О бюджете Жанажолского сельского округа Казталовского района на 2026 - 2028 годы
Решение Казталовского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 26 декабря 2025 года № 37-11
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан, Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Казталовский районный маслихат Казталовский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Жанажолского сельского округа на 2026 - 2028 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 56 523 тысячи тенге:
налоговые поступления – 12 000 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тенге;
поступления трансфертов – 44 523 тысячи тенге;
2) затраты – 58 965 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 2 442 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 2 442 тысячи тенге:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 2 442 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Казталовского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 10.08.2026 № 43-11 (вводится в действие с 01.01.2026).
2. Поступления в бюджет Жанажолского сельского округа на 2026 год формируются в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан, решением Казталовского районного маслихата от 23 декабря 2025 года № 36 - 1 "О районном бюджете на 2026 - 2028 годы".
3. Учесть в бюджете Жанажолского сельского округа на 2026 год поступления субвенции, передаваемых из районного бюджета в сумме 21 663 тысяч тенге.

2026 - 2028 жылдарға арналған Казталов ауданының Жаңажол ауылдық округінің бюджеті туралы
Батыс Қазақстан облысы Казталов аудандық мәслихатының 2025 жылғы 26 желтоқсандағы № 37-11 шешімі
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес, Казталов аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2026 - 2028 жылдарға арналған Казталов ауданының Жаңажол ауылдық округінің бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 - қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 56 523 мың теңге:
салықтық түсімдер – 12 000 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
трансферттердің түсімдері – 44 523 мың теңге;
2) шығындар – 58 965 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 2 442 мың теңге:
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 2 442 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 2 442 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Батыс Қазақстан облысы Казталов аудандық мәслихатының 10.08.2026 № 43-11 шешімімен (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2026 жылға арналған Жанажол ауылдық округінің бюджет түсімдері Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне, Казталов аудандық мәслихатының 2025 жылғы 23 желтоқсандағы № 36 - 1 "2026 - 2028 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне сәйкес қалыптастырылады.
3. 2026 жылға арналған Жанажол ауылдық округінің бюджетіне аудандық бюджеттен берілетін субвенциялар түсімдерінің сомасы 21 663 мың теңге ескерілсін.

4. Деньги от реализации товаров и услуг, предоставляемых государственными учреждениями, подведомственных местным исполнительным органам, используются в порядке, определяемом Бюджетным кодексом Республики Казахстан и Правительством Республики Казахстан.
5. Постоянным комиссиям Казталовского районного маслихата поручить ежеквартально заслушивать отчеты администраторов бюджетных программ.
6. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2026 года.
Председатель маслихата С. Мулдашев
Приложение 1 к решению
Казталовского районного
маслихата от 26 декабря
2025 года № 37 - 11
Бюджет Жанажолского сельского округа на 2026 год

4. Жергілікті атқарушы органдарға қарасты мемлекеттік мекемелер ұсынатын тауарлар мен қызметтерді өткізуден түсетін ақшалар Қазақстан Республикасының Бюджет кодексі және Қазақстан Республикасының Үкіметі анықтаған тәртіпте пайдаланылады.
5. Казталов аудандық мәслихатының тұрақты комиссияларына әр тоқсан сайын бюджеттік бағдарламалар әкімшілерінің есебін тыңдау жүктелсін.
6. Осы шешім 2026 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Мәслихат төрағасы С. Мулдашев
Аудандық мәслихатының
2025 жылғы 26 желтоқсандағы
№ 37 – 11 шешіміне № 1
қосымша
2026 жылға арналған Жаңажол ауылдық округінің бюджеті