О внесении изменений и дополнений в решение Уилского районного маслихата Актюбинской области от 24 декабря 2025 года № 311 "Об утверждении бюджетов сельских округов Уилского района на 2026-2028 годы"
Решение Уилского районного маслихата Актюбинской области от 2 июля 2026 года № 360
РЕШИЛ:
1. Внести в решение Уилского районного маслихата Актюбинской области "Об утверждении бюджетов сельских округов Уилского района на 2026-2028 годы" от 24 декабря 2025 года № 311 следующие изменения:
Пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет Уилского сельского округа на 2026-2028 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 342 939 тысяч тенге:
налоговые поступления – 66 627 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 588 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 275 724 тысяч тенге;
2) затраты – 372 387,5 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
5) дефицит (профицит) бюджета – -29 448,5 тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 29 448,5 тенге.
используемые остатки бюджетных средств – 29 448,5 тысяч тенге."
Пункт 3 изложить в новой редакции:
"3. Утвердить бюджет сельского округа имени Шыганака Берсиева на 2026-2028 годы согласно приложениям 4, 5 и 6 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 81 112 тысяч тенге:
налоговые поступления – 7 990 тысяч тенге;
неналоговое поступления – 95 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 73 027 тысяч тенге;
2) затраты – 83 758,4 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
5) дефицит (профицит) бюджета – -2 646,4 тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 2 646,4 тенге.
используемые остатки бюджетных средств – 2 646,4 тысяч тенге."
Пункт 5 изложить в новой редакции:
"5. Утвердить бюджет Караойского сельского округа на 2026-2028 годы согласно приложениям 7, 8 и 9 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 69 350 тысяч тенге:
налоговые поступления – 2 714 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 320 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 66 316 тысяч тенге;
2) затраты – 69 890,2 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;

Ақтөбе облысы Ойыл аудандық мәслихатының 2025 жылғы 24 желтоқсандағы № 311 "2026-2028 жылдарға арналған Ойыл ауданының ауылдық округтерінің бюджеттерін бекіту туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Ақтөбе облысы Ойыл аудандық мәслихатының 2026 жылғы 2 шілдедегі № 360 шешімі
ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Ақтөбе облысы Ойыл аудандық мәслихатының "2026-2028 жылдарға арналған Ойыл ауданының ауылдық округтерінің бюджеттерін бекіту туралы" 2025 жылғы 24 желтоқсандағы № 311 шешіміне келесідей өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2026-2028 жылдарға арналған Ойыл ауылдық округ бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 342 939 мың теңге:
салықтық түсімдер – 66 627 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 588 мың теңге;
трансферттер түсімі – 275 724 мың теңге;
2) шығындар – 372 387,5 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -29 448,5 теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 29 448,5 теңге.
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 29 448,5 мың теңге."
3-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"3. 2026-2028 жылдарға арналған Шығанақ Берсиев атындағы ауылдық округ бюджеті тиісінше 4, 5 және 6 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 81 112 мың теңге:
салықтық түсімдер – 7 990 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 95 мың теңге;
трансферттер түсімі – 73 027 мың теңге;
2) шығындар – 83 758,4 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -2 646,4 теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 2 646,4 теңге.
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 2 646,4 мың теңге."
5-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"5. 2026-2028 жылдарға арналған Қараой ауылдық округ бюджеті тиісінше 7, 8 және 9 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 69 350 мың теңге:
салықтық түсімдер – 2 714 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 320 мың теңге;
трансферттер түсімі – 66 316 мың теңге;
2) шығындар – 69 890,2 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;

5) дефицит (профицит) бюджета – -540,2 тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 540,2 тенге.
используемые остатки бюджетных средств – 540,2 тысяч тенге."
Пункт 7 изложить в новой редакции:
"7. Утвердить бюджет Коптогайского сельского округа на 2026-2028 годы согласно приложениям 10, 11 и 12 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 106 040 тысяч тенге:
налоговые поступления – 8 895 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 915 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 96 230 тысяч тенге;
2) затраты – 106 994,1 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
5) дефицит (профицит) бюджета – -954,1 тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 954,1 тенге.
используемые остатки бюджетных средств – 954,1 тысяч тенге."
Пункт 9 изложить в новой редакции:
"9. Утвердить бюджет Сарбийского сельского округа на 2026-2028 годы согласно приложениям 13, 14 и 15 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 77 361 тысяч тенге:
налоговые поступления – 7 160 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 1 128 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 69 073 тысяч тенге;
2) затраты – 77 388,3 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -27,3 тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 27,3 тенге.
используемые остатки бюджетных средств – 27,3 тысяч тенге."
Пункт 11 изложить в новой редакции:
"11. Утвердить бюджет Кайындинского сельского округа на 2026-2028 годы согласно приложениям 16, 17 и 18 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 55 390 тысяч тенге:
налоговые поступления – 5 783 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 86 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 49 521 тысяч тенге;
2) затраты – 55 497,7 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -107,7 тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 107,7 тенге.
используемые остатки бюджетных средств – 107,7 тысяч тенге."
Пункт 13 изложить в новой редакции:

5) бюджет тапшылығы (профициті) – -540,2 теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 540,2 теңге.
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 540,2 мың теңге."
7-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
7. 2026-2028 жылдарға арналған Көптоғай ауылдық округ бюджеті тиісінше 10, 11 және 12 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 106 040 мың теңге:
салықтық түсімдер – 8 895 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 915 мың теңге;
трансферттер түсімі – 96 230 мың теңге;
2) шығындар – 106 994,1 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -954,1 теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 954,1 теңге.
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 954,1 мың теңге."
9-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"9. 2026-2028 жылдарға арналған Сарбие ауылдық округ бюджеті тиісінше 13, 14 және 15 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 77 361 мың теңге:
салықтық түсімдер – 7 160 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 1 128 мың теңге;
трансферттер түсімі – 69 073 мың теңге;
2) шығындар – 77 388,3 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -27,3 теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 27,3 теңге.
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 27,3 мың теңге."
11-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"11. 2026-2028 жылдарға арналған Қайыңды ауылдық округ бюджеті тиісінше 16, 17 және 18 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 55 390 мың теңге:
салықтық түсімдер – 5 783 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 86 мың теңге;
трансферттер түсімі – 49 521 мың теңге;
2) шығындар – 55 497,7 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -107,7 теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 107,7 теңге.
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 107,7 мың теңге."
13-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:

"13. Утвердить бюджет Саралжинского сельского округа на 2026-2028 годы согласно приложениям 19, 20 и 21 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 84 783 тысяч тенге:
налоговые поступления – 7 398 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 2 500 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 74 885 тысяч тенге;
2) затраты – 85 961,4 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
5) дефицит (профицит) бюджета – -1 178,4 тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 178,4 тенге.
используемые остатки бюджетных средств – 1 178,4 тысяч тенге."
Пункт 15 изложить в новой редакции:
"15. Учесть в бюджетах сельских округов на 2026 год поступление целевых текущих трансфертов из районного бюджета:
1) на освещение улиц в населенных пунктах – 109 054 тысяч тенге, в том числе:
Уилскому сельскому округу – 45 173 тысяч тенге;
Сельскому округу имени Ш.Берсиева – 7 300 тысяч тенге;
Караойскому сельскому округу – 14 212 тысяч тенге;
Коптогайскому сельскому округу – 25 600 тысяч тенге;
Сарбийскому сельскому округу – 5 800 тысяч тенге;
Кайындинскому сельскому округу – 6 018 тысяч тенге;
Саралжинскому сельскому округу – 4 951 тысяч тенге.
2) на обеспечение санитарии населенных пунктов – 18 200 тысяч тенге, в том числе:
Уилскому сельскому округу – 3 000 тысяч тенге;
Сельскому округу имени Ш.Берсиева – 5 000 тысяч тенге;
Караойскому сельскому округу – 800 тысяч тенге;
Коптогайскому сельскому округу – 3 100 тысяч тенге;
Сарбийскому сельскому округу – 2 000 тысяч тенге;
Кайындинскому сельскому округу – 1 000 тысяч тенге;
Саралжинскому сельскому округу – 3 300 тысяч тенге.
3) на благоустройство и озеленение населенных пунктов – 161 172,3 тысяч тенге, в том числе:
Уилскому сельскому округу – 77 243 тысяч тенге;
Сельскому округу имени Ш.Берсиева – 12 800 тысяч тенге;
Караойскому сельскому округу – 11 238,1 тысяч тенге;
Коптогайскому сельскому округу – 13 993,3 тысяч тенге;
Сарбийскому сельскому округу – 22 500 тысяч тенге;
Кайындинскому сельскому округу – 7 004,5 тысяч тенге;
Саралжинскому сельскому округу – 16 393,4 тысяч тенге.
4) на капитальные расходы государственного органа – 125 844 тысяч тенге, в том числе:
Уилскому сельскому округу – 117 300 тысяч тенге;
Сельскому округу имени Ш.Берсиева – 800 тысяч тенге;
Караойскому сельскому округу – 300 тысяч тенге;
Коптогайскому сельскому округу – 1 458 тысяч тенге;
Сарбийскому сельскому округу – 2 500 тысяч тенге;
Кайындинскому сельскому округу – 300 тысяч тенге;

"13. 2026-2028 жылдарға арналған Саралжын ауылдық округ бюджеті тиісінше 19, 20 және 21 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 84 783 мың теңге:
салықтық түсімдер – 7 398 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 2 500 мың теңге;
трансферттер түсімі – 74 885 мың теңге;
2) шығындар – 85 961,4 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -1 178,4 теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 178,4 теңге.
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 1 178,4 мың теңге."
15-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"15. 2026 жылға арналған ауылдық округтерінің бюджеттерінде аудандық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер түскені ескерілсін:
1) елді мекендердегі көшелерді жарықтандыруға – 109 054 мың теңге, оның ішінде:
Ойыл ауылдық округіне – 45 173 мың теңге;
Ш.Берсиев атындағы ауылдық округіне –7 300 мың теңге;
Қараой ауылдық округіне – 14 212 мың теңге;
Көптоғай ауылдық округіне – 25 600 мың теңге;
Сарбие ауылдық округіне – 5 800 мың теңге;
Қайыңды ауылдық округіне – 6 018 мың теңге;
Саралжын ауылдық округіне – 4 951 мың теңге.
2) елді мекендердің санитариясын қамтамасыз етуге – 18 200 мың теңге, оның ішінде:
Ойыл ауылдық округіне – 3 000 мың теңге;
Ш.Берсиев атындағы ауылдық округіне – 5 000 мың теңге;
Қараой ауылдық округіне – 800 мың теңге;
Көптоғай ауылдық округіне – 3 100 мың теңге;
Сарбие ауылдық округіне – 2 000 мың теңге;
Қайыңды ауылдық округіне – 1 000 мың теңге;
Саралжын ауылдық округіне – 3 300 мың теңге.
3) елді мекендерді абаттандыру мен көгалдандыруға – 161 172,3 мың теңге, оның ішінде:
Ойыл ауылдық округіне – 77 243 мың теңге;
Ш.Берсиев атындағы ауылдық округіне – 12 800 мың теңге;
Қараой ауылдық округіне – 11 238,1 мың теңге;
Көптоғай ауылдық округіне – 13 993,3 мың теңге;
Сарбие ауылдық округіне – 22 500 мың теңге;
Қайыңды ауылдық округіне – 7 004,5 мың теңге;
Саралжын ауылдық округіне – 16 393,4 мың теңге.
4) мемлекеттік органдардың күрделі шығындарына – 125 844 мың теңге, оның ішінде:
Ойыл ауылдық округіне – 117 300 мың теңге;
Ш.Берсиев атындағы ауылдық округіне – 800 мың теңге;
Қараой ауылдық округіне – 300 мың теңге;
Көптоғай ауылдық округіне – 1 458 мың теңге;
Сарбие ауылдық округіне – 2 500 мың теңге;
Қайыңды ауылдық округіне – 300 мың теңге;

Саралжинскому сельскому округу – 3 186 тысяч тенге.
5) на обеспечение функционирования автомобильных дорог в городах районного значения, селах, поселках, сельских округах – 21 200 тысяч тенге, в том числе:
Уилскому сельскому округу – 14 200 тысяч тенге;
Сельскому округу имени Ш.Берсиева – 7 000 тысяч тенге."
Распределение указанных сумм целевых текущих трансфертов определяется на основании решений аппаратов акимов сельских округов.".

Саралжын ауылдық округіне – 3 186 мың теңге.
5) аудандық маңызы бар қалаларда, ауылдарда, кенттерде, ауылдық округтерде автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз етуге – 21 200 мың теңге, оның ішінде:
Ойыл ауылдық округіне – 14 200 мың теңге;
Ш.Берсиев атындағы ауылдық округіне – 7 000 мың теңге."
Аталған ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу ауылдық округтерінің әкімі аппараттарының шешімдері негізінде айқындалады."