О внесении изменений и дополнений в решение Уилского районного маслихата Актюбинской области от 19 декабря 2025 года № 294 "Об утверждении Уилского районного бюджета на 2026-2028 годы"
Решение Уилского районного маслихата Актюбинской области от 11 февраля 2026 года № 320
РЕШИЛ:
1. Внести в решение Уилского районного маслихата Актюбинской области "Об утверждении Уилского районного бюджета на 2026-2028 годы" от 19 декабря 2025 года № 294 следующие изменения:
Пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2026-2028 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 6 203 066 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 578 031 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 26 253 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 99 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 5 598 683 тысяч тенге;
2) затраты – 6 301 679,4 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 72 766 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 121 100 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 48 334 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -171 379,4 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита)
бюджета – 171 379,4 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 121 100 тысяч тенге;
погашение займов – 475 592 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 525 871,4 тенге."
Пункт 8 изложить в новой редакции:
"8. Учесть в районном бюджете на 2026 год поступление целевых текущих трансфертов из областного бюджета:
1) 19 963 тысяч тенге – на приобретение жилья коммунального жилищного фонда для социально уязвимых слоев населения;
2) 1 625 016 тысяч тенге – на финансирование приоритетных проектов транспортной инфраструктуры;
3) 13 048 тысяч тенге – на организацию эксплуатации сетей газификации, находящихся в коммунальной собственности района.
4) организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек– 943 мың теңге.
Распределение указанных сумм целевых текущих трансфертов определяется на основании постановления акимата района.
2. Приложение 1 указанного решения изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.

Ақтөбе облысы Ойыл аудандық мәслихатының 2025 жылғы 19 желтоқсандағы № 294 "2026-2028 жылдарға арналған Ойыл аудандық бюджетін бекіту туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Ақтөбе облысы Ойыл аудандық мәслихатының 2026 жылғы 11 ақпандағы № 320 шешімі
ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
Ақтөбе облысы Ойыл аудандық мәслихатының "2026-2028 жылдарға арналған Ойыл аудандық бюджетін бекіту туралы" 2025 жылғы 19 желтоқсандағы № 294 шешіміне келесідей өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2026-2028 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 6 203 066 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 578 031 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 26 253 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер – 99 мың теңге;
трансферттер түсімі – 5 598 683 мың теңге;
2) шығындар – 6 301 679,4 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 72 766 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 121 100 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 48 334 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерiн сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -171 379,4 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 171 379,4 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 121 100 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 475 592 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 525 871,4 мың теңге."
8-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"8. 2026 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттері түскені ескерілсін:
1) халықтың әлеуметтік осал топтары үшін коммуналдық тұрғын үй қорынан тұрғынжайлар сатып алуға - 19 963 мың теңге;
2) көлiк инфрақұрылымының басым жобаларын қаржыландыруға – 1 625 016 мың теңге;
3) коммуналдық меншігіндегі газ жүйелерін қолдануды ұйымдастыру – 13 048 мың теңге.
4) Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру– 943 мың теңге.
Аталған ағымдағы нысаналы трансферттерінің сомаларын бөлу аудан әкімдігі қаулысы негізінде айқындалады.
2. Көрсетілген шешімнің 1 қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

66 108
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
54 419
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
51 178
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
1 210
040
Развитие объектов государственных органов
2 031
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
0
02
Оборона
104 183
1
Военные нужды
11 446
122
Аппарат акима района (города областного значения)
11 446
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
11 446
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
92 737
122
Аппарат акима района (города областного значения)
92 737
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
7 934
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
84 803
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
395 889
1
Социальное обеспечение
61 717
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
61 717
005
Государственная адресная социальная помощь
61 717
2
Социальная помощь
252 713
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
252 713
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
24 000
006
Оказание жилищной помощи
382
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
104 756
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
35 560
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
88 015
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
81 459
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
81 459
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения

66 108
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
54 419
001
Жергілікті деңгейде сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
51 178
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
1 210
040
Мемлекеттік органдардың объектілерін дамыту
2 031
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
0
02
Қорғаныс
104 183
1
Әскери мұқтаждар
11 446
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
11 446
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
11 446
2
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
92 737
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
92 737
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
7 934
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
84 803
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
395 889
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
61 717
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
61 717
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
61 717
2
Әлеуметтiк көмек
252 713
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
252 713
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
24 000
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
382
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
104 756
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
35 560
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
88 015
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
81 459
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
81 459
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер