О присвоении наименований некоторым составным частям города Астаны
Совместные постановление акимата города Астаны от 5 июня 2026 года № 511-1929 и решение маслихата города Астаны от 5 июня 2026 года № 417/54-VIII
В соответствии с подпунктом 4) статьи 13 Закона Республики Казахстан "Об административно-территориальном устройстве Республики Казахстан", учитывая мнение населения города Астаны, на основании заключений Ономастической комиссии города Астаны от 16 октября 2025 года, Республиканской ономастической комиссии от 27 марта 2026 года, акимат города Астаны ПОСТАНОВЛЯЕТ и маслихат города Астаны РЕШИЛ:
1. Присвоить следующие наименования:
по району "Нұра" города Астаны:
улице с проектным наименованием Е754 – улица София;
безымянной улице, начинающейся с проспекта Тұран и заканчивающейся на проспекте Қабанбай батыра, расположенной между Спортивным комплексом "Астана-Арена" и Ледовым дворцом "Алау", – улица Марко Поло.
2. Руководителю Государственного учреждения "Управление по развитию языков и архивного дела города Астаны", в установленном законодательством Республики Казахстан порядке, обеспечить:
1) направление настоящего постановления в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан в течение пяти рабочих дней;
2) размещение настоящего постановления на интернет-ресурсе акимата города Астаны после его официального опубликования.
3. Настоящее совместное постановление акимата и решение маслихата города Астаны вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким города Астаны ___________ Ж. Қасымбек
Председатель маслихата города Астаны ____________ Т. Зейнұлқабден

Астана қаласының кейбір құрамдас бөліктеріне атау беру туралы
Астана қаласы әкімдігінің 2026 жылғы 5 маусымдағы № 511-1929 бірлескен қаулысы және Астана қаласы мәслихатының 2026 жылғы 5 маусымдағы № 417/54-VIII шешімі
"Қазақстан Республикасының әкімшілік-аумақтық құрылысы туралы" Қазақстан Республикасы Заңы 13-бабының 4) тармақшасына сәйкес, Астана қаласы тұрғындарының пікірін ескере отырып, Астана қаласы ономастика комиссиясының 2025 жылғы 16 қазандағы, Республикалық ономастикалық комиссиясының 2026 жылғы 27 наурыздағы қорытындыларының негізінде Астана қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ және Астана қаласының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Астана қаласының "Нұра" ауданы бойынша:
жобалық атауы Е754 көшеге – София көшесі;
Тұран даңғылынан басталып, Қабанбай батыр даңғылында аяқталатын, "Астана Арена" спорт кешені мен "Алау" мұзайдыны сарайының арасында орналасқан атаусыз көшеге Марко Поло көшесі атауы берілсін.
2. "Астана қаласының Тілдерді дамыту және архив ісі басқармасы" мемлекеттік мекемесінің басшысы Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте:
1) осы қаулыны бес жұмыс күн ішінде Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің Эталондық бақылау банкіне жіберуді;
2) осы қаулы ресми жарияланғаннан кейін оның Астана қаласы әкімдігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бірлескен Астана қаласы әкімдігінің қаулысы және мәслихатының шешімі оның алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Астана қаласының әкімі _______________ Ж. Қасымбек
Астана қаласы мәслихатының төрағасы ______________Т. Зейнұлқабден