Алға аудандық мәслихатының 2025 жылғы 18 желтоқсандағы № 351 "2026-2028 жылдарға арналған Алға аудандық бюджетін бекіту туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Ақтөбе облысы Алға аудандық мәслихатының 2026 жылғы 7 тамыздағы № 430 шешімі
Алға аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Алға аудандық мәслихатының 2025 жылғы 18 желтоқсандағы № 351 "2026-2028 жылдарға арналған Алға аудандық бюджетін бекіту туралы" шешіміне келесідей өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2026-2028 жылдарға арналған Алға аудандық бюджеті 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 6 755 035,5 мың теңге:
салықтық түсімдер – 3 052 473 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 41 705 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 10 050 мың теңге;
арнаулы түсімдер – 0 теңге;
трансферттер түсімі - 3 650 807,5 мың теңге;
2) шығындар – 7 855 419,7 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 1 446 102 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 1 701 747 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 255 645 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу - 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 2 546 486,2 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 2 546 486,2 мың теңге;
қарыздар түсімі – 2 870 385 мың теңге;

О внесении изменений в решение Алгинского районного маслихата от 18 декабря 2025 года № 351 "Об утверждении Алгинского районного бюджета на 2026-2028 годы"
Решение Алгинского районного маслихата Актюбинской области от 7 августа 2026 года № 430
Алгинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Алгинского районного маслихата от 18 декабря 2025 года № 351 "Об утверждении Алгинского районного бюджета на 2026-2028 годы" следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить Алгинский районный бюджет на 2026-2028 годы согласно приложениям 1, 2 и 3, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы - 6 755 035,5 тысяч теңге:
налоговые поступления – 3 052 473 тысяч теңге;
неналоговые поступления - 41 705 тысяч теңге;
поступления от продажи основного капитала – 10 050 тысяч теңге;
специальные платежи – 0 теңге;
поступления трансфертов – 3 650 807,5 тысяч теңге;
2) затраты – 7 855 419,7 тысяч теңге;
3) чистое бюджетное кредитование – 1 446 102 тысяч теңге:
бюджетные кредиты – 1 701 747 тысяч теңге;
погашение бюджетных кредитов - 255 645 тысяч теңге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 теңге:
приобретение финансовых активов - 0 теңге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 теңге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 2 546 486,2 тысяч теңге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 2 546 486,2 тысяч теңге:
поступление займов – 2 870 385 тысяч теңге;

10 244
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
163 459
06
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру
749 142,8
1
Әлеуметтік қамсыздандыру
117 144
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
117 144
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
117 144
2
Әлеуметтік көмек
547 755,5
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
547 755,5
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
22 403
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
1 000
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
162 251,5
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
61 077
015
Зейнеткерлер мен мүгедектігі бар адамдарға әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
52 655
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
248 369
9
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
84 243,3
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
84 243
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
39 628
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
1 900
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
31 703,8
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
11 011,5
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
1 770 738,6
1
Тұрғын үй шаруашылығы
1 577 398,6
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
9 369
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
9 369
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
1 568 029,6
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру

10 244
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
163 459
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
749 142,8
1
Социальное обеспечение
117 144
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
117 144
005
Государственная адресная социальная помощь
117 144
2
Социальная помощь
547 755,5
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
547 755,5
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
22 403
006
Оказание жилищной помощи
1 000
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
162 251,5
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
61 077
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и лиц с инвалидностью
52 655
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
248 369
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
84 243,3
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
84 243
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
39 628
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
1 900
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
31 703,8
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
11 011,5
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
1 770 738,6
1
Жилищное хозяйство
1 577 398,6
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
9 369
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
9 369
467
Отдел строительства района (города областного значения)
1 568 029,6
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры