О внесении изменений в решение Талгарского районного маслихата от 29 декабря 2025 года № 53-214 "О бюджетах города Талгар и сельских округов Талгарского района на 2026-2028 годы"
Решение Талгарского районного маслихата Алматинской области от 10 марта 2026 года № 55-236
Талгарский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Талгарского районного маслихата "О бюджетах города Талгар и сельских округов Талгарского района на 2026-2028 годы" от 29 декабря 2025 года № 53-214 следующие изменения:
пункты 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 указанного решения изложить в новой редакции:
1. Утвердить бюджет города Талгар на 2026-2028 годы, согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1)доходы 3 802 728 тысяч тенге:
налоговые поступления 3 620 841 тысяча тенге;
неналоговые поступления 3 052 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала 0 тенге;
поступление трансфертов 178 835 тысяч тенге;
2) затраты 3 805 061 тысяча тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 0 тенге:
бюджетные кредиты 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге:
приобретение финансовых активов 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 2 333 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 2 333 тысячи тенге:
поступление займов 0 тенге;
погашение займов 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств 2 333 тысячи тенге.
2. Утвердить бюджет Алатауского сельского округа на 2026-2028 годы, согласно приложениям 4, 5 и 6 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1)доходы 748 930 тысяч тенге:
налоговые поступления 654 261 тысяча тенге;
неналоговые поступления 200 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала 0 тенге;
поступление трансфертов 94 469 тысяч тенге;
2) затраты 750 483 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 0 тенге:
бюджетные кредиты 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге:
приобретение финансовых активов 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 1 553 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 1 553 тысячи тенге:
поступление займов 0 тенге;
погашение займов 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств 1 553 тысячи тенге.
3. Утвердить бюджет Белбулакского сельского округа на 2026-2028 годы, согласно приложениям 7, 8 и 9 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:

"Талғар ауданының Талғар қаласы мен ауылдық округтерінің 2026-2028 жылдарға арналған бюджеттері туралы" Талғар аудандық мәслихатының 2025 жылғы 29 желтоқсандағы № 53-214 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Алматы облысы Талғар аудандық мәслихатының 2026 жылғы 10 наурыздағы № 55-236 шешімі
Талғар аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Талғар аудандық мәслихатының "Талғар ауданының Талғар қаласы мен ауылдық округтерінің 2026-2028 жылдарға арналған бюджеттері туралы" 2025 жылғы 29 желтоқсандағы № 53-214 шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11-тармақтары жаңа редакцияда баяндалсын:
1. 2026-2028 жылдарға арналған Талғар қаласының бюджеті тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 3 802 728 мың теңге:
салықтық түсімдер 3 620 841 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 3 052 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
трансферттер түсімі 178 835 мың теңге;
2) шығындар 3 805 061 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 0 теңге:
бюджеттік кредиттер 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 2 333 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 2 333 мың теңге:
қарыздар түсімі 0 теңге;
қарыздарды өтеу 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 2 333 мың теңге.
2. 2026-2028 жылдарға арналған Алатау ауылдық округінің бюджеті тиісінше осы шешімнің 4, 5 және 6-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 748 930 мың теңге:
салықтық түсімдер 654 261 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 200 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
трансферттер түсімі 94 469 мың теңге;
2) шығындар 750 483 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 0 теңге:
бюджеттік кредиттер 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 1 553 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 1 553 мың теңге:
қарыздар түсімі 0 теңге;
қарыздарды өтеу 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 1 553 мың теңге.
3. 2026-2028 жылдарға арналған Белбұлақ ауылдық округінің бюджеті тиісінше осы шешімнің 7, 8 және 9-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:

1)доходы 860 011 тысяч тенге:
налоговые поступления 754 200 тысяч тенге;
неналоговые поступления 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала 0 тенге;
поступление трансфертов 105 811 тысяч тенге;
2) затраты 867 292 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 0 тенге:
бюджетные кредиты 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге:
приобретение финансовых активов 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 7 281 тысяча тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 7 281 тысяча тенге:
поступление займов 0 тенге;
погашение займов 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств 7 281 тысяча тенге.
4. Утвердить бюджет Бесагашского сельского округа на 2026-2028 годы, согласно приложениям 10, 11 и 12 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы 1 573 312 тысяч тенге:
налоговые поступления 1 352 270 тысяч тенге;
неналоговые поступления 198 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала 0 тенге;
поступление трансфертов 220 844 тысячи тенге;
2) затраты 1 588 348 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 0 тенге:
бюджетные кредиты 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге:
приобретение финансовых активов 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 15 036 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 15 036 тысяч тенге:
поступление займов 0 тенге;
погашение займов 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств 15 036 тысяч тенге.
5. Утвердить бюджет Бескайнарского сельского округа на 2026-2028 годы, согласно приложениям 13, 14 и 15 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы 187 314 тысяч тенге:
налоговые поступления 187 113 тысяч тенге;
неналоговые поступления 201 тысяча тенге;
поступления от продажи основного капитала 0 тенге;
поступление трансфертов 0 тенге;
2) затраты 193 129 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 0 тенге:
бюджетные кредиты 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге:
приобретение финансовых активов 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 5 815 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 5 815 тысяч тенге:
поступление займов 0 тенге;
погашение займов 0 тенге;

1) кірістер 860 011 мың теңге:
салықтық түсімдер 754 200 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
трансферттер түсімі 105 811 мың теңге;
2) шығындар 867 292 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 0 теңге:
бюджеттік кредиттер 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 7 281 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 7 281 мың теңге:
қарыздар түсімі 0 теңге;
қарыздарды өтеу 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 7 281 мың теңге.
4. 2026-2028 жылдарға арналған Бесағаш ауылдық округінің бюджеті тиісінше осы шешімнің 10, 11 және 12-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 1 573 312 мың теңге:
салықтық түсімдер 1 352 270 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 198 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
трансферттер түсімі 220 844 мың теңге;
2) шығындар 1 588 348 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 0 теңге:
бюджеттік кредиттер 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 15 036 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 15 036 мың теңге:
қарыздар түсімі 0 теңге;
қарыздарды өтеу 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 15 036 мың теңге.
5. 2026-2028 жылдарға арналған Бесқайнар ауылдық округінің бюджеті тиісінше осы шешімнің 13, 14 және 15-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 187 314 мың теңге:
салықтық түсімдер 187 113 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 201 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
трансферттер түсімі 0 теңге;
2) шығындар 193 129 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 0 теңге:
бюджеттік кредиттер 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 5 815 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 5 815 мың теңге:
қарыздар түсімі 0 теңге;
қарыздарды өтеу 0 теңге;

124
Аппарат акима города районного значения, села, поселка, сельского округа
0
056
Погашение долга аппарата акима города районного значения, села, поселка, сельского округа перед вышестоящим бюджетом
0

124
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімінің аппараты
0
056
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімі аппаратының жоғары тұрған бюджет алдындағы борышын өтеу
0