О бюджете Таскалинского района на 2026-2028 годы
Решение Таскалинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 22 декабря 2025 года № 41-3
В соответствии со статьей 91 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, со статьей 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Таскалинский районный маслихат Западно-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2026-2028 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объҰмах:
1) доходы - 3 793 892 тысячи тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям - 1 947 517 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям - 20 450 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 8 100 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов - 1 817 825 тысяч тенге;
2) затраты - 4 342 880 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - -313 387 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 220 575 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 533 962 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -235 601 тысяча тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 235 601 тысяча тенге.
поступление займов – 656 615 тысяч тенге;
погашение займов - 533 962 тысячи тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 112 948 тысяч тенге;
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Таскалинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 29.06.2026 № 47-1 (вводится в действие с 01.01.2026).
2. Поступления в районный бюджет на 2026 год формируются в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан и согласно пункту 4 настоящего решения.
3. Принять к сведению и руководству Закон Республики Казахстан от 8 декабря 2025 года "О республиканском бюджете на 2026-2028 годы" и решение Западно-Казахстанского областного маслихата от 15 декабря 2025 года "Об областном бюджете на 2026-2028 годы"
4. Установить на 2026 год норматив распределения доходов, для обеспечения сбалансированности районного бюджета, по следующим подклассам доходов:
1) корпоративный подоходный налог с юридических лиц, за исключением поступлений от субъектов крупного предпринимательства и организаций нефтяного сектора зачисляется в районный бюджет в размере - 100%;
2) индивидуальный подоходный налог с доходов, облагаемых у источника выплаты зачисляется в районный бюджет в размере - 100%;
3) индивидуальный подоходный налог с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты зачисляется в районный бюджет в размере - 100%;

2026-2028 жылдарға арналған Тасқала ауданының бюджеті туралы
Батыс Қазақстан облысы Тасқала аудандық мәслихатының 2025 жылғы 22 желтоқсандағы № 41-3 шешімі
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 91-бабына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабына сәйкес Батыс Қазақстан облысы Тасқала аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2026-2028 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 3 793 892 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 1 947 517 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 20 450 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 8 100 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 1 817 825 мың теңге;
2) шығындар – 4 342 880 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – -313 387 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 220 575 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу –533 962 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу - 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -235 601 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын (профицитін пайдалану) қаржыландыру– -235 601 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 656 615 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 533 962 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 112 948 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Батыс Қазақстан облысы Тасқала аудандық мәслихатының 29.06.2026 № 47-1 шешімімен (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2026 жылға арналған аудандық бюджеттің түсімдері Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне және осы шешімнің 4 тармағына сәйкес қалыптастырылады.
3. Қазақстан Республикасының 2023 жылғы 4 желтоқсандағы "2026-2028 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңы және Батыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2025 жылдың 15 желтоқсандағы "2026 – 2028 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешімі қатерге және басшылыққа алынсын.
4. Аудандық бюджеттің теңгерімдігін қамтамасыз ету үшін 2026 жылға кірістер бөлу нормативі төмендегі кіші сыныптар кірістері бойынша белгіленсін:
1) ірі кәсіпкерлік субъектілерінен және мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, заңды тұлғалардан алынатын корпоративтік табыс салығы аудандық бюджетке – 100%;
2) төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы аудандық бюджетке – 100% мөлшерінде есептеледі;
3) төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтардың табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы аудандық бюджетке – 100% мөлшерінде есептеледі;

4) социальный налог зачисляется в районный бюджет в размере - 100%;
5. Учесть в районном бюджете на 2026 год следующие поступления с вышестоящих бюджетов:
1) целевые трансферты и кредиты из республиканского бюджета - 220 575 тысяч тенге, в том числе на:
бюджетные кредиты местным исполнительным органам для реализации мер социальной поддержки специалистов – 220 575 тысяч тенге;
2) целевые трансферты и кредиты из областного бюджета – 1 287 841 тысяча тенге, в том числе на:
государственная адресная социальная помощь - 13 547 тысяч тенге;
государственный социальный пакет - 2 009 тысяч тенге;
обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан - 100 212 тысячи тенге;
приобретение жилья коммунального жилищного фонда для социально уязвимых слоев населения – 233 140 тысяч тенге;
приобретение квартир для граждан, жилье которых признано аварийным – 495 488 тысяч тенге;
приобретение арендных квартир для очередников МИО из числа социально уязвимых слоев населения (за счет ГЦБ) – 436 040 тысяч тенге;
выдача жилищных сертификатов – 5 000 тысяч тенге;
организация мероприятий по регулированию численности безнадзорных животных – 2 405 тысяч тенге.
3) субвенции – 966 013 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 5 в редакции решения Таскалинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 29.06.2026 № 47-1 (вводится в действие с 01.01.2026).
6. Предусмотреть в бюджетах сельских округов на 2026 год следующие поступления с районного бюджета:
1) субвенции, в сумме 365 506 тысяч тенге, в том числе:
Актаускому сельскому округу - 41 593 тысячи тенге;
Амангельдинскому сельскому округу - 42 129 тысяч тенге;
Достыкскому сельскому округу - 44 339 тысяч тенге;
Казахстанскому сельскому округу - 37 648 тысяч тенге;
Косщинскому сельскому округу - 40 154 тысячи тенге;
Мерейскому сельскому округу – 30 720 тысяч тенге;
Мерекенскому сельскому округу – 38 308 тысяч тенге;
Таскалинскому сельскому округу – 53 218 тысяч тенге;
Чижинскому сельскому округу – 37 397 тысяч тенге.
2) целевые трансферты районного бюджета в сумме 59 915 тысяч тенге.

4) әлеуметтік салық аудандық бюджетке – 100% мөлшерінде есептеледі.
5. 2026 жылға арналған аудандық бюджетте жоғары тұрған бюджеттерден келесі түсімдер ескерілсін:
1) республикалық бюджеттен бөлінген нысаналы трансферттер мен бюджеттік кредиттер – 220 575 мың теңге, соның ішінде:
мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін жергілікті атқарушы органдарға берілетін бюджеттік кредиттер – 220 575 мың теңге;
2) облыстық бюджеттен нысаналы трансферттер мен кредиттер – 1 287 841 мың теңге, оның ішінде:
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеу – 13 547 мың теңге;
балаларға кепілдендірілген әлеуметтік пакет – 2 009 мың теңге;
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдар құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға – 100 212 мың теңге;
халықтың әлеуметтік жағынан әлсіз топтарына коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғынжайын сатып алу – 233 140 мың теңге;
тұрғын үйі апатты деп танылған азаматтарға пәтерлер сатып алу – 495 488 мың теңге;
ЖАО кезегіндегі халықтың әлеуметтік осал топтарына жалдамалы пәтерлерді сатып алу (МБҚ есебінен) – 436 040 мың теңге;
тұрғын үй сертификаттарын беру – 5 000 мың теңге;
қаңғыбас жануарлардың санын реттеуді ұйымдастыру – 2 405 мың теңге.
3) субвенциялар – 966 013 мың теңге.
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда - Батыс Қазақстан облысы Тасқала аудандық мәслихатының 29.06.2026 № 47-1 шешімімен (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі).
6. 2026 жылға арналған ауылдық округтердің бюджеттерінде аудандық бюджеттен мынадай түсімдер көзделсін:
1) субвенциялар 365 506 мың теңге сомасында, оның ішінде:
Ақтау ауылдық округіне – 41 593 мың теңге;
Амангелді ауылдық округіне – 42 129 мың теңге;
Достық ауылдық округіне – 44 339 мың теңге;
Қазақстан ауылдық округіне – 37 648 мың теңге;
Қосшы ауылдық округіне – 40 154 мың теңге;
Мерей ауылдық округіне – 30 720 мың теңге;
Мереке ауылдық округіне – 38 308 мың теңге;
Тасқала ауылдық округіне – 53 218 мың теңге;
Шежін ауылдық округіне – 37 397 мың теңге.
2) Аудан бюджеттің нысаналы трансферттер 59 915 мың теңге сомасында.

7. Распределение указанных сумм бюджетам сельских округов Таскалинского района осуществляется на основании Постановления акимата Таскалинского района.
8. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2026 год в размере 43 000 тысяч тенге.
9. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2026 года.
Председатель маслихата Ж. Бисенгалиева
Приложение 1
к решению Таскалинского
районного маслихата
Западно-Казахстанской области
от 22 декабря 2025 года № 41-3
Бюджет Таскалинского района на 2026 год

7. Көрсетілген сомаларды Тасқала ауданының ауылдық округтерінің бюджеттеріне бөлу Тасқала ауданы әкімдігінің қаулысы негізінде жүзеге асырылады.
8. 2026 жылға арналған ауданның жергілікті атқарушы органының резерві 43 000 мың теңге сомасында бекітілсін.
9. Осы шешім 2026 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Мәслихат төрағасы Ж. Бисенгалиева
Батыс Қазақстан облысы
Тасқала аудандық
мәслихатының 2025 жылғы
22 желтоқсандағы № 41-3
шешіміне 1-қосымша
Тасқала ауданының 2026 жылға арналған бюджеті

41 665,0
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
2 643,0
6
Уголовно-исполнительная система
1 000,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
1 000,0
039
Организация и осуществление социальной адаптации и реабилитации лиц, отбывших уголовные наказания
1 000,0
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
1 643,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
1 643,0
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
1 643,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
408 747,0
1
Социальное обеспечение
20 873,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
20 873,0
005
Государственная адресная социальная помощь
20 873,0
2
Социальная помощь
297 615,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
297 615,0
006
Оказание жилищной помощи
1 000,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
33 436,0
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
1 496,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
148 194,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
113 489,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
90 259,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
85 259,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
52 845,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
296,0
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
17 470,0
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
14 648,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
5 000,0
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь

41 665,0
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
2 643,0
6
Қылмыстық-атқару жүйесі
1 000,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1 000,0
039
Қылмыстық жазасын өтеген адамдарды әлеуметтік бейімдеу мен оңалтуды ұйымдастыру және жүзеге асыру
1 000,0
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
1 643,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
1 643,0
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
1 643,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
408 747,0
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
20 873,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
20 873,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
20 873,0
2
Әлеуметтiк көмек
297 615,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
297 615,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
1 000,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
33 436,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
1 496,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
148 194,0
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
113 489,0
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
90 259,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
85 259,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
52 845,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
296,0
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
17 470,0
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
14 648,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
5 000,0
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру

82 215,0
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
2 109,0
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
64 373,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области культуры, развития языков, физической культуры и спорта
38 373,0
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
26 000,0
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
92 822,0
1
Сельское хозяйство
1 814,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
1 814,0
025
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
1 814,0
6
Земельные отношения
37 155,0
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
37 155,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
37 155,0
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
53 853,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
3 360,0
030
Временное содержание безнадзорных и бродячих животных
931,0
039
Идентификация безнадзорных и бродячих животных
604,0
041
Вакцинация и стерилизация бродячих животных
1 825,0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
50 493,0
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
50 493,0
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
40 759,0
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
40 759,0
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
40 759,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
40 759,0
12
Транспорт и коммуникации
237 821,0
1
Автомобильный транспорт
213 856,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
213 856,0
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
55 688,0
045
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов

82 215,0
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
2 109,0
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
64 373,0
001
Жергілікті деңгейде мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
38 373,0
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
26 000,0
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
92 822,0
1
Ауыл шаруашылығы
1 814,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
1 814,0
025
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
1 814,0
6
Жер қатынастары
37 155,0
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
37 155,0
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
37 155,0
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
53 853,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
3 360,0
030
Қараусыз қалған және қаңғыбас жануарларды уақытша ұстау
931,0
039
Қараусыз қалған және қаңғыбас жануарларды сәйкестендіру
604,0
041
Қаңғыбас жануарларды егу және зарарсыздандыру
1 825,0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
50 493,0
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
50 493,0
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
40 759,0
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
40 759,0
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
40 759,0
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайлы және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
40 759,0
12
Көлiк және коммуникация
237 821,0
1
Автомобиль көлiгi
213 856,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
213 856,0
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
55 688,0
045
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу

57 182,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
57 182,0
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
0,0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
110 086,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
72 159,0
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
37 927,0
02
Оборона
32 821,0
1
Военные нужды
352,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
352,0
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
352,0
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
32 469,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
32 469,0
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
24 400,0
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
8 069,0
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
2 856,0
6
Уголовно-исполнительная система
1 103,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
1 103,0
039
Организация и осуществление социальной адаптации и реабилитации лиц, отбывших уголовные наказания
1 103,0
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
1 753,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
1 753,0
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
1 753,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
283 097,0
1
Социальное обеспечение
9 170,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
9 170,0
005
Государственная адресная социальная помощь
9 170,0
2
Социальная помощь
197 019,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
197 019,0
006
Оказание жилищной помощи
1 102,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
37 721,0
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
1 592,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
143 686,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью

57 182,0
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
57 182,0
113
Төмен тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
0,0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
110 086,0
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
72 159,0
113
Төмен тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
37 927,0
02
Қорғаныс
32 821,0
1
Әскери мұқтаждар
352,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
352,0
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
352,0
2
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
32 469,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
32 469,0
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
24 400,0
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
8 069,0
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
2 856,0
6
Қылмыстық-атқару жүйесі
1 103,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1 103,0
039
Қылмыстық жазасын өтеген адамдарды әлеуметтік бейімдеу мен оңалтуды ұйымдастыру және жүзеге асыру
1 103,0
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
1 753,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
1 753,0
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
1 753,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
283 097,0
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
9 170,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
9 170,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
9 170,0
2
Әлеуметтiк көмек
197 019,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
197 019,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
1 102,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
37 721,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
1 592,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
143 686,0
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету