О внесении изменений в решение Темиртауского городского маслихата от 19 декабря 2025 года № 38/4 "О бюджете города Темиртау на 2026-2028 годы"
Решение Темиртауского городского маслихата Карагандинской области от 24 июня 2026 года № 45/4
Темиртауский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Темиртауского городского маслихата "О бюджете города Темиртау на 2026-2028 годы" от 19 декабря 2025 года № 38/4 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 219303), следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет города на 2026-2028 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 67 367 785 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 60 414 108 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 302 305 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 461 046 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 6 190 326 тысяч тенге;
2) затраты – 80 031 029 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – -21 868 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 21 868 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 12 641 376 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 12 641 376 тысяч тенге:
поступление займов – 9 736 673 тысяч тенге;
погашение займов – 1 811 813 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 4 716 516 тысяч тенге.";
пункт 7 изложить в новой редакции:
"7. Утвердить резерв местного исполнительного органа города Темиртау на 2026 год в сумме 595 918 тысяч тенге.";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.

Теміртау қалалық мәслихатының 2025 жылғы 19 желтоқсандағы № 38/4 "Теміртау қаласының 2026-2028 жылдарға арналған бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Қарағанды облысы Теміртау қалалық мәслихатының 2026 жылғы 24 маусымдағы № 45/4 шешімі
Теміртау қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Теміртау қалалық мәслихатының 2025 жылғы 19 желтоқсандағы № 38/4 "Теміртау қаласының 2026-2028 жылдарға арналған бюджеті туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 219303 болып тіркелген) шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2026-2028 жылдарға арналған қала бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:
1) кірістер – 67 367 785 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсiмдер бойынша – 60 414 108 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 302 305 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 461 046 мың тенге;
трансферттердің түсімдері бойынша – 6 190 326 мың теңге;
2) шығындар – 80 031 029 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – - 21 868 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 21 868 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 12 641 376 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын (профицитті пайдалану) қаржыландыру – 12 641 376 мың теңге:
қарыздар түсімдері – 9 736 673 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 1 811 813 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 4 716 516 мың теңге.";
7-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"7. Теміртау қаласы жергілікті атқарушы органының 2026 жылға арналған резерві 595 918 мың теңге сомасында бекітілсін.";
көрсетілген шешімнің 1 - қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

1 053
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
160 646
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
160 646
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
160 646
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
160 646
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
3 559 253
1
Социальное обеспечение
103 201
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
103 201
005
Государственная адресная социальная помощь
82 563
030
Предоставление специальных социальных услуг в условиях стационара в области социальной защиты
20 638
2
Социальная помощь
2 913 218
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
2 747 227
006
Оказание жилищной помощи
700
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
947 795
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
7 590
013
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
206 633
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
240 536
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
1 343 973
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
165 991
068
Социальная поддержка отдельных категорий граждан в виде льготного, бесплатного проезда на городском общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов
165 991
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
542 834
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
542 834
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
101 820
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
11 427
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
170 247
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан

1 053
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
160 646
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
160 646
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
160 646
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
160 646
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
3 559 253
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
103 201
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
103 201
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
82 563
030
Әлеуметтік қорғау саласында стационар жағдайында арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
20 638
2
Әлеуметтiк көмек
2 913 218
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
2 747 227
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
700
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
947 795
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
7 590
013
Белгіленген тұрғылықты жері жоқ тұлғаларды әлеуметтік бейімдеу
206 633
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
240 536
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
1 343 973
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
165 991
068
Жергілікті өкілдік органдардың шешімі бойынша қалалық қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен, тегін жол жүру түрінде азаматтардың жекелеген санаттарын әлеуметтік қолдау
165 991
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
542 834
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
542 834
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
101 820
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
11 427
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
170 247
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту