О внесении изменений и дополнений в решение Балхашского городского маслихата от 23 декабря 2025 года № 26/209 "О городском бюджете на 2026-2028 годы"
Решение Балхашского городского маслихата Карагандинской области от 13 марта 2026 года № 27/226
Балхашский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Балхашского городского маслихата от 23 декабря 2025 года №26/209 "О городском бюджете на 2026-2028 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под №219949) следующие изменения и дополнения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить городской бюджет на 2026-2028 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 22 273 994 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 16 842 482 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 281 222 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 666 409 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 4 483 881 тысяч тенге;
2) затраты – 22 069 912 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 204 082 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – - 204 082 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 551 185 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 347 103 тысяч тенге.";
пункт 5 изложить в новой редакции:
"5. Утвердить резерв акимата города Балхаш на 2026 год в сумме 321 452 тысяч тенге.";
дополнить пунктом 5-1 следующего содержания:
"5-1. Установить, что в составе затрат городского бюджета на 2026 год предусмотрен возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов, выделенных в 2025 году, в сумме 10 163 тысяч тенге";
дополнить пунктом 5-2 следующего содержания:
"5-2. Учесть в составе расходов городского бюджета на 2026 год целевые текущие трансферты бюджету поселка Гулшат на жилищно – коммунальное хозяйство в сумме 3 950 тысяч тенге";
приложение 1, 4 и 5 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению.

Балқаш қалалық мәслихатының 2025 жылғы 23 желтоқсандағы № 26/209 "2026-2028 жылдарға арналған қалалық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қарағанды облысы Балқаш қалалық мәслихатының 2026 жылғы 13 наурыздағы № 27/226 шешімі
Балқаш қалалық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Балқаш қалалық мәслихатының 2025 жылғы 23 желтоқсандағы №26/209 "2026-2028 жылдарға арналған қалалық бюджет туралы" шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде №219949 болып тіркелген) келесі өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1 тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Осы шешімге қоса тіркелген 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес 2026-2028 жылдарға арналған қалалық бюджет бекітілсін, оның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде:
1) кірістер – 22 273 994 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 16 842 482 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 281 222 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 666 409 мың теңге;
трансферттер түсімі – 4 483 881 мың теңге;
2) шығындар – 22 069 912 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 204 082 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – - 204 082 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 551 185 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 347 103 мың теңге.";
5 тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"5. Балқаш қаласы әкімдігінің 2026 жылға арналған резерві 321 452 мың теңге сомасында бекітілсін.";
келесі мазмұндағы 5-1 тармағымен толықтырылсын:
"5-1. 2026 жылға арналған қалалық бюджет шығындарының құрамында, 2025 жылы бөлінген, 10 163 мың теңге сомасында пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) нысаналы трансферттерді қайтару қарастырылғаны ескерілсін";
келесі мазмұндағы 5-2 тармағымен толықтырылсын:
"5-2. 2026 жылға арналған қалалық бюджет шығыстарының құрамында Гүлшат кентінің бюджетіне тұрғын үй – коммуналдық шаруашылыққа берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер 3 950 мың теңге сомасында ескерілсін";
көрсетілген шешімнің 1, 4 және 5 қосымшасы осы шешімнің 1, 2 және 3 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

188 000
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
1 648 162
1
Социальное обеспечение
34 940
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
34 940
005
Государственная адресная социальная помощь
34 940
2
Социальная помощь
1 334 090
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
1 334 090
006
Оказание жилищной помощи
6 825
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
446 683
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
3 716
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
226 922
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
536 210
027
Реализация мероприятий по социальной защите населения
113 734
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
279 132
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
279 132
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
139 473
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
4 181
021
Капитальные расходы государственного органа
21 168
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
97 820
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
16 490
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
11 546 803
1
Жилищное хозяйство
2 182 125
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
1 218 673
059
Текущий и капитальный ремонт фасадов, кровли многоквартирных жилых домов, направленных на придание единого архитектурного облика населенному пункту
1 218 673
467
Отдел строительства района (города областного значения)
185 430
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
124 920
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
60 510
816
Отдел жилищных отношений и жилищной инспекции района (города областного значения)

188 000
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
1 648 162
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
34 940
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
34 940
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
34 940
2
Әлеуметтiк көмек
1 334 090
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1 334 090
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
6 825
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
446 683
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
3 716
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
226 922
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
536 210
027
Халықты әлеуметтік қорғау жөніндегі іс-шараларды іске асыру
113 734
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
279 132
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
279 132
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
139 473
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
4 181
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
21 168
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
97 820
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
16 490
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
11 546 803
1
Тұрғын үй шаруашылығы
2 182 125
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
1 218 673
059
Елді мекенге бірыңғай сәулеттік келбет беруге бағытталған, көппәтерлі тұрғын үйлердің қасбеттерін, шатырларын ағымдағы немесе күрделі жөндеу
1 218 673
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
185 430
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
124 920
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
60 510
816
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй қатынастары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі