) тармақшамен толықтырылсын:
"12) Қазақстан Республикасының заңдарында және Қазақстан Республикасы Президентінің актілерінде көзделген өзге мақсаттарды орындау.";
14-тармақта:
1) тармақшада:
жиырма төртінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"мемлекеттік органдар мен ұйымдардың цифрлық жүйелерінен көрсетілген мемлекеттік органдармен – бірлескен нормативтік құқықтық актілерде, ал ұйымдармен келісімдерде белгіленген тәртіппен берілетін цифрлық ресурстарды қоса алғанда, ұлттық қауіпсіздік органдарына жүктелген міндеттерді орындауға қажетті ақпаратты мемлекеттік органдардан және ұйымдардан өтеусіз жəне заңнамалық актілерде коммерциялық, банктік жəне заңмен қорғалатын өзге де құпияны құрайтын мəлiметтердi жария етуге белгіленген талаптарды сақтай отырып алу;";
отыз төртінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"жедел-іздестіру қызметінің міндеттерін шешуді қамтамасыз ететін жедел есепке алу мен цифрлық жүйелерді құру және пайдалану;";
отыз тоғызыншы абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзіне жүктелген міндеттерді шешуді қамтамасыз ететін цифрлық жүйелерді пайдалану, заңнамада белгіленген тәртіппен әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы істер бойынша сотқа дейінгі тергеп-тексеру, іс жүргізу барысында зерттеуді ұйымдастыру;";
2) тармақшаның жиырма бірінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"қаржылық мониторинг жөніндегі уәкілетті органның сұрау салуы бойынша қылмыстық жолмен алынған кірістерді заңдастыруға (жылыстатуға) және терроризмді қаржыландыруға қарсы іс-қимыл туралы Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзінің цифрлық жүйелерінен мәліметтер беру;";
15-тармақта:
25) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"25) Департаментте архив ісін ұйымдастыру, осы мақсаттарда цифрлық жүйелерді құру және пайдалану;";
27) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"27) полиграфологиялық зерттеулер жүргізу және олардың нәтижелерін ұлттық қауіпсіздік органдарының цифрлық жүйесінде есепке алуды жүзеге асыру;";

дополнить подпунктами 41-1), 41-2), 41-3) следующего содержания:
"41-1) осуществление государственного контроля в сфере цифровизации в части кибербезопасности критически важных цифровых объектов;
41-2) выдача предписаний при выявлении нарушений требований законодательства Республики Казахстан в сфере цифровизации в части кибербезопасности критически важных цифровых объектов;
41-3) направление для исполнения предписаний при выявлении нарушений требований законодательства Республики Казахстан в сфере цифровизации в части кибербезопасности критически важных цифровых объектов;".
13. Внести в приказ Председателя Комитета национальной безопасности Республики Казахстан от 6 октября 2015 года № 82 "Об утверждении Положения о Департаменте Комитета национальной безопасности Республики Казахстан по Восточно-Казахстанской области" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 12253) следующие изменения и дополнения:
в Положении о Департаменте Комитета национальной безопасности Республики Казахстан по Восточно-Казахстанской области, утвержденном вышеназванным приказом:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Департамент Комитета национальной безопасности Республики Казахстан по Восточно-Казахстанской области (далее – Департамент) является территориальным органом Комитета национальной безопасности Республики Казахстан (далее – КНБ), осуществляющим руководство в сферах: разведывательной, контрразведывательной, оперативно-розыскной деятельности, пресечения актов терроризма и иных особо опасных преступных посягательств на личность, общество и государство, выявления, пресечения, раскрытия и расследования коррупционных правонарушений, в области государственного контроля в сфере цифровизации в части кибербезопасности критически важных цифровых объектов, защиты государственных секретов, и уполномоченным органом по защите государственных секретов на территории Восточно-Казахстанской области.";
в пункте 13:
подпункт 11) изложить в следующей редакции:
"11) осуществление государственного контроля в сфере цифровизации в части кибербезопасности критически важных цифровых объектов;";
дополнить подпунктом 12) следующего содержания:
"12) иные задачи, предусмотренные законами Республики Казахстан и актами Президента Республики Казахстан.";
в пункте 14:
в подпункте 1):
абзац двадцать четвертый изложить в следующей редакции:
