Об утверждении Правил установления стимулирующих надбавок к должностным окладам работников коммунального государственного учреждения "Молодежный ресурсный центр Жанааркинского района"
Постановление акимата Жанааркинского района области Ұлытау от 30 апреля 2026 года № 37/01
В соответствии к статьям 31, 37 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года № 148 "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", с подпунктом 3) пункта 5 постановления Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2015 года № 1193 "О системе оплаты труда гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий", и во исполнение письма руководителя аппарата акима области Ұлытау 04.11.25 № 1-29/2234 акимат Жанааркинского района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить Правила установления стимулирующих надбавок в виде 30% (тридцать процентов) к должностным окладам работников коммунального государственного учреждения "Молодежный ресурсный центр Жанааркинского района" государственного учреждения Акимата Жанааркинского района "отдел внутренней политики Жанааркинского района", финансируемых из местного бюджета согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Государственному учреждению "отдел внутренней политики Жанааркинского района " в установленном законном порядке обеспечить:
1) направление настоящего постановления на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
2) размещение настоящего постановления на интернет - ресурсе акимата Жанааркинского района после его официального опубликования.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя акима Жанааркинского района.
4. Настоящее постановление вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Акима района К.Кожукаев.
Приложение
к постановлению акимата
Жанааркинского района
от 30 апреля 2026 года №37/01
Правила установления стимулирующих надбавок к должностным окладам работников коммунального государственного учреждения " Молодежный ресурсный центр Жанааркинского района" государственного учреждения Акимата Жанааркинского района " отдел внутренней политики Жанааркинского района ", финансируемых из местного бюджета

"Жаңаарқа ауданының жастар ресурстық орталығы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі қызметкерлерінің лауазымдық айлықақыларына ынталандыру үстемеақыларын белгілеу қағидаларын бекіту туралы
Ұлытау облысы Жаңаарқа ауданының әкімдігінің 2026 жылғы 30 сәуірдегі № 37/01 қаулысы
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы № 148 "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мелекеттік басқару және өзін – өзі басқару туралы" Заңының 31, 37 баптарына, "Азаматтық қызметшілерге, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдардың қызметкерлеріне, қазыналық кәсіпорындардың қызметкерлеріне еңбекақы төлеу жүйесі туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 31 желтоқсандағы № 1193 қаулысының 5-тармағының 3) тармақшасына, және Ұлытау облысы әкімі аппаратының басшысының 04.11.25 № 1-29/2234 хатын орындау мақсатында, Жаңаарқа ауданының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Осы қаулының қосымшасына сәйкес жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын "Жаңаарқа ауданының ішкі саясат бөлімі" мемлекеттік мекемесінің "Жаңаарқа ауданының жастар ресурстық орталығы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі қызметкерлерінің лауазымдық айлықақыларына ынталандыру мақсатында 30% (отыз) үстемеақылар белгілеу қағидалары бекітілсін.
2. "Жаңаарқа ауданының ішкі саясат бөлімі" мемлекеттік мекемесі заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы қаулыны қазақ және орыс тілдерінде Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің Эталондық бақылау банкіне ресми жариялау және енгізу үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;
2) осы қаулыны оны ресми жариялағаннан кейін Жаңаарқа ауданының әкімдігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау Жаңаарқа ауданы әкімінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
4. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудан әкім Қ. Қожықаев.
Жаңаарқа ауданы әкімдігінің
2026 жылғы 30 сәуірдегі №37/01
қаулысына қосымша
Жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын "Жаңаарқа ауданының ішкі саясат бөлімі" мемлекеттік мекемесінің "Жаңаарқа ауданының жастар ресурстық орталығы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі қызметкерлерінің лауазымдық айлықақыларына ынталандыру үстемеақыларын белгілеу қағидалары

Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила определяют порядок и условия установления стимулирующих надбавок к должностным окладам работников коммунального государственного учреждения "Молодежный ресурсный центр Жанааркинского района" государственного учреждения Акимата Жанааркинского района "отдел внутренней политики Жанааркинского района" (далее – Центр), финансируемых из местного бюджета (далее - стимулирующие надбавки), разработаны в соответствии подпунктом 3) пункта 5 постановления Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2015 года № 1193 "О системе оплаты труда гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий" и утверждает правила установления стимулирующих надбавок к должностным окладам работников Центра, финансируемых из местного бюджета.
2. В соответствии с подпунктом 37) пункта 1 статьи 1 Трудового кодекса Республики Казахстан заработная плата – вознаграждение за труд в зависимости от квалификации работника, сложности, количества, качества и условий выполняемой работы, а также выплаты компенсационного и стимулирующего характера.
3. Орган государственного управления – государственное учреждение соответствующей отрасли, являющееся уполномоченным органом Центра в соответствии с уставом.
4. Бюджетные средства на выплату стимулирующих надбавок к должностным окладам работников Центра должны быть предусмотрены в плане финансирования (плане развития) государственной организации каждый финансовый год.
Глава 2. Порядок установления стимулирующих надбавок к должностным окладам работников Центра, финансируемых из местного бюджета
5. Орган государственного управления на основании установленного размера стимулирующих надбавок формирует потребность в дополнительных бюджетных средствах и направляет бюджетную заявку в местный уполномоченный орган по государственному планированию.
6. Местный уполномоченный орган по государственному планированию в соответствии с требованиями бюджетного законодательства Республики Казахстан предусматривает необходимые для осуществления выплат стимулирующих надбавок бюджетные средства из местного бюджета Жанааркинского района и направляет проект бюджета в маслихат Жанааркинского района .
7. После установления уполномоченным органом размеров стимулирующих надбавок, руководитель Центра издает приказ о выплате работникам стимулирующих надбавок.
8. Руководитель Центра вправе пересмотреть в индивидуальном порядке размер стимулирующей надбавки своих сотрудников, в случае нарушения последними трудовой и/или исполнительской дисциплины.

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын, "Жаңаарқа ауданының ішкі саясат бөлімі" мемлекеттік мекемесінің "Жаңаарқа ауданының жастар ресурстық орталығы" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің (бұдан әрі – Орталық) қызметкерлерінің лауазымдық айлықақыларына ынталандыремеақыларын (бұдан әрі – ынталандыру үстемеақылары) белгілеудің тәртібі мен шарттары, Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің, Қазақстан Республикасының Еңбек кодексінің нормаларына, "Азаматтық қызметшілерге, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдардың қызметкерлеріне, қазыналық кәсіпорындардың қызметкерлеріне еңбекақы төлеу жүйесі туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 31 желтоқсандағы № 1193 қаулысының 5-тармағының 3) тармақшасының негізінде әзірленді және жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын Орталық қызметкерлерінің лауазымдық айлықақыларына ынталандырушы үстемеақылар белгілеу қағидаларын бекітеді.
2. Қазақстан Республикасы Еңбек кодексінің 1-бабы 1-тармағының 37) тармақшасына сәйкес жалақы-қызметкердің біліктілігіне, орындалатын жұмыстың күрделілігіне, санына, сапасы мен жағдайларына, сондай-ақ өтемақы және ынталандыру сипатындағы төлемдерге байланысты еңбегі үшін сыйақы.
3. Мемлекеттік басқару органы-жарғыға сәйкес Орталықтың уәкілетті органы болып табылатын тиісті саладағы мемлекеттік мекеме.
4. Орталық қызметкерлерінің лауазымдық айлықақыларына ынталандырушы үстемеақылар төлеуге арналған бюджет қаражаты мемлекеттік ұйымды қаржыландыру жоспарында (даму жоспарында) әрбір қаржы жылында көзделуге тиіс.
2 тарау. Жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын Орталық қызметкерлерінің лауазымдық айлықақыларына ынталандырушы үстемеақылар белгілеу тәртібі
5. Мемлекеттік басқару органы ынталандырушы үстемеақылардың белгіленген мөлшерінің негізінде қосымша бюджет қаражатына қажеттілікті қалыптастырады және бюджеттік өтінімді мемлекеттік жоспарлау жөніндегі жергілікті уәкілетті органға жібереді.
6. Мемлекеттік жоспарлау жөніндегі жергілікті уәкілетті орган Қазақстан Республикасы бюджет заңнамасының талаптарына сәйкес Жаңаарқа ауданының жергілікті бюджетінен ынталандыру үстемелерін төлеуді жүзеге асыру үшін қажетті бюджет қаражатын көздейді және бюджет жобасын Жаңаарқа ауданының мәслихатына жібереді.
7. Уәкілетті орган ынталандырушы үстемеақылардың мөлшерін белгілегеннен кейін Орталық басшысы кызметкерлерге ынталандырушы үстемеақылар төлеу туралы бұйрық шығарады.
8. Орталық басшысы еңбек және/немесе атқарушылық тәртіпті бұзған жағдайда, өз қызметкерлерінің ынталандыру үстемесінің мөлшерін жеке тәртіппен қайта қарауға құқылы.