О внесении изменений в решение Актогайского районного маслихата от 23 декабря 2025 года № 362 "О бюджетах села, поселков, сельских округов Актогайского района на 2026-2028 годы"
Решение Актогайского районного маслихата Карагандинской области от 6 марта 2026 года № 384
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан, Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Актогайский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Актогайского районного маслихата от 23 декабря 2025 года №362 "О бюджетах села, поселков, сельских округов Актогайского района на 2026-2028 годы" следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет села Актогай на 2026-2028 годы согласно приложениям 1, 2, 3 в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 312822 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 46522 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 139 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 233 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 265928 тысяч тенге;
2) затраты – 312827 тысяч тенге;
3) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
4) дефицит (профицит) бюджета – -5 тысяч тенге;
5) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 5 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 5 тысяч тенге.";
пункт 2 изложить в новой редакции:
"2. Утвердить бюджет поселка Сарышаган на 2026-2028 годы согласно приложениям 4, 5, 6 в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 135291 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 54119 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 5280 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 75892 тысяч тенге;
2) затраты – 147818 тысяч тенге;
3) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
4) дефицит (профицит) бюджета – -12527 тысяч тенге;
5) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 12527 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 12527 тысяч тенге.";
пункт 3 изложить в новой редакции:
"3. Утвердить бюджет поселка Шашубай на 2026-2028 годы согласно приложениям 7, 8, 9 в том числе на 2026 год в следующих объемах:

Ақтоғай аудандық мәслихатының 2025 жылғы 23 желтоқсандағы "Ақтоғай ауданының ауыл, кенттер, ауылдық округтерінің 2026-2028 жылдарға арналған бюджеттері туралы" № 362 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Қарағанды облысы Ақтоғай аудандық мәслихатының 2026 жылғы 6 наурыздағы № 384 шешімі
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес, Ақтоғай аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Ақтоғай аудандық мәслихатының 2025 жылғы 23 желтоқсандағы "Ақтоғай ауданының ауыл, кенттер, ауылдық округтерінің 2026-2028 жылдарға арналған бюджеттері туралы" №362 шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2026 – 2028 жылдарға арналған Ақтоғай ауылының бюджеті 1, 2, 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 312822 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 46522 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 139 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түскен түсімдер – 233 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 265928 мың теңге;
2) шығындар – 312827 мың теңге;
3) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
4) бюджет тапшылығы (профициті) – -5 мың теңге;
5) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 5 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 5 мың теңге.";
2 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"2. 2026 – 2028 жылдарға арналған Сарышаған кентінің бюджеті 4, 5, 6 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 135291 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 54119 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түскен түсімдер – 5280 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 75892 мың теңге;
2) шығындар – 147818 мың теңге;
3) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
4) бюджет тапшылығы (профициті) – -12527 мың теңге;
5) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 12527 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 12527 мың теңге.";
3 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"3. 2026 – 2028 жылдарға арналған Шашубай кентінің бюджеті 7, 8, 9 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін: