О внесении изменений в решение Целиноградского районного маслихата от 19 декабря 2025 года № 419/56-8 "О районном бюджете на 2026-2028 годы"
Решение Целиноградского районного маслихата Акмолинской области от 16 марта 2026 года № 470/62-8
Целиноградский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Целиноградского районного маслихата "О районном бюджете на 2026-2028 годы" от 19 декабря 2025 года № 419/56-8 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 219967) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2026-2028 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 11 131 472,8 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 6 859 602,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 47 146,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 2 113 442,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 2 111 282,8 тысяч тенге;
2) затраты – 12 779 953,3 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 365 471,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 596 850,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 231 379,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -2 013 951,5 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 2 013 951,5 тысяч тенге, в том числе:
поступления займов – 596 850,0 тысяч тенге;
погашение займов – 231 379,0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 1 648 480,5 тысяч тенге.";
приложения 1, 5 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2026 года.
Председатель Целиноградского районного маслихата Л. Конарбаева
"СОГЛАСОВАНО"
Аким Целиноградского района
Д. Сабырғали
16 марта 2026 года
Исполняющая обязанности
руководителя
государственного учреждения
"Отдел экономики и финансов
Целиноградского района"
А. Беркеева
16 марта 2026 года
Приложение 1
к решению Целиноградского районного
маслихата от 16 марта 2026 года № 470/62-8
Приложение 1
к решению Целиноградского районного
маслихата от 19 декабря 2025 года № 419/56-8
Районный бюджет на 2026 год
Категория
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
Наименование
1
2
3
4
5
I. Доходы

Целиноград аудандық мәслихатының 2025 жылғы 19 желтоқсандағы № 419/56-8 "2026-2028 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Ақмола облысы Целиноград аудандық мәслихатының 2026 жылғы 16 наурыздағы № 470/62-8 шешімі
Целиноград аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Целиноград аудандық мәслихатының "2026-2028 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" 2025 жылғы 19 желтоқсандағы № 419/56-8 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 219967 болып тіркелген) шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2026-2028 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 11 131 472,8 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 6 859 602,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 47 146,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 2 113 442,0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 2 111 282,8 мың теңге;
2) шығындар – 12 779 953,3 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 365 471,0 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 596 850,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 231 379,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -2 013 951,5 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 2 013 951,5 мың теңге, соның ішінде:
қарыздар түсімдері – 596 850,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 231 379,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 1 648 480,5 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 1, 5-қосымшалары осы шешімнің 1, 2-қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2026 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Целиноград аудандық мәслихатының төрағасы Л.Конарбаева
"КЕЛІСІЛДІ"
Целиноград ауданының әкімі Д.Сабырғали
2026 жылғы 16 наурыз
"Целиноград ауданының
экономика және қаржы бөлімі"
мемлекеттік мекемесінің
басшысының міндетін атқарушы
А.Беркеева
2026 жылғы 16 наурыз
Целиноград аудандық
мәслихатының
2026 жылғы 16 наурыздағы
№ 470/62-8 шешіміне
1-қосымша
Целиноград аудандық
мәслихатының
2025 жылғы 19 желтоқсандағы
№ 419/56-8 шешіміне
1-қосымша
2026 жылға арналған аудандық бюджет
Санаты
Сома,
мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы
1
2
3
4
5
I. Кірістер

800,0
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
528 047,0
494
Отдел предпринимательства и промышленности района (города областного значения)
35 940,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и промышленности
35 940,0
02
Оборона
175 223,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
175 223,0
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
21 123,0
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
48 100,0
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
106 000,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
789 637,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
776 116,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
63 400,0
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
124 614,0
005
Государственная адресная социальная помощь
36 847,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
174 362,0
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
1 680,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
1 900,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
127 661,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
133 466,0
018
Предоставление специальных социальных услуг в условиях полустационара в области социальной защиты
28 587,0
019
Предоставление специальных социальных услуг в условиях оказания услуг на дому в области социальной защиты
0,0
027
Реализация мероприятий по социальной защите населения
30 324,0
031
Предоставление специальных социальных услуг в условиях временного пребывания в области социальной защиты

800,0
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
528 047,0
494
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік және өнеркәсіп бөлімі
35 940,0
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті және өнеркәсіпті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
35 940,0
02
Қорғаныс
175 223,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
175 223,0
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
21 123,0
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
48 100,0
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу
және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
106 000,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
789 637,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
776 116,0
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету және халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
63 400,0
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
124 614,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
36 847,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
174 362,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
1 680,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
1 900,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
127 661,0
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
133 466,0
018
Әлеуметтік қорғау саласында жартылай стационар жағдайында арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
28 587,0
019
Әлеуметтік қорғау саласында үйде қызметтер көрсету жағдайында арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
0,0
027
Халықты әлеуметтік қорғау жөніндегі іс-шараларды іске асыру
30 324,0
031
Әлеуметтік қорғау саласында уақытша болу жағдайында арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету

10 000,0
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
40 875,0
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
2 400,0
485
Отдел пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
13 521,0
068
Социальная поддержка отдельных категорий граждан в виде льготного, бесплатного проезда на городском общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов
13 521,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
1 559 155,8
467
Отдел строительства района (города областного значения)
1 110 883,8
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
242 182,0
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
868 701,8
496
Отдел жилищной инспекции и коммунального хозяйства района (города областного значения)
448 272,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области коммунального хозяйства и жилищного фонда
61 350,0
025
Освещение улиц в населенных пунктах
57 000,0
026
Организация эксплуатации тепловых сетей, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)
3 000,0
030
Обеспечение санитарии населенных пунктов
15 000,0
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
311 922,0
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
1 056 460,0
455
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
844 903,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития языков и культуры
34 863,0
003
Поддержка культурно-досуговой работы
650 000,0
006
Функционирование районных (городских) библиотек
110 040,0
007
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
50 000,0
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
160 014,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
78 605,0
002
Услуги по проведению государственной информационной политики
12 000,0
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
69 409,0
465
Отдел физической культуры и спорта района (города областного значения)
51 543,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере физической культуры и спорта
29 543,0
006
Проведение спортивных соревнований на районном (города областного значения) уровне
8 000,0
007
Подготовка и участие членов сборных команд района (города областного значения) по различным видам спорта на областных спортивных соревнованиях

10 000,0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
40 875,0
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
2 400,0
485
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
13 521,0
068
Жергілікті өкілдік органдардың шешімі бойынша қалалық қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен, тегін жол жүру түрінде азаматтардың жекелеген санаттарын әлеуметтік қолдау
13 521,0
07
Тұрғын үй - коммуналдық шаруашылық
1 559 155,8
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
1 110 883,8
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
242 182,0
058
Ауылдық елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамыту
868 701,8
496
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй инспекциясы және коммуналдық шаруашылық бөлімі
448 272,0
001
Жергілікті деңгейде коммуналдық шаруашылық және үй қоры саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру бойынша қызметтер
61 350,0
025
Елді мекендердегі көшелерді жарықтандыру
57 000,0
026
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі жылу жүйелерін пайдалануды ұйымдастыру
3 000,0
030
Елді мекендердің санитариясын қамтамасыз ету
15 000,0
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
311 922,0
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
1 056 460,0
455
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
844 903,0
001
Жергілікті деңгейде тілдерді және мәдениетті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
34 863,0
003
Мәдени-демалыс жұмысын қолдау
650 000,0
006
Аудандық (қалалық) кiтапханалардың жұмыс iстеуi
110 040,0
007
Мемлекеттiк тiлдi және Қазақстан халқының басқа да тiлдерін дамыту
50 000,0
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
160 014,0
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
78 605,0
002
Мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
12 000,0
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
69 409,0
465
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) дене шынықтыру және спорт бөлімі
51 543,0
001
Жергілікті деңгейде дене шынықтыру және спорт саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
29 543,0
006
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалық) деңгейде спорттық жарыстар өткiзу
8 000,0
007
Әртүрлi спорт түрлерi бойынша аудан (облыстық маңызы бар қала) құрама командаларының мүшелерiн дайындау және олардың облыстық спорт жарыстарына қатысуы

116 182,0
на социальную поддержку пожилых людей
5 662,0
на обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью
124 457,0
на проведение взрывных работ в период паводкоопасного периода
15 600,0
Целевые трансферты на развитие, в том числе:
1 825 234,8
на развитие газотранспортной системы
846 182,0
на развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
860 503,8
на развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
118 549,0

116 182,0
қарт адамдарды әлеуметтік қолдау
5 662,0
мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға
124 457,0
су тасқыны қаупі бар кезеңде жарылыс жұмыстарын жүргізуге
15 600,0
Нысаналы даму трансферттері, оның ішінде:
1 825 234,8
газ тасымалдау жүйесін дамытуға
846 182,0
ауылдық елді мекендерде сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамытуға
860 503,8
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру
118 549,0