"Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитетінің Бас диспетчерлік басқармасының, астана, облыстар және республикалық маңызы бар қалалар бойынша мемлекеттік кірістер департаменттерінің және олардың аумақтық органдарының ережелерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитеті Төрағасының 2016 жылғы 7 қыркүйектегі № 522 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитетінің төрағасының 2026 жылғы 2 шілдедегі № 101 бұйрығы
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитетінің Бас диспетчерлік басқармасының, астана, облыстар және республикалық маңызы бар қалалар бойынша мемлекеттік кірістер департаменттерінің және олардың аумақтық органдарының ережелерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитеті төрағасының 2016 жылғы 7 қыркүйектегі № 522 бұйрығына мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1-тармақтың 254) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"осы бұйрыққа 254-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттік кірістер комитеті Жетісу облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Сарқан ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы туралы ереже;";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитетінің Ақмола облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаменті туралы ережеде:
14-тармақтың 14) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"14) Комитеттің ақпараттық (цифрлық) жүйесінің электрондық цифрлық қолтаңбасы арқылы аталған жүйе автоматты түрде қалыптастырған Департамент құжаттарын, оның ішінде Департаменттің Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген өкілеттіктері шегінде қабылданатын шешімдерін куәландыруға;";
19-тармақтың 3) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"3) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес:
Департамент басшысының орынбасарларын;
Департаменттің құрылымдық бөлiмшелерi басшыларын және қызметкерлерін;
аудандар, қалалар, қалалардағы аудандар бойынша және арнайы экономикалық аймақтардың аумағындағы мемлекеттік кірістер басқармаларының басшыларын лауазымға тағайындайды және лауазымнан босатады;";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитеті Ақмола облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Көкшетау қаласы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы туралы ережеде:
14-тармақтың 13) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:

О внесении изменений и дополнений в приказ Председателя Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан от 7 сентября 2016 года № 522 "Об утверждении положений Главного диспетчерского управления, департаментов государственных доходов Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан столицы, по областям и городам республиканского значения, и их территориальных органов"
Приказ Председателя Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан от 2 июля 2026 года № 101
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Председателя Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан от 7 сентября 2016 года № 522 "Об утверждении положений Главного диспетчерского управления, департаментов государственных доходов Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан столицы, по областям и городам республиканского значения, и их территориальных органов" следующие изменения и дополнения:
в подпункт 254) пункта 1 вносится изменение на казахском языке, текст на русском языке не меняется;
в Положении о Департаменте государственных доходов по Акмолинской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан, утвержденном указанным приказом:
подпункт 14) пункта 14 изложить в следующей редакции:
"14) удостоверять посредством электронной цифровой подписи информационной (цифровой) системы Комитета автоматически сформированные такой системой документы Департамента, в том числе решения, принимаемые в пределах, установленных законодательством Республики Казахстан полномочий Департамента;";
подпункт 3) пункта 19 изложить в следующей редакции:
"3) в соответствии с законодательством Республики Казахстан назначает на должности и освобождает от должностей:
заместителей руководителя Департамента;
руководителей и работников структурных подразделений Департамента;
руководителей управлений государственных доходов по районам, городам, районам в городах и на территории специальных экономических зон;";
в Положении об Управлении государственных доходов по городу Кокшетау Департамента государственных доходов по Акмолинской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан, утвержденном указанным приказом:
подпункт 13) пункта 14 изложить в следующей редакции:

"13) Комитеттің ақпараттық (цифрлық) жүйесінің электрондық цифрлық қолтаңбасы арқылы аталған жүйе автоматты түрде қалыптастырған Басқарма құжаттарын, оның ішінде Басқарманың Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген өкілеттіктері шегінде қабылданатын шешімдерін куәландыруға;";
19-тармақтың 3) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"3) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өз орынбасарларын, Басқарманың құрылымдық бөлiмшелерi басшыларын және қызметкерлерін лауазымға тағайындайды және лауазымнан босатады;";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi Мемлекеттік кірістер комитетінің Ақмола облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Қосшы қаласы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы туралы ережеде:
14-тармақтың 13) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"13) Комитеттің ақпараттық (цифрлық) жүйесінің электрондық цифрлық қолтаңбасы арқылы аталған жүйе автоматты түрде қалыптастырған Басқарма құжаттарын, оның ішінде Басқарманың Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген өкілеттіктері шегінде қабылданатын шешімдерін куәландыруға;";
19-тармақтың 3) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"3) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өз орынбасарларын, Басқарманың құрылымдық бөлiмшелерi басшыларын және қызметкерлерін лауазымға тағайындайды және лауазымнан босатады;";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттік кірістер комитеті Ақмола облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Степногорск қаласы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы туралы ережеде:
14-тармақтың 13) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"13) Комитеттің ақпараттық (цифрлық) жүйесінің электрондық цифрлық қолтаңбасы арқылы аталған жүйе автоматты түрде қалыптастырған Басқарма құжаттарын, оның ішінде Басқарманың Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген өкілеттіктері шегінде қабылданатын шешімдерін куәландыруға;";
19-тармақтың 3) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"3) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өз орынбасарларын, Басқарманың құрылымдық бөлiмшелерi басшыларын және қызметкерлерін лауазымға тағайындайды және лауазымнан босатады;";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттік кірістер комитеті Ақмола облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Ақкөл ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы туралы ережеде:
14-тармақтың 13) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"13) Комитеттің ақпараттық (цифрлық) жүйесінің электрондық цифрлық қолтаңбасы арқылы аталған жүйе автоматты түрде қалыптастырған Басқарма құжаттарын, оның ішінде Басқарманың Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген өкілеттіктері шегінде қабылданатын шешімдерін куәландыруға;";
19-тармақтың 3) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:

"13) удостоверять посредством электронной цифровой подписи информационной (цифровой) системы Комитета автоматически сформированные такой системой документы Управления, в том числе решения, принимаемые в пределах, установленных законодательством Республики Казахстан полномочий Управления;";
подпункт 3) пункта 19 изложить в следующей редакции:
"3) в соответствии с законодательством Республики Казахстан назначает на должности и освобождает от должностей своих заместителей, руководителей и работников структурных подразделений Управления;";
в Положении об Управлении государственных доходов по городу Косшы Департамента государственных доходов по Акмолинской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан, утвержденном указанным приказом:
подпункт 13) пункта 14 изложить в следующей редакции:
"13) удостоверять посредством электронной цифровой подписи информационной (цифровой) системы Комитета автоматически сформированные такой системой документы Управления, в том числе решения, принимаемые в пределах, установленных законодательством Республики Казахстан полномочий Управления;";
подпункт 3) пункта 19 изложить в следующей редакции:
"3) в соответствии с законодательством Республики Казахстан назначает на должности и освобождает от должностей своих заместителей, руководителей и работников структурных подразделений Управления;";
в Положении об Управлении государственных доходов по городу Степногорску Департамента государственных доходов по Акмолинской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан, утвержденном указанным приказом:
подпункт 13) пункта 14 изложить в следующей редакции:
"13) удостоверять посредством электронной цифровой подписи информационной (цифровой) системы Комитета автоматически сформированные такой системой документы Управления, в том числе решения, принимаемые в пределах, установленных законодательством Республики Казахстан полномочий Управления;";
подпункт 3) пункта 19 изложить в следующей редакции:
"3) в соответствии с законодательством Республики Казахстан назначает на должности и освобождает от должностей своих заместителей, руководителей и работников структурных подразделений Управления;";
в Положении об Управлении государственных доходов по Аккольскому району Департамента государственных доходов по Акмолинской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан, утвержденном указанным приказом:
подпункт 13) пункта 14 изложить в следующей редакции:
"13) удостоверять посредством электронной цифровой подписи информационной (цифровой) системы Комитета автоматически сформированные такой системой документы Управления, в том числе решения, принимаемые в пределах, установленных законодательством Республики Казахстан полномочий Управления;";
подпункт 3) пункта 19 изложить в следующей редакции:

"3) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өз орынбасарларын, Басқарманың құрылымдық бөлiмшелерi басшыларын және қызметкерлерін лауазымға тағайындайды және лауазымнан босатады;";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттік кірістер комитеті Ақтөбе облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Мұғалжар ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы туралы ережеде:
14-тармақтың 13) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"13) Комитеттің ақпараттық (цифрлық) жүйесінің электрондық цифрлық қолтаңбасы арқылы аталған жүйе автоматты түрде қалыптастырған Басқарма құжаттарын, оның ішінде Басқарманың Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген өкілеттіктері шегінде қабылданатын шешімдерін куәландыруға;";
19-тармақтың 3) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"3) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өз орынбасарларын, Басқарманың құрылымдық бөлiмшелерi басшыларын және қызметкерлерін лауазымға тағайындайды және лауазымнан босатады;";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттік кірістер комитеті Ақтөбе облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Темiр ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы туралы ережеде:
14-тармақтың 13) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"13) Комитеттің ақпараттық (цифрлық) жүйесінің электрондық цифрлық қолтаңбасы арқылы аталған жүйе автоматты түрде қалыптастырған Басқарма құжаттарын, оның ішінде Басқарманың Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген өкілеттіктері шегінде қабылданатын шешімдерін куәландыруға;";
18-тармақтың 3) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"3) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өз орынбасарларын, Басқарманың құрылымдық бөлiмшелерi басшыларын және қызметкерлерін лауазымға тағайындайды және лауазымнан босатады;";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттік кірістер комитеті Ақтөбе облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Ойыл ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы туралы ережеде:
14-тармақтың 13) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"13) Комитеттің ақпараттық (цифрлық) жүйесінің электрондық цифрлық қолтаңбасы арқылы аталған жүйе автоматты түрде қалыптастырған Басқарма құжаттарын, оның ішінде Басқарманың Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген өкілеттіктері шегінде қабылданатын шешімдерін куәландыруға;";
18-тармақтың 3) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"3) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өз орынбасарларын, Басқарманың құрылымдық бөлiмшелерi басшыларын және қызметкерлерін лауазымға тағайындайды және лауазымнан босатады;";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттік кірістер комитеті Ақтөбе облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Қобда ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы туралы ережеде:
14-тармақтың 13) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:

"3) в соответствии с законодательством Республики Казахстан назначает на должности и освобождает от должностей своих заместителей, руководителей и работников структурных подразделений Управления;";
в Положении об Управлении государственных доходов по Мугалжарскому району Департамента государственных доходов по Актюбинской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан, утвержденном указанным приказом:
подпункт 13) пункта 14 изложить в следующей редакции:
"13) удостоверять посредством электронной цифровой подписи информационной (цифровой) системы Комитета автоматически сформированные такой системой документы Управления, в том числе решения, принимаемые в пределах, установленных законодательством Республики Казахстан полномочий Управления;";
подпункт 3) пункта 19 изложить в следующей редакции:
"3) в соответствии с законодательством Республики Казахстан назначает на должности и освобождает от должностей своих заместителей, руководителей и работников структурных подразделений Управления;";
в Положении об Управлении государственных доходов по Темирскому району Департамента государственных доходов по Актюбинской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан, утвержденном указанным приказом:
подпункт 13) пункта 14 изложить в следующей редакции:
"13) удостоверять посредством электронной цифровой подписи информационной (цифровой) системы Комитета автоматически сформированные такой системой документы Управления, в том числе решения, принимаемые в пределах, установленных законодательством Республики Казахстан полномочий Управления;";
подпункт 3) пункта 18 изложить в следующей редакции:
"3) в соответствии с законодательством Республики Казахстан назначает на должности и освобождает от должностей своих заместителей, руководителей и работников структурных подразделений Управления;";
в Положении об Управлении государственных доходов по Уилскому району Департамента государственных доходов по Актюбинской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан, утвержденном указанным приказом:
подпункт 13) пункта 14 изложить в следующей редакции:
"13) удостоверять посредством электронной цифровой подписи информационной (цифровой) системы Комитета автоматически сформированные такой системой документы Управления, в том числе решения, принимаемые в пределах, установленных законодательством Республики Казахстан полномочий Управления;";
подпункт 3) пункта 18 изложить в следующей редакции:
"3) в соответствии с законодательством Республики Казахстан назначает на должности и освобождает от должностей своих заместителей, руководителей и работников структурных подразделений Управления;";
в Положении об Управлении государственных доходов по Хобдинскому району Департамента государственных доходов по Актюбинской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан, утвержденном указанным приказом:
подпункт 13) пункта 14 изложить в следующей редакции:

"3) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өз орынбасарларын, Басқарманың құрылымдық бөлiмшелерi басшыларын және қызметкерлерін лауазымға тағайындайды және лауазымнан босатады;";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттік кірістер комитеті Алматы облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Кеген ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы туралы ережеде:
14-тармақтың 13) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"13) Комитеттің ақпараттық (цифрлық) жүйесінің электрондық цифрлық қолтаңбасы арқылы аталған жүйе автоматты түрде қалыптастырған Басқарма құжаттарын, оның ішінде Басқарманың Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген өкілеттіктері шегінде қабылданатын шешімдерін куәландыруға;";
18-тармақтың 3) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"3) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өз орынбасарларын, Басқарманың құрылымдық бөлiмшелерi басшыларын және қызметкерлерін лауазымға тағайындайды және лауазымнан босатады;";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттік кірістер комитеті Алматы облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Талғар ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы туралы ережеде:
14-тармақтың 13) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"13) Комитеттің ақпараттық (цифрлық) жүйесінің электрондық цифрлық қолтаңбасы арқылы аталған жүйе автоматты түрде қалыптастырған Басқарма құжаттарын, оның ішінде Басқарманың Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген өкілеттіктері шегінде қабылданатын шешімдерін куәландыруға;";
19-тармақтың 3) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"3) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өз орынбасарларын, Басқарманың құрылымдық бөлiмшелерi басшыларын және қызметкерлерін лауазымға тағайындайды және лауазымнан босатады;";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан; Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттік кірістер комитеті Алматы облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Ұйғыр ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы туралы ережеде:
14-тармақтың 13) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"13) Комитеттің ақпараттық (цифрлық) жүйесінің электрондық цифрлық қолтаңбасы арқылы аталған жүйе автоматты түрде қалыптастырған Басқарма құжаттарын, оның ішінде Басқарманың Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген өкілеттіктері шегінде қабылданатын шешімдерін куәландыруға;";
18-тармақтың 3) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"3) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өз орынбасарларын, Басқарманың құрылымдық бөлiмшелерi басшыларын және қызметкерлерін лауазымға тағайындайды және лауазымнан босатады;";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттік кірістер комитеті Алматы облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Еңбекшiқазақ ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы туралы ережеде:
14-тармақтың 13) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:

"3) в соответствии с законодательством Республики Казахстан назначает на должности и освобождает от должностей своих заместителей, руководителей и работников структурных подразделений Управления;";
в Положении об Управлении государственных доходов по Кегенскому району Департамента государственных доходов по Алматинской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан, утвержденном указанным приказом:
подпункт 13) пункта 14 изложить в следующей редакции:
"13) удостоверять посредством электронной цифровой подписи информационной (цифровой) системы Комитета автоматически сформированные такой системой документы Управления, в том числе решения, принимаемые в пределах, установленных законодательством Республики Казахстан полномочий Управления;";
подпункт 3) пункта 18 изложить в следующей редакции:
"3) в соответствии с законодательством Республики Казахстан назначает на должности и освобождает от должностей своих заместителей, руководителей и работников структурных подразделений Управления;";
в Положении об Управлении государственных доходов по Талгарскому району Департамента государственных доходов по Алматинской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан, утвержденном указанным приказом:
подпункт 13) пункта 14 изложить в следующей редакции:
"13) удостоверять посредством электронной цифровой подписи информационной (цифровой) системы Комитета автоматически сформированные такой системой документы Управления, в том числе решения, принимаемые в пределах, установленных законодательством Республики Казахстан полномочий Управления;";
подпункт 3) пункта 19 изложить в следующей редакции:
"3) в соответствии с законодательством Республики Казахстан назначает на должности и освобождает от должностей своих заместителей, руководителей и работников структурных подразделений Управления;";
в Положении об Управлении государственных доходов по Уйгурскому району Департамента государственных доходов по Алматинской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан, утвержденном указанным приказом:
подпункт 13) пункта 14 изложить в следующей редакции:
"13) удостоверять посредством электронной цифровой подписи информационной (цифровой) системы Комитета автоматически сформированные такой системой документы Управления, в том числе решения, принимаемые в пределах, установленных законодательством Республики Казахстан полномочий Управления;";
подпункт 3) пункта 18 изложить в следующей редакции:
"3) в соответствии с законодательством Республики Казахстан назначает на должности и освобождает от должностей своих заместителей, руководителей и работников структурных подразделений Управления;";
в Положении об Управлении государственных доходов по Енбекшиказахскому району Департамента государственных доходов по Алматинской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан, утвержденном указанным приказом:
подпункт 13) пункта 14 изложить в следующей редакции:

"13) Комитеттің ақпараттық (цифрлық) жүйесінің электрондық цифрлық қолтаңбасы арқылы аталған жүйе автоматты түрде қалыптастырған Басқарма құжаттарын, оның ішінде Басқарманың Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген өкілеттіктері шегінде қабылданатын шешімдерін куәландыруға;";
19-тармақтың 3) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"3) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өз орынбасарларын, Басқарманың құрылымдық бөлiмшелерi басшыларын және қызметкерлерін лауазымға тағайындайды және лауазымнан босатады;";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттік кірістер комитеті Шығыс Қазақстан облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Алтай ауданы - Алтай қаласы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы туралы ережеде;
14-тармақтың 13) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"13) Комитеттің ақпараттық (цифрлық) жүйесінің электрондық цифрлық қолтаңбасы арқылы аталған жүйе автоматты түрде қалыптастырған Басқарма құжаттарын, оның ішінде Басқарманың Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген өкілеттіктері шегінде қабылданатын шешімдерін куәландыруға;";
19-тармақтың 3) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"3) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өз орынбасарларын, Басқарманың құрылымдық бөлiмшелерi басшыларын және қызметкерлерін лауазымға тағайындайды және лауазымнан босатады;";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттік кірістер комитеті Шығыс Қазақстан облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Риддер қаласы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы туралы ережеде:
14-тармақтың 13) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"13) Комитеттің ақпараттық (цифрлық) жүйесінің электрондық цифрлық қолтаңбасы арқылы аталған жүйе автоматты түрде қалыптастырған Басқарма құжаттарын, оның ішінде Басқарманың Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген өкілеттіктері шегінде қабылданатын шешімдерін куәландыруға;";
19-тармақтың 3) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"3) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өз орынбасарларын, Басқарманың құрылымдық бөлiмшелерi басшыларын және қызметкерлерін лауазымға тағайындайды және лауазымнан босатады;";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттік кірістер комитеті Шығыс Қазақстан облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Курчатов қаласы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы туралы ережеде:
14-тармақтың 13) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:

"13) удостоверять посредством электронной цифровой подписи информационной (цифровой) системы Комитета автоматически сформированные такой системой документы Управления, в том числе решения, принимаемые в пределах, установленных законодательством Республики Казахстан полномочий Управления;";
подпункт 3) пункта 19 изложить в следующей редакции:
"3) в соответствии с законодательством Республики Казахстан назначает на должности и освобождает от должностей своих заместителей, руководителей и работников структурных подразделений Управления;";
в Положении об Управлении государственных доходов по району Алтай – городу Алтай Департамента государственных доходов по Восточно-Казахстанской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан, утвержденном указанным приказом:
подпункт 13) пункта 14 изложить в следующей редакции:
"13) удостоверять посредством электронной цифровой подписи информационной (цифровой) системы Комитета автоматически сформированные такой системой документы Управления, в том числе решения, принимаемые в пределах, установленных законодательством Республики Казахстан полномочий Управления;";
подпункт 3) пункта 19 изложить в следующей редакции:
"3) в соответствии с законодательством Республики Казахстан назначает на должности и освобождает от должностей своих заместителей, руководителей и работников структурных подразделений Управления;";
в Положении об Управлении государственных доходов по городу Риддеру Департамента государственных доходов по Восточно-Казахстанской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан, утвержденном указанным приказом:
подпункт 13) пункта 14 изложить в следующей редакции:
"13) удостоверять посредством электронной цифровой подписи информационной (цифровой) системы Комитета автоматически сформированные такой системой документы Управления, в том числе решения, принимаемые в пределах, установленных законодательством Республики Казахстан полномочий Управления;";
подпункт 3) пункта 19 изложить в следующей редакции:
"3) в соответствии с законодательством Республики Казахстан назначает на должности и освобождает от должностей своих заместителей, руководителей и работников структурных подразделений Управления;";
в Положении об Управлении государственных доходов по городу Курчатову Департамента государственных доходов по Восточно-Казахстанской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан, утвержденном указанным приказом:
подпункт 13) пункта 14 изложить в следующей редакции:

"13) Комитеттің ақпараттық (цифрлық) жүйесінің электрондық цифрлық қолтаңбасы арқылы аталған жүйе автоматты түрде қалыптастырған Басқарма құжаттарын, оның ішінде Басқарманың Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген өкілеттіктері шегінде қабылданатын шешімдерін куәландыруға;";
19-тармақтың 3) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"3) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өз орынбасарларын, Басқарманың құрылымдық бөлiмшелерi басшыларын және қызметкерлерін лауазымға тағайындайды және лауазымнан босатады;";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттік кірістер комитеті Шығыс Қазақстан облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Катонқарағай ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы туралы ережеде:
14-тармақтың 13) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"13) Комитеттің ақпараттық (цифрлық) жүйесінің электрондық цифрлық қолтаңбасы арқылы аталған жүйе автоматты түрде қалыптастырған Басқарма құжаттарын, оның ішінде Басқарманың Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген өкілеттіктері шегінде қабылданатын шешімдерін куәландыруға;";
18-тармақтың 3) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"3) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өз орынбасарларын, Басқарманың құрылымдық бөлiмшелерi басшыларын және қызметкерлерін лауазымға тағайындайды және лауазымнан босатады;";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттік кірістер комитеті Шығыс Қазақстан облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Глубокое ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы туралы ережеде:
14-тармақтың 13) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"13) Комитеттің ақпараттық (цифрлық) жүйесінің электрондық цифрлық қолтаңбасы арқылы аталған жүйе автоматты түрде қалыптастырған Басқарма құжаттарын, оның ішінде Басқарманың Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген өкілеттіктері шегінде қабылданатын шешімдерін куәландыруға;";
19-тармақтың 3) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"3) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өз орынбасарларын, Басқарманың құрылымдық бөлiмшелерi басшыларын және қызметкерлерін лауазымға тағайындайды және лауазымнан босатады;";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттік кірістер комитеті Шығыс Қазақстан облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Зайсан ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы туралы ережеде:
14-тармақтың 13) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:

"13) удостоверять посредством электронной цифровой подписи информационной (цифровой) системы Комитета автоматически сформированные такой системой документы Управления, в том числе решения, принимаемые в пределах, установленных законодательством Республики Казахстан полномочий Управления;";
подпункт 3) пункта 19 изложить в следующей редакции:
"3) в соответствии с законодательством Республики Казахстан назначает на должности и освобождает от должностей своих заместителей, руководителей и работников структурных подразделений Управления;";
в Положении об Управлении государственных доходов по Катон-Карагайскому району Департамента государственных доходов по Восточно-Казахстанской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан, утвержденном указанным приказом:
подпункт 13) пункта 14 изложить в следующей редакции:
"13) удостоверять посредством электронной цифровой подписи информационной (цифровой) системы Комитета автоматически сформированные такой системой документы Управления, в том числе решения, принимаемые в пределах, установленных законодательством Республики Казахстан полномочий Управления;";
подпункт 3) пункта 18 изложить в следующей редакции:
"3) в соответствии с законодательством Республики Казахстан назначает на должности и освобождает от должностей своих заместителей, руководителей и работников структурных подразделений Управления;";
в Положении об Управлении государственных доходов по Глубоковскому району Департамента государственных доходов по Восточно-Казахстанской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан, утвержденном указанным приказом:
подпункт 13) пункта 14 изложить в следующей редакции:
"13) удостоверять посредством электронной цифровой подписи информационной (цифровой) системы Комитета автоматически сформированные такой системой документы Управления, в том числе решения, принимаемые в пределах, установленных законодательством Республики Казахстан полномочий Управления;";
подпункт 3) пункта 19 изложить в следующей редакции:
"3) в соответствии с законодательством Республики Казахстан назначает на должности и освобождает от должностей своих заместителей, руководителей и работников структурных подразделений Управления;";
в Положении об Управлении государственных доходов по Зайсанскому району Департамента государственных доходов по Восточно-Казахстанской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан, утвержденном указанным приказом:
подпункт 13) пункта 14 изложить в следующей редакции:

"3) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өз орынбасарларын, Басқарманың құрылымдық бөлiмшелерi басшыларын және қызметкерлерін лауазымға тағайындайды және лауазымнан босатады;";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттік кірістер комитеті Жамбыл облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Байзақ ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы туралы ережеде:
14-тармақтың 13) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"13) Комитеттің ақпараттық (цифрлық) жүйесінің электрондық цифрлық қолтаңбасы арқылы аталған жүйе автоматты түрде қалыптастырған Басқарма құжаттарын, оның ішінде Басқарманың Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген өкілеттіктері шегінде қабылданатын шешімдерін куәландыруға;";
19-тармақтың 3) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"3) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өз орынбасарларын, Басқарманың құрылымдық бөлiмшелерi басшыларын және қызметкерлерін лауазымға тағайындайды және лауазымнан босатады;";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттік кірістер комитеті Жамбыл облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Шу ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы туралы ережеде:
14-тармақтың 13) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"13) Комитеттің ақпараттық (цифрлық) жүйесінің электрондық цифрлық қолтаңбасы арқылы аталған жүйе автоматты түрде қалыптастырған Басқарма құжаттарын, оның ішінде Басқарманың Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген өкілеттіктері шегінде қабылданатын шешімдерін куәландыруға;";
19-тармақтың 3) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"3) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өз орынбасарларын, Басқарманың құрылымдық бөлiмшелерi басшыларын және қызметкерлерін лауазымға тағайындайды және лауазымнан босатады;";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттік кірістер комитеті Жамбыл облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Сарысу ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы туралы ережеде:
14-тармақтың 13) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"13) Комитеттің ақпараттық (цифрлық) жүйесінің электрондық цифрлық қолтаңбасы арқылы аталған жүйе автоматты түрде қалыптастырған Басқарма құжаттарын, оның ішінде Басқарманың Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген өкілеттіктері шегінде қабылданатын шешімдерін куәландыруға;";
18-тармақтың 3) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"3) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өз орынбасарларын, Басқарманың құрылымдық бөлiмшелерi басшыларын және қызметкерлерін лауазымға тағайындайды және лауазымнан босатады;";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттік кірістер комитеті Жамбыл облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Талас ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы туралы ережеде:
14-тармақтың 13) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:

"3) в соответствии с законодательством Республики Казахстан назначает на должности и освобождает от должностей своих заместителей, руководителей и работников структурных подразделений Управления;";
в Положении об Управлении государственных доходов по Байзакскому району Департамента государственных доходов по Жамбылской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан, утвержденном указанным приказом:
подпункт 13) пункта 14 изложить в следующей редакции:
"13) удостоверять посредством электронной цифровой подписи информационной (цифровой) системы Комитета автоматически сформированные такой системой документы Управления, в том числе решения, принимаемые в пределах, установленных законодательством Республики Казахстан полномочий Управления;";
подпункт 3) пункта 19 изложить в следующей редакции:
"3) в соответствии с законодательством Республики Казахстан назначает на должности и освобождает от должностей своих заместителей, руководителей и работников структурных подразделений Управления;";
в Положении об Управлении государственных доходов по Шускому району Департамента государственных доходов по Жамбылской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан, утвержденном указанным приказом:
подпункт 13) пункта 14 изложить в следующей редакции:
"13) удостоверять посредством электронной цифровой подписи информационной (цифровой) системы Комитета автоматически сформированные такой системой документы Управления, в том числе решения, принимаемые в пределах, установленных законодательством Республики Казахстан полномочий Управления;";
подпункт 3) пункта 19 изложить в следующей редакции:
"3) в соответствии с законодательством Республики Казахстан назначает на должности и освобождает от должностей своих заместителей, руководителей и работников структурных подразделений Управления;";
в Положении об Управлении государственных доходов по Сарысускому району Департамента государственных доходов по Жамбылской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан, утвержденном указанным приказом:
подпункт 13) пункта 14 изложить в следующей редакции:
"13) удостоверять посредством электронной цифровой подписи информационной (цифровой) системы Комитета автоматически сформированные такой системой документы Управления, в том числе решения, принимаемые в пределах, установленных законодательством Республики Казахстан полномочий Управления;";
подпункт 3) пункта 18 изложить в следующей редакции:
"3) в соответствии с законодательством Республики Казахстан назначает на должности и освобождает от должностей своих заместителей, руководителей и работников структурных подразделений Управления;";
в Положении об Управлении государственных доходов по Таласскому району Департамента государственных доходов по Жамбылской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан, утвержденном указанным приказом:
подпункт 13) пункта 14 изложить в следующей редакции:

"13) Комитеттің ақпараттық (цифрлық) жүйесінің электрондық цифрлық қолтаңбасы арқылы аталған жүйе автоматты түрде қалыптастырған Басқарма құжаттарын, оның ішінде Басқарманың Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген өкілеттіктері шегінде қабылданатын шешімдерін куәландыруға;";
18-тармақтың 3) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"3) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өз орынбасарларын, Басқарманың құрылымдық бөлiмшелерi басшыларын және қызметкерлерін лауазымға тағайындайды және лауазымнан босатады;";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттік кірістер комитеті Батыс Қазақстан облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Теректi ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы туралы ережеде:
14-тармақтың 13) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"13) Комитеттің ақпараттық (цифрлық) жүйесінің электрондық цифрлық қолтаңбасы арқылы аталған жүйе автоматты түрде қалыптастырған Басқарма құжаттарын, оның ішінде Басқарманың Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген өкілеттіктері шегінде қабылданатын шешімдерін куәландыруға;";
18-тармақтың 3) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"3) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өз орынбасарларын, Басқарманың құрылымдық бөлiмшелерi басшыларын және қызметкерлерін лауазымға тағайындайды және лауазымнан босатады;";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттік кірістер комитеті Батыс Қазақстан облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Бөкей ордасы ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы туралы ережеде:
14-тармақтың 13) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"13) Комитеттің ақпараттық (цифрлық) жүйесінің электрондық цифрлық қолтаңбасы арқылы аталған жүйе автоматты түрде қалыптастырған Басқарма құжаттарын, оның ішінде Басқарманың Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген өкілеттіктері шегінде қабылданатын шешімдерін куәландыруға;";
18-тармақтың 3) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"3) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өз орынбасарларын, Басқарманың құрылымдық бөлiмшелерi басшыларын және қызметкерлерін лауазымға тағайындайды және лауазымнан босатады;";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттік кірістер комитеті Батыс Қазақстан облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Ақжайық ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы туралы ережеде:
14-тармақтың 13) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:

"13) удостоверять посредством электронной цифровой подписи информационной (цифровой) системы Комитета автоматически сформированные такой системой документы Управления, в том числе решения, принимаемые в пределах, установленных законодательством Республики Казахстан полномочий Управления;";
подпункт 3) пункта 18 изложить в следующей редакции:
"3) в соответствии с законодательством Республики Казахстан назначает на должности и освобождает от должностей своих заместителей, руководителей и работников структурных подразделений Управления;";
в Положении об Управлении государственных доходов по Теректинскому району Департамента государственных доходов по Западно-Казахстанской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан, утвержденном указанным приказом:
подпункт 13) пункта 14 изложить в следующей редакции:
"13) удостоверять посредством электронной цифровой подписи информационной (цифровой) системы Комитета автоматически сформированные такой системой документы Управления, в том числе решения, принимаемые в пределах, установленных законодательством Республики Казахстан полномочий Управления;";
подпункт 3) пункта 18 изложить в следующей редакции:
"3) в соответствии с законодательством Республики Казахстан назначает на должности и освобождает от должностей своих заместителей, руководителей и работников структурных подразделений Управления;";
в Положении об Управлении государственных доходов по Бокейординскому району Департамента государственных доходов по Западно-Казахстанской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан, утвержденном указанным приказом:
подпункт 13) пункта 14 изложить в следующей редакции:
"13) удостоверять посредством электронной цифровой подписи информационной (цифровой) системы Комитета автоматически сформированные такой системой документы Управления, в том числе решения, принимаемые в пределах, установленных законодательством Республики Казахстан полномочий Управления;";
подпункт 3) пункта 18 изложить в следующей редакции:
"3) в соответствии с законодательством Республики Казахстан назначает на должности и освобождает от должностей своих заместителей, руководителей и работников структурных подразделений Управления;";
в Положении об Управлении государственных доходов по Акжаикскому району Департамента государственных доходов по Западно-Казахстанской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан, утвержденном указанным приказом:
подпункт 13) пункта 14 изложить в следующей редакции:

"3) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өз орынбасарларын, Басқарманың құрылымдық бөлiмшелерi басшыларын және қызметкерлерін лауазымға тағайындайды және лауазымнан босатады;";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттік кірістер комитеті Павлодар облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Ақсу қаласы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы туралы ережеде:
14-тармақтың 13) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"13) Комитеттің ақпараттық (цифрлық) жүйесінің электрондық цифрлық қолтаңбасы арқылы аталған жүйе автоматты түрде қалыптастырған Басқарма құжаттарын, оның ішінде Басқарманың Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген өкілеттіктері шегінде қабылданатын шешімдерін куәландыруға;";
19-тармақтың 3) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"3) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өз орынбасарларын, Басқарманың құрылымдық бөлiмшелерi басшыларын және қызметкерлерін лауазымға тағайындайды және лауазымнан босатады;";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттік кірістер комитеті Павлодар облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Екiбастұз қаласы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы туралы ережеде:
14-тармақтың 13) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"13) Комитеттің ақпараттық (цифрлық) жүйесінің электрондық цифрлық қолтаңбасы арқылы аталған жүйе автоматты түрде қалыптастырған Басқарма құжаттарын, оның ішінде Басқарманың Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген өкілеттіктері шегінде қабылданатын шешімдерін куәландыруға;";
19-тармақтың 3) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"3) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өз орынбасарларын, Басқарманың құрылымдық бөлiмшелерi басшыларын және қызметкерлерін лауазымға тағайындайды және лауазымнан босатады;";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттік кірістер комитеті Павлодар облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Ақтоғай ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы туралы ережеде:
14-тармақтың 13) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"13) Комитеттің ақпараттық (цифрлық) жүйесінің электрондық цифрлық қолтаңбасы арқылы аталған жүйе автоматты түрде қалыптастырған Басқарма құжаттарын, оның ішінде Басқарманың Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген өкілеттіктері шегінде қабылданатын шешімдерін куәландыруға;";
18-тармақтың 3) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"3) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өз орынбасарларын, Басқарманың құрылымдық бөлiмшелерi басшыларын және қызметкерлерін лауазымға тағайындайды және лауазымнан босатады;";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттік кірістер комитеті Павлодар облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Баянауыл ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы туралы ережеде:
14-тармақтың 13) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:

"3) в соответствии с законодательством Республики Казахстан назначает на должности и освобождает от должностей своих заместителей, руководителей и работников структурных подразделений Управления;";
в Положении об Управлении государственных доходов по городу Аксу Департамента государственных доходов по Павлодарской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан, утвержденном указанным приказом:
подпункт 13) пункта 14 изложить в следующей редакции:
"13) удостоверять посредством электронной цифровой подписи информационной (цифровой) системы Комитета автоматически сформированные такой системой документы Управления, в том числе решения, принимаемые в пределах, установленных законодательством Республики Казахстан полномочий Управления;";
подпункт 3) пункта 19 изложить в следующей редакции:
"3) в соответствии с законодательством Республики Казахстан назначает на должности и освобождает от должностей своих заместителей, руководителей и работников структурных подразделений Управления;";
в Положении об Управлении государственных доходов по городу Экибастузу Департамента государственных доходов по Павлодарской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан, утвержденном указанным приказом:
подпункт 13) пункта 14 изложить в следующей редакции:
"13) удостоверять посредством электронной цифровой подписи информационной (цифровой) системы Комитета автоматически сформированные такой системой документы Управления, в том числе решения, принимаемые в пределах, установленных законодательством Республики Казахстан полномочий Управления;";
подпункт 3) пункта 19 изложить в следующей редакции:
"3) в соответствии с законодательством Республики Казахстан назначает на должности и освобождает от должностей своих заместителей, руководителей и работников структурных подразделений Управления;";
в Положении об Управлении государственных доходов по Актогайскому району Департамента государственных доходов по Павлодарской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан, утвержденном указанным приказом:
подпункт 13) пункта 14 изложить в следующей редакции:
"13) удостоверять посредством электронной цифровой подписи информационной (цифровой) системы Комитета автоматически сформированные такой системой документы Управления, в том числе решения, принимаемые в пределах, установленных законодательством Республики Казахстан полномочий Управления;";
подпункт 3) пункта 18 изложить в следующей редакции:
"3) в соответствии с законодательством Республики Казахстан назначает на должности и освобождает от должностей своих заместителей, руководителей и работников структурных подразделений Управления;";
в Положении об Управлении государственных доходов по Баянаульскому району Департамента государственных доходов по Павлодарской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан, утвержденном указанным приказом:
подпункт 13) пункта 14 изложить в следующей редакции:

"3) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өз орынбасарларын, Басқарманың құрылымдық бөлiмшелерi басшыларын және қызметкерлерін лауазымға тағайындайды және лауазымнан босатады;";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттік кірістер комитеті Павлодар облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Аққулы ауданының Мемлекеттік кірістер басқармасы туралы ережеде:
14-тармақтың 13) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"13) Комитеттің ақпараттық (цифрлық) жүйесінің электрондық цифрлық қолтаңбасы арқылы аталған жүйе автоматты түрде қалыптастырған Басқарма құжаттарын, оның ішінде Басқарманың Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген өкілеттіктері шегінде қабылданатын шешімдерін куәландыруға;";
18-тармақтың 3) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"3) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өз орынбасарларын, Басқарманың құрылымдық бөлiмшелерi басшыларын және қызметкерлерін лауазымға тағайындайды және лауазымнан босатады;";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттік кірістер комитеті Павлодар облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Май ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы туралы ережеде:
14-тармақтың 13) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"13) Комитеттің ақпараттық (цифрлық) жүйесінің электрондық цифрлық қолтаңбасы арқылы аталған жүйе автоматты түрде қалыптастырған Басқарма құжаттарын, оның ішінде Басқарманың Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген өкілеттіктері шегінде қабылданатын шешімдерін куәландыруға;";
18-тармақтың 3) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"3) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өз орынбасарларын, Басқарманың құрылымдық бөлiмшелерi басшыларын және қызметкерлерін лауазымға тағайындайды және лауазымнан босатады;";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттік кірістер комитеті Павлодар облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Павлодар ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы туралы ережеде:
14-тармақтың 13) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"13) Комитеттің ақпараттық (цифрлық) жүйесінің электрондық цифрлық қолтаңбасы арқылы аталған жүйе автоматты түрде қалыптастырған Басқарма құжаттарын, оның ішінде Басқарманың Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген өкілеттіктері шегінде қабылданатын шешімдерін куәландыруға;";
18-тармақтың 3) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"3) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өз орынбасарларын, Басқарманың құрылымдық бөлiмшелерi басшыларын және қызметкерлерін лауазымға тағайындайды және лауазымнан босатады;";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттік кірістер комитеті Павлодар облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Успен ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы туралы ережеде:
14-тармақтың 13) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:

"3) в соответствии с законодательством Республики Казахстан назначает на должности и освобождает от должностей своих заместителей, руководителей и работников структурных подразделений Управления;";
в Положении об Управлении государственных доходов района Аққулы Департамента государственных доходов по Павлодарской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан, утвержденном указанным приказом:
подпункт 13) пункта 14 изложить в следующей редакции:
"13) удостоверять посредством электронной цифровой подписи информационной (цифровой) системы Комитета автоматически сформированные такой системой документы Управления, в том числе решения, принимаемые в пределах, установленных законодательством Республики Казахстан полномочий Управления;";
подпункт 3) пункта 18 изложить в следующей редакции:
"3) в соответствии с законодательством Республики Казахстан назначает на должности и освобождает от должностей своих заместителей, руководителей и работников структурных подразделений Управления;";
в Положении об Управлении государственных доходов по Майскому району Департамента государственных доходов по Павлодарской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан, утвержденном указанным приказом:
подпункт 13) пункта 14 изложить в следующей редакции:
"13) удостоверять посредством электронной цифровой подписи информационной (цифровой) системы Комитета автоматически сформированные такой системой документы Управления, в том числе решения, принимаемые в пределах, установленных законодательством Республики Казахстан полномочий Управления;";
подпункт 3) пункта 18 изложить в следующей редакции:
"3) в соответствии с законодательством Республики Казахстан назначает на должности и освобождает от должностей своих заместителей, руководителей и работников структурных подразделений Управления;";
в Положении об Управлении государственных доходов по Павлодарскому району Департамента государственных доходов по Павлодарской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан, утвержденном указанным приказом:
подпункт 13) пункта 14 изложить в следующей редакции:
"13) удостоверять посредством электронной цифровой подписи информационной (цифровой) системы Комитета автоматически сформированные такой системой документы Управления, в том числе решения, принимаемые в пределах, установленных законодательством Республики Казахстан полномочий Управления;";
подпункт 3) пункта 18 изложить в следующей редакции:
"3) в соответствии с законодательством Республики Казахстан назначает на должности и освобождает от должностей своих заместителей, руководителей и работников структурных подразделений Управления;";
в Положении об Управлении государственных доходов по Успенскому району Департамента государственных доходов по Павлодарской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан, утвержденном указанным приказом:
подпункт 13) пункта 14 изложить в следующей редакции:

"13) Комитеттің ақпараттық (цифрлық) жүйесінің электрондық цифрлық қолтаңбасы арқылы аталған жүйе автоматты түрде қалыптастырған Басқарма құжаттарын, оның ішінде Басқарманың Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген өкілеттіктері шегінде қабылданатын шешімдерін куәландыруға;";
19-тармақтың 3) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"3) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өз орынбасарларын, Басқарманың құрылымдық бөлiмшелерi басшыларын және қызметкерлерін лауазымға тағайындайды және лауазымнан босатады;";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттік кірістер комитеті Солтүстік Қазақстан облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Мағжан Жұмабаев атындағы аудан бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы туралы ережеде:
14-тармақтың 13) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"13) Комитеттің ақпараттық (цифрлық) жүйесінің электрондық цифрлық қолтаңбасы арқылы аталған жүйе автоматты түрде қалыптастырған Басқарма құжаттарын, оның ішінде Басқарманың Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген өкілеттіктері шегінде қабылданатын шешімдерін куәландыруға;";
18-тармақтың 3) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"3) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өз орынбасарларын, Басқарманың құрылымдық бөлiмшелерi басшыларын және қызметкерлерін лауазымға тағайындайды және лауазымнан босатады;";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттік кірістер комитеті Солтүстік Қазақстан облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Жамбыл ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы туралы ережеде:
14-тармақтың 13) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"13) Комитеттің ақпараттық (цифрлық) жүйесінің электрондық цифрлық қолтаңбасы арқылы аталған жүйе автоматты түрде қалыптастырған Басқарма құжаттарын, оның ішінде Басқарманың Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген өкілеттіктері шегінде қабылданатын шешімдерін куәландыруға;";
18-тармақтың 3) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"3) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өз орынбасарларын, Басқарманың құрылымдық бөлiмшелерi басшыларын және қызметкерлерін лауазымға тағайындайды және лауазымнан босатады;";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттік кірістер комитеті Солтүстік Қазақстан облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Есiл ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы туралы ережеде:
14-тармақтың 13) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:

"13) удостоверять посредством электронной цифровой подписи информационной (цифровой) системы Комитета автоматически сформированные такой системой документы Управления, в том числе решения, принимаемые в пределах, установленных законодательством Республики Казахстан полномочий Управления;";
подпункт 3) пункта 19 изложить в следующей редакции:
"3) в соответствии с законодательством Республики Казахстан назначает на должности и освобождает от должностей своих заместителей, руководителей и работников структурных подразделений Управления;";
в Положении об Управлении государственных доходов по району имени Магжана Жумабаева Департамента государственных доходов по Северо-Казахстанской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан, утвержденном указанным приказом:
подпункт 13) пункта 14 изложить в следующей редакции:
"13) удостоверять посредством электронной цифровой подписи информационной (цифровой) системы Комитета автоматически сформированные такой системой документы Управления, в том числе решения, принимаемые в пределах, установленных законодательством Республики Казахстан полномочий Управления;";
подпункт 3) пункта 18 изложить в следующей редакции:
"3) в соответствии с законодательством Республики Казахстан назначает на должности и освобождает от должностей своих заместителей, руководителей и работников структурных подразделений Управления;";
в Положении об Управлении государственных доходов по Жамбылскому району Департамента государственных доходов по Северо-Казахстанской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан, утвержденном указанным приказом:
подпункт 13) пункта 14 изложить в следующей редакции:
"13) удостоверять посредством электронной цифровой подписи информационной (цифровой) системы Комитета автоматически сформированные такой системой документы Управления, в том числе решения, принимаемые в пределах, установленных законодательством Республики Казахстан полномочий Управления;";
подпункт 3) пункта 18 изложить в следующей редакции:
"3) в соответствии с законодательством Республики Казахстан назначает на должности и освобождает от должностей своих заместителей, руководителей и работников структурных подразделений Управления;";
в Положении об Управлении государственных доходов по Есильскому району Департамента государственных доходов по Северо-Казахстанской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан, утвержденном указанным приказом:
подпункт 13) пункта 14 изложить в следующей редакции:

"13) Комитеттің ақпараттық (цифрлық) жүйесінің электрондық цифрлық қолтаңбасы арқылы аталған жүйе автоматты түрде қалыптастырған Басқарма құжаттарын, оның ішінде Басқарманың Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген өкілеттіктері шегінде қабылданатын шешімдерін куәландыруға;";
18-тармақтың 3) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"3) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өз орынбасарларын, Басқарманың құрылымдық бөлiмшелерi басшыларын және қызметкерлерін лауазымға тағайындайды және лауазымнан босатады;";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттік кірістер комитеті Солтүстік Қазақстан облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Тимирязев ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы туралы ережеде:
14-тармақтың 13) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"13) Комитеттің ақпараттық (цифрлық) жүйесінің электрондық цифрлық қолтаңбасы арқылы аталған жүйе автоматты түрде қалыптастырған Басқарма құжаттарын, оның ішінде Басқарманың Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген өкілеттіктері шегінде қабылданатын шешімдерін куәландыруға;";
18-тармақтың 3) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"3) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өз орынбасарларын, Басқарманың құрылымдық бөлiмшелерi басшыларын және қызметкерлерін лауазымға тағайындайды және лауазымнан босатады;";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттік кірістер комитеті Солтүстік Қазақстан облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Айыртау ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы туралы ережеде:
14-тармақтың 13) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"13) Комитеттің ақпараттық (цифрлық) жүйесінің электрондық цифрлық қолтаңбасы арқылы аталған жүйе автоматты түрде қалыптастырған Басқарма құжаттарын, оның ішінде Басқарманың Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген өкілеттіктері шегінде қабылданатын шешімдерін куәландыруға;";
19-тармақтың 3) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"3) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өз орынбасарларын, Басқарманың құрылымдық бөлiмшелерi басшыларын және қызметкерлерін лауазымға тағайындайды және лауазымнан босатады;";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттік кірістер комитеті Солтүстік Қазақстан облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Ақжар ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы туралы ережеде:
14-тармақтың 13) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:

"13) удостоверять посредством электронной цифровой подписи информационной (цифровой) системы Комитета автоматически сформированные такой системой документы Управления, в том числе решения, принимаемые в пределах, установленных законодательством Республики Казахстан полномочий Управления;";
подпункт 3) пункта 18 изложить в следующей редакции:
"3) в соответствии с законодательством Республики Казахстан назначает на должности и освобождает от должностей своих заместителей, руководителей и работников структурных подразделений Управления;";
в Положении об Управлении государственных доходов по Тимирязевскому району Департамента государственных доходов по Северо-Казахстанской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан, утвержденном указанным приказом:
подпункт 13) пункта 14 изложить в следующей редакции:
"13) удостоверять посредством электронной цифровой подписи информационной (цифровой) системы Комитета автоматически сформированные такой системой документы Управления, в том числе решения, принимаемые в пределах, установленных законодательством Республики Казахстан полномочий Управления;";
подпункт 3) пункта 18 изложить в следующей редакции:
"3) в соответствии с законодательством Республики Казахстан назначает на должности и освобождает от должностей своих заместителей, руководителей и работников структурных подразделений Управления;";
в Положении об Управлении государственных доходов по Айыртаускому району Департамента государственных доходов по Северо-Казахстанской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан, утвержденном указанным приказом:
подпункт 13) пункта 14 изложить в следующей редакции:
"13) удостоверять посредством электронной цифровой подписи информационной (цифровой) системы Комитета автоматически сформированные такой системой документы Управления, в том числе решения, принимаемые в пределах, установленных законодательством Республики Казахстан полномочий Управления;";
подпункт 3) пункта 19 изложить в следующей редакции:
"3) в соответствии с законодательством Республики Казахстан назначает на должности и освобождает от должностей своих заместителей, руководителей и работников структурных подразделений Управления;";
в Положении об Управлении государственных доходов по Акжарскому району Департамента государственных доходов по Северо-Казахстанской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан, утвержденном указанным приказом:
подпункт 13) пункта 14 изложить в следующей редакции:

"13) Комитеттің ақпараттық (цифрлық) жүйесінің электрондық цифрлық қолтаңбасы арқылы аталған жүйе автоматты түрде қалыптастырған Басқарма құжаттарын, оның ішінде Басқарманың Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген өкілеттіктері шегінде қабылданатын шешімдерін куәландыруға;";
18-тармақтың 3) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"3) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өз орынбасарларын, Басқарманың құрылымдық бөлiмшелерi басшыларын және қызметкерлерін лауазымға тағайындайды және лауазымнан босатады;";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттік кірістер комитеті Солтүстік Қазақстан облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Тайынша ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы туралы ережеде:
14-тармақтың 13) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"13) Комитеттің ақпараттық (цифрлық) жүйесінің электрондық цифрлық қолтаңбасы арқылы аталған жүйе автоматты түрде қалыптастырған Басқарма құжаттарын, оның ішінде Басқарманың Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген өкілеттіктері шегінде қабылданатын шешімдерін куәландыруға;";
19-тармақтың 3) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"3) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өз орынбасарларын, Басқарманың құрылымдық бөлiмшелерi басшыларын және қызметкерлерін лауазымға тағайындайды және лауазымнан босатады;";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттік кірістер комитеті Солтүстік Қазақстан облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Уәлиханов ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы туралы ережеде:
14-тармақтың 13) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"13) Комитеттің ақпараттық (цифрлық) жүйесінің электрондық цифрлық қолтаңбасы арқылы аталған жүйе автоматты түрде қалыптастырған Басқарма құжаттарын, оның ішінде Басқарманың Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген өкілеттіктері шегінде қабылданатын шешімдерін куәландыруға;";
18-тармақтың 3) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"3) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өз орынбасарларын, Басқарманың құрылымдық бөлiмшелерi басшыларын және қызметкерлерін лауазымға тағайындайды және лауазымнан босатады;";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттік кірістер комитеті Солтүстік Қазақстан облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Ғабит Мүсiрепов атындағы аудан бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы туралы ережеде:
14-тармақтың 13) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:

"13) удостоверять посредством электронной цифровой подписи информационной (цифровой) системы Комитета автоматически сформированные такой системой документы Управления, в том числе решения, принимаемые в пределах, установленных законодательством Республики Казахстан полномочий Управления;";
подпункт 3) пункта 18 изложить в следующей редакции:
"3) в соответствии с законодательством Республики Казахстан назначает на должности и освобождает от должностей своих заместителей, руководителей и работников структурных подразделений Управления;";
в Положении об Управлении государственных доходов по Тайыншинскому району Департамента государственных доходов по Северо-Казахстанской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан, утвержденном указанным приказом:
подпункт 13) пункта 14 изложить в следующей редакции:
"13) удостоверять посредством электронной цифровой подписи информационной (цифровой) системы Комитета автоматически сформированные такой системой документы Управления, в том числе решения, принимаемые в пределах, установленных законодательством Республики Казахстан полномочий Управления;";
подпункт 3) пункта 19 изложить в следующей редакции:
"3) в соответствии с законодательством Республики Казахстан назначает на должности и освобождает от должностей своих заместителей, руководителей и работников структурных подразделений Управления;";
в Положении об Управлении государственных доходов по Уалихановскому району Департамента государственных доходов по Северо-Казахстанской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан, утвержденном указанным приказом:
подпункт 13) пункта 14 изложить в следующей редакции:
"13) удостоверять посредством электронной цифровой подписи информационной (цифровой) системы Комитета автоматически сформированные такой системой документы Управления, в том числе решения, принимаемые в пределах, установленных законодательством Республики Казахстан полномочий Управления;";
подпункт 3) пункта 18 изложить в следующей редакции:
"3) в соответствии с законодательством Республики Казахстан назначает на должности и освобождает от должностей своих заместителей, руководителей и работников структурных подразделений Управления;";
в Положении об Управлении государственных доходов по району- имени Габита Мусрепова Департамента государственных доходов по Северо-Казахстанской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан, утвержденном указанным приказом:
подпункт 13) пункта 14 изложить в следующей редакции:

"3) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өз орынбасарларын, Басқарманың құрылымдық бөлiмшелерi басшыларын және қызметкерлерін лауазымға тағайындайды және лауазымнан босатады;";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттік кірістер комитеті Алматы қаласы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Жетiсу ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы туралы ережеде:
14-тармақтың 13) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"13) Комитеттің ақпараттық (цифрлық) жүйесінің электрондық цифрлық қолтаңбасы арқылы аталған жүйе автоматты түрде қалыптастырған Басқарма құжаттарын, оның ішінде Басқарманың Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген өкілеттіктері шегінде қабылданатын шешімдерін куәландыруға;";
19-тармақтың 3) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"3) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өз орынбасарларын, Басқарманың құрылымдық бөлiмшелерi басшыларын және қызметкерлерін лауазымға тағайындайды және лауазымнан босатады;";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттік кірістер комитеті Алматы қаласы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Медеу ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы туралы ережеде:
14-тармақтың 13) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"13) Комитеттің ақпараттық (цифрлық) жүйесінің электрондық цифрлық қолтаңбасы арқылы аталған жүйе автоматты түрде қалыптастырған Басқарма құжаттарын, оның ішінде Басқарманың Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген өкілеттіктері шегінде қабылданатын шешімдерін куәландыруға;";
19-тармақтың 3) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"3) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өз орынбасарларын, Басқарманың құрылымдық бөлiмшелерi басшыларын және қызметкерлерін лауазымға тағайындайды және лауазымнан босатады;";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттік кірістер комитеті Алматы қаласы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Наурызбай ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы туралы ережеде:
14-тармақтың 13) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"13) Комитеттің ақпараттық (цифрлық) жүйесінің электрондық цифрлық қолтаңбасы арқылы аталған жүйе автоматты түрде қалыптастырған Басқарма құжаттарын, оның ішінде Басқарманың Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген өкілеттіктері шегінде қабылданатын шешімдерін куәландыруға;";
19-тармақтың 3) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"3) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өз орынбасарларын, Басқарманың құрылымдық бөлiмшелерi басшыларын және қызметкерлерін лауазымға тағайындайды және лауазымнан босатады;";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттік кірістер комитеті Алматы қаласы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Түрксiб ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы туралы ережеде:
14-тармақтың 13) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:

"3) в соответствии с законодательством Республики Казахстан назначает на должности и освобождает от должностей своих заместителей, руководителей и работников структурных подразделений Управления;";
в Положении об Управлении государственных доходов по Жетысускому району Департамента государственных доходов по городу Алматы Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан, утвержденном указанным приказом:
подпункт 13) пункта 14 изложить в следующей редакции:
"13) удостоверять посредством электронной цифровой подписи информационной (цифровой) системы Комитета автоматически сформированные такой системой документы Управления, в том числе решения, принимаемые в пределах, установленных законодательством Республики Казахстан полномочий Управления;";
подпункт 3) пункта 19 изложить в следующей редакции:
"3) в соответствии с законодательством Республики Казахстан назначает на должности и освобождает от должностей своих заместителей, руководителей и работников структурных подразделений Управления;";
в Положении об Управлении государственных доходов по Медеускому району Департамента государственных доходов по городу Алматы Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан, утвержденном указанным приказом:
подпункт 13) пункта 14 изложить в следующей редакции:
"13) удостоверять посредством электронной цифровой подписи информационной (цифровой) системы Комитета автоматически сформированные такой системой документы Управления, в том числе решения, принимаемые в пределах, установленных законодательством Республики Казахстан полномочий Управления;";
подпункт 3) пункта 19 изложить в следующей редакции:
"3) в соответствии с законодательством Республики Казахстан назначает на должности и освобождает от должностей своих заместителей, руководителей и работников структурных подразделений Управления;";
в Положении об Управлении государственных доходов по Наурызбайскому району Департамента государственных доходов по городу Алматы Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан, утвержденном указанным приказом:
подпункт 13) пункта 14 изложить в следующей редакции:
"13) удостоверять посредством электронной цифровой подписи информационной (цифровой) системы Комитета автоматически сформированные такой системой документы Управления, в том числе решения, принимаемые в пределах, установленных законодательством Республики Казахстан полномочий Управления;";
подпункт 3) пункта 19 изложить в следующей редакции:
"3) в соответствии с законодательством Республики Казахстан назначает на должности и освобождает от должностей своих заместителей, руководителей и работников структурных подразделений Управления;";
в Положении об Управлении государственных доходов по Турксибскому району Департамента государственных доходов по городу Алматы Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан, утвержденном указанным приказом:
подпункт 13) пункта 14 изложить в следующей редакции:

"3) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өз орынбасарларын, Басқарманың құрылымдық бөлiмшелерi басшыларын және қызметкерлерін лауазымға тағайындайды және лауазымнан босатады;";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитетінің Бас диспетчерлік басқармасы туралы ережеде:
14-тармақтың 1) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"1) құқықтары:
Комитеттің құрылымдық бөлімшелерінен және аумақтық органдарынан және Комитеттің қарамағындағы ұйымдардан статистикалық, аналитикалық және өзге деректерді, құжаттарды, қорытындыларды және өзге де БДБ құзыретіне кіретін мәселелер бойынша шешім қабылдау үшін қажетті мәліметтерді сұрату және алу;
Комитет басшылығына кеден ісін жетілдіру мәселесі бойынша ұсыныстар енгізу;
Комитет басшылығының қарауына БДБ міндетін орындауды ұйымдастыру, Комитеттің БДБ және аумақтық органдарын жетілдіру бойынша ұсыныстар енгізеді;
Комитет басшылығының қарауына шетел кеден органдарымен кездесулер, келіссөздер жүргізу және БДБ құзыретіне кіретін мәселелер бойынша олармен келісімдер жасау бойынша ұсыныстар жасау;
шетел ұйымдарымен техникалық көмек және ынтымақтастықты қоса алғанда, БДБ жұмысшыларының біліктілігін арттыру, оның ішінде кадрларды қайта даярлау бойынша ұсыныстар енгізу;
кедендік әкімшілендіруді жүргізу кезінде қолданылатын "жасанды интеллект" әзірлеуде қатысу;
БДБ құзыретіне кіретін мәселелері бойынша аумақтық органдарға практикалық және әдістемелік көмек көрсету;
Қазақстан Республикасының мемлекеттік органдарынан және шет мемлекеттің органдарынан, декларанттардан, кеден ісі саласында қызметті жүзеге асыратын адамдардан, және тексерілетін адамдардан қажетті ақпаратты, сондай-ақ БДБ функцияларды жүзеге асыру үшін құжаттар мен мәліметтерді сұрату және алу;
Комитеттің аумақтық органдарына орындау үшін міндетті тапсырмаларды жолдау, БДБ құзыретіне кіретін мәселелері бойынша ЕАЭО және Қазақстан Республикасының кедендік заңнамамасының анықталған бұзушылықтарын жою шараларын қабылдау;
Қазақстан Республикасы заңнамасында белгіленген тәртіппен кедендік бақылау жүргізу кезінде әртүрлі білім салаларының мамандарын тарту;
Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес ақпараттық жүйелерді, байланыс жүйелерін және деректерді беру жүйелерін, кедендік бақылаудың техникалық құралдарын, сондай-ақ ақпаратты қорғау құралдарын әзірлеу, құру, иелену және пайдалану;
Комитеттің ақпараттық (цифрлық) жүйесінің электрондық цифрлық қолтаңбасы арқылы аталған жүйе автоматты түрде қалыптастырған БДБ құжаттарын, оның ішінде БДБ Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген өкілеттіктері шегінде қабылданатын шешімдерін куәландыру;
Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген өзге де құқықтарды жүзеге асыру;";

"3) в соответствии с законодательством Республики Казахстан назначает на должности и освобождает от должностей своих заместителей, руководителей и работников структурных подразделений Управления;";
в Положении о Главном диспетчерском управлении Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан, утвержденном указанным приказом:
подпункт 1) пункта 14 изложить в следующей редакции:
"1) права:
запрашивать и получать от структурных подразделений и территориальных органов Комитета и организаций, находящихся в ведении Комитета, необходимые статистические, аналитические и другие данные, документы, заключения и иные сведения, необходимые для принятия решения по вопросам, входящим в компетенцию ГДУ;
вносить руководству Комитета предложения по вопросам совершенствования таможенного дела;
вносить на рассмотрение руководства Комитета предложения по организации выполнения задач ГДУ, совершенствованию деятельности ГДУ и территориальных органов Комитета;
вносить на рассмотрение руководства Комитета предложения по проведению встреч, переговоров с таможенными органами зарубежных стран и заключения с ними соглашений по вопросам, входящим в компетенцию ГДУ;
вносить предложения по повышению квалификации работников ГДУ, в том числе путем переподготовки кадров, включая техническую помощь и сотрудничество с зарубежными организациями;
принятие участия в разработке "искусственного интеллекта", применяемого при проведении таможенного администрирования;
оказание методической и практической помощи территориальным органам Комитета по вопросам, входящим в компетенцию ГДУ;
запрашивать и получать от государственных органов Республики Казахстан и органов иностранных государств, декларантов, лиц, осуществляющих деятельность в сфере таможенного дела, и проверяемых лиц необходимую информацию, а также документы и сведения, необходимые для осуществления функций ГДУ;
направлять территориальным органам Комитета обязательные для исполнения поручения, принимать меры к устранению выявленных нарушений таможенного законодательства ЕАЭС и Республики Казахстан по вопросам, входящим в компетенцию ГДУ;
при проведении таможенного контроля привлекать специалистов различных областей знаний в порядке, предусмотренном законодательством Республики Казахстан;
разрабатывать, создавать, приобретать и эксплуатировать информационные (цифровые) системы, системы связи и системы передачи данных, технические средства таможенного контроля, а также средства защиты информации в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
удостоверять посредством электронной цифровой подписи информационной (цифровой) системы Комитета автоматически сформированные такой системой документы ГДУ, в том числе решения, принимаемые в пределах, установленных законодательством Республики Казахстан полномочий ГДУ;
осуществлять иные права, предусмотренные законодательством Республики Казахстан;";

19-тармақтың 3) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"3) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өз орынбасарларын, БДБ құрылымдық бөлiмшелерi басшыларын және қызметкерлерін лауазымға тағайындайды және лауазымнан босатады;";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитетінің Жетісу облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаменті туралы ережеде:
14-тармақтың 14) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"14) Комитеттің ақпараттық (цифрлық) жүйесінің электрондық цифрлық қолтаңбасы арқылы аталған жүйе автоматты түрде қалыптастырған Департамент құжаттарын, оның ішінде Департаменттің Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген өкілеттіктері шегінде қабылданатын шешімдерін куәландыруға;";
19-тармақтың 3) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"3) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес:
Департамент басшысының орынбасарларын;
Департаменттің құрылымдық бөлiмшелерi басшыларын және қызметкерлерін;
аудандар, қалалар, қалалардағы аудандар бойынша және арнайы экономикалық аймақтардың аумағындағы мемлекеттік кірістер басқармаларының басшыларын лауазымға тағайындайды және лауазымнан босатады;";
Департаменттің аумақтық органдары – мемлекеттік мекемелерінің тізбесінде:
9-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"9. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттік кірістер комитеті Жетісу облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Сарқан ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттік кірістер комитеті Жетісу облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Талдықорған қаласы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы туралы ережеде:
14-тармақтың 13) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"13) Комитеттің ақпараттық (цифрлық) жүйесінің электрондық цифрлық қолтаңбасы арқылы аталған жүйе автоматты түрде қалыптастырған Басқарма құжаттарын, оның ішінде Басқарманың Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген өкілеттіктері шегінде қабылданатын шешімдерін куәландыруға;";
19-тармақтың 3) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"3) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өз орынбасарларын, Басқарманың құрылымдық бөлiмшелерi басшыларын және қызметкерлерін лауазымға тағайындайды және лауазымнан босатады;";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттік кірістер комитеті Жетісу облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Текелі қаласы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы туралы ережеде:
14-тармақтың 13) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:

