О внесений изменений в решение Есильского районного маслихата от 23 декабря 2025 года №8С-43/2 "О бюджетах города Есиль, поселка Красногорский, сел и сельских округов на 2026-2028 годы"
Решение Есильского районного маслихата Акмолинской области от 11 февраля 2026 года № 8С-44/5
В соответствии с пунктом 2 статьи 96 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Есильский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Есильского районного маслихата "О бюджетах города Есиль, поселка Красногорский, сел и сельских округов на 2026-2028 годы" от 23 декабря 2025 года №8С-43/2 следующие изменения:
1) Внести изменения в бюджет города Есиль на 2026-2028 годы, согласно приложению 1 в следующих объемах:
подпункты 2), 5), 6) изложить в новой редакции:
2) затраты – 318795,9 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета –(- 48002,9) тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 48002,9 тысяч тенге".
2) Внести изменения в бюджет села Аксай на 2026-2028 годы, согласно приложению 2 в следующих объемах:
подпункты 2), 5), 6) изложить в новой редакции:
2) затраты – 36863,8 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета –(- 4740,8) тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 4740,8 тысяч тенге".
3) Внести изменения в бюджет Бузулукского сельского округа на 2026-2028 годы, согласно приложению 3 в следующих объемах:
подпункты 1), 2), 5), 6) изложить в новой редакции:
1) доходы – 52432 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 4966 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 174 тысячи тенге;
поступления трансфертов – 47292 тысячи тенге;
2) затраты – 52590,5 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета –(- 158,5) тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 158,5 тысяч тенге".
4) Внести изменения в бюджет Двуреченского сельского округа на 2026-2028 годы, согласно приложению 4 в следующих объемах:
подпункты 2), 5), 6) изложить в новой редакции:
2) затраты – 32991,2 тысячи тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – (-2397,2) тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 2397,2 тысячи тенге".
5) Внести изменения в бюджет Жаныспайского сельского округа на 2026-2028 годы, согласно приложению 5 в следующих объемах:
подпункты 2), 5), 6) изложить в новой редакции:
2) затраты – 28745,2 тысячи тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – (-2082,2) тысячи тенге;

Есіл аудандық мәслихатының 2025 жылғы 23 желтоқсандағы №8С-43/2 "2026-2028 жылдарға арналған Есіл қаласының, Красногорский кентінің, ауылдардың және ауылдық округтердің бюджеттері туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Ақмола облысы Есіл аудандық мәслихатының 2026 жылғы 11 ақпандағы № 8С-44/5 шешімі
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 96 бабының 2 тармағына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес, Есіл аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Есіл аудандық мәслихатының "2026-2028 жылдарға арналған Есіл қаласының, Красногорский кентінің, ауылдардың және ауылдық округтердің бюджеттері туралы" 2025 жылғы 23 желтоқсандағы № 8С-43/2 шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1) 2026-2028 жылдарға арналған Есіл қаласының бюджетіне 1 қосымшаға сәйкес мынадай көлемдерде өзгерістер енгізілсін:
2), 5), 6) тармақшалары жаңа редакцияда жазылсын:
2) шығындар – 318795,9 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – (-48002,9) мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 48002,9 мың теңге".
2) 2026-2028 жылдарға арналған Ақсай ауылының бюджетіне 2 қосымшаға сәйкес мынадай көлемдерде өзгерістер енгізілсін:
2), 5), 6)тармақшалары жаңа редакцияда жазылсын:
2) шығындар – 36863,8 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – (-4740,8) мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 4740,8 мың теңге.
3) 2026-2028 жылдарға арналған Бұзылық ауылдық округінің бюджетіне 3 қосымшаға сәйкес мынадай көлемдерде өзгерістер енгізілсін:
1),2), 5),6) тармақшалары жаңа редакцияда жазылсын:
1) кірістер – 52432 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 4966 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 174 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 47292 мың теңге;
2) шығындар – 52590,5 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – (-158,5) мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 158,5 мың теңге.
4) 2026-2028 жылдарға арналған Двуречный ауылдық округінің бюджетіне 4 қосымшаға сәйкес мынадай көлемдерде өзгерістер енгізілсін:
2), 5), 6) тармақшалары жаңа редакцияда жазылсын:
2) шығындар – 32991,2 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – (-2397,2) мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 2397,2 мың теңге.
5) 2026-2028 жылдарға арналған Жаныспай ауылдық округінің бюджетіне 5 қосымшаға сәйкес мынадай көлемдерде өзгерістер енгізілсін:
2), 5), 6) тармақшалары жаңа редакцияда жазылсын:
2) шығындар – 28745,2 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) –(-2082,2) мың теңге;

6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 2082,2 тысячи тенге".
6) Внести изменения в бюджет Зареченского сельского округа на 2026-2028 годы, согласно приложению 6 в следующих объемах:
подпункты 2), 5), 6) изложить в новой редакции:
2) затраты –36468,1 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – (-2517,1) тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджет – 2517,1 тысяч тенге".
7) Внести изменения в бюджет села Знаменка на 2026-2028 годы, согласно приложению 7 в следующих объемах:
подпункты 2), 5), 6) изложить в новой редакции:
2) затраты – 27207,5 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – (-4271,5) тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 4271,5 тысяч тенге".
8) Внести изменения в бюджет Интернационального сельского округа на 2026-2028 годы, согласно приложению 8 в следующих объемах:
подпункты 2), 5), 6) изложить в новой редакции:
2) затраты – 32363,6 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – (-3654,6) тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 3654,6 тысяч тенге".
9) Внести изменения в бюджет Каракольского сельского округа на 2026-2028 годы, согласно приложению 9 в следующих объемах:
подпункты 2), 5), 6) изложить в новой редакции:
2) затраты – 38186,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – (-3679,0) тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 3679,0 тысяч тенге".
10) Внести изменения в бюджет Красивинского сельского округа на 2026-2028 годы, согласно приложению 10 в следующих объемах:
подпункты 1),2),5),6) изложить в новой редакции:
1) доходы – 52396,3 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 14645 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 471 тысяча тенге;
поступления трансфертов – 37280,3 тысяч тенге;
2) затраты – 59552,5 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – (-7156,2) тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 7156,2 тысяч тенге".
11) Внести изменения в бюджет поселка Красногорский на 2026-2028 годы, согласно приложению 11 в следующих объемах:
подпункты 2), 5), 6) изложить в новой редакции:
2) затраты – 37644,2 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – (-5625,2) тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 5625,2 тысяч тенге".
12) Внести изменения в бюджет села Московское на 2026-2028 годы, согласно приложению 12 в следующих объемах:
подпункты 2), 5), 6) изложить в новой редакции:
2) затраты – 25445,4 тысяча тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – (-910,4) тысяча тенге;

6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 2082,2 мың теңге.
6) 2026-2028 жылдарға арналған Заречный ауылдық округінің бюджетіне 6 қосымшаға сәйкес мынадай көлемдерде өзгерістер енгізілсін:
2), 5), 6) тармақшалары жаңа редакцияда жазылсын:
2) шығындар – 36468,1 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – (-2517,1) мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 2517,1 мың теңге".
7) 2026-2028 жылдарға арналған Знаменка ауылының бюджетіне 7 қосымшаға сәйкес мынадай көлемдерде өзгерістер енгізілсін:
2), 5), 6) тармақшалары жаңа редакцияда жазылсын:
2) шығындар – 27207,5 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – (-4271,5) мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 4271,5 мың теңге.
8) 2026-2028 жылдарға арналған Интернациональный ауылдық округінің бюджетіне 8 қосымшаға сәйкес мынадай көлемдерде өзгерістер енгізілсін:
2), 5), 6) тармақшалары жаңа редакцияда жазылсын:
2) шығындар – 32363,6 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – (-3654,6) мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 3654,6 мың теңге.
9) 2026-2028 жылдарға арналған Қаракөл ауылдық округінің бюджетіне 9 қосымшаға сәйкес мынадай көлемдерде өзгерістер енгізілсін:
2), 5), 6) тармақшалары жаңа редакцияда жазылсын:
2) шығындар – 38186,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – (-3679,0) мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 3679,0 мың теңге.
10) 2026-2028 жылдарға арналған Красивинский ауылдық округінің бюджетіне 10 қосымшаға сәйкес мынадай көлемдерде өзгерістер енгізілсін:
1), 2), 5),6) тармақшалары жаңа редакцияда жазылсын:
1) кірістер – 52396,3 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 14645 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 471 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 37280,3 мың теңге;
2) шығындар – 59552,5 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – (-7156,2) мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 7156,2 мың теңге.
11) 2026-2028 жылдарға арналған Красногорский кентінің бюджетіне 11 қосымшаға сәйкес мынадай көлемдерде өзгерістер енгізілсін:
2), 5), 6) тармақшалары жаңа редакцияда жазылсын:
2) шығындар – 37644,2 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – (-5625,2) мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 5625,2 мың теңге.
12) 2026-2028 жылдарға арналған Московский ауылының бюджетіне 12 қосымшаға сәйкес мынадай көлемдерде өзгерістер енгізілсін:
2), 5), 6) тармақшалары жаңа редакцияда жазылсын:
2) шығындар – 25445,4 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – (-910,4) мың теңге;

