О внесении изменений в решение Карагандинского городского маслихата от 19 декабря 2025 года № 326 "О бюджете города Караганды на 2026-2028 годы"
Решение Карагандинского городского маслихата от 25 мая 2026 года № 372
Карагандинский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Карагандинского городского маслихата "О бюджете города Караганды на 2026 – 2028 годы" от 19 декабря 2025 года №326 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 219 485) следующие изменения:
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет города на 2026 – 2028 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 227 164 417 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 212 803 921 тысяча тенге;
неналоговые поступления – 1 190 805 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 3 242 316 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 9 927 375 тысяч тенге;
2) затраты – 240 971 891 тысяча тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 13 811 713 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 15 283 291 тысяча тенге;
погашение бюджетных кредитов – 1 471 578 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 27 619 187 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 27 619 187 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 26 871 153 тысячи тенге;
погашение займов – 4 549 416 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 5 297 450 тысяч тенге.";
пункт 2 изложить в следующей редакции:

Қарағанды қалалық мәслихатының 2025 жылғы 19 желтоқсандағы № 326 "Қарағанды қаласының 2026-2028 жылдарға арналған бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Қарағанды қалалық мәслихатының 2026 жылғы 25 мамырдағы № 372 шешімі
Қарағанды қалалық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Қарағанды қалалық мәслихатының "Қарағанды қаласының 2026-2028 жылдарға арналған бюджеті туралы" 2025 жылғы 19 желтоқсандағы № 326 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 219 485 болып тіркелген) шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
Көрсетілген шешімнің 1-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Қаланың 2026-2028 жылдарға арналған, оның ішінде 2026 жылға арналған бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 227 164 417 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 212 803 921 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 1 190 805 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 3 242 316 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 9 927 375 мың теңге;
2) шығындар – 240 971 891 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 13 811 713 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 15 283 291 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 1 471 578 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 27 619 187 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 27 619 187 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімдері – 26 871 153 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 4 549 416 мың теңге;
бюджеттік қаражаттың пайдаланылатын қалдықтары – 5 297 450 мың теңге.";
2-тармақ келесі редакцияда жазылсын:

14 816 404
1
Социальное обеспечение
266 616
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
266 616
005
Государственная адресная социальная помощь
266 616
2
Социальная помощь
13 884 126
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
11 918 886
006
Оказание жилищной помощи
40 927
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
3 237 871
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
28 069
013
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
198 236
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
1 302 132
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и лиц с инвалидностью
298 225
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
6 687 619
027
Реализация мероприятий по социальной защите населения
125 807
485
Отдел пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
1 965 240
068
Социальная поддержка отдельных категорий граждан в виде льготного, бесплатного проезда на городском общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов
1 965 240
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
665 662
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
572 403
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
314 773
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
13 284
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
230 827
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
5 778
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
7 741
497
Отдел жилищной инспекции района (города областного значения)
93 259
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
93 259
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
47 858 404
1
Жилищное хозяйство
17 545 767
467
Отдел строительства района (города областного значения)

14 816 404
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
266 616
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
266 616
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
266 616
2
Әлеуметтiк көмек
13 884 126
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
11 918 886
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
40 927
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
3 237 871
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
28 069
013
Белгіленген тұрғылықты жері жоқ тұлғаларды әлеуметтік бейімдеу
198 236
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
1 302 132
015
Зейнеткерлер мен мүгедектігі бар адамдарға әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
298 225
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
6 687 619
027
Халықты әлеуметтік қорғау жөніндегі іс-шараларды іске асыру
125 807
485
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
1 965 240
068
Жергілікті өкілдік органдардың шешімі бойынша қалалық қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен, тегін жол жүру түрінде азаматтардың жекелеген санаттарын әлеуметтік қолдау
1 965 240
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
665 662
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
572 403
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
314 773
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
13 284
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
230 827
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
5 778
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
7 741
497
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй- коммуналдық шаруашылық бөлімі
93 259
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
93 259
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
47 858 404
1
Тұрғын үй шаруашылығы
17 545 767
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі