"2026-2028 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" Шу аудандық мәслихатының 2025 жылғы 22 желтоқсандағы № 49-4 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Жамбыл облысы Шу аудандық мәслихатының 2026 жылғы 28 қаңтардағы № 51-2 шешімі
Ескерту. 01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі - осы шешімнің 2 тармағымен.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9 бабына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 6 бабына сәйкес аудандық мәслихат ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. "2026-2028 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" Шу аудандық мәслихатының 2025 жылғы 22 желтоқсандағы № 49-4 шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1 - тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
1) кірістер – 12486608 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер–11468524 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 60000 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 41000 мың теңге;
арнаулы түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 917084 мың теңге.
2) шығындар 12786608 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 97456 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 233550 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу –136094 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге,оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -97456 мың теңге;

О внесении изменений в решение Шуского районного маслихата от 22 декабря 2025 года № 49-4 "О районном бюджете на 2026-2028 годы"
Решение Шуского районного маслихата Жамбылской области от 28 января 2026 года № 51-2
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2026 в соответствии с пунктом 2 настоящего решения.
В соответствии со статьей 9 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Шуский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Шуского районного маслихата "О районном бюджете на 2026-2028 годы" от 22 декабря 2025 года № 49-4 следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
1) доходы – 12486608 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 11468524 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 60000 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 41000 тысяч тенге;
специальные поступления– 0 тысяч тенге.
поступления трансфертов – 917084 тысяч тенге.
2) затраты – 12786608 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 97456 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 233550 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 136094 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -97456 тысяч тенге;

86063
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) мәслихатының қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
86063
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
348618
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
341318
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
7300
452
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) қаржы бөлімі
929644
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) бюджетін орындау және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
83239
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
1000
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
845405
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
57072
001
Экономикалық саясатты, мемлекеттік жоспарлау жүйесін қалыптастыру және дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
53919
004
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
3153
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
1072611
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
255971
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
225000
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
591640
494
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік және өнеркәсіп бөлімі
34309
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті және өнеркәсіпті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
34084
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
225
02
Қорғаныс
123136
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
4550
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
4550
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
118586
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
58918
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
59668
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
200000
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
200000
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
200000
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру

86063
001
Услуги по обеспечению деятельности маслихата района (города областного значения)
86063
122
Аппарат акима района (города областного значения)
348618
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района (города областного значения)
341318
003
Капитальные расходы государственного органа
7300
452
Отдел финансов района (города областного значения)
929644
001
Услуги по реализации государственной политики в области исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
83239
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
1000
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
845405
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
57072
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, системы государственного планирования и управления района
53919
004
Капитальные расходы государственного органа
3153
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
1072611
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунальногохозяйства,пассажирского транспорта и автомобильных дорог
255971
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
225000
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
591640
494
Отдел предпринимательства и промышленности района (города областного значения)
34309
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и промышленности
34084
003
Капитальные расходы государственного органа
225
02
Оборона
123136
122
Аппарат акима района (города областного значения)
4550
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
4550
122
Аппарат акима района (города областного значения)
118586
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
58918
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
59668
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
200000
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
200000
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
200000
06
Социальная помощь и социальное обеспечение

1132984
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
382354
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
99300
019
Әлеуметтік қорғау саласында үйде қызметтер көрсету жағдайында арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
283054
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
267639
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
59980
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
2656
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
145073
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
11574
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
48356
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
482991
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
69319
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
2040
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
95011
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
316621
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы
1474523
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
564982
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
100000
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
464982
479
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй инспекциясы бөлімі
42063
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй қоры саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
42063
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
547478
011
Шағын қалаларды жылумен жабдықтауды үздіксіз қамтамасыз ету
247478

1132984
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
382354
005
Государственная адресная социальная помощь
99300
019
Предоставление специальных социальных услуг в условиях оказания услуг на дому в области социальной защиты
283054
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
267639
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
59980
006
Оказание жилищной помощи
2656
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
145073
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
11754
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
48356
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
482991
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
69319
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
2040
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
95011
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
316621
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
1474523
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
564982
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
100000
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
464982
479
Отдел жилищной инспекции района (города областного значения)
42063
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищного фонда
42063
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
547478
011
Обеспечение бесперебойного теплоснабжения малых городов
247478