О внесении изменений в решение Жамбылского районного маслихата от 22 декабря 2025 года № 49-2 "О районном бюджете на 2026-2028 годы"
Решение Жамбылского районного маслихата Жамбылской области от 5 февраля 2026 года № 51-2
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2026 в соответствии с пунктом 2 настоящего решения.
РЕШИЛ:
1. Внести в решение Жамбылского районного маслихата "О районном бюджете на 2026-2028 годы" от 22 декабря 2025 года №49-2 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под №219265) следующие изменения:
Пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2026-2028 годы согласно приложениям 1, 2, 3 в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 8 125 289 тысяч тенге:
налоговые поступления – 6 127 513 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 11 666 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 477 900 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 1 508 210 тысяч тенге;
2) затраты – 8 794 333 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 61 071 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 99 475 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 38 404 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит бюджета (профицит) – -61 914 тысяч тенге;

Жамбыл аудандық мәслихатының 2025 жылғы 22 желтоқсандағы "2026-2028 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" № 49-2 шешіміне өзгерітер енгізу туралы
Жамбыл облысы Жамбыл аудандық мәслихатының 2026 жылғы 5 ақпандағы № 51-2 шешімі
Ескерту. 01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі - осы шешімнің 2 тармағымен.
ШЕШТІ:
1. "2026-2028 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" Жамбыл аудандық мәслихатының 2025 жылғы 22 желтоқсандағы №49-2 шешіміне (Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде №219265 болып тіркелген) келесі өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2026-2028 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 8 125 289 мың теңге;
салықтық түсімдер – 6 127 513 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 11 666 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 477 900 мың теңге;
трансферттер түсімі – 1 508 210 мың теңге;
2) шығындар – 8 794 333 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 61 071 мың теңге;
бюджеттік кредиттер – 99 475 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 38 404 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -61 914 мың теңге;

6) финансирование дефицита бюджета (использование профицита) – 730 115 тысяч тенге:
поступления займов – 99 475 тысяч тенге;
погашение займов – 37 561 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 668 201 тысяч тенге.
Приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению".
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2026 года.
Председатель Жамбылского районного маслихата М. Шайдаев
Приложение к решению №51-2
Жамбылского районного маслихата
от 29 января 2026 года
Бюджет Жамбылского района на 2026 год
Категория
сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
Наименование

6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 730 115 мың теңге;
қарыздар түсімі – 99 475 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 37 561 мың теңге;
бюджет қаражаттары қалдықтарының қозғалысы – 668 201 мың теңге".
Көрсетілген шешімнің 1 қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2026 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Жамбыл аудандық мәслихат төрағасы М. Шайдаев
Жамбыл аудандық мәслихатының
2026 жылғы 29 қаңтардағы №51-2
шешіміне қосымша
2026 жылға арналған Жамбыл ауданының бюджеті
АТАУЫ
сомасы, мың теңге
Санаты
Сыныбы
Ішкі сыныбы

47712
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
47712
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
47712
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
855218
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
167000
005
Государственная адресная социальная помощь
167000
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
550686
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
56225
006
Оказание жилищной помощи
2000
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
87617
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
4048
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
3000
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
397796
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
127532
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
73532
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
1000
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
8000
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
45000
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
10000
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
10000
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
434949
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
5353
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
5353
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
889
016
Изъятие земельных участков для государственных нужд
889
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)

47712
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
47712
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
47712
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
855218
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
167000
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
167000
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
550686
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
56225
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
2000
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
87617
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
4048
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
3000
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
397796
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
127532
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
73532
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
1000
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
8000
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
45000
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
10000
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
10000
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
434949
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
5353
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
5353
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
889
016
Мемлекет мұқтажы үшін жер учаскелерін алу
889
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі

1321
036
Развитие газотранспортной системы
1321
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
105259
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
15650
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
15650
462
Отдел сельского хозяйства района (города областного значения)
35245
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
34800
006
Капитальные расходы государственного органа
445
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
49697
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
37079
006
Землеустройство, проводимое при установлении границ районов, городов областного значения, районного значения, сельских округов, поселков, сел
12218
007
Капитальные расходы государственного органа
400
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
4667
057
Содержание приютов, пунктов временного содержания для животных
4667
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
33662
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
33662
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
29662
013
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов
3000
015
Капитальные расходы государственного органа
1000
12
Транспорт и коммуникации
508515
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
508515
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
74530
037
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым городским (сельским), пригородным и внутрирайонным сообщениямСубсидирование пассажирских перевозок по социально значимым городским (сельским), пригородным и внутрирайонным сообщениям
236425
045
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов
197560
13
Прочие
1034622
452
Отдел финансов района (города областного значения)
130000
012
Резерв местного исполнительного органа района (города областного значения)

1321
036
Газ тасымалдау жүйесін дамыту
1321
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
105259
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
15650
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
15650
462
Ауданның ( облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы бөлімі
35245
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
34800
006
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
445
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
49697
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
37079
006
Аудандардың, облыстық маңызы бар, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердiң, ауылдардың, ауылдық округтердiң шекарасын белгiлеу кезiнде жүргiзiлетiн жерге орналастыру
12218
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
400
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
4667
057
Жануарларға арналған баспаналарды, уақытша ұстау пункттерін ұстау
4667
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
33662
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
33662
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайла және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
29662
013
Аудан аумағында қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын, аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және өзге де ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
3000
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1000
12
Көлік және коммуникация
508515
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
508515
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
74530
037
Әлеуметтік маңызы бар қалалық (ауылдық) қала маңындағы және ауданішілік қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдарын субсидиялау
236425
045
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу
197560
13
Басқалар
1034622
452
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) қаржы бөлімі
130000
012
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органының резерві