О внесении изменений в решение Жанааркинского районного маслихата от 25 декабря 2025 года № 36/206 "О районном бюджете на 2026-2028 годы"
Решение Жанааркинского районного маслихата области Ұлытау от 17 июня 2026 года № 45/249
РЕШИЛ:
1. Внести в решение Жанааркинского районного маслихата "О районном бюджете на 2026-2028 годы" от 25 декабря 2025 года под №36/206 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов №220338) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет района на 2026-2028 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 8 873 518 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 4 580 758 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 80 675 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 20 900 тысяч тенге;
специальные поступления – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 4 191 185 тысяч тенге;
2) затраты – 9 192 747 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 137 003 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 220 575 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 83 572 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -456 232 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 456 232 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 220 575 тысяч тенге;
погашение займов – 694 599 тысяч тенге;

Жаңаарқа аудандық мәслихатының 2025 жылғы 25 желтоқсандағы № 36/206 "2026-2028 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Ұлытау облысы Жаңаарқа аудандық мәслихатының 2026 жылғы 17 маусымдағы № 45/249 шешімі
ШЕШТІ:
1. Жаңаарқа аудандық мәслихатының "2026-2028 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" 2025 жылғы 25 желтоқсандағы №36/206 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде №220338 болып тіркелген) шешіміне келесідей өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2026-2028 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3 қосымшалараға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 8 873 518 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 4 580 758 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 80 675 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 20 900 мың теңге;
арнаулы түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 4 191 185 мың теңге;
2) шығындар – 9 192 747 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 137 003 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 220 575 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 83 572 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -456 232 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 456 232 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімдері – 220 575 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 694 599 мың теңге;

используемые остатки бюджетных средств – 930 256 тысяч тенге.";
приложения 1, 4 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2026 года.
Председатель Жанааркинского районного маслихата Ю.Бекқожин
Приложение 1 к решению
Жанааркинского районного маслихата
от 17 июня 2026 год №45/249
Приложение 1 к решению
Жанааркинского районного маслихата
от 25 декабря 2025 год №36/206
Бюджет района на 2026 год
Категория
Сумма (тысяч тенге)
Класс
Подкласс
Наименование
I. Доходы

бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 930 256 мың теңге.";
көрсетілген шешімге 1, 4 қосымшалар осы шешімге 1, 2 қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда мазмұндалсын.
2. Осы шешім 2026 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Жаңаарқа аудандық мәслихат төрағасы Ю.Бекқожин
Жаңаарқа аудандық мәслихатының
2026 жылғы 17 маусымдағы №45/249
шешіміне 1 қосымша
Жаңаарқа аудандық мәслихатының
2025 жылғы 25 желтоқсандағы №36/206
шешіміне 1 қосымша
2026 жылға арналған аудандық бюджет
Санаты
Сома (мың теңге)
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы
I. Кірістер

82960
006
Оказание жилищной помощи
1500
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
197716
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
4480
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
134310
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
186736
027
Реализация мероприятий по социальной защите населения
21737
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
145668
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
145668
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
46944
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
1575
021
Капитальные расходы государственного органа
1497
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
71652
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
24000
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
1637296
1
Жилищное хозяйство
1214490
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
6313
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
6313
467
Отдел строительства района (города областного значения)
1185298
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
814866
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
86432
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
284000
479
Отдел жилищной инспекции района (города областного значения)
22879
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищного фонда
22879
2
Коммунальное хозяйство
315497
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
315497
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
221999
026
Организация эксплуатации тепловых сетей, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)

82960
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
1500
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
197716
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
4480
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
134310
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
186736
027
Халықты әлеуметтік қорғау жөніндегі іс-шараларды іске асыру
21737
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
145668
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
145668
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
46944
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
1575
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1497
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту
71652
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
24000
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
1637296
1
Тұрғын үй шаруашылығы
1214490
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
6313
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
6313
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
1185298
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
814866
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
86432
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
284000
479
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй инспекциясы бөлімі
22879
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй қоры саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
22879
2
Коммуналдық шаруашылық
315497
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
315497
012
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
221999
026
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі жылу жүйелерін қолдануды ұйымдастыру