6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 910,4 тысяча тенге".
13) Внести изменения в бюджет села Орловка на 2026-2028 годы, согласно приложению 13 в следующих объемах:
подпункты 2), 5), 6) изложить в новой редакции:
2) затраты – 37073,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – (-11037,0) тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 11037,0 тысяч тенге".
14) Внести изменения в бюджет Свободненского сельского округа на 2026-2028 годы, согласно приложению 14 в следующих объемах:
2) затраты – 42996,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – (-915,0) тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 915,0 тысяч тенге".
15) Внести изменения в бюджет Юбилейного сельского округа на 2026-2028 годы, согласно приложению 15 в следующих объемах:
подпункты 2), 5), 6) изложить в новой редакции:
2) затраты – 28853,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – (-2019,0) тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 2019,0 тысяч тенге".
Приложение 1, 4, 7, 10, 13, 16, 19, 22, 25, 28, 31, 34, 37, 40, 43 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2026 года.
Председатель Есильского районного маслихата А. Адильбаева
"СОГЛАСОВАНО"
Аким Есильского района
_________________С. Балжанов
11 февраля 2026 года
Приложение 1
к решению Есильского
районного маслихата
от 11 февраля 2026 года №8С-44/5
Приложение 1
к решению Есильского
районного маслихата
от 23 декабря 2025 года № 8С-43/2
Бюджет города Есиль на 2026 год
Категория
Сумма тысяч тенге
Класс
Подкласс
Наименование
1
2
3
4
5
I. ДОХОДЫ

6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 910,4 мың теңге.
13) 2026-2028 жылдарға арналған Орловка ауылының бюджетіне 13 қосымшаға сәйкес мынадай көлемдерде өзгерістер енгізілсін:
2), 5), 6) тармақшалары жаңа редакцияда жазылсын:
2) шығындар – 37073,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – (-11037,0) мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану)– 11037,0 мың теңге.
14) 2026-2028 жылдарға арналған Свободный ауылдық округінің бюджетіне 14 қосымшаға сәйкес мынадай көлемдерде өзгерістер енгізілсін:
2), 5), 6) тармақшалары жаңа редакцияда жазылсын:
2) шығындар – 42996,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – (-915,0) мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) –915,0 мың теңге.
15) 2026-2028 жылдарға арналған Юбилейный ауылдық округінің бюджетіне 15 қосымшаға сәйкес мынадай көлемдерде өзгерістер енгізілсін:
2), 5), 6) тармақшалары жаңа редакцияда жазылсын:
2) шығындар – 28853,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – (-2019,0) мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) –2019,0 мың теңге.
Көрсетілген шешімнің 1,4,7,10,13,16,19,22,25,28,31,34,37,40,43 қосымшалары осы шешімнің 1,2,3,4,5,6,7,8,9,10,11,12,13,14,15 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2026 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Есіл аудандық мәслихатының төрайымы А.Әділбаева
"КЕЛІСІЛДІ"
Есіл ауданының әкімі С.Балжанов
2026 жылғы 11 ақпан
Есіл аудандық мәслихатының
2026 жылғы 11 ақпандағы
№8С-44/5 шешіміне
1 қосымша
Есіл аудандық мәслихатының
2025 жылғы 23 желтоқсандағы
№8С-43/2 шешіміне
1 қосымша
2026 жылға арналған Есіл қаласының бюджеті
Санаты
Сома
мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы
1
2
3
4
5
I. Кірістер