О внесении изменений и дополнения в решение Темирского районного маслихата от 19 декабря 2025 года № 388 "Об утверждении Темирского районного бюджета на 2026–2028 годы"
Решение Темирского районного маслихата Актюбинской области от 13 февраля 2026 года № 419
Темирский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Темирского районного маслихата от 19 декабря 2025 года № 388 "Об утверждении Темирского районного бюджета на 2026–2028 годы" следующие изменения и дополнение:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить Темирский районный бюджет на 2026–2028 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 6 222 238,5 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 3 993 650 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 1 149 235 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 1 079 353,5 тысяч тенге;
2) затраты – 6 010 224,4 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 104 207 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 240 038 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 135 831 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 107 807,1 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – -107 807,1 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 240 038 тысяч тенге;
погашение займов – 639 385,2 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 291 540,1 тысяч тенге.";
пункт 10 дополнить подпунктоми 4) и 5) следующего содержания:
"4) Предусмотреть в районном бюджете на 2026 год распределение сумм на развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах;
5) Предусмотреть в районном бюджете на 2026 год распределение сумм на организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек.
Распределение указанных сумм трансфертов определяется на основании постановления акимата района.".
2. Приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
3. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2026 года.
Председатель Темирского
районного маслихата
Б. Шаимов
Приложение к решению
Темирского районного
маслихата от 13 февраля
2026 года № 419
Приложение 1 к решению
Темирского районного
маслихата от 19 декабря
2025 года № 388
Темирский районный бюджет на 2026 год
Категория
Сумма (тысяч тенге)
Класс
Подкласс
Наименование
I. Доходы

Темір аудандық мәслихатының 2025 жылғы 19 желтоқсандағы № 388 "2026–2028 жылдарға арналған Темір аудандық бюджетін бекіту туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Ақтөбе облысы Темір аудандық мәслихатының 2026 жылғы 13 ақпандағы № 419 шешімі
Темір аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Темір аудандық мәслихатының 2025 жылғы 19 желтоқсандағы № 388 "2026–2028 жылдарға арналған Темір аудандық бюджетін бекіту туралы" шешіміне мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1–тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2026–2028 жылдарға арналған Темір аудандық бюджеті осы шешімгедегі 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 6 222 238,5 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 3 993 650 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 1 149 235 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 1 079 353,5 мың теңге;
2) шығындар – 6 010 224,4 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 104 207 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 240 038 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 135 831 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерiн сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 107 807,1 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – -107 807,1 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 240 038 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 639 385,2 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 291 540,1 мың теңге.";
10–тармақ мынадай мазмұндағы 4) және 5) тармақшаларымен толықтырылсын:
"4) Елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту сомаларын бөлу ескерілсін;
5) Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру сомаларын бөлу ескерілсін.
Аталған трансферттердің сомаларын бөлу аудан әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.".
2. Көрсетілген шешімдегі 1–қосымша осы шешімдегі қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
3. Осы шешім 2026 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Темір аудандық мәслихатының төрағасы Б. Шаимов
Темір аудандық мәслихатының
2026 жылғы 13 ақпандағы
№ 419 шешіміне қосымша
Темір аудандық мәслихатының
2025 жылғы 19 желтоқсандағы
№ 388 шешіміне 1-қосымша
2026 жылға арналған Темір аудандық бюджеті
Санаты
Сомасы (мың теңге)
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы
I. Кірістер

001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
59248
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
556894
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
80253
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
80253
02
Оборона
95299
1
Военные нужды
14037
122
Аппарат акима района (города областного значения)
14037
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
14037
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
81262
122
Аппарат акима района (города областного значения)
81262
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
5983
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
75279
Функциональная группа
Сумма (тысяч тенге)
Функциональная подгруппа
Администратор БП
Программа
Наименование
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
642876
1
Социальное обеспечение
85242
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
85242
005
Государственная адресная социальная помощь
85242
2
Социальная помощь
463138
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
463138
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
47792
006
Оказание жилищной помощи
3120
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
166416
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
61175
015
Территориальный центр социального обслуживания пенсионеров и лиц с инвалидностью
27341
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью

001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
59248
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
556894
Функционалдық топ
Сомасы
(мың теңге)
Кіші функция
ББ әкімшісі
Бағдарлама
Атауы
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
80253
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
80253
02
Қорғаныс
95299
1
Әскери мұқтаждар
14037
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
14037
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
14037
2
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
81262
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
81262
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
5983
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
75279
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
642876
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
85242
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
85242
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
85242
2
Әлеуметтiк көмек
463138
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
463138
Функционалдық топ
Сомасы
(мың теңге)
Кіші функция
ББ әкімшісі
Бағдарлама
Атауы
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
47792
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
3120
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
166416
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
61175
015
Зейнеткерлер мен мүгедектігі бар адамдарға әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
27341
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу, жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету