Об утверждении тарифов на оказание специальных социальных услуг в условиях на дому по районау Бәйтерек на 2026 год
Постановление акимата района Бәйтерек Западно-Казахстанской области от 26 декабря 2025 года № 668
В соответствии с Социальным кодексом, Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", приказом Заместителя Премьер-Министра - Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 22 июня 2023 года № 230 "Об утверждении Правил деятельности организаций, оказывающих специальные социальные услуги", приказом Заместителя Премьер-Министра - Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 29 июня 2023 года № 263 "Об утверждении стандартов оказания специальных социальных услуг в области социальной защиты населени", приказом Заместителя Премьер-Министра - Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 30 июня 2023 года № 281 "Об утверждении правил и методики формирования тарифов на специальные социальные услуги" акимат района Бәйтерек ПОСТАНОВЛЯЕТ:

2026 жылға Бәйтерек ауданы бойынша үй жағдайында арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсетуге тарифтерді бекіту туралы
Батыс Қазақстан облысы Бәйтерек ауданы әкімдігінің 2025 жылғы 26 желтоқсандағы № 668 қаулысы
Қазақстан Республикасының Әлеуметтік Кодексін, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңын, Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары - Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2023 жылғы 22 маусымдағы № 230 "Арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсететін ұйымдар қызметінің қағидаларын бекіту туралы" бұйрығына, Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары - Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2023 жылғы 29 маусымдағы № 263 "Халықты әлеуметтік қорғау саласында арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету стандарттарын бекіту туралы" бұйрығына, Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары - Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2023 жылғы 30 маусымдағы № 281 "Арнаулы әлеуметтік қызметтерге тарифтерді қалыптастырудың ережесі мен әдістемесін бекіту туралы" бұйрығын басшылыққа ала отырып, Бәйтерек ауданының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:

1. Утвердить тариф на оказание специальных социальных услуг в условиях на дому по районау Бәйтерек на 2026 год согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Государственному учреждению "Отделу занятости и социальных программ района Бәйтерек" принять необходимые меры вытекающие из настоящего постановления.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя акима района.
Аким района М. Токжанов
Приложение к постановлению
акимата района Байтерек № 668

1. Осы қаулының қосымшасына сәйкес 2026 жылға Бәйтерек ауданы бойынша үй жағдайында арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсетуге арналған тарифтері бекітілсін.
2. "Бәйтерек ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесі осы қаулыдан туындайтын қажетті шараларды қабылдасын.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау аудан әкімінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
Аудан әкімі М. Токжанов
Бәйтерек ауданы әкімдігінің

от "26" декабря 2025 года
Тариф на специальные социальные услуги в условиях на дому
Виды услуг(город)
Должность
Стоимость услуги в день на одного услугополучателя (тенге)
Социально-бытовые услуги
1
оказание социально-бытовых услуг индивидуального обслуживающего и гигиенического характера получателям услуг, неспособным по состоянию здоровья выполнять обычные житейские процедуры, в том числе такие действия, как встать с постели, лечь в постель, одеться и раздеться, умыться, принять пищу, пить, пользоваться туалетом или судном, передвигаться, ухаживать за зубами или челюстью, пользоваться очками или слуховыми аппаратами, стричь ногти, мужчинам - брить бороду и усы
Социальный работник по уходу
742,5
2
помощь в организации ритуальных услуг (при отсутствии у умерших родственников (законных представителей) для престарелых и лиц с инвалидностью
Социальный работник по уходу
1485
3
обучение членов семьи получателей услуг практическим навыкам индивидуального обслуживающего и санитарно-гигиенического характера
Социальный работник по уходу
742,5
4
сопровождение вне дома в пределах одного населенного пункта для детей с инвалидностью
Социальный работник по уходу
1485
5
Сопровождение вне дома в пределах одного населенного пункта для престарелых и лиц с инвалидностью
Социальный работник по уходу
1485
6
оказание помощи в написании и прочтении писем для престарелых и лиц с инвалидностью
Социальный работник по уходу
371,25
7
содействие в покупке и доставке на дом горячих обедов, продовольственных и непродовольственных товаров первой необходимости для престарелых и лиц с инвалидностью
Социальный работник по уходу
742,5
8
помощь в приготовлении пищи для престарелых и лиц с инвалидностью
Социальный работник по уходу
1485
9
содействие в топке печей, доставке дров, угля и воды для престарелых и лиц с инвалидностью, проживающих в жилых помещениях без центрального отопления и (или) водоснабжения
Социальный работник по уходу
742,5
10
содействие в сдаче вещей в стирку, химчистку, на ремонт и обратная их доставка для престарелых и лиц с инвалидностью
Социальный работник по уходу
495
11
помощь в стирке вещей для престарелых и лиц с инвалидностью
Социальный работник по уходу
371,25
12
содействие в организации ремонта и уборки жилых помещений для престарелых и лиц с инвалидностью
Социальный работник по уходу
742,5
13
содействие в оплате жилья и коммунальных услуг для престарелых и лиц с инвалидностью
Социальный работник по уходу
371,25
14
содействие в оплате жилья и коммунальных услуг для престарелых и лиц с инвалидностью
Специалист по социальной работе
142,6
15
контроль за исполнением индивидуальных планов работ (координация работы специалистов, мониторинг оказания услуг в соответствии с индивидуальным планом)
Специалист по социальной работе
142,6
Социально-экономические услуги
16
содействие в получении полагающихся льгот, пособий, компенсаций, алиментов и других видов выплат, улучшении жилищных условий
Социальный работник по уходу
742,5
17
содействие в получении полагающихся льгот, пособий, компенсаций, алиментов и других видов выплат, улучшении жилищных условий
Специалист по социальной работе
142,6
18
консультирование престарелых и лиц с инвалидностью, а также семей, воспитывающих детей и осуществляющих уход за лицами старше 18 лет, по вопросам самообеспечения и улучшения материального положения семьи
Социальный работник по уходу
247,5
19
консультирование престарелых и лиц с инвалидностью, а также семей, воспитывающих детей и осуществляющих уход за лицами старше 18 лет, по вопросам самообеспечения и улучшения материального положения семьи
Специалист по социальной работе
142,6
20
ведение учета, статистики и отчетности по количеству получателей услуг, взаимодействие с государственными и негосударственными организациями по соиально-экономическим вопросам
Специалист по социальной работе
142,6
Социально-культурные услуги
21
организация праздников и досуговых мероприятий
Социальный работник по уходу
742,5
22
организация праздников и досуговых мероприятий
Специалист по социальной работе
142,6
23
организация и проведение клубной и кружковой работы
Социальный работник по уходу
742,5
24
организация и проведение клубной и кружковой работы
Специалист по социальной работе
142,6
25
вовлечение получателей услуг в досуговые мероприятия, к участию в культурных мероприятиях
Социальный работник по уходу
247,5
26
сопровождение получателей услуг при посещении культурных мероприятияй
Социальный работник по уходу

2025жылғы "26" желтоқсандағы
№ 668 қаулысына қосымша
Үйде жағдайында көрсетілген арнаулы әлеуметтік қызметтерге арналған тариф
Қызмет түрлері (қала)
Лауазымы
Қызмет алушыға бір күнде көрсетілетін қызметтің құны" теңге)
Әлеуметтік – тұрмыстық қызметтер
1
денсаулық жағдайына байланысты күнделікті тұрмыстық әдет-ғұрыптарды, соның ішінде төсектен тұру, жату, киіну және шешіну, жуыну, тамақ ішу, ішімдік ішу, дәретхананы немесе кемені пайдалану, қозғалу сияқты әрекеттерді орындай алмайтын қызмет алушыларға жеке қызмет көрсету және гигиеналық сипаттағы әлеуметтік-тұрмыстық қызметтерді көрсету., тістеріне немесе жақ сүйектеріне күтім жасау, көзілдірік немесе есту аппараттарын пайдалану, тырнақтарын кесу, ерлердің сақалы мен мұртын қыру
Күтім көрсету жөніндегі әлеуметтік қызметкер
742,5
2
қарттар мен мүгедектер үшін жерлеу рәсімдерін ұйымдастыруға көмек (қайтыс болған туыстары (заңды өкілдері) болмаған жағдайда
Күтім көрсету жөніндегі әлеуметтік қызметкер
1485
3
қызмет алушылардың отбасы мүшелерін жеке қызмет көрсету және санитарлық-гигиеналық сипаттағы практикалық дағдыларға үйрету
Күтім көрсету жөніндегі әлеуметтік қызметкер
742,5
4
мүгедектігі бар балалар үшін бір елді мекен шегінде үйден тыс жерде ілесіп жүру
Күтім көрсету жөніндегі әлеуметтік қызметкер
1485
5
қарттар мен мүгедек адамдар үшін бір елді мекен шегінде үйден тыс жерде ілесіп жүру
Күтім көрсету жөніндегі әлеуметтік қызметкер
1485
6
қарттар мен мүгедектерге арналған хаттарды жазуға және оқуға көмек көрсету
Күтім көрсету жөніндегі әлеуметтік қызметкер
371,25
7
қарттар мен мүгедектер үшін ыстық тамақ, азық-түлік және азық-түлікке жатпайтын негізгі қажеттіліктерді сатып алуға және үйге жеткізуге жәрдемдесу
Күтім көрсету жөніндегі әлеуметтік қызметкер
742,5
8
қарттар мен мүгедек адамдарға тамақ дайындауға көмек көрсету
Күтім көрсету жөніндегі әлеуметтік қызметкер
1485
9
орталық жылытуы және (немесе) сумен жабдықтауы жоқ тұрғын үй-жайларда тұратын қарттар мен мүгедектерге пеш жағуға, отын, көмір және су жеткізуге жәрдемдесу
Күтім көрсету жөніндегі әлеуметтік қызметкер
742,5
10
қарттар мен мүгедектер үшін заттарды жууға, химиялық тазалауға, жөндеуге тапсыруға және оларды кері жеткізуге жәрдемдесу
Күтім көрсету жөніндегі әлеуметтік қызметкер
495
11
қарттар мен мүгедектерге арналған заттарды жууға көмектесу
Күтім көрсету жөніндегі әлеуметтік қызметкер
371,25
12
қарттар мен мүгедек адамдарға арналған тұрғын үй-жайларды жөндеу мен жинауды ұйымдастыруға жәрдемдесу
Күтім көрсету жөніндегі әлеуметтік қызметкер
742,5
13
қарттар мен мүгедектер үшін тұрғын үй және коммуналдық қызметтерді төлеуге жәрдемдесу
Күтім көрсету жөніндегі әлеуметтік қызметкер
371,25
14
қарттар мен мүгедектер үшін тұрғын үй және коммуналдық қызметтерді төлеуге жәрдемдесу
Әлеуметтік жұмыс жөніндегі маман
142,6
15
жеке жұмыс жоспарларының орындалуын бақылау (мамандардың жұмысын үйлестіру, жеке жоспарға сәйкес қызмет көрсету мониторингі)
Әлеуметтік жұмыс жөніндегі маман
142,6
Әлеуметтік – экономикалық қызметтер
16
тиісті жәрдемақыларды, жәрдемақыларды, өтемақыларды, алименттерді және басқа да төлем түрлерін алуға, тұрғын үй жағдайын жақсартуға жәрдемдесу
Күтім көрсету жөніндегі әлеуметтік қызметкер
742,5
17
тиісті жәрдемақыларды, жәрдемақыларды, өтемақыларды, алименттерді және басқа да төлем түрлерін алуға, тұрғын үй жағдайын жақсартуға жәрдемдесу
Әлеуметтік жұмыс жөніндегі маман
142,6
18
қарттар мен мүгедектерге, сондай-ақ 18 жастан асқан балаларды тәрбиелеп отырған және оларға қамқорлық жасайтын отбасыларға өзін-өзі қамтамасыз ету және отбасының материалдық жағдайын жақсарту мәселелері бойынша кеңес беру
Күтім көрсету жөніндегі әлеуметтік қызметкер
247,5
19
қарттар мен мүгедектерге, сондай-ақ 18 жастан асқан балаларды тәрбиелеп отырған және оларға қамқорлық жасайтын отбасыларға өзін-өзі қамтамасыз ету және отбасының материалдық жағдайын жақсарту мәселелері бойынша кеңес беру
Әлеуметтік жұмыс жөніндегі маман
142,6
20
көрсетілетін қызметтерді алушылардың саны бойынша есеп, статистика және есептілікті жүргізу, әлеуметтік-экономикалық мәселелер бойынша мемлекеттік және мемлекеттік емес ұйымдармен өзара іс-қимыл жасау
Әлеуметтік жұмыс жөніндегі маман
142,6
Әлеуметтік – мәдени қызметтер
21
мерекелер мен бос уақытты өткізу іс-шараларын ұйымдастыру
Күтім көрсету жөніндегі әлеуметтік қызметкер
742,5
22
мерекелер мен бос уақытты өткізу іс-шараларын ұйымдастыру
Әлеуметтік жұмыс жөніндегі маман
142,6
23
үйірме және үйірме жұмыстарын ұйымдастыру және өткізу
Күтім көрсету жөніндегі әлеуметтік қызметкер
742,5
24
үйірме және үйірме жұмыстарын ұйымдастыру және өткізу
Әлеуметтік жұмыс жөніндегі маман
142,6
25
қызмет алушыларды бос уақытты өткізуге, мәдени іс-шараларға қатысуға тарту
Күтім көрсету жөніндегі әлеуметтік қызметкер
247,5
26
қызмет алушыларды мәдени іс-шараларға қатысу кезінде сүйемелдеу
Күтім көрсету жөніндегі әлеуметтік қызметкер

1485
Социально-правовые услуги
27
юридическое консультирование в области предоставления специальных социальных услуг и по вопросам, связанным с правами на социальное обеспечение и помощь в соответствии с законодательством
Социальный работник по уходу
371,25
28
юридическое консультирование в области предоставления специальных социальных услуг и по вопросам, связанным с правами на социальное обеспечение и помощь в соответствии с законодательством
Специалист по социальной работе
142,6
29
помощь в оформлении документов, имеющих юридическое значение
Социальный работник по уходу
371,25
30
помощь в оформлении документов, имеющих юридическое значение
Специалист по социальной работе
142,6
31
оказание помощи в подготовке и подаче обращений на действие или бездействие организаций, предоставляющих специальные социальные услуги и нарушающих или ущемляющих законные права получателей услуг
Социальный работник по уходу
371,25
32
оказание помощи в подготовке и подаче обращений на действие или бездействие организаций, предоставляющих специальные социальные услуги и нарушающих или ущемляющих законные права получателей услуг
Специалист по социальной работе
142,6
33
получение по доверенности полагающихся пособий, социальных выплат в порядке, установленном Гражданским кодексом Республики Казахстан
Социальный работник по уходу
247,5
34
содействие в привлечении к уголовной ответственности лиц, виновных в физическом и психическом насилии, совершенном в семье над получателями услуг или членами их семьи
Социальный работник по уходу
247,5
35
содействие в привлечении к уголовной ответственности лиц, виновных в физическом и психическом насилии, совершенном в семье над получателями услуг или членами их семьи
Специалист по социальной работе
142,6
36
содействие органам, осуществляющим функции по опеке или попечительству, в устройстве детей, в том числе с нарушениями ОДА, на усыновление, попечение, патронат, под опеку, в соответствии с Кодексом
Социальный работник по уходу
247,5
37
содействие органам, осуществляющим функции по опеке или попечительству, в устройстве детей, в том числе с нарушениями ОДА, на усыновление, попечение, патронат, под опеку, в соответствии с Кодексом
Специалист по социальной работе
285,2
38
содействие в устройстве получателей услуг в учреждения, организации, предоставляющие специальные социальные услуги, в том числе оказание помощи в оформлении документов в организации стационарного и полустационарного типа
Социальный работник по уходу
247,5
39
содействие в устройстве получателей услуг в учреждения, организации, предоставляющие специальные социальные услуги, в том числе оказание помощи в оформлении документов в организации стационарного и полустационарного типа
Специалист по социальной работе
142,6
40
оформление представлений на родителей, уклоняющихся от воспитания детей, в том числе с нарушениями ОДА, в комиссию по делам несовершеннолетних
Социальный работник по уходу
247,5
41
оформление представлений на родителей, уклоняющихся от воспитания детей, в том числе с нарушениями ОДА, в комиссию по делам несовершеннолетних
Специалист по социальной работе
142,6
42
содействие получателям услуг в оказании юридической помощи в оформлении документов для трудоустройства, получения документа, удостоверяющего личность, и документов, имеющих юридическое значение
Социальный работник по уходу

1485
Әлеуметтік – құқықтық қызметтер
27
арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету саласында және заңнамаға сәйкес әлеуметтік қамсыздандыру мен көмек көрсету құқықтарына қатысты мәселелер бойынша заңгерлік кеңес беру
Күтім көрсету жөніндегі әлеуметтік қызметкер
371,25
28
арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету саласында және заңнамаға сәйкес әлеуметтік қамсыздандыру мен көмек көрсету құқықтарына қатысты мәселелер бойынша заңгерлік кеңес беру
Әлеуметтік жұмыс жөніндегі маман
142,6
29
заңдық маңызы бар құжаттарды ресімдеуге көмек
Күтім көрсету жөніндегі әлеуметтік қызметкер
371,25
30
заңдық маңызы бар құжаттарды ресімдеуге көмек
Әлеуметтік жұмыс жөніндегі маман
142,6
31
арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсететін және қызмет алушылардың заңды құқықтарын бұзатын немесе нұқсан келтіретін ұйымдардың әрекетіне немесе әрекетсіздігіне шағымдарды дайындауға және беруге көмек көрсету
Күтім көрсету жөніндегі әлеуметтік қызметкер
371,25
32
арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсететін және қызмет алушылардың заңды құқықтарын бұзатын немесе нұқсан келтіретін ұйымдардың әрекетіне немесе әрекетсіздігіне шағымдарды дайындауға және беруге көмек көрсету
Әлеуметтік жұмыс жөніндегі маман
142,6
33
Қазақстан Республикасының Азаматтық кодексінде белгіленген тәртіппен тиесілі жәрдемақыларды, әлеуметтік төлемдерді сенімхат бойынша алу
Күтім көрсету жөніндегі әлеуметтік қызметкер
247,5
34
отбасында қызмет алушыларға немесе олардың отбасы мүшелеріне жасалған физикалық және психикалық зорлық-зомбылық үшін кінәлі тұлғаларды қылмыстық жауапкершілікке тартуға ықпал ету
Күтім көрсету жөніндегі әлеуметтік қызметкер
247,5
35
отбасында қызмет алушыларға немесе олардың отбасы мүшелеріне жасалған физикалық және психикалық зорлық-зомбылық үшін кінәлі тұлғаларды қылмыстық жауапкершілікке тартуға ықпал ету
Әлеуметтік жұмыс жөніндегі маман
142,6
36
қорғаншылық немесе қамқоршылық жөніндегі функцияларды жүзеге асыратын органдарға Кодекске сәйкес балаларды, оның ішінде ТҚА бұзылған балаларды асырап алуға, қамқорлыққа алуға, патронаттық тәрбиеге, қамқорлыққа алуға орналастыруға жәрдемдесу
Күтім көрсету жөніндегі әлеуметтік қызметкер
247,5
37
қорғаншылық немесе қамқоршылық жөніндегі функцияларды жүзеге асыратын органдарға Кодекске сәйкес балаларды, оның ішінде ТҚА бұзылған балаларды асырап алуға, қамқорлыққа алуға, патронаттық тәрбиеге, қамқорлыққа алуға орналастыруға жәрдемдесу
Әлеуметтік жұмыс жөніндегі маман
285,2
38
қызмет алушыларды арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсететін мекемелерге, ұйымдарға орналастыруға жәрдемдесу, оның ішінде стационарлық және жартылай стационарлық үлгідегі ұйымдарда құжаттарды ресімдеуге көмек көрсету
Күтім көрсету жөніндегі әлеуметтік қызметкер
247,5
39
қызмет алушыларды арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсететін мекемелерге, ұйымдарға орналастыруға жәрдемдесу, оның ішінде стационарлық және жартылай стационарлық үлгідегі ұйымдарда құжаттарды ресімдеуге көмек көрсету
Әлеуметтік жұмыс жөніндегі маман
142,6
40
кәмелетке толмағандардың істері жөніндегі комиссияға балаларын, оның ішінде ТҚА бұзушылықтары бар балаларды тәрбиелеуден жалтарған ата-аналарға ұсыныстар енгізу
Күтім көрсету жөніндегі әлеуметтік қызметкер
247,5
41
кәмелетке толмағандардың істері жөніндегі комиссияға балаларын, оның ішінде ТҚА бұзушылықтары бар балаларды тәрбиелеуден жалтарған ата-аналарға ұсыныстар енгізу
Әлеуметтік жұмыс жөніндегі маман
142,6
42
қызмет алушыларға заң көмегін көрсетуде жұмысқа орналасуға, жеке басын куәландыратын құжатты және заңдық маңызы бар құжаттарды алуға құжаттарын рәсімдеуде көмек көрсету
Күтім көрсету жөніндегі әлеуметтік қызметкер

371,25
43
содействие в получении бесплатной юридической помощи адвоката в случаях и порядке, установленном Гражданским процессуальным кодексом Республики Казахстан, Законом Республики Казахстан "Об адвокатской деятельности и юридической помощи"
Социальный работник по уходу
123,75
44
содействие в получении бесплатной юридической помощи адвоката в случаях и порядке, установленном Гражданским процессуальным кодексом Республики Казахстан, Законом Республики Казахстан "Об адвокатской деятельности и юридической помощи"
Специалист по социальной работе
142,6
Социально-медицинские услуги
45
содействие в медицинском консультировании профильными специалистами, в том числе из организаций здравоохранения
Социальный работник по уходу
247,5
46
оказание доврачебной помощи
Социальный работник по уходу
247,5
47
содействие в обеспечении по заключению врачей лекарственными средствами и изделиями медицинского назначения: получение, приобретение
Социальный работник по уходу
247,5
48
содействие в обеспечении санаторно-курортного лечения, техническими вспомогательными (компенсаторными) средствами, обязательными гигиеническими средствами в соответствии с ИПР для детей
Социальный работник по уходу
371,25
49
содействие в обеспечении санаторно-курортного лечения, техническими вспомогательными (компенсаторными) средствами, обязательными гигиеническими средствами в соответствии с ИПР для взрослых
Социальный работник по уходу
371,25
50
обучение получателей услуг пользованию техническими вспомогательными (компенсаторными) и обязательными гигиеническими средствами
Социальный работник по уходу
247,5
51
проведение процедур, связанных со здоровьем (прием лекарств, закапывание капель и процедур, связанных с назначением лечащего врача)
Социальный работник по уходу
371,25
52
оказание помощи в выполнении лечебно-физических упражнений
Социальный работник по уходу
742,5
53
патронажное наблюдение детей, детей с нарушениями опорно- двигательного аппарата
Социальный работник по уходу
371,25
54
содействие в проведении медико-социальной экспертизы
Социальный работник по уходу
742,5
55
содействие в проведении медико-социальной экспертизы
Специалист по социальной работе
855,6
56
содействие в получении гарантированного объема бесплатной медицинской помощи
Социальный работник по уходу
247,5
57
содействие в получении протезно-ортопедической и слухопротезной помощи в соответствии с ИПР
Социальный работник по уходу
371,25
58
консультирование по социально-медицинским вопросам, в том числе по вопросам возрастной адаптации
Социальный работник по уходу
247,5
59
вызов врача на дом и сопровождение получателей услуг в организации здравоохранения
Социальный работник по уходу
1485
60
оказание лицам с инвалидностью и престарелым санитарно-гигиенических услуг (обтирание, обмывание, гигиенические ванны)
Социальный работник по уходу
247,5
61
содействие в проведении реабилитационных мероприятий (сопровождение во время получение реабилитационных услуг)
Социальный работник по уходу
1485
Социально-педагогические услуги
62
организация обучения детей и лиц старше восемнадцати лет по специальным учебным программам с учетом их физических возможностей и умственных способностей
Социальный работник по уходу

371,25
43
Қазақстан Республикасының Азаматтық процестік кодексінде, "Адвокаттық қызмет және заң көмегі туралы" Қазақстан Республикасының Заңында белгіленген жағдайларда және тәртіппен адвокаттың тегін заң көмегін алуына жәрдемдесу
Күтім көрсету жөніндегі әлеуметтік қызметкер
123,75
44
Қазақстан Республикасының Азаматтық процестік кодексінде, "Адвокаттық қызмет және заң көмегі туралы" Қазақстан Республикасының Заңында белгіленген жағдайларда және тәртіппен адвокаттың тегін заң көмегін алуына жәрдемдесу
Әлеуметтік жұмыс жөніндегі маман
142,6
Әлеуметтік – медициналық қызметтер
45
бейінді мамандардың, оның ішінде денсаулық сақтау ұйымдарының мамандарының медициналық консультация алуына жәрдемдесу
Күтім көрсету жөніндегі әлеуметтік қызметкер
247,5
46
дәрігерге дейінгі көмек көрсету
Күтім көрсету жөніндегі әлеуметтік қызметкер
247,5
47
дәрігерлердің қорытындысы бойынша дәрілік заттармен және медициналық мақсаттағы бұйымдармен қамтамасыз етуге жәрдемдесу: алу, сатып алу
Күтім көрсету жөніндегі әлеуметтік қызметкер
247,5
48
балаларға арналған ОЖБ-ға сәйкес санаторийлік-курорттық емдеуді, техникалық көмекші (орнын толтырушы) құралдарды, міндетті гигиеналық құралдарды қамтамасыз етуге жәрдемдесу
Күтім көрсету жөніндегі әлеуметтік қызметкер
371,25
49
ересектерге арналған ОЖБ-ға сәйкес санаторийлік-курорттық емдеуді, техникалық көмекші (орнын толтырушы) құралдарды, міндетті гигиеналық құралдарды қамтамасыз етуге жәрдемдесу
Күтім көрсету жөніндегі әлеуметтік қызметкер
371,25
50
қызмет алушыларды техникалық көмекші (орнын толтырушы) және міндетті гигиеналық құралдарды пайдалануға үйрету
Күтім көрсету жөніндегі әлеуметтік қызметкер
247,5
51
денсаулыққа байланысты процедураларды жүргізу (дәрі-дәрмектерді қабылдау, тамшыларды тамызу және емдеуші дәрігердің тағайындауына байланысты процедуралар)
Күтім көрсету жөніндегі әлеуметтік қызметкер
371,25
52
емдік-дене шынықтыру жаттығуларын орындауға көмек көрсету
Күтім көрсету жөніндегі әлеуметтік қызметкер
742,5
53
балаларды, тірек-қимыл аппараты бұзылған балаларды патронаждық қадағалау
Күтім көрсету жөніндегі әлеуметтік қызметкер
371,25
54
медициналық-әлеуметтік сараптама жүргізуге жәрдемдесу
Күтім көрсету жөніндегі әлеуметтік қызметкер
742,5
55
медициналық-әлеуметтік сараптама жүргізуге жәрдемдесу
Әлеуметтік жұмыс жөніндегі маман
855,6
56
тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін алуға жәрдемдесу
Күтім көрсету жөніндегі әлеуметтік қызметкер
247,5
57
ОЖБ-ға сәйкес протездік-ортопедиялық және есту протездік көмекті алуға жәрдемдесу
Күтім көрсету жөніндегі әлеуметтік қызметкер
371,25
58
әлеуметтік-медициналық мәселелер бойынша, оның ішінде жасына қарай бейімделу мәселелері бойынша консультация беру
Күтім көрсету жөніндегі әлеуметтік қызметкер
247,5
59
дәрігерді үйге шақыру және қызмет алушыларды денсаулық сақтау ұйымдарына алып жүру
Күтім көрсету жөніндегі әлеуметтік қызметкер
1485
60
мүгедектер мен қарттарға санитарлық-гигиеналық қызмет көрсету (сүрту, жуу, гигиеналық ванналар)
Күтім көрсету жөніндегі әлеуметтік қызметкер
247,5
61
оңалту іс-шараларын жүргізуге жәрдемдесу (оңалту қызметтерін алу кезінде сүйемелдеу)
Күтім көрсету жөніндегі әлеуметтік қызметкер
1485
Әлеуметтік – педагогикалық қызметтер
62
балалар мен он сегіз жастан асқан адамдарды дене мүмкіндіктері мен ақыл-ой қабілеттерін ескере отырып, арнайы оқу бағдарламалары бойынша оқытуды ұйымдастыру
Күтім көрсету жөніндегі әлеуметтік қызметкер

742,5
63
содействие в получении образования детьми с нарушениями ОДА в общеобразовательных школах, технических и профессиональных организациях
Социальный работник по уходу
247,5
64
содействие в получении взрослыми профессионального образования
Социальный работник по уходу
247,5
65
обучение детей и лиц старше 18 лет основам бытовой ориентации и ручной умелости, поведения в быту и общественных местах, самоконтролю, навыкам общения и другим формам жизнедеятельности при умеренном уровне социальных навыков
Социальный работник по уходу
247,5
66
социально-педагогическое консультирование
Социальный работник по уходу
247,5
67
услуги по формированию навыков самообслуживания, личной гигиены, поведения в быту и общественных местах, самоконтролю, навыкам общения
Социальный работник по уходу
247,5
68
консультирование членов семей по вопросам создания условий для дошкольного воспитания детей и получения ими образования по специальным образовательным учебным программам
Социальный работник по уходу
247,5
69
обучение родителей или членов семьи основам реабилитации в домашних условиях
Социальный работник по уходу
247,5
70
обучение членов семьи формированию необходимых жизненных навыков у детей и лиц старше восемнадцати лет в домашних условиях
Социальный работник по уходу
247,5
Социально-трудовые услуги
71
профессиональная ориентация детей с нарушениями ОДА, лиц с инвалидностью
Социальный работник по уходу
247,5
72
содействие в трудоустройстве
Социальный работник по уходу
247,5
73
консультирование получателей услуг и членов их семей в организации надомного труда
Социальный работник по уходу
247,5
Социально-психологические услуги
74
оказание психологической помощи получателям услуг, в том числе беседы, общение, выслушивание, подбадривание, мотивация к активности
Социальный работник по уходу
495
75
оказание психологической помощи членам семьи для обеспечения благоприятного психологического климата, профилактики и устранения конфликтных ситуаций
Социальный работник по уходу
247,5
76
социально-психологический патронаж (систематическое наблюдение)
Социальный работник по уходу
247,5

742,5
63
жалпы білім беретін мектептерде, техникалық және кәсіптік ұйымдарда ТҚА бұзылған балалардың білім алуына жәрдемдесу
Күтім көрсету жөніндегі әлеуметтік қызметкер
247,5
64
ересектердің кәсіптік білім алуына жәрдемдесу
Күтім көрсету жөніндегі әлеуметтік қызметкер
247,5
65
балаларды және 18 жастан асқан адамдарды тұрмыстық бағдарлау және қол шеберлігі, тұрмыстағы және қоғамдық орындардағы мінез-құлық, өзін-өзі бақылау, қарым-қатынас дағдылары және әлеуметтік дағдылардың қалыпты деңгейімен өмірдің басқа да нысандары негіздеріне үйрету
Күтім көрсету жөніндегі әлеуметтік қызметкер
247,5
66
әлеуметтік-педагогикалық кеңес беру
Күтім көрсету жөніндегі әлеуметтік қызметкер
247,5
67
өзіне-өзі қызмет көрсету, жеке гигиена, тұрмыста және қоғамдық орындарда өзін-өзі ұстау дағдыларын қалыптастыру, өзін-өзі бақылау, қарым-қатынас дағдылары бойынша көрсетілетін қызметтер
Күтім көрсету жөніндегі әлеуметтік қызметкер
247,5
68
арнайы білім беретін оқу бағдарламалары бойынша балаларды мектепке дейінгі тәрбиелеу және олардың білім алуы үшін жағдай жасау мәселелері бойынша отбасы мүшелеріне консультация беру
Күтім көрсету жөніндегі әлеуметтік қызметкер
247,5
69
ата-аналарды немесе отбасы мүшелерін үйде оңалту негіздеріне оқыту
Күтім көрсету жөніндегі әлеуметтік қызметкер
247,5
70
отбасы мүшелерін балалар мен он сегіз жастан асқан адамдарда қажетті өмірлік дағдыларды қалыптастыруға үй жағдайында үйрету
Күтім көрсету жөніндегі әлеуметтік қызметкер
247,5
Әлеуметтік –еңбек қызметтері
71
ТҚА бұзылған балаларды, мүгедек адамдарды кәсіптік бағдарлау
Күтім көрсету жөніндегі әлеуметтік қызметкер
247,5
72
жұмысқа орналасуға жәрдемдесу
Күтім көрсету жөніндегі әлеуметтік қызметкер
247,5
73
қызмет алушыларға және олардың отбасы мүшелеріне үйде жұмыс істеуді ұйымдастыруда кеңес беру
Күтім көрсету жөніндегі әлеуметтік қызметкер
247,5
Әлеуметтік – психологиялық қызметтер
74
қызмет алушыларға психологиялық көмек көрсету, оның ішінде әңгімелесу, әңгімелесу, тыңдау, ынталандыру, белсенділікке ынталандыру
Күтім көрсету жөніндегі әлеуметтік қызметкер
495
75
қолайлы психологиялық ахуалды қамтамасыз ету, жанжалды жағдайлардың алдын алу және жою үшін отбасы мүшелеріне психологиялық көмек көрсету
Күтім көрсету жөніндегі әлеуметтік қызметкер
247,5
76
әлеуметтік-психологиялық патронаж (жүйелі бақылау)
Күтім көрсету жөніндегі әлеуметтік қызметкер
247,5