О внесении дополнений в решение VIII сессии маслихата области Ұлытау от 5 декабря 2023 года № 92 "О дополнительном предоставлении гарантированного объема бесплатной медицинской помощи, в том числе лекарственных средств отдельным категориям граждан Республики Казахстан при амбулаторном лечении бесплатно"
Решение маслихата области Ұлытау от 15 апреля 2026 года № 318
Маслихат области Ұлытау РЕШИЛ:
1. Внести в решение VIII сессии маслихата области Ұлытау от 5 декабря 2023 года № 92 "О дополнительном предоставлении гарантированного объема бесплатной медицинской помощи, в том числе лекарственных средств отдельным категориям граждан Республики Казахстан при амбулаторном лечении бесплатно" следующие дополнения:
Приложение к указанному решению "Перечень дополнительно предоставляемого гарантированного объема бесплатной медицинской помощи, в том числе лекарственных средств, отдельным категориям граждан Республики Казахстан при амбулаторном лечении бесплатно" дополнить пунктами 26, 27, 28, 29 и 30 следующего содержания:
"26. "Болезнь двигательного неврона" - препарат Рилузол.
27. "Гемолитико-уремический синдром"- препарат Экулизумаб.
28. "Системная красная волчанка" - препарат Анифролумаб.
29. "Язвенный колит"-препарат Адалимумаб.".
30. "Острая почечная недостаточность с тубулярным некрозом" – препарат Экулизумаб.".
2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель маслихата области Ұлытау Б.Шингисов

Ұлытау облыстық мәслихатының VIII сессиясының 2023 жылғы 5 желтоқсандағы № 92 "Қазақстан Республикасы азаматтарының жекелеген санаттарына амбулаториялық емдеу кезінде тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін, оның ішінде дәрілік заттарды қосымша беру туралы" шешіміне толықтырулар енгізу туралы
Ұлытау облыстық мәслихатының 2026 жылғы 15 сәуірдегі № 318 шешімі
Ұлытау облыстық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Ұлытау облыстық мәслихатының VIII сессиясының 2023 жылғы 5 желтоқсандағы № 92 "Қазақстан Республикасы азаматтарының жекелеген санаттарына амбулаториялық емдеу кезінде тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін, оның ішінде дәрілік заттарды қосымша беру туралы" шешіміне келесі толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген шешіммен бекітілген "Қазақстан Республикасы азаматтарының жекелеген санаттарына амбулаториялық емдеу кезінде тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін, оның ішінде дәрілік заттарды қосымша тізбесі" қосымшасында 26, 27, 28, 29 және 30-тармақтармен мынадай мазмұнда толықтырылсын :
"26. "Қозғалыс нейрон ауруы" - Рилузол препараты.
27. "Гемолитикалық-уремиялық синдромы"- Экулизумаб препараты.
28. "Жүйелі қызыл жегі" - Анифролумаб препараты.
29. "Ойық жаралы колит" - Адалимумаб препараты.
30. "Тубулярлы некрозы бар жедел бүйрек жеткіліксіздігі" - Экулизумаб препараты.".
2. Осы шешім алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Ұлытау облыстық мәслихатының төрағасы Б.Шингисов