О внесении изменений в решение Аккольского районного маслихата от 19 декабря 2025 года № С 51-1 "О районном бюджете на 2026-2028 годы"
Решение Аккольского районного маслихата Акмолинской области от 15 апреля 2026 года № С 58-1
Аккольский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Аккольского районного маслихата "О районном бюджете на 2026-2028 годы" от 19 декабря 2025 года № С 51-1, следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2026-2028 годы, согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 5 161 997,1 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 3 832 261,8 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 36 028,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 100 000,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 1 193 707,3 тысяч тенге;
2) затраты – 5 671 622,3 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 9 502,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 17 300,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 7 798,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -519 127,2 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 519 127,2 тысяч тенге.";

Ақкөл аудандық мәслихатының 2025 жылғы 19 желтоқсандағы № С 51-1 "2026-2028 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Ақмола облысы Ақкөл аудандық мәслихатының 2026 жылғы 15 сәуірдегі № С 58-1 шешімі
Ақкөл аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. "2026-2028 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" Ақкөл аудандық мәслихатының 2025 жылғы 19 желтоқсандағы № С 51-1 шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2026-2028 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 5 161 997,1 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 3 832 261,8 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 36 028,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түскен түсімдер – 100 000,0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 1 193 707,3 мың теңге;
2) шығындар – 5 671 622,3 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредит беру – 9 502,0 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 17 300,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 7 798,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;
5) бюджеттің тапшылығы (профициті) – -519 127,2 мың теңге;
6) бюджеттің тапшылығын қаржыландыру (профицитті пайдалану) – 519 127,2 мың теңге.";

50 627,6
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и сельского хозяйства
50 367,6
007
Капитальные расходы государственного органа
260,0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
286 346,7
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
106 137,3
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
2 555,0
015
Капитальные расходы государственного органа
1 051,0
028
Приобретение имущества в коммунальную собственность
4 500,0
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
172 103,4
486
Отдел земельных отношений, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
35 655,4
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений, архитектуры и градостроительства на местном уровне
35 514,4
003
Капитальные расходы государственного органа
141,0
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
163 201,4
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции
42 116,1
013
Капитальные расходы государственного органа
977,2
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
53 000,0
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
67 108,1
02
Оборона
31 579,8
122
Аппарат акима района (города областного значения)
31 579,8
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
11 855,6
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
3 453,2
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
16 271,0
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
10 000,0
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
10 000,0
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
10 000,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
551 770,7
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)

50 627,6
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті және ауыл шаруашылығын дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
50 367,6
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
260,0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
286 346,7
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
106 137,3
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
2 555,0
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 051,0
028
Коммуналдық меншікке мүлікті сатып алу
4 500,0
113
Төмен тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
172 103,4
486
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары, сәулет және қала құрылысы бөлімі
35 655,4
001
Жергілікті деңгейде жер қатынастары, сәулет және қала құрылысын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
35 514,4
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
141,0
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
163 201,4
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
42 116,1
013
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
977,2
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
53 000,0
113
Төмен тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
67 108,1
02
Қорғаныс
31 579,8
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
31 579,8
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
11 855,6
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
3 453,2
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
16 271,0
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
10 000,0
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
10 000,0
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
10 000,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
551 770,7
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі

539 588,7
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
51 208,0
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
32 085,0
005
Государственная адресная социальная помощь
16 702,0
006
Оказание жилищной помощи
500,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
123 569,0
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
1 051,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
1 514,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
4 137,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
68 295,0
018
Предоставление специальных социальных услуг в условиях полустационара в области социальной защиты
17 615,0
019
Предоставление специальных социальных услуг в условиях оказания услуг на дому в области социальной защиты
105 643,7
021
Капитальные расходы государственного органа
580,0
027
Реализация мероприятий по социальной защите населения
33 474,0
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
82 215,0
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
1 000,0
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
12 182,0
007
Социальная поддержка отдельных категорий граждан в виде льготного, бесплатного проезда на городском общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов
12 182,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
439 500,5
467
Отдел строительства района (города областного значения)
301 499,1
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
115 000,0
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
86 498,9
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах

539 588,7
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
51 208,0
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
32 085,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
16 702,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
500,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
123 569,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
1 051,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
1 514,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
4 137,0
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу, жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
68 295,0
018
Әлеуметтік қорғау саласында жартылай стационар жағдайында арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
17 615,0
019
Әлеуметтік қорғау саласында үйде қызметтер көрсету жағдайында арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
105 643,7
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
580,0
027
Халықты әлеуметтік қорғау жөніндегі іс-шараларды іске асыру
33 474,0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту
82 215,0
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
1 000,0
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
12 182,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша азаматтардың жекелеген санаттарын қалалық қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен, тегін жол жүру түрінде әлеуметтік қолдау
12 182,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
439 500,5
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
301 499,1
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
115 000,0
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
86 498,9
058
Ауылдық елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамыту

№ С 51-1
Целевые трансферты из областного бюджета бюджету района
тысяч тенге
Наименование
2026 год
2027 год
2028 год
1
2
Всего
1 153 703,2
644 258,0
3 447 762,0
Целевые текущие трансферты
149 094,0
в том числе:
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
96 094,0
На социальное обеспечение лиц с инвалидностью
62 534,0
На оплату коммунальных услуг и приобретение топлива за счет бюджетных средств специалистам государственных организаций здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, проживающим и работающим в сельских населенных пунктах
29 490,0
На социальную поддержку пожилых людей
4 070,0
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
53 000,0
На укрепление материально-технической базы предприятия ГКП на ПХВ "Акколь-Горкомхоз"
53 000,0
Целевые трансферты на развитие
306 192,0
644 258,0
3 447 762,0
в том числе:
Отдел строительства района (города областного значения)
306 192,0
2 512 762,0
На реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
206 192,0
На развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
100 000,0
На развитие системы водоснабжения и водоотведения в городах
2 000 000,0
На развитие теплоэнергетической системы
512 762,0
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
644 258,0
935 000,0
На развитие транспортной инфраструктуры
644 258,0
935 000,0
Трансферты на компенсацию потерь в связи с принятием законодательства
698 417,2
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
3 490,0
На организацию регулирования численности бродячих животных
3 490,0
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
694 927,2
Поступлению корпоративного подоходного налога
694 927,2
Приложение 3
к решению Аккольского
районного маслихата
от 15 апреля 2026 года
№ С 58-1
Приложение 15
к решению Аккольского
районного маслихата
от 19 декабря 2025 года
№ С 51-1
Целевые трансферты из районного бюджета бюджетам города районного значения, села, сельских округов на 2026 год
Наименование
Сумма тысяч тенге
1
2
Всего
239 211,5
Целевые текущие трансферты
239 211,5
в том числе:
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
172 103,4
На обеспечение деятельности пожарных постов

№ С 51-1 шешіміне
14-қосымша
Облыстық бюджеттен аудан бюджетiне нысаналы трансферттер
мың теңге
Атауы
2026 жыл
2027 жыл
2028 жыл
1
2
Барлығы
1 153 703,2
644 258,0
3 447 762,0
Ағымдағы нысаналы трансферттер
149 094,0
оның iшiнде:
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
96 094,0
Мүгедектерді атаулы әлеуметтік қамсыздандыруға
62 534,0
Ауылдық елді мекендерде тұратын және жұмыс істейтін мемлекеттік денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт және ветеринария ұйымдарының мамандарына бюджет қаражаты есебінен коммуналдық қызметтерге ақы төлеуге және отын сатып алуға
29 490,0
Қарт адамдарға әлеуметтік қолдау көрсету үшін
4 070,0
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
53 000,0
Акколь-Горкомхоз" ШЖҚ МКК-ның материалдық-техникалық базасын нығайтуға
53 000,0
Нысаналы даму трансферттерi
306 192,0
644 258,0
3 447 762,0
оның iшiнде:
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
306 192,0
2 512 762,0
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға
206 192,0
Ауылдық елді мекендерде сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамытуға
100 000,0
Қалаларда сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамытуға
2 000 000,0
Жылу-энергетикалық жүйені дамытуға
512 762,0
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
644 258,0
935 000,0
Көлік инфрақұрылымын дамытуға
644 258,0
935 000,0
Заңнаманың қабылдауына байланысты ысырапты өтеуге арналған трансферттер
698 417,2
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
3 490,0
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыруға
3 490,0
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
694 927,2
Корпоративтік табыс салығы түсiмі бойынша
694 927,2
Ақкөл аудандық мәслихатының
2026 жылғы 15 сәуірдегі
№ С 58-1 шешіміне
3-қосымша
Ақкөл аудандық мәслихатының
2025 жылғы 19 желтоқсандағы
№ С 51-1 шешіміне
15-қосымша
2026 жылға арналған аудандық бюджеттен аудандық маңызы бар қала, ауыл, ауылдық округ бюджеттерiне нысаналы трансферттер
Атауы
Сома мың теңге
1
2
Барлығы
239 211,5
Ағымдағы нысаналы трансферттер
239 211,5
оның iшiнде:
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
172 103,4
Өрт сөндіру бекеттерінің қызметін қамтамасыз етуге

22 456,3
На оплату коммунальных услуг
8 439,3
На приобретение топлива, горюче-смазочных материалов
4 496,0
На ремонт и оснащение пожарных автомобилей запасными частями
5 101,0
На установку и оснащение объекта системой видеонаблюдения
3 994,7
На оформление правоустанавливающих документов на объекты водоснабжения
2 012,4
На установку ограждений объектов водоснабжения
115 996,6
На приобретение служебного автотранспорта
7 000,0
На приобретение запасных частей для служебного автотранспорта
716,5
На проведение текущего ремонта коммунального жилья
1 890,6
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
67 108,1
На ремонт автомобильных дорог
37 800,9
На благоустройство населенных пунктов
15 000,0
На организацию водоснабжения населенных пунктов
14 307,2

22 456,3
Коммуналдық қызметтерді төлеуге
8 439,3
Отын, жанар-жағармай материалдарын сатып алуға
4 496,0
Өрт сөндіру автомобильдерін қосалқы бөлшектермен жөндеуге және жарақтандыруға
5 101,0
Объектіні бейнебақылау жүйесімен орнатуға және жарақтандыруға
3 994,7
Сумен жабдықтау объектілеріне құқық белгілейтін құжаттарды ресімдеуге
2 012,4
Сумен жабдықтау объектілерінің қоршауларын орнатуға
115 996,6
Қызметтік автокөлік сатып алуға
7 000,0
Қызметтік автокөлік үшін қосалқы бөлшектер сатып алуға
716,5
Коммуналдық тұрғын үйге ағымдағы жөндеу жүргізуге
1 890,6
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
67 108,1
Автомобиль жолдарын жөндеуге
37 800,9
Елді мекендерді абаттандыруға
15 000,0
Елді мекендерді сумен жабдықтауды ұйымдастыруға
14 307,2