О внесении изменений и дополнений в решение Жанибекского районного маслихата от 23 декабря 2024 года № 29-2 "О районном бюджете на 2025-2027 годы"
Решение Жанибекского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 9 сентября 2025 года № 38-1
Жанибекский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Жанибекского районного маслихата от 23 декабря 2024 года № 29-2 "О районном бюджете на 2025-2027 годы" следующие изменения:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2025–2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 7 163 554 тысячи тенге:
налоговые поступления – 1 282 928 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 24 077 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 649 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 5 855 900 тысяч тенге;
2) затраты – 7 661 296 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 11 342 тысячи тенге:
бюджетные кредиты – 64 878 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 53 536 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тенге:
приобретение финансовых активов - 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - -509 084 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 509 084 тысячи тенге:
поступление займов – 367 818 тысяч тенге;
погашение займов – 53 536 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 194 802 тысячи тенге.";
в пункте 5:
абзац первый изложить в новой редакции:
"5. Учесть в районном бюджете на 2025 год поступление целевых трансфертов из республиканского бюджета в общей сумме 546 273 тысячи тенге:"
абзац шестой изложить в новой редакции:
"на приобретение жилья коммунального жилищного фонда для социально уязвимых слоев населения – 166 494 тысячи тенге;";
в пункте 6:
абзац первый изложить в новой редакции:
"6. Учесть в районном бюджете на 2025 год поступление кредитов из республиканского и областного бюджетов в общей сумме 367 818 тысяч тенге:
дополнить абзацем третьим следующего содержания:
"на приобретение жилья коммунального жилищного фонда для социально-уязвимых слоев населения за счет кредитов из областного бюджета – 33 380 тысяч тенге;";
дополнить абзацем четвертым следующего содержания:
"на приобретение жилья коммунального жилищного фонда для социально-уязвимых слоев населения за счет кредитов из областного бюджета из средств внутренних займов – 269 560 тысяч тенге".;
в пункте 7:
абзац первый изложить в новой редакции:

Жәнібек аудандық мәслихатының 2024 жылғы 23 желтоқсандағы № 29-2 "2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Батыс Қазақстан облысы Жәнібек аудандық мәслихатының 2025 жылғы 9 қыркүйектегі № 38-1 шешімі
Жәнібек аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Жәнібек аудандық мәслихатының 2024 жылғы 23 желтоқсандағы № 29-2 "2025–2027 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ келесі редакцияда жазылсын:
"1. 2025 – 2027 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 7 163 554 мың теңге:
салықтық түсімдер – 1 282 928 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 24 077 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 649 мың теңге;
трансферттер түсімі – 5 855 900 мың теңге;
2) шығындар – 7 661 296 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 11 342 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 64 878 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 53 536 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -509 084 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) –509 084 мың теңге:
қарыздар түсімі – 367 818 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 53 536 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 194 802 мың теңге.";
5 - тармақта:
бірінші абзац жаңа редакцияда жазылсын:
"5. 2025 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен бөлінетін нысаналы трансферттер жалпы сомасы – 546 273 мың теңге көлемінде қарастырылсын:";
алтыншы абзац жаңа редакцияда жазылсын:
"халықтың әлеуметтік осал топтары үшін коммуналдық тұрғын үй қорынан тұрғын үй сатып алуға – 166 494 мың теңге;";
6 - тармақта:
бірінші абзац жаңа редакцияда жазылсын:
"6. 2025 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық және облыстық бюджеттерден бөлінетін кредиттер жалпы сомасы – 367 818 мың теңге көлемінде қарастырылсын:";
келесі мазмұндағы үшінші абзацпен толықтырылсын:
"халықтың әлеуметтік жағынан әлсіз топтарына облыстық бюджеттен берілетін кредиттер есебінен коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғынжайын сатып алу – 33 380 мың теңге;";
келесі мазмұндағы төртінші абзацпен толықтырылсын:
"халықтың әлеуметтік жағынан әлсіз топтарына облыстық бюджеттен ішкі қарыздар қаражатынан берілетін кредиттер есебінен коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғынжайын сатып алу – 269 560 мың теңге.";
7 - тармақта:
бірінші абзац жаңа редакцияда жазылсын:

"7. Учесть в районном бюджете на 2025 год поступление целевых трансфертов из областного бюджета в общей сумме 4 315 506 тысяч тенге:"
абзац второй изложить в новой редакции:
"на выплату государственной адресной социальной помощи – 32 556 тысяч тенге;";
абзац четвертый изложить в новой редакции:
"на обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан – 36 376 тысяч тенге;";
абзац шестой изложить в новой редакции:
"на капитальный ремонт 92-128 (36) автодороги районного значения Жанибек-Таловка-Малый Узень, Жанибекского района – 2 497 907 тысяч тенге;";
абзац одиннадцатый изложить в новой редакции:
"на приобретение жилья коммунального жилищного фонда для социально уязвимых слоев населения – 5 700 тысяч тенге;";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.

"7. 2025 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен бөлінетін нысаналы трансферттердің жалпы сомасы 4 315 506 мың теңге көлемінде ескерілсін:";
екінші абзац жаңа редакцияда жазылсын:
"мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге – 32 556 мың теңге;";
төртінші абзац жаңа редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға – 36 376 мың теңге;";
алтыншы абзац жаңа редакцияда жазылсын:
"Жәнібек ауданы аудандық маңызы бар Жәнібек-Таловка-Кіші Өзен, 92-128 (36) шақырым автожолын күрделі жөндеуге – 2 497 907 мың теңге;";
он бірінші абзац жаңа редакцияда жазылсын:
"халықтың әлеуметтік осал топтары үшін коммуналдық тұрғын үй қорынан тұрғын үй сатып алуға – 5 700 мың теңге;";
аталған шешімнің 1- қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

52 995
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
340 886
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития языков и культуры
25 886
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
315 000
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
58 664
6
Земельные отношения
34 656
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
34 656
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
34 656
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
24 008
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
24 008
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
24 008
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
49 264
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
49 264
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
49 264
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
46 264
013
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов
3 000
12
Транспорт и коммуникации
2 726 653
1
Автомобильный транспорт
2 702 653
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
2 702 653
022
Развитие транспортной инфраструктуры
96 475
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
81 358
051
Реализация приоритетных проектов транспортной инфраструктуры
2 524 820
9
Прочие услуги в сфере транспорта и коммуникаций
24 000
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
24 000
037
Субсидирование пассажирских перевозок по социально-значимым городским (сельским), пригородным и внутрирайонным сообщениям
24 000
13
Прочие
1 278 439
9
Прочие
1 278 439
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)

52 995
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
340 886
001
Жергілікті деңгейде мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
25 886
032
Ведомстволық бағынысты мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
315 000
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
58 664
6
Жер қатынастары
34 656
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
34 656
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
34 656
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
24 008
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
24 008
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
24 008
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
49 264
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
49 264
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
49 264
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайла және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
46 264
013
Аудан аумағында қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын, аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және өзге де ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
3 000
12
Көлік және коммуникация
2 726 653
1
Автомобиль көлігі
2 702 653
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
2 702 653
022
Көлік инфрақұрылымын дамыту
96 475
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
81 358
051
Көлiк инфрақұрылымының басым жобаларын іске асыру
2 524 820
9
Көлік және коммуникациялар саласындағы өзге де қызметтер
24 000
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
24 000
037
Әлеуметтік маңызы бар қалалық (ауылдық), қала маңындағы және ауданішілік қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдарын субсидиялау
24 000
13
Басқалар
1 278 439
9
Басқалар
1 278 439
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі