О внесении изменений и дополнений в решение районного маслихата от 18 декабря 2025 года № 281 "Об утверждении Иргизского районного бюджета на 2026-2028 годы"
Решение Иргизского районного маслихата Актюбинской области от 12 февраля 2026 года № 306
В соответствии с пунктом 3 статьи 96 Бюджетного кодекса Республики Казахстан Иргизский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение районного маслихата "Об утверждении Иргизского районного бюджета на 2026-2028 годы" от 18 декабря 2025 года № 281 (зарегистрировано в реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 220552) следующие изменения и дополнения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить Иргизский районный бюджет на 2026-2028 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2026 год, в следующих объемах:
1) доходы – 4 612 033 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 859 300 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 75 415 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 6 000 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 3 671 318 тысяч тенге;
2) затраты – 4 210 193,9 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 56 534 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 90 825 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 34 291 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 345 305,1 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – - 345 305,1 тысяч тенге;
поступление займов – 90 825 тысяч тенге;
погашение займов – 568 364 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств –132 233,9 тысячи тенге.";
пункт 7 изложить в новой редакции:
"7. Учесть в районном бюджете на 2026 год поступление целевых текущих и целевых трансфертов на развитие из областного бюджета:
670 229 тысяч тенге - на развитие транспортной инфраструктуры;
20 950 тысяч тенге – на проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры;
896 895 тысяч тенге - на финансирование приоритетных проектов транспортной инфраструктуры;
1 932 тысячи тенге – на организацию эксплуатации сетей газификации, находящихся в коммунальной собственности районов;
19 963 тысяч тенге – на приобретение жилья коммунального жилищного фонда для социально уязвимых слоев населения;
1 640 тысяч тенге- на организацию отлова и уничтожения бродячих собак и кошек;

Аудандық мәслихаттың 2025 жылғы 18 желтоқсандағы № 281 "2026-2028 жылдарға арналған Ырғыз аудандық бюджетін бекіту туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Ақтөбе облысы Ырғыз аудандық мәслихатының 2026 жылғы 12 ақпандағы № 306 шешімі
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 96-бабының 3-тармағына сәйкес, Ырғыз аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Аудандық мәслихаттың "2026-2028 жылдарға арналған Ырғыз аудандық бюджетін бекіту туралы" 2025 жылғы 18 желтоқсандағы (нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 220552 болып тіркелген) № 281 шешіміне мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2026-2028 жылдарға арналған Ырғыз аудандық бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде, 2026 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 4 612 033 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 859 300 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 75 415 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 6 000 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 3 671 318 мың теңге;
2) шығындар – 4 210 193,9 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 56 534 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 90 825 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 34 291 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржылық активтерді сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 345 305,1 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – - 345 305,1 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 90 825 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 568 364 мың теңге.
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 132 233,9 мың теңге.";
7-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"7. 2026 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен ағымдағы нысаналы және нысаналы даму трансферттері түсетіні ескерілсін:
көлік инфрақұрылымын дамытуға-670 229 мың теңге;
инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және (немесе) жайластыруға- 20 950 мың теңге;
көлік инфрақұрылымының басым жобаларын қаржыландыруға – 896 895 мың теңге;
ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі газ жүйелерін қолдануды ұйымдастыруға – 1 932 мың теңге;
халықтың әлеуметтік осал топтары үшін коммуналдық тұрғын үй қорынан тұрғын үй сатып алуға- 19 963 мың теңге;
қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыруға - 1640 мың теңге;

29 994
9
Прочие государственные услуги общего характера
148 721
454
Отдел предпринимательства и сельского хозяйства района (города областного значения)
43 244
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и сельского хозяйства
43 244
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
105 477
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
105 477
02
Оборона
162 300
1
Военные нужды
19 124
122
Аппарат акима района (города областного значения)
19 124
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
19 124
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
143 176
122
Аппарат акима района (города областного значения)
143 176
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
24 604
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
118 572
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
265 114
1
Социальное обеспечение
32 325
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
32 325
005
Государственная адресная социальная помощь
32 325
2
Социальная помощь
154 604
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
154 604
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
30 697
006
Оказание жилищной помощи
105
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
38 474
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и лиц с инвалидностью
34 597
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
50 731
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
78 185
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)

29 994
9
Жалпы сипаттағы өзге де мемлекеттік қызметтер
148 721
454
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік және ауылшаруашылығы бөлімі
43 244
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті және ауыл шаруашылығын дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
43 244
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
105 477
001
Жергілікті деңгейде сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
105 477
02
Қорғаныс
162 300
1
Әскери мұқтаждар
19 124
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
19 124
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
19 124
2
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
143 176
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
143 176
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
24 604
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
118 572
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
265 114
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
32 325
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
32 325
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
32 325
2
Әлеуметтiк көмек
154 604
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
154 604
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
30 697
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
105
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
38 474
015
Зейнеткерлер мен мүгедектігі бар адамдарға әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
34 597
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
50 731
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
78 185
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі