О внесении изменений и дополнений в решение Темиртауского городского маслихата от 19 декабря 2025 года № 38/4 "О бюджете города Темиртау на 2026-2028 годы"
Решение Темиртауского городского маслихата Карагандинской области от 4 марта 2026 года № 41/4
Темиртауский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Темиртауского городского маслихата "О бюджете города Темиртау на 2026-2028 годы" от 19 декабря 2025 года № 38/4 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 219303), следующие изменения и дополнения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет города на 2026-2028 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 66 961 785 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 61 852 864 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 286 305 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 461 046 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 4 361 570 тысяч тенге;
2) затраты – 80 016 786 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – -21 868 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 21 868 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 13 033 133 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 13 033 133 тысяч тенге:
поступление займов – 9 736 673 тысяч тенге;
погашение займов – 1 811 813 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 5 108 273 тысяч тенге.";
дополнить подпунктами 1-1, 1-2 следующего содержания:
"1-1. Предусмотреть в бюджете города на 2026 год возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов в сумме 30 тысяч тенге.
1-2. Предусмотреть в бюджете города на 2026 год погашение долга местного исполнительного органа перед вышестоящим бюджетом в сумме 1 811 813 тысяч тенге.";
пункт 4 изложить в новой редакции:
"4. Предусмотреть в составе расходов городского бюджета на 2026 год по программе "Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов" - 947 795 тысяч тенге, в том числе:
1) на оказание единовременной социальной помощи ко Дню Победы в Великой Отечественной войне – 82 200 тысяч тенге;
2) на оказание единовременной социальной помощи ко Дню вывода войска с Афганистана – 32 000 тысяч тенге;
3) на оказание единовременной социальной помощи ко Дню празднования 8 марта – 402 000 тысяч тенге;

Теміртау қалалық мәслихатының 2025 жылғы 19 желтоқсандағы № 38/4 "Теміртау қаласының 2026-2028 жылдарға арналған бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қарағанды облысы Теміртау қалалық мәслихатының 2026 жылғы 4 наурыздағы № 41/4 шешімі
Теміртау қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2025 жылғы 19 желтоқсандағы № 38/4 "Теміртау қаласының 2026-2028 жылдарға арналған бюджеті туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 219303 болып тіркелген) шешіміне келесі өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2026-2028 жылдарға арналған қала бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемдерде бекiтiлсiн:
1) кірістер – 66 961 785 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсiмдер бойынша – 61 852 864 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 286 305 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 461 046 мың тенге;
трансферттердің түсімдері бойынша – 4 361 570 мың теңге;
2) шығындар – 80 016 786 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – -21 868 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 21 868 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу - 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 13 033 133 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын (профицитті пайдалану) қаржыландыру – 13 033 133 мың теңге.
қарыздар түсімдері – 9 736 673 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 1 811 813 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 5 108 273 мың теңге.";
келесі мазмұндағы 1-1, 1-2 тармақшаларымен толықтырылсын:
"1-1. 2026 жылға арналған қала бюджетінде 30 мың теңге сомасындағы пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) нысаналы трансферттерді қайтару көзделсін.
1-2. 2026 жылға арналған қала бюджетінде жергілікті атқарушы органның жоғары тұрған бюджет алдындағы борышын өтеуге 1 811 813 мың теңге көзделсін.";
4-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"4. 2026 жылға арналған қалалық бюджет шығындары құрамында "Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек" бағдарламасы бойынша 947 795 мың теңге көзделсін, оның ішінде:
1) Ұлы Отан соғысындағы Жеңіс күні қарсаңында біржолғы әлеуметтік көмек көрсетуге – 82 200 мың теңге;
2) Ауғанстаннан әскерлерді шығару күні қарсаңында біржолғы әлеуметтік көмек көрсетуге – 32 000 мың теңге;
3) 8 наурызды мерекелеу күні қарсаңында біржолғы әлеуметтік көмек көрсетуге – 402 000 мың теңге;

4) на оказание единовременной социальной помощи ко Дню Республики Казахстан – 159 520 тысяч тенге;
5) на оказание социальной помощи при наступлении трудной жизненной ситуации – 98 627 тысяч тенге;
6) на оказание единовременной социальной помощи многодетным матерям, награжденным подвеской "Алтын алқа", "Күміс алқа" в честь празднования 8 марта – 60 000 тысяч тенге;
7) на оказание социальной помощи на возмещение затрат за коммунальные услуги и приобретение топлива – 14 013 тысяч тенге;
8) на оказание единовременной выплаты многодетным семьям, имеющим детей, воспитывающихся в дошкольных организациях образования – 73 664 тысяч тенге;
9) на обеспечение санаторно-курортным лечением ветеранов и приравненных к ним лицам – 3 866 тысяч тенге;
10) на оказание единовременной социальной помощи больным туберкулезом на период амбулаторного лечения к праздничным датам – 4 325 тысяч тенге;
11) на оказание единовременной социальной помощи ко Дню празднования 7 мая – 8 100 тысяч тенге;
12) на возмещение стоимости путевки за сопровождение лиц с инвалидностью первой группы в санаторий – 9 480 тысяч тенге.";
дополнить пунктом 5-1 следующего содержания:
"5-1. В составе расходов городского бюджета предусмотрены целевые текущие трансферты нижестоящему бюджету поселка Актау на 2026 год согласно приложению 6.";
приложения 1, 4, 5 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3 к настоящему решению;

4) Қазақстан Республикасы күні қарсаңында біржолғы әлеуметтік көмек көрсетуге – 159 520 мың теңге;
5) өмірлік қиын жағдай туындаған кезде әлеуметтік көмек көрсетуге – 98 627 мың теңге;
6) 8 наурызды мерекелеу құрметіне "Алтын алқа", "Күміс алқа" алқаларының иегерлері көп балалы аналарға біржолғы әлеуметтік көмек көрсетуге – 60 000 мың теңге;
7) коммуналдық қызметтер мен отын сатып алу шығындарын өтеуге әлеуметтік көмек көрсету – 14 013 мың теңге;
8) мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында тәрбиеленетін балалары бар көп балалы отбасыларға біржолғы төлем көрсетуге – 73 664 мың теңге;
9) ардагерлерді және оларға теңестірілген адамдарды санаториялық-курорттық емдеумен қамтамасыз етуге – 3 866 мың теңге;
10) туберкулезбен ауыратындарға мереке күндері амбулаторлық емдеу кезінде біржолғы әлеуметтік көмек көрсету үшін – 4 325 мың теңге;
11) 7 мамыр күні қарсаңында біржолғы әлеуметтік көмек көрсетуге – 8 100 мың теңге.
12) бірінші топтағы мүгедектігі бар адамдарды санаторийге алып жүргені үшін жолдама құнын өтеуге – 9 480 мың теңге.";
келесі мазмұндағы 5-1-тармақпен толықтырылсын:
"5-1. Теміртау қаласының бюджетінен Ақтау кентінің 2026 жылға арналған бюджетіне бөлінген нысаналы ағымдағы трансферттер 6-қосымшаға сәйкес көзделді.";
көрсетілген шешімге 1, 4, 5 - қосымшалар осы шешімге 1, 2, 3 - қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;

3556895
1
Социальное обеспечение
82563
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
82563
005
Государственная адресная социальная помощь
82563
2
Социальная помощь
2913218
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
2747227
006
Оказание жилищной помощи
700
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
947795
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
7590
013
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
206633
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
240536
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
1343973
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
165991
068
Социальная поддержка отдельных категорий граждан в виде льготного, бесплатного проезда на городском общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов
165991
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
561114
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
561114
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
101820
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
11427
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
170889
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
152315
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
120163
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
4500
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
18249001
1
Жилищное хозяйство
3308158
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
209520
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
120583
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда

3556895
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
82563
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
82563
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
82563
2
Әлеуметтiк көмек
2913218
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
2747227
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
700
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
947795
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
7590
013
Белгіленген тұрғылықты жері жоқ тұлғаларды әлеуметтік бейімдеу
206633
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
240536
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
1343973
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
165991
068
Жергілікті өкілдік органдардың шешімі бойынша қалалық қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен, тегін жол жүру түрінде азаматтардың жекелеген санаттарын әлеуметтік қолдау
165991
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
561114
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
561114
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
101820
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
11427
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
170889
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
152315
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
120163
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
4500
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
18249001
1
Тұрғын үй шаруашылығы
3308158
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
209520
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
120583
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу