О внесении изменений в решение Жаксынского районного маслихата от 23 декабря 2025 года № 8С-52-1 "О бюджетах сел, сельских округов Жаксынского района на 2026-2028 годы"
Решение Жаксынского районного маслихата Акмолинской области от 26 марта 2026 года № 8С-54-1
Жаксынский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Жаксынского районного маслихата от 23 декабря 2025 года № 8С-52-1 "О бюджетах сел, сельских округов Жаксынского района на 2026-2028 годы" следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет села Белагаш на 2026-2028 годы, согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 42449,1 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 11418 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 31031,1 тысяч тенге;
2) затраты – 52914,6 тысячи тенге;
3) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
4) дефицит (профицит) бюджета – (-10465,5) тысяч тенге;
5) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0 тысяч тенге.";
пункт 2 изложить в новой редакции:
"2. Утвердить бюджет Беловодского сельского округа на 2026-2028 годы, согласно приложениям 4, 5 и 6 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 44791,5 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 13000 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 362 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 31429,5 тысяча тенге;
2) затраты – 51724,2 тысяч тенге;
3) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
4) дефицит (профицит) бюджета – (-6932,7) тысяч тенге;
5) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0 тысяч тенге.";
пункт 3 изложить в новой редакции:
"3. Утвердить бюджет села Жаксы на 2026-2028 годы, согласно приложениям 7, 8 и 9 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 308286,2 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 107311 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 58 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 963 тысячи тенге;
поступления трансфертов – 199954,2 тысяч тенге.
2) затраты – 309731,1 тысяч тенге.
3) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
4) дефицит (профицит) бюджета – (-1444,9) тысяч тенге;
5) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0 тысяч тенге.";
пункт 4 изложить в новой редакции:
"4. Утвердить бюджет Жанакийминского сельского округа на 2026-2028 годы, согласно приложениям 10, 11 и 12 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:

Жақсы аудандық мәслихатының 2025 жылғы 23 желтоқсандағы № 8С-52-1 "Жақсы ауданының 2026-2028 жылдарға арналған ауылдарының, ауылдық округтерінің бюджеттері туралы" шешімге өзгерістер енгізу туралы
Ақмола облысы Жақсы аудандық мәслихатының 2026 жылғы 26 наурыздағы № 8С-54-1 шешімі
Жақсы аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Жақсы аудандық мәслихатының 2025 жылғы 23 желтоқсандағы № 8С-52-1 "Жақсы ауданының 2026-2028 жылдарға арналған ауылдарының, ауылдық округтерінің бюджеттері туралы" шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2026-2028 жылдарға арналған Белағаш ауылының бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 42449,1 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 11418 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 31031,1 мың теңге;
2) шығындар – 52914,6 мың теңге;
3) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
4) бюджет тапшылығы (профициті) – (-10465,5) мың теңге;
5) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0 мың теңге.";
2 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"2. 2026-2028 жылдарға арналған Беловод ауылдық округінің бюджеті тиісінше 4, 5 және 6 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 44791,5 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 13000 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 362 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 31429,5 мың теңге;
2) шығындар – 51724,2 мың теңге;
3) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
4) бюджет тапшылығы (профициті) – (-6932,7) мың теңге;
5) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0 мың теңге.";
3 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"3. 2026-2028 жылдарға арналған Жақсы ауылының бюджеті тиісінше 7, 8 және 9 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 308286,2 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 107311 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 58 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 963 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 199954,2 мың теңге;
2) шығындар – 309731,1 мың теңге;
3) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
4) бюджет тапшылығы (профициті) – (-1444,9) мың теңге;
5) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0 мың теңге.";
4 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"4. 2026-2028 жылдарға арналған Жаңа Қима ауылдық округінің бюджеті тиісінше 10, 11 және 12 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:

1) доходы – 56207,2 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 14671 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 41536,2 тысячи тенге;
2) затраты – 56607,2 тысяч тенге;
3) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
4) дефицит (профицит) бюджета – (-400) тысяч тенге;
5) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0 тысяч тенге.";
пункт 9 изложить в новой редакции:
"9. Утвердить бюджет Кызылсайского сельского округа на 2026-2028 годы, согласно приложениям 25, 26 и 27 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 39658,1 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 15791 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 23867,1 тысячи тенге;
2) затраты – 40786 тысяч тенге;
3) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
4) дефицит (профицит) бюджета – (-1127,9) тысяч тенге;
5) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0 тысяч тенге.";
пункт 10 изложить в новой редакции:
"10. Утвердить бюджет села Новокиенка на 2026-2028 годы, согласно приложениям 28, 29 и 30 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 43720,5 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 15961 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 27759,5 тысячи тенге;
2) затраты – 47465,2 тысяч тенге;
3) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
4) дефицит (профицит) бюджета – (-3744,7) тысяч тенге;
5) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0 тысяч тенге.";
пункт 11 изложить в новой редакции:
"11. Утвердить бюджет села Подгорное на 2026-2028 годы, согласно приложениям 31, 32 и 33 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 36510 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 12586 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 23924 тысяч тенге;
2) затраты – 37090,1 тысячи тенге;
3) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
4) дефицит (профицит) бюджета – (-580,1) тысяч тенге;
5) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0 тысяч тенге.";
пункт 12 изложить в новой редакции:
"12. Утвердить бюджет Тарасовского сельского округа на 2026-2028 годы, согласно приложениям 34, 35 и 36 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:

1) кірістер – 56207,2 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 14671 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 41536,2 мың теңге;
2) шығындар – 56607,2 мың теңге;
3) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
4) бюджет тапшылығы (профициті) – (-400) мың теңге;
5) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0 мың теңге.";
9 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"9. 2026-2028 жылдарға арналған Қызылсай ауылдық округінің тиісінше 25, 26 және 27 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 39658,1 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 15791 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 23867,1 мың теңге;
2) шығындар – 40786 мың теңге;
3) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
4) бюджет тапшылығы (профициті) – (-1127,9) мың теңге;
5) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0 мың теңге.";
10 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"10. 2026-2028 жылдарға арналған Новокиенка ауылының бюджеті тиісінше 28, 29 және 30 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 43720,5 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 15961 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 27759,5 мың теңге;
2) шығындар – 47465,2 мың теңге;
3) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
4) бюджет тапшылығы (профициті) – (-3744,7) мың теңге;
5) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0 мың теңге.";
11 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"11. 2026-2028 жылдарға арналған Подгорное ауылының бюджеті тиісінше 31, 32 және 33 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 36510 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 12586 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 23924 мың теңге;
2) шығындар – 37090,1 мың теңге;
3) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
4) бюджет тапшылығы (профициті) – (-580,1) мың теңге;
5) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0 мың теңге.";
12 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"12. 2026-2028 жылдарға арналған Тарасов ауылдық округінің бюджеті тиісінше 34, 35 және 36 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:

приложения 1, 4, 7, 10, 13, 16, 19, 22, 25, 28, 31, 34, 37, 40, 44 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2026 года.
Председатель Жаксынского районного маслихата А. Бралина
Приложение 1
к решению Жаксынского
районного маслихата
от 26 марта 2026 года
№ 8С-54-1
Приложение 1
к решению Жаксынского
районного маслихата

көрсетілген шешімнің 1, 4, 7, 10, 13, 16, 19, 22, 25, 28, 31, 34, 37, 40, 44 қосымшалары осы шешімнің 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2026 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Жақсы аудандық мәслихатының төрағасы А. Бралина
Жақсы аудандық мәслихатының
2026 жылғы 26 наурыздағы
№ 8С-54-1 шешіміне
1 қосымша
Жақсы аудандық мәслихатының