О внесении изменений в решение Степногорского городского маслихата от 24 декабря 2025 года № 8С-27/9 "О бюджетах поселков, сел и сельского округа на 2026-2028 годы"
Решение Степногорского городского маслихата Акмолинской области от 30 марта 2026 года № 8С-30/5
Степногорский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Степногорского городского маслихата "О бюджетах поселков, сел и сельского округа на 2026-2028 годы" от 24 декабря 2025 года № 8С-27/9 следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет поселка Аксу на 2026-2028 годы, согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 89 025,9 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 33 316 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 259 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 55 450,9 тысяч тенге;
2) затраты – 93 119,9 тысяч тенге;
3) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
4) дефицит (профицит) бюджета – - 4 094 тысячи тенге;
5) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 4 094 тысячи тенге.";
пункт 3 изложить в новой редакции:
"3. Утвердить бюджет поселка Бестобе на 2026-2028 годы, согласно приложениям 4, 5, 6 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 115 518,5 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 62 426,5 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 92 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 53 000 тысячи тенге;
2) затраты – 120 576,2 тысяч тенге;
3) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
4) дефицит (профицит) бюджета – - 5 057,7 тысяч тенге;
5) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 5 057,7 тысяч тенге.";
пункт 5 изложить в новой редакции:
"5. Утвердить бюджет поселка Заводской на 2026-2028 годы, согласно приложениям 7, 8, 9 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 52 238 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 40 986 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 1 238 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 10 014 тысяч тенге;
2) затраты – 58 414,6 тысяч тенге;
3) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
4) дефицит (профицит) бюджета – - 6 176,6 тысяч тенге;

Степногорск қалалық мәслихатының 2025 жылғы 24 желтоқсандағы № 8С-27/9 "2026-2028 жылдарға арналған кенттердің, ауылдардың және ауылдық округтің бюджеттері туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Ақмола облысы Степногорск қалалық мәслихатының 2026 жылғы 30 наурыздағы № 8С-30/5 шешімі
Степногорск қалалық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Степногорск қалалық мәслихатының "2026-2028 жылдарға арналған кенттердің, ауылдардың және ауылдық округтің бюджеттері туралы" 2025 жылғы 24 желтоқсандағы № 8С-27/9 шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2026-2028 жылдарға арналған Ақсу кентінің бюджеті тиісінше 1, 2, 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 89 025,9 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 33 316 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 259 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 55 450,9 мың теңге;
2) шығындар – 93 119,9 мың теңге;
3) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
4) бюджет тапшылығы (профициті) – - 4 094 мың теңге;
5) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 4 094 мың теңге.";
3-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"3. 2026-2028 жылдарға арналған Бестөбе кентінің бюджеті тиісінше 4, 5, 6-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 115 518,5 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 62 426,5 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 92 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 53 000 мың теңге;
2) шығындар – 120 576,2 мың теңге;
3) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
4) бюджет тапшылығы (профициті) – - 5 057,7 мың теңге;
5) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 5 057,7 мың теңге.";
5-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"5. 2026-2028 жылдарға арналған Заводской кентінің бюджеті тиісінше 7, 8, 9-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 52 238 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 40 986 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 1 238 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 10 014 мың теңге;
2) шығындар – 58 414,6 мың теңге;
3) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
4) бюджет тапшылығы (профициті) – - 6 176,6 мың теңге;

5) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 6 176,6 тысяч тенге.";
пункт 7 изложить в новой редакции:
"7. Утвердить бюджет поселка Шантобе на 2026-2028 годы, согласно приложениям 10, 11, 12 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 90 213,8 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 16 526 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 1 739 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 71 936,8 тысяч тенге;
2) затраты – 91 136,4 тысяч тенге;
3) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
4) дефицит (профицит) бюджета – - 922,6 тысячи тенге;
5) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 922,6 тысячи тенге.";
пункт 9 изложить в новой редакции:
"9. Утвердить бюджет села Карабулак на 2026-2028 годы, согласно приложениям 13, 14, 15 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 74 172,6 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 10 111 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 2 240 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 108,9 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 61 712,7 тысяч тенге;
2) затраты – 74 929,4 тысяч тенге;
3) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
4) дефицит (профицит) бюджета – - 756,8 тысяч тенге;
5) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 756,8 тысяч тенге.";
пункт 11 изложить в новой редакции:
"11. Утвердить бюджет села Изобильное на 2026-2028 годы, согласно приложениям 16, 17, 18 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 83 698,5 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 1 901 тысяча тенге;
неналоговые поступления – 170 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 81 627,5 тысяч тенге;
2) затраты – 83 765,7 тысяч тенге;
3) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
4) дефицит (профицит) бюджета – - 67,2 тысяч тенге;
5) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 67,2 тысяч тенге.";
пункт 13 изложить в новой редакции:
"13. Утвердить бюджет села Кырык кудык на 2026-2028 годы, согласно приложениям 19, 20, 21 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 97 177 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 5 402 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 583 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;

5) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 6 176,6 мың теңге.";
7-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"7. 2026-2028 жылдарға арналған Шаңтөбе кентінің бюджеті тиісінше 10, 11, 12-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 90 213,8 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 16 526 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 1 739 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 71 936,8 мың теңге;
2) шығындар – 91 136,4 мың теңге;
3) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
4) бюджет тапшылығы (профициті) – - 922,6 мың теңге;
5) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 922,6 мың теңге.";
9-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"9. 2026-2028 жылдарға арналған Қарабұлақ ауылының бюджеті тиісінше 13, 14, 15-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 74 172,6 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 10 111 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 2 240 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 108,9 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 61 712,7 мың теңге;
2) шығындар – 74 929,4 мың теңге;
3) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
4) бюджет тапшылығы (профициті) – - 756,8 мың теңге;
5) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 756,8 мың теңге.";
11-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"11. 2026-2028 жылдарға арналған Изобильный ауылының бюджеті тиісінше 16, 17, 18-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 83 698,5 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 1 901 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 170 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 81 627,5 мың теңге;
2) шығындар – 83 765,7 мың теңге;
3) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
4) бюджет тапшылығы (профициті) – - 67,2 мың теңге;
5) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 67,2 мың теңге.";
13-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"13. 2026-2028 жылдарға арналған Қырық құдық ауылының бюджеті тиісінше 19, 20, 21-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 97 177 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 5 402 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 583 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;

3) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
4) дефицит (профицит) бюджета – - 219 тысяч тенге;
5) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 219 тысяч тенге.";
приложения 1, 4, 7, 10, 13, 16, 19, 22, 25 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2026 года.
Председатель Степногорского городского маслихата О. Джагпаров
Приложение 1
к решению Степногорского городского маслихата
от 30 марта 2026 года № 8С-30/5
Приложение 1
к решению Степногорского городского маслихата
от 24 декабря 2025 года № 8С-27/9
Бюджет поселка Аксу на 2026 год
Категория
сумма тысяч тенге
Класс
Подкласс
Наименование
1
2
3
4
5
I. ДОХОДЫ

3) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
4) бюджет тапшылығы (профициті) – - 219 мың теңге;
5) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 219 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 1, 4, 7, 10, 13, 16, 19, 22, 25-қосымшалары осы шешімнің 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9-қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2026 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Степногорск қалалық мәслихатың төрағасы О. Джагпаров
Степногорск қалалық мәслихатының
2026 жылғы 30 наурыздағы
№ 8С-30/5 шешіміне
1-қосымша
Степногорск қалалық мәслихатының
2025 жылғы 24 желтоқсандағы
№ 8С-27/9 шешіміне
1-қосымша
2026 жылға арналған Ақсу кентінің бюджеті
Санаты
сома мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы
1
2
3
4
5
I. КІРІСТЕР