Об утверждении Плана по управлению пастбищами и их использованию по Атбасарскому району на 2026-2030 годы
Решение Атбасарского районного маслихата Акмолинской области от 27 января 2026 года № 8С 35/2
В соответствии с подпунктом 1) статьи 8 Закона Республики Казахстан "О пастбищах", Атбасарский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить прилагаемый План по управлению пастбищами и их использованию по Атбасарскому району на 2026-2030 годы.
2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования и распространяется на правоотношения, возникшие с 1 января 2026 года.
Председатель Атбасарского районного маслихата Н. Рахимов
"СОГЛАСОВАНО"
Аким Атбасарского района
______________ К. Алимжанов
______________ 2026 года
Руководитель
государственного учреждения
"Отдел земельных отношений,
архитектуры и градостроительства
Атбасарского района"
_____________ Ш. Нуртазин
_____________ 2026 года
Руководитель
государственного учреждения
"Отдел предпринимательства
и сельского хозяйства
Атбасарского района"
_____________ Б. Тохмаганбетов
_____________ 2026 года
Утвержден решением
Атбасарского районного маслихата
от 27января 2026 года № 8С 35/2
План по управлению пастбищами и их использованию по Атбасарскому району на 2026-2030 годы
Настоящий План по управлению пастбищами и их использованию по Атбасарскому району на 2026-2030 годы (далее - План) разработан в соответствии с подпунктом 4-1) статьи 6 Закона Республики Казахстан от 20 февраля 2017 года "О пастбищах", приказом Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан - Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 24 апреля 2017 года № 173 "Об утверждении Правил рационального использования пастбищ" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 15090), приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 14 апреля 2015 года № 3-3/332 "Об утверждении предельно допустимой нормы нагрузки на общую площадь пастбищ" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11064).
План принимается в целях рационального использования пастбищ, устойчивого обеспечения потребности в кормах и предотвращения процессов деградации пастбищ.
План по управлению пастбищами и их использованию является нормативным правовым актом, утверждаемым сроком на пять лет.
План по управлению пастбищами и их использованию учитывает:
данные земельного баланса региона и информационной системы государственного земельного кадастра;
сведения геоботанического обследования пастбищ;
сведения о скотомогильниках (биотермических ямах);
сведения об объектах пастбищной инфраструктуры и о сервитутах для прогона сельскохозяйственных животных;
данные о численности поголовья сельскохозяйственных животных, полученные из базы данных идентификации сельскохозяйственных животных с указанием их владельцев;
данные о количестве гуртов, отар, табунов, сформированных по видам и половозрастным группам сельскохозяйственных животных;
сведения о численности поголовья сельскохозяйственных животных для выпаса на отгонных пастбищах;
данные об особенностях выпаса сельскохозяйственных животных на культурных и аридных пастбищах, на землях лесного фонда и особо охраняемых природных территорий;
рекомендуемые схемы пастбищеоборотов;
иные данные, предоставленные государственными органами, физическими и (или) юридическими лицами.
План содержит:

2026-2030 жылдарға арналған Атбасар ауданы бойынша жайылымдарды басқару және оларды падалану жоспарын бекіту туралы
Ақмола облысы Атбасар аудандық мәслихатының 2026 жылғы 27 қаңтардағы № 8С 35/2 шешімі
"Жайылымдар туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 8-бабының 1) тармақшасына сәйкес, Атбасар аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Қоса беріліп отырған 2026-2030 жылдарға арналған Атбасар ауданы бойынша жайылымдарды басқару және оларды падалану жоспары бекітілсін.
2. Осы шешім алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледi және 2026 жылғы 1 қаңтардан бастап туындаған құқықтық қатынастарға қолданылады.
Атбасар ауданық мәслихатының төрағасы Н.Рахимов
"КЕЛІСІЛДІ"
Атбасар ауданының әкімі К.Әлімжанов
2026 жылғы _____________
"Атбасар ауданының
жер қатынастары, сәулет және
қалақұрылысы бөлімі"
мемлекеттік мекемесінің басшысы
Ш.Нұртазин
2026 жылғы ______________
"Атбасар ауданының кәсіпкерлік
және ауыл шаруашылығы бөлімі"
мемлекеттік мекемесінің басшысы
Б.Тохмағанбетов
2026 жылғы _______________
Атбасар ауданының
маслихатының
2026 жылғы 27 қаңтардағы
№ 8С 35/2 шешімімен бекітілді
2026-2030 жылдарға арналған Атбасар ауданы бойынша жайылымдарды басқару және пайдалану жоспары
2026-2030 жылдарға арналған Атбасар ауданы бойынша жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі осы жоспар (бұдан әрі - жоспар) "Жайылымдар туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 4-1) тармақшасына, Қазақстан Республикасы Премьер - Министрінің орынбасары, Қазақстан Республикасы ауыл шаруашылығы министрінің 2017 жылғы 24 сәуірдегі "Жайылымдарды ұтымды пайдалану қағидаларын бекіту туралы" № 173 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 15090 болып тіркелген), "Жайылымдардың жалпы алаңына жүктеменің шекті жол берілетін нормасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 14 сәуірдегі № 3-3/332 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11064) сәйкес әзірленді.
Жоспар жайылымдарды ұтымды пайдалану, азыққа деген қажеттілікті орнықты қамтамасыз ету және жайылымдардың тозу процестерін болдырмау мақсатында қабылданады.
Жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жоспары бес жыл мерзімге бекітілетін нормативтік құқықтық акт болып табылады.
Жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жоспары мыналарды ескереді:
өңірдің жер балансының және мемлекеттік жер кадастрының ақпараттық жүйесінің деректері;
жайылымдарды геоботаникалық зерттеп-қарау мәліметтері;
мал қорымдары (биотермиялық шұңқырлар) туралы мәліметтер;
жайылымдық инфрақұрылым объектілері туралы және ауыл шаруашылығы жануарларын айдауға арналған сервитуттар туралы мәліметтер;
иелерін көрсете отырып, ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіру дерекқорынан алынған ауыл шаруашылығы жануарлары басының саны туралы деректер;
ауыл шаруашылығы жануарларының түрлері мен жыныстық-жас топтары бойынша қалыптастырылған гурттардың, отарлардың, табындардың саны туралы деректер;
шалғайдағы жайылымдарда жаюға арналған ауыл шаруашылығы жануарлары басының саны туралы мәліметтер;
мәдени және құрғақ жайылымдарда, орман қоры жерлерінде және ерекше қорғалатын табиғи аумақтарда ауыл шаруашылығы жануарларын жаюдың ерекшеліктері туралы деректер;
ұсынылатын жайылым айналымының схемалары; мемлекеттік органдар, жеке және (немесе) заңды тұлғалар ұсынған өзге де деректер.
Жоспар мыналарды қамтиды:

1) схему (карту) расположения пастбищ на территории административно- территориальной единицы в разрезе категорий земель с указанием границ, площадей и видов пастбищ, в том числе, общественных, отгонных, сезонных, аридных, культурных и с отражением сведений об их собственниках или землепользователях на основании правоустанавливающих и идентификационных документов на земельный участок (приложение 1);
2) схему (карту) с обозначением пастбищ, предназначенных для нужд населения по выпасу сельскохозяйственных животных личного подворья, в том числе общественных пастбищ (приложение 2);
3) схему (карту) с обозначением рекомендуемых схем пастбищеоборотов (приложение 3);
4) схему (карту) с обозначением сервитутов для прогона сельскохозяйственных животных, скотопрогонных трасс и иных объектов пастбищной инфраструктуры, а также скотомогильников (биометрических ям) (приложение 4);
5) схему (карту) с обозначением пастбищ, которые могут быть предоставлены в землепользование пастбищепользователям (приложение 5);
6) схему (карту) с обозначением пастбищ, подлежащих резервированию в целях удовлетворения нужд населения по выпасу сельскохозяйственных животных личного подворья (приложение 6);
7) схему доступа к водоисточникам (озерам, рекам, прудам, копаням, оросительным или обводнительным каналам, трубчатым или шахтным колодцам), составленную согласно норме потребления воды (приложение 7);
8) схему размещения поголовья сельскохозяйственных животных на отгонных пастбищах (приложение 8);
9) проектное распределение (перераспределение) пастбищ между сельскими населенными пунктами, входящими в сельский округ (приложение 9);
10) иные требования, необходимые для рационального использования пастбищ на соответствующей административно-территориальной единице (приложение 10);
План принят с учетом сведений о состоянии геоботанического обследования пастбищ, данных о численности поголовья сельскохозяйственных животных с указанием их владельцев - пастбищепользователей, физических и (или) юридических лиц, сведений о формировании поголовья
сельскохозяйственных животных для выпаса на отгонных пастбищах, особенностей выпаса сельскохозяйственных животных на культурных и аридных пастбищах, сведений о сервитутах для прогона скота и иных данных, предоставленных государственными органами, физическими и (или) юридическими лицами.
По административно-территориальному делению в Атбасарском районе имеются 11 сельских округов и 2 села.
По природным условиям территория Атбасарского района находится в пределах степной зоны и по агроклиматическим показателям в двух агроклиматических районах: незначительно засушливом умеренно теплом (центральная и южная часть) и засушливом умеренно теплом (северная часть), которые характеризуются всеми чертами континентальности: суровой продолжительной зимой, коротким умеренно жарким летом, резкими контрастами температур зимы и лета, малым количеством годовых осадков.
Рельеф территории Атбасарского района расположен в зоне засушливых степей, где получил распространение дерновый тип почвообразования, а зональными почвами являются темно-каштановые.

1) жер учаскесіне құқық белгілейтін және сәйкестендіретін құжаттар негізінде меншік иелері немесе жер пайдаланушылары туралы мәліметтерді көрсетіп, жайылымдардың шекараларын, алаңдары мен түрлерін, оның ішінде шалғайдағы, маусымдық, аридтік және екпе жайылымдарды көрсете отырып, жер санаттары бөлінісінде әкімшілік-аумақтық бірліктің аумағында жайылымдардың орналасу схемасын (картасын) (1-қосымша);
2) жеке ауланың ауыл шаруашылығы жануарларын жаю бойынша халық мұқтажына арналған жайылымдар, оның ішінде көпшілік пайдаланатын жайылымдар белгіленген схеманы (картаны) (2-қосымша);
3) жайылым айналымдарының ұсынылатын схемалары белгіленген схеманы (картаны) (3-қосымша);
4) ауыл шаруашылығы жануарларын айдап өтуге арналған сервитуттар, мал айдайтын жолдар мен өзге де жайылымдық инфрақұрылым объектілері, сондай-ақ мал қорымдары (биометриялық шұңқырлар) белгіленген схеманы (картаны) (4-қосымша);
5) жайылым пайдаланушыларға жер пайдалануға берілуі мүмкін жайылымдарды белгіленген схеманы (картаны) (5-қосымша);
6) жеке ауладағы ауыл шаруашылығы малын жаю бойынша халық мұқтажын қанағаттандыру мақсатында резервке қойылуға тиіс жайылымдар белгіленген схеманы (картаны) (6-қосымша);
7) суды тұтыну нормасына сәйкес жасалған су көздеріне (көлдерге, өзендерге, тоғандарға, апандарға, суару немесе суландыру каналдарына, құбырлы немесе шахта құдықтарыға) қол жеткізу схемасын (7-қосымша);
8) ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын шалғайдағы жайылымдарда орналастыру схемасын (8-қосымша);
9) жайылымдарды ауылдық округке кіретін ауылдық елді мекендер арасында жобалық бөлуді (қайта бөлуді) (9-қосымша);
10) тиісті әкімшілік-аумақтық бірлікте жайылымдарды ұтымды пайдалану үшін қажетті өзге де талаптарды.
Жоспар жайылымдарды геоботаникалық зерттеп - қараудың жай-күйі туралы мәліметтерді, олардың иелері-жайылым пайдаланушылар, жеке және (немесе) заңды тұлғалар көрсетілген ауыл шаруашылығы жануарлары басының саны туралы деректерді, шалғайдағы жайылымдарда жаю үшін ауыл шаруашылығы жануарларының басын қалыптастыру туралы мәліметтерді, мәдени және құрғақ жайылымдарда ауыл шаруашылығы жануарларын жаю ерекшеліктерін, мал айдауға арналған сервитуттар туралы мәліметтерді ескере отырып қабылданды және мемлекеттік органдар, жеке және (немесе) заңды тұлғалар ұсынған өзге де деректер.
Әкімшілік-аумақтық бөлініс бойынша Атбасар ауданында 11 ауылдық округ және 2 ауыл бар.
Табиғи жағдайлар бойынша Атбасар ауданының аумағы дала аймағында орналасқан және агроклиматтық көрсеткіштеріне сәйкес екі агроклиматтық ауданға жатады: аздап құрғақ, қоңыржай жылы (орталық және оңтүстік бөлігі) және құрғақ, қоңыржай жылы (солтүстік бөлігі). Бұл аудандарға континенттік климаттың барлық белгілері тән: ұзақ әрі қатал қыс, қысқа әрі қоңыржай ыстық жаз, қыс пен жаз температураларының айқын айырмашылығы, жылдық жауын-шашын мөлшерінің аздығы.
Атбасар ауданы аумағының жер бедері құрғақ далалар аймағында орналасқан, мұнда топырақ түзілуінің шымды типі кең тараған, ал аймақтық топырақтары – қара-қоңыр (күңгірт каштанды) топырақтар болып табылады.

Площадь земель Атбасарского района – 1063496,00 гектар, в том числе: пашни – 503073,90 гектар, многолетние насаждения – 231,00 гектар, залежи – 15549,00 гектар, сенокосов – 38280,00 гектар, пастбищные земли – 467626,30 гектар, из них улучшенных – 68791,00 гектар, прочие угодия - 38735,90 гектар.
По категориям земли подразделяются на: земли сельскохозяйственного назначения – 866537,30 гектар сельхозугодий, пашни – 498388,00 гектар, многолетние насаждения – 21,00 гектар, залежи – 10365,0 гектар, сенокосов – 35892,00 гектар, пастбищ – 321821,30 гектар, из них улучшенных – 63764,00 гектар;
крестьянских хозяйств по Атбасарскому числится 180, занимают общую площадь сельхозугодий – 91556,00 гектар, в том числе пашни – 66061,00 гектар, многолетние насаждения – 21,00 гектар, залежи – 1388,00 гектар, сенокосы – 2395,00 гектар, пастбищ – 21641,00 гектар, из них улучшенных – 10375,00 гектар;
негосударственных юридических лиц по Атбасарскому району числится 79, занимают общую площадь сельхозугодий – 740750,30 гектар, в том числе пашни – 427498,00 гектар, залежи - 8977,00 гектар, сенокосы – 30 600,00 гектар, пастбищ – 273675,30 гектар, из них улучшенных – 51231,00 гектар;
государственных сельскохозяйственных предприятий по Атбасарскому району числится 10, занимают общую площадь сельхозугодий – 34231,00 гектар, в том числе пашни – 4829,00 гектар, сенокосы – 2897,00 гектар, пастбищ – 26505,00 гектар, из них улучшенных – 2158,00 гектар;
земли населенных пунктов – 90858,80 (30 населенных пункта)

Атбасар ауданы жерлерінің жалпы ауданы – 1063496,00 гектар, оның ішінде: егістік жерлер – 503073,90 гектар, көпжылдық екпелер – 231,00 гектар, тыңайған жерлер – 15549,00 гектар, шабындықтар – 38280,00 гектар, жайылымдық жерлер – 467626,30 гектар, оның ішінде жақсартылғаны – 68791,00 гектар, өзге де алқаптар – 38735,90 гектар.
Жер санаттары бойынша: ауыл шаруашылығы мақсатындағы жерлер – 866537,30 гектар ауыл шаруашылығы алқаптары, оның ішінде: егістік – 498388,00 гектар, көпжылдық екпелер – 21,00 гектар, тыңайған жерлер – 10365,00 гектар, шабындықтар – 35892,00 гектар, жайылымдар – 321821,30 гектар, оның ішінде жақсартылғаны – 63764,00 гектар;
Атбасар ауданы бойынша 180 шаруа қожалығы тіркелген, олар жалпы 91556,00 гектар ауыл шаруашылығы алқаптарын алып жатыр, оның ішінде: егістік – 66061,00 гектар, көпжылдық екпелер – 21,00 гектар, тыңайған жерлер – 1388,00 гектар, шабындықтар – 2395,00 гектар, жайылымдар – 21641,00 гектар, оның ішінде жақсартылғаны – 10375,00 гектар;
Атбасар ауданы бойынша мемлекеттік емес заңды тұлғалар саны – 79, олар 740750,30 гектар ауыл шаруашылығы алқаптарын алып жатыр, оның ішінде: егістік – 427498,00 гектар, тыңайған жерлер – 8977,00 гектар, шабындықтар – 30600,00 гектар, жайылымдар – 273675,30 гектар, оның ішінде жақсартылғаны – 51231,00 гектар;
Атбасар ауданы бойынша мемлекеттік ауыл шаруашылығы кәсіпорындарының саны – 10, олар 34231,00 гектар ауыл шаруашылығы алқаптарын алып жатыр, оның ішінде:егістік – 4829,00 гектар, шабындықтар – 2897,00 гектар, жайылымдар – 26505,00 гектар, оның ішінде жақсартылғаны – 2158,00 гектар;
Елді мекендер жерлері – 90858,80 гектар (30 елді мекен);

земли промышленности, транспорта, связи, для нужд космической деятельности, обороны, национальной безопасности и иного несельскохозяйственного назначения – 5173,90;
земли особо охраняемых природных территорий, земли оздоровительного, рекреационного и историко-культурного назначения– 0 гектар;
земли лесного фонда – 0 гектар;
земли водного фонда – 6577,00 гектар;
земли запаса – 94349,10 гектар, в том числе многолетних насаждений – 1,00 гектар, залежи – 5088,00 гектар, сенокосов – 1475,00 гектар, пастбищ – 71289,00 гектар, из них улучшенных – 79,00 гектар,прочие – 16496,10 гектар.
На 1 декабря 2025 года в Атбасарском районе насчитывается общее поголовье крупного рогатого скота 18474 голов, из них маточное поголовье 8687 голов, мелкого рогатого скота 48304 голов, 18710 голов лошадей
Потребность по Атбасарскому району:
Для КРС – 10,75 гектар на 1 голову, для МРС – 2,15 гектар на 1 голову, для лошадей – 12,90 гектар на 1 голову.
Условные сокращения:
га – гектар;
КРС – крупный рогатый скот; МРС – мелкий рогатый скот.
Основными пользователями пастбищ на территории Атбасарского района являются сельскохозяйственные формирования. Сельскохозяйственные животные населения населенных пунктов пасутся на землях населенных пунктов и сельскохозяйственных формирований.
Таблица 1. Распределение пастбищ по категориям земель Атбасарского района тысяч гектаров
Наименование сельских округов
Код классификатор а административ но- территориальн ых объектов
Категории земель
Сельскохозя йственного назначения
населенны х пунктов
промышленности, транспорта, связи и иного не сельскохозяйственного назначения
1
2
3
4
5
г.Атбасар

өнеркәсіп, көлік, байланыс, ғарыш қызметі, қорғаныс, ұлттық қауіпсіздік және өзге де ауыл шаруашылығына жатпайтын мақсаттағы жерлер – 5173,90 гектар;
ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, сауықтыру, рекреациялық және тарихи-мәдени мақсаттағы жерлер – 0 гектар;
орман қорының жерлері – 0 гектар;
су қорының жерлері – 6577,00 гектар;
қор жерлері – 94349,10 гектар, оның ішінде: көпжылдық екпелер – 1,00 гектар, тыңайған жерлер – 5088,00 гектар, шабындықтар – 1475,00 гектар, жайылымдар – 71289,00 гектар, оның ішінде жақсартылғаны – 79,00 гектар, басқа-16496,10 гектар.
2025 жылғы 1 желтоқсандағы жағдай бойынша Атбасар ауданында ірі қара малдың жалпы саның 18474 басты құрайды, оның ішінде аналық бас – 8 687 бас, ұсақ мал – 48304 бас, жылқы – 18710 бас.
Атбасар ауданы бойынша қажеттілік:
Ірі қара малға – 1 басқа 10,75 гектар, ұсақ малға – 1 басқа 2,15 гектар, жылқыға – 1 басқа 12,9 гектар.
Шартты қысқартулар:
га – гектар;
ІҚМ – ірі қара мал;
ҰМ – ұсақ мал.
Атбасар ауданы аумағындағы жайылымдардың негізгі пайдаланушылары ауыл шаруашылығы құрылымдары болып табылады. Елді мекендер тұрғындарының ауыл шаруашылығы жануарлары елді мекендердің жерлерінде және ауыл шаруашылығы құрылымдарының жерлерінде жайылады.
1. Кесте Атбасар ауданының жер санаттары бойынша жайылымдарды бөлу мың гектар
Ауылдық округтер атауы
Әкімшілік-аумақтық объектілер жіктеуішінің коды
Жерлер санаты
Ауыл шаруашылығы тағайындауындағы
Елді мекендер
өнеркәсіп, көлік, байланыс және басқа ауыл шаруашылық емес тағайындауындағы жерлер
1
2
3
4
5
Атбасар қ.

01-003-017-040
1,00
192
Товарищество с ограниченной ответственностью "С-АЛИЖАН"
220240011304
01-003-020-027,01-003-020-
082,01-003-020-094,01-003-
022-095
158,00
Приложение 2
к Плану по управлению пастбищами
и их использованию по Атбасарскому
району на 2026-2030 годы
Схема (карта) с обозначением пастбищ, предназначенных для нужд населения по выпасу сельскохозяйственных животных личного подворья, в том числе общественных пастбищ
Карта с обозначением внешних и внутренних границ и площадей пастбищ, в том числе сезонных, объектов пастбищной инфраструктуры Атбасарского района

01-003-017-040
1,00
192
Жауапкершілігі шектеулі серіктестігі "С-АЛИЖАН"
220240011304
01-003-020-027, 01-003-020-082
01-003-020-094, 01-003-022-095
158,00
2026-2030 жылдарға арналған
Атбасар ауданы бойынша
жайылымдарды басқару және
оларды пайдалану бойынша
Жоспарға
2-қосымша
Жеке ауладағы ауыл шаруашылығы жануарларын жаю бойынша халық мұқтажына арналған жайылымдар, оның ішінде көпшілік пайдаланатын жайылымдар белгіленген схема (карта)
Атбасар ауданының сыртқы және ішкі шекараларын, жайылымдардың, оның ішінде маусымдық жайылымдардың, жайылым инфрақұрылым нысандарын белгілейтін карта.

Площади сезонных пастбищ по Атбасарскому району составляют 467626,3 гектар.
В том числе на землях сельскохозяйственного назначения 321821,3 гектар, на землях населенных пунктов 73728,0 гектар, на землях запаса 71289,0 гектар.
Приложение 3
к Плану по управлению пастбищами
и их использованию по
Атбасарскому району на 2026-2030 годы
Схема (карта) с обозначением рекомендуемых схем пастбищеоборотов
Село Борисовка
Село Новосельское
Сельский округ Акана Курманова
Бастау сельский округ
Село Полтавка, Полтавский сельский округ
Село Покровка, Покровский сельский округ
Село Садовое, Покровского сельского округа
Село Садовое, Покровский сельский округ
Макеевский сельский округ
Сергеевский сельский округ
Село Бейс-Хазрет, село Мариновка, Мариновский сельский округ
Станция Адыр, Мариновского сельского округа
Село Новомариновка, Шункыркольского сельского округа
Село Сочинское, Шункыркольского сельского округа
Село Шункырколь, Шункыркольского сельского округа
Село Сепе, Сепеевского сельского округа
Село Есенгельды, Сепеевского сельского округа
Село Тельмана, Тельманского сельского округа
Село Поповка (Садубек), Тельманского сельского округа
Село Поповка (Каражар), Тельманского сельского округа
Ярославский сельский округ
Календарный график по использованию пастбищ, устанавливающий сезонные маршруты выпаса и передвижения сельскохозяйственных животных
Наименование сельских округов
Количество загонов в 2026 году
Количество загонов в 2027 году
1
2
3
4
1
2
3
4
1
Сельский округ Акана Курманова
Весенне- летний сезон
Летний сезон
Летне- осенний сезон
Отдыхаю щий загон
Отдыха ющий загон
Весенне- летний сезон
Летни й сезон
Летне- осенни й сезон
2
Сельский округ Бастау
Весенне- летний сезон
Летний сезон
Отдыхаю щий загон
Летне- осенний сезон
Весенне- летний сезон
Летний сезон
Летне осенн ий сезон
Отдыха ющий загон
3
Тельманского сельского округа
Весенне- летний сезон
Летний сезон
Летне- осенний сезон
Отдыхаю щий загон
Отдыха ющий загон
Весенне- летний сезон
Летни й сезон
Летне- осенни й сезон
4
Село Борисовка
Весенне- летний сезон
Отдыха ющий загон
Летний сезон
Летне- осенний сезон
Весенне- летний сезон
Летний сезон
Отды хающ ий загон
Летне- осенни й сезон
5
Макеевский сельский
округ
Весенне- летний сезон
Летний сезон
Летне- осенний сезон
Отдыхаю щий загон
Весенне- летний сезон
Летний сезон
Отды хающ ий загон
Летне- осенни й сезон
6
Мариновский сельский округ
Весенне- летний сезон
Отдыха ющий загон
Летний сезон
Летне- осенний сезон
Весенне- летний сезон
Летний сезон
Отды хающ ий загон
Летне- осенни й сезон
7
Село Новосельское
Весенне- летний сезон
Летний сезон
Отдыхаю щий загон
Летне- осенний сезон
Весенне- летний сезон
Отдыха ющий загон
Летни й сезон
Летне- осенни й сезон
8
Покровский сельский округ
Отдыха ющий загон
Весенн е- летний сезон
Летний сезон
Летне- осенний сезон
Весенне- летний сезон
Отдыха ющий загон
Летни й сезон
Летне- осенни й сезон
9
Полтавский сельский округ
Весенне- летний сезон
Летний сезон
Отдыхаю щий загон
Летне- осенний сезон
Весенне- летний сезон
Летний сезон
Летне - осенний сезон
Отдыха ющий загон
10
Сергеевский сельский округ
Весенне- летний сезон
Отдыха ющий загон
Летний сезон
Летне- осенний сезон
Весенне- летний сезон
Летний сезон
Отды хающ ий загон
Летне- осенни й сезон
11
Ярославский сельский округ
Весенне- летний сезон
Летний сезон
Летне- осенний сезон
Отдыхаю щий загон
Отдыха ющий загон
Весенне- летний сезон
Летний сезон
Летне- осенний сезон
12
Шункырколь ский сельский округ
Весенне- летний сезон
Отдыха ющий загон
Летний сезон
Летне- осенний сезон
Весенне- летний сезон
Летний сезон
Отды хающ ий загон
Летне- осенни й сезон
13
Сепеевского сельского округа
Весенне- летний сезон
Летний сезон
Летне- осенний сезон
Отдыхаю щий загон
Отдыха ющий загон
Весенне- летний сезон
Летни й сезон
Летне- осенни й сезон
Продолжение таблицы
Наименование сельских округов
Количество загонов в 2028году
Количество загонов в 2029 году
1
2
3
4
1
2
3
4
1
Сельский округ Акана Курманова
Весенне- летний сезон
Летний сезон
Летне- осенний сезон
Отдыха ющий загон
Отдыха ющий загон
Весенн е-
летний сезон
Летний сезон
Летне- осенний сезон
2
Сельский округ Бастау
Весенне- летний сезон
Летний сезон
Отдыха ющий загон
Летне- осенний сезон
Весенне- летний сезон
Летний сезон
Летне- осенни й сезон
Отдыха ющий загон
3
Тельманско го сельского округа
Весенне- летний сезон
Летний сезон
Летне- осенний сезон
Отдыха ющий загон
Отдыха ющий загон
Весенн е- летний сезон
Летний сезон
Летне- осенний сезон
4
Село Борисовка
Весенне- летний сезон
Отдыха ющий загон
Летний сезон
Летне- осенний сезон
Весенне- летний сезон
Летний сезон
Отдыха ющий загон
Летне- осенний сезон
5
Макеевски й сельский округ
Весенне- летний сезон
Летний сезон
Летне- осенний сезон
Отдыха ющий загон
Весенне- летний сезон
Летний сезон
Отдыха ющий загон
Летне- осенний сезон
6
Мариновск ий сельский округ
Весенне- летний сезон
Отдыха ющий загон
Летний сезон
Летне- осенний сезон
Весенне- летний сезон
Летний сезон
Отдыха ющий загон
Летне- осенний сезон
7
Село Новосельс Кое
Весенне- летний сезон
Летний сезон
Отдыха ющий загон
Летне- осенний сезон
Весенне- летний сезон
Отдыха ющий загон
Летний сезон
Летне- осенний сезон
8
Покровски й сельский округ
Отдыха ющий загон
Весенне- летний сезон
Летний сезон
Летне- осенний сезон
Весенне- летний сезон
Отдыха ющий загон
Летний сезон
Летне- осенний сезон
9
Полтавский сельский округ
Весенне- летний сезон
Летний сезон
Отдыха ющий загон
Летне- осенний сезон
Весенне- летний сезон
Летний сезон
Летне- осенни й сезон
Отдыха ющий загон
10
Сергеевски й сельский округ
Весенне- летний сезон
Отдыха ющий загон
Летний сезон
Летне- осенний сезон
Весенне- летний сезон
Летний сезон
Отдыха ющий загон
Летне- осенний сезон
11
Ярославски й сельский округ
Весенне- летний сезон
Летний сезон
Летне- осенний сезон
Отдыха ющий загон
Отдыха ющий загон
Весенн е-
летний сезон
Летний сезон
Летне- осенний сезон
12
Шункыркольский сельский округ
Весенне- летний сезон
Отдыха ющий загон
Летний сезон
Летне- осенний сезон
Весенне- летний сезон
Летний сезон
Отдыха ющий загон
Летне- осенний сезон
13
Сепеевског о сельского округа
Весенне- летний сезон
Летний сезон
Летне- осенний сезон
Отдыха ющий загон
Отдыха ющий загон
Весенн е-
летний сезон
Летний сезон
Летне- осенний сезон
Продолжение таблицы
Наименование сельских округов
Количество загонов в 2030 году
1
2
3
4
1
Сельский округ Акана Курманова
Весенне-
летний сезон
Летний сезон
Летне-осенний сезон
Отдыхающий загон
2
Сельский округ Бастау
Весенне-
летний сезон
Летний сезон
Отдыхающий загон
Летне-осенний сезон
3
Тельманского сельского округа
Весенне-
летний сезон
Летний сезон
Летне-осенний сезон
Отдыхающий загон
4
Село Борисовка
Весенне-
летний сезон
Отдыхающий загон
Летний сезон
Летне-осенний сезон
5
Макеевский сельский округ
Весенне-
летний сезон
Летний сезон
Летне-осенний сезон
Отдыхающий загон
6
Мариновский сельский округ
Весенне-
летний сезон
Отдыхающий загон
Летний сезон
Летне-осенний сезон
7
Село Новосельское
Весенне-
летний сезон
Летний сезон
Отдыхающий загон
Летне-осенний сезон
8
Покровский сельский округ
Отдыхающий загон
Весенне-летний сезон
Летний сезон
Летне-осенний сезон
9
Полтавский сельский округ
Весенне-
летний сезон
Летний сезон
Отдыхающий загон
Летне-осенний сезон
10
Сергеевский сельский округ
Весенне-
летний сезон
Отдыхающий загон
Летний сезон
Летне-осенний сезон
11
Ярославский сельский округ
Весенне-
летний сезон
Летний сезон
Летне-осенний сезон
Отдыхающий загон
12
Шункыркольский сельский округ
Весенне-
летний сезон
Отдыхающий загон
Летний сезон
Летне-осенний сезон
13
Сепеевского сельского округа
Весенне-
летний сезон
Летний сезон
Летне-осенний сезон
Отдыхающий загон
Приложение 4
к Плану по управлению пастбищами
и их использованию по Атбасарскому
району на 2026-2030 годы
Схема (карта) с обозначением сервитутов для прогона сельскохозяйственных животных, скотопрогонных трасс и иных объектов пастбищной инфраструктуры, а также скотомогильников (биометрических ям)
Наименование сельского округа
Ветеринарные пункты
Скотомогильники
Убойные площадки
Сибиреязвенные захоронен ия
Пункты искусственного осеменения
1
Сельский округ Бастау
1
1
1
2
Село Борисовка
1
1
1
3
Макеевский сельский округ
1
1
0
1
1
4
Мариновский сельский округ
1
1
0
1
5
Село Новосельское
1
1
0
6
Покровский сельский округ
1
1
0
7
Полтавский сельский округ
1
1
0
8
Сепеевский сельский округ
1
2
0
9
Сергеевский сельский округ
1
1
0
10
Тельманский сельский округ
1
1
0
11
Шункыркольский сельский округ
1
1
0
12
Ярославский сельский округ
1
1
0
13
Сельский округ Акана Курманова
1
1
0
14
Убойный пункт ИП "Кароян"
1
0
Итого
14
14
2
2
1
Приложение 5
к Плану по управлению пастбищами
и их использованию по Атбасарскому
району на 2026-2030 годы
Схем (карт) с обозначением пастбищ, которые могут быть предоставлены в землепользование пастбищепользователям
Улица Каражар, Тельманский сельский округ
Село Шункырколь, Шункыркольского сельского округа
Село Сочинское, Шункыркольского сельского округа
Село Новомариновка, Шункыркольского сельского округа
Приложение 6
к Плану по управлению пастбищами
и их использованию по Атбасарскому
району на 2026-2030 годы
Схема (карта) с обозначением пастбищ, подлежащих резервированию в целях удовлетворения нужд населения по выпасу сельскохозяйственных животных личного подворья
Село Новомариновка, Шункыркольского сельского округа
Село Новомариновка, Шункыркольского сельского округа
Улица Каражар, Тельманский сельский округ
Село Шункырколь, Шункыркольский сельский округ
Приложение 7
к Плану по управлению пастбищами
и их использованию по Атбасарскому
району на 2026-2030 годы
Схема доступа пастбищепользователей к водоисточникам (озерам, рекам, прудам, копаньям, оросительным или обводнительным каналам, трубчатым или шахтным колодцам), составленная согласно норме потребления воды Атбасарского района
Село Борисовка
Село Новосельское
Сельский округ Акана Курманова
Сельский округ Бастау
Село Полтавка, Полтавский сельский округ
Село Покровка, Покровского сельского округа
Село Садовое, Покровский сельского округа
Село Садовое, Покровского сельского округа
Макеевский сельский округ
Сергеевский сельский округ
Село Бейс-Хазрет, село Мариновка, Мариновский сельский округ
Станция Адыр, Мариновский сельский округ
Село Сепе, Сепеевского сельского округа
Село Есенгельды, Сепеевского сельского округа
Село Новомариновка, Шункыркольского сельского округа
Село Сочинское, Шункыркольского сельский округ
Село Шункырколь, Шункыркольского сельского округа
Ярославский сельский округ
Село Поповка (Садубек), Тельманского сельского округа
Село Тельмана, Тельманский сельский округ
Тельманский сельский округ
Приложение 8
к Плану по управлению пастбищами
и их использованию по Атбасарскому
району на 2026-2030 годы
Схема перераспределения пастбищ для размещения поголовья сельскохозяйственных животных физических и (или) юридических лиц, у которых отсутствуют пастбища, и перемещения его на предоставляемые пастбища
Село Борисовка
Село Новосельское
Сельский округ Бастау
Село Полтавка, Полтавский сельский округ
Сельский округ Акана Курманова
Село Покровка, Покровский сельский округ
Село Садовое, Покровского сельского округа
Макеевский сельский округ
Сергеевский сельский округ
Село Бейс-Хазрет, село Мариновка, Мариновский сельский округ
Село Сочинское, Шункыркольского сельского округа
Улица Каражар, Тельманский сельский округ
Село Сепе, Сепеевский сельский округ
Приложение 9
к Плану по управлению
пастбищами
и их использованию по Атбасарскому
району на 2026-2030 годы
Проектное распределение (перераспределение) пастбищ между сельскими населенными пунктами, входящими в сельский округ
Покровский сельский округ
Станция Адыр Мариновский сельский округ
Улица Шункырколь, Шункыркольский сельский округ
Село Есенгельды, Сепеевский сельский округ
Село Тельмана, Тельманский сельский округ
Село Поповка (Садубек), Тельманского сельского округа
Ярославский сельский округ
Приложение 10
к Плану по управлению пастбищами
и их использованию по Атбасарскому
району на 2026-2030 годы
Иные требования, необходимые для рационального использования пастбищ на соответствующей административно-территориальной единице
Данные о численности поголовья сельскохозяйственных животных и их владельцев
Фамилия, Имя, Отчество, землепользователей
Площадь пастбищных угодий, га
Наличие поголовья сельскохозяйственных животных, голов в том числе
Крупно-
рогатый скот
Мелко-
рогатый скот
Лошадей
1
Абилкасимов Калемжан Сопиевич

Атбасар ауданы бойынша маусымдық жайылымдардың ауданы – 467626,3 гектарды құрайды.
Оның ішінде ауыл шаруашылығы мақсатындағы жерлерде – 321821,3 гектар, елді мекендердің жерлерінде – 73728,0 гектар, қоры бар жерлерде – 71289,0 гектар.
2026-2030 жылдарға арналған
Атбасар ауданы бойынша
жайылымдарды басқару және
оларды пайдалану бойынша
Жоспарға
3-қосымша
Жайылым айналымдарының ұсынылатын схемалары белгіленген схема (карта)
Борисовка ауылы
Новосельское ауылы
Ақан Құрманов ауылдық округі
Бастау ауылдық округі
Полтавка ауылы, Полтавка ауылдық округі
Покровка ауылы, Покровка ауылдық округі
Садовое ауылы, Покровка ауылдық округі
Садовое ауылы, Покровка ауылдық округі
Макеевка ауылдық округі
Сергеевка ауылдық округі
Бейіс-Хазрет ауылы, Мариновка ауылы, Мариновка ауылдық округі
Адыр станциясы, Мариновка ауылдық округі
Новомариновка ауылы, Шұнқыркөл ауылдық округі
Сочинское ауылы, Шұнқыркөл ауылдық округі
Шұнқыркөл ауылы, Шұнқыркөл ауылдық округі
Сепе ауылы, Сепе ауылдық округі
Есенгелді ауылы, Сепе ауылдық округі
Телман ауылы, Телман ауылдық округі
Поповка (Садыбек) ауылы, Телман ауылдық округі
Поповка (Қаражар) ауылы, Телман ауылдық округі,
Ярославка ауылдық округі
Ауыл шаруашылығы жануарларын жайылымда пайдалану бойынша маусымдық маршруттар мен қозғалуды анықтайтын жайылымдарды пайдалану күнтізбелік кестесі
Ауылдық округінің атауы
2026 жылғы қашалар саны
2027 жылғы қашалар саны
1
2
3
4
1
2
3
4
1
Ақана Құрманова ауылдық округі
Көктем-жаз мауысымы
Жаз мауысымы
Жаз-күзгі маусым
Демалыс қашасы
Демалыс қашасы
Көктем-жазғы маусым
Жазғы маусым
Жаз-күзгі маусым
2
Бастау ауылдық округі
Көктем-жаз мауысымы
Жаз мауысымы
Демалыс қашасы
Жаз-күзгі маусым
Көктем-жазғы маусым
Жазғы маусым
Жаз-күзгі маусым
Демалыс қашасы
3
Тельман ауылдық округі
Көктем-жаз мауысымы
Жаз мауысымы
Жаз-күзгі маусым
Демалыс қашасы
Демалыс қашасы
Көктем-жазғы маусым
Жазғы маусым
Жаз-күзгі маусым
4
Борисовка ауылы
Көктем-жаз мауысымы
Демалыс қашасы
Жазғы маусым
Жаз-күзгі маусым
Көктем-жазғы маусым
Жазғы маусым
Демалыс қашасы
Жаз-күзгі маусым
5
Макеевка ауылдық округі
Көктем-жаз мауысымы
Жазғы маусым
Жаз-күзгі маусым
Демалыс қашасы
Көктем-жазғы маусым
Жазғы маусым
Демалыс қашасы
Жаз-күзгі маусым
6
Мариновка ауылдық округі
Көктем-жаз мауысымы
Демалыс қашасы
Жазғы маусым
Жаз-күзгі маусым
Көктем-жазғы маусым
Жазғы маусым
Демалыс қашасы
Жаз-күзгі маусым
7
Новосельское ауылы
Көктем-жаз мауысымы
Жазғы маусым
Демалыс қашасы
Жаз-күзгі маусым
Көктем-жазғы маусым
Демалыс қашасы
Жазғы маусым
Жаз-күзгі маусым
8
Покровка ауылдық округі
Көктем-жаз мауысымы
Көктем-жазғы маусым
Жазғы маусым
Жаз-күзгі маусым
Көктем-жазғы маусым
Демалыс қашасы
Жазғы маусым
Жаз-күзгі маусым
9
Полтавка ауылдық округі
Көктем-жаз мауысымы
Жазғы маусым
Демалыс қашасы
Жаз-күзгі маусым
Көктем-жазғы маусым
Жазғы маусым
Жаз-күзгі маусым
Демалыс қашасы
10
Сергеевка ауылдық округі
Көктем-жаз мауысымы
Демалыс қашасы
Жазғы маусым
Жаз-күзгі маусым
Көктем-жазғы маусым
Жазғы маусым
Демалыс қашасы
Жаз-күзгі маусым
11
Ярославка ауылдық округі
Көктем-жаз мауысымы
Демалыс қашасы
Жаз-күзгі маусым
Демалыс қашасы
Демалыс қашасы
Көктем-жазғы маусым
Жазғы маусым
Жаз-күзгі маусым
12
Шұнқыркөл ауылдық округі
Көктем-жаз мауысымы
Демалыс қашасы
Жазғы маусым
Жаз-күзгі маусым
Көктем-жазғы маусым
Жазғы маусым
Демалыс қашасы
Жаз-күзгі маусым
13
Сепе ауылдық округі
Көктем-жаз мауысымы
Жазғы маусым
Жаз-күзгі маусым
Демалыстағы құрама
Демалыстағы құрама
Көктем-жазғы маусым
Жазғы маусым
Жаз-күзгі маусым
Кестенің жалғасы
Ауылдық округінің атауы
2028 жылғы қашалар саны
2029 жылғы қашалар саны
1
2
3
4
1
2
3
4
1
Ақан Құрманов ауылдық округі
Көктем-жаз мауысымы
Жаз мауысымы
Жаз-күзгі маусым
Демалыс қашасы
Демалыс қашасы
Көктем-жазғы маусым
Жазғы маусым
Жаз-күзгі маусым
2
Бастау ауылдық округі
Көктем-жаз мауысымы
Жаз мауысымы
Демалыс қашасы
Жаз-күзгі маусым
Көктем-жазғы маусым
Жазғы маусым
Жаз-күзгі маусым
Демалыс қашасы
3
Тельман ауылдық округі
Көктем-жаз мауысымы
Жаз мауысымы
Жаз-күзгі маусым
Демалыс қашасы
Демалыс қашасы
Көктем-жазғы маусым
Жазғы маусым
Жаз-күзгі маусым
4
Борисовка ауылы
Көктем-жаз мауысымы
Демалыс қашасы
Жазғы маусым
Жаз-күзгі маусым
Көктем-жазғы маусым
Жазғы маусым
Демалыс қашасы
Жаз-күзгі маусым
5
Макеевка ауылдық округі
Көктем-жаз мауысымы
Жазғы маусым
Жаз-күзгі маусым
Демалыс қашасы
Көктем-жазғы маусым
Жазғы маусым
Демалыс қашасы
Жаз-күзгі маусым
6
Мариновка ауылдық округі
Көктем-жаз мауысымы
Демалыс қашасы
Жазғы маусым
Жаз-күзгі маусым
Көктем-жазғы маусым
Жазғы маусым
Демалыс қашасы
Жаз-күзгі маусым
7
Новосельское ауылы
Көктем-жаз мауысымы
Жазғы маусым
Демалыс қашасы
Жаз-күзгі маусым
Көктем-жазғы маусым
Демалыс қашасы
Жазғы маусым
Жаз-күзгі маусым
8
Покровка ауылдық округі
Көктем-жаз мауысымы
Көктем-жазғы маусым
Жазғы маусым
Жаз-күзгі маусым
Көктем-жазғы маусым
Демалыс қашасы
Жазғы маусым
Жаз-күзгі маусым
9
Полтавка ауылдық округі
Көктем-жаз мауысымы
Жазғы маусым
Демалыс қашасы
Жаз-күзгі маусым
Көктем-жазғы маусым
Жазғы маусым
Жаз-күзгі маусым
Демалыс қашасы
10
Сергеевка ауылдық округі
Көктем-жаз мауысымы
Демалыс қашасы
Жазғы маусым
Жаз-күзгі маусым
Көктем-жазғы маусым
Жазғы маусым
Демалыс қашасы
Жаз-күзгі маусым
11
Ярославка ауылдық округі
Көктем-жаз мауысымы
Демалыс қашасы
Жаз-күзгі маусым
Демалыс қашасы
Демалыс қашасы
Көктем-жазғы маусым
Жазғы маусым
Жаз-күзгі маусым
12
Шұнқыркөл ауылдық округі
Көктем-жаз мауысымы
Демалыс қашасы
Жазғы маусым
Жаз-күзгі маусым
Көктем-жазғы маусым
Жазғы маусым
Демалыс қашасы
Жаз-күзгі маусым
13
Сепе ауылдық округі
Көктем-жаз мауысымы
Жазғы маусым
Жаз-күзгі маусым
Демалыс қашасы
Демалыс қашасы
Көктем-жазғы маусым
Жазғы маусым
Жаз-күзгі маусым
Кестенің жалғасы
Ауылдық округінің атауы
2030 жылғы қашалар саны
1
2
3
4
1
Ақан Құрманов ауылдық округі
Көктем-жаз мауысымы
Жаз мауысымы
Жаз-күзгі маусым
Демалыс қашасы
2
Бастау ауылдық округі
Көктем-жаз мауысымы
Жаз мауысымы
Демалыс қашасы
Жаз-күзгі маусым
3
Тельман ауылдық округі
Көктем-жаз мауысымы
Жаз мауысымы
Жаз-күзгі маусым
Демалыс қашасы
4
Борисовка ауылы
Көктем-жаз мауысымы
Демалыс қашасы
Жазғы маусым
Жаз-күзгі маусым
5
Макеевка ауылдық округі
Көктем-жаз мауысымы
Жазғы маусым
Жаз-күзгі маусым
Демалыс қашасы
6
Мариновка ауылдық округі
Көктем-жаз мауысымы
Демалыс қашасы
Жазғы маусым
Жаз-күзгі маусым
7
Новосельское ауылы
Көктем-жаз мауысымы
Жазғы маусым
Демалыс қашасы
Жаз-күзгі маусым
8
Покровка ауылдық округі
Көктем-жаз мауысымы
Көктем-жазғы маусым
Жазғы маусым
Жаз-күзгі маусым
9
Полтавка ауылдық округі
Көктем-жаз мауысымы
Жазғы маусым
Демалыс қашасы
Жаз-күзгі маусым
10
Сергеевка ауылдық округі
Көктем-жаз мауысымы
Демалыс қашасы
Жазғы маусым
Жаз-күзгі маусым
11
Ярославка ауылдық округі
Көктем-жаз мауысымы
Демалыс қашасы
Жаз-күзгі маусым
Демалыс қашасы
12
Шұнқыркөл ауылдық округі
Көктем-жаз мауысымы
Демалыс қашасы
Жазғы маусым
Жаз-күзгі маусым
13
Сепе ауылдық округі
Көктем-жаз мауысымы
Жазғы маусым
Жаз-күзгі маусым
Демалыс қашасы
2026-2030 жылдарға арналған
Атбасар ауданы бойынша
жайылымдарды басқару және
оларды пайдалану бойынша
Жоспарға
4-қосымша
Ауыл шаруашылығы жануарларын айдап өтуге арналған сервитуттар, мал айдайтын жолдар мен өзге де жайылымдық инфрақұрылым объектілері, сондай-ақ мал қорымдары (биометриялық шұңқырлар) белгіленген схема (карта)
Ауылдық округінің атауы
Ветеринариялық пункттер
Мал көмілетін жерлер
Сойылатын орындар
Сібір жарасы ауруына арналған жерлеу орындары
Жасанды ұрықтандыру пункттері
1
Бастау ауылдық округі
1
1
1
2
Борисовка ауылы
1
1
1
3
Макеевка ауылдық округі
1
1
0
1
1
4
Мариновка ауылдық округі
1
1
0
1
5
Новосельское ауылы
1
1
0
6
Покровка ауылдық округі
1
1
0
7
Полтавка ауылдық округі
1
1
0
8
Сепе ауылдық округі
1
2
0
9
Сергеевка ауылдық округі
1
1
0
10
Тельман ауылдық округі
1
1
0
11
Шұнқыркөл ауылдық округі
1
1
0
12
Ярославка ауылдық округі
1
1
0
13
Акана Курманова ауылдық округі
1
1
0
14
"Кароян" ЖК Сойылатын бекет
1
0
Барлығы
14
14
2
2
1
2026-2030 жылдарға арналған
Атбасар ауданы бойынша
жайылымдарды басқару және
оларды пайдалану бойынша
Жоспарға
5-қосымша
Жайылым пайдаланушыларға жер пайдалануға берілуі мүмкін жайылымдар белгіленген схема (карта) Қаражар көшесі, Тельмана ауылдық округі
Шункыркөл ауылы, Шункыркөл ауылдық округі
Сочинское ауылы, Шункыркөл ауылдық округі
Новомариновка ауылы, Шұңқыркөл ауылдық округі
2026-2030 жылдарға арналған
Атбасар ауданы бойынша
жайылымдарды басқару және
оларды пайдалану бойынша
Жоспарға
6-қосымша
Жеке ауладағы ауыл шаруашылығы малын жаю бойынша халық мұқтажын қанағаттандыру мақсатында резервке қойылуға тиіс жайылымдар белгіленген схема (карта) Новомариновка ауылы, Шұңқыркөл ауылдық округі
Новомариновка ауылы, Шұңқыркөл ауылдық округі
Қаражар көшесі, Тельман ауылдық округі
Шұңқыркөл көшесі, Шұңқыркөл ауылдық округі
2026-2030 жылдарға арналған
Атбасар ауданы бойынша
жайылымдарды басқару және
оларды пайдалану бойынша
Жоспарға
7-қосымша
Суды тұтыну нормасына сәйкес жасалған су көздеріне (көлдерге, өзендерге, тоғандарға, апандарға, суару немесе суландыру каналдарына, құбырлы немесе шахталы құдықтарға) қол жеткізу схемасы Борисовка ауылы
Новосельское ауылы
Ақан Құрманов ауылдық округі
Бастау ауылдық округі
Полтавка ауылы, Полтавка ауылдық округі
Покровка ауылы, Покровка ауылдық округі
Садовое ауылы, Покровка ауылдық округі
Садовое ауылы, Покровка ауылдық округі
Макеевка ауылдық округі
Сергеевка ауылдық округі
Бейіс-Хазрет ауылы, Мариновка ауылы, Мариновка ауылдық округі
Адыр станциясы, Мариновка ауылдық округі
Сепе ауылы, Сепе ауылдық округі
Есенгелді ауылы, Сепе ауылдық округі
Новомариновка ауылы, Шұңқыркөл ауылдық округі
Сочинское ауылы, Шұңқыркөл ауылдық округі
Шұңқырқол ауылы, Шұңқырқол ауылдық округі
Ярославка ауылдық округі
Поповка(Садубек) ауылы, Тельмана ауылдық округі
Тельман ауылы, Тельмана ауылдық округі,
Тельмана ауылдық округі
2026-2030 жылдарға арналған
Атбасар ауданы бойынша
жайылымдарды басқару және
оларды пайдалану бойынша
Жоспарға
8-қосымша
Ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын шалғайдағы жайылымдарда орналастыру схемасы Борисовка ауылы
Новосельское ауылы
Бастау ауылдық округі
Полтавка ауылы, Полтавка ауылдық округі
Ақана Құрманова ауылдық округі
Покровка ауылы, Покровка ауылдық округі
Садовое ауылы, Покровка ауылдық округі
Макеевка ауылдық округі
Сергеевка ауылдық округі
Бейіс-Хазрет ауылы, Мариновка ауылы, Мариновка ауылдық округі
Сочинское ауылы, Шұңқыркөл ауылдық округі
Қаражар көшесі, Тельман ауылдық округі
Сепе ауылы, Сепе ауылдық округі
2026-2030 жылдарға арналған
Атбасар ауданы бойынша
жайылымдарды басқару және
оларды пайдалану бойынша
Жоспарға
9 - қосымша
Жайылымдарды ауылдық округке кіретін ауылдық елді мекендер арасында жобалық бөлу (қайта бөлу) Покровка ауылдық округі
Адыр станциясы, Мариновка ауылдық округі,
Шұңқыркөл ауылы, Шұңқыркөл ауылдық округі
Есенгелді ауылы, Сепе ауылдық округі
Тельман ауылдық округі, Тельман ауылы
Тельман ауылдық округі, Поповка (Садубек) ауылы
Ярославка ауылдық округі
2026-2030 жылдарға арналған
Атбасар ауданы бойынша
жайылымдарды басқару және
оларды пайдалану бойынша
Жоспарға
10 - қосымша
Тиісті әкімшілік-аумақтық бірлікте жайылымдарды ұтымды пайдалану үшін қажетті өзге де талаптар талаптарды.
Жер пайдаланушылардың тегі, аты, әкесінің аты
Жайылымдық жерлердің алаңы, га
Ауыл шаруашылығы жануарларының саны, бас, оның ішінде:
Ірі қара мал
Ұсақ мал
Жылқы
1
Абилкасимов Калемжан Сопиевич