Об установлении карантинной зоны с введением карантинного режима на территории области Ұлытау
Постановление акимата области Ұлытау от 21 апреля 2026 года № 37/03
В соответствии с законами Республики Казахстан "О карантине растений", "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", на основании представления республиканского государственного учреждения "Территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе по области Ұлытау Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан" от 13 февраля 2026года № 3-21/30-И, акимат области Ұлытау ПОСТАНОВЛЯЕТ:

Ұлытау облысы аумағында карантин режимін енгізе отырып, карантин аймағын белгілеу туралы
Ұлытау облысының әкімдігінің 2026 жылғы 21 сәуірдегі № 37/03 қаулысы
Қазақстан Республикасының "Өсімдіктер карантині туралы", Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" заңдарына сәйкес, "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Ұлытау облысы бойынша аумақтық инспекциясы" республикалық мемлекеттік мекемесінің 2026 жылғы 13 ақпандағы № 3-21/30-И ұсынысы негізінде, Ұлытау облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:

1. Установить карантинную зону с введением карантинного режима на территории области Ұлытау согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Государственному учреждению "Управление сельского хозяйства и земельных отношений области Ұлытау" принять необходимые меры, вытекающего из настоящего постановления.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя акима области.
4. Настоящее постановление вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Аким области Ұлытау Д. Рыспеков
Приложение к постановлению
акимата области Ұлытау

1. Осы қаулының қосымшасына сәйкес Ұлытау облысы аумағында карантинді режимді енгізе отырып, карантиндік аймақ белгіленсін.
2. "Ұлытау облысының ауыл шаруашылығы және жер қатынастары басқармасы" мемлекеттік мекемесі осы қаулыдан туындайтын қажетті шараларды қабылдасын.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
4. Осы қаулы оның алғашқы ресми жарияланған күннен бастап қолданысқа енгізіледі.
Ұлытау облысының әкімі Д. Рыспеков
Ұлытау облысы әкімдігінің

107,94
17
ТОО "КАЖсервис" филиал области Ұлытау (ДЭУ-43), полоса отвода автомобильных дорог республиканского значения, придорожная территория автотрассы: "Кызылорда – Павлодар"
поселок Кызылжар
1
84
18
К/х "Жанболат", сельскохозяйственное угодье
cельский округ Караагаш
1
369
19
ТОО "КАЖсервис" филиал области Ұлытау (ДЭУ-43), полоса отвода автомобильных дорог республиканского значения, придорожная территория автодороги: "Жанаарка – Каражал"
cельский округ Актау
1
36
II.
Улытауский район
23
6285,11
1
К/х "Жантөре" сельскохозяйственное угодье
сельский округ Карагенгир
4
427
2
ГУ "Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог области Ұлытау", полоса отвода автомобильных дорог областного значения, придорожная территория автодороги: "Улытау – Бозтумсык (Каракенгир)"
1
3
3
ТОО "Бақдаулет Со." сельскохозяйственное угодье
сельский округ Терсаккан
1
300
4
К/х "Даулет", сельскохозяйственное угодье
2
800
5
К/х "Мұрагер", сельскохозяйственное угодье
1
636
6
Аким сельского округа, государственный земельный фонд (земли запаса)
сельский округ Мибулак
2
2928
7
ТОО "КАЖсервис" филиал области Ұлытау (ДЭУ-44), полоса отвода автомобильных дорог республиканского значения, придорожная территория автотрассы: "Кызылорда – Павлодар"
сельский округ Сарысу
1
1,5
8
ГУ "Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог Улытауского района", полоса отвода автомобильных дорог районного значения, придорожная территория подъезд к селу Амангельды, км 35
сельский округ Амангелди
1
3,23
9
К/х "Молдашев", сельскохозяйственное угодье
сельский округ Ұлытау
4
783
10
ТОО "КАЖсервис" филиал области Ұлытау (ДЭУ-78), полоса отвода автомобильных дорог республиканского значения, придорожная территория автодороги: "Улытау – Жезды"
1
0,9
11
Территория Метеостанции с.Улытау, Филиала республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "КазГидроМет" Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан по Карагандинской и Ұлытауской областям
1
0,56
12
ТОО "КАЖсервис" филиал области Ұлытау (ДЭУ-44), полоса отвода автомобильных дорог республиканского значения, придорожная территория автотрассы: "Жезказган – Аркалык – Петропавловск", "Улытау – Жезказган", 52-55 км
сельский округ Ұлытау
1
1
13
Аким сельского округа, государственный земельный фонд (земли запаса) Кызыл уй)
1
400
14
ГУ "Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог области Ұлытау", полоса отвода автомобильных дорог областного значения, придорожная территория автодороги: "Карсакбай – Жанкельды"
сельский округ Жанкельды
1
0,32
15
ГУ "Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог области Ұлытау", полоса отвода автомобильных дорог областного значения, придорожная территория автодороги: "Жанкельды – Коскол"
сельский округ Коскол
1
0,6
ИТОГО по районам:
51

107,94
17
"ҚАЖсервис" ЖШС-нің Ұлытау облыстық филиалы (43–ЖПБ), республикалық маңызы бар автомобиль жолдарға бөлініп берілген тілкем, "Қызылорда – Павлодар" автотрассасы бойының аумағы
Қызылжар кенті
1
84
18
"Жанболат" ш/қ, ауыл- шаруашылық танаптары
Қараағаш ауылдық округі
1
369
19
"ҚАЖсервис" ЖШС-нің Ұлытау облыстық филиалы (43–ЖПБ), республикалық маңызы бар автомобиль жолдарға бөлініп берілген тілкем, "Жаңаарқа – Қаражал" бағытындағы автотрассасы бойының аумағы
Ақтау ауылдық округі
1
36
II.
Ұлытау ауданы
23
6285,11
1
"Жантөре" ш/қ, ауыл- шаруашылық танаптары
Қаракеңгір ауылдық округі
4
427
2
"Ұлытау облысының жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы" ММ, облыстық маңызы бар автомобильдер жолдарына бөлініп берілген тілкем, "Ұлытау – Бозтұмсық (Қаракеңгір)" бағытындағы автожол бойының аумағы
1
3
3
"Бақдаулет Со." ЖШС, ауылшаруашылық танаптары
Терсаққан ауылдық округі
1
300
4
"Даулет" ш/қ, ауыл- шаруашылық танаптары
2
800
5
"Мұрагер" ш/қ, ауыл- шаруашылық танаптары
1
636
6
Ауылдық округ әкімі, мемлекеттік жер қоры (босалқы жер)
Мибұлақ ауылдық округі
2
2928
7
"ҚАЖсервис" ЖШС-нің Ұлытау облыстық филиалы (44–ЖПБ), республикалық маңызы бар автожолдарға бөлініп берілген тілкем, "Қызылорда –Павлодар" автотрассасы бойының аумағы
Сарысу ауылдық округі
1
1,5
8
"Ұлытау ауданы Аманкелді ауылдық округі әкімі аппараты" ММ, аудандық маңызы бар автожолдарға бөлініп берілген тілкем, Аманкелді ауылына кірер автожол, км 35
Аманкелді ауылдық округі
1
3,23
9
"Молдашов М" ш/қ, ауыл- шаруашылық танаптары
Ұлытау ауылдық округі
4
783
10
"ҚАЖсервис" ЖШС-нің Ұлытау облыстық филиалы (78–ЖПБ), республикалық маңызы бар автомобиль жолдарына бөлініп берілген тілкем, "Ұлытау – Жезді" бағытындағы автожол бойының аумағы
1
0,9
11
Қазақстан Республикасы экология және табиғи ресурстар министрлігінің "ҚазГидроМет" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнының Қарағанды және Ұлытау облыстары бойынша филиалы мекемесінің Ұлытау селосындағы Метеостанция аумағы
1
0,56
12
"ҚАЖсервис" ЖШС-нің Ұлытау облыстық филиалы (44–ЖПБ), республикалық маңызы бар мекемесіне қарасты "Жезқазған-Арқалық-Петропавл" республикалық маңызы бар автомобильдер жолдарына бөлініп берілген тілкем, "Ұлытау-Жезқазған" бағытындағы автотрассасы бойының аумағы, км 52-55
1
1
13
Ауылдық округ әкімі, мемлекеттік жер қоры (босалқы жер) Қызыл үй)
1
400
14
"Ұлытау облысының жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы" ММ, облыстық маңызы бар автомобильдер жолдарына бөлініп берілген тілкем, "Қарсақбай –Жанкелді" бағытындағы автожол бойының аумағы
Жанкелді ауылдық округі
1
0,32
15
"Ұлытау облысының жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы" ММ, облыстық маңызы бар автомобильдер жолдарына бөлініп берілген тілкем, "Жанкелді – Қоскөл" бағытындағы автожол бойының аумағы
Қоскөл ауылдық округі
1
0,6
аудандар бойынша ЖИЫНЫ:
51