О бюджете сельского округа Белес района Бәйтерек на 2026-2028 годы
Решение маслихата района Бәйтерек Западно-Казахстанской области от 25 декабря 2025 года № 29-6
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан, Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" маслихат района Бәйтерек РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет сельского округа Белес на 2026-2028 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 47 920 тысяч тенге:
налоговые поступления – 12 799 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 48 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тенге;
поступления трансфертов – 35 073 тысячи тенге;
2) затраты – 62 055 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 14 135 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 14 135 тысяч тенге:
поступления займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 14 135 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения маслихата района Бәйтерек Западно-Казахстанской области от 05.03.2026 № 31-9 (вводится в действие с 01.01.2026).
2. Поступления в бюджет сельского округа Белес на 2026 год формируются в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан, Законом Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2026-2028 годы", решением маслихата района Бәйтерек от 25 декабря 2025 года № 29-2 "О бюджете района Бәйтерек на 2026-2028 годы" и согласно пункту 4 настоящего решения.
3. Принять к сведению Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2026-2028 годы".

2026-2028 жылдарға арналған Бәйтерек ауданы Белес ауылдық округі бюджеті туралы
Батыс Қазақстан облысы Бәйтерек ауданы мәслихатының 2025 жылғы 25 желтоқсандағы № 29-6 шешімі
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін - өзі басқару туралы" Заңына сәйкес Бәйтерек ауданының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2026-2028 жылдарға арналған Белес ауылдық округінің бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 - қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 47 920 мың теңге:
салықтық түсімдер – 12 799 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 48 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
трансферттер түсімі – 35 073 мың теңге;
2) шығындар – 62 055 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 14 135 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 14 135 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 14 135 мың теңге.
Ескерту. 1 тармақ жаңа редакцияда - Батыс Қазақстан облысы Бәйтерек аудандық мәслихатының 05.03.2026 № 31-9 шешімімен (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2026 жылға арналған Белес ауылдық округінің бюджет түсімдері Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының "2026-2028 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңына, Бәйтерек ауданы мәслихатының 2025 жылғы 25 желтоқсандағы № 29-2 "2026-2028 жылдарға арналған Бәйтерек ауданының бюджеті туралы" шешіміне және осы шешімнің 4 - тармағына сәйкес қалыптастырылады.
3. Қазақстан Республикасының "2026-2028 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңын қаперге және басшылыққа алынсын.

4. Установить на 2026 год норматив распределения доходов, для обеспечения сбалансированности местных бюджетов - индивидуальный подоходный налог зачисляется в бюджет сельского округа 100%.
5. Учесть в бюджете сельского округа на 2026 год поступления субвенции передаваемых из районного бюджета в сумме 35 073 тысяч тенге нижестоящим бюджетам.
6. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2026 года.
Председатель маслихата Н. Хайруллин
Приложение 1 к решению
маслихата района Бәйтерек
от 25 декабря 2025 года № 29-6
Бюджет сельского округа Белес на 2026 год

4. Жергілікті бюджеттердің теңгерімділігін қамтамасыз ету үшін 2026 жылдың кірістерін бөлу нормативі - жеке табыс салығы ауылдық округ бюджетінде 100% есепке алынады.
5. 2026 жылға арналған ауылдық округ бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін субвенциялар түсімдері 35 073 мың теңге ескерілсін.
6. Осы шешім 2026 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Мәслихат төрағасы Н. Хайруллин
Бәйтерек ауданы мәслихатының
2025 жылғы 25 желтоқсандағы
№ 29-6 шешіміне 1-қосымша
2026 жылға арналған Белес ауылдық округінің бюджеті