подпункт 3) пункта 19 изложить в следующей редакции:
"3) в соответствии с законодательством Республики Казахстан назначает на должности и освобождает от должностей своих заместителей, руководителей и работников структурных подразделений ГДУ;";
в Положении о Департаменте государственных доходов по области Жетісу Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан, утвержденном указанным приказом:
подпункт 14) пункта 14 изложить в следующей редакции:
"14) удостоверять посредством электронной цифровой подписи информационной (цифровой) системы Комитета автоматически сформированные такой системой документы Департамента, в том числе решения, принимаемые в пределах, установленных законодательством Республики Казахстан полномочий Департамента;";
подпункт 3) пункта 19 изложить в следующей редакции:
"3) в соответствии с законодательством Республики Казахстан назначает на должности и освобождает от должностей:
заместителей руководителя Департамента;
руководителей и работников структурных подразделений Департамента;
руководителей управлений государственных доходов по районам, городам, районам в городах и на территории специальных экономических зон;";
в перечне государственных учреждений – территориальных органов Департамента:
в пункт 9 вносится изменение на казахском языке, текст на русском языке не меняется;
в Положении об Управлении государственных доходов по городу Талдыкорган Департамента государственных доходов по области Жетісу Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан, утвержденном указанным приказом:
подпункт 13) пункта 14 изложить в следующей редакции:
"13) удостоверять посредством электронной цифровой подписи информационной (цифровой) системы Комитета автоматически сформированные такой системой документы Управления, в том числе решения, принимаемые в пределах, установленных законодательством Республики Казахстан полномочий Управления;";
подпункт 3) пункта 19 изложить в следующей редакции:
"3) в соответствии с законодательством Республики Казахстан назначает на должности и освобождает от должностей своих заместителей, руководителей и работников структурных подразделений Управления;";
в Положении об Управлении государственных доходов по городу Текели Департамента государственных доходов по области Жетісу Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан, утвержденном указанным приказом:
подпункт 13) пункта 14 изложить в следующей редакции:

"3) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өз орынбасарларын, Басқарманың құрылымдық бөлiмшелерi басшыларын және қызметкерлерін лауазымға тағайындайды және лауазымнан босатады;";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттік кірістер комитеті Жетісу облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Кербұлақ ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы туралы ережеде:
14-тармақтың 13) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"13) Комитеттің ақпараттық (цифрлық) жүйесінің электрондық цифрлық қолтаңбасы арқылы аталған жүйе автоматты түрде қалыптастырған Басқарма құжаттарын, оның ішінде Басқарманың Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген өкілеттіктері шегінде қабылданатын шешімдерін куәландыруға;";
18-тармақтың 3) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"3) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өз орынбасарларын, Басқарманың құрылымдық бөлiмшелерi басшыларын және қызметкерлерін лауазымға тағайындайды және лауазымнан босатады;";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттік кірістер комитеті Жетісу облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Көксу ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы туралы ережеде:
14-тармақтың 13) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"13) Комитеттің ақпараттық (цифрлық) жүйесінің электрондық цифрлық қолтаңбасы арқылы аталған жүйе автоматты түрде қалыптастырған Басқарма құжаттарын, оның ішінде Басқарманың Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген өкілеттіктері шегінде қабылданатын шешімдерін куәландыруға;";
18-тармақтың 3) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"3) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өз орынбасарларын, Басқарманың құрылымдық бөлiмшелерi басшыларын және қызметкерлерін лауазымға тағайындайды және лауазымнан босатады;";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттік кірістер комитеті Жетісу облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Панфилов ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы туралы ережеде:
14-тармақтың 13) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"13) Комитеттің ақпараттық (цифрлық) жүйесінің электрондық цифрлық қолтаңбасы арқылы аталған жүйе автоматты түрде қалыптастырған Басқарма құжаттарын, оның ішінде Басқарманың Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген өкілеттіктері шегінде қабылданатын шешімдерін куәландыруға;";
19-тармақтың 3) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"3) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өз орынбасарларын, Басқарманың құрылымдық бөлiмшелерi басшыларын және қызметкерлерін лауазымға тағайындайды және лауазымнан босатады;";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттік кірістер комитеті Жетісу облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Сарқанд ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы туралы ережеде:
тақырып мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттік кірістер комитеті Жетісу облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Сарқан ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы туралы ереже";
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттік кірістер комитеті Жетісу облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Сарқан ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы (бұдан әрі – Басқарма) Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитетінің Жетісу облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің (бұдан әрі – Департамент) мемлекеттік басқару мен бақылау функцияларын:";

"3) в соответствии с законодательством Республики Казахстан назначает на должности и освобождает от должностей своих заместителей, руководителей и работников структурных подразделений Управления;";
в Положении об Управлении государственных доходов по Кербулакскому району Департамента государственных доходов по области Жетісу Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан, утвержденном указанным приказом:
подпункт 13) пункта 14 изложить в следующей редакции:
"13) удостоверять посредством электронной цифровой подписи информационной (цифровой) системы Комитета автоматически сформированные такой системой документы Управления, в том числе решения, принимаемые в пределах, установленных законодательством Республики Казахстан полномочий Управления;";
подпункт 3) пункта 18 изложить в следующей редакции:
"3) в соответствии с законодательством Республики Казахстан назначает на должности и освобождает от должностей своих заместителей, руководителей и работников структурных подразделений Управления;";
в Положении об Управлении государственных доходов по Коксускому району Департамента государственных доходов по области Жетісу Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан, утвержденном указанным приказом:
подпункт 13) пункта 14 изложить в следующей редакции:
"13) удостоверять посредством электронной цифровой подписи информационной (цифровой) системы Комитета автоматически сформированные такой системой документы Управления, в том числе решения, принимаемые в пределах, установленных законодательством Республики Казахстан полномочий Управления;";
подпункт 3) пункта 18 изложить в следующей редакции:
"3) в соответствии с законодательством Республики Казахстан назначает на должности и освобождает от должностей своих заместителей, руководителей и работников структурных подразделений Управления;";
в Положении об Управлении государственных доходов по Панфиловскому району Департамента государственных доходов по области Жетісу Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан, утвержденном указанным приказом:
подпункт 13) пункта 14 изложить в следующей редакции:
"13) удостоверять посредством электронной цифровой подписи информационной (цифровой) системы Комитета автоматически сформированные такой системой документы Управления, в том числе решения, принимаемые в пределах, установленных законодательством Республики Казахстан полномочий Управления;";
подпункт 3) пункта 19 изложить в следующей редакции:
"3) в соответствии с законодательством Республики Казахстан назначает на должности и освобождает от должностей своих заместителей, руководителей и работников структурных подразделений Управления;";
в Положении об Управлении государственных доходов по Сарканскому району Департамента государственных доходов по области Жетісу Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан, утвержденном указанным приказом:
в заголовок вносится изменение на казахском языке, текст на русском языке не меняется;
в пункт 1 вносится изменение на казахском языке, текст на русском языке не меняется;

8 және 9-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"8. Басқарманың орналасқан жері: пошта индексі 041500, Қазақстан Республикасы, Жетісу облысы, Сарқан ауданы, Сарқан қаласы, Тәуелсіздік көшесі, 115.
9. Басқарманың толық атауы: "Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттік кірістер комитеті Жетісу облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Сарқан ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы" республикалық мемлекеттік мекемесi.";
14-тармақтың 13) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"13) Комитеттің ақпараттық (цифрлық) жүйесінің электрондық цифрлық қолтаңбасы арқылы аталған жүйе автоматты түрде қалыптастырған Басқарма құжаттарын, оның ішінде Басқарманың Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген өкілеттіктері шегінде қабылданатын шешімдерін куәландыруға;";
18-тармақтың 3) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"3) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өз орынбасарларын, Басқарманың құрылымдық бөлiмшелерi басшыларын және қызметкерлерін лауазымға тағайындайды және лауазымнан босатады;";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттік кірістер комитеті Жетісу облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Ескелді ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы туралы ережеде:
14-тармақтың 13) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"13) Комитеттің ақпараттық (цифрлық) жүйесінің электрондық цифрлық қолтаңбасы арқылы аталған жүйе автоматты түрде қалыптастырған Басқарма құжаттарын, оның ішінде Басқарманың Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген өкілеттіктері шегінде қабылданатын шешімдерін куәландыруға;";
18-тармақтың 3) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"3) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өз орынбасарларын, Басқарманың құрылымдық бөлiмшелерi басшыларын және қызметкерлерін лауазымға тағайындайды және лауазымнан босатады;";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi Мемлекеттік кірістер комитетінің Абай облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаменті туралы ережеде:
14-тармақтың 14) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"14) Комитеттің ақпараттық (цифрлық) жүйесінің электрондық цифрлық қолтаңбасы арқылы аталған жүйе автоматты түрде қалыптастырған Департамент құжаттарын, оның ішінде Департаменттің Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген өкілеттіктері шегінде қабылданатын шешімдерін куәландыруға;";
19-тармақтың 3) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"3) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес:
Департамент басшысының орынбасарларын;
Департаменттің құрылымдық бөлiмшелерi басшыларын және қызметкерлерін;
аудандар, қалалар, қалалардағы аудандар бойынша және арнайы экономикалық аймақтардың аумағындағы мемлекеттік кірістер басқармаларының басшыларын лауазымға тағайындайды және лауазымнан босатады;";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттік кірістер комитеті Абай облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Курчатов қаласы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы туралы ережеде:
14-тармақтың 13) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:

в пункты 8 и 9 вносится изменение на казахском языке, текст на русском языке не меняется;
подпункт 13) пункта 14 изложить в следующей редакции:
"13) удостоверять посредством электронной цифровой подписи информационной (цифровой) системы Комитета автоматически сформированные такой системой документы Управления, в том числе решения, принимаемые в пределах, установленных законодательством Республики Казахстан полномочий Управления;";
подпункт 3) пункта 18 изложить в следующей редакции:
"3) в соответствии с законодательством Республики Казахстан назначает на должности и освобождает от должностей своих заместителей, руководителей и работников структурных подразделений Управления;";
в Положении об Управлении государственных доходов по Ескельдинскому району Департамента государственных доходов по области Жетісу Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан, утвержденном указанным приказом:
подпункт 13) пункта 14 изложить в следующей редакции:
"13) удостоверять посредством электронной цифровой подписи информационной (цифровой) системы Комитета автоматически сформированные такой системой документы Управления, в том числе решения, принимаемые в пределах, установленных законодательством Республики Казахстан полномочий Управления;";
подпункт 3) пункта 18 изложить в следующей редакции:
"3) в соответствии с законодательством Республики Казахстан назначает на должности и освобождает от должностей своих заместителей, руководителей и работников структурных подразделений Управления;";
в Положении о Департаменте государственных доходов по области Абай Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан, утвержденном указанным приказом:
подпункт 14) пункта 14 изложить в следующей редакции:
"14) удостоверять посредством электронной цифровой подписи информационной (цифровой) системы Комитета автоматически сформированные такой системой документы Департамента, в том числе решения, принимаемые в пределах, установленных законодательством Республики Казахстан полномочий Департамента;";
подпункт 3) пункта 19 изложить в следующей редакции:
"3) в соответствии с законодательством Республики Казахстан назначает на должности и освобождает от должностей:
заместителей руководителя Департамента;
руководителей и работников структурных подразделений Департамента;
руководителей управлений государственных доходов по районам, городам, районам в городах и на территории специальных экономических зон;";
в Положении об Управлении государственных доходов по городу Курчатову Департамента государственных доходов по области Абай Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан, утвержденном указанным приказом:
подпункт 13) пункта 14 изложить в следующей редакции:

"3) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өз орынбасарларын, Басқарманың құрылымдық бөлiмшелерi басшыларын және қызметкерлерін лауазымға тағайындайды және лауазымнан босатады;";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттік кірістер комитеті Абай облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Бесқарағай ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы туралы ережеде:
14-тармақтың 13) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"13) Комитеттің ақпараттық (цифрлық) жүйесінің электрондық цифрлық қолтаңбасы арқылы аталған жүйе автоматты түрде қалыптастырған Басқарма құжаттарын, оның ішінде Басқарманың Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген өкілеттіктері шегінде қабылданатын шешімдерін куәландыруға;";
18-тармақтың 3) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"3) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өз орынбасарларын, Басқарманың құрылымдық бөлiмшелерi басшыларын және қызметкерлерін лауазымға тағайындайды және лауазымнан босатады;";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттік кірістер комитеті Абай облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Бородулиха ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы туралы ережеде:
14-тармақтың 13) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"13) Комитеттің ақпараттық (цифрлық) жүйесінің электрондық цифрлық қолтаңбасы арқылы аталған жүйе автоматты түрде қалыптастырған Басқарма құжаттарын, оның ішінде Басқарманың Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген өкілеттіктері шегінде қабылданатын шешімдерін куәландыруға;";
18-тармақтың 3) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"3) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өз орынбасарларын, Басқарманың құрылымдық бөлiмшелерi басшыларын және қызметкерлерін лауазымға тағайындайды және лауазымнан босатады;";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттік кірістер комитеті Абай облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Жарма ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы туралы ережеде:
14-тармақтың 13) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"13) Комитеттің ақпараттық (цифрлық) жүйесінің электрондық цифрлық қолтаңбасы арқылы аталған жүйе автоматты түрде қалыптастырған Басқарма құжаттарын, оның ішінде Басқарманың Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген өкілеттіктері шегінде қабылданатын шешімдерін куәландыруға;";
18-тармақтың 3) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"3) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өз орынбасарларын, Басқарманың құрылымдық бөлiмшелерi басшыларын және қызметкерлерін лауазымға тағайындайды және лауазымнан босатады;";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттік кірістер комитеті Абай облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Көкпекті ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы туралы ережеде:
14-тармақтың 13) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:

"3) в соответствии с законодательством Республики Казахстан назначает на должности и освобождает от должностей своих заместителей, руководителей и работников структурных подразделений Управления;";
в Положении об Управлении государственных доходов по Бескарагайскому району Департамента государственных доходов по области Абай Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан, утвержденном указанным приказом:
подпункт 13) пункта 14 изложить в следующей редакции:
"13) удостоверять посредством электронной цифровой подписи информационной (цифровой) системы Комитета автоматически сформированные такой системой документы Управления, в том числе решения, принимаемые в пределах, установленных законодательством Республики Казахстан полномочий Управления;";
подпункт 3) пункта 18 изложить в следующей редакции:
"3) в соответствии с законодательством Республики Казахстан назначает на должности и освобождает от должностей своих заместителей, руководителей и работников структурных подразделений Управления;";
в Положении об Управлении государственных доходов по Бородулихинскому району Департамента государственных доходов по области Абай Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан, утвержденном указанным приказом:
подпункт 13) пункта 14 изложить в следующей редакции:
"13) удостоверять посредством электронной цифровой подписи информационной (цифровой) системы Комитета автоматически сформированные такой системой документы Управления, в том числе решения, принимаемые в пределах, установленных законодательством Республики Казахстан полномочий Управления;";
подпункт 3) пункта 18 изложить в следующей редакции:
"3) в соответствии с законодательством Республики Казахстан назначает на должности и освобождает от должностей своих заместителей, руководителей и работников структурных подразделений Управления;";
в Положении об Управлении государственных доходов по Жарминскому району Департамента государственных доходов по области Абай Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан, утвержденном указанным приказом:
подпункт 13) пункта 14 изложить в следующей редакции:
"13) удостоверять посредством электронной цифровой подписи информационной (цифровой) системы Комитета автоматически сформированные такой системой документы Управления, в том числе решения, принимаемые в пределах, установленных законодательством Республики Казахстан полномочий Управления;";
подпункт 3) пункта 18 изложить в следующей редакции:
"3) в соответствии с законодательством Республики Казахстан назначает на должности и освобождает от должностей своих заместителей, руководителей и работников структурных подразделений Управления;";
в Положении об Управлении государственных доходов по Кокпектинскому району Департамента государственных доходов по области Абай Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан, утвержденном указанным приказом:
подпункт 13) пункта 14 изложить в следующей редакции:

"3) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өз орынбасарларын, Басқарманың құрылымдық бөлiмшелерi басшыларын және қызметкерлерін лауазымға тағайындайды және лауазымнан босатады;";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттік кірістер комитеті Ұлытау облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Қаражал қаласы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы туралы ережеде:
14-тармақтың 13) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"13) Комитеттің ақпараттық (цифрлық) жүйесінің электрондық цифрлық қолтаңбасы арқылы аталған жүйе автоматты түрде қалыптастырған Басқарма құжаттарын, оның ішінде Басқарманың Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген өкілеттіктері шегінде қабылданатын шешімдерін куәландыруға;";
18-тармақтың 3) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"3) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өз орынбасарларын, Басқарманың құрылымдық бөлiмшелерi басшыларын және қызметкерлерін лауазымға тағайындайды және лауазымнан босатады;";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттік кірістер комитеті Ұлытау облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Сәтбаев қаласы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы туралы ережеде:
14-тармақтың 13) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"13) Комитеттің ақпараттық (цифрлық) жүйесінің электрондық цифрлық қолтаңбасы арқылы аталған жүйе автоматты түрде қалыптастырған Басқарма құжаттарын, оның ішінде Басқарманың Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген өкілеттіктері шегінде қабылданатын шешімдерін куәландыруға;";
19-тармақтың 3) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"3) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өз орынбасарларын, Басқарманың құрылымдық бөлiмшелерi басшыларын және қызметкерлерін лауазымға тағайындайды және лауазымнан босатады;";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттік кірістер комитеті Ұлытау облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Жаңаарқа ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы туралы ережеде:
14-тармақтың 13) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"13) Комитеттің ақпараттық (цифрлық) жүйесінің электрондық цифрлық қолтаңбасы арқылы аталған жүйе автоматты түрде қалыптастырған Басқарма құжаттарын, оның ішінде Басқарманың Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген өкілеттіктері шегінде қабылданатын шешімдерін куәландыруға;";
18-тармақтың 3) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"3) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өз орынбасарларын, Басқарманың құрылымдық бөлiмшелерi басшыларын және қызметкерлерін лауазымға тағайындайды және лауазымнан босатады;";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттік кірістер комитеті Ұлытау облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Ұлытау ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы туралы ережеде:
14-тармақтың 13) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:

"3) в соответствии с законодательством Республики Казахстан назначает на должности и освобождает от должностей своих заместителей, руководителей и работников структурных подразделений Управления;";
в Положении об Управлении государственных доходов по городу Каражалу Департамента государственных доходов по области Ұлытау Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан, утвержденном указанным приказом:
подпункт 13) пункта 14 изложить в следующей редакции:
"13) удостоверять посредством электронной цифровой подписи информационной (цифровой) системы Комитета автоматически сформированные такой системой документы Управления, в том числе решения, принимаемые в пределах, установленных законодательством Республики Казахстан полномочий Управления;";
подпункт 3) пункта 18 изложить в следующей редакции:
"3) в соответствии с законодательством Республики Казахстан назначает на должности и освобождает от должностей своих заместителей, руководителей и работников структурных подразделений Управления;";
в Положении об Управлении государственных доходов по городу Сатпаеву Департамента государственных доходов по области Ұлытау Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан, утвержденном указанным приказом:
подпункт 13) пункта 14 изложить в следующей редакции:
"13) удостоверять посредством электронной цифровой подписи информационной (цифровой) системы Комитета автоматически сформированные такой системой документы Управления, в том числе решения, принимаемые в пределах, установленных законодательством Республики Казахстан полномочий Управления;";
подпункт 3) пункта 19 изложить в следующей редакции:
"3) в соответствии с законодательством Республики Казахстан назначает на должности и освобождает от должностей своих заместителей, руководителей и работников структурных подразделений Управления;";
в Положении об Управлении государственных доходов по Жанааркинскому району Департамента государственных доходов по области Ұлытау Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан, утвержденном указанным приказом:
подпункт 13) пункта 14 изложить в следующей редакции:
"13) удостоверять посредством электронной цифровой подписи информационной (цифровой) системы Комитета автоматически сформированные такой системой документы Управления, в том числе решения, принимаемые в пределах, установленных законодательством Республики Казахстан полномочий Управления;";
подпункт 3) пункта 18 изложить в следующей редакции:
"3) в соответствии с законодательством Республики Казахстан назначает на должности и освобождает от должностей своих заместителей, руководителей и работников структурных подразделений Управления;";
в Положении об Управлении государственных доходов по Улытаускому району Департамента государственных доходов по области Ұлытау Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан, утвержденном указанным приказом:
подпункт 13) пункта 14 изложить в следующей редакции:

"13) Комитеттің ақпараттық (цифрлық) жүйесінің электрондық цифрлық қолтаңбасы арқылы аталған жүйе автоматты түрде қалыптастырған Басқарма құжаттарын, оның ішінде Басқарманың Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген өкілеттіктері шегінде қабылданатын шешімдерін куәландыруға;";
18-тармақтың 3) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"3) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өз орынбасарларын, Басқарманың құрылымдық бөлiмшелерi басшыларын және қызметкерлерін лауазымға тағайындайды және лауазымнан босатады;".
2. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитетінің Заң басқармасы (Д.Қ. Ахметов) Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен осы бұйрықтың көшірмесін қазақ және орыс тілдерінде Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне ресми жариялау және енгізу үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді қамтамасыз етсін.
3. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті (бұдан әрі – Комитет) аумақтық органдарының басшылары Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты іске асыру үшін қажетті шараларды қабылдасын;
2) осы бұйрықты органның интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
4. Персоналды басқару және ішкі әкімшілендіру департаментінің Ұйымдастыру-бақылау басқармасы (Ш.А. Тобатаев) осы бұйрықты Комитеттің аумақтық органдарының назарына жеткізсін.
5. Осы бұйрық қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрлігі Мемлекеттік
кірістер комитетінің төрағасы
Ж. Дүйсембиев

"13) удостоверять посредством электронной цифровой подписи информационной (цифровой) системы Комитета автоматически сформированные такой системой документы Управления, в том числе решения, принимаемые в пределах, установленных законодательством Республики Казахстан полномочий Управления;";
подпункт 3) пункта 18 изложить в следующей редакции:
"3) в соответствии с законодательством Республики Казахстан назначает на должности и освобождает от должностей своих заместителей, руководителей и работников структурных подразделений Управления;";
2. Юридическому управлению Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан (Ахметов Д.К.) в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить направление копии настоящего приказа на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан.
3. Руководителям территориальных органов Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан (далее – Комитет) в установленном законодательством Республики Казахстан порядке:
1) принять меры, необходимые для реализации настоящего приказа;
2) обеспечить размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе органа.
4. Организационно-контрольному управлению Департамента управления персоналом и внутреннего администрирования Комитета (Тобатаев Ч.А.) настоящий приказ довести до сведения территориальных органов Комитета.
5. Настоящий приказ вводится в действие со дня его подписания.
Председатель Комитета государственных доходов
Министерства финансов
Республики Казахстан
Ж. Дуйсембиев