Об утверждении Плана по управлению пастбищами и их использованию по Жангалинскому району на 2025-2029 годы
Решение Жангалинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 29 декабря 2025 года № 34-3
В соответствии с Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и подпунктом 1 статьи 8 Закона Республики Казахстан "О пастбищах", Жангалинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить План по управлению пастбищами и их использованию по Жангалинскому району на 2025-2029 годы согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие со дня первого официального опубликования.
Председатель маслихата К. Каменов
Приложение к решению
районного маслихата
от 29 декабря 2025 года № 34-3
План по управлению пастбищами и их использованию по Жангалинскому району на 2025-2029 годы
Настоящий план по управлению пастбищами и их использованию по Жангалинскому району Западно-Казахстанской области на 2025-2029 годы (далее – План) разработан в соответствии с Законом Республики Казахстан "О пастбищах", Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении Республики Казахстан", приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан "Об утверждении типового плана по управлению пастбищами и их использованию", приказом заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан - Министра сельского хозяйства Республики Казахстан "Об утверждении Правил рационального использования пастбищ", приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан "Об утверждении предельно допустимой нормы нагрузки на общую площадь пастбищ".
План принимается в целях рационального использования пастбищ, устойчивого обеспечения потребности в кормах и предотвращения процессов деградации пастбищ.
При разработке Плана учитываются:
1) данные земельного баланса региона и информационной системы государственного земельного кадастра, согласно приложению 1 к настоящему Плану;
2) сведения геоботанического обследования пастбищ, согласно приложению 2 к настоящему Плану;
3) сведения об объектах пастбищной инфраструктуры и о сервитутах для прогона сельскохозяйственных животных, согласно приложению 3 к настоящему Плану;
4) данные о численности поголовья сельскохозяйственных животных, полученные из базы данных идентификации сельскохозяйственных животных, с указанием их владельцев, согласно таблице 1 приложению 4 к настоящему Плану;

Жаңақала ауданы бойынша 2025-2029 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарды бекіту туралы
Батыс Қазақстан облысы Жаңақала аудандық мәслихатының 2025 жылғы 29 желтоқсандағы № 34-3 шешімі
Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына және Қазақстан Республикасының "Жайылымдар туралы" Заңының 8-бабы 1-тармағына сәйкес, Жаңақала аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Осы шешімнің қосымшасына сәйкес Жаңақала ауданы бойынша 2025-2029 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспары бекітілсін.
2. Осы шешім алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Мәслихат төрағасы К. Каменов
Аудандық мәслихаттың
2025 жылғы 29 желтоқсандағы
№ 34-3 шешіміне қосымша
Жаңақала ауданы бойынша 2025-2029 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспар
Осы Батыс Қазақстан облысы Жаңақала ауданы бойынша 2025-2029 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспар (бұдан әрі – Жоспар) Қазақстан Республикасының "Жайылымдар туралы" Заңына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына, Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің "Жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі үлгілік жоспарды бекіту туралы" бұйрығына, Қазақстан Республикасы Премьер - Министрінің орынбасары – Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің "Жайылымдарды ұтымды пайдалану қағидаларын бекіту туралы" бұйрығына, Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің "Жайылымдардың жалпы алаңына түсетін жүктеменің шекті рұқсат етілетін нормасын бекіту туралы" бұйрығына сәйкес әзірленді.
Жоспар жайылымдарды ұтымды пайдалану, азыққа деген қажеттілікті орнықты қамтамасыз ету және жайылымдардың тозу процестерін болдырмау мақсатында қабылданады.
Жоспарды әзірлеген кезде мыналар ескеріледі:
1) осы Жоспардың 1-қосымшасына сәйкес, нысан бойынша өңірдің жер балансының және мемлекеттік жер кадастрының ақпараттық жүйесінің деректері;
2) осы Жоспардың 2-қосымшасына сәйкес, жайылымдарды геоботаникалық зерттеп-қарау мәліметтері;
3) осы Жоспардың 3-қосымшасына сәйкес, жайылымдық инфрақұрылым объектілері туралы және ауыл шаруашылығы жануарларын айдап өтуге арналған сервитуттар туралы мәліметтер;
4) осы Жоспардың 4-қосымшасының 1 кестесіне сәйкес, иелерін көрсете отырып, ауыл шаруашылығы жануарларының сәйкестендіру деректері базасынан алынған ауыл шаруашылығы жануарларының мал басы саны туралы деректер;

5) данные о количестве гуртов, отар, табунов, сформированных по видам и половозрастным группам сельскохозяйственных животных по форме согласно таблице 2 приложению 4 к настоящему Плану;
6) сведения о численности поголовья сельскохозяйственных животных для выпаса на отгонных пастбищах по форме согласно таблице 3 приложению 4 к настоящему Плану;
План содержит следующие приложения:
1) Схема (карта) расположения пастбищ на территории административно-территориальной единицы в разрезе категорий земель, на которой указываются границы, площади и виды пастбищ, в том числе отгонных, сезонных, аридных и культурных, сведения об их собственниках или землепользователях на основании правоустанавливающих и идентификационных документов на земельный участок, согласно приложениям 5-12 к настоящему Плану;
2) Схема (карта) с обозначением пастбищ, предназначенных для нужд населения по выпасу сельскохозяйственных животных личного подворья, в том числе общественных пастбищ, на которой указываются границы и площади пастбищ, в том числе общественных пастбищ, предназначенных для нужд населения по выпасу сельскохозяйственных животных личного подворья, согласно приложениям 13-20 к настоящему Плану;
3) схема (карта) с обозначением рекомендуемых схем пастбищеоборотов, на которой указываются схемы пастбищеоборотов, рекомендуемые на основании геоботанического обследования пастбищ, согласно приложениям 21-28 к настоящему Плану;
4) схема (карта) с обозначением сервитутов для прогона сельскохозяйственных животных, скотопрогонных трасс и иных объектов пастбищной инфраструктуры, а также скотомогильников (биометрических ям), на которой указываются сервитуты для прогона сельскохозяйственных животных, скотопрогонные трассы, объекты пастбищной инфраструктуры, месторасположение скотомогильников (биометрических ям); согласно приложениям 29-36 к настоящему Плану;
5) схема (карта) с обозначением пастбищ, которые могут быть предоставлены в землепользование пастбищепользователям, согласно приложению 37 к настоящему Плану;
6) схема (карта) с обозначением пастбищ, подлежащих резервированию в целях удовлетворения нужд населения по выпасу сельскохозяйственных животных личного подворья, на которой указываются границы и площади пастбищ, подлежащих резервированию в целях удовлетворения нужд населения по выпасу сельскохозяйственных животных личного подворья, согласно приложениям 38-45 к настоящему Плану;
7) схема доступа к водным источникам (озерам, рекам, прудам, котлам, оросительным или оросительным каналам, трубчатым или шахтным колодцам), составленная согласно норме потребления воды, на которой указываются маршруты передвижения животных к водоисточникам, согласно приложениям 46-53 к настоящему Плану;

5) осы Жоспардың 4-қосымшасының 2 кестесіне сәйкес, нысан бойынша ауыл шаруашылығы жануарларының түрлері мен жыныстық жас топтары бойынша қалыптастырылған үйірлердің, отарлардың, табындардың саны туралы деректер;
6) осы Жоспардың 4-қосымшасының 3 кестесіне сәйкес, нысан бойынша шалғайдағы жайылымдарда жаю үшін ауыл шаруашылығы жануарлары мал басының саны туралы мәліметтер;
Жоспарда мынадай қосымшалар қамтылған:
1) Жоспардың 5-12 қосымшасына сәйкес, әкімшілік-аумақтық бірлік аумағында жайылымдардың жер санаттары бөлінісінде орналасу схемасы (картасы), онда жайылымдардың шекаралары, алаңдары мен түрлері, оның ішінде шалғайдағы, маусымдық, құрғақ және екпе жайылымдар, жер учаскесіне құқық белгілейтін және сәйкестендіру құжаттарының негізінде олардың меншік иелері немесе жер пайдаланушылар туралы мәліметтер көрсетіледі;
2) Жоспардың 13-20 қосымшасына сәйкес жеке ауладағы ауыл шаруашылығы жануарларын жаю бойынша халықтың мұқтаждығына арналған жайылымдар, оның ішінде қоғамдық жайылымдар белгіленген схема (карта), онда жеке ауладағы ауыл шаруашылығы жануарларын жаю бойынша халықтың мұқтаждығына арналған жайылымдардың, оның ішінде қоғамдық жайылымдардың шекаралары мен алаңдары көрсетіледі;
3) Жоспардың 21-28 қосымшасына сәйкес, ұсынылатын жайылым айналымдарының схемалары көрсетілген схема (карта), онда жайылымдарды геоботаникалық зерттеп-қарау негізінде ұсынылатын жайылым айналымдарының схемалары көрсетіледі;
4) Жоспардың 29-36 қосымшасына сәйкес, ауыл шаруашылығы жануарларын айдауға арналған сервитуттар, мал айдайтын трассалар және жайылымдық инфрақұрылымның өзге де объектілері, сондай-ақ мал қорымдары (биометриялық шұңқырлар) белгіленетін схема (карта), онда ауыл шаруашылығы жануарларын айдауға арналған сервитуттар, мал айдайтын трассалар, жайылымдық инфрақұрылым объектілері, мал қорымдарының (биометриялық шұңқырлардың) орналасқан жері;
5) Жоспардың 37 қосымшасына сәйкес, жайылымды пайдаланушыларға жер пайдалануға берілуі мүмкін жайылымдар белгіленген схема (карта).
6) Жоспардың 38-45 қосымшаларына сәйкес, халықтың жеке ауласындағы ауыл шаруашылығы жануарларын жаю жөніндегі мұқтаждықтарын қанағаттандыру мақсатында резервке алынуға жататын жайылымдарды белгілейтін схема (карта), онда жеке ауланың ауыл шаруашылығы жануарларын жаю жөніндегі халықтың мұқтаждықтарын қанағаттандыру мақсатында резервке алынуға жататын жайылымдардың шекаралары мен алаңдары;
7) Жоспардың 46-53 қосымшаларына сәйкес, суды тұтыну нормасына сәйкес жасалған су көздеріне (көлдерге, өзендерге, тоғандарға, қазандарға, суару немесе суландыру каналдарына, құбырлы немесе шахта құдықтарына) қол жеткізу схемасы, онда жануарлардың су көздеріне қарай жүріп-тұру маршруттары.

8) Схема размещения голов сельскохозяйственных животных на удаленных пастбищах, в которой указываются границы и площади удаленных пастбищ для размещения голов сельскохозяйственных животных, согласно приложениям 54-61 к настоящему Плану;
9) проектное распределение (перераспределение) пастбищ между сельскими населенными пунктами, входящими в сельский округ, на котором указывается схема распределения (перераспределения) пастбищ между сельскими населенными пунктами сельского округа для поголовья сельскохозяйственных животных физических и юридических лиц, не обеспеченных пастбищами, согласно приложениям 62-69 к настоящему Плану;
План принят с учетом сведений о состоянии геоботанического обследования пастбищ, сведений о ветеринарно-санитарных объектах, данных о численности поголовья сельскохозяйственных животных с указанием их владельцев–пастбищепользователей, физических и (или) юридических лиц, данных о количестве гуртов, отар, табунов, сформированных по видам и половозрастным группам сельскохозяйственных животных, сведений о формировании поголовья сельскохозяйственных животных для выпаса на отгонных пастбищах, особенностей выпаса сельскохозяйственных животных на культурных и аридных пастбищах, сведений о сервитутах для прогона скота и иных данных, предоставленных государственными органами, физическими и (или) юридическими лицами.
По административно-территориальному делению в Жангалинском районе расположены 9 сельских округов, 22 сельских населенных пункта.
Общая площадь Жангалинского района составляет 2 076 073 га, в том числе пастбищные угодья – 1 767 788 га, орошаемые земли-48 350 га.
Распределение земель по категориям: земли сельскохозяйственного назначения-1 036 837 га;
земли населенных пунктов - 166 127 га;
лесной фонд-713 га;
земли для нужд промышленности, транспорта, связи, космической деятельности, