О внесении изменений в решение Хромтауского районного маслихата от 19 декабря 2025 года № 410 "Об утверждении Хромтауского районного бюджета на 2026-2028 годы"
Решение Хромтауского районного маслихата Актюбинской области от 14 апреля 2026 года № 466
РЕШИЛ:
1. Внести в решение Хромтауского районного маслихата "Об утверждении Хромтауского районного бюджета на 2026-2028 годы" от 19 декабря 2025 года № 410 следующие изменения:
1) пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2026-2028 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 20 098 865,0 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 15 654 937,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 59 100 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 18 000 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 4 366 827,3 тысяч тенге;
2) затраты – 19 105 213,9 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 74 381 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 176 431 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 102 050 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 919 270,1 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – -919 270,1 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 112 431 тысяч тенге;
погашение займов – 1 933 156,2 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 901 455,1 тысяч тенге.".

Хромтау аудандық мәслихатының 2025 жылғы 19 желтоқсандағы № 410 "2026-2028 жылдарға арналған Хромтау ауданының бюджетін бекіту туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Ақтөбе облысы Хромтау аудандық мәслихатының 2026 жылғы 14 сәуірдегі № 466 шешімі
ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Хромтау аудандық мәслихатының "2026-2028 жылдарға арналған Хромтау ауданының бюджетін бекіту туралы" 2025 жылғы 19 желтоқсандағы № 410 шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1) 1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2026-2028 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде, 2026 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 20 098 865,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 15 654 937,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 59 100 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 18 000 мың теңге;
трансферттер түсімі – 4 366 827,3 мың теңге;
2) шығындар – 19 105 213,9 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 74 381 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 176 431 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 102 050 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0,0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерiн сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 919 270,1 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – -919 270,1 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 112 431 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 1 933 156,2 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 901 455,1 мың теңге.".

14 200
006
Оказание жилищной помощи
578
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
141 913
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
52 612
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лиц с инвалидностью
218 534
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
149 634
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
149 634
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
67 025
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
500
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
33 151
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
48 958
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
1 223 984
1
Жилищное хозяйство
937 480
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
396 800
003
Организация технического обслуживания государственного жилья
364 320
059
Текущий и капитальный ремонт фасадов, кровли многоквартирных жилых домов, направленных на придание единого архитектурного облика населенному пункту
32 480
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
540 680
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
56 582
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
484 098
2
Коммунальное хозяйство
286 504
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
222 681
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
39 589
026
Организация эксплуатации тепловых сетей, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)
30 000
028
Развитие коммунального хозяйства
151 302
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
1 790
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
63 823
005
Развитие коммунального хозяйства
59 644
006
Развитие системы водоснабжения и водоотведения

14 200
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
578
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
141 913
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
52 612
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
218 534
9
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
149 634
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
149 634
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
67 025
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
500
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
33 151
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдарға құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту
48 958
07
Тұрғын үй - коммуналдық шаруашылық
1 223 984
1
Тұрғын үй шаруашылығы
937 480
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
396 800
003
Мемлекеттік тұрғын үй саұтауды ұйымдасьтыру
364 320
059
Елді мекенге біріңғай сәулеттік келбет беруге бағытталған
32 480
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
540 680
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
56 582
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
484 098
2
Коммуналдық шаруашылық
286 504
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
222 681
012
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
39 589
026
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі жылу жүйелерін қолдануды ұйымдастыру
30 000
028
Коммуналдық шаруашлық дамыту
151 302
058
Елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
1 790
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
63 823
005
Коммуналдық шаруашылығын дамыту
59 644
006
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамыту