Об определении размера и перечня категорий получателей жилищных сертификатов по Абайскому району
Решение Абайского районного маслихата области Абай от 18 февраля 2026 года № 37/5-VIII
В соответствии пунктом 2-9 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", пунктом 2 статьи 14-1 Закона Республики Казахстан "О жилищных отношениях", Абайский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Определить размер жилищных сертификатов согласно приложению 1 к настоящему решению.
2. Определить перечень категорий получателей жилищных сертификатов согласно приложению 2 к настоящему решению.
3. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель маслихата М. Нұрсұлтанұлы
Приложение 1 к решению
маслихата Абайского района

Абай ауданы бойынша тұрғын үй сертификаттарының мөлшері мен оларды алушылар санаттарының тізбесін айқындау туралы
Абай облысы Абай аудандық мәслихатының 2026 жылғы 18 ақпандағы № 37/5-VIII шешімі
Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабының 2-9 тармағына, Қазақстан Республикасының "Тұрғын үй қатынастары туралы" Заңының 14-1-бабының 2-тармағына сәйкес, Абай аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Тұрғын үй сертификаттарының мөлшері осы шешімнің 1 қосымшасына сәйкес айқындалсын.
2. Тұрғын үй сертификаттарын алушылар санаттарының тізбесі осы шешімнің 2 қосымшасына сәйкес айқындалсын.
3. Осы шешім оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Мәслихат төрағасы М. Нұрсұлтанұлы
Абай аудандық мәслихатының

от 18 февраля 2026 года
№ 37/5-VIII
Размер жилищного сертификата
1. 10% от суммы займа, но не более 1 600 000 (один миллион шестьсот тысяч) тенге в виде социальной помощи.
2. 10% от суммы займа, но не более 1 600 000 (один миллион шестьсот тысяч) тенге в виде социальной поддержки.
Приложение 2 к решению
маслихата Абайского района
от 18 февраля 2026 года
№ 37/5-VIII
Перечень категорий получателей жилищных сертификатов
Наименование
1
Ветераны Великой Отечественной войны
2
Ветераны, приравненные по льготам к ветеранам Великой Отечественной войны
3
Ветераны боевых действий на территории других государств
4
Лица с инвалидностью первой и второй групп
5
Семьи, имеющие или воспитывающие детей с инвалидностью
6
Лица, страдающие тяжелыми формами некоторых хронических заболеваний, перечисленных в списке заболеваний, утверждаемом уполномоченным органом в области здравоохранения
7
Пенсионеры по возрасту
8
Дети-сироты и дети, оставшиеся без попечения родителей, не достигшие двадцати девяти лет, потерявшие родителей до совершеннолетия. При призыве таких лиц на воинскую службу возраст продлевается на срок прохождения срочной воинской службы
9
Кандасы
10
Лица, лишившиеся жилища в результате экологических бедствий, чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера
11
Многодетные матери, награжденные подвесками "Алтын алқа", "Күміс алқа" или получившие ранее звание "Мать-героиня", а также награжденные орденами "Материнская слава" I и II степени, многодетные семьи
12
Семьи лиц, погибших (умерших) при исполнении государственных или общественных обязанностей, воинской службы, при подготовке или осуществлении полета в космическое пространство, при спасании человеческой жизни, при охране правопорядка
13
Неполные семьи
14
Вдовы (вдовцы), имеющие на иждивении несовершеннолетних детей и детей, обучающихся по общеобразовательным или профессиональным программам в организациях общего среднего, технического и профессионального, послесреднего образования, высшего, послевузовского образования по очной форме обучения, но не более чем до достижения двадцатитрехлетнего возраста

2026 жылғы 18 ақпандағы
№ 37/5-VIII шешіміне
1 қосымша
Тұрғын үй сертификаттарының мөлшері
1. Қарыз сомасының 10%, алайда әлеуметтік көмек түрі ретінде 1 600 000 (бір миллион алты жүз мың) теңгеден артық емес.
2. Қарыз сомасының 10%, алайда әлеуметтік қолдау түрі ретінде 1 600 000 (бір миллион алты жүз мың) теңгеден артық емес.
Абай аудандық мәслихатының
2026 жылғы 8 ақпандағы
№ 37/5-VIII шешіміне
2 қосымша
Тұрғын үй сертификаттарын алушылар санатының тізбесі
Атауы
1
Ұлы Отан соғысының ардагерлері
2
Жеңілдіктер бойынша Ұлы Отан соғысының ардагерлеріне теңестірілген ардагерлер
3
Басқа мемлекеттердің аумағындағы ұрыс қимылдарының ардагерлері
4
Бірінші және екінші топтардағы мүгедектігі бар адамдар
5
Мүгедектігі бар балалары бар немесе оларды тәрбиелеп отырған отбасылар
6
Денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті орган бекiтетiн аурулар тiзiмiнде аталған кейбiр созылмалы аурулардың ауыр түрлерiмен ауыратын адамдар
7
Жасына қарай зейнет демалысына шыққан зейнеткерлер
8
Кәмелетке толғанға дейiн ата-аналарынан айырылған жиырма тоғыз жасқа толмаған жетім балалар мен ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балалар жатады. Мұндай адамдардың жасы әскери қызметке шақырылған кезде мерзiмдi әскери қызметтен өту мерзiмiне ұзартылады
9
Қандастар
10
Экологиялық зiлзалалар, табиғи және техногендi сипаттағы төтенше жағдайлар салдарынан тұрғын үйiнен айырылған адамдар
11
"Алтын алқа", "Күміс алқа" алқаларымен наградталған немесе бұрын "Батыр ана" атағын алған, сондай-ақ I және II дәрежелі "Ана даңқы" ордендерімен наградталған көпбалалы аналар, көпбалалы отбасылар
12
Мемлекеттiк немесе қоғамдық мiндеттерiн, әскери қызметiн орындау кезiнде, ғарыш кеңістігіне ұшуды дайындау немесе жүзеге асыру кезінде, адам өмiрiн құтқару кезiнде, құқық тәртiбiн қорғау кезiнде қаза тапқан (қайтыс болған) адамдардың отбасылары
13
Толық емес отбасылар
14
Асырауында кәмелетке толмаған балалары және жалпы орта, техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі, жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдарында жалпы білім беретін немесе кәсіптік бағдарламалар бойынша күндізгі оқу нысаны бойынша білім алатын, бірақ жиырма үш жасқа толмаған балалары бар жесір әйелдер (тұл ер адамдар) жатады