О внесении изменений в решение Актогайского районного маслихата от 23 декабря 2025 года № 362 "О бюджетах села, поселков, сельских округов Актогайского района на 2026-2028 годы"
Решение Актогайского районного маслихата Карагандинской области от 21 мая 2026 года № 404
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан, Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Актогайский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Актогайского районного маслихата от 23 декабря 2025 года №362 "О бюджетах села, поселков, сельских округов Актогайского района на 2026-2028 годы" следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет села Актогай на 2026-2028 годы согласно приложениям 1, 2, 3 в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 488800 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 46522 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 139 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 233 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 441906 тысяч тенге;
2) затраты – 489319 тысяч тенге;
3) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
4) дефицит (профицит) бюджета – -519 тысяч тенге;
5) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 519 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 519 тысяч тенге.";
пункт 2 изложить в новой редакции:
"2. Утвердить бюджет поселка Сарышаган на 2026-2028 годы согласно приложениям 4, 5, 6 в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 200134 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 54119 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 5280 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 140735 тысяч тенге;
2) затраты – 212661 тысяч тенге;
3) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
4) дефицит (профицит) бюджета – -12527 тысяч тенге;
5) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 12527 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 12527 тысяч тенге.";
пункт 3 изложить в новой редакции:
"3. Утвердить бюджет поселка Шашубай на 2026-2028 годы согласно приложениям 7, 8, 9 в том числе на 2026 год в следующих объемах:

Ақтоғай аудандық мәслихатының 2025 жылғы 23 желтоқсандағы "Ақтоғай ауданының ауыл, кенттер, ауылдық округтерінің 2026-2028 жылдарға арналған бюджеттері туралы" № 362 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Қарағанды облысы Ақтоғай аудандық мәслихатының 2026 жылғы 21 мамырдағы № 404 шешімі
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес, Ақтоғай аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Ақтоғай аудандық мәслихатының 2025 жылғы 23 желтоқсандағы "Ақтоғай ауданының ауыл, кенттер, ауылдық округтерінің 2026-2028 жылдарға арналған бюджеттері туралы" №362 шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2026 – 2028 жылдарға арналған Ақтоғай ауылының бюджеті 1, 2, 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 488800 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 46522 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 139 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түскен түсімдер – 233 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 441906 мың теңге;
2) шығындар – 489319 мың теңге;
3) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
4) бюджет тапшылығы (профициті) – -519 мың теңге;
5) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 519 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 519 мың теңге.";
2 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"2. 2026 – 2028 жылдарға арналған Сарышаған кентінің бюджеті 4, 5, 6 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 200134 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 54119 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түскен түсімдер – 5280 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 140735 мың теңге;
2) шығындар – 212661 мың теңге;
3) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
4) бюджет тапшылығы (профициті) – -12527 мың теңге;
5) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 12527 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 12527 мың теңге.";
3 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"3. 2026 – 2028 жылдарға арналған Шашубай кентінің бюджеті 7, 8, 9 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:

5) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 0 тысяч тенге.";
приложения 1, 4, 7, 13, 16, 19, 25, 28, 31, 34, 37, 40, 49 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2026 года.
Председатель районного маслихата Р.Абеуов
Приложение 1
к решению Актогайского районного маслихата
от 21 мая 2026 года № 404
Приложение 1
к решению Актогайского районного маслихата

5) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 0 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 1, 4, 7, 13, 16, 19, 25, 28, 31, 34, 37, 40, 49 қосымшалары осы шешімнің 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда мазмұндалсын.
2. Осы шешім 2026 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енеді.
Аудандық мәслихат төрағасы Р.Абеуов
Ақтоғай аудандық мәслихатының
2026 жылғы 21 мамырдағы
№ 404 шешіміне
1 қосымша
Ақтоғай аудандық мәслихатының