"получать безвозмездно и с соблюдением установленных законодательными актами требований к разглашению сведений, составляющих коммерческую, банковскую и иную охраняемую законом тайну, от государственных органов и организаций информацию, необходимую для выполнения задач, возложенных на органы национальной безопасности, включая цифровые ресурсы, которые предоставляются из цифровых систем государственных органов и организаций, в порядке, установленном совместными нормативными правовыми актами с указанными государственными органами, а с организациями – соглашениями;";
абзац тридцать четвертый изложить в следующей редакции:
"создавать и использовать оперативные учеты и цифровые системы, обеспечивающие решение задач оперативно-розыскной деятельности;";
абзац тридцать девятый изложить в следующей редакции:
"в соответствии с законодательством Республики Казахстан использовать цифровые системы, обеспечивающие решение возложенных на него задач, организовывать исследование в ходе досудебного расследования, производства по делам об административных правонарушениях в порядке, установленном законодательством;";
абзац двадцать первый подпункта 2) изложить в следующей редакции:
"представлять по запросу уполномоченного органа по финансовому мониторингу сведения из собственных цифровых систем в соответствии с законодательством Республики Казахстан о противодействии легализации (отмыванию) доходов, полученных преступным путем, и финансированию терроризма;";
в пункте 15:
подпункт 25) изложить в следующей редакции:
"25) организация архивного дела в Департаменте, создание и использование в этих целях цифровых систем;";
подпункт 27) изложить в следующей редакции:
"27) проведение полиграфологических исследований и осуществление учета их результатов в цифровой системе в органах национальной безопасности;";

мынадай мазмұндағы 41-1), 41-2), 41-3) тармақшалармен толықтырылсын:
"41-1) аса маңызды цифрлық объектілердің киберқауіпсіздігі бөлігінде цифрландыру саласындағы мемлекеттік бақылауды жүзеге асыру;
41-2) аса маңызды цифрлық объектілердің киберқауіпсіздігі бөлігінде Қазақстан Республикасының цифрландыру саласындағы заңнамасының талаптарын бұзушылықтар анықталған кезде нұсқамалар беру;
41-3) аса маңызды цифрлық объектілердің киберқауіпсіздігі бөлігінде Қазақстан Республикасының цифрландыру саласындағы заңнамасының талаптарын бұзушылықтар анықталған кезде нұсқамаларды орындау үшін жолдау;".
13. "Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Шығыс Қазақстан облысы бойынша департаменті туралы ережені бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының 2015 жылғы 6 қазандағы № 82 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12253 болып тіркелген) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
жоғарыда аталған бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Шығыс Қазақстан облысы бойынша департаменті туралы ережеде:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Шығыс Қазақстан облысы бойынша департаменті (бұдан әрі – Департамент) Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің (бұдан әрі – ҰҚК) мынадай салаларда: барлау, қарсы барлау, жедел-іздестіру қызметі, терроризм актілерінің және жеке адамға, қоғам мен мемлекетке қауіп төндіретін өзге де аса қауіпті қылмыстардың жолын кесу, сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылықтарды анықтау, жолын кесу, ашу және тергеп-тексеру, аса маңызды цифрлық объектілердің киберқауіпсіздігі бөлігінде цифрландыру саласындағы мемлекеттік бақылау, мемлекеттік құпияларды қорғау салаларында басшылықты жүзеге асыратын аумақтық органы және Шығыс Қазақстан облысының аумағында мемлекеттік құпияларды қорғау бойынша уәкілетті орган болып табылады.";
13-тармақта:
11) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"11) аса маңызды цифрлық объектілердің киберқауіпсіздігі бөлігінде цифрландыру саласындағы мемлекеттік бақылауды жүзеге асыру;";
мынадай мазмұндағы 12) тармақшамен толықтырылсын:
"12) Қазақстан Республикасының заңдарында және Қазақстан Республикасы Президентінің актілерінде көзделген өзге мақсаттарды орындау.";
14-тармақта:
1) тармақшада:
жиырма төртінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"мемлекеттік органдар мен ұйымдардың цифрлық жүйелерінен көрсетілген мемлекеттік органдармен – бірлескен нормативтік құқықтық актілерде, ал ұйымдармен келісімдерде белгіленген тәртіппен берілетін цифрлық ресурстарды қоса алғанда, ұлттық қауіпсіздік органдарына жүктелген міндеттерді орындауға қажетті ақпаратты мемлекеттік органдардан және ұйымдардан өтеусіз жəне заңнамалық актілерде коммерциялық, банктік жəне заңмен қорғалатын өзге де құпияны құрайтын мəлiметтердi жария етуге белгіленген талаптарды сақтай отырып алу;";
отыз төртінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"жедел-іздестіру қызметінің міндеттерін шешуді қамтамасыз ететін жедел есепке алу мен цифрлық жүйелерді құру және пайдалану;";
отыз тоғызыншы абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзіне жүктелген міндеттерді шешуді қамтамасыз ететін цифрлық жүйелерді пайдалану, заңнамада белгіленген тәртіппен әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы істер бойынша сотқа дейінгі тергеп-тексеру, іс жүргізу барысында зерттеуді ұйымдастыру;";
2) тармақшаның жиырма бірінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"қаржылық мониторинг жөніндегі уәкілетті органның сұрау салуы бойынша қылмыстық жолмен алынған кірістерді заңдастыруға (жылыстатуға) және терроризмді қаржыландыруға қарсы іс-қимыл туралы Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзінің цифрлық жүйелерінен мәліметтер беру;";
15-тармақта:
25) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"25) Департаментте архив ісін ұйымдастыру, осы мақсаттарда цифрлық жүйелерді құру және пайдалану;";
27) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"27) полиграфологиялық зерттеулер жүргізу және олардың нәтижелерін ұлттық қауіпсіздік органдарының цифрлық жүйесінде есепке алуды жүзеге асыру;";

дополнить подпунктами 41-1), 41-2), 41-3) следующего содержания:
"41-1) осуществление государственного контроля в сфере цифровизации в части кибербезопасности критически важных цифровых объектов;
41-2) выдача предписаний при выявлении нарушений требований законодательства Республики Казахстан в сфере цифровизации в части кибербезопасности критически важных цифровых объектов;
41-3) направление для исполнения предписаний при выявлении нарушений требований законодательства Республики Казахстан в сфере цифровизации в части кибербезопасности критически важных цифровых объектов;".
14. Внести в приказ Председателя Комитета национальной безопасности Республики Казахстан от 13 октября 2015 года № 84 "Об утверждении Положения о Департаменте Комитета национальной безопасности Республики Казахстан по Западно-Казахстанской области" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 12271) следующие изменения и дополнения:
в Положении о Департаменте Комитета национальной безопасности Республики Казахстан по Западно-Казахстанской области, утвержденном вышеуказанным приказом:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Департамент Комитета национальной безопасности Республики Казахстан по Западно-Казахстанской области (далее – Департамент) является территориальным органом Комитета национальной безопасности Республики Казахстан (далее – КНБ), осуществляющим руководство в сферах: разведывательной, контрразведывательной, оперативно-розыскной деятельности, пресечения актов терроризма и иных особо опасных преступных посягательств на личность, общество и государство, выявления, пресечения, раскрытия и расследования коррупционных правонарушений, в области государственного контроля в сфере цифровизации в части кибербезопасности критически важных цифровых объектов, защиты государственных секретов, и уполномоченным органом по защите государственных секретов на территории Западно-Казахстанской.";
в пункте 13:
подпункт 11) изложить в следующей редакции:
"11) осуществление государственного контроля в сфере цифровизации в части кибербезопасности критически важных цифровых объектов;";
дополнить подпунктом 12) следующего содержания:
"12) иные задачи, предусмотренные законами Республики Казахстан и актами Президента Республики Казахстан.";
в пункте 14:
в подпункте 1):
абзац двадцать четвертый изложить в следующей редакции:
"получать безвозмездно и с соблюдением установленных законодательными актами требований к разглашению сведений, составляющих коммерческую, банковскую и иную охраняемую законом тайну, от государственных органов и организаций информацию, необходимую для выполнения задач, возложенных на органы национальной безопасности, включая цифровые ресурсы, которые предоставляются из цифровых систем государственных органов и организаций, в порядке, установленном совместными нормативными правовыми актами с указанными государственными органами, а с организациями – соглашениями;";
абзац тридцать четвертый изложить в следующей редакции:
"создавать и использовать оперативные учеты и цифровые системы, обеспечивающие решение задач оперативно-розыскной деятельности;";
абзац тридцать девятый изложить в следующей редакции:
"в соответствии с законодательством Республики Казахстан использовать цифровые системы, обеспечивающие решение возложенных на него задач, организовывать исследование в ходе досудебного расследования, производства по делам об административных правонарушениях в порядке, установленном законодательством;";
абзац двадцать первый подпункта 2) изложить в следующей редакции:
"представлять по запросу уполномоченного органа по финансовому мониторингу сведения из собственных цифровых систем в соответствии с законодательством Республики Казахстан о противодействии легализации (отмыванию) доходов, полученных преступным путем, и финансированию терроризма;";
в пункте 15:
подпункт 25) изложить в следующей редакции:
"25) организация архивного дела в Департаменте, создание и использование в этих целях цифровых систем;";
подпункт 27) изложить в следующей редакции:
"27) проведение полиграфологических исследований и осуществление учета их результатов в цифровой системе в органах национальной безопасности;";

мынадай мазмұндағы 41-1), 41-2), 41-3) тармақшалармен толықтырылсын:
"41-1) аса маңызды цифрлық объектілердің киберқауіпсіздігі бөлігінде цифрландыру саласындағы мемлекеттік бақылауды жүзеге асыру;
41-2) аса маңызды цифрлық объектілердің киберқауіпсіздігі бөлігінде Қазақстан Республикасының цифрландыру саласындағы заңнамасының талаптарын бұзушылықтар анықталған кезде нұсқамалар беру;
41-3) аса маңызды цифрлық объектілердің киберқауіпсіздігі бөлігінде Қазақстан Республикасының цифрландыру саласындағы заңнамасының талаптарын бұзушылықтар анықталған кезде нұсқамаларды орындау үшін жолдау;".
14. "Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Батыс Қазақстан облысы бойынша департаменті туралы ережені бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының 2015 жылғы 13 қазандағы №84 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде №12271 болып тіркелген) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
жоғарыда аталған бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Батыс Қазақстан облысы бойынша департаменті туралы ережеде:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Батыс Қазақстан облысы бойынша департаменті (бұдан әрі – Департамент) Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің (бұдан әрі – ҰҚК) мынадай салаларда: барлау, қарсы барлау, жедел-іздестіру қызметі, терроризм актілерінің және жеке адамға, қоғам мен мемлекетке қауіп төндіретін өзге де аса қауіпті қылмыстардың жолын кесу, сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылықтарды анықтау, жолын кесу, ашу және тергеп-тексеру, аса маңызды цифрлық объектілердің киберқауіпсіздігі бөлігінде цифрландыру саласындағы мемлекеттік бақылау, мемлекеттік құпияларды қорғау салаларында басшылықты жүзеге асыратын аумақтық органы және Батыс Қазақстан облысының аумағында мемлекеттік құпияларды қорғау бойынша уәкілетті орган болып табылады.";
13-тармақта:
11) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"11) аса маңызды цифрлық объектілердің киберқауіпсіздігі бөлігінде цифрландыру саласындағы мемлекеттік бақылауды жүзеге асыру;";
мынадай мазмұндағы 12) тармақшамен толықтырылсын:
"12) Қазақстан Республикасының заңдарында және Қазақстан Республикасы Президентінің актілерінде көзделген өзге мақсаттарды орындау.";
14-тармақта:
1) тармақшада:
жиырма төртінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"мемлекеттік органдар мен ұйымдардың цифрлық жүйелерінен көрсетілген мемлекеттік органдармен – бірлескен нормативтік құқықтық актілерде, ал ұйымдармен келісімдерде белгіленген тәртіппен берілетін цифрлық ресурстарды қоса алғанда, ұлттық қауіпсіздік органдарына жүктелген міндеттерді орындауға қажетті ақпаратты мемлекеттік органдардан және ұйымдардан өтеусіз жəне заңнамалық актілерде коммерциялық, банктік жəне заңмен қорғалатын өзге де құпияны құрайтын мəлiметтердi жария етуге белгіленген талаптарды сақтай отырып алу;";
отыз төртінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"жедел-іздестіру қызметінің міндеттерін шешуді қамтамасыз ететін жедел есепке алу мен цифрлық жүйелерді құру және пайдалану;";
отыз тоғызыншы абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзіне жүктелген міндеттерді шешуді қамтамасыз ететін цифрлық жүйелерді пайдалану, заңнамада белгіленген тәртіппен әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы істер бойынша сотқа дейінгі тергеп-тексеру, іс жүргізу барысында зерттеуді ұйымдастыру;";
2) тармақшаның жиырма бірінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"қаржылық мониторинг жөніндегі уәкілетті органның сұрау салуы бойынша қылмыстық жолмен алынған кірістерді заңдастыруға (жылыстатуға) және терроризмді қаржыландыруға қарсы іс-қимыл туралы Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзінің цифрлық жүйелерінен мәліметтер беру;";
15-тармақта:
25) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"25) Департаментте архив ісін ұйымдастыру, осы мақсаттарда цифрлық жүйелерді құру және пайдалану;";
27) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"27) полиграфологиялық зерттеулер жүргізу және олардың нәтижелерін ұлттық қауіпсіздік органдарының цифрлық жүйесінде есепке алуды жүзеге асыру;";

дополнить подпунктами 41-1), 41-2), 41-3) следующего содержания:
"41-1) осуществление государственного контроля в сфере цифровизации в части кибербезопасности критически важных цифровых объектов;
41-2) выдача предписаний при выявлении нарушений требований законодательства Республики Казахстан в сфере цифровизации в части кибербезопасности критически важных цифровых объектов;
41-3) направление для исполнения предписаний при выявлении нарушений требований законодательства Республики Казахстан в сфере цифровизации в части кибербезопасности критически важных цифровых объектов;".
15. Внести в приказ Председателя Комитета национальной безопасности Республики Казахстан от 13 октября 2015 года № 85 "Об утверждении Положения о Департаменте Комитета национальной безопасности Республики Казахстан по Атырауской области" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 12279) следующие изменения и дополнения:
в Положении о Департаменте Комитета национальной безопасности Республики Казахстан по Атырауской области, утвержденном вышеуказанным приказом:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Департамент Комитета национальной безопасности Республики Казахстан по Атырауской области (далее – Департамент) является территориальным органом Комитета национальной безопасности Республики Казахстан (далее – КНБ), осуществляющим руководство в сферах: разведывательной, контрразведывательной, оперативно-розыскной деятельности, пресечения актов терроризма и иных особо опасных преступных посягательств на личность, общество и государство, выявления, пресечения, раскрытия и расследования коррупционных правонарушений, в области государственного контроля в сфере цифровизации в части кибербезопасности критически важных цифровых объектов, защиты государственных секретов, и уполномоченным органом по защите государственных секретов на территории Атырауской области.";
в пункте 13:
подпункт 11) изложить в следующей редакции:
"11) осуществление государственного контроля в сфере цифровизации в части кибербезопасности критически важных цифровых объектов;";
дополнить подпунктом 12) следующего содержания:
"12) иные задачи, предусмотренные законами Республики Казахстан и актами Президента Республики Казахстан.";
в пункте 14:
в подпункте 1):
абзац двадцать четвертый изложить в следующей редакции:
"получать безвозмездно и с соблюдением установленных законодательными актами требований к разглашению сведений, составляющих коммерческую, банковскую и иную охраняемую законом тайну, от государственных органов и организаций информацию, необходимую для выполнения задач, возложенных на органы национальной безопасности, включая цифровые ресурсы, которые предоставляются из цифровых систем государственных органов и организаций, в порядке, установленном совместными нормативными правовыми актами с указанными государственными органами, а с организациями – соглашениями;";
абзац тридцать четвертый изложить в следующей редакции:
"создавать и использовать оперативные учеты и цифровые системы, обеспечивающие решение задач оперативно-розыскной деятельности;";
абзац тридцать девятый изложить в следующей редакции:
"в соответствии с законодательством Республики Казахстан использовать цифровые системы, обеспечивающие решение возложенных на него задач, организовывать исследование в ходе досудебного расследования, производства по делам об административных правонарушениях в порядке, установленном законодательством;";
абзац двадцать первый подпункта 2) изложить в следующей редакции:
"представлять по запросу уполномоченного органа по финансовому мониторингу сведения из собственных цифровых систем в соответствии с законодательством Республики Казахстан о противодействии легализации (отмыванию) доходов, полученных преступным путем, и финансированию терроризма;";
в пункте 15:
подпункт 25) изложить в следующей редакции:
"25) организация архивного дела в Департаменте, создание и использование в этих целях цифровых систем;";
подпункт 27) изложить в следующей редакции:
"27) проведение полиграфологических исследований и осуществление учета их результатов в цифровой системе в органах национальной безопасности;";

мынадай мазмұндағы 41-1), 41-2), 41-3) тармақшалармен толықтырылсын:
"41-1) аса маңызды цифрлық объектілердің киберқауіпсіздігі бөлігінде цифрландыру саласындағы мемлекеттік бақылауды жүзеге асыру;
41-2) аса маңызды цифрлық объектілердің киберқауіпсіздігі бөлігінде Қазақстан Республикасының цифрландыру саласындағы заңнамасының талаптарын бұзушылықтар анықталған кезде нұсқамалар беру;
41-3) аса маңызды цифрлық объектілердің киберқауіпсіздігі бөлігінде Қазақстан Республикасының цифрландыру саласындағы заңнамасының талаптарын бұзушылықтар анықталған кезде нұсқамаларды орындау үшін жолдау;".
15. "Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Атырау облысы бойынша департаменті туралы ережені бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының 2015 жылғы 13 қазандағы №85 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12279 болып тіркелген) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
жоғарыда аталған бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Атырау облысы бойынша департаменті туралы ережеде:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Атырау облысы бойынша департаменті (бұдан әрі – Департамент) мынадай салаларда: барлау, қарсы барлау, жедел-іздестіру қызметі, терроризм актілерінің және жеке адамға, қоғам мен мемлекетке қауіп төндіретін өзге де аса қауіпті қылмыстардың жолын кесу, сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылықтарды анықтау, жолын кесу, ашу және тергеп-тексеру, аса маңызды цифрлық объектілердің киберқауіпсіздігі бөлігінде цифрландыру саласындағы мемлекеттік бақылау, мемлекеттік құпияларды қорғау салаларында басшылықты жүзеге асыратын аумақтық органы және Атырау облысының аумағында мемлекеттік құпияларды қорғау бойынша уәкілетті орган болып табылады.";
13-тармақта:
11) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"11) аса маңызды цифрлық объектілердің киберқауіпсіздігі бөлігінде цифрландыру саласындағы мемлекеттік бақылауды жүзеге асыру;";
мынадай мазмұндағы 12) тармақшамен толықтырылсын:
"12) Қазақстан Республикасының заңдарында және Қазақстан Республикасы Президентінің актілерінде көзделген өзге мақсаттарды орындау.";
14-тармақта:
1) тармақшада:
жиырма төртінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"мемлекеттік органдар мен ұйымдардың цифрлық жүйелерінен көрсетілген мемлекеттік органдармен – бірлескен нормативтік құқықтық актілерде, ал ұйымдармен келісімдерде белгіленген тәртіппен берілетін цифрлық ресурстарды қоса алғанда, ұлттық қауіпсіздік органдарына жүктелген міндеттерді орындауға қажетті ақпаратты мемлекеттік органдардан және ұйымдардан өтеусіз жəне заңнамалық актілерде коммерциялық, банктік жəне заңмен қорғалатын өзге де құпияны құрайтын мəлiметтердi жария етуге белгіленген талаптарды сақтай отырып алу;";
отыз төртінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"жедел-іздестіру қызметінің міндеттерін шешуді қамтамасыз ететін жедел есепке алу мен цифрлық жүйелерді құру және пайдалану;";
отыз тоғызыншы абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзіне жүктелген міндеттерді шешуді қамтамасыз ететін цифрлық жүйелерді пайдалану, заңнамада белгіленген тәртіппен әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы істер бойынша сотқа дейінгі тергеп-тексеру, іс жүргізу барысында зерттеуді ұйымдастыру;";
2) тармақшаның жиырма бірінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"қаржылық мониторинг жөніндегі уәкілетті органның сұрау салуы бойынша қылмыстық жолмен алынған кірістерді заңдастыруға (жылыстатуға) және терроризмді қаржыландыруға қарсы іс-қимыл туралы Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзінің цифрлық жүйелерінен мәліметтер беру;";
15-тармақта:
25) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"25) Департаментте архив ісін ұйымдастыру, осы мақсаттарда цифрлық жүйелерді құру және пайдалану;";
27) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"27) полиграфологиялық зерттеулер жүргізу және олардың нәтижелерін ұлттық қауіпсіздік органдарының цифрлық жүйесінде есепке алуды жүзеге асыру;";