О внесении изменений в решение Кегенского районного маслихата от 29 декабря 2025 года № 41-186 "О бюджете Кегенского района на 2026-2028 годы"
Решение Кегенского районного маслихата Алматинской области от 30 марта 2026 года № 43-200
Кегенский районный маслихат ПРИНЯЛ РЕШЕНИЕ:
1. Внести следующие изменения в решение Кегенского районного маслихата от 29 декабря 2025 года № 41-186 (зарегистрировано в реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 220931) "О бюджете Кегенского района на 2026-2028 годы"
1. Утвердить районный бюджет на 2026-2028 годы соответственно согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы 8 468 670 тыс.тенге;
налоговые поступления 1 577 870 тыс. тенге;
неналоговые поступления 45 970 тыс.тенге;
поступления от продажи основного капитала 30 108 тыс.тенге;
поступлення трансфертов 6 814 722 тыс.тенге;
2) затраты 8 514 177 тыс.тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 83 210 тыс.тенге, в том числе:
Бюджетные кредиты 194 625 тыс.тенге;
погашение бюджетних кредитов 111 415 тыс.тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге, в том числе:
Приобретение финансовых активов – 0 тенге;
Доходы от продажи государственных финансовых активов – 0 тенге;
Дефицит (профицит) бюджета (-) – 128 717 тыс. тенге;
Финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 128 717 тыс. тенге, в том числе:

Кеген аудандық мәслихатының "2025 жылғы 29 желтоқсандағы Кеген ауданының 2026-2028 жылдарға арналған бюджеті туралы № 41-186 шешіміне" өзгерістер еңгізу туралы
Алматы облысы Кеген аудандық мәслихатының 2026 жылғы 30 наурыздағы № 43-200 шешімі
Кеген аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
Кеген аудандық мәслихатының 2025 жылғы 29 желтоқсандағы "Кеген ауданының ауылдық округтерінің 2026-2028 жылдарға арналған бюджеттері туралы" № 41-187 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 220931болып тіркелген) шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін.
1. 2026-2028 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 8 468 670 мың теңге;
салықтық түсімдер1 577 870 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 45 970 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 30 108 мың теңге;
трансферттер түсімі 6 814 722 мың теңге;
2) шығындар 8 514 177 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 83 210 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 194 625 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 111 415 мың теңге;
4) қаржы активтері мен операциялар бойынша сальдо 0 теңге, оның ішінде:
қаржылық активтерді сатып алу 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті)(-) 128 717 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 128 717 мың теңге, оның ішінде:

Поступления от займов – 194 625 тыс. тенге;
Погашение займов – 111 415 тыс. тенге;
Используемые остатки бюджетных средств – 45 507 тысяч тенге.
2. Приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
3. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2026 года.
Председатель Кегенского районного маслихата А. Нұғман
Приложение к решению Кегенского районного маслихата от 29 декабря 2025 года № 41-186

қарыздар түсімі 194 625 мың теңге;
қарыздарды өтеу 111 415 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 45 507 мың теңге.
2. Көрсетілген шешімнің 1 қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакциясында жазылсын.
3. Осы шешім 2026 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Кеген аудандық мәслихатының төрағасы А. Нұғман
Кеген ауданы мәслихатының 2025 жылғы 29 желтоқсандағы № 41-186 шешіміне қосымша

40 439
006
Оказание помощи по жилищным вопросам
1 562
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решению местных представительных органов
20 033
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, обучающихся на дому
2 284
014
Оказание социальной помощи на дому нуждающимся гражданам
71 938
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов протезно-ортопедической помощью, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, предметами первой необходимости, специальными средствами передвижения в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации инвалида, а также обеспечение санаторно-курортным лечением, услугами индивидуального помощника и сурдопереводчика
119 894
9
Прочие услуги в сферах социальной помощи и социального обеспечения.
117 321
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения).
117 321
001
Услуги по реализации государственной политики в сфере обеспечения занятости и социальных программ для населения на местном уровне.
43 014
028
Услуги для лиц из групп риска, оказавшихся в трудной жизненной ситуации вследствие насилия или угрозы насилия.
53 035
011
Оплата услуг по начислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат.
1 345
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни людей с инвалидностью в Республике Казахстан.
19 927
07
Жилищно-коммунальное хозяйство.
2 663 650
1
Жилищное хозяйство.
1 204 025
467
Отдел строительства района (города областного значения).
137 856
098
Приобретение жилья из коммунального жилищного фонда.
137 856
487
Отдел жилищно-коммунального хозяйства и жилищной инспекции района (города областного значения).
1 066 169
001
Услуги по реализации государственной политики в сфере жилищно-коммунального хозяйства и жилищного фонда на местном уровне.
43 962
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций.
1 200
033
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры.
310 000
113
Целевые текущие трансферты, передаваемые нижестоящим бюджетам.
711 007
2
Коммунальное хозяйство.
1 250 437
487
Отдел жилищно-коммунального хозяйства и жилищной инспекции района (города областного значения).
1 250 437
058
Развитие систем водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах.
1 250 437
3
Благоустройство населенных пунктов.
209 188
487
Отдел жилищно-коммунального хозяйства и жилищной инспекции района (города областного значения).

40 439
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
1 562
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
20 033
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
2 284
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
71 938
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
119 894
9
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
117 321
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
117 321
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
43 014
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
53 035
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
1 345
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
19 927
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
2 663 650
1
Тұрғын үй шаруашылығы
1 204 025
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
137 856
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
137 856
487
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
1 066 169
001
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық және тұрғын үй қоры саласында жергілікті деңгейде мемлекеттік саясатты іске асыру бойынша қызметтер
43 962
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
1 200
033
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
310 000
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
711 007
2
Коммуналдық шаруашылық
1 250 437
487
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
1 250 437
058
Ауылдық елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
1 250 437
3
Елді-мекендерді көркейту
209 188
487
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық және тұрғын үй инспекциясы бөлімі