Об утверждении Плана по управлению пастбищами и их использованию по Ерейментаускому району на 2026-2030 годы
Решение Ерейментауского районного маслихата Акмолинской области от 16 февраля 2026 года № 8С-51/2-26
В соответствии с Законами Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", "О пастбищах", приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 29 июля 2024 года № 263 "Об утверждении Типового плана по управлению пастбищами и их использованию", Ерейментауский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить План по управлению пастбищами и их использованию Ерейментауского района на 2026-2030 годы согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель Ерейментауского районного маслихата М.Абжиков
Утвержден решением
Ерейментауского районного маслихата
от 16 февраля 2026 года
№ 8С-51/2-26
План по управлению пастбищами и их использованию по Ерейментаускому району на 2026 – 2030 годы
Настоящий План по управлению пастбищами и их использованию по Ерейментаускому району на 2026-2030 годы (далее – План) разработан в соответствии с Законами Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", от 20 февраля 2017 года "О пастбищах", приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 29 июля 2024 года № 263 "Об утверждении Типового плана по управлению пастбищами и их использованию".
План принимается в целях рационального использования пастбищ, устойчивого обеспечения потребности в кормах и предотвращения процессов деградации пастбищ.
План содержит:
1) данные земельного баланса региона и информационной системы государственного земельного кадастра по форме согласно приложению 1 к настоящему Плану.
При формировании данных, указанных в части первой настоящего подпункта, используются официальная статистическая информация о наличии земель и распределении их по категориям, собственникам земельных участков, землепользователям и угодьям и сведения из информационной системы государственного земельного кадастра;
2) схема (карта) расположения пастбищ на территории административно-территориальной единицы в разрезе категорий земель, на которой указываются границы, площади и виды пастбищ, в том числе отгонных, сезонных, аридных и культурных, сведения об их собственниках или землепользователях на основании правоустанавливающих и идентификационных документов на земельный участок по форме согласно приложению 1 к настоящему Плану.

Ерейментау ауданы бойынша жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі 2026-2030 жылдарға арналған Жоспарды бекіту туралы
Ақмола облысы Ерейментау аудандық мәслихатының 2026 жылғы 16 ақпандағы № 8С-51/2-26 шешімі
Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы", "Жайылымдар туралы" Заңдарына, Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2024 жылғы 29 шілдедегі № 263 "Жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі үлгілік жоспарды бекіту туралы" бұйрығына сәйкес, Ерейментау аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Ерейментау ауданының жайылымдарын басқару және оларды пайдалану жөніндегі 2026-2030 жылдарға арналған Жоспарды осы шешімнің қосымшасына сәйкес бекітілсін.
2. Осы шешім оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күннен соң қолданысқа енгізіледі.
Ерейментау аудандық мәслихатының төрағасы М.Әбжіков
Бекітілді: Ерейментау аудандық
мәслихатының 2026 жылғы
16 ақпан № 8С-51/2-26
шешімімен
Ерейментау ауданы бойынша жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі 2026-2030 жылдарға арналған Жоспары
Осы Ерейментау ауданы бойынша арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі 2026 - 2030 жылдарға арналған жоспар (бұдан әрі - Жоспар) Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы", 2017 жылғы 20 ақпандағы "Жайылымдар туралы" Заңдарына, Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2024 жылғы 29 шілдедегі № 263 "Жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарды бекіту туралы" бұйрығына сәйкес жасалынған.
Жоспар жайылымдарды ұтымды пайдалану, азыққа қажеттілікті тұрақты қамтамасыз ету және жайылымдардың тозуын болдырмау мақсатында қабылданады.
Жоспар құрамында:
1) осы Жоспарға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өңірдің жер балансының және мемлекеттік жер кадастрының ақпараттық жүйесінің деректері.
Осы тармақшаның бірінші бөлігінде көрсетілген деректерді қалыптастыру кезінде жерлердің болуы, олардың санаттар, жер учаскелерінің меншік иелері, жер пайдаланушылар мен алқаптар бойынша бөлінуі туралы ресми статистикалық ақпарат және мемлекеттік жер кадастры ақпараттық жүйесінен алынған мәліметтер пайдаланылады;
2) осы Жоспарға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша әкімшілік-аумақтық бірлік аумағында жайылымдардың жер санаттары бөлінісінде орналасу схемасы (картасы), онда жайылымдардың шекаралары, алаңдары мен түрлері, оның ішінде шалғайдағы, маусымдық, құрғақ және екпе жайылымдар, жер учаскесіне құқық белгілейтін және сәйкестендіру құжаттарының негізінде олардың меншік иелері немесе жер пайдаланушылар туралы мәліметтер

3) данные о численности поголовья сельскохозяйственных животных, полученные из базы данных идентификации сельскохозяйственных животных, с указанием их владельцев по форме согласно таблице 1 приложения 2 к настоящему Плану;
4) данные о количестве гуртов, отар, табунов, сформированных по видам и половозрастным группам сельскохозяйственных животных по форме согласно таблице 2 приложения 2 к настоящему Плану.
Формирование сведений, указанных в части первой настоящего подпункта, осуществляется местными исполнительными органами района (кроме районов в городах), города областного значения совместно с акимами города районного значения, поселка, села, сельского округа;
5) сведения о численности поголовья сельскохозяйственных животных для выпаса на отгонных пастбищах по форме согласно таблице 3 приложения 2 к настоящему Плану.
Формирование сведений, указанных в части первой настоящего подпункта, осуществляется местными исполнительными органами района (кроме районов в городах), города областного значения совместно с акимами города районного значения, поселка, села, сельского округа;
6) схема (карта) с обозначением пастбищ, предназначенных для нужд населения по выпасу сельскохозяйственных животных личного подворья, в том числе общественных пастбищ, на которой указываются границы и площади пастбищ, в том числе общественных пастбищ, предназначенных для нужд населения по выпасу сельскохозяйственных животных личного подворья по форме согласно приложению 2 к настоящему Плану.
7) сведения геоботанического обследования пастбищ по форме согласно приложению 3 к настоящему Плану.
При формировании сведений, указанных в части первой настоящего подпункта, используются результаты геоботанического обследования пастбищ, проводимого в соответствии с приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 3 октября 2022 года № 314 "Об утверждении Методики по проведению крупномасштабных (1:1 000 – 1:100 000) геоботанических изысканий природных кормовых угодий Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 30043);
8) схема (карта) с обозначением рекомендуемых схем пастбищеоборотов, на которой указываются схемы пастбищеоборотов, рекомендуемые на основании геоботанического обследования пастбищ по форме согласно приложению 3 к настоящему Плану.
9) сведения о скотомогильниках (биометрических ямах), формируемые в соответствии с Правилами ведения реестра скотомогильников (биотермических ям), по форме согласно приложению 4 к настоящему Плану, утвержденными приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 3 февраля 2020 года № 35 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 19987);

3) осы Жоспарға 2-қосымшаның 1-кестесіне сәйкес нысан бойынша ауыл шаруашылығы жануарларының иелерін көрсете отырып, оларды сәйкестендіру дерекқорынан алынған ауыл шаруашылығы жануарлары басының саны туралы деректер;
4) осы Жоспарға 2-қосымшаның 2-кестесіне сәйкес нысан бойынша ауыл шаруашылығы жануарларының түрлері мен жыныстық жас топтары бойынша қалыптастырылған үйірлердің, отарлардың, табындардың саны туралы деректер.
Осы тармақшаның бірінші бөлігінде көрсетілген мәліметтерді қалыптастыруды ауданның (қалалардағы аудандарды қоспағанда), облыстық маңызы бар қалалардың
жергілікті атқарушы органдары аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімдерімен бірлесіп жүзеге асырады;
5) осы Жоспарға 2-қосымшаның 3-кестесіне сәйкес нысан бойынша шалғайдағы жайылымдарда жаю үшін ауыл шаруашылығы жануарлары басының саны туралы мәліметтер.
Осы тармақшаның бірінші бөлігінде көрсетілген деректерді қалыптастыруды ауданның (қалалардағы аудандарды қоспағанда), облыстық маңызы бар қалалардың жергілікті атқарушы органдары аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімдерімен бірлесіп жүзеге асырады
6) осы Жоспарға 2-қосымшаға сәйкес нысан жеке ауладағы ауыл шаруашылығы жануарларын жаю бойынша халықтың мұқтаждығына арналған жайылымдар, оның ішінде қоғамдық жайылымдар белгіленген схема (карта), онда жеке ауладағы ауыл шаруашылығы жануарларын жаю бойынша халықтың мұқтаждығына арналған жайылымдардың, оның ішінде қоғамдық жайылымдардың шекаралары мен алаңдары.
7) осы Жоспарға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жайылымдарды геоботаникалық зерттеп-қарау мәліметтері.
Осы тармақшаның бірінші бөлігінде көрсетілген деректерді қалыптастыру кезінде "Қазақстан Республикасы табиғи жем-шөп алқаптарының ірі масштабты (1:1 000 – 1:100 000) геоботаникалық іздестірулерін жүргізу жөніндегі әдістемені бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2022 жылғы 3 қазандағы № 314 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 30043 болып тіркелген) сәйкес жүргізілетін жайылымдарды геоботаникалық зерттеп-қарау нәтижелері пайдаланылады;
8) осы Жоспарға 3-қосымшаға сәйкес нысан ұсынылатын жайылым айналымдарының схемалары көрсетілген схема (карта), онда жайылымдарды геоботаникалық зерттеп-қарау негізінде ұсынылатын жайылым айналымдарының схемалары;
9) осы Жоспарға 4-қосымшаға сәйкес нысан Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2020 жылғы 3 ақпандағы № 35 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 19987 болып тіркелген) бекітілген Мал қорымдарының (биотермиялық шұңқырлардың) тізілімін жүргізу қағидаларына сәйкес қалыптастырылған мал қорымдары (биометриялық шұңқырлар) туралы мәліметтер

10) сведения об объектах пастбищной инфраструктуры и о сервитутах для прогона сельскохозяйственных животных по форме согласно приложению 4 к настоящему Плану.
Формирование сведений, указанных в части первой настоящего подпункта, осуществляется местными исполнительными органами района (кроме районов в городах), города областного значения совместно с акимами города районного значения, поселка, села, сельского округа на основании плана по развитию и реконструкции объектов пастбищной инфраструктуры, разработанного местным исполнительным органом области;
11) схема (карта) с обозначением сервитутов для прогона сельскохозяйственных животных, скотопрогонных трасс и иных объектов пастбищной инфраструктуры, а также скотомогильников (биометрических ям), на которой указываются сервитуты для прогона сельскохозяйственных животных, скотопрогонные трассы, объекты пастбищной инфраструктуры, месторасположение скотомогильников (биометрических ям), по форме согласно приложению 4 к настоящему Плану.
12) схема (карта) с обозначением пастбищ, которые могут быть предоставлены в землепользование пастбищепользователям, по форме согласно приложению 5 к настоящему Плану.
Предоставление земель запаса в собственность или землепользование для нужд сельского хозяйства осуществляется в соответствии со статьей 138 Земельного кодекса Республики Казахстан (далее – Кодекс), Правилами организации и проведения конкурса по предоставлению права временного возмездного землепользования (аренды) для ведения крестьянского или фермерского хозяйства, сельскохозяйственного производства, утвержденными приказом Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан – Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 20 декабря 2018 года № 518 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 18048);
13) схема доступа к водоисточникам (озерам, рекам, прудам, копаням, оросительным или обводнительным каналам, трубчатым или шахтным колодцам), составленная согласно норме потребления воды, на которой указываются маршруты передвижения животных к водоисточникам, по форме согласно приложению 6 к настоящему Плану.
Среднесуточное водопотребление сельскохозяйственных животных определяется согласно таблице 10 приложения 6 к Методике по разработке удельных норм водопотребления и водоотведения, утвержденной приказом Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан – Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 30 декабря 2016 года № 545 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 14827)

10) осы Жоспарға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жайылымдық инфрақұрылым объектілері туралы және ауыл шаруашылығы жануарларын айдап өтуге арналған сервитуттар туралы мәліметтер.
Осы тармақшаның бірінші бөлігінде көрсетілген деректерді қалыптастыруды ауданның (қалалардағы аудандарды қоспағанда), аудандық маңызы бар қалалардың жергілікті атқарушы органдары аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімдерімен бірлесіп облыстардың жергілікті атқарушы органдары әзірлеген жайылымдық инфрақұрылым объектілерін дамыту және реконструкциялау жөніндегі жоспар негізінде жүзеге асырады;
11) осы Жоспарға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ауыл шаруашылығы жануарларын айдауға арналған сервитуттар, мал айдайтын трассалар және жайылымдық инфрақұрылымның өзге де объектілері, сондай-ақ мал қорымдары (биометриялық шұңқырлар) белгіленетін схема (карта), онда ауыл шаруашылығы жануарларын айдауға арналған сервитуттар, мал айдайтын трассалар, жайылымдық инфрақұрылым объектілері, мал қорымдарының (биометриялық шұңқырлардың) орналасқан жері көрсетіледі;
12) осы Жоспарға 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жайылымды пайдаланушыларға жер пайдалануға берілуі мүмкін жайылымдар белгіленген схема (карта).
Ауыл шаруашылығы мұқтаждары үшін меншікке немесе жер пайдалануға босалқы жерлерді беру Қазақстан Республикасы Жер кодексінің (бұдан әрі – Кодекс) 138-бабына, Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2018 жылғы 20 желтоқсандағы № 518 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 18048 болып тіркелген) бекітілген Шаруа немесе фермер қожалығын, ауыл шаруашылығы өндірісін жүргізу үшін уақытша өтеулі жер пайдалану (жалға алу) құқығын беру жөніндегі конкурсты ұйымдастыру және өткізу қағидаларына сәйкес жүзеге асырылады
13) осы Жоспарға 6-қосымшаға сәйкес нысан бойынша суды тұтыну нормасына сәйкес жасалған су көздеріне (көлдерге, өзендерге, тоғандарға, қазандарға, суару немесе суландыру каналдарына, құбырлы немесе шахта құдықтарына) қол жеткізу схемасы, онда жануарлардың су көздеріне қарай жүріп-тұру маршруттары.
Ауыл шаруашылығы жануарларының орташа тәуліктік су тұтынуы Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2016 жылғы 30 желтоқсандағы № 545 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 14827 болып тіркелген) бекітілген Су тұтынудың және су бұрудың үлестік нормаларын әзірлеу жөніндегі әдістемеге 6-қосымшаның 10-кестесіне сәйкес айқындалады
14) осы Жоспарға 7-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ауыл шаруашылығы жануарларының басын шалғайдағы жайылымдарға орналастыру схемасы, онда ауыл шаруашылығы жануарларының басын орналастыруға арналған шалғайдағы жайылымдардың шекаралары мен алаңдары

15) схема размещения поголовья сельскохозяйственных животных на отгонных пастбищах, на которой указываются границы и площади отгонных пастбищ для размещения поголовья сельскохозяйственных животных, по форме согласно приложению 7 к настоящему Плану.
16) требования, необходимые для рационального использования пастбищ на соответствующей административно-территориальной единице, к которым относятся:
соблюдение предельно допустимой нормы нагрузки на общую площадь пастбищ согласно приказу Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 14 апреля 2015 года № 3-3/332 "Об утверждении предельно допустимой нормы нагрузки на общую площадь пастбищ" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11064)
использование пастбищ с учетом пастбищеоборотов и источников водопользований
разбивка площадей пастбищ на отдельные выпасные участки
чередование участков пастбищ по сезонам года в пространстве и во времени (внутри сезона, года)
ежегодное оставление одного из участков пастбищного оборота без выпаса и сельскохозяйственных животных.
Приложение 1
к плану по управлению пастбищами
и их использованию по Ерейментаускому району
на 2026-2030 годы
Схема (карта) расположения пастбищ на территории села Майлан в разрезе категорий земель, на которой указываются границы, площади и виды пастбищ, в том числе отгонных, сезонных,аридных и культурных, сведения об их собственниках или земелепользователях на основании правоустанавливающих и идентификационных документов на земельный участок
Cхема (карта) расположения пастбищ на территории села Бозтал в разрезе категорий земель, на которой указываются границы, площади и виды пастбищ, в том числе отгонных, сезонных, аридных и культурных, сведения об их собственниках или землепользователях на основании правоустанавливающих и идентификационных документов на земельный участок
Cхема (карта) расположения пастбищ на территории села Аксуат в разрезе категорий земель, на которой указываются границы, площади и виды пастбищ, в том числе отгонных, сезонных, аридных и культурных, сведения об их собственниках или землепользователях на основании правоустанавливающих и идентификационных документов на земельный участок
Cхема (карта) расположения пастбищ на территории села Селетинское в разрезе категорий земель, на которой указываются границы, площади и виды пастбищ, в том числе отгонных, сезонных, аридных и культурных, сведения об их собственниках или землепользователях на основании правоустанавливающих и идентификационных документов на земельный участок
Схема (карта) расположения пастбищ на территории села Акмырза в разрезе категорий земель, на которой указываются границы, площади и виды пастбищ, в том числе отгонных, сезонных, аридных и культурных, сведения об их собственниках или земелепользователях на основании правоустанавливающих и идентификационных документов на земельный участок
Схема (карта) расположения пастбищ на территории села Жолбасшы в разрезе категорий земель, на которой указываются границы, площади и виды пастбищ, в том числе отгонных, сезонных, аридных и культурных, сведения об их собственниках или земелепользователях на основании правоустанавливающих и идентификационных документов на земельный участок
Схема (карта) расположения пастбищ на территории села Койтас в разрезе категорий земель, на которой указываются границы, площади и виды пастбищ, в том числе отгонных, сезоннях, аридных и культурных, сведения об их собственниках или земелепользователях на основании правоустанавливающих и идентификационных документов на земельный участок
Схема (карта) расположения пастбищ на территории села Ажы в разрезе категорий земель, на которой указываются границы, площади и виды пастбищ, в том числе отгонных, сезоннях, аридных и культурных, сведения об их собственниках или земелепользователях на основании правоустанавливающих и идентификационных документов на земельный участок
Схема (карта) расположения пастбищ на территории села Куншалган в разрезе категорий земель, на которой указываются границы, площади и виды пастбищ, в том числе отгонных, сезоннях, аридных и культурных, сведения об их собственниках или земелепользователях на основании правоустанавливающих и идентификационных документов на земельный участок
Схема (карта) расположения пастбищ на территории села Каратал в разрезе категорий земель, на которой указываются границы, площади и виды пастбищ, в том числе отгонных, сезоннях, аридных и культурных, сведения об их собственниках или земелепользователях на основании правоустанавливающих и идентификационных документов на земельный участок
Схема (карта) расположения пастбищ на территории села Шакей в разрезе категорий земель, на которой указываются границы, площади и виды пастбищ, в том числе отгонных, сезоннях, аридных и культурных, сведения об их собственниках или земелепользователях на основании правоустанавливающих и идентификационных документов на земельный участок
Схема (карта) расположения пастбищ на территории села Олжабай батыра в разрезе категорий земель, на которой указываются границы, площади и виды пастбищ, в том числе отгонных, сезоннях, аридных и культурных, сведения об их собственниках или земелепользователях на основании правоустанавливающих и идентификационных документов на земельный участок
Схема (карта) расположения пастбищ на территории села Ынтымак в разрезе категорий земель, на которой указываются границы, площади и виды пастбищ, в том числе отгонных, сезоннях, аридных и культурных, сведения об их собственниках или земелепользователях на основании правоустанавливающих и идентификационных документов на земельный участок
Схема (карта) расположения пастбищ на территории села Алгабас в разрезе категорий земель, на которой указываются границы, площади и виды пастбищ, в том числе отгонных, сезоннях, аридных и культурных, сведения об их собственниках или земелепользователях на основании правоустанавливающих и идентификационных документов на земельный участок
Схема (карта) расположения пастбищ на территории отгонный участок Баймен в разрезе категорий земель, на которой указываются границы, площади и виды пастбищ, в том числе отгонных, сезоннях, аридных и культурных, сведения об их собственниках или земелепользователях на основании правоустанавливающих и идентификационных документов на земельный участок
Схема (карта) расположения пастбищ на территории села Тайбай в разрезе категорий земель, на которой указываются границы, площади и виды пастбищ, в том числе отгонных, сезоннях, аридных и культурных, сведения об их собственниках или земелепользователях на основании правоустанавливающих и идентификационных документов на земельный участок
Схема (карта) расположения пастбищ на территории села Елтай в разрезе категорий земель, на которой указываются границы, площади и виды пастбищ, в том числе отгонных, сезоннях, аридных и культурных, сведения об их собственниках или земелепользователях на основании правоустанавливающих и идентификационных документов на земельный участок
Схема (карта) расположения пастбищ на территории села Жарык в разрезе категорий земель, на которой указываются границы, площади и виды пастбищ, в том числе отгонных, сезоннях, аридных и культурных, сведения об их собственниках или земелепользователях на основании правоустанавливающих и идентификационных документов на земельный участок
Схема (карта) расположения пастбищ на территории селе Малтабар в разрезе категорий земель, на которой указываются границы, площади и виды пастбищ, в том числе отгонных, сезоннях, аридных и культурных, сведения об их собственниках или земелепользователях на основании правоустанавливающих и идентификационных документов на земельный участок
Схема (карта) расположения пастбищ на территории села Уленты в разрезе категорий земель, на которой указываются границы, площади и виды пастбищ, в том числе отгонных, сезоннях, аридных и культурных, сведения об их собственниках или земелепользователях на основании правоустанавливающих и идентификационных документов на земельный участок
Схема (карта) расположения пастбищ на территории станции Уленты в разрезе категорий земель, на которой указываются границы, площади и виды пастбищ, в том числе отгонных, сезоннях, аридных и культурных, сведения об их собственниках или земелепользователях на основании правоустанавливающих и идентификационных документов на земельный участок
Схема (карта) расположения пастбищ на территории станции Коржинколь в разрезе категорий земель, на которой указываются границы, площади и виды пастбищ, в том числе отгонных, сезоннях, аридных и культурных, сведения об их собственниках или земелепользователях на основании правоустанавливающих и идентификационных документов на земельный участок
Схема (карта) расположения пастбищ на территории села Еркиншилик в разрезе категорий земель, на которой указываются границы, площади и виды пастбищ, в том числе отгонных, сезоннях, аридных и культурных, сведения об их собственниках или земелепользователях на основании правоустанавливающих и идентификационных документов на земельный участок
Схема (карта) расположения пастбищ на территории села Енбек в разрезе категорий земель, на которой указываются границы, площади и виды пастбищ, в том числе отгонных, сезоннях, аридных и культурных, сведения об их собственниках или земелепользователях на основании правоустанавливающих и идентификационных документов на земельный участок
Схема (карта) расположения пастбищ на территории села Бестогай в разрезе категорий земель, на которой указываются границы, площади и виды пастбищ, в том числе отгонных, сезоннях, аридных и культурных, сведения об их собственниках или земелепользователях на основании правоустанавливающих и идентификационных документов на земельный участок
Схема (карта) расположения пастбищ на территории села Байсары в разрезе категорий земель, на которой указываются границы, площади и виды пастбищ, в том числе отгонных, сезоннях, аридных и культурных, сведения об их собственниках или земелепользователях на основании правоустанавливающих и идентификационных документов на земельный участок
Схема (карта) расположения пастбищ на территории села Кызылту в разрезе категорий земель, на которой указываются границы, площади и виды пастбищ, в том числе отгонных, сезоннях, аридных и культурных, сведения об их собственниках или земелепользователях на основании правоустанавливающих и идентификационных документов на земельный участок
Схема (карта) расположения пастбищ на территории села Тургай в разрезе категорий земель, на которой указываются границы, площади и виды пастбищ, в том числе отгонных, сезоннях, аридных и культурных, сведения об их собственниках или земелепользователях на основании правоустанавливающих и идентификационных документов на земельный участок
Схема (карта) расположения пастбищ на территории села Нижний Тургай в разрезе категорий земель, на которой указываются границы, площади и виды пастбищ, в том числе отгонных, сезоннях, аридных и культурных, сведения об их собственниках или земелепользователях на основании правоустанавливающих и идентификационных документов на земельный участок
Схема (карта) расположения пастбищ на территории села Карагайлы в разрезе категорий земель, на которой указываются границы, площади и виды пастбищ, в том числе отгонных, сезоннях, аридных и культурных, сведения об их собственниках или земелепользователях на основании правоустанавливающих и идентификационных документов на земельный участок
Схема (карта) расположения пастбищ на территории села Балыкты в разрезе категорий земель, на которой указываются границы, площади и виды пастбищ, в том числе отгонных, сезоннях, аридных и культурных, сведения об их собственниках или земелепользователях на основании правоустанавливающих и идентификационных документов на земельный участок
Схема (карта) расположения пастбищ на территории села Жана жол в разрезе категорий земель, на которой указываются границы, площади и виды пастбищ, в том числе отгонных, сезоннях, аридных и культурных, сведения об их собственниках или земелепользователях на основании правоустанавливающих и идентификационных документов на земельный участок
Схема (карта) расположения пастбищ на территории города Ерейментау в разрезе категорий земель, на которой указываются границы, площади и виды пастбищ, в том числе отгонных, сезоннях, аридных и культурных, сведения об их собственниках или земелепользователях на основании правоустанавливающих и идентификационных документов на земельный участок
Таблица 1. Распределение пастбищ по категориям земель Ерейментуского района, тысяч гектаров
Наименование сельских округов
Код классификатора административно-территориальных объектов
Категории земель
Итогоземель
сельско хозяйствен-ногоназначения
населенныхпунктов
промышленности, транспорта, связи и иного не сельскохозяйственного назначения
особоохраняемыхприродныхтерриторий
лесногофонда
водногофонда
запаса
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
село Майлан

15) осы Жоспарға 8-қосымшаға сәйкес нысан бойынша тиісті әкімшілік-аумақтық бірлікте жайылымдарды ұтымды пайдалану үшін қажетті талаптар:
"Жайылымдардың жалпы алаңына түсетін жүктеменің шекті рұқсат етілетін нормасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 14 сәуірдегі № 3-3/332 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11064 болып тіркелген) сәйкес жайылымдардың жалпы алаңына түсетін жүктеменің шекті рұқсат етілетін нормасын сақтау;
жайылым айналымын және суды пайдалану көздерін ескере отырып жайылымдарды пайдалану;
жайылым алаңдарын жекеленген өріс учаскелеріне бөлу;
жайылым учаскелерін жыл маусымдары бойынша кеңістікте және уақытпен (маусым, жыл ішінде) кезектестіру;
жайылым айналымы учаскелерінің бірін жайылымсыз және ауыл шаруашылығы жануарларынсыз жыл сайын қалдыру.
Ерейментау ауданы бойынша
жайылымдарды басқару және
оларды пайдалану жөніндегі
2026-2030 жылдарға арналған
жоспарына 1 қосымша
Майлан ауылы аумағында жайылымдардың жер санаттары бөлінісінде орналасу схемасы (картасы), онда жайылымдардың шекаралары, алаңдары мен түрлері, оның ішінде шалғайдағы, маусымдық, құрғақ және екпе жайылымдар, жер учаскесіне құқық белгілейтін және сәйкестендіру құжаттарының негізінде олардың меншік иелері немесе жер пайдаланушылар туралы мәліметтер
Бозтал ауылы аумағында жайылымдардың жер санаттары бөлінісінде орналасу схемасы (картасы), онда жайылымдардың шекаралары, алаңдары мен түрлері, оның ішінде шалғайдағы, маусымдық, құрғақ және екпе жайылымдар, жер учаскесіне құқық белгілейтін және сәйкестендіру құжаттарының негізінде олардың меншік иелері немесе жер пайдаланушылар туралы мәліметтер
Ақсуат ауылы аумағында жайылымдардың жер санаттары бөлінісінде орналасу схемасы (картасы), онда жайылымдардың шекаралары, алаңдары мен түрлері, оның ішінде шалғайдағы, маусымдық, құрғақ және екпе жайылымдар, жер учаскесіне құқық белгілейтін және сәйкестендіру құжаттарының негізінде олардың меншік иелері немесе жер пайдаланушылар туралы мәліметтер
Сілеті ауылы аумағында жайылымдардың жер санаттары бөлінісінде орналасу схемасы (картасы), онда жайылымдардың шекаралары, алаңдары мен түрлері, оның ішінде шалғайдағы, маусымдық, құрғақ және екпе жайылымдар, жер учаскесіне құқық белгілейтін және сәйкестендіру құжаттарының негізінде олардың меншік иелері немесе жер пайдаланушылар туралы мәліметтер
Ақмырза ауылы аумағында жайылымдардың жер санаттары бөлінісінде орналасу схемасы (картасы), онда жайылымдардың шекаралары, алаңдары мен түрлері, оның ішінде шалғайдағы, маусымдық, құрғақ және екпе жайылымдар, жер учаскесіне құқық белгілейтін және сәйкестендіру құжаттарының негізінде олардың меншік иелері немесе жер пайдаланушылар туралы мәліметтер
Жолбасшы ауылы аумағында жайылымдардың жер санаттары бөлінісінде орналасу схемасы (картасы), онда жайылымдардың шекаралары, алаңдары мен түрлері, оның ішінде шалғайдағы, маусымдық, құрғақ және екпе жайылымдар, жер учаскесіне құқық белгілейтін және сәйкестендіру құжаттарының негізінде олардың меншік иелері немесе жер пайдаланушылар туралы мәліметтер
Қойтас ауылы аумағында жайылымдардың жер санаттары бөлінісінде орналасу схемасы (картасы), онда жайылымдардың шекаралары, алаңдары мен түрлері, оның ішінде шалғайдағы, маусымдық, құрғақ және екпе жайылымдар, жер учаскесіне құқық белгілейтін және сәйкестендіру құжаттарының негізінде олардың меншік иелері немесе жер пайдаланушылар туралы мәліметтер
Ажы ауылы аумағында жайылымдардың жер санаттары бөлінісінде орналасу схемасы (картасы), онда жайылымдардың шекаралары, алаңдары мен түрлері, оның ішінде шалғайдағы, маусымдық, құрғақ және екпе жайылымдар, жер учаскесіне құқық белгілейтін және сәйкестендіру құжаттарының негізінде олардың меншік иелері немесе жер пайдаланушылар туралы мәліметтер
Күншалған ауылы аумағында жайылымдардың жер санаттары бөлінісінде орналасу схемасы (картасы), онда жайылымдардың шекаралары, алаңдары мен түрлері, оның ішінде шалғайдағы, маусымдық, құрғақ және екпе жайылымдар, жер учаскесіне құқық белгілейтін және сәйкестендіру құжаттарының негізінде олардың меншік иелері немесе жер пайдаланушылар туралы мәліметтер
Қаратал ауылы аумағында жайылымдардың жер санаттары бөлінісінде орналасу схемасы (картасы), онда жайылымдардың шекаралары, алаңдары мен түрлері, оның ішінде шалғайдағы, маусымдық, құрғақ және екпе жайылымдар, жер учаскесіне құқық белгілейтін және сәйкестендіру құжаттарының негізінде олардың меншік иелері немесе жер пайдаланушылар туралы мәліметтер
Шакей ауылы аумағында жайылымдардың жер санаттары бөлінісінде орналасу схемасы (картасы), онда жайылымдардың шекаралары, алаңдары мен түрлері, оның ішінде шалғайдағы, маусымдық, құрғақ және екпе жайылымдар, жер учаскесіне құқық белгілейтін және сәйкестендіру құжаттарының негізінде олардың меншік иелері немесе жер пайдаланушылар туралы мәліметтер
Олжабай батыр ауылы аумағында жайылымдардың жер санаттары бөлінісінде орналасу схемасы (картасы), онда жайылымдардың шекаралары, алаңдары мен түрлері, оның ішінде шалғайдағы, маусымдық, құрғақ және екпе жайылымдар, жер учаскесіне құқық белгілейтін және сәйкестендіру құжаттарының негізінде олардың меншік иелері немесе жер пайдаланушылар туралы мәліметтер
Ынтымақ ауылы аумағында жайылымдардың жер санаттары бөлінісінде орналасу схемасы (картасы), онда жайылымдардың шекаралары, алаңдары мен түрлері, оның ішінде шалғайдағы, маусымдық, құрғақ және екпе жайылымдар, жер учаскесіне құқық белгілейтін және сәйкестендіру құжаттарының негізінде олардың меншік иелері немесе жер пайдаланушылар туралы мәліметтер
Алғабас ауылы аумағында жайылымдардың жер санаттары бөлінісінде орналасу схемасы (картасы), онда жайылымдардың шекаралары, алаңдары мен түрлері, оның ішінде шалғайдағы, маусымдық, құрғақ және екпе жайылымдар, жер учаскесіне құқық белгілейтін және сәйкестендіру құжаттарының негізінде олардың меншік иелері немесе жер пайдаланушылар туралы мәліметтер
Баймен отгон учаскесі аумағында жайылымдардың жер санаттары бөлінісінде орналасу схемасы (картасы), онда жайылымдардың шекаралары, алаңдары мен түрлері, оның ішінде шалғайдағы, маусымдық, құрғақ және екпе жайылымдар, жер учаскесіне құқық белгілейтін және сәйкестендіру құжаттарының негізінде олардың меншік иелері немесе жер пайдаланушылар туралы мәліметтер
Тайбай ауылы аумағында жайылымдардың жер санаттары бөлінісінде орналасу схемасы (картасы), онда жайылымдардың шекаралары, алаңдары мен түрлері, оның ішінде шалғайдағы, маусымдық, құрғақ және екпе жайылымдар, жер учаскесіне құқық белгілейтін және сәйкестендіру құжаттарының негізінде олардың меншік иелері немесе жер пайдаланушылар туралы мәліметтер
Елтай ауылы аумағында жайылымдардың жер санаттары бөлінісінде орналасу схемасы (картасы), онда жайылымдардың шекаралары, алаңдары мен түрлері, оның ішінде шалғайдағы, маусымдық, құрғақ және екпе жайылымдар, жер учаскесіне құқық белгілейтін және сәйкестендіру құжаттарының негізінде олардың меншік иелері немесе жер пайдаланушылар туралы мәліметтер
Жарық ауылы аумағында жайылымдардың жер санаттары бөлінісінде орналасу схемасы (картасы), онда жайылымдардың шекаралары, алаңдары мен түрлері, оның ішінде шалғайдағы, маусымдық, құрғақ және екпе жайылымдар, жер учаскесіне құқық белгілейтін және сәйкестендіру құжаттарының негізінде олардың меншік иелері немесе жер пайдаланушылар туралы мәліметтер
Малтабар ауылы аумағында жайылымдардың жер санаттары бөлінісінде орналасу схемасы (картасы), онда жайылымдардың шекаралары, алаңдары мен түрлері, оның ішінде шалғайдағы, маусымдық, құрғақ және екпе жайылымдар, жер учаскесіне құқық белгілейтін және сәйкестендіру құжаттарының негізінде олардың меншік иелері немесе жер пайдаланушылар туралы мәліметтер
Өлеңті ауылы аумағында жайылымдардың жер санаттары бөлінісінде орналасу схемасы (картасы), онда жайылымдардың шекаралары, алаңдары мен түрлері, оның ішінде шалғайдағы, маусымдық, құрғақ және екпе жайылымдар, жер учаскесіне құқық белгілейтін және сәйкестендіру құжаттарының негізінде олардың меншік иелері немесе жер пайдаланушылар туралы мәліметтер
Өлеңті станциясы аумағында жайылымдардың жер санаттары бөлінісінде орналасу схемасы (картасы), онда жайылымдардың шекаралары, алаңдары мен түрлері, оның ішінде шалғайдағы, маусымдық, құрғақ және екпе жайылымдар, жер учаскесіне құқық белгілейтін және сәйкестендіру құжаттарының негізінде олардың меншік иелері немесе жер пайдаланушылар туралы мәліметтер
Қоржынкөл станциясы аумағында жайылымдардың жер санаттары бөлінісінде орналасу схемасы (картасы), онда жайылымдардың шекаралары, алаңдары мен түрлері, оның ішінде шалғайдағы, маусымдық, құрғақ және екпе жайылымдар, жер учаскесіне құқық белгілейтін және сәйкестендіру құжаттарының негізінде олардың меншік иелері немесе жер пайдаланушылар туралы мәліметтер
Еркінішлік ауылы аумағында жайылымдардың жер санаттары бөлінісінде орналасу схемасы (картасы), онда жайылымдардың шекаралары, алаңдары мен түрлері, оның ішінде шалғайдағы, маусымдық, құрғақ және екпе жайылымдар, жер учаскесіне құқық белгілейтін және сәйкестендіру құжаттарының негізінде олардың меншік иелері немесе жер пайдаланушылар туралы мәліметтер
Еңбек ауылы аумағында жайылымдардың жер санаттары бөлінісінде орналасу схемасы (картасы), онда жайылымдардың шекаралары, алаңдары мен түрлері, оның ішінде шалғайдағы, маусымдық, құрғақ және екпе жайылымдар, жер учаскесіне құқық белгілейтін және сәйкестендіру құжаттарының негізінде олардың меншік иелері немесе жер пайдаланушылар туралы мәліметтер
Бестоғай ауылы аумағында жайылымдардың жер санаттары бөлінісінде орналасу схемасы (картасы), онда жайылымдардың шекаралары, алаңдары мен түрлері, оның ішінде шалғайдағы, маусымдық, құрғақ және екпе жайылымдар, жер учаскесіне құқық белгілейтін және сәйкестендіру құжаттарының негізінде олардың меншік иелері немесе жер пайдаланушылар туралы мәліметтер
Байсары ауылы аумағында жайылымдардың жер санаттары бөлінісінде орналасу схемасы (картасы), онда жайылымдардың шекаралары, алаңдары мен түрлері, оның ішінде шалғайдағы, маусымдық, құрғақ және екпе жайылымдар, жер учаскесіне құқық белгілейтін және сәйкестендіру құжаттарының негізінде олардың меншік иелері немесе жер пайдаланушылар туралы мәліметтер
Қызылту ауылы аумағында жайылымдардың жер санаттары бөлінісінде орналасу схемасы (картасы), онда жайылымдардың шекаралары, алаңдары мен түрлері, оның ішінде шалғайдағы, маусымдық, құрғақ және екпе жайылымдар, жер учаскесіне құқық белгілейтін және сәйкестендіру құжаттарының негізінде олардың меншік иелері немесе жер пайдаланушылар туралы мәліметтер
Торғай ауылы аумағында жайылымдардың жер санаттары бөлінісінде орналасу схемасы (картасы), онда жайылымдардың шекаралары, алаңдары мен түрлері, оның ішінде шалғайдағы, маусымдық, құрғақ және екпе жайылымдар, жер учаскесіне құқық белгілейтін және сәйкестендіру құжаттарының негізінде олардың меншік иелері немесе жер пайдаланушылар туралы мәліметтер
Төменгі Торғай ауылы аумағында жайылымдардың жер санаттары бөлінісінде орналасу схемасы (картасы), онда жайылымдардың шекаралары, алаңдары мен түрлері, оның ішінде шалғайдағы, маусымдық, құрғақ және екпе жайылымдар, жер учаскесіне құқық белгілейтін және сәйкестендіру құжаттарының негізінде олардың меншік иелері немесе жер пайдаланушылар туралы мәліметтер
Қарағайлы ауылы аумағында жайылымдардың жер санаттары бөлінісінде орналасу схемасы (картасы), онда жайылымдардың шекаралары, алаңдары мен түрлері, оның ішінде шалғайдағы, маусымдық, құрғақ және екпе жайылымдар, жер учаскесіне құқық белгілейтін және сәйкестендіру құжаттарының негізінде олардың меншік иелері немесе жер пайдаланушылар туралы мәліметтер
Балықты ауылы аумағында жайылымдардың жер санаттары бөлінісінде орналасу схемасы (картасы), онда жайылымдардың шекаралары, алаңдары мен түрлері, оның ішінде шалғайдағы, маусымдық, құрғақ және екпе жайылымдар, жер учаскесіне құқық белгілейтін және сәйкестендіру құжаттарының негізінде олардың меншік иелері немесе жер пайдаланушылар туралы мәліметтер
Жана жол ауылы аумағында жайылымдардың жер санаттары бөлінісінде орналасу схемасы (картасы), онда жайылымдардың шекаралары, алаңдары мен түрлері, оның ішінде шалғайдағы, маусымдық, құрғақ және екпе жайылымдар, жер учаскесіне құқық белгілейтін және сәйкестендіру құжаттарының негізінде олардың меншік иелері немесе жер пайдаланушылар туралы мәліметтер
Ерейментау қаласы аумағында жайылымдардың жер санаттары бөлінісінде орналасу схемасы (картасы), онда жайылымдардың шекаралары, алаңдары мен түрлері, оның ішінде шалғайдағы, маусымдық, құрғақ және екпе жайылымдар, жер учаскесіне құқық белгілейтін және сәйкестендіру құжаттарының негізінде олардың меншік иелері немесе жер пайдаланушылар туралы мәліметтер
1-кесте. Ерейментау ауданы жайылымдарын жерлердің санаттары бойынша бөлу, мың гектар
Ауылдық округтердің атауы
Әкімшілік-аумақтық объектілер жіктеуішінің коды
Жерлер санаттары
Ауылдық округтердің атауы
ауыл шаруашылығы мақсатындағы
ауыл шаруашылығы мақсатындағы
ауыл шаруашылығы мақсатындағы
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Майлан ауылы

114620100
Ерейментау
8352
1624,95
3073,5
-
8328,0
8693,9
В селе Майлан:
Для выпаса сельскохозяйственных животных необходимо 2325,2 тысяч гектаров.
КРС 1546, МРС 4184, лошади 670 голов выпасаются на общественных пастбищах, площадью 9,812 тысяч гектаров, КРС 1180, МРС 1568, Лошади 625 голов выпасаются на отгонных пастбищах, площадью 4,971 тысяч гектаров.
В селе Бозтал:
Для выпаса сельскохозяйственных животных необходимо12291 тысяч гектаров.
6198 голов выпасаются на общественных пастбищах, площадью 12291 тысяч гектаров, 9492голов выпасаются на отгонных пастбищах, площадью 16229,9 тысяч гектаров.
В селе Аксуат:

114620100
Ерейментау
8352
1624,95
3073,5
-
8328,0
8693,9
Майлан ауылында:
Ауыл шаруашылығы жануарларын жаю үшін 2325,2 мың гектар қажет.
ІҚМ 1546 бас, ҰҚМ 4184 бас, 670 бас жылқы қоғамдық жайылымдарда жайылады, ауданы 9,812 мың гектар, ІҚМ 1180, ҰҚМ 1568, 625 бас жылқы шалғайдағы жайылымдарда жайылады, ауданы 4,971 мың гектар.
Бозтал ауылында:
Ауыл шаруашылығы жануарларын жаю үшін 12291 мың гектар қажет.
6198 бас Қоғамдық жайылымдарда жайылады, ауданы 12291 мың гектар, 9492 бас шалғайдағы жайылымдарда жайылады, ауданы 16229,9 мың гектар.
Ақсуат ауылында:

КРС-453, МРС-863, лошади-102 голов выпасаются на общественных пастбищах, площадью – 4930 тысяч гектаров.
В селе Селетинское:
КРС 1653 голов, МРС 2271 голов, лошади 476 голов выпасаются на общественных пастбищах, площадью 23200 тысяч гектаров.
В Акмырзинском сельском округе:
Для выпаса сельскохозяйственных животных необходимо 8,642 тысяч гектар.
КРС 1082 голов, МРС 1634 голов, лошади 42 голов выпасаются на общественных пастбищах, площадью 7,613 тысяч гектар, 243 голов лошадей выпасаются на отгонных пастбищах, площадью 1,029 тысяч гектар.
В Койтасском сельском округе:
Для выпаса сельскохозяйственных животных необходимо 10453,5 тысяч гектаров.
КРС - 579 голов , МРС -2785 голов, 1469 голов лошадей выпасаются на общественных пастбищах площадью 11 155,5 тысяч гектаров.
В Куншалганском сельском округе:
Для выпаса сельскохозяйственных животных необходимо 6291,9 тысяч гектаров.
КРС 474 голов, МРС 1312 голов выпасаются на общественных пастбищах, площадью 2413,8 тысяч гектаров, 778 голов КРС ,489 голов лошадей выпасаются на отгонных пастбищах, площадью 3878,1 тысяч гектаров.
В сельском окурге имени Олжабай батыра:
Для выпаса сельскохозяйственных животных необходимо 8759,8 тысяч гектаров.
КРС 899 голов, МРС -1590 голов, 45 голов лошадей выпасаются на общественных пастбищах площадью 4154,4 тысяч гектаров, КРС 823 голов, МРС -1111 голов, 276 голов лошадей выпасаются на отгонных пастбищах площадью 4605,4 тысяч гектаров.
Примечание: Дополнительные пастбища из земель запаса 10685 га, 5500 га пастбищ, подлежат резервированию в целях удовлетворения нужд населения по выпасу сельскохозяйственных животных личного подворья; 1518 га для сенокошения местному населению.
В Тайбайском сельском округе:
Дополнительно в 2024 году для удовлетворения нужд населения: согласовано предоставление заключением земельной комиссии № 6 от 22.02.2024 г., 2300 га из земель Бестогайского сельского округа; согласовано предоставление заключением земельной комиссии № 6 от 22.02.2024 г., 8000 га из земель Койтасского сельского округа; согласовано предоставление заключением земельной комиссии № 8 от 07.03.2024 г., 1184,7 га из земель Тайбайского сельского округа; согласовано предоставление заключением земельной комиссии № 8 от 07.03.2024 г., 570,3 га из земель Тайбайского сельского округа.
Также, для удовлетворения нужд населения протоколом местного сообщества решено оставить следующие земли сельскохозяйственного назначения подготовленные для предоставления землепользователям через конкурс:
-общая площадь 1947,4924 га, в том числе 1758,2703 га пашни, 14,1221 га пастбища естественные, 175,1 га пастбища коренного улучшения;

ІҚМ-453, ұсақ мал-863, жылқы – 102 бас қоғамдық жайылымдарда жайылады, ауданы-4930 мың гектар.
Сілеті ауылында:
ІҚМ 1653 бас, ұсақ мал 2271 бас, жылқы 476 бас қоғамдық жайылымдарда жайылады, ауданы 23200 мың гектар.
Ақмырза ауылдық округінде:
Ауыл шаруашылығы жануарларын жаю үшін 8,642 мың гектар қажет.
ІҚМ 1082 бас, ұсақ мал 1634 бас, 42 бас жылқы қоғамдық жайылымдарда жайылады, ауданы 7,613 мың гектар, 243 бас жылқы шалғайдағы жайылымдарда жайылады, ауданы 1,029 мың гектар.
Қойтас ауылдық округінде:
Ауыл шаруашылығы жануарларын жаю үшін 10453,5 мың гектар қажет.
ІҚМ 579 бас, ұсақ мал-2785 бас, 1469 бас жылқы 11 155,5 мың гектар қоғамдық жайылымдарда жайылады.
Күншалған ауылдық округінде:
Ауыл шаруашылығы жануарларын жаю үшін 6291,9 мың гектар қажет.
ІҚМ 474 бас, ҰҚМ 1312 бас қоғамдық жайылымдарда жайылады, ауданы 2413,8 мың гектар , ІҚМ 778 бас, 489 бас жылқы шалғайдағы жайылымдарда жайылады, ауданы 3878,1 мың гектар.
Олжабай батыр атындағы ауылдық окургте:
Ауыл шаруашылығы жануарларын жаю үшін 8759,8 мың гектар қажет.
ІҚМ 899 бас, ҰҚМ -1590 бас, 45 бас жылқы алаңы 4154,4 мың гектар қоғамдық жайылымдарда жайылады, ІҚМ 823 бас, ҰҚМ -1111 бас, 276 бас жылқы алаңы 4605,4 мың гектар шалғайдағы жайылымдарда жайылады.
Ескертпе: 10685 га босалқы жерлерден қосымша жайылымдар, 5500 га жайылымдар жеке ауланың ауыл шаруашылығы жануарларын жаю бойынша халықтың мұқтажын қанағаттандыру мақсатында резервке қойылуға тиіс; жергілікті халыққа шөп шабу үшін 1518 га.
Тайбай ауылдық округінде:
Қосымша 2024 жылы халықтың мұқтажын қанағаттандыру үшін: жер комиссиясының 22.02.2024 ж. № 6 қорытындысымен, Бестоғай ауылдық округінің жерінен 2300 га; жер комиссиясының 22.02.2024 ж. № 6 қорытындысымен, Қойтас ауылдық округінің жерінен 8000 га; жер комиссиясының 07.03.2024 ж. № 8 қорытындысымен ұсыну келісілді г., 1184,7 га Тайбай ауылдық округінің жерлерінен; жер комиссиясының 07.03.2024 ж. № 8 қорытындысымен, Тайбай ауылдық округінің жерлерінен 570,3 га беру келісілді.
Сондай-ақ, жергілікті қоғамдастық хаттамасымен халықтың қажеттіліктерін қанағаттандыру үшін жер пайдаланушыларға конкурс арқылы беру үшін дайындалған келесі ауыл шаруашылығы мақсатындағы жерлерді қалдыру туралы шешім қабылданды:
- жалпы ауданы 1947,4924 га, оның ішінде 1758,2703 га егістік, 14,1221 га табиғи жайылым, 175,1 га түбегейлі жақсартылған жайылым;

-Общая площадь 2819,0565 га, в том числе 1122,1083 га пашни, 4,4 га сенокосов, 701,6121 га пастбища естественные, 990,9361 га пастбища коренного улучшения.
В Улентинском сельском округе:
Для выпаса сельскохозяйственных животных по сельскому округу необходимо 11662 тысяч гектаров.
КРС 1735 голов, МРС 3265 голов, 877 голов лошадей выпасаются на общественных пастбищах, площадью 11662 тысяч гектаров.
Примечание: село Уленты – 2001 га – деградированы; станция Уленты – 519,7 га для сенокошения местному населению; станция Коржинколь – 3129 га для сезонного выпаса.
В Еркиншиликском сельском округе:

- Жалпы ауданы 2819,0565 га, оның ішінде 1122,1083 га егістік, 4,4 га шабындық, 701,6121 га табиғи жайылым, 990,9361 га түбегейлі жақсартылған жайылым.
Өлеңті ауылдық округінде:
Ауыл шаруашылығы жануарларын жаю үшін ауылдық округ бойынша 11662 мың гектар қажет.
ІҚМ 1735 бас, ҰҚМ 3265 бас, 877 бас жылқы 11662 мың гектар қоғамдық жайылымдарда жайылады.
Ескертпе: Өленті ауылы – 2001 га-тозған; Өленті станциясы-жергілікті халыққа шөп шабу үшін 519,7 га; Қоржынкөл станциясы – маусымдық жайылым үшін 3129 га.
Еркіншілік ауылдық округінде:

Для выпаса сельскохозяйственных животных необходимо 16332,3 тысяч гектаров.
3101 голов коров, МРС 9075 голов, 352 голов лошадей выпасаются на общественных пастбищах площадью 4154,4 тысяч гектаров, 830 голов коров, МРС -1899 голов, 132 голов лошадей выпасаются на отгонных пастбищах площадью 4605,4 тысяч гектаров.
Примечание: Дополнительные пастбища из земель запаса 7018 га, 10000 га пастбищ Койтаском сельском округе дополнительно, подлежат резервированию в целях удовлетворения нужд населения по выпасу сельскохозяйственных животных личного подворья; 1518 га для сенокошения местному населению
В Бестогайском сельском округе:

Ауыл шаруашылығы жануарларын жаю үшін 16332,3 мың гектар қажет.
3101 бас сиыр, ұсақ мал 9075 бас, 352 бас жылқы 4154,4 мың гектар қоғамдық жайылымдарда, 830 бас сиыр, ұсақ мал 1899 бас, 132 бас жылқы 4605,4 мың гектар жайылымдық жайылымдарда жайылады.
Ескертпе: Қойтас ауылдық округіндегі 7018 га, 10000 га жайылым қорындағы жерлерден қосымша жайылымдар жеке ауланың ауыл шаруашылығы жануарларын жаю бойынша халықтың мұқтажын қанағаттандыру мақсатында резервке қойылуға жатады; жергілікті халыққа шөп шабу үшін 1518 га
Бестоғай ауылдық округінде:

Для выпаса сельскохозяйственных животных необходимо 6,864 тысяч гектаров.
КРС 858 голов МРС 2602 голов, 709 голов лошади выпасаются на общественных пастбищах, площадью 7,090 тысяч гектаров, 579 голов лошадей выпасаются на отгонных пастбищах, площадью 5790 тысяч гектаров.
В Тургайском сельском округе:
Для выпаса сельскохозяйственных животных по сельскому округу необходимо 125257,5 тысяч гектаров.
13964,4 голов КРС, 4569,55 голов МРС, 5701,5 голов лошадей выпасаются на общественных пастбищах, площадью 125257,5 тысяч гектаров.
В городе Ерейментау:

Ауыл шаруашылығы жануарларын жаю үшін 6,864 мың гектар қажет.
ІҚМ 858 бас ұсақ мал 2602 бас, 709 бас жылқы қоғамдық жайылымдарда жайылады, ауданы 7,090 мың гектар, 579 бас жылқы жайылымдық жайылымдарда жайылады, ауданы 5790 мың гектар.
Торғай ауылдық округінде:
Ауыл шаруашылығы жануарларын жаю үшін ауылдық округ бойынша 125257,5 мың гектар қажет.
ІҚМ 13964,4 бас, ұсақ мал 4569,55 бас, жылқы 5701,5 бас - 125257,5 мың гектар қоғамдық жайылымдарда жайылады.
Ерейментау қаласында:

КРС – 2320 голов, МРС - 3611 голов, 683 голов лошадей выпасаются на общественных пастбищах площадью 8328,0 га. Жителям города Ерейментау дано разъяснение о том что имеется отгонные пастбища польщадью 8693,9 га
Установление сервитутов для прогона скота не требуется, так как скотопрогоны проходят в границах населенного пункта, не затрагивая территорию частную собственность.
По гурту №1,2,3 составлен меморандум о взамопонимании и сотрудничестве между государственными учреждениями "Аппарат акима города Ерейментау" и "Аппарат акима Тайбайского сельского округа" с целью осуществления совместных действий, направленных на удовлетворение нужд населения города Ерейментау в пастбищах угодьях для выпаса сельскохозяйственного животных личного подворья жителей города Ерейментау.
Таблица 5. Требуемые дополнительные пастбища
№ п/п
Требуемые дополнительные пастбища из земель запаса, тысяч гектаров
Дополнительно предоставляемые пастбища
пастбища, которые могут быть предоставлены в землепользование пастбище пользователям, тысяч гектаров
пастбища, подлежащие резервированию в целях удовлетворения нужд населения по выпасу сельскохозяйственных животных личного подворья, тысяч гектаров
1
2
3
4
село Майлан

Ірі қара мал – 2320 бас, ұсақ мал - 3611 бас, 683 бас жылқы 8328,0 га қоғамдық жайылымдарда жайылады, Ерейментау қаласының тұрғындарына 8693,9 га алқаптағы жайылымдар бар екендігі туралы түсініктеме берілді
Мал айдау үшін сервитуттарды белгілеу талап етілмейді, өйткені мал айдау елді мекеннің шекарасында жеке меншік аумағына әсер етпей өтеді.
№1,2,3 гурттары бойынша "Ерейментау қаласы әкімінің аппараты" және "Тайбай ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемелері арасында Ерейментау қаласы тұрғындарының жеке ауласының ауыл шаруашылығы жануарларын жаюға арналған жайылымдарда жайылымдарда халықтың мұқтаждықтарын қанағаттандыруға бағытталған бірлескен іс-қимылдарды жүзеге асыру мақсатында өзара түсіністік және ынтымақтастық туралы меморандум жасалды.
5-кесте. Қосымша қажет етілетін жайылымдар
Р/с №
Босалқы жерлерден қажет етілетін қосымша жайылымдар, мың гектар
Қосымша берілетін жайылымдар
жайылым пайдаланушыларға жер пайдалануға берілуі мүмкін жайылымдар, мың гектар
жеке ауладағы ауыл шаруашылығы жануарларын жаю бойынша халық мұқтажын қанағаттандыру мақсатында резервке қойылуға тиіс жайылымдар, мың гектар
1
2
3
4
Майлан ауылы

на 2026-2030 годы
Схема (карта) с обозначением пастбищ, предназначенных для нужд населения по выпасу сельскохозяйственных животных личного подворья, в том числе общественных пастбищ, на которой указываются границы и площади пастбищ, в том числе общественных пастбищ, предназначенных для нужд населения по выпасу сельскохозяйственных животных личного подворья в селе Майлан
Схема (карта) с обозначением пастбищ, предназначенных для нужд населения по выпасу сельскохозяйственных животных личного подворья, в том числе общественных пастбищ, на которой указываются границы и площади пастбищ, в том числе общественных пастбищ, предназначенных для нужд населения по выпасу сельскохозяйственных животных личного подворья в селе Бозтал
Схема (карта) с обозначением пастбищ, предназначенных для нужд населения по выпасу сельскохозяйственных животных личного подворья, в том числе общественных пастбищ, на которой указываются границы и площади пастбищ, в том числе общественных пастбищ, предназначенных для нужд населения по выпасу сельскохозяйственных животных личного подворья в селе Аксуат
Схема (карта) с обозначением пастбищ, предназначенных для нужд населения по выпасу сельскохозяйственных животных личного подворья, в том числе общественных пастбищ, на которой указываются границы и площади пастбищ, в том числе общественных пастбищ, предназначенных для нужд населения по выпасу сельскохозяйственных животных личного подворья в селе Селетинское
Схема (карта) с обозначением пастбищ, предназначенных для нужд населения по выпасу сельскохозяйственных животных личного подворья, в том числе общественных пастбищ, на которой указываются границы и площади пастбищ, в том числе общественных пастбищ, предназначенных для нужд населения по выпасу сельскохозяйственных животных личного подворья в селе Акмырза
Схема (карта) с обозначением пастбищ, предназначенных для нужд населения по выпасу сельскохозяйственных животных личного подворья, в том числе общественных пастбищ, на которой указываются границы и площади пастбищ, в том числе общественных пастбищ, предназначенных для нужд населения по выпасу сельскохозяйственных животных личного подворья в селе Жолбасшы
Схема (карта) с обозначением пастбищ, предназначенных для нужд населения по выпасу сельскохозяйственных животных личного подворья, в том числе общественных пастбищ, на которой указываются границы и площади пастбищ, в том числе общественных пастбищ, предназначенных для нужд населения по выпасу сельскохозяйственных животных личного подворья в селе Койтас
Схема (карта) с обозначением пастбищ, предназначенных для нужд населения по выпасу сельскохозяйственных животных личного подворья, в том числе общественных пастбищ, на которой указываются границы и площади пастбищ, в том числе общественных пастбищ, предназначенных для нужд населения по выпасу сельскохозяйственных животных личного подворья в селе Ажы
Схема (карта) с обозначением пастбищ, предназначенных для нужд населения по выпасу сельскохозяйственных животных личного подворья, в том числе общественных пастбищ, на которой указываются границы и площади пастбищ, в том числе общественных пастбищ, предназначенных для нужд населения по выпасу сельскохозяйственных животных личного подворья в селе Куншалган
Схема (карта) с обозначением пастбищ, предназначенных для нужд населения по выпасу сельскохозяйственных животных личного подворья, в том числе общественных пастбищ, на которой указываются границы и площади пастбищ, в том числе общественных пастбищ, предназначнных для нужд населения по выпасу сельскохозяйственных животных личного подворья в селе Каратал
Схема (карта) с обозначением пастбищ, предназначенных для нужд населения по выпасу сельскохозяйственных животных личного подворья, в том числе общественных пастбищ, на которой указываются границы и площади пастбищ, в том числе общественных пастбищ, предназначенных для нужд населения по выпасу сельскохозяйственных животных личного подворья в селе Шакей
Схема (карта) с обозначением пастбищ, предназначенных для нужд населения по выпасу сельскохозяйственных животных личного подворья, в том числе общественных пастбищ, на которой указываются границы и площади пастбищ, в том числе общественных пастбищ, предназначенных для нужд населения по выпасу сельскохозяйственных животных личного подворья в селе Олжабай батыра
Схема (карта) с обозначением пастбищ, предназначенных для нужд населения по выпасу сельскохозяйственных животных личного подворья, в том числе общественных пастбищ, на которой указываются границы и площади пастбищ, в том числе общественных пастбищ, предназначенных для нужд населения по выпасу сельскохозяйственных животных личного подворья в селе Ынтымак
Схема (карта) с обозначением пастбищ, предназначенных для нужд населения по выпасу сельскохозяйственных животных личного подворья, в том числе общественных пастбищ, на которой указываются границы и площади пастбищ, в том числе общественных пастбищ, предназначенных для нужд населения по выпасу сельскохозяйственных животных личного подворья в селе Алгабас
Схема (карта) с обозначением пастбищ, предназначенных для нужд населения по выпасу сельскохозяйственных животных личного подворья, в том числе общественных пастбищ, на которой указываются границы и площади пастбищ, в том числе общественных пастбищ, предназначенных для нужд населения по выпасу сельскохозяйственных животных личного подворья в отгонный участок Баймен
Схема (карта) с обозначением пастбищ, предназначенных для нужд населения по выпасу сельскохозяйственных животных личного подворья, в том числе общественных пастбищ, на которой указываются границы и площади пастбищ, в том числе общественных пастбищ, предназначенных для нужд населения по выпасу сельскохозяйственных животных личного подворья в селе Тайбай
Схема (карта) с обозначением пастбищ, предназначенных для нужд населения по выпасу сельскохозяйственных животных личного подворья, в том числе общественных пастбищ, на которой указываются границы и площади пастбищ, в том числе общественных пастбищ, предназначенных для нужд населения по выпасу сельскохозяйственных животных личного подворья в селе Елтай
Схема (карта) с обозначением пастбищ, предназначенных для нужд населения по выпасу сельскохозяйственных животных личного подворья, в том числе общественных пастбищ, на которой указываются границы и площади пастбищ, в том числе общественных пастбищ, предназначенных для нужд населения по выпасу сельскохозяйственных животных личного подворья в селе Жарык
Схема (карта) с обозначением пастбищ, предназначенных для нужд населения по выпасу сельскохозяйственных животных личного подворья, в том числе общественных пастбищ, на которой указываются границы и площади пастбищ, в том числе общественных пастбищ, предназначенных для нужд населения по выпасу сельскохозяйственных животных личного подворья в селе Малтабар
Схема (карта) с обозначением пастбищ, предназначенных для нужд населения по выпасу сельскохозяйственных животных личного подворья, в том числе общественных пастбищ, на которой указываются границы и площади пастбищ, в том числе общественных пастбищ, предназначенных для нужд населения по выпасу сельскохозяйственных животных личного подворья в селе Уленты
Схема (карта) с обозначением пастбищ, предназначенных для нужд населения по выпасу сельскохозяйственных животных личного подворья, в том числе общественных пастбищ, на которой указываются границы и площади пастбищ, в том числе общественных пастбищ, предназначенных для нужд населения по выпасу сельскохозяйственных животных личного подворья на станции Уленты
Схема (карта) с обозначением пастбищ, предназначенных для нужд населения по выпасу сельскохозяйственных животных личного подворья, в том числе общественных пастбищ, на которой указываются границы и площади пастбищ, в том числе общественных пастбищ, предназначенных для нужд населения по выпасу сельскохозяйственных животных личного подворья на станции Коржынколь
Схема (карта) с обозначением пастбищ, предназначенных для нужд населения по выпасу сельскохозяйственных животных личного подворья, в том числе общественных пастбищ, на которой указываются границы и площади пастбищ, в том числе общественных пастбищ, предназначенных для нужд населения по выпасу сельскохозяйственных животных личного подворья в селе Еркиншилик
Схема (карта) с обозначением пастбищ, предназначенных для нужд населения по выпасу сельскохозяйственных животных личного подворья, в том числе общественных пастбищ, на которой указываются границы и площади пастбищ, в том числе общественных пастбищ, предназначенных для нужд населения по выпасу сельскохозяйственных животных личного подворья в селе Енбек
Схема (карта) с обозначением пастбищ, предназначенных для нужд населения по выпасу сельскохозяйственных животных личного подворья, в том числе общественных пастбищ, на которой указываются границы и площади пастбищ, в том числе общественных пастбищ, предназначенных для нужд населения по выпасу сельскохозяйственных животных личного подворья в селе Бестогай
Схема (карта) с обозначением пастбищ, предназначенных для нужд населения по выпасу сельскохозяйственных животных личного подворья, в том числе общественных пастбищ, на которой указываются границы и площади пастбищ, в том числе общественных пастбищ, предназначенных для нужд населения по выпасу сельскохозяйственных животных личного подворья в селе Байсары
Схема (карта) с обозначением пастбищ, предназначенных для нужд населения по выпасу сельскохозяйственных животных личного подворья, в том числе общественных пастбищ, на которой указываются границы и площади пастбищ, в том числе общественных пастбищ, предназначенных для нужд населения по выпасу сельскохозяйственных животных личного подворья в селе Кызылту
Схема (карта) с обозначением пастбищ, предназначенных для нужд населения по выпасу сельскохозяйственных животных личного подворья, в том числе общественных пастбищ, на которой указываются границы и площади пастбищ, в том числе общественных пастбищ, предназначенных для нужд населения по выпасу сельскохозяйственных животных личного подворья в селе Тургай
Схема (карта) с обозначением пастбищ, предназначенных для нужд населения по выпасу сельскохозяйственных животных личного подворья, в том числе общественных пастбищ, на которой указываются границы и площади пастбищ, в том числе общественных пастбищ, предназначенных для нужд населения по выпасу сельскохозяйственных животных личного подворья в селе Нижний Тургай
Схема (карта) с обозначением пастбищ, предназначенных для нужд населения по выпасу сельскохозяйственных животных личного подворья, в том числе общественных пастбищ, на которой указываются границы и площади пастбищ, в том числе общественных пастбищ, предназначенных для нужд населения по выпасу сельскохозяйственных животных личного подворья в селе Карагайлы
Схема (карта) с обозначением пастбищ, предназначенных для нужд населения по выпасу сельскохозяйственных животных личного подворья, в том числе общественных пастбищ, на которой указываются границы и площади пастбищ, в том числе общественных пастбищ, предназначенных для нужд населения по выпасу сельскохозяйственных животных личного подворья в селе Балыкты
Схема (карта) с обозначением пастбищ, предназначенных для нужд населения по выпасу сельскохозяйственных животных личного подворья, в том числе общественных пастбищ, на которой указываются границы и площади пастбищ, в том числе общественных пастбищ, предназначенных для нужд населения по выпасу сельскохозяйственных животных личного подворья в селе Жана жол
Схема (карта) с обозначением пастбищ, предназначенных для нужд населения по выпасу сельскохозяйственных животных личного подворья, в том числе общественных пастбищ, на которой указываются границы и площади пастбищ, в том числе общественных пастбищ, предназначенных для нужд населения по выпасу сельскохозяйственных животных личного подворья в городе Ерейментау
Таблица 1. Данные о численности поголовья сельскохозяйственных животных, с указанием их владельцев
п/п
Код поселка, села, сельского округа по классификатору административно-территориальных объектов
Наименование поселка, села, сельского округа
Численность поголовья, голов
Крупного рогатого скота
Мелкого рогатого скота
Лошадей
Верблюдов
1
2
3
7
8
9
10
1.

2026-2030 жылдарға арналған
жоспарына 2 қосымша
Майлан ауылындағы жеке ауладағы ауыл шаруашылығы жануарларын жаю бойынша халықтың мұқтаждығына арналған жайылымдар, оның ішінде қоғамдық жайылымдар белгіленген схема (карта), онда жеке ауладағы ауыл шаруашылығы жануарларын жаю бойынша халықтың мұқтаждығына арналған жайылымдардың, оның ішінде қоғамдық жайылымдардың шекаралары мен алаңдары
Бозтал ауылындағы жеке ауладағы ауыл шаруашылығы жануарларын жаю бойынша халықтың мұқтаждығына арналған жайылымдар, оның ішінде қоғамдық жайылымдар белгіленген схема (карта), онда жеке ауладағы ауыл шаруашылығы жануарларын жаю бойынша халықтың мұқтаждығына арналған жайылымдардың, оның ішінде қоғамдық жайылымдардың шекаралары мен алаңдары
Ақсуат ауылындағы жеке ауладағы ауыл шаруашылығы жануарларын жаю бойынша халықтың мұқтаждығына арналған жайылымдар, оның ішінде қоғамдық жайылымдар белгіленген схема (карта), онда жеке ауладағы ауыл шаруашылығы жануарларын жаю бойынша халықтың мұқтаждығына арналған жайылымдардың, оның ішінде қоғамдық жайылымдардың шекаралары мен алаңдары
Сілеті ауылындағы жеке ауладағы ауыл шаруашылығы жануарларын жаю бойынша халықтың мұқтаждығына арналған жайылымдар, оның ішінде қоғамдық жайылымдар белгіленген схема (карта), онда жеке ауладағы ауыл шаруашылығы жануарларын жаю бойынша халықтың мұқтаждығына арналған жайылымдардың, оның ішінде қоғамдық жайылымдардың шекаралары мен алаңдары
Ақмырза ауылындағы жеке ауладағы ауыл шаруашылығы жануарларын жаю бойынша халықтың мұқтаждығына арналған жайылымдар, оның ішінде қоғамдық жайылымдар белгіленген схема (карта), онда жеке ауладағы ауыл шаруашылығы жануарларын жаю бойынша халықтың мұқтаждығына арналған жайылымдардың, оның ішінде қоғамдық жайылымдардың шекаралары мен алаңдары
Жолбасшы ауылындағы жеке ауладағы ауыл шаруашылығы жануарларын жаю бойынша халықтың мұқтаждығына арналған жайылымдар, оның ішінде қоғамдық жайылымдар белгіленген схема (карта), онда жеке ауладағы ауыл шаруашылығы жануарларын жаю бойынша халықтың мұқтаждығына арналған жайылымдардың, оның ішінде қоғамдық жайылымдардың шекаралары мен алаңдары
Қойтас ауылындағы жеке ауладағы ауыл шаруашылығы жануарларын жаю бойынша халықтың мұқтаждығына арналған жайылымдар, оның ішінде қоғамдық жайылымдар белгіленген схема (карта), онда жеке ауладағы ауыл шаруашылығы жануарларын жаю бойынша халықтың мұқтаждығына арналған жайылымдардың, оның ішінде қоғамдық жайылымдардың шекаралары мен алаңдары
Ажы ауылындағы жеке ауладағы ауыл шаруашылығы жануарларын жаю бойынша халықтың мұқтаждығына арналған жайылымдар, оның ішінде қоғамдық жайылымдар белгіленген схема (карта), онда жеке ауладағы ауыл шаруашылығы жануарларын жаю бойынша халықтың мұқтаждығына арналған жайылымдардың, оның ішінде қоғамдық жайылымдардың шекаралары мен алаңдары
Күншалған ауылындағы жеке ауладағы ауыл шаруашылығы жануарларын жаю бойынша халықтың мұқтаждығына арналған жайылымдар, оның ішінде қоғамдық жайылымдар белгіленген схема (карта), онда жеке ауладағы ауыл шаруашылығы жануарларын жаю бойынша халықтың мұқтаждығына арналған жайылымдардың, оның ішінде қоғамдық жайылымдардың шекаралары мен алаңдары
Қаратал ауылындағы жеке ауладағы ауыл шаруашылығы жануарларын жаю бойынша халықтың мұқтаждығына арналған жайылымдар, оның ішінде қоғамдық жайылымдар белгіленген схема (карта), онда жеке ауладағы ауыл шаруашылығы жануарларын жаю бойынша халықтың мұқтаждығына арналған жайылымдардың, оның ішінде қоғамдық жайылымдардың шекаралары мен алаңдары
Шакей ауылындағы жеке ауладағы ауыл шаруашылығы жануарларын жаю бойынша халықтың мұқтаждығына арналған жайылымдар, оның ішінде қоғамдық жайылымдар белгіленген схема (карта), онда жеке ауладағы ауыл шаруашылығы жануарларын жаю бойынша халықтың мұқтаждығына арналған жайылымдардың, оның ішінде қоғамдық жайылымдардың шекаралары мен алаңдары
Олжабай батыр ауылындағы жеке ауладағы ауыл шаруашылығы жануарларын жаю бойынша халықтың мұқтаждығына арналған жайылымдар, оның ішінде қоғамдық жайылымдар белгіленген схема (карта), онда жеке ауладағы ауыл шаруашылығы жануарларын жаю бойынша халықтың мұқтаждығына арналған жайылымдардың, оның ішінде қоғамдық жайылымдардың шекаралары мен алаңдары
Ынтымақ ауылындағы жеке ауладағы ауыл шаруашылығы жануарларын жаю бойынша халықтың мұқтаждығына арналған жайылымдар, оның ішінде қоғамдық жайылымдар белгіленген схема (карта), онда жеке ауладағы ауыл шаруашылығы жануарларын жаю бойынша халықтың мұқтаждығына арналған жайылымдардың, оның ішінде қоғамдық жайылымдардың шекаралары мен алаңдары
Алғабас ауылындағы жеке ауладағы ауыл шаруашылығы жануарларын жаю бойынша халықтың мұқтаждығына арналған жайылымдар, оның ішінде қоғамдық жайылымдар белгіленген схема (карта), онда жеке ауладағы ауыл шаруашылығы жануарларын жаю бойынша халықтың мұқтаждығына арналған жайылымдардың, оның ішінде қоғамдық жайылымдардың шекаралары мен алаңдары
Баймен отгон учаскесіндегі жеке ауладағы ауыл шаруашылығы жануарларын жаю бойынша халықтың мұқтаждығына арналған жайылымдар, оның ішінде қоғамдық жайылымдар белгіленген схема (карта), онда жеке ауладағы ауыл шаруашылығы жануарларын жаю бойынша халықтың мұқтаждығына арналған жайылымдардың, оның ішінде қоғамдық жайылымдардың шекаралары мен алаңдары
Тайбай ауылындағы жеке ауладағы ауыл шаруашылығы жануарларын жаю бойынша халықтың мұқтаждығына арналған жайылымдар, оның ішінде қоғамдық жайылымдар белгіленген схема (карта), онда жеке ауладағы ауыл шаруашылығы жануарларын жаю бойынша халықтың мұқтаждығына арналған жайылымдардың, оның ішінде қоғамдық жайылымдардың шекаралары мен алаңдары
Елтай ауылындағы жеке ауладағы ауыл шаруашылығы жануарларын жаю бойынша халықтың мұқтаждығына арналған жайылымдар, оның ішінде қоғамдық жайылымдар белгіленген схема (карта), онда жеке ауладағы ауыл шаруашылығы жануарларын жаю бойынша халықтың мұқтаждығына арналған жайылымдардың, оның ішінде қоғамдық жайылымдардың шекаралары мен алаңдары
Жарық ауылындағы жеке ауладағы ауыл шаруашылығы жануарларын жаю бойынша халықтың мұқтаждығына арналған жайылымдар, оның ішінде қоғамдық жайылымдар белгіленген схема (карта), онда жеке ауладағы ауыл шаруашылығы жануарларын жаю бойынша халықтың мұқтаждығына арналған жайылымдардың, оның ішінде қоғамдық жайылымдардың шекаралары мен алаңдары
Малтабар ауылындағы жеке ауладағы ауыл шаруашылығы жануарларын жаю бойынша халықтың мұқтаждығына арналған жайылымдар, оның ішінде қоғамдық жайылымдар белгіленген схема (карта), онда жеке ауладағы ауыл шаруашылығы жануарларын жаю бойынша халықтың мұқтаждығына арналған жайылымдардың, оның ішінде қоғамдық жайылымдардың шекаралары мен алаңдары
Өлеңті ауылындағы жеке ауладағы ауыл шаруашылығы жануарларын жаю бойынша халықтың мұқтаждығына арналған жайылымдар, оның ішінде қоғамдық жайылымдар белгіленген схема (карта), онда жеке ауладағы ауыл шаруашылығы жануарларын жаю бойынша халықтың мұқтаждығына арналған жайылымдардың, оның ішінде қоғамдық жайылымдардың шекаралары мен алаңдары
Өлеңті станциясындағы жеке ауладағы ауыл шаруашылығы жануарларын жаю бойынша халықтың мұқтаждығына арналған жайылымдар, оның ішінде қоғамдық жайылымдар белгіленген схема (карта), онда жеке ауладағы ауыл шаруашылығы жануарларын жаю бойынша халықтың мұқтаждығына арналған жайылымдардың, оның ішінде қоғамдық жайылымдардың шекаралары мен алаңдары
Қоржынкөл станциясындағы жеке ауладағы ауыл шаруашылығы жануарларын жаю бойынша халықтың мұқтаждығына арналған жайылымдар, оның ішінде қоғамдық жайылымдар белгіленген схема (карта), онда жеке ауладағы ауыл шаруашылығы жануарларын жаю бойынша халықтың мұқтаждығына арналған жайылымдардың, оның ішінде қоғамдық жайылымдардың шекаралары мен алаңдары
Еркіншілік ауылындағы жеке ауладағы ауыл шаруашылығы жануарларын жаю бойынша халықтың мұқтаждығына арналған жайылымдар, оның ішінде қоғамдық жайылымдар белгіленген схема (карта), онда жеке ауладағы ауыл шаруашылығы жануарларын жаю бойынша халықтың мұқтаждығына арналған жайылымдардың, оның ішінде қоғамдық жайылымдардың шекаралары мен алаңдары
Еңбек ауылындағы жеке ауладағы ауыл шаруашылығы жануарларын жаю бойынша халықтың мұқтаждығына арналған жайылымдар, оның ішінде қоғамдық жайылымдар белгіленген схема (карта), онда жеке ауладағы ауыл шаруашылығы жануарларын жаю бойынша халықтың мұқтаждығына арналған жайылымдардың, оның ішінде қоғамдық жайылымдардың шекаралары мен алаңдары
Бестоғай ауылындағы жеке ауладағы ауыл шаруашылығы жануарларын жаю бойынша халықтың мұқтаждығына арналған жайылымдар, оның ішінде қоғамдық жайылымдар белгіленген схема (карта), онда жеке ауладағы ауыл шаруашылығы жануарларын жаю бойынша халықтың мұқтаждығына арналған жайылымдардың, оның ішінде қоғамдық жайылымдардың шекаралары мен алаңдары
Байсары ауылындағы жеке ауладағы ауыл шаруашылығы жануарларын жаю бойынша халықтың мұқтаждығына арналған жайылымдар, оның ішінде қоғамдық жайылымдар белгіленген схема (карта), онда жеке ауладағы ауыл шаруашылығы жануарларын жаю бойынша халықтың мұқтаждығына арналған жайылымдардың, оның ішінде қоғамдық жайылымдардың шекаралары мен алаңдары
Қызылту ауылындағы жеке ауладағы ауыл шаруашылығы жануарларын жаю бойынша халықтың мұқтаждығына арналған жайылымдар, оның ішінде қоғамдық жайылымдар белгіленген схема (карта), онда жеке ауладағы ауыл шаруашылығы жануарларын жаю бойынша халықтың мұқтаждығына арналған жайылымдардың, оның ішінде қоғамдық жайылымдардың шекаралары мен алаңдары
Торғай ауылындағы жеке ауладағы ауыл шаруашылығы жануарларын жаю бойынша халықтың мұқтаждығына арналған жайылымдар, оның ішінде қоғамдық жайылымдар белгіленген схема (карта), онда жеке ауладағы ауыл шаруашылығы жануарларын жаю бойынша халықтың мұқтаждығына арналған жайылымдардың, оның ішінде қоғамдық жайылымдардың шекаралары мен алаңдары
Төменгі Торғай ауылындағы жеке ауладағы ауыл шаруашылығы жануарларын жаю бойынша халықтың мұқтаждығына арналған жайылымдар, оның ішінде қоғамдық жайылымдар белгіленген схема (карта), онда жеке ауладағы ауыл шаруашылығы жануарларын жаю бойынша халықтың мұқтаждығына арналған жайылымдардың, оның ішінде қоғамдық жайылымдардың шекаралары мен алаңдары
Карағайлы ауылындағы жеке ауладағы ауыл шаруашылығы жануарларын жаю бойынша халықтың мұқтаждығына арналған жайылымдар, оның ішінде қоғамдық жайылымдар белгіленген схема (карта), онда жеке ауладағы ауыл шаруашылығы жануарларын жаю бойынша халықтың мұқтаждығына арналған жайылымдардың, оның ішінде қоғамдық жайылымдардың шекаралары мен алаңдары
Балықты ауылындағы жеке ауладағы ауыл шаруашылығы жануарларын жаю бойынша халықтың мұқтаждығына арналған жайылымдар, оның ішінде қоғамдық жайылымдар белгіленген схема (карта), онда жеке ауладағы ауыл шаруашылығы жануарларын жаю бойынша халықтың мұқтаждығына арналған жайылымдардың, оның ішінде қоғамдық жайылымдардың шекаралары мен алаңдары
Жана жол ауылындағы жеке ауладағы ауыл шаруашылығы жануарларын жаю бойынша халықтың мұқтаждығына арналған жайылымдар, оның ішінде қоғамдық жайылымдар белгіленген схема (карта), онда жеке ауладағы ауыл шаруашылығы жануарларын жаю бойынша халықтың мұқтаждығына арналған жайылымдардың, оның ішінде қоғамдық жайылымдардың шекаралары мен алаңдары
Ерейментау қаласындағы жеке ауладағы ауыл шаруашылығы жануарларын жаю бойынша халықтың мұқтаждығына арналған жайылымдар, оның ішінде қоғамдық жайылымдар белгіленген схема (карта), онда жеке ауладағы ауыл шаруашылығы жануарларын жаю бойынша халықтың мұқтаждығына арналған жайылымдардың, оның ішінде қоғамдық жайылымдардың шекаралары мен алаңдары
1-кесте. Ауыл шаруашылығы жануарларының иелерін көрсете отырып, олардың саны туралы деректер
Р/с №
Әкімшілік-аумақтық объектілердің жіктеуіші бойынша кенттің, ауылдың, ауылдық округтің коды
Кенттің, ауылдың, ауылдық округтің атауы
Мал басының саны, бас
Ірі қара мал
Ұсақ мал
Жылқылар
Түйелер
1
2
3
7
8
9
10
1.

3611
0
683
0
0
0
Примечание: расшифровка аббревиатур:
ВЛС – весенне-летний сезон;
ЛОС – летне-осенний сезон;
ЛС – летний сезон;
ОЗ – отдыхающий загон.
Условные обозначения:
- внутренние границы
- внешние границы
1/1426 га - номер/площадь гурта, отары, табуна
- загоны пастбищеоборота
- скотомогильник
Приложение 3
к Плану по управлению пастбищами
и их использованию по Ерейментаускому району
на 2026-2030 годы
Схема (карта) с обозначением рекомендуемых схем пастбищеоборотов, на которой указываются схемы пастбищеоборотов, рекомендуемые на основании геоботанического обследования пастбищ села Майлан
Схема (карта) с обозначением рекомендуемых схем пастбищеоборотов, на которой указываются схемы пастбищеоборотов, рекомендуемые на основании геоботанического обследования пастбищ в селе Бозтал
Схема (карта) с обозначением рекомендуемых схем пастбищеоборотов, на которой указываются схемы пастбищеоборотов, рекомендуемые на основании геоботанического обследования пастбищ в селе Аксуат
Схема (карта) с обозначением рекомендуемых схем пастбищеоборотов, на которой указываются схемы пастбищеоборотов, рекомендуемые на основании геоботанического обследования пастбищ в селе Селетинское
Схема (карта) с обозначением рекомендуемых схем пастбищеоборотов, на которой указываются схемы пастбищеоборотов, рекомендуемые на основании геоботанического обследования пастбищ села Акмырза
Схема (карта) с обозначением рекомендуемых схем пастбищеоборотов, на которой указываются схемы пастбищеоборотов, рекомендуемые на основании геоботанического обследования пастбищ села Жолбасшы
Схема (карта) с обозначением рекомендуемых схем пастбищеоборотов, на которой указываются схемы пастбищеоборотов, рекомендуемые на основании геоботанического обследования пастбищ села Койтас
Схема (карта) с обозначением рекомендуемых схем пастбищеоборотов, на которой указываются схемы пастбищеоборотов, рекомендуемые на основании геоботанического обследования пастбищ села Ажы
Схема (карта) с обозначением рекомендуемых схем пастбищеоборотов, на которой указываются схемы пастбищеоборотов, рекомендуемые на основании геоботанического обследования пастбищ села Куншалган
Схема (карта) с обозначением рекомендуемых схем пастбищеоборотов, на которой указываются схемы пастбищеоборотов, рекомендуемые на основании геоботанического обследования пастбищ села Каратал
Схема (карта) с обозначением рекомендуемых схем пастбищеоборотов, на которой указываются схемы пастбищеоборотов, рекомендуемые на основании геоботанического обследования пастбищ села Шакей
Схема (карта) с обозначением рекомендуемых схем пастбищеоборотов, на которой указываются схемы пастбищеоборотов, рекомендуемые на основании геоботанического обследования пастбищ села Олжабай батыра
Схема (карта) с обозначением рекомендуемых схем пастбищеоборотов, на которой указываются схемы пастбищеоборотов, рекомендуемые на основании геоботанического обследования пастбищ села Ынтымак
Схема (карта) с обозначением рекомендуемых схем пастбищеоборотов, на которой указываются схемы пастбищеоборотов, рекомендуемые на основании геоботанического обследования пастбищ села Алгабас
Схема (карта) с обозначением рекомендуемых схем пастбищеоборотов, на которой указываются схемы пастбищеоборотов, рекомендуемые на основании геоботанического обследования пастбищ отгонный участок Баймен
Схема (карта) с обозначением рекомендуемых схем пастбищеоборотов, на которой указываются схемы пастбищеоборотов, рекомендуемые на основании геоботанического обследования пастбищ села Тайбай
Схема (карта) с обозначением рекомендуемых схем пастбищеоборотов, на которой указываются схемы пастбищеоборотов, рекомендуемые на основании геоботанического обследования пастбищ села Елтай
Схема (карта) с обозначением рекомендуемых схем пастбищеоборотов, на которой указываются схемы пастбищеоборотов, рекомендуемые на основании геоботанического обследования пастбищ села Жарык
Схема (карта) с обозначением рекомендуемых схем пастбищеоборотов, на которой указываются схемы пастбищеоборотов, рекомендуемые на основании геоботанического обследования пастбищ села Малтабар
Схема (карта) с обозначением рекомендуемых схем пастбищеоборотов, на которой указываются схемы пастбищеоборотов, рекомендуемые на основании геоботанического обследования пастбищ села Уленты
Схема (карта) с обозначением рекомендуемых схем пастбищеоборотов, на которой указываются схемы пастбищеоборотов, рекомендуемые на основании геоботанического обследования пастбищ на станции Уленты
Схема (карта) с обозначением рекомендуемых схем пастбищеоборотов, на которой указываются схемы пастбищеоборотов, рекомендуемые на основании геоботанического обследования пастбищ на станции Коржынколь
Схема (карта) с обозначением рекомендуемых схем пастбищеоборотов, на которой указываются схемы пастбищеоборотов, рекомендуемые на основании геоботанического обследования пастбищ села Еркиншилик
Схема (карта) с обозначением рекомендуемых схем пастбищеоборотов, на которой указываются схемы пастбищеоборотов, рекомендуемые на основании геоботанического обследования пастбищ села Енбек
Схема (карта) с обозначением рекомендуемых схем пастбищеоборотов, на которой указываются схемы пастбищеоборотов, рекомендуемые на основании геоботанического обследования пастбищ села Бестогай
Схема (карта) с обозначением рекомендуемых схем пастбищеоборотов, на которой указываются схемы пастбищеоборотов, рекомендуемые на основании геоботанического обследования пастбищ села Байсары
Схема (карта) с обозначением рекомендуемых схем пастбищеоборотов, на которой указываются схемы пастбищеоборотов, рекомендуемые на основании геоботанического обследования пастбищ села Кызылту
Схема (карта) с обозначением рекомендуемых схем пастбищеоборотов, на которой указываются схемы пастбищеоборотов, рекомендуемые на основании геоботанического обследования пастбищ села Тургай
Схема (карта) с обозначением рекомендуемых схем пастбищеоборотов, на которой указываются схемы пастбищеоборотов, рекомендуемые на основании геоботанического обследования пастбищ села Нижний Тургай
Схема (карта) с обозначением рекомендуемых схем пастбищеоборотов, на которой указываются схемы пастбищеоборотов, рекомендуемые на основании геоботанического обследования пастбищ села Карагайлы
Схема (карта) с обозначением рекомендуемых схем пастбищеоборотов, на которой указываются схемы пастбищеоборотов, рекомендуемые на основании геоботанического обследования пастбищ села Балыкты
Схема (карта) с обозначением рекомендуемых схем пастбищеоборотов, на которой указываются схемы пастбищеоборотов, рекомендуемые на основании геоботанического обследования пастбищ села Жана жол
Схема (карта) с обозначением рекомендуемых схем пастбищеоборотов, на которой указываются схемы пастбищеоборотов, рекомендуемые на основании геоботанического обследования пастбищ города Ерейментау
Сведения геоботанического обследования пастбищ
Дата, шифры по легенде и по Классификации природных кормовых угодий
Номера контуров и описаний ( скобках)
Название типов (разностей, модификаций) природных кормовых угодий с приуроченностью их к рельефу, почвам. Названиепрочихугодий и земель
Видугодья
Процентучастия в контуре
Площадь, тысячгектаров
Современноеиспользование
Валовая урожайность, центнеров на гектар (год обследования)
Урожайность поедаемых растений на средний год: центнеров на гектар сухой массы, центнеров на гектар кормовых единиц, килограмм на гектар переваримого протеина
пастбищныхкормовпосезонам
сенокос
косимыепастбища
весна
лето
осень
зима
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
Класс М-2 Мелкосопочно-низкогор ные степные и сухостеп ные паст бища на черноземах и каштано вых почвах
1
Ковыльно-разнотравный-полынный
Естественные

3611
683
0
0
Ескерту: аббревиатуралардың толық жазылуы:
ШҚ – шаруа қожалығы;
ЖШС – Жауапкершілігі Шектеулі Серіктестік;
ЖК – жеке кәсіпкер;
ЖТ – жеке тұлға
ІҚМ – Ірі Қара Мал;
ҰҚМ – Ұсақ қара мал;
а. – ауыл
га – гектар;
бас – бас
анал. – аналық
Шартты белгілер:
- ішкі шекаралар
- сыртқы шекаралар
1/1150 га - гурт, отар, табын нөмірі/алаңы
- жайылым алаңдары
- мал қорымдары
Ерейментау ауданы бойынша
жайылымдарды басқару және
оларды пайдалану жөніндегі
2026-2030 жылдарға арналған
Жоспарына 3 қосымша
Майлан ауылындағы ұсынылатын жайылым айналымдарының схемалары көрсетілген схема (карта), онда жайылымдарды геоботаникалық зерттеп-қарау негізінде ұсынылатын жайылым айналымдарының схемалары
Бозтал ауылындағы ұсынылатын жайылым айналымдарының схемалары көрсетілген схема (карта), онда жайылымдарды геоботаникалық зерттеп-қарау негізінде ұсынылатын жайылым айналымдарының схемалары
Ақсуат ауылындағы ұсынылатын жайылым айналымдарының схемалары көрсетілген схема (карта), онда жайылымдарды геоботаникалық зерттеп-қарау негізінде ұсынылатын жайылым айналымдарының схемалары
Сілеті ауылындағы ұсынылатын жайылым айналымдарының схемалары көрсетілген схема (карта), онда жайылымдарды геоботаникалық зерттеп-қарау негізінде ұсынылатын жайылым айналымдарының схемалары
Ақмырза ауылындағы ұсынылатын жайылым айналымдарының схемалары көрсетілген схема (карта), онда жайылымдарды геоботаникалық зерттеп-қарау негізінде ұсынылатын жайылым айналымдарының схемалары
Жолбасшы ауылындағы ұсынылатын жайылым айналымдарының схемалары көрсетілген схема (карта), онда жайылымдарды геоботаникалық зерттеп-қарау негізінде ұсынылатын жайылым айналымдарының схемалары
Қойтас ауылындағы ұсынылатын жайылым айналымдарының схемалары көрсетілген схема (карта), онда жайылымдарды геоботаникалық зерттеп-қарау негізінде ұсынылатын жайылым айналымдарының схемалары
Ажы ауылындағы ұсынылатын жайылым айналымдарының схемалары көрсетілген схема (карта), онда жайылымдарды геоботаникалық зерттеп-қарау негізінде ұсынылатын жайылым айналымдарының схемалары
Күншалған ауылындағы ұсынылатын жайылым айналымдарының схемалары көрсетілген схема (карта), онда жайылымдарды геоботаникалық зерттеп-қарау негізінде ұсынылатын жайылым айналымдарының схемалары
Қаратал ауылындағы ұсынылатын жайылым айналымдарының схемалары көрсетілген схема (карта), онда жайылымдарды геоботаникалық зерттеп-қарау негізінде ұсынылатын жайылым айналымдарының схемалары
Шакей ауылындағы ұсынылатын жайылым айналымдарының схемалары көрсетілген схема (карта), онда жайылымдарды геоботаникалық зерттеп-қарау негізінде ұсынылатын жайылым айналымдарының схемалары
Олжабай батыр ауылындағы ұсынылатын жайылым айналымдарының схемалары көрсетілген схема (карта), онда жайылымдарды геоботаникалық зерттеп-қарау негізінде ұсынылатын жайылым айналымдарының схемалары
Ынтымақ ауылындағы ұсынылатын жайылым айналымдарының схемалары көрсетілген схема (карта), онда жайылымдарды геоботаникалық зерттеп-қарау негізінде ұсынылатын жайылым айналымдарының схемалары
Алғабас ауылындағы ұсынылатын жайылым айналымдарының схемалары көрсетілген схема (карта), онда жайылымдарды геоботаникалық зерттеп-қарау негізінде ұсынылатын жайылым айналымдарының схемалары
Баймен отгон учаскесіндегі ұсынылатын жайылым айналымдарының схемалары көрсетілген схема (карта), онда жайылымдарды геоботаникалық зерттеп-қарау негізінде ұсынылатын жайылым айналымдарының схемалары
Тайбай ауылындағы ұсынылатын жайылым айналымдаының схемалары көрсетілген схема (карта), онда жайылымдарды геоботаникалық зерттеп-қарау негізінде ұсынылатын жайылым айналымдарының схемалары
Елтай ауылындағы ұсынылатын жайылым айналымдарының схемалары көрсетілген схема (карта), онда жайылымдарды геоботаникалық зерттеп-қарау негізінде ұсынылатын жайылым айналымдарының схемалары
Жарық ауылындағы ұсынылатын жайылым айналымдарының схемалары көрсетілген схема (карта), онда жайылымдарды геоботаникалық зерттеп-қарау негізінде ұсынылатын жайылым айналымдарының схемалары
Малтабар ауылындағы ұсынылатын жайылым айналымдарының схемалары көрсетілген схема (карта), онда жайылымдарды геоботаникалық зерттеп-қарау негізінде ұсынылатын жайылым айналымдарының схемалары
Өлеңті ауылындағы ұсынылатын жайылым айналымдарының схемалары көрсетілген схема (карта), онда жайылымдарды геоботаникалық зерттеп-қарау негізінде ұсынылатын жайылым айналымдарының схемалары
Өлеңті станциясындағы ұсынылатын жайылым айналымдарының схемалары көрсетілген схема (карта), онда жайылымдарды геоботаникалық зерттеп-қарау негізінде ұсынылатын жайылым айналымдарының схемалары
Қоржынкөл станциясындағы ұсынылатын жайылым айналымдарының схемалары көрсетілген схема (карта), онда жайылымдарды геоботаникалық зерттеп-қарау негізінде ұсынылатын жайылым айналымдарының схемалары
Еркіншілік ауылындағы ұсынылатын жайылым айналымдарының схемалары көрсетілген схема (карта), онда жайылымдарды геоботаникалық зерттеп-қарау негізінде ұсынылатын жайылым айналымдарының схемалары
Еңбек ауылындағы ұсынылатын жайылым айналымдарының схемалары көрсетілген схема (карта), онда жайылымдарды геоботаникалық зерттеп-қарау негізінде ұсынылатын жайылым айналымдарының схемалары
Бестоғай ауылындағы ұсынылатын жайылым айналымдарының схемалары көрсетілген схема (карта), онда жайылымдарды геоботаникалық зерттеп-қарау негізінде ұсынылатын жайылым айналымдарының схемалары
Байсары ауылындағы ұсынылатын жайылым айналымдарының схемалары көрсетілген схема (карта), онда жайылымдарды геоботаникалық зерттеп-қарау негізінде ұсынылатын жайылым айналымдарының схемалары
Қызылту ауылындағы ұсынылатын жайылым айналымдарының схемалары көрсетілген схема (карта), онда жайылымдарды геоботаникалық зерттеп-қарау негізінде ұсынылатын жайылым айналымдарының схемалары
Торғай ауылындағы ұсынылатын жайылым айналымдарының схемалары көрсетілген схема (карта), онда жайылымдарды геоботаникалық зерттеп-қарау негізінде ұсынылатын жайылым айналымдарының схемалары
Төменгі Торғай ауылындағы ұсынылатын жайылым айналымдарының схемалары көрсетілген схема (карта), онда жайылымдарды геоботаникалық зерттеп-қарау негізінде ұсынылатын жайылым айналымдарының схемалары
Карағайлы ауылындағы ұсынылатын жайылым айналымдарының схемалары көрсетілген схема (карта), онда жайылымдарды геоботаникалық зерттеп-қарау негізінде ұсынылатын жайылым айналымдарының схемалары
Балықты ауылындағы ұсынылатын жайылым айналымдарының схемалары көрсетілген схема (карта), онда жайылымдарды геоботаникалық зерттеп-қарау негізінде ұсынылатын жайылым айналымдарының схемалары
Жана жол ауылындағы ұсынылатын жайылым айналымдарының схемалары көрсетілген схема (карта), онда жайылымдарды геоботаникалық зерттеп-қарау негізінде ұсынылатын жайылым айналымдарының схемалары
Ерейментау қаласындағы ұсынылатын жайылым айналымдарының схемалары көрсетілген схема (карта), онда жайылымдарды геоботаникалық зерттеп-қарау негізінде ұсынылатын жайылым айналымдарының схемалары
Жайылымдарды геоботаникалық зерттеп-қарау мәліметтері
Табиғи азықтық алқаптардың
жіктемесі бойынша және түсініксөз бойынша шифрлар, күні
Контурлар мен сипаттамалар нөмірі (жақша ішінде)
Табиғи азықтық алқаптар типтерінің (айырмаларының, түрлендірулерінің) жер бедеріне топыраққа байланыстырылған атауы. Басқа жерлер мен алқаптардың атауы
Алқап түрі
Контурдағы пайыздық қатынас
Алаңы, мың гектар
Заманауи пайдаланылуы
Жалпы түсімділік, гектарына центнерден (зерттеп-қарау жылы)
Орташа жыл ішінде желінетін өсімдіктердің түсімділігі:
құрғақ массаның гектарына центнерден, азық бірлігінің гектарына центнерден, қорытылатын протеиннің гектарына килограмм
маусымдар бойынша жайылымдық азық
шабындық
шабылатын жайылым
көктем
жаз
күз
қыс
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
М2 класы қара топырақ пен каштан топырақтарындағы ұсақ сопогнозды дала және құрғақ дала жайылымдары
1
Қауырсынды-көп шөпті-жусанды
Табиғи

4,5/2,4
4909,8/2688,7
Травостой хорошо развит. Проективное покрытие 70-70%. Средняя высота травостоев 65-75 см. Качество корма хорошее
Весенне-летне-осенние косимые пастбища для всех всех видов скота
4,3/2,3
18417,2/9882,4
Травостой хорошо развит. Проективное покрытие 70-70%. Средняя высота травостоев 65-75 см. Качество корма хорошее
Весенне-летне-осенние косимые пастбища для всех всех видов скота
4,0/2,2
22224,0/12223,2
Травостой хорошо развит. Проективное покрытие 70-70%. Средняя высота травостоев 65-75 см. Качество корма хорошее
Весенне-летне-осенние косимые пастбища для всех всех видов скота
3,9/2,3
3287,7/1938,9
Травостой развит средне. Проективное покрытие 55-70%. Средняя высота растений 45-60 см. Травостой слабо засорен непоедаемыми растениями
Весенне-летне-осенние ко пастбища для всех всех видов скота
3,8/2,2
11787,6/6824,4
Травостой развит средне. Проективное покрытие 60-70% Средняя высота растений50-60см.Качество корма среднее.
Весенне-летне-освенние пастбища для всех видов скота
3,6/1,8
5806,8/2903,4
Травостой развит средне. Проективное покрытие 55-65%. Средняя высота растений 45-55см.Качество корма среднее
Весенне-летне-осенние пасбища для всех видов скот
3,5/1,7
5922,0/2876,4
Травостой развит удовлетворительно.
Проективное покрытие растительности 55-65%. Высота растений 40-60см.Качество корма низкое
Весенне-осенние пастбища для всех видов скот.
3,3/1,7
12681,9/6533,1
Травостой развит удовлетворительно.
Проективное покрытие растительности 55-65% . Высота растений 40-60см.Качество корма низкое
Весенне-осенние пастбища для всех видов скот.
3,0/1,5
3909,0/1954,5
Травостой развит средне. Проективное покрытие 55-65%. Средняя высота растений 45-55см.Качество корма среднее.
Весенне-летне-осенние пасбища для всех видов скот
1,6/0,9
3372,5/1952,5
Травостой развит средне.Средняя
Высота растений 35-45см.Проективное покрытие 40-50%. Воссстанавливается естественный травостой
Весенне-летне-осенние
Пастбища для всех видов
скота
4,5/2,4
5548,5/2959,2
Травостой развит средне.Средняя
Высота растений 35-45см.Проективное покрытие 40-50% Воссстанавливается естественный травостой
Весенне-летне-осенние
Пастбища для всех видов
скота
4,3/2,6
6316,7/3819,4
Поверность ровная. Травосой сильно засорен непоедаемыми растениями.Проективное покрытие 40-50%
Весенне-летне-осенние
Пастбища для всех
Видов скота
3,7/2,2
20660,8/12284,8
Травостой развит средне.Проективное покрытие почвы 60-70%.Средняя высота травостоя 40-60см.Поверхность почвы средне защебнена.
Весенне-летне-осенние
Пастбища для всех видов
скота.

4,5/2,4
4909,8/2688,7
Шөп жақсы дамыған. Проективті қамту 70-70% құрайды. Шөптің орташа биіктігі 65-75 см. жемнің сапасы жақсы
Малдың барлық түрлеріне арналған көктемгі-жазғы-күзгі жайылымдар
4,3/2,3
18417,2/9882,4
Шөп жақсы дамыған. Проективті қамту 70-70% құрайды. Шөптің орташа биіктігі 65-75 см. жемнің сапасы жақсы
Барлық мал түрлеріне арналған көктемгі-жазғы-күзгі шабылатын жайылымдар
4,0/2,2
22224,0/12223,2
Шөп жақсы дамыған. Проективті қамту 70-70% құрайды. Шөптің орташа биіктігі 65-75 см. жемнің сапасы жақсы
Барлық мал түрлеріне арналған көктемгі-жазғы-күзгі шабылатын жайылымдар
3,9/2,3
3287,7/1938,9
Шөп орташа дамыған. Проективті қамту 55-70% құрайды. Өсімдіктердің орташа биіктігі 45-60 см. шөптер жеуге жарамсыз өсімдіктермен әлсіз бітелген
Малдың барлық түрлеріне арналған көктемгі-жазғы-күзгі жайылымдар
3,8/2,2
11787,6/6824,4
Шөп орташа дамыған. Проективті жабын 60-70% өсімдіктердің орташа биіктігі 50-60 см. Жем сапасы орташа.
Малдың барлық түрлеріне арналған көктемгі-жазғы-күзгі жайылымдар
3,6/1,8
5806,8/2903,4
Шөп орташа дамыған. Проективті қамту 55-65% құрайды. Өсімдіктердің орташа биіктігі 45-55 см. Жем сапасы орташа
Малдың барлық түрлеріне арналған көктемгі-жазғы-күзгі жайылымдар
3,5/1,7
5922,0/2876,4
Шөп орташа дамыған. Проективті қамту 55-65% құрайды. Өсімдіктердің орташа биіктігі 40-60 см. Жем сапасы орташа
Малдың барлық түрлеріне арналған көктемгі-жазғы-күзгі жайылымдар
3,3/1,7
12681,9/6533,1
Шөп орташа дамыған. Проективті қамту 55-65% құрайды. Өсімдіктердің орташа биіктігі 40-60 см. Жем сапасы орташа
Малдың барлық түрлеріне арналған көктемгі-жазғы-күзгі жайылымдар
3,0/1,5
3909,0/1954,5
Шөп орташа дамыған. Проективті қамту 55-65% құрайды. Өсімдіктердің орташа биіктігі 45-55 см. Жем сапасы орташа
Малдың барлық түрлеріне арналған көктемгі-жазғы-күзгі жайылымдар
1,6/0,9
3372,5/1952,5
Шөп орташа дамыған.Орташа
Өсімдіктердің биіктігі 35-45 см, проективті жабыны 40-50%. Табиғи шөп қалпына келеді
Малдың барлық түрлеріне арналған көктемгі-жазғы-күзгі жайылымдар
4,5/2,4
5548,5/2959,2
Шөп орташа дамыған.Орташа
Өсімдіктердің биіктігі 35-45 см, проективті жабыны 40-50%. Табиғи шөп қалпына келеді
Малдың барлық түрлеріне арналған көктемгі-жазғы-күзгі жайылымдар
4,3/2,6
6316,7/3819,4
Беті тегіс. Шөпті жеуге жарамсыз өсімдіктер қатты бітеп тастайды.Проективті қамту 40-50%
Малдың барлық түрлеріне арналған көктемгі-жазғы-күзгі жайылымдар
3,7/2,2
20660,8/12284,8
Шөп орташа дамыған.Топырақтың проективті жабыны 60-70% құрайды.Шөптің орташа биіктігі 40-60 см. топырақ беті орташа қысылған.
Малдың барлық түрлеріне арналған көктемгі-жазғы-күзгі жайылымдар

4,5/2,5
24714,0/13730,0
Травостой развит средне.Проективное покрытие 70-75%.Средняя высота растений45-60см. Поверность почвы защебнена,закустарена.
Весенне-летне-осенние
Пастбища для всех видов
скота
4,4/2,4
11954,8/6520,8
Травостой развит средне.Проективное покрытие 70-75%.Средняя высота растений45-60см. Поверность почвы защебнена,закустарена.
Весенне-летне-осенние
Пастбища для всех видов
скота
4,3/2,3
4140,9/2214,9
Травостой развит средне.Проективное покрытий 55-65%.Средняя высота растений 40-50см.Поверность почвы сильно защебнена,закустарена
Весенне -летне-осенние
пастбища для всех видов
скота
4,3/2,3
19560,7/10462,7
Травосой развит средне.Проективное покрытие 55-60%.Средняя высота растений 40-50см.поверность почвы сильно защебнена, закустарена.
Весенне -летне-осенние
пастбища для всех видов
скота
4,0/2,2
6744,0/3709,2
Травосой развит средне.Проективное покрытие 55-60%.Средняя высота растений 40-50см.поверность почвы сильно защебнена, закустарена.
Весенне -летне-осенние
пастбища для всех видов
скота
3,9/2,1
8931,0/4809,0
Травостой развит средне.Проективное покрытий 55-65%.Средняя высота растений 40-50см.Поверность почвы сильно защебнена,закустарена
Весенне -летне-осенние
пастбища для всех видов
скота
3,8/2,2
20086,8/11629,2
Травостой развит средне. Проективное покрытие почвы 40-50%. Высота растений 20-30см.Качество корма ниже среднего. Растительность засорена непоедаемыми растениями.
Весенне-летне-осенние
пастбища для всех видов
скота
3,7/2,2
13863,9/8243,4
Травостой развит средне.Проктивное покрытие 50-60% .Среднная высота растений45-50см.Поверхность средне защебнена,закустарена.Качество корма среднее.
Весенне-летне-осенние
Пастбища для всех видов
скота.

4,5/2,5
24714,0/13730,0
Шөп орташа дамыған.Проективті қамту 70-75% құрайды.Өсімдіктердің орташа биіктігі 45-60 см. топырақ беті қысылған, бұта тәрізді.
Малдың барлық түрлеріне арналған көктемгі-жазғы-күзгі жайылымдар
4,4/2,4
11954,8/6520,8
Шөп орташа дамыған.Проективті қамту 70-75% құрайды.Өсімдіктердің орташа биіктігі 45-60 см. топырақ беті қысылған, бұта тәрізді.
Малдың барлық түрлеріне арналған көктемгі-жазғы-күзгі жайылымдар
4,3/2,3
4140,9/2214,9
Шөп орташа дамыған.Проективті қамту 55-65% құрайды.Өсімдіктердің орташа биіктігі 40-50 см. топырақ беті қатты қысылған, бұта тәрізді
Малдың барлық түрлеріне арналған көктемгі-жазғы-күзгі жайылымдар
4,3/2,3
19560,7/10462,7
Шөп орташа дамыған.Проективті қамту 55-60% құрайды.Өсімдіктердің орташа биіктігі 40-50 см. топырақ беті қатты қысылған, бұта тәрізді
Малдың барлық түрлеріне арналған көктемгі-жазғы-күзгі жайылымдар
4,0/2,2
6744,0/3709,2
Шөп орташа дамыған.Проективті қамту 55-60% құрайды.Өсімдіктердің орташа биіктігі 40-50 см. топырақ беті қатты қысылған, бұта тәрізді
Малдың барлық түрлеріне арналған көктемгі-жазғы-күзгі жайылымдар
3,9/2,1
8931,0/4809,0
Шөп орташа дамыған.Проективті қамту 55-65% құрайды.Өсімдіктердің орташа биіктігі 40-50 см. топырақ беті қатты қысылған, бұта тәрізді
Малдың барлық түрлеріне арналған көктемгі-жазғы-күзгі жайылымдар
3,8/2,2
20086,8/11629,2
Шөп орташа дамыған. Топырақтың проективті жабыны 40-50% құрайды. Өсімдіктердің биіктігі 20-30 см. Жем сапасы орташадан төмен. Өсімдіктер жеуге жарамсыз өсімдіктермен бітеліп қалады.
Малдың барлық түрлеріне арналған көктемгі-жазғы-күзгі жайылымдар
3,7/2,2
13863,9/8243,4
Шөп орташа дамыған.Проективті қамту 50-60% құрайды .Өсімдіктердің орташа биіктігі 45-50 см. беті орташа қысылған, бұта тәрізді.Жем сапасы орташа.
Малдың барлық түрлеріне арналған көктемгі-жазғы-күзгі жайылымдар

3,5/2,1
8491,0/5094,6
Травостой развит средне.Проктивное покрытие 50-60%.Среднная высота растений45-50см.Поверхность средне защебнена,закустарена.Качество корма среднее.
Весенне-летне-осенние
Пастбища для всех видов
скота.
3,3/1,9
18295,2/10533,6
Травостой развит средне.Проктивное покрытие 50-60% .Среднная высота растений45-50см.Поверхность средне защебнена,закустарена.Качество корма среднее.
Весенне-летне-осенние
Пастбища для всех видов
скота.
село Бозтал

3,5/2,1
8491,0/5094,6
Шөп орташа дамыған.Проективті қамту 50-60% құрайды.Өсімдіктердің орташа биіктігі 45-50 см. беті орташа қысылған, бұта тәрізді. Жем сапасы орташа.
Малдың барлық түрлеріне арналған көктемгі-жазғы-күзгі жайылымдар
3,3/1,9
18295,2/10533,6
Шөп орташа дамыған.Проективті қамту 50-60% құрайды.Өсімдіктердің орташа биіктігі 45-50 см. беті орташа қысылған, бұта тәрізді. Жем сапасы орташа.
Малдың барлық түрлеріне арналған көктемгі-жазғы-күзгі жайылымдар.
Бозтал ауылы

6421
3289
Травостой хорошо развит. Проективное покрытие 70-70%. Средняя высота травостоев 65-75 см. Качество корма хорошее
Весенне-летне-осенние косимые пастбища для всех всех видов скота
12560
5931
Травостой развит средне. Проективное покрытие 55-70%. Средняя высота растений 45-60 см. Травостой слабо засорен непоедаемыми растениями
Весенне-летне-осенние ко пастбища для всех всех видов скота
6443
3130
Поверхность ровня Травостой развит средне Высота растениий 50-65 см.Проективное покрытие почвы растительностью 45-60см
Веcенне-раннелетне-осенние пастбища для всех видов скота
4410
2142
Травостой развит средне. Проективное покрытие 60-70% Средняя высота растений50-60см.Качество корма среднее.
Весенне-летне-освенние пастбища для всех видов скота
7983
3757

6421
3289
Шөп жақсы дамыған. Проективті қамту 70-70% құрайды. Шөптің орташа биіктігі 65-75 см. жемнің сапасы жақсы
Малдың барлық түрлеріне арналған көктемгі-күзгі жайылымдар.
12560
5931
Шөп орташа дамыған. Проективті қамту 55-70% құрайды. Өсімдіктердің орташа биіктігі 45-60 см. шөптер жеуге жарамсыз өсімдіктермен әлсіз бітелген
Малдың барлық түрлеріне арналған көктемгі-күзгі жайылымдар.
6443
3130
Шөптің беткі қабаты орташа өсімдік биіктігі 50-65 см дамыған, топырақтың өсімдіктермен проективті жабыны 45-60 см құрайды
Малдың барлық түрлеріне арналған көктемгі-жаздық-күзгі жайылымдар
4410
2142
Шөп орташа дамыған. Проективті жабын 60-70% өсімдіктердің орташа биіктігі 50-60 см. Жем сапасы орташа.
Малдың барлық түрлеріне арналған көктемгі-күзгі жайылымдар.
7983
3757

7973
3866
Поверность почвы средне защебнена, закустарена.Проективное покрытие почвы 60-70.Средняя высота растений 45-55см.Качество корма хорошее.
Весенне-летне-осенние
Пастбища для всех
видов скота
13365
6973
Травостой развит средне. Проективное покрытие почвы 50-60% Поверхность почвы средне защебнена, закустарена.Качество корма среднее
Весенне-летне-осенние
Пастбища для всех видов
скота.
4585
2219
Травостой развит средне.Проктивное покрытие 50-60% .Среднная высота растений

7973
3866
Топырақтың беті орташа қысылған, бұта тәрізді.Топырақтың проективті жабыны 60-70.Өсімдіктердің орташа биіктігі 45-55 см. Жем сапасы жақсы.
Малдың барлық түрлеріне арналған көктемгі-жазғы-күзгі жайылымдар
13365
6973
Шөп орташа дамыған. Топырақтың проективті жабыны 50-60% топырақ беті орташа қысылған, бұта тәрізді.Жем сапасы орташа
Малдың барлық түрлеріне арналған көктемгі-жазғы-күзгі жайылымдар
4585
2219
Шөп орташа дамыған.Проективті қамту 50-60% құрайды .Өсімдіктердің орташа биіктігі

45-50см.Поверхность средне защебнена,закустарена.Качество корма среднее.
Весенне-летне-осенние
Пастбища для всех видов
скота.
9616
4954
Травостой развит средне.
Проективное покрытие 70-75%.Средняя высота растений
45-60см. Поверность почвы защебнена,закустарена.
Весенне-летне-осенние
Пастбища для всех видов
скота
12095
6230
Травостой развит средне.
Проективное покрытие 70-75%.
Средняя высота растений 45-60см
Поверхность почвы защебнена,
закустарена.
Весенне -летне-осенние
пастбища для всех видов
скота
8259
4130
Травостой развит средне.
Проективное покрытие 70-75%.Высота растений 40-50см.
Поверхность защебнена,закустарена
Весенне -летне-осенние
пастбища для всех видов
скота
8494
4384
Травосой развит средне.
Проективное покрытие 50-55%.
Средняя высота растений 25-35см.
поверность средне защебнена,
закустарена.
Весенне -летне-осенние
пастбища для всех видов
скота
3316
1708
Травостой развит средне.
Проективное покрытие 60-65%.
Средняя высота растений 45-55см.
Поверхность почвы сильно защебнена,закустарена.
Весенне -летне-осенние
пастбища для всех видов
скота
7293
3646
Травостой развит средне.
Проективное покрытий 60-65%.Средняя высота растений 45-55см.Поверность почвы сильно защебнена,закустарена.
Весенне -летне-осенние
пастбища для всех видов
скота
9549
4774
Травостой развит средне.
Проективное покрытий 55-65%.Средняя высота растений 40-50см.Поверность почвы сильно защебнена,закустарена
Весенне -летне-осенние
пастбища для всех видов
скота
село Селетинское
9703
4695
Травосой развит средне.
Проективное покрытие 55-60%.
Средняя высота растений 40-50см.
поверность почвы сильно защебнена, закустарена.
Весенне -летне-осенние
пастбища для всех видов
скота
8493
4231
Травосой развит средне.
Проективное покрытие почвы 40-50%Средняя высота растений 20-30см.Поверхность почвы сильно
Защебнена , закустарена.Много
выходов коренных пород(камни)
Весенне -летне-осенние
пастбища для всех видов
скота
4707
2286
Травостой развит средне.
Проективное покрытие 55-65%
Средняя высота растений 35-45см.Качество корма среднее.
Весенне -летне-осенние
пастбища для всех видов
скота
7762
3763
Травостой развит средне.
Проективное покрытие 55-65%
Средняя высота растений 35-45см.Качество корма среднее.
Весенне -летне-осенние
пастбища для всех видов
скота
11059
5530
Травостой развит средне. Проективное покрытие почвы 40-50% Высота растений 20-30см.
Качество корма ниже среднего.
Растительность засорена непоедаемыми растениями.
Весенне-летне-осенние
пастбища для всех видов
скота
8802
4108
Травостой развит средне. Проективное покрытие почвы 40-50% Высота растений 20-30см.
Качество корма ниже среднего.
Растительность засорена непоедаемыми растениями.
Весенне-летне-осенние
пастбища для всех видов
скота

45-50 см.беті орташа қысылған,бұқтырылған.Жем сапасы орташа.
Малдың барлық түрлеріне арналған көктемгі-жазғы-күзгі жайылымдар
9616
4954
Шөп орташа дамыған.
Проективті қамту 70-75% құрайды.Өсімдіктердің орташа биіктігі
45-60см. топырақ беті қысылған,бұқтырылған.
Малдың барлық түрлеріне арналған көктемгі-жазғы-күзгі жайылымдар
12095
6230
Шөп орташа дамыған.
Проективті қамту 70-75% құрайды.
Өсімдіктердің орташа биіктігі 45-60 см
Топырақ беті сынған,
пісірілген.
Малдың барлық түрлеріне арналған көктемгі-жазғы-күзгі жайылымдар
8259
4130
Шөп орташа дамыған.
Проективті қамту 70-75% құрайды.Өсімдіктердің биіктігі 40-50 см.
Беті қысылған, бұқтырылған
Малдың барлық түрлеріне арналған көктемгі-жазғы-күзгі жайылымдар
8494
4384
Шөп орташа дамыған.
Проективті қамту 50-55% құрайды.
Өсімдіктердің орташа биіктігі 25-35 см.
ортаңғы беті қыстырылған,
пісірілген.
Малдың барлық түрлеріне арналған көктемгі-жазғы-күзгі жайылымдар
3316
1708
Шөп орташа дамыған.
Проективті қамту 60-65% құрайды.
Өсімдіктердің орташа биіктігі 45-55 см.
Топырақтың беті қатты қысылған, бұқтырылған.
Малдың барлық түрлеріне арналған көктемгі-жазғы-күзгі жайылымдар
7293
3646
Шөп орташа дамыған.
Проективті қамту 60-65% құрайды.Өсімдіктердің орташа биіктігі 45-55 см. топырақ беті қатты қысылған, бұта тәрізді.
Малдың барлық түрлеріне арналған көктемгі-жазғы-күзгі жайылымдар
9549
4774
Шөп орташа дамыған.
Проективті қамту 55-65% құрайды.Өсімдіктердің орташа биіктігі 40-50 см. топырақ беті қатты қысылған, бұта тәрізді
Көктем-жаз-күз
барлық түрлерге арналған жайылымдар
мал
Сілеті ауылы
9703
4695
Шөп орташа дамыған.
Проективті қамту 55-60% құрайды.
Өсімдіктердің орташа биіктігі 40-50 см.
топырақтың беті қатты қысылған, бұқтырылған.
Көктем-жаз-күз
барлық түрлерге арналған жайылымдар
мал
8493
4231
Шөп орташа дамыған.
Топырақтың проективті жабыны 40-50% өсімдіктердің орташа биіктігі 20-30 см. топырақ беті қатты
Қысылған, бұқтырылған.Көп
тау жыныстарының шығуы(тастар)
Көктем-жаз-күз
барлық түрлерге арналған жайылымдар
мал
4707
2286
Шөп орташа дамыған.
Проективті қамту 55-65%
Өсімдіктердің орташа биіктігі 35-45 см. Жем сапасы орташа.
Көктем-жаз-күз
барлық түрлерге арналған жайылымдар
мал
7762
3763
Шөп орташа дамыған.
Проективті қамту 55-65%
Өсімдіктердің орташа биіктігі 35-45 см. Жем сапасы орташа.
Көктем-жаз-күз
барлық түрлерге арналған жайылымдар
мал
11059
5530
Шөп орташа дамыған. Топырақтың проективті жабыны 40-50% өсімдіктердің биіктігі 20-30 см.
Жем сапасы орташадан төмен.
Өсімдіктер жеуге жарамсыз өсімдіктермен бітеліп қалады.
Көктем-жаз-күз
барлық түрлерге арналған жайылымдар
мал
8802
4108
Шөп орташа дамыған. Топырақтың проективті жабыны 40-50% өсімдіктердің биіктігі 20-30 см.
Жем сапасы орташадан төмен.
Өсімдіктер жеуге жарамсыз өсімдіктермен бітеліп қалады.
Көктем-жаз-күз
барлық түрлерге арналған жайылымдар
мал

3400
1100
Поверхность средне закочкарена
Земляными кочками.Трасовой развит средне.Проективное покрытие 60-65%.Высота растений
30-40см.
Весенне-летне-осенние
Пастбища для всех видов скота.
2568
1284
Поверность средне закочкарена
Змляными кочками.Проективное
Покрытие 60-70%.Высота растений
50-60см.Качество корма среднего
Весене -раннелетние пастбища
для КРС и лошадей.
679
370
Травостой изрежен.Среднее проективное покрытие 25-35%.Средняя высота растенийй 10-15см.Качество корма низкое.
Осенние пастбища для
Овец и коз
Акмырзинский сельский округ
4,5/2,4
4909,8/2688,7
Травостой хорошо развит. Проективное покрытие 70-70%. Средняя высота травостоев 65-75 см. Качество корма хорошее
Весенне-летне-осенние косимые пастбища для всех всех видов скота
4,3/2,3
18417,2/9882,4
Травостой хорошо развит. Проективное покрытие 70-70%. Средняя высота травостоев 65-75 см. Качество корма хорошее
Весенне-летне-осенние косимые пастбища для всех всех видов скота
4,0/2,2
22224,0/12223,2
Травостой хорошо развит. Проективное покрытие 70-70%. Средняя высота травостоев 65-75 см. Качество корма хорошее
Весенне-летне-осенние косимые пастбища для всех всех видов скота
3,9/2,3
3287,7/1938,9
Травостой развит средне. Проективное покрытие 55-70%. Средняя высота растений 45-60 см. Травостой слабо засорен непоедаемыми растениями
Весенне-летне-осенние ко пастбища для всех всех видов скота
3,8/2,2
11787,6/6824,4
Травостой развит средне. Проективное покрытие 60-70% Средняя высота растений50-60см. Качество корма среднее.
Весенне-летне-освенние пастбища для всех видов скота
3,6/1,8
5806,8/2903,4
Травостой развит средне. Проективное покрытие 55-65%. Средняя высота растений 45-55см. Качество корма среднее
Весенне-летне-осенние пасбища для всех видов скот
3,5/1,7
5922,0/2876,4
Травостой развит удовлетворительно.
Проективное покрытие растительности 55-65%. Высота растений 40-60см. Качество корма низкое
Весенне-осенние пастбища для всех видов скот.
3,3/1,7
12681,9/6533,1
Травостой развит удовлетворительно.
Проективное покрытие растительности 55-65% . Высота растений 40-60см. Качество корма низкое
Весенне-осенние пастбища для всех видов скот.
3,0/1,5
3909,0/1954,5
Травостой развит средне. Проективное покрытие 55-65%. Средняя высота растений 45-55см. Качество корма среднее.
Весенне-летне-осенние пасбища для всех видов скот
1,6/0,9
3372,5/1952,5
Травостой развит средне.Средняя
Высота растений 35-45см .Проективное покрытие 40-50%. Воссстанавливается естественный травостой
Весенне-летне-осенние
Пастбища для всех видов
скота

3400
1100
Беті орташа шыңдалған
Жер шоқтары.Трассалық орта дамыған.Проективті қамту 60-65% құрайды.Өсімдіктердің биіктігі
30-40 см.
Малдың барлық түрлеріне арналған көктемгі-жазғы-күзгі жайылымдар.
2568
1284
Беті орташа шыңдалған
Жер шоқтары.Проективті
Қамту 60-70%.Өсімдіктердің биіктігі
50-60 см. сапасы корма среднего
Ірі қара мен жылқыларға арналған көктемгі-жаздық жайылымдар.
679
370
Шөп сирек кездеседі.Орташа проективті қамту 25-35% құрайды.Өсімдіктердің орташа биіктігі 10-15 см.Жем сапасы төмен.
Қой мен ешкіге арналған күзгі жайылымдар
Ақмырза ауылдық округі
4,5/2,4
4909,8/2688,7
Шөп жақсы дамыған. Проективті қамту 70-70% құрайды. Шөптің орташа биіктігі 65-75 см. жемнің сапасы жақсы
Барлық мал түрлеріне арналған көктемгі-жазғы-күзгі шабылатын жайылымдар
4,3/2,3
18417,2/9882,4
Шөп жақсы дамыған. Проективті қамту 70-70% құрайды. Шөптің орташа биіктігі 65-75 см. жемнің сапасы жақсы
Барлық мал түрлеріне арналған көктемгі-жазғы-күзгі шабылатын жайылымдар
4,0/2,2
22224,0/12223,2
Шөп жақсы дамыған. Проективті қамту 70-70% құрайды. Шөптің орташа биіктігі 65-75 см. жемнің сапасы жақсы
Барлық мал түрлеріне арналған көктемгі-жазғы-күзгі шабылатын жайылымдар
3,9/2,3
3287,7/1938,9
Шөп орташа дамыған. Проективті қамту 55-70% құрайды. Өсімдіктердің орташа биіктігі 45-60 см. шөптер жеуге жарамсыз өсімдіктермен әлсіз бітелген
Малдың барлық түрлеріне арналған көктемгі-жазғы-күзгі жайылымдар
3,8/2,2
11787,6/6824,4
Шөп орташа дамыған. Проективті жабын 60-70% өсімдіктердің орташа биіктігі 50-60 см. Жем сапасы орташа.
Малдың барлық түрлеріне арналған көктемгі-жазғы-күзгі жайылымдар
3,6/1,8
5806,8/2903,4
Шөп орташа дамыған. Проективті қамту 55-70% құрайды. Өсімдіктердің орташа биіктігі 45-60 см. шөптер жеуге жарамсыз өсімдіктермен әлсіз бітелген
Малдың барлық түрлеріне арналған көктемгі-жазғы-күзгі жайылымдар
3,5/1,7
5922,0/2876,4
Шөптер қанағаттанарлық дамыған.
Проективті өсімдік жамылғысы 55-65% құрайды. Өсімдіктердің биіктігі 40-60 см. Жем сапасы төмен
Малдың барлық түрлеріне арналған көктемгі-жазғы-күзгі жайылымдар
3,3/1,7
12681,9/6533,1
Шөптер қанағаттанарлық дамыған.
Проективті өсімдік жамылғысы 55-65% құрайды . Өсімдіктердің биіктігі 40-60 см. Жем сапасы төмен
Малдың барлық түрлеріне арналған көктемгі-жазғы-күзгі жайылымдар
3,0/1,5
3909,0/1954,5
Шөп орташа дамыған. Проективті қамту 55-65% құрайды. Өсімдіктердің орташа биіктігі 45-55 см. Жем сапасы орташа.
Малдың барлық түрлеріне арналған көктемгі-жазғы-күзгі жайылымдар
1,6/0,9
3372,5/1952,5
Шөп орташа дамыған.Орташа
Өсімдіктердің биіктігі 35-45 см .Проективті қамту 40-50% құрайды. Табиғи шөп қалпына келеді
Малдың барлық түрлеріне арналған көктемгі-жазғы-күзгі жайылымдар

4,5/2,4
5548,5/2959,2
Травостой развит средне.Средняя
Высота растений 35-45см.Проективное покрытие 40-50% Воссстанавливается естественный травостой
Весенне-летне-осенние
Пастбища для всех видов
скота
4,3/2,6
6316,7/3819,4
Поверность ровная. Травосой сильно засорен непоедаемыми растениями. Проективное покрытие 40-50%
Весенне-летне-осенние
Пастбища для всех
Видов скота
3,7/2,2
20660,8/12284,8
Травостой развит средне. Проективное покрытие почвы 60-70%. Средняя высота травостоя 40-60см. Поверхность почвы средне защебнена.
Весенне-летне-осенние
Пастбища для всех видов
скота.
4,5/2,5
24714,0/13730,0
Травостой развит средне. Проективное покрытие 70-75%. Средняя высота растений 45-60см. Поверность почвы защебнена,закустарена.
Весенне-летне-осенние
Пастбища для всех видов
скота
4,4/2,4
11954,8/6520,8
Травостой развит средне. Проективное покрытие 70-75%.Средняя высота растений 45-60см. Поверность почвы защебнена, закустарена.
Весенне-летне-осенние
Пастбища для всех видов
скота
4,3/2,3
4140,9/2214,9
Травостой развит средне. Проективное покрытий 55-65%.Средняя высота растений 40-50см.Поверность почвы сильно защебнена, закустарена
Весенне -летне-осенние
пастбища для всех видов
скота
4,3/2,3
19560,7/10462,7
Травосой развит средне. Проективное покрытие 55-60%. Средняя высота растений 40-50см. поверность почвы сильно защебнена, закустарена.
Весенне -летне-осенние
пастбища для всех видов
скота
4,0/2,2
6744,0/3709,2
Травосой развит средне. Проективное покрытие 55-60%. Средняя высота растений 40-50см. поверность почвы сильно защебнена, закустарена.
Весенне -летне-осенние
пастбища для всех видов
скота
3,9/2,1
8931,0/4809,0
Травостой развит средне. Проективное покрытий 55-65%. Средняя высота растений 40-50см. Поверность почвы сильно защебнена, закустарена
Весенне -летне-осенние
пастбища для всех видов
скота
3,8/2,2
20086,8/11629,2
Травостой развит средне. Проективное покрытие почвы 40-50%. Высота растений 20-30см. Качество корма ниже среднего. Растительность засорена непоедаемыми растениями.
Весенне-летне-осенние
пастбища для всех видов
скота
3,7/2,2
13863,9/8243,4

4,5/2,4
5548,5/2959,2
Шөп орташа дамыған.Орташа
Өсімдіктердің биіктігі 35-45 см .Проективті қамту 40-50% құрайды. Табиғи шөп қалпына келеді
Малдың барлық түрлеріне арналған көктемгі-жазғы-күзгі жайылымдар
4,3/2,6
6316,7/3819,4
Беті тегіс. Шөпті жеуге жарамсыз өсімдіктер қатты бітеп тастайды. Проективті қамту 40-50%
Малдың барлық түрлеріне арналған көктемгі-жазғы-күзгі жайылымдар
3,7/2,2
20660,8/12284,8
Шөп орташа дамыған. Топырақтың проективті жабыны 60-70% құрайды. Шөптің орташа биіктігі 40-60 см. топырақ беті орташа қысылған.
Малдың барлық түрлеріне арналған көктемгі-жазғы-күзгі жайылымдар
4,5/2,5
24714,0/13730,0
Шөп орташа дамыған. Проективті қамту 70-75% құрайды. Өсімдіктердің орташа биіктігі 45-60 см. топырақ беті қысылып, бұта тәрізді.
Малдың барлық түрлеріне арналған көктемгі-жазғы-күзгі жайылымдар
4,4/2,4
11954,8/6520,8
Шөп орташа дамыған. Проективті қамту 70-75% құрайды. Өсімдіктердің орташа биіктігі 45-60 см. топырақ беті қысылып, бұта тәрізді.
Малдың барлық түрлеріне арналған көктемгі-жазғы-күзгі жайылымдар
4,3/2,3
4140,9/2214,9
Травостой развит средне. Проективное покрытий 55-65%.Средняя высота растений 40-50см.Поверность почвы сильно защебнена, закустарена
Малдың барлық түрлеріне арналған көктемгі-жазғы-күзгі жайылымдар
4,3/2,3
19560,7/10462,7
Шөп орташа дамыған. Проективті қамту 70-75% құрайды. Өсімдіктердің орташа биіктігі 45-60 см. топырақ беті қысылып, бұта тәрізді.
Малдың барлық түрлеріне арналған көктемгі-жазғы-күзгі жайылымдар
4,0/2,2
6744,0/3709,2
Шөп орташа дамыған. Проективті қамту 70-75% құрайды. Өсімдіктердің орташа биіктігі 45-60 см. топырақ беті қысылып, бұта тәрізді..
Малдың барлық түрлеріне арналған көктемгі-жазғы-күзгі жайылымдар
3,9/2,1
8931,0/4809,0
Шөп орташа дамыған. Проективті қамту 55-65% құрайды. Өсімдіктердің орташа биіктігі 40-50 см. топырақ беті қатты қысылған, бұта тәрізді
Малдың барлық түрлеріне арналған көктемгі-жазғы-күзгі жайылымдар
3,8/2,2
20086,8/11629,2
Шөп орташа дамыған. Топырақтың проективті жабыны 40-50% құрайды. Өсімдіктердің биіктігі 20-30 см. Жем сапасы орташадан төмен. Өсімдіктер жеуге жарамсыз өсімдіктермен бітеліп қалады.
Малдың барлық түрлеріне арналған көктемгі-жазғы-күзгі жайылымдар
3,7/2,2
13863,9/8243,4

Травостой развит средне.Проктивное покрытие 50-60% .Среднная высота растений 45-50см. Поверхность средне защебнена, закустарена. Качество корма среднее.
Весенне-летне-осенние
Пастбища для всех видов
скота.
3,5/2,1
8491,0/5094,6
Травостой развит средне .Проктивное покрытие 50-60%. Среднная высота растений 45-50см .Поверхность средне защебнена, закустарена .Качество корма среднее.
Весенне-летне-осенние
Пастбища для всех видов
скота.

Шөп орташа дамыған.Проективті қамту 50-60% құрайды .Өсімдіктердің орташа биіктігі 45-50 см.орташа беті қысылған, бұта тәрізді. Жем сапасы орташа.
Малдың барлық түрлеріне арналған көктемгі-жазғы-күзгі жайылымдар
3,5/2,1
8491,0/5094,6
Шөп орташа дамыған.Проективті қамту 50-60% құрайды .Өсімдіктердің орташа биіктігі 45-50 см.орташа беті қысылған, бұта тәрізді. Жем сапасы орташа.
Малдың барлық түрлеріне арналған көктемгі-жазғы-күзгі жайылымдар

Травостой развит удовле-творительно. Проективное покрытие 75-80 %. Средняя высота 45 см. Качество корма хорошее.
Весенне-раннелетне-осенние пастбища для всех видов скота
Травостой развит удовлетво-рительно. Проективное покрытие 75% . Средняя высота 40-45 см. Качество корма хорошее. Слабо засорено плохо поедаемыми полынями.
Весенне-раннелетне-осенние пастбища для всех видов скота
Травостой развит удовлетво-рительно. Проективное покрытие 70-75 %. Средняя высота 40 см. Сильно затыр-совано .Качество корма удо-влетворительное
Весенне-раннелетне-осенние пастбища для всех видов скота.
Травостой развит удовле-творительно. Средняя высота 35-40 см. Проективное покрытие 70 %. Средне засорено полынью австрийской. Качество корма удовлетворительное.
Весенне-летне-осенние пастбища для всех видов скота
Травостой развит удовле-творительно. Средняя высота 35-40 см. Проективное покрытие 65-70%. Средне засорено полынью австрийской. Качество корма удовлетворительное.
Весенне-летне-осенние пастбища для всех видов скота
Травостой развит удовле-творительно. Средняя высота 30-35 см. Проективное покрытие 50-55 %. Средне засорено полынью австрийской. Средне сбито. Качество корма удовлетворительное.
Весенне-летне-осенние пастбища для всех видов скота
Травостой развит плохо. Средняя высота 25-30 см. Проективное покрытие 50 %. Средне засорено полынью австрийской. Средне сбито. Качество корма удовлетворительное.
Весенне-летне-осенние пастбища для всех видов скота
Травостой развит плохо. Средняя высота растений 10-15 см. Проективное по-крытие 40 %. Пастбища сильно сбиты, засорены полынью австрийской и спорышем. Качество корма плохое.
Весенне-осенние пастбища для овец и коз. Необходимо регулировать выпас скота.
Травостой средней густоты. Средняя высота растений 30-50 см. Проективное покрытие 60-65 %. Угодья слабо засорены полынью австрийской. Качество корма хорошее.
Весенне-летне-осенние косимые пастбища для всех видов скота
Травостой средней густоты. Средняя высота растений 30-40 см. Проективное покрытие 50-65 %. Качество корма выше сред-него.
Весенне-летне-осенние частично косимые пастбища для всех видов скота
Травостой удовлетво-рительно развит. Средняя высота растений 30-35 см. Проективное покрытие 55-60 %. Сильно засорены непоедаемым разнотравьем. Качество корма удовлетво-рительное.
Весенне-летне-осенние пастбища для всех видов скота. Необходимо провести перезалужение.
Травостой удовлетво-рительно развит. Средняя высота растений 30-35 см. Проективное покрытие 55-60 %. Сильно засорены непоедаемым разнотравьем. Качество корма удовлетво-рительное.
Весенне-летне-осенние пастбища для всех видов скота. Необходимо провести перезалужение.
Травостой удовлетво-рительно развит. Средняя высота растений 30-35 см. Проективное покрытие 55-60 %. Сильно засорены непоедаемым разнотравьем. Качество корма удовлетво-рительное.
Весенне-летне-осенние пастбища для всех видов скота. Необходимо провести перезалужение.
Травостой удовлетво-рительно развит. Средняя высота растений 30-35 см. Проективное покрытие 55-60 %. Сильно засорены непоедаемым разнотравьем. Качество корма удовлетво-рительное.
Весенне-летне-осенние пастбища для всех видов скота. Необходимо провести перезалужение или перевести в естественныепастбища
Травостой хорошо развит. Средняя высота растений 45-50 см. Проективное покрытие 55-60 %. Угодья слабо закустарены. Качество корма хорошее.
Весенне-летне-осенние пастбища для всех видов скота
Травостой хорошо развит. Средняя высота растений 45-50 см. Проективное покрытие 55-60 %. Угодья слабо закустарены. Качество корма хорошее.
Весенне-летне-осенние пастбища для всех видов скота
Травостой хорошо развит. Средняя высота 30-40 см. проективное покрытие 50-60%. Угодья слабо защеб-нены. Качество корма хорошее.
Весенне-летне-осенние пастбища для всех видов скота
Травостой хорошо развит. Средняя высота 30-40 см. проективное покрытие 50-60%. Угодья слабо защеб-нены и сильно затырсованы. Качество корма хорошее.
Весенне-раннелетне-осенние пастбища для всех видов скота.

Шөптер қанағаттанарлық дамыған. Проективті қамту 75-80 % құрайды. Орташа биіктігі 45 см. жемнің сапасы жақсы.
Көктемгі-жаздың басында-малдың барлық түрлеріне арналған күзгі жайылымдар
Шөптер қанағаттанарлық дамыған. Проективті қамту 75% құрайды . Орташа биіктігі 40-45 см. жемнің сапасы жақсы. Нашар жейтін жусанмен әлсіз бітелген.
Көктемгі-жаздың басында-малдың барлық түрлеріне арналған күзгі жайылымдар
Шөптер қанағаттанарлық дамыған. Проективті қамту 70-75 % құрайды. Орташа биіктігі 40 см. қатты көмілген .Жем сапасы қанағаттанарлық
Көктемгі-жаздың басында-малдың барлық түрлеріне арналған күзгі жайылымдар
Шөптер қанағаттанарлық дамыған. Орташа биіктігі 35-40 см. проективті қамту 70 % құрайды. Орташа австриялық жусанмен бітелген. Жемнің сапасы қанағаттанарлық.
Малдың барлық түрлеріне арналған көктемгі-жазғы-күзгі жайылымдар
Шөптер қанағаттанарлық дамыған. Орташа биіктігі 35-40 см. проективті қамту 70 % құрайды. Орташа австриялық жусанмен бітелген. Жемнің сапасы қанағаттанарлық.
Малдың барлық түрлеріне арналған көктемгі-жазғы-күзгі жайылымдар
Шөптер қанағаттанарлық дамыған. Орташа биіктігі 30-35 см. проективті қамту 50-55 % құрайды. Орташа австриялық жусанмен бітелген. Орташа құлатылған. Жемнің сапасы қанағаттанарлық.
Малдың барлық түрлеріне арналған көктемгі-жазғы-күзгі жайылымдар
Шөп нашар дамыған. Орташа биіктігі 25-30 см. проективті қамту 50 %. Орташа австриялық жусанмен бітелген. Орташа құлатылған. Жемнің сапасы қанағаттанарлық.
Малдың барлық түрлеріне арналған көктемгі-жазғы-күзгі жайылымдар
Шөп нашар дамыған. Өсімдіктердің орташа биіктігі 10-15 см. проективті жабын 40 %. Жайылымдар қатты құлатылып, австриялық жусан мен тормен бітелген. Азықтың сапасы нашар.
Қой мен ешкіге арналған көктемгі-күзгі жайылымдар. Мал жаюды реттеу қажет.
Шөптің орташа тығыздығы. Өсімдіктердің орташа биіктігі 30-50 см. проективті жабын 60-65 % құрайды. Жерлер австриялық жусанмен әлсіз бітелген. Жемнің сапасы жақсы.
Малдың барлық түрлеріне арналған көктемгі-жазғы-күзгі жайылымдар
Шөптің орташа тығыздығы. Өсімдіктердің орташа биіктігі 30-40 см. проективті қамту 50-65 % құрайды. Жем сапасы орташадан жоғары.
Көктемгі-жазғы-күзгі жартылай шабылатын жайылымдар барлық мал түрлеріне арналған
Шөптер қанағаттанарлық дамыған. Өсімдіктердің орташа биіктігі 30-35 см. проективті қамту 55-60 % құрайды. Жеуге жарамсыз шөптермен қатты бітелген. Жемнің сапасы қанағаттанарлық.
Малдың барлық түрлеріне арналған көктемгі-жазғы-күзгі жайылымдар. Қайта қатайту қажет.
Шөптер қанағаттанарлық дамыған. Өсімдіктердің орташа биіктігі 30-35 см. проективті қамту 55-60 % құрайды. Жеуге жарамсыз шөптермен қатты бітелген. Жемнің сапасы қанағаттанарлық.
Малдың барлық түрлеріне арналған көктемгі-жазғы-күзгі жайылымдар. Қайта қатайту қажет.
Шөптер қанағаттанарлық дамыған. Өсімдіктердің орташа биіктігі 30-35 см. проективті қамту 55-60 % құрайды. Жеуге жарамсыз шөптермен қатты бітелген. Жемнің сапасы қанағаттанарлық.
Малдың барлық түрлеріне арналған көктемгі-жазғы-күзгі жайылымдар. Қайта қатайту қажет.
Шөптер қанағаттанарлық дамыған. Өсімдіктердің орташа биіктігі 30-35 см. проективті қамту 55-60 % құрайды. Жеуге жарамсыз шөптермен қатты бітелген. Жемнің сапасы қанағаттанарлық..
Малдың барлық түрлеріне арналған көктемгі-жазғы-күзгі жайылымдар. Қайта қатайту немесе табиғи жайылымдарға көшіру қажет
Шөп жақсы дамыған. Өсімдіктердің орташа биіктігі 45-50 см. проективті қамту 55-60 % құрайды. Жерлер аздап қоюландырылған. Жемнің сапасы жақсы.
Малдың барлық түрлеріне арналған көктемгі-жазғы-күзгі жайылымдар
Шөп жақсы дамыған. Өсімдіктердің орташа биіктігі 45-50 см. проективті қамту 55-60 % құрайды. Жерлер аздап қоюландырылған. Жемнің сапасы жақсы.
Малдың барлық түрлеріне арналған көктемгі-жазғы-күзгі жайылымдар
Шөп жақсы дамыған. Өсімдіктердің орташа биіктігі 45-50 см. проективті қамту 55-60 % құрайды. Жерлер аздап қоюландырылған. Жемнің сапасы жақсы.
Малдың барлық түрлеріне арналған көктемгі-жазғы-күзгі жайылымдар
Шөп жақсы дамыған. Өсімдіктердің орташа биіктігі 45-50 см. проективті қамту 55-60 % құрайды. Жерлер аздап қоюландырылған. Жемнің сапасы жақсы.
Көктемгі-жаздың басында-малдың барлық түрлеріне арналған күзгі жайылымдар.

Травостой не густой. Средняя высота 40-45 см. Проективное покрытие 50-60 %. Слабо закустарено Качество корма хорошее.
Весенне-летне-осенние пастбища для всех видов скота
Травостой хорошо развит. Средняя высота растений до 50 см. Проективное покрытие почвы составляет от 45 до 55 %. Угодья средне защебнены и слабо закустарены. Качество корма выше среднего.
Весенне-летне-осенние пастбища для всех видов скота
Травостой хорошо развит. Средняя высота растений составляет 40-60 см. Проек-тивное покрытие почвы растениями около 50 %. Угодья сильно защебнены и слабо закустарены. Качество корма выше среднего.
Весенне-летне-осенние пастбища для всех видов скота
Травостой хорошо развит. Средняя высота растений составляет 40-50 см. Проек-тивное покрытие почвы рас-тениями составляет 50-60 %. Угодья средне защебнены , сильно затырсованы и слабо закустарены. Качество корма среднее.
Весенне-раннелетне-осенние пастбища для всех видов скота
Травостой средне развит. Средняя высота растений составляет 40 см. Проективное покрытие 55%. Угодья сильно защебнены слабо закустарены. Качество корма среднее.
Весенне-летне-осенние пастбища для всех видов скота
Травостой средне развит. Средняя высота растений составляет 35-40 см. Проек-тивное покрытие почвы растениями составляет 50-55%. Угодья сильно защеб-нены. Качество корма среднее.
Весенне-летне-осенние пастбища для всех видов скота
Травостой развит удовле-творительно. Средняя вы-сота растений составляет 40 см. Проективное порытие почвы растениями 40-50 %. Угодье сильно защебнено,. Травостой изрежен. Качество корма удовлетворительное.
Весенне-летне-осенние пастбища для всех видов скота
Травостой средне развит. Средняя высота растений составляет 10-30 см. Проек-тивное покрытие почвы ра-стениями составляет 50-55%. Корм выше среднего качества.
Весенне-летне-осенние пастбища для всех видов скота.
Травостой негустой, пятни-стый. Средняя высота растений составляет до 30 см. Проективное покрытие почвы растениями соста-вляет в среднем 50-60 %. Качество корма среднее.
Весенне-летне-осенние пастбища для всех видов скота.
Травостой негустой, пятни-стый. Средняя высота растений составляет до 30 см. Проективное покрытие почвы растениями соста-вляет в среднем 50-60 %. Качество корма среднее.
Весенне-летне-осенние пастбища для всех видов скота.
Травостой негустой, пятни-стый. Средняя высота растений составляет до 30 см. Проективное покрытие почвы растениями соста-вляет в среднем 50-60 %. Качество корма среднее.
Весенне-летне-осенние пастбища для всех видов скота.

Шөп қалың емес. Орташа биіктігі 40-45 см. проективті қамту 50-60 % құрайды. Нашар дайындалған тағамның сапасы жақсы.
Малдың барлық түрлеріне арналған көктемгі-жазғы-күзгі жайылымдар
Шөп жақсы дамыған. Өсімдіктердің орташа биіктігі 50 см-ге дейін, топырақтың проективті жабыны 45-тен 55% - ға дейін. Орташа жерлер сынған және әлсіз бұталы. Жем сапасы орташадан жоғары.
Малдың барлық түрлеріне арналған көктемгі-жазғы-күзгі жайылымдар
Шөп жақсы дамыған. Өсімдіктердің орташа биіктігі 40-60 см. өсімдіктердің проективті топырақ жамылғысы шамамен 50 % құрайды. Жерлер қатты қорғалған және аздап қоюландырылған. Жем сапасы орташадан жоғары.
Малдың барлық түрлеріне арналған көктемгі-жазғы-күзгі жайылымдар
Шөп жақсы дамыған. Өсімдіктердің орташа биіктігі 40-50 см. өсімдіктердің топырақтың проективті жабыны 50-60 % құрайды. Ортаңғы жерлер қорғалған, қатты тығыздалған және әлсіз бұталы. Жем сапасы орташа.
Көктемгі-жаздың басында-малдың барлық түрлеріне арналған күзгі жайылымдар.
Шөп орташа дамыған. Өсімдіктердің орташа биіктігі 40 см. проективті қамту 55% құрайды. Жерлер қатты қорғалған, аздап қоюланған. Жем сапасы орташа.
Малдың барлық түрлеріне арналған көктемгі-жазғы-күзгі жайылымдар
Шөп орташа дамыған. Өсімдіктердің орташа биіктігі 35-40 см. өсімдіктердің топырақтың проективті жабыны 50-55% құрайды. Жерлер қатты қорғалған. Жем сапасы орташа.
Малдың барлық түрлеріне арналған көктемгі-жазғы-күзгі жайылымдар
Шөптер қанағаттанарлық дамыған. Өсімдіктердің орташа биіктігі 40 см. топырақтың проективті жабыны 40-50% құрайды. Жер қатты қысылған,. Шөп сирек кездеседі. Жемнің сапасы қанағаттанарлық.
Малдың барлық түрлеріне арналған көктемгі-жазғы-күзгі жайылымдар
Шөп орташа дамыған. Өсімдіктердің орташа биіктігі 10-30 см. өсімдіктердің топырақтың проективті жабыны 50-55% құрайды. Жем орташа сападан жоғары.
Малдың барлық түрлеріне арналған көктемгі-жазғы-күзгі жайылымдар
Шөпті сирек, дақ. Өсімдіктердің орташа биіктігі 30 см - ге дейін.өсімдіктердің проективті топырақ жамылғысы орта есеппен 50-60% құрайды. Жем сапасы орташа.
Малдың барлық түрлеріне арналған көктемгі-жазғы-күзгі жайылымдар
Шөпті сирек, дақ. Өсімдіктердің орташа биіктігі 30 см - ге дейін.өсімдіктердің проективті топырақ жамылғысы орта есеппен 50-60% құрайды. Жем сапасы орташа.
Малдың барлық түрлеріне арналған көктемгі-жазғы-күзгі жайылымдар
Шөпті сирек, дақ. Өсімдіктердің орташа биіктігі 30 см - ге дейін.өсімдіктердің проективті топырақ жамылғысы орта есеппен 50-60% құрайды. Жем сапасы орташа.
Малдың барлық түрлеріне арналған көктемгі-жазғы-күзгі жайылымдар

Травостой удовлетвори-тельно развит. Средняя высота растений составляет 30 см. Проективное по-крытие почвы растениями колеблется от 45 до 60 %.
Средне закочкарено. Качество корма удовлетво-рительное.
Весенне-осенние пастбища для овец и коз.
Травостой удовлетвори-тельно развит. Средняя высота растений составляет 50-60 см. Проективное по-крытие почвы растениями 45-55 %. Средне закочкарено Качество корма удовлетворительное.
Весенне-осенние пастбища для овец и коз.
Травостой плохо развит. Средняя высота растений 20-30 см. Проективное покрытие почвы растениями составляет 50 %. Угодье сильно закочкарено местами слабо заболочено. Качество корма удовлетворительное.
Весенне-осенние пастбища для овец и коз.
Травостой хорошо развит. Средняя высота растений 60-70 см. Проективное пок-рытие почвы растениями составляет 65-70 %.. Качество корма хорошее.
Весенне-летне-осенние пастбища для всех видов скота
Травостой хорошо развит. Средняя высота растений 60-70 см. Проективное пок-рытие почвы растениями составляет 65-70%. Угодья слабо закочкарены. Качество корма хорошее.
Весенне-летне-осенние пастбища для всех видов скота
Травостой хорошо развит. Средняя высота растений колеблется до 70 см. Проективное покрытие поч-вы растениями составляет 50-70 %. Угодья слабо за-кочкарены. Качество корма хорошее.
Летне-осенние косимые пастбища для КРС и лошадей.
Травостой хорошо развит. Средняя высота 65-70 см. Проективное покрытие составляет 60-65 %. Угодья слабо закустарены и слабо закочкарены. Качество корма хорошее.
Летне-осенние пастбища для всех видов скота.
Травостой хорошо развит. Средняя высота 65-70 см. Проективное покрытие составляет 55-60 %. Угодья сильно закустарены. Качество корма среднее.
Летне-осенние пастбища для всех видов скота.

Шөптер қанағаттанарлық дамыған. Өсімдіктердің орташа биіктігі 30 см. өсімдіктердің проективті топырақ жамылғысы 45-тен 60% - ға дейін.
Орташа қайнатылған. Жемнің сапасы қанағаттанарлық.
Қой мен ешкіге арналған көктемгі-күзгі жайылымдар.
Шөптер қанағаттанарлық дамыған. Өсімдіктердің орташа биіктігі 50-60 см. топырақтың проективті жабыны 45-55% құрайды. Орташа қайнатылған тағамның сапасы қанағаттанарлық.
Қой мен ешкіге арналған көктемгі-күзгі жайылымдар
Шөп нашар дамыған. Өсімдіктердің орташа биіктігі 20-30 см. өсімдіктердің топырақтың проективті жабыны 50 % құрайды. Жер кейбір жерлерде қатты Батпақты. Жемнің сапасы қанағаттанарлық.
Қой мен ешкіге арналған көктемгі-күзгі жайылымдар
Шөп жақсы дамыған. Өсімдіктердің орташа биіктігі 60-70 см. өсімдіктердің топырақтың проективті жабыны 65-70 % құрайды.. Жемнің сапасы жақсы.
Малдың барлық түрлеріне арналған көктемгі-жазғы-күзгі жайылымдар
Шөп жақсы дамыған. Өсімдіктердің орташа биіктігі 60-70 см. өсімдіктердің топырақтың проективті жабыны 65-70% құрайды. Жерлер аздап қайралған. Жемнің сапасы жақсы.
Малдың барлық түрлеріне арналған көктемгі-жазғы-күзгі жайылымдар
Шөп жақсы дамыған. Өсімдіктердің орташа биіктігі 70 см-ге дейін өзгереді.өсімдіктердің топырақтың проективті жабыны 50-70% құрайды. Жерлер аздап қайралған. Жемнің сапасы жақсы.
Ірі қара мен жылқыларға арналған жазғы-күзгі шабылатын жайылымдар.
Шөп жақсы дамыған. Орташа биіктігі 65-70 см. проективті қамту 60-65 % құрайды. Жерлер аздап қопсытылған және аздап қопсытылған. Жемнің сапасы жақсы.
Малдың барлық түрлеріне арналған жазғы-күзгі жайылымдар.
Шөп жақсы дамыған. Орташа биіктігі 65-70 см. проективті қамту 55-60 % құрайды. Жерлер қатты қайнатылған. Жем сапасы орташа.
Малдың барлық түрлеріне арналған жазғы-күзгі жайылымдар.

Травостой густой, хорошо развит. Средняя высота растений 60-80 см. Проек-тивное покрытие почвы растениями от 70 до 90 %.. Качество корма хорошее.
Летне-осенние косимые пастбища для КРС и лошадей
Травостой средне развит. Средняя высота растений 50-60 см. Проективное пок-рытие почвы растениями 60-65 %. Травостой изрежен. Качество корма среднее.
Весенне-летне-осенние пастбища для всех видов скота
Травостой не густой. Средняя высота растений 20-40 см. Проективное по-крытие почвы растениями составляет 55-65 %. Качество корма среднее.
Весенне-раннелетние пастбища для КРС и лошадей

Шөпті қалың, жақсы дамыған. Өсімдіктердің орташа биіктігі 60-80 см. топырақтың проективті жабыны 70-тен 90% - ға дейін.. Жемнің сапасы жақсы.
Ірі қара мен жылқыларға арналған жазғы-күзгі шабылатын жайылымдар
Шөп орташа дамыған. Өсімдіктердің орташа биіктігі 50-60 см. топырақтың өсімдіктермен проективті жабыны 60-65 % құрайды. Шөп сирек кездеседі. Жем сапасы орташа.
Малдың барлық түрлеріне арналған көктемгі-жазғы-күзгі жайылымдар
Шөп қалың емес. Өсімдіктердің орташа биіктігі 20-40 см. өсімдіктердің топырақтың проективті жабыны 55-65 % құрайды. Жем сапасы орташа.
Ірі қара мен жылқыларға арналған көктемгі-жаздық жайылымдар

Травостой удовлетвори-тельно развит. Средняя высота растений 50-60 см. Проективное покрытие почвы растениями соста-вляет 75-80 %. Угодья слабо закочкарены. Качество корма хорошее.
Весенне-раннелетние пастбища для КРС и лошадей
Угодья без растительности,
на поверхности почвы выступает соль
Осенние пастбища для овец и коз
Угодья не пригодны для использования под выпас
Неудобь
Травостой сильно заболочен не используется под выпас
Не используется под выпас
сельский округ имени Олжабай батыра
3,7
1,2

Шөптер қанағаттанарлық дамыған. Өсімдіктердің орташа биіктігі 50-60 см. өсімдіктердің топырақтың проективті жабыны 75-80 % құрайды. Жерлер аздап қайралған. Жемнің сапасы жақсы.
Ірі қара мен жылқыларға арналған көктемгі-жаздық жайылымдар
Өсімдігі жоқ жерлер,
топырақ бетінде тұз пайда болады
Қой мен ешкіге арналған күзгі жайылымдар
Жерлер жайылымға жарамсыз
Қолайсыздық
Шөп қатты Батпақты жайылымда қолданылмайды
Жайылым үшін пайдаланылмайды
Олжабай батыр атындағы ауылдық округ
3,7
1,2

3,8/2,2
11787,6/6824,4
Травостой развит средне. Проективное покрытие 60-70% Средняя высота растений50-60см.Качество корма среднее.
Весенне-летне-освенние пастбища для всех видов скота
3,6/1,8
5806,8/2903,4
Травостой развит средне. Проективное покрытие 55-65%Средняя высота растений 45-55см.Качество корма среднее
Весенне-летне-осенние пасбища для всех видов скот
3,5/1,7
5922,0/2876,4
Травостой
развит удовлетворительно.
Проективное
покрытие растительности 55-65%
Высота растений 40-60см.Качество корма низкое
Весенне-осенние пастбища для всех видов скот.
3,3/1,7
12681,9/6533,1
Травостой
развит удовлетворительно.
Проективное
покрытие растительности 55-65%
Высота растений 40-60см.Качество корма низкое
Весенне-осенние пастбища для всех видов скот.
3,0/1,5
3909,0/1954,5
Травостой развит средне. Проективное покрытие 55-65%Средняя высота растений 45-55см.Качество корма среднее
Весенне-летне-осенние пасбища для всех видов скот
1,6/0,9
3372,5/1952,5
Травостой развит средне.Средняя
Высота растений 35-45см.Проективное покрытие 40-50% Воссстанавливается естественный травостой
Весенне-летне-осенние
Пастбища для всех видов
скота
4,5/2,4
5548,5/2959,2
Травостой развит средне.Средняя
Высота растений 35-45см.Проективное покрытие 40-50% Воссстанавливается естественный травостой
Весенне-летне-осенние
Пастбища для всех видов
скота
4,3/2,6
6316,7/3819,4
Поверность ровная. Травосой сильно засорен непоедаемыми
Растениями.Проективное покрытие 40-50%
Весенне-летне-осенние
Пастбища для всех
Видов скота
3,7/2,2
20660,8/12284,8
Травостой развит средне.
Проективное покрытие почвы 60-70%.Средняя высота травостоя 40-60см.Поверхность почвы средне защебнена.
Весенне-летне-осенние
Пастбища для всех видов
скота.
4,5/2,5
24714,0/13730,0
Травостой развит средне.
Проективное покрытие 70-75%.Средняя высота растений
45-60см. Поверность почвы защебнена,закустарена.
Весенне-летне-осенние
Пастбища для всех видов
скота
4,4/2,4
11954,8/6520,8
Травостой развит средне.
Проективное покрытие 70-75%.Средняя высота растений
45-60см. Поверность почвы защебнена,закустарена.
Весенне-летне-осенние
Пастбища для всех видов
скота
4,3/2,3
4140,9/2214,9
Травостой развит средне.
Проективное покрытий 55-65%.Средняя высота растений 40-50см.Поверность почвы сильно защебнена,закустарена
Весенне -летне-осенние
пастбища для всех видов
скота
4,3/2,3
19560,7/10462,7
Травосой развит средне.
Проективное покрытие 55-60%.
Средняя высота растений 40-50см.
поверность почвы сильно защебнена, закустарена.
Весенне -летне-осенние
пастбища для всех видов
скота

3,8/2,2
11787,6/6824,4
Шөп орташа дамыған. Проективті жабын 60-70% өсімдіктердің орташа биіктігі 50-60 см. Жем сапасы орташа.
Малдың барлық түрлеріне арналған көктемгі-жазғы-күзгі жайылымдар
3,6/1,8
5806,8/2903,4
Шөп орташа дамыған. Проективті жабын 55-65% өсімдіктердің орташа биіктігі 45-55 см. Жем сапасы орташа
Малдың барлық түрлеріне арналған көктемгі-жазғы-күзгі жайылымдар
3,5/1,7
5922,0/2876,4
Шөптер қанағаттанарлық дамыған. Өсімдіктердің проективті жабыны 55-65% өсімдіктердің биіктігі 40-60 см. Жем сапасы төмен
Малдың барлық түрлеріне арналған көктемгі-күзгі жайылымдар.
3,3/1,7
12681,9/6533,1
Шөптер қанағаттанарлық дамыған. Өсімдіктердің проективті жабыны 55-65% өсімдіктердің биіктігі 40-60 см. Жем сапасы төмен
Малдың барлық түрлеріне арналған көктемгі-күзгі жайылымдар.
3,0/1,5
3909,0/1954,5
Шөп орташа дамыған. Проективті жабын 55-65% өсімдіктердің орташа биіктігі 45-55 см. Жем сапасы орташа
Малдың барлық түрлеріне арналған көктемгі-жазғы-күзгі жайылымдар
1,6/0,9
3372,5/1952,5
Шөп орташа дамыған.Орташа
Өсімдіктердің биіктігі 35-45 см. проективті жабын 40-50% табиғи шөпті қалпына келтіреді
Малдың барлық түрлеріне арналған көктемгі-жазғы-күзгі жайылымдар
4,5/2,4
5548,5/2959,2
Шөп орташа дамыған.Орташа
Өсімдіктердің биіктігі 35-45 см. проективті жабын 40-50% табиғи шөпті қалпына келтіреді
Малдың барлық түрлеріне арналған көктемгі-жазғы-күзгі жайылымдар
4,3/2,6
6316,7/3819,4
Беті тегіс. Шөптер жеуге жарамсыз заттармен қатты бітелген
Өсімдіктер.Проективті қамту 40-50%
Малдың барлық түрлеріне арналған көктемгі-жазғы-күзгі жайылымдар
3,7/2,2
20660,8/12284,8
Шөп орташа дамыған. Топырақтың проективті жабыны 60-70% құрайды.Шөптің орташа биіктігі 40-60 см. топырақ беті орташа қысылған.
Малдың барлық түрлеріне арналған көктемгі-жазғы-күзгі жайылымдар
4,5/2,5
24714,0/13730,0
Шөп орташа дамыған. Топырақтың проективті жабыны 70 – 75 % құрайды. Шөптің орташа биіктігі 40-60 см. топырақ беті орташа қысылған.
Малдың барлық түрлеріне арналған көктемгі-жазғы-күзгі жайылымдар
4,4/2,4
11954,8/6520,8
Шөп орташа дамыған.
Проективті қамту 70-75% құрайды.Өсімдіктердің орташа биіктігі
45-60см. топырақ беті қысылған,бұқтырылған.
Малдың барлық түрлеріне арналған көктемгі-жазғы-күзгі жайылымдар
4,3/2,3
4140,9/2214,9
Шөп орташа дамыған.
Проективті қамту 55-65% құрайды.Өсімдіктердің орташа биіктігі 40-50 см. топырақ беті қатты қысылған, бұта тәрізді
Малдың барлық түрлеріне арналған көктемгі-жазғы-күзгі жайылымдар
4,3/2,3
19560,7/10462,7
Шөп орташа дамыған.
Проективті қамту 55-60% құрайды.
Өсімдіктердің орташа биіктігі 40-50 см.
топырақтың беті қатты қысылған, бұқтырылған.
Малдың барлық түрлеріне арналған көктемгі-жазғы-күзгі жайылымдар

0,1 га,
функционирует
КГП на ПХВ Ветеринарный пункт села Майлан
2
село Бозтал
1
примитивный
0,1000 га
функционирует
ГУ "Аппарат акима села Бозтал"
3
село Аксуат
1
примитивный
0,1000 га
функционирует
ГУ "Аппарат акима сельского округа село Аксуат"
4
село Селетинское
1
типовая
0,046 га
функционирует
КГП на ПХВ Ветеринарный пункт села Селетинское
5
Акмырзинский сельский округ
1
типовая
0,1 га,
Биометрическая яма- 9,0 м2
функционирует
ГУ "Аппарат акима Акмырзинского сельского округа"
6
Койтасский сельский округ
1
примитивный
0,0625 га
Биометрическая яма- 15,0 м2
функционирует
ГУ "Аппарат акима Койтасского сельского округа"
7
Куншалганский сельский округ
1
примитивный

0,1 га,
жұмыс істейді
Майлан ауылының ветеринариялық пункті ШЖҚ КМК
2
Бозтал ауылы
1
қарабайыр
0,1000 га
жұмыс істейді
"Бозтал ауылы әкімінің аппараты" ММ-сі
3
Ақсуат ауылы
1
қарабайыр
0,1000 га
жұмыс істейді
"Ақсуат ауылы әкімінің аппараты" ММ-сі
4
Сілеті ауылы
1
типтік
0,046 га
жұмыс істейді
Сілеті ауылының ветеринариялық пункті ШЖҚ КМК
5
Ақмырза ауылдық округі
1
типтік
0,1 га,
биотермиялық шұңқыр - 9,0 м2
жұмыс істейді
"Ақмырза ауылдық округі әкімінің аппараты" ММ-сі
6
Қойтас ауылдық округі
1
қарабайыр
0,0625 га
биотермиялық шұңқыр - 15,0 м2
жұмыс істейді
"Қойтас ауылдық округі әкімінің аппараты" ММ-сі
7
Күншалған ауылдық округі
1
қарабайыр

0,0484 га
функционирует
ГУ "Аппарат акима Куншалганского сельского округа"
8
Сельский округ имени Олжабай батыра
1
примитивный
0,1000 га
функционирует
ГУ "Аппарат акима сельского округа имени Олжабай батыра"
9
Тайбайский сельский округ
1
примитивный
0,1000 га
функционирует
ГУ "Аппарат акима Тайбайского сельского округа"
10
Улентинский сельский округ
1
примитивный
0,3121 га,
Биометрическая яма- 15,0 м2
функционирует
ГУ "Аппарат акима Улентинского сельского округа"
11
Еркиншиликский сельский округ
1
примитивный

0,0484 га
жұмыс істейді
"Күншалған ауылдық округі әкімінің аппараты" ММ -сі
8
Олжабай батыр атындағы ауылдық округі
1
қарабайыр
0,1000 га
жұмыс істейді
"Олжабай батыр атындағы ауылдық округі әкімінің аппараты" ММ-сі
9
Тайбай ауылдық округі
1
қарабайыр
0,1000 га
жұмыс істейді
"Тайбай ауылдық округі әкімінің аппараты" ММ -сі
10
Өлеңті ауылдық округі
1
қарабайыр
0,3121 га,
биотермиялық шұңқыр - 15,0 м2
жұмыс істейді
"Өлеңті ауылдық округі әкімінің аппараты" ММ -сі
11
Еркіншілік ауылдық округі
1
қарабайыр

0,4485
функционирует
ГУ "Аппарат акима Еркиншиликского сельского округа"
12
Бестогайский сельский округ
1
примитивный
2 га
функционирует
ГУ "Аппарат акима Бестогайского сельского округа"
Байсары
2
примитивный
0,0200
функционирует
ГУ "Аппарат акима Бестогайского сельского округа"
13
Тургайский с/о
3
примитивный
0,1 га
функционирует
ГУ "Аппарат акима Тургайский сельского округа"
14
город Ерейментау
1
примитивный
25
функционирует
ГУ "Аппарат акима города Ерейментау"
Данные (сведения) о сибиреязвенных захоронениях
Наименование области, района, сельского округа
Номер сибире язвенных захоронений
Характер почвы и растительности
Размер (площадь) сибиреязвенного захоронения
Координаты
характеристика объекта
Баланс содержатель (собственник)
северной широты
восточной долготы
ограждение
Опознавательные знаки
внесено в информационную систему государственного земельного кадастра
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
1.
село Майлан
-
-
-
-
-
-
-
-
-
2
село Бозтал
1
0,0100
имеется
имеется вывеска с надписью
00268739326
ГУ "Аппарат акима села Бозтал"
3
Село Аксуат
Участок Торт-Кара 01:006:16:482
бетон
0,1000га
-
-
Есть
есть
да
ГУ "Аппарат акима села Аксуат"
Участок Карасу 01:006:16:483
Бетон
0,1000га
-
-
Есть
Есть
Да
ГУ "Аппарат акима села Аксуат"
4
село Селетинское
-
-
-
-
-
-
-
-
-
5
Акмырзинский сельский округ
-
-
-
-
-
-
-
-
-
6
Койтасский сельский округ
-
-
-
-
-
-
-
-
-
7
Куншалганский сельский округ
-
-
-
-
-
-
-
-
-
8
Сельский округ имени Олжабай батыра
-
-
-
-
-
-
-
-
-
9
Тайбайский сельский округ
-
-
-
-
-
-
-
-
-
10
Улентинский сельский округ
-
-
-
-
-
-
-
-
-
11
Еркиншиликский сельский округ
-
-
-
-
-
-
-
-
-
12
Бестогайский сельский округ
-
-
-
-
-
-
-
-
-
13
Тургайский сельский округ
-
-
-
-
-
-
-
-
-
14
город Ерейментау
Сведения об объектах пастбищной инфраструктуры и о сервитутах для прогона сельскохозяйственных животных
№ п/п
Объекты пастбищной инфраструктуры
Количество действующих объектов пастбищной инфраструктуры, единиц
Количество объектов пастбищной инфраструктуры требующих строительства (реконструкции), единиц
Протяженность, километров
Площадь, тысяч квадратных метров
1
2
3
4
5
6
1.
Обводнительные сооружения (скважины, трубчатые и шахтные колодцы, копани)
1
-
-
-
2.
Сооружения, мосты, дороги
1
-
-
-
3.
Скотопрогонные трассы, скоТоварищество с ограничненной ответственностьюстановочные и водопойные площадки
7
-
0,18
0,54
4.
Емкости для купки овец, кошары и отгороженные места, ограждения пастбищ, изгороди (в том числе электроизгороди), загоны для загонно-порционного выпаса сельскохозяйственных животных
-
-
-
-
5.
Расколы для ветеринарной обработки сельскохозяйственных животных
9
1
0,03
0,344
6.
Сооружения и объекты, предназначенные для обеспечения электрической и тепловой энергией, объекты по использованию возобновляемых и альтернативных источников энергии
-
-
-
-
7.
Объекты водоснабжения и другие виды жизнеобеспечения, сооружения для сезонного проживания персонала и иное имущество, необходимое для содержания и использования пастбищ
-
-
-
-
Условные обозначения:
- внутренние границы
- внешние границы
1/1426 га - номер/площадь гурта, отары, табуна
- загоны пастбищеоборота
Приложение 5
к Плану по управлению
пастбищами и их использованию
по Ерейментаускому району
на 2026-2030 годы
Схема (карта) с обозначением пастбищ, которые могут быть предоставлены в землепользование пастбищепользователям в селе Майлан
Схема (карта) с обозначением пастбищ, которые могут быть предоставлены в землепользование пастбищепользователям в селе Бозтал
Схема (карта) с обозначением пастбищ, которые могут быть предоставлены в землепользование пастбищепользователям в селе Аксуат
Схема (карта) с обозначением пастбищ, которые могут быть предоставлены в землепользование пастбищепользователям в селе Селетинское
Схема (карта) с обозначением пастбищ, которые могут быть предоставлены в землепользование пастбищепользователям в Акмырзинском сельском округе
Схема (карта) с обозначением пастбищ, которые могут быть предоставлены в землепользовании пастбищепользователям в Койтасском сельском округе
Схема (карта) с обозначением пастбищ, которые могут быть предоставлены в землепользование пастбищепользователям в Улентинском сельском округе
Схема (карта) с обозначением пастбищ, которые могут быть предоставлены в землепользование пастбищепользователям в селе Олжабай батыра
Условные обозначения:
- внешние границы
1/1426 га - номер/площадь гурта, отары, табуна
Приложение 6
к Плану по управлению пастбищами
и их использованию по Ерейментаускому району
на 2026-2030 годы
Схема доступа к водоисточникам (озерам, рекам, прудам, копаням, оросительным или обводнительным каналам, трубчатым или шахтным колодцам), составленная согласно норме потребления воды, на которой указываются маршруты передвижения к водоисточникам в селе Майлан
Схема доступа к водоисточникам (озерам, рекам, прудам, копаням, оросительным или обводнительным каналам, трубчатым или шахтным колодцам), составленная согласно норме потребления воды, на которой указываются маршруты передвижения к водоисточникам в селе Бозтал
Схема доступа к водоисточникам (озерам, рекам, прудам, копаням, оросительным или обводнительным каналам, трубчатым или шахтным колодцам), составленная согласно норме потребления воды, на которой указываются маршруты передвижения к водоисточникам в селе Аксуат
Схема доступа к водоисточникам (озерам, рекам, прудам, копаням, оросительным или обводнительным каналам, трубчатым или шахтным колодцам), составленная согласно норме потребления воды, на которой указываются маршруты передвижения к водоисточникам в селе Селетинское
Схема доступа к водоисточникам (озерам, рекам, прудам, копаням, оросительным или обводнительным каналам, трубчатым или шахтным колодцам), составленная согласно норме потребления воды, на которой указываются маршруты передвижения к водоисточникам в селе Акмырза
Схема доступа к водоисточникам (озерам, рекам, прудам, копаням, оросительным или обводнительным каналам, трубчатым или шахтным колодцам), составленная согласно норме потребления воды, на которой указываются маршруты передвижения к водоисточникам в селе Жолбасшы
Схема доступа к водоисточникам (озерам, рекам, прудам, копаням, оросительным или обводнительным каналам, трубчатым или шахтным колодцам), составленная согласно норме потребления воды, на которой указываются маршруты передвижения к водоисточникам в селе Койтас
Схема доступа к водоисточникам (озерам, рекам, прудам, копаням, оросительным или обводнительным каналам, трубчатым или шахтным колодцам), составленная согласно норме потребления воды, на которой указываются маршруты передвижения к водоисточникам в селе Ажы
Схема доступа к водоисточникам (озерам, рекам, прудам, копаням, оросительным или обводнительным каналам, трубчатым или шахтным колодцам), составленная согласно норме потребления воды, на которой указываются маршруты передвижения к водоисточникам в селе Куншалган
Схема доступа к водоисточникам (озерам, рекам, прудам, копаням, оросительным или обводнительным каналам, трубчатым или шахтным колодцам), составленная согласно норме потребления воды, на которой указываются маршруты передвижения к водоисточникам в селе Каратал
Схема доступа к водоисточникам (озерам, рекам, прудам, копаням, оросительным или обводнительным каналам, трубчатым или шахтным колодцам), составленная согласно норме потребления воды, на которой указываются маршруты передвижения к водоисточникам в селе Шакей
Схема доступа к водоисточникам (озерам, рекам, прудам, копаням, оросительным или обводнительным каналам, трубчатым или шахтным колодцам), составленная согласно норме потребления воды, на которой указываются маршруты передвижения к водоисточникам в селе Олжабай батыра
Схема доступа к водоисточникам (озерам, рекам, прудам, копаням, оросительным или обводнительным каналам, трубчатым или шахтным колодцам), составленная согласно норме потребления воды, на которой указываются маршруты передвижения к водоисточникам в селе Ынтымак
Схема доступа к водоисточникам (озерам, рекам, прудам, копаням, оросительным или обводнительным каналам, трубчатым или шахтным колодцам), составленная согласно норме потребления воды, на которой указываются маршруты передвижения к водоисточникам в селе Алгабас
Схема доступа к водоисточникам (озерам, рекам, прудам, копаням, оросительным или обводнительным каналам, трубчатым или шахтным колодцам), составленная согласно норме потребления воды, на которой указываются маршруты передвижения к водоисточникам в отгонный участок Баймен
Схема доступа к водоисточникам (озерам, рекам, прудам, копаням, оросительным или обводнительным каналам, трубчатым или шахтным колодцам), составленная согласно норме потребления воды, на которой указываются маршруты передвижения к водоисточникам в селе Тайбай
Схема доступа к водоисточникам (озерам, рекам, прудам, копаням, оросительным или обводнительным каналам, трубчатым или шахтным колодцам), составленная согласно норме потребления воды, на которой указываются маршруты передвижения к водоисточникам в селе Елтай
Схема доступа к водоисточникам (озерам, рекам, прудам, копаням, оросительным или обводнительным каналам, трубчатым или шахтным колодцам), составленная согласно норме потребления воды, на которой указываются маршруты передвижения к водоисточникам в селе Жарык
Схема доступа к водоисточникам (озерам, рекам, прудам, копаням, оросительным или обводнительным каналам, трубчатым или шахтным колодцам), составленная согласно норме потребления воды, на которой указываются маршруты передвижения к водоисточникам в селе Малтабар
Схема доступа к водоисточникам (озерам, рекам, прудам, копаням, оросительным или обводнительным каналам, трубчатым или шахтным колодцам), составленная согласно норме потребления воды, на которой указываются маршруты передвижения к водоисточникам в селе Уленты
Схема доступа к водоисточникам (озерам, рекам, прудам, копаням, оросительным или обводнительным каналам, трубчатым или шахтным колодцам), составленная согласно норме потребления воды, на которой указываются маршруты передвижения к водоисточникам на станции Уленты
Схема доступа к водоисточникам (озерам, рекам, прудам, копаням, оросительным или обводнительным каналам, трубчатым или шахтным колодцам), составленная согласно норме потребления воды, на которой указываются маршруты передвижения к водоисточникам на станции Коржынколь
Схема доступа к водоисточникам (озерам, рекам, прудам, копаням, оросительным или обводнительным каналам, трубчатым или шахтным колодцам), составленная согласно норме потребления воды, на которой указываются маршруты передвижения к водоисточникам в селе Еркиншилик
Схема доступа к водоисточникам (озерам, рекам, прудам, копаням, оросительным или обводнительным каналам, трубчатым или шахтным колодцам), составленная согласно норме потребления воды, на которой указываются маршруты передвижения к водоисточникам в селе Енбек
Схема доступа к водоисточникам (озерам, рекам, прудам, копаням, оросительным или обводнительным каналам, трубчатым или шахтным колодцам), составленная согласно норме потребления воды, на которой указываются маршруты передвижения к водоисточникам в селе Бестогай
Схема доступа к водоисточникам (озерам, рекам, прудам, копаням, оросительным или обводнительным каналам, трубчатым или шахтным колодцам), составленная согласно норме потребления воды, на которой указываются маршруты передвижения к водоисточникам в селе Байсары
Схема доступа к водоисточникам (озерам, рекам, прудам, копаням, оросительным или обводнительным каналам, трубчатым или шахтным колодцам), составленная согласно норме потребления воды, на которой указываются маршруты передвижения к водоисточникам в селе Кызылту
Схема доступа к водоисточникам (озерам, рекам, прудам, копаням, оросительным или обводнительным каналам, трубчатым или шахтным колодцам), составленная согласно норме потребления воды, на которой указываются маршруты передвижения к водоисточникам в селе Тургай
Схема доступа к водоисточникам (озерам, рекам, прудам, копаням, оросительным или обводнительным каналам, трубчатым или шахтным колодцам), составленная согласно норме потребления воды, на которой указываются маршруты передвижения к водоисточникам в селе Нижний Тургай
Схема доступа к водоисточникам (озерам, рекам, прудам, копаням, оросительным или обводнительным каналам, трубчатым или шахтным колодцам), составленная согласно норме потребления воды, на которой указываются маршруты передвижения к водоисточникам в селе Карагайлы
Схема доступа к водоисточникам (озерам, рекам, прудам, копаням, оросительным или обводнительным каналам, трубчатым или шахтным колодцам), составленная согласно норме потребления воды, на которой указываются маршруты передвижения к водоисточникам в селе Балыкты
Схема доступа к водоисточникам (озерам, рекам, прудам, копаням, оросительным или обводнительным каналам, трубчатым или шахтным колодцам), составленная согласно норме потребления воды, на которой указываются маршруты передвижения к водоисточникам в селе Жана жол
Схема доступа к водоисточникам (озерам, рекам, прудам, копаням, оросительным или обводнительным каналам, трубчатым или шахтным колодцам), составленная согласно норме потребления воды, на которой указываются маршруты передвижения к водоисточникам в городе Ерейментау
Среднесуточное водопотребление сельскохозяйственными животными определено согласно приказа Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан - Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 30 декабря 2016 года № 545 "Методика по разработке удельных норм водопотребления и водоотведения". Среднесуточное водопотребление сельскохозяйственных животных, литр в сутки на 1 голову скота
Группыживотных
Водопотребление*
Южный регион
Северный регион
Сезоны года
Сезоны года
лето
весна и осень
зима
лето
весна и осень
зима
Коровымолочные
60
45
35
55
45
35
Коровысухостойные
50
40
30
50
40
30
Нетели в возрасте до 2 лет
30
30
25
30
30
25
Телята в возрасте до 6 месяцев
20
15
15
20
15
15
Свиноматки с приплодом
40
30
-
40
30
-
Свиноматкивзрослыесупоросные
25
20
-
25
20
-
Молодняк свиней в возрасте до
15
10
-
15
10
-
4 месяцев
Лошади рабочие, не кормящие матки
50
40
30
50
40
30
Лошадиплеменные, кормящиематки
60
40
30
50
40
30

0,4485
жұмыс істейді
"Еркіншілік ауылдық округі әкімінің аппараты" ММ -сі
12
Бестогай ауылдық округі
1
қарабайыр
2
жұмыс істейді
"Бестоғай ауылдық округі әкімінің аппараты" ММ -сі
Байсары
2
қарабайыр
0,0200 га
жұмыс істейді
"Бестоғай ауылдық округі әкімінің аппараты" ММ -сі
13
Торғай ауылдық округі
3
қарабайыр
0,1 га
жұмыс істейді т
"Торғай ауылдық округі әкімінің аппараты" ММ -сі
14
Ерейментау қаласы
1
қарабайыр
25
жұмыс істейді
"Ерейментау қаласының әкімінің аппараты" ММ -сі
Сібір жаралы жерлеу туралы деректер (мәліметтер)
Облыстың, ауданның, ауылдық округтің атауы
Сібір жаралы жерлеу нөмірі
Топырақ пен өсімдіктердің табиғаты
Сібір жарасын жерлеу көлемі (ауданы)
Координаттар
Объектінің сЖКаттамасы
Баланс ұстаушы (меншік иесі)
солтүстік ендік
шығыс бойлық
қоршау
сәйкестендіру белгілері
мемлекеттік жер кадастрының ақпараттық жүйесіне енгізілді
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
1.
Майлан ауылы
-
-
-
-
-
-
-
-
-
2
Бозтал ауылы
1
0,0100
бар
жазуы бар белгі бар
00268739326
"Бозтал ауылы әкімінің аппараты" ММ-сі
3
Ақсуат ауылы
Торт-Кара учаскесі 01:006:16:482
бетон
0,1000га
-
-
бар
бар
бар
"Ақсуат ауылы әкімінің аппараты" ММ-сі
Қарасу учаскесі 01:006:16:483
бетон
0,1000га
-
-
бар
бар
бар
"Ақсуат ауылы әкімінің аппараты" ММ-сі
4
Сілеті ауылы
-
-
-
-
-
-
-
-
-
5
Ақмырза ауылдық округі
-
-
-
-
-
-
-
-
-
6
Қойтас ауылдық округі
-
-
-
-
-
-
-
-
-
7
Күншалған ауылдық округі
-
-
-
-
-
-
-
-
-
8
Олжабай батыр атындағы ауылдық округі
-
-
-
-
-
-
-
-
-
9
Тайбай ауылдық округі
-
-
-
-
-
-
-
-
-
10
Өлеңті ауылдық округі
-
-
-
-
-
-
-
-
-
11
Еркіншілік ауылдық округі
-
-
-
-
-
-
-
-
-
12
Бестоғай ауылдық округі
-
-
-
-
-
-
-
-
-
13
Торғай ауылдық округі
-
-
-
-
-
-
-
-
-
14
Ерейментау қаласы
1
2
бетон
бар
жеке сектор аумағында
Жайылымдық инфрақұрылым объектілері туралы және ауыл шаруашылығы жануарларын айдап өтуге арналған сервитуттар туралы мәліметтер
Р/с №
Жайылымдық инфрақұрылым объектілері
Жұмыс істеп тұрған жайылымдық инфрақұрылым объектілерінің саны, бірлік
Құрылысты (реконструкцияны) талап ететін,
бірліктер
Ұзындығы, километр
Алаңы, мың шаршы метр
1
2
3
4
5
6
1.
Суландыру құрылысжайлары (ұңғымалар, құбырлы және шахталы құдықтар, апандар)
1
-
-
-
2.
Құрылысжайлар, көпірлер, жолдар
1
-
-
-
3.
Мал айдайтын жолдар, малды аялдатуға арналған алаңдар мен суат алаңдары
7
-
0,18
0,54
4.
Қойларды тоғытуға арналған ыдыстар, қоралар және қоршалған жерлер, жайылымдардың қоршаулары, шарбақтар (оның ішінде электрлі шарбақтар), ауыл шаруашылығы жануарларын қоршап-бөлшектеп жаюға арналған қашалар
-
-
-
-
5.
Ауыл шаруашылығы жануарларын ветеринариялық емдеуге арналған өткелектер
9
1
0,03
0,344
6.
Электр және жылу энергиясымен қамтамасыз етуге арналған құрылысжайлар мен объектілер, жаңартылатын және баламалы энергия көздері пайдаланылатын объектілер
-
-
-
-
7.
Сумен жабдықтау объектілері және тіршілікті қамтамасыз етудің басқа да түрлері, персоналдың маусымдық тұруына арналған құрылысжайлар және жайылымдарды күтіп-ұстау мен пайдалану үшін қажетті өзге де мүлік
-
-
-
-
Шартты белгілер:
- ішкі шекаралар
- сыртқы шекаралар
1/1150 га - гурт, отар, табын нөмірі/алаңы
- жайылым алаңдары
Ерейментау ауданы бойынша
жайылымдарды басқару және
оларды пайдалану жөніндегі
2026-2030 жылдарға арналған
жоспарына 5 қосымша
Майлан ауылындағы жайылымды пайдаланушыларға жер пайдалануға берілуі мүмкін жайылымдар белгіленген схема (карта)
Бозтал ауылындағы жайылымды пайдаланушыларға жер пайдалануға берілуі мүмкін жайылымдар белгіленген схема (карта)
Сілеті ауылындағы жайылымды пайдаланушыларға жер пайдалануға берілуі мүмкін жайылымдар белгіленген схема (карта)
Ақсуат ауылындағы жайылымды пайдаланушыларға жер пайдалануға берілуі мүмкін жайылымдар белгіленген схема (карта)
Ақмырза ауылдық округіндегі жайылымды пайдаланушыларға жер пайдалануға берілуі мүмкін жайылымдар белгіленген схема (карта)
Қойтас ауылдық округіндегі жайылымды пайдаланушыларға жер пайдалануға берілуі мүмкін жайылымдар белгіленген схема (карта)
Өлеңті ауылдық округіндегі жайылымды пайдаланушыларға жер пайдалануға берілуі мүмкін жайылымдар белгіленген схема (карта)
Олжабай батыр атындағы ауылдық округіндегі жайылымды пайдаланушыларға жер пайдалануға берілуі мүмкін жайылымдар белгіленген схема (карта)
Шартты белгілер:
- сыртқы шекаралар
1/1150 га - гурт, отар, табын нөмірі/алаңы
Ерейментау ауданы бойынша
жайылымдарды басқару және
оларды пайдалану жөніндегі
2026-2030 жылдарға арналған
жоспарына 6 қосымша
Майлан ауылындағы суды тұтыну нормасына сәйкес жасалған су көздеріне (көлдерге, өзендерге, тоғандарға, қазандарға, суару немесе суландыру каналдарына, құбырлы немесе шахта құдықтарына) қол жеткізу схемасы, онда жануарлардың су көздеріне қарай жүріп-тұру маршруттары
Бозтал ауылындағы суды тұтыну нормасына сәйкес жасалған су көздеріне (көлдерге, өзендерге, тоғандарға, қазандарға, суару немесе суландыру каналдарына, құбырлы немесе шахта құдықтарына) қол жеткізу схемасы, онда жануарлардың су көздеріне қарай жүріп-тұру маршруттары
Ақсуат ауылындағы суды тұтыну нормасына сәйкес жасалған су көздеріне (көлдерге, өзендерге, тоғандарға, қазандарға, суару немесе суландыру каналдарына, құбырлы немесе шахта құдықтарына) қол жеткізу схемасы, онда жануарлардың су көздеріне қарай жүріп-тұру маршруттары
Сілеті ауылындағы суды тұтыну нормасына сәйкес жасалған су көздеріне (көлдерге, өзендерге, тоғандарға, қазандарға, суару немесе суландыру каналдарына, құбырлы немесе шахта құдықтарына) қол жеткізу схемасы, онда жануарлардың су көздеріне қарай жүріп-тұру маршруттары
Ақмырза ауылындағы суды тұтыну нормасына сәйкес жасалған су көздеріне (көлдерге, өзендерге, тоғандарға, қазандарға, суару немесе суландыру каналдарына, құбырлы немесе шахта құдықтарына) қол жеткізу схемасы, онда жануарлардың су көздеріне қарай жүріп-тұру маршруттары
Жолбасшы ауылындағы суды тұтыну нормасына сәйкес жасалған су көздеріне (көлдерге, өзендерге, тоғандарға, қазандарға, суару немесе суландыру каналдарына, құбырлы немесе шахта құдықтарына) қол жеткізу схемасы, онда жануарлардың су көздеріне қарай жүріп-тұру маршруттары
Қойтас ауылындағы суды тұтыну нормасына сәйкес жасалған су көздеріне (көлдерге, өзендерге, тоғандарға, қазандарға, суару немесе суландыру каналдарына, құбырлы немесе шахта құдықтарына) қол жеткізу схемасы, онда жануарлардың су көздеріне қарай жүріп-тұру маршруттары
Ажы ауылындағы суды тұтыну нормасына сәйкес жасалған су көздеріне (көлдерге, өзендерге, тоғандарға, қазандарға, суару немесе суландыру каналдарына, құбырлы немесе шахта құдықтарына) қол жеткізу схемасы, онда жануарлардың су көздеріне қарай жүріп-тұру маршруттары
Күншалған ауылындағы суды тұтыну нормасына сәйкес жасалған су көздеріне (көлдерге, өзендерге, то ғандарға, қазандарға, суару немесе суландыру каналдарына, құбырлы немесе шахта құдықтарына) қол жеткізу схемасы, онда жануарлардың су көздеріне қарай жүріп-тұру маршруттары
Қаратал ауылындағы суды тұтыну нормасына сәйкес жасалған су көздеріне (көлдерге, өзендерге, тоғандарға, қазандарға, суару немесе суландыру каналдарына, құбырлы немесе шахта құдықтарына) қол жеткізу схемасы, онда жануарлардың су көздеріне қарай жүріп-тұру маршруттары
Шакей ауылындағы суды тұтыну нормасына сәйкес жасалған су көздеріне (көлдерге, өзендерге, тоғандарға, қазандарға, суару немесе суландыру каналдарына, құбырлы немесе шахта құдықтарына) қол жеткізу схемасы, онда жануарлардың су көздеріне қарай жүріп-тұру маршруттары
Олжабай батыр ауылындағы суды тұтыну нормасына сәйкес жасалған су көздеріне (көлдерге, өзендерге, тоғандарға, қазандарға, суару немесе суландыру каналдарына, құбырлы немесе шахта құдықтарына) қол жеткізу схемасы, онда жануарлардың су көздеріне қарай жүріп-тұру маршруттары
Ынтымақ ауылындағы суды тұтыну нормасына сәйкес жасалған су көздеріне (көлдерге, өзендерге, тоғандарға, қазандарға, суару немесе суландыру каналдарына, құбырлы немесе шахта құдықтарына) қол жеткізу схемасы, онда жануарлардың су көздеріне қарай жүріп-тұру маршруттары
Алғабас ауылындағы суды тұтыну нормасына сәйкес жасалған су көздеріне (көлдерге, өзендерге, тоғандарға, қазандарға, суару немесе суландыру каналдарына, құбырлы немесе шахта құдықтарына) қол жеткізу схемасы, онда жануарлардың су көздеріне қарай жүріп-тұру маршруттары
Баймен отгон учаскесіндегі суды тұтыну нормасына сәйкес жасалған су көздеріне (көлдерге, өзендерге, тоғандарға, қазандарға, суару немесе суландыру каналдарына, құбырлы немесе шахта құдықтарына) қол жеткізу схемасы, онда жануарлардың су көздеріне қарай жүріп-тұру маршруттары
Тайбай ауылындағы суды тұтыну нормасына сәйкес жасалған су көздеріне (көлдерге, өзендерге, тоғандарға, қазандарға, суару немесе суландыру каналдарына, құбырлы немесе шахта құдықтарына) қол жеткізу схемасы, онда жануарлардың су көздеріне қарай жүріп-тұру маршруттары
Елтай ауылындағы суды тұтыну нормасына сәйкес жасалған су көздеріне (көлдерге, өзендерге, тоғандарға, қазандарға, суару немесе суландыру каналдарына, құбырлы немесе шахта құдықтарына) қол жеткізу схемасы, онда жануарлардың су көздеріне қарай жүріп-тұру маршруттары
Жарық ауылындағы суды тұтыну нормасына сәйкес жасалған су көздеріне (көлдерге, өзендерге, тоғандарға, қазандарға, суару немесе суландыру каналдарына, құбырлы немесе шахта құдықтарына) қол жеткізу схемасы, онда жануарлардың су көздеріне қарай жүріп-тұру маршруттары
Малтабар ауылындағы суды тұтыну нормасына сәйкес жасалған су көздеріне (көлдерге, өзендерге, тоғандарға, қазандарға, суару немесе суландыру каналдарына, құбырлы немесе шахта құдықтарына) қол жеткізу схемасы, онда жануарлардың су көздеріне қарай жүріп-тұру маршруттары
Өлеңті ауылындағы суды тұтыну нормасына сәйкес жасалған су көздеріне (көлдерге, өзендерге, тоғандарға, қазандарға, суару немесе суландыру каналдарына, құбырлы немесе шахта құдықтарына) қол жеткізу схемасы, онда жануарлардың су көздеріне қарай жүріп-тұру маршруттары
Өлеңті станциясындағы суды тұтыну нормасына сәйкес жасалған су көздеріне (көлдерге, өзендерге, тоғандарға, қазандарға, суару немесе суландыру каналдарына, құбырлы немесе шахта құдықтарына) қол жеткізу схемасы, онда жануарлардың су көздеріне қарай жүріп-тұру маршруттары
Қоржынкөл станциясындағы суды тұтыну нормасына сәйкес жасалған су көздеріне (көлдерге, өзендерге, тоғандарға, қазандарға, суару немесе суландыру каналдарына, құбырлы немесе шахта құдықтарына) қол жеткізу схемасы, онда жануарлардың су көздеріне қарай жүріп-тұру маршруттары
Еркіншілік ауылындағы суды тұтыну нормасына сәйкес жасалған су көздеріне (көлдерге, өзендерге, тоғандарға, қазандарға, суару немесе суландыру каналдарына, құбырлы немесе шахта құдықтарына) қол жеткізу схемасы, онда жануарлардың су көздеріне қарай жүріп-тұру маршруттары
Еңбек ауылындағы суды тұтыну нормасына сәйкес жасалған су көздеріне (көлдерге, өзендерге, тоғандарға, қазандарға, суару немесе суландыру каналдарына, құбырлы немесе шахта құдықтарына) қол жеткізу схемасы, онда жануарлардың су көздеріне қарай жүріп-тұру маршруттары
Бестоғай ауылындағы суды тұтыну нормасына сәйкес жасалған су көздеріне (көлдерге, өзендерге, тоғандарға, қазандарға, суару немесе суландыру каналдарына, құбырлы немесе шахта құдықтарына) қол жеткізу схемасы, онда жануарлардың су көздеріне қарай жүріп-тұру маршруттары
Байсары ауылындағы суды тұтыну нормасына сәйкес жасалған су көздеріне (көлдерге, өзендерге, тоғандарға, қазандарға, суару немесе суландыру каналдарына, құбырлы немесе шахта құдықтарына) қол жеткізу схемасы, онда жануарлардың су көздеріне қарай жүріп-тұру маршруттары
Кызылту ауылындағы суды тұтыну нормасына сәйкес жасалған су көздеріне (көлдерге, өзендерге, тоғандарға, қазандарға, суару немесе суландыру каналдарына, құбырлы немесе шахта құдықтарына) қол жеткізу схемасы, онда жануарлардың су көздеріне қарай жүріп-тұру маршруттары
Торғай ауылындағы суды тұтыну нормасына сәйкес жасалған су көздеріне (көлдерге, өзендерге, тоғандарға, қазандарға, суару немесе суландыру каналдарына, құбырлы немесе шахта құдықтарына) қол жеткізу схемасы, онда жануарлардың су көздеріне қарай жүріп-тұру маршруттары
Төменгі Торғай ауылындағы суды тұтыну нормасына сәйкес жасалған су көздеріне (көлдерге, өзендерге, тоғандарға, қазандарға, суару немесе суландыру каналдарына, құбырлы немесе шахта құдықтарына) қол жеткізу схемасы, онда жануарлардың су көздеріне қарай жүріп-тұру маршруттары
Карағайлы ауылындағы суды тұтыну нормасына сәйкес жасалған су көздеріне (көлдерге, өзендерге, тоғандарға, қазандарға, суару немесе суландыру каналдарына, құбырлы немесе шахта құдықтарына) қол жеткізу схемасы, онда жануарлардың су көздеріне қарай жүріп-тұру маршруттары
Балықты ауылындағы суды тұтыну нормасына сәйкес жасалған су көздеріне (көлдерге, өзендерге, тоғандарға, қазандарға, суару немесе суландыру каналдарына, құбырлы немесе шахта құдықтарына) қол жеткізу схемасы, онда жануарлардың су көздеріне қарай жүріп-тұру маршруттары
Жана жол ауылындағы суды тұтыну нормасына сәйкес жасалған су көздеріне (көлдерге, өзендерге, тоғандарға, қазандарға, суару немесе суландыру каналдарына, құбырлы немесе шахта құдықтарына) қол жеткізу схемасы, онда жануарлардың су көздеріне қарай жүріп-тұру маршруттары
Ерейментау қаласындағы суды тұтыну нормасына сәйкес жасалған су көздеріне (көлдерге, өзендерге, тоғандарға, қазандарға, суару немесе суландыру каналдарына, құбырлы немесе шахта құдықтарына) қол жеткізу схемасы, онда жануарлардың су көздеріне қарай жүріп-тұру маршруттары
Ауыл шаруашылығы жануарларының орташа тәуліктік су тұтынуы "Су тұтыну мен су бұрудың үлестік нормаларын әзірлеу жөніндегі әдістеме" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Орынбасары - Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2016 жылғы 30 желтоқсандағы № 545 бұйрығына сәйкес айқындалды.
Ауыл шаруашылығы жануарларының орташа тәуліктік су тұтынуы, 1 бас малға тәулігіне бір литр
Жануарлар топтары
Суды тұтыну*
Оңтүстік аймақ
Солтүстік аймақ
Жыл маусымдары
Жыл маусымдары
жазғы
өктем және күзгі
қыс
жазғы
өктем және күзгі
қыс
Сауын сиырлар
60
45
35
55
45
35
Құрғақ сиырлар
50
40
30
50
40
30
2 жасқа дейінгі құнажындар
30
30
25
30
30
25
6 айға дейінгі бұзаулар
20
15
15
20
15
15
Қоқыспен себеді
40
30
-
40
30
-
Ересек буаз егеді
25
20
-
25
20
-
жасқа толмаған жас шошқалар
15
10
-
15
10
-
4 ай
Жатырды тамақтандырмайтын жұмыс жылқылары
50
40
30
50
40
30
Асыл жылқыларды өсіру, жатырды азықтандыру
60
40
30
50
40
30

Жеребята в возрасте до 1,5 лет
40
30
20
40
30
20
Жеребята в возрасте до 7 месяцев
10
7
-
10
6
-
Овцывзрослые
8
6
3
8
5
3
Молодняк овец в возрасте до 1 года
3
3
-
3
-
-
Условные обозначения:
- маршруты доступа пастбищепользователей к водоисточникам
- естественные и искусственные водоемы, места водопоя скота и другие источники
Приложение 7
к Плану по управлению
пастбищами и их использованию
по Ерейментаускому району
на 2026-2030 годы
Схема размещения поголовья сельскохозяйственных животных на отгонных пастбищах, на которой указываются границы и площади отгонных пастбищ для размещения поголовья сельскохозяйственных животных в селе Майлан
Схема размещения поголовья сельскохозяйственных животных на отгонных пастбищах, на которой указываются границы и площади отгонных пастбищ для размещения поголовья сельскохозяйственных животных в селе Бозтал
Схема размещения поголовья сельскохозяйственных животных на отгонных пастбищах, на которой указываются границы и площади отгонных пастбищ для размещения поголовья сельскохозяйственных животных в Акмырзинском сельском округе
Схема размещения поголовья сельскохозяйственных животных на отгонных пастбищах, на которой указываются границы и площади отгонных пастбищ для размещения поголовья сельскохозяйственных животных в Койтасском сельском округе
Схема размещения поголовья сельскохозяйственных животных на отгонных пастбищах,на который указывается границы и площади отгонных пастбищ для размещения поголовья сельскохозяйственных животных в Куншалганском сельском округе
Схема размещения поголовья сельскохозяйственных животных на отгонных пастбищах, на которой указываются границы и площади отгонных пастбищ для размещения поголовья сельскохозяйственных животных в сельском округе имени Олжабай батыра
Схема размещения поголовья сельскохозяйственных животных на отгонных пастбищах, на которой указываются границы и площади отгонных пастбищ для размещения поголовья сельскохозяйственных животных в Тайбайском сельском округе
Схема размещения поголовья сельскохозяйственных животных на отгонных пастбищах, на которой указываются границы и площади отгонных пастбищ для размещения поголовья сельскохозяйственных животных в Улентинском сельском округе
Схема размещения поголовья сельскохозяйственных животных на отгонных пастбищах, на которой указываются границы и площади отгонных пастбищ для размещения поголовья сельскохозяйственных животных Еркиншиликского селського округа
Схема размещения поголовья сельскохозяйственных животных на отгонных пастбищах, на которой указываются границы и площади отгонных пастбищ для размещения поголовья сельскохозяйственных животных Бестогайского сельского округа
Условные обозначения:
- внешние границы
1/1426 га - номер/площадь гурта, отары, табуна
Приложение 8
к плану по управлению
пастбищами и их использованию
по Ерейментаускому району
на 2026-2030 годы
Календарный график по использованию пастбищ, устанавливающий сезонные маршрутывыпаса и передвижения сельскохозяйственных животных
№ п/п
Наименование населенного пункта
Количество загонов в 2026-2030 годы
1
2
3
4
1
село Майлан

1,5 жасқа дейінгі құлындар
40
30
20
40
30
20
7 айға дейінгі құлындар
10
7
-
10
6
-
Ересек қой
8
6
3
8
5
3
1 жасқа дейінгі жас қойла
3
3
-
3
-
-
Шартты белгілер:
- жайылымдарды пайдаланушылардың су көздеріне шығу жолдары
- табиғи және жасанды су қоймалары, мал суаратын орындар және басқа көздер
Ерейментау ауданы бойынша
жайылымдарды басқару және
оларды пайдалану жөніндегі
2026-2030 жылдарға арналған
жоспарына 7 қосымша
Майлан ауылындағы ауыл шаруашылығы жануарларының басын шалғайдағы жайылымдарға орналастыру схемасы, онда ауыл шаруашылығы жануарларының басын орналастыруға арналған шалғайдағы жайылымдардың шекаралары мен алаңдары
Бозтал ауылындағы ауыл шаруашылығы жануарларының басын шалғайдағы жайылымдарға орналастыру схемасы, онда ауыл шаруашылығы жануарларының басын орналастыруға арналған шалғайдағы жайылымдардың шекаралары мен алаңдары
Ақмырза ауылыдық округіндегі ауыл шаруашылығы жануарларының басын шалғайдағы жайылымдарға орналастыру схемасы, онда ауыл шаруашылығы жануарларының басын орналастыруға арналған шалғайдағы жайылымдардың шекаралары мен алаңдары
Қойтас ауылдық округіндегі ауыл шаруашылығы жануарларының басын шалғайдағы жайылымдарға орналастыру схемасы, онда ауыл шаруашылығы жануарларының басын орналастыруға арналған шалғайдағы жайылымдардың шекаралары мен алаңдары
Күншалған ауылдық округіндегі ауыл шаруашылығы жануарларының басын шалғайдағы жайылымдарға орналастыру схемасы, онда ауыл шаруашылығы жануарларының басын орналастыруға арналған шалғайдағы жайылымдардың шекаралары мен алаңдары
Олжабай батыр атындағы ауылдық округіндегі ауыл шаруашылығы жануарларының басын шалғайдағы жайылымдарға орналастыру схемасы, онда ауыл шаруашылығы жануарларының басын орналастыруға арналған шалғайдағы жайылымдардың шекаралары мен алаңдары
Тайбай ауылдық округіндегі ауыл шаруашылығы жануарларының басын шалғайдағы жайылымдарға орналастыру схемасы, онда ауыл шаруашылығы жануарларының басын орналастыруға арналған шалғайдағы жайылымдардың шекаралары мен алаңдары
Өлеңті ауылдық округіндегі ауыл шаруашылығы жануарларының басын шалғайдағы жайылымдарға орналастыру схемасы, онда ауыл шаруашылығы жануарларының басын орналастыруға арналған шалғайдағы жайылымдардың шекаралары мен алаңдары
Еркіншілік ауылдық округіндегі ауыл шаруашылығы жануарларының басын шалғайдағы жайылымдарға орналастыру схемасы, онда ауыл шаруашылығы жануарларының басын орналастыруға арналған шалғайдағы жайылымдардың шекаралары мен алаңдары
Бестоғай ауыл шаруашылығы жануарларының басын шалғайдағы жайылымдарға орналастыру схемасы, онда ауыл шаруашылығы жануарларының басын орналастыруға арналған шалғайдағы жайылымдардың шекаралары мен алаңдары
Шартты белгілер:
- сыртқы шекаралар
1/1150 га - гурт, отар, табын нөмірі/алаңы
Ерейментау ауданы бойынша
жайылымдарды басқару және
оларды пайдалану жөніндегі
2026-2030 жылдарға арналған
жоспарына 8 қосымша
Ауыл шаруашылығы жануарларын жаюдың және айдаудың маусымдық маршруттарын белгілейтін жайылымдарды пайдалану жөніндегі күнтізбелік графигі
№ п/п
Ауылдық округтердің атауы
2026-2030 жылдардағы қаламдар саны
1
2
3
4
1
Майлан ауылы

1(2800 га)
ВЛС
ЛС
ЛОС
ОЗ
2 (1880 га)
ВЛС
ЛС
ЛОС
ОЗ
3 (1320 га)
ВЛС
ЛС
ЛОС
ОЗ
4 (1350 га)
ВЛС
ЛС
ЛОС
ОЗ
5 (1000 га)
ВЛС
ЛС
ЛОС
ОЗ
6 (1150 га)
ВЛС
ЛС
ЛОС
ОЗ
7 (1680 га)
ВЛС
ЛС
ЛОС
ОЗ
8 (1421 га)
ВЛС
ЛС
ЛОС
ОЗ
2
село Бозтал
1(2470 га)
ВЛС
ЛС
ЛОС
ОЗ
2 (2090 га)
ВЛС
ЛС
ЛОС
ОЗ
3 (2820 га)
ВЛС
ЛС
ЛОС
ОЗ
4 (1817 га)
ВЛС
ЛС
ЛОС
ОЗ
5 (2950 га)
ВЛС
ЛС
ЛОС
ОЗ
6 (3177 га)
ВЛС
ЛС
ЛОС
ОЗ
7 (2800 га)
ВЛС
ЛС
ЛОС
ОЗ
8 (3900 га)
ВЛС
ЛС
ЛОС
ОЗ
3
село Аксуат
№1 (848 га)
ВЛС
ЛС
ЛОС
ОЗ
№2 (753 га)
ВЛС
ЛС
ЛОС
ОЗ
№3 ( 416 га)
ВЛС
ЛС
ЛОС
ОЗ
№4 (380 га)
ВЛС
ЛС
ЛОС
ОЗ
4
Село Селетинское
1(4300 га)
ВЛС
ЛС
ЛОС
ОЗ
2 (1500 га)
ВЛС
ЛС
ЛОС
ОЗ
3 (4200 га)
ВЛС
ЛС
ЛОС
ОЗ
4 (1500 га)
ВЛС
ЛС
ЛОС
ОЗ
5 (4200 га)
ВЛС
ЛС
ЛОС
ОЗ
6 (1500 га)
ВЛС
ЛС
ЛОС
ОЗ
7 (3000 га)
ВЛС
ЛС
ЛОС
ОЗ
8 (3000 га)
ВЛС
ЛС
ЛОС
ОЗ
5
Акмырзинский сельский округ
село Акмырза
1(1426 га)
ВЛС
ЛС
ЛОС
ОЗ
2 (1426га)
ВЛС
ЛС
ЛОС
ОЗ
3 (1426 га)
ВЛС
ЛС
ЛОС
ОЗ
4 (1426 га)
ВЛС
ЛС
ЛОС
ОЗ
село Жолбасшы
1 (1909 га)
ВЛС
ЛС
ЛОС
ОЗ
6
Койтасский сельский округ
село Койтас
1(1645,5га)
ВЛС
-
ЛОС
2 (1645,6га)
ВЛС
ЛС
ЛОС
3 (1645,6га)
ВЛС
ЛС
ЛОС
село Ажы
1(1213,7 га)
ВЛС
-
ЛОС
2 (1213,6га)
ВЛС
ЛС
ЛОС
3 (1213,6га)
-
ЛС
ЛОС
4 (1213,1га)
ВЛС
ЛС
ЛОС
7
Куншалганский сельский округ
село Куншалган
1(572,5га)
ВЛС
ЛС
ЛОС
ОЗ
2 (393,7га)
ВЛС
ЛС
ЛОС
ОЗ
3 (907,1га)
ВЛС
ЛС
ЛОС
ОЗ
4 (1092,7га)
ВЛС
ЛС
ЛОС
ОЗ
село Каратал
1(243га)
ВЛС
ЛС
ЛОС
ОЗ
2 (244га)
ВЛС
ЛС
ЛОС
ОЗ
3 (284га)
ВЛС
ЛС
ЛОС
ОЗ
4 (242га)
ВЛС
ЛС
ЛОС
ОЗ
село Шакей
1(757,5га)
ВЛС
ЛС
ЛОС
ОЗ
2 (842,6га)
ВЛС
ЛС
ЛОС
ОЗ
3 (873,5га)
ВЛС
ЛС
ЛОС
ОЗ
4 (204,2га)
ВЛС
ЛС
ЛОС
ОЗ
8
сельский округ имени Олжабай батыра
село Олжабай батыра
1 (1950 га)
ВЛС
ЛС
ЛОС
2 (2050 га)
ВЛС
ЛС
ЛОС
3 (1625 га)
ВЛС
ЛС
ЛОС
село Ынтымақ
1 (330 га)
ВЛС
ЛС
ЛОС
ОЗ
2 (277 га)
ВЛС
ЛС
ЛОС
ОЗ
3 (221 га)
ВЛС
ЛС
ЛОС
ОЗ
4 (160 га)
ВЛС
ЛС
ЛОС
ОЗ
село Алгабас
1 (640 га)
ВЛС
ЛС
ЛОС
ОЗ
2 (634га)
ВЛС
ЛС
ЛОС
ОЗ
3 (562 га)
ВЛС
ЛС
ЛОС
ОЗ
4 (445 га)
ВЛС
ЛС
ЛОС
ОЗ
отг. Баймен
1 (209 га)
ВЛС
ЛС
ЛОС
ОЗ
2 (163 га)
ВЛС
ЛС
ЛОС
ОЗ
3 (276 га)
ВЛС
ЛС
ЛОС
ОЗ
4 (368 га)
ВЛС
ЛС
ЛОС
ОЗ
9
Тайбайский сельский округ
село Тайбай
1 (1520 га)
ВЛС
ЛС
ЛОС
ОЗ
2 (950 га)
ВЛС
ЛС
ЛОС
ОЗ
3 (990 га)
ВЛС
ЛС
ЛОС
ОЗ
4 (2050 га)
ВЛС
ЛС
ЛОС
ОЗ
5 (1400 га)
ВЛС
ЛС
ЛОС
ОЗ
6 (960 га)
ВЛС
ЛС
ЛОС
ОЗ
7 (930 га)
ВЛС
ЛС
ЛОС
ОЗ
8 (2200 га)
ВЛС
ЛС
ЛОС
ОЗ
9 (1580 га)
ВЛС
ЛС
ЛОС
ОЗ
село Елтай
1 (1150 га)
ВЛС
ЛС
ЛОС
ОЗ
2 (2000 га)
ВЛС
ЛС
ЛОС
ОЗ
3 (810 га)
ВЛС
ЛС
ЛОС
ОЗ
4 (2190 га)
ВЛС
ЛС
ЛОС
ОЗ
село Жарык
1 (2484 га)
ВЛС
ЛС
ЛОС
ОЗ
2 (1835га)
ВЛС
ЛС
ЛОС
ОЗ
3 (2095 га)
ВЛС
ЛС
ЛОС
ОЗ
4 (3208 га)
ВЛС
ЛС
ЛОС
ОЗ
село Малтабар
1 (1066 га)
ВЛС
ЛС
ЛОС
ОЗ
2 (1450 га)
ВЛС
ЛС
ЛОС
ОЗ
3 (2250 га)
ВЛС
ЛС
ЛОС
ОЗ
4 (1090 га)
ВЛС
ЛС
ЛОС
ОЗ
5 (2623 га)
ВЛС
ЛС
ЛОС
ОЗ
10
Улентинский сельский округ
село Уленты
1 (3040 га)
ВЛС
ЛС
ЛОС
ОЗ
2 (3040 га)
ВЛС
ЛС
ЛОС
ОЗ
3 (3040 га)
ВЛС
ЛС
ЛОС
ОЗ
4 (2325 га)
ВЛС
ЛС
ЛОС
ОЗ
5 (2325 га)
ВЛС
ЛС
ЛОС
ОЗ
6 (2325 га)
ВЛС
ЛС
ЛОС
ОЗ
7 (5995 га)
ВЛС
ЛС
ЛОС
ОЗ
8 (884 га)
ВЛС
ЛС
ЛОС
ОЗ
9 (1800 га)
ВЛС
ЛС
ЛОС
ОЗ
ст. Коржынколь
1 (1061га)
ВЛС
ЛС
ЛОС
ОЗ
2 (1061 га)
ВЛС
ЛС
ЛОС
ОЗ
11
Еркиншиликский сельский округ
село Еркиншилик

1(2800 га)
КЖМ
ЖМ
ЖКМ
ДА
2 (1880 га)
КЖМ
ЖМ
ЖКМ
ДА
3 (1320 га)
КЖМ
ЖМ
ЖКМ
ДА
4 (1350 га)
КЖМ
ЖМ
ЖКМ
ДА
5 (1000 га)
КЖМ
ЖМ
ЖКМ
ДА
6 (1150 га)
КЖМ
ЖМ
ЖКМ
ДА
7 (1680 га)
КЖМ
ЖМ
ЖКМ
ДА
8 (1421 га)
КЖМ
ЖМ
ЖКМ
ДА
2
Бозтал ауылы
1(2470 га)
КЖМ
ЖМ
ЖКМ
ДА
2 (2090 га)
КЖМ
ЖМ
ЖКМ
ДА
3 (2820 га)
КЖМ
ЖМ
ЖКМ
ДА
4 (1817 га)
КЖМ
ЖМ
ЖКМ
ДА
5 (2950 га)
КЖМ
ЖМ
ЖКМ
ДА
6 (3177 га)
КЖМ
ЖМ
ЖКМ
ДА
7 (2800 га)
КЖМ
ЖМ
ЖКМ
ДА
8 (3900 га)
КЖМ
ЖМ
ЖКМ
ДА
3
Ақсуат ауылы
№1 (848 га)
КЖМ
ЖМ
ЖКМ
ДА
№2 (753 га)
КЖМ
ЖМ
ЖКМ
ДА
№3 ( 416 га)
КЖМ
ЖМ
ЖКМ
ДА
№4 (380 га)
КЖМ
ЖМ
ЖКМ
ДА
4
Сілеті ауылы
1(4300 га)
КЖМ
ЖМ
ЖКМ
ДА
2 (1500 га)
КЖМ
ЖМ
ЖКМ
ДА
3 (4200 га)
КЖМ
ЖМ
ЖКМ
ДА
4 (1500 га)
КЖМ
ЖМ
ЖКМ
ДА
5 (4200 га)
КЖМ
ЖМ
ЖКМ
ДА
6 (1500 га)
КЖМ
ЖМ
ЖКМ
ДА
7 (3000 га)
КЖМ
ЖМ
ЖКМ
ДА
8 (3000 га)
КЖМ
ЖМ
ЖКМ
ДА
5
Ақмырза ауылдық округі
Ақмырза ауылы
1(1426 га)
КЖМ
ЖМ
ЖКМ
ДА
2 (1426га)
КЖМ
ЖМ
ЖКМ
ДА
3 (1426 га)
КЖМ
ЖМ
ЖКМ
ДА
4 (1426 га)
КЖМ
ЖМ
ЖКМ
ДА
Жолбасшы ауылы
1 (1909 га)
КЖМ
ЖМ
ЖКМ
ДА
6
Қойтас ауылдық округі
Қойтас ауылы
1(1645,5га)
КЖМ
-
ЖКМ
2 (1645,6га)
КЖМ
ЖМ
ЖКМ
3 (1645,6га)
КЖМ
ЖМ
ЖКМ
Ажы ауылы
1(1213,7 га)
КЖМ
-
ЖКМ
2 (1213,6га)
КЖМ
ЖМ
ЖКМ
3 (1213,6га)
-
ЖМ
ЖКМ
4 (1213,1га)
КЖМ
ЖМ
ЖКМ
7
Күншалған ауылдық округі
Күншалған ауылы
1(572,5га)
КЖМ
ЖМ
ЖКМ
ДА
2 (393,7га)
КЖМ
ЖМ
ЖКМ
ДА
3 (907,1га)
КЖМ
ЖМ
ЖКМ
ДА
4 (1092,7га)
КЖМ
ЖМ
ЖКМ
ДА
Қаратал ауылы
1(243га)
КЖМ
ЖМ
ЖКМ
ДА
2 (244га)
КЖМ
ЖМ
ЖКМ
ДА
3 (284га)
КЖМ
ЖМ
ЖКМ
ДА
4 (242га)
КЖМ
ЖМ
ЖКМ
ДА
Шакей ауылы
1(757,5га)
КЖМ
ЖМ
ЖКМ
ДА
2 (842,6га)
КЖМ
ЖМ
ЖКМ
ДА
3 (873,5га)
КЖМ
ЖМ
ЖКМ
ДА
4 (204,2га)
КЖМ
ЖМ
ЖКМ
ДА
8
Олжабай батыр атындағы ауылыдқ округі
Олжабай батыр ауылы
1 (1950 га)
КЖМ
ЖМ
ЖКМ
2 (2050 га)
КЖМ
ЖМ
ЖКМ
3 (1625 га)
КЖМ
ЖМ
ЖКМ
Ынтымақ ауылы
КЖМ
ЖМ
ЖКМ
1 (330 га)
КЖМ
ЖМ
ЖКМ
ДА
2 (277 га)
КЖМ
ЖМ
ЖКМ
ДА
3 (221 га)
КЖМ
ЖМ
ЖКМ
ДА
4 (160 га)
КЖМ
ЖМ
ЖКМ
ДА
Алғабас ауылы
1 (640 га)
КЖМ
ЖМ
ЖКМ
ДА
2 (634га)
КЖМ
ЖМ
ЖКМ
ДА
3 (562 га)
КЖМ
ЖМ
ЖКМ
ДА
4 (445 га)
КЖМ
ЖМ
ЖКМ
ДА
Баймен отг.учаскесі
1 (209 га)
КЖМ
ЖМ
ЖКМ
ДА
2 (163 га)
КЖМ
ЖМ
ЖКМ
ДА
3 (276 га)
КЖМ
ЖМ
ЖКМ
ДА
4 (368 га)
КЖМ
ЖМ
ЖКМ
ДА
9
Тайбай ауылыдқ округі
Тайбай ауылы
1 (1520 га)
КЖМ
ЖМ
ЖКМ
ДА
2 (950 га)
КЖМ
ЖМ
ЖКМ
ДА
3 (990 га)
КЖМ
ЖМ
ЖКМ
ДА
4 (2050 га)
КЖМ
ЖМ
ЖКМ
ДА
5 (1400 га)
КЖМ
ЖМ
ЖКМ
ДА
6 (960 га)
КЖМ
ЖМ
ЖКМ
ДА
7 (930 га)
КЖМ
ЖМ
ЖКМ
ДА
8 (2200 га)
КЖМ
ЖМ
ЖКМ
ДА
9 (1580 га)
КЖМ
ЖМ
ЖКМ
ДА
Елтай ауылы
1 (1150 га)
КЖМ
ЖМ
ЖКМ
ДА
2 (2000 га)
КЖМ
ЖМ
ЖКМ
ДА
3 (810 га)
КЖМ
ЖМ
ЖКМ
ДА
4 (2190 га)
КЖМ
ЖМ
ЖКМ
ДА
Жарық ауылы
1 (2484 га)
КЖМ
ЖМ
ЖКМ
ДА
2 (1835га)
КЖМ
ЖМ
ЖКМ
ДА
3 (2095 га)
КЖМ
ЖМ
ЖКМ
ДА
4 (3208 га)
КЖМ
ЖМ
ЖКМ
ДА
Малтабар ауылы
1 (1066 га)
КЖМ
ЖМ
ЖКМ
ДА
2 (1450 га)
КЖМ
ЖМ
ЖКМ
ДА
3 (2250 га)
КЖМ
ЖМ
ЖКМ
ДА
4 (1090 га)
КЖМ
ЖМ
ЖКМ
ДА
5 (2623 га)
КЖМ
ЖМ
ЖКМ
ДА
10
Өлеңті ауылдық округі
Өлеңті ауылы
1 (3040 га)
КЖМ
ЖМ
ЖКМ
ДА
2 (3040 га)
КЖМ
ЖМ
ЖКМ
ДА
3 (3040 га)
КЖМ
ЖМ
ЖКМ
ДА
4 (2325 га)
КЖМ
ЖМ
ЖКМ
ДА
5 (2325 га)
КЖМ
ЖМ
ЖКМ
ДА
6 (2325 га)
КЖМ
ЖМ
ЖКМ
ДА
7 (5995 га)
КЖМ
ЖМ
ЖКМ
ДА
8 (884 га)
КЖМ
ЖМ
ЖКМ
ДА
9 (1800 га)
КЖМ
ЖМ
ЖКМ
ДА
Қоржынкөл ауылы
1 (1061га)
КЖМ
ЖМ
ЖКМ
ДА
2 (1061 га)
КЖМ
ЖМ
ЖКМ
ДА
11
Еркіншілік ауылдық округі
Еркиншилик ауылы