О внесении изменений в решение Енбекшиказахского районного маслихата от 25 декабря 2025 года № VIII-52-237 "О бюджете Енбекшиказахского района на 2026-2028 годы"
Решение Енбекшиказахского районного маслихата Алматинской области от 3 апреля 2026 года № 59-271
Енбекшиказахский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Енбекшиказахского районного маслихата "О бюджете Енбекшиказахского района на 2026-2028 годы" от 25 декабря 2025 года № VIII-52-237 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 220404) следующие изменения:
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции:
1. Утвердить районный бюджет на 2026-2028 годы, согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1)доходы 54 501 831 тысяча тенге, в том числе:
налоговые поступления 21 372 510 тысяч тенге;
неналоговые поступления 4 258 319 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала 5 964 255 тысяч тенге;
поступление трансфертов 22 906 747 тысяч тенге;
2) затраты 51 305 815 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 58 984 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 259 500 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов 200 516 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 3 137 032 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 3 137 032 тысячи тенге, в том числе:
поступление займов 259 500 тысяч тенге;
погашение займов 3 871 733 тысячи тенге;

Еңбекшіқазақ аудандық мәслихатының 2025 жылғы 25 желтоқсандағы VIII-52-237 "Еңбекшіқазақ ауданының 2026-2028 жылдарға арналған бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Алматы облысы Еңбекшіқазақ аудандық мәслихатының 2026 жылғы 3 сәуірдегі № 59-271 шешімі
Еңбекшіқазақ аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Еңбекшіқазақ аудандық мәслихатының "Еңбекшіқазақ ауданының 2026-2028 жылдарға арналған бюджеті туралы" 2025 жылғы 25 желтоқсандағы № VIII-52-237 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 220404 болып тіркелген) шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
1. 2026-2028 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше осы шешімінің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 54 501 831 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 21 372 510 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 4 258 319 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 5 964 255 мың теңге;
трансферттер түсімі 22 906 747 мың теңге;
2) шығындар 51 305 815 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 58 984 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 259 500 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 200 516 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 тенге, оның ішінде:
қаржылық активтерді сатып алу 0 теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 3 137 032 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 3 137 032 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі 259 500 мың теңге;
қарыздарды өтеу 3 871 733 мың теңге;

используемые остатки бюджетных средств 475 201 тысяча тенге.
2. Приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
3. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2026 года.
Председатель Енбекшиказахского районного маслихата Б. Ахметов
Приложение 1 к решению
Енбекшиказахского районного маслихата
от "03" апреля 2026 года № VIII-59-271
Приложение 1 к решению
Енбекшиказахского районного маслихата
от "25" декабря 2025 года № VIII-52-237
Районный бюджет на 2026 год
Категория
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
Наименование
I. Доходы

бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 475 201 мың теңге.
2. Көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
3. Осы шешім 2026 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Еңбекшіқазақ аудандық мәслихатының төрағасы Б. Ахметов
Еңбекшіқазақ аудандық мәслихатының 2026 жылғы "03" сәуірдегі
№ VIII-59-271 шешіміне 1-қосымша
Еңбекшіқазақ аудандық мәслихатының 2025 жылғы "25" желтоқсандағы
№ VIII-52-237 шешіміне 1-қосымша
2026 жылға арналған аудандық бюджет
Санаты
Сомасы,
мың теңге
Сыныбы
Ішкі сыныбы
Атауы
I. Кірістер

156 349
006
Оказание жилищной помощи
6 247
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
281 468
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
32 905
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
188 400
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
1 553 263
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
232 732
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
182 732
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
87 962
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
14 652
021
Капитальные расходы государственного органа
1 500
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
49 529
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
29 089
487
Отдел жилищно-коммунального хозяйства и жилищной инспекции района (города областного значения)
50 000
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
50 000
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
19 272 709
1
Жилищное хозяйство
7 104 717
487
Отдел жилищно-коммунального хозяйства и жилищной инспекции района (города областного значения)
567 567
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства и жилищного фонда
85 741
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
106 118
113
Целевые текущие трасферты нижестоящим бюджетам
375 708
467
Отдел строительства района (города областного значения)
6 470 346
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
1 921 676
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
438 842
098
Приобретения жилья коммунального жилищного фонда
4 109 828
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)

156 349
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
6 247
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
281 468
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
32 905
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
188 400
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
1 553 263
9
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
232 732
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
182 732
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
87 962
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
14 652
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 500
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
49 529
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту
29 089
487
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
50 000
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
50 000
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
19 272 709
1
Тұрғын үй шаруашылығы
7 104 717
487
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
567 567
001
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық және тұрғын үй қоры саласында жергілікті деңгейде мемлекеттік саясатты іске асыру бойынша қызметтер
85 741
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
106 118
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
375 708
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
6 470 346
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
1 921 676
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
438 842
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
4 109 828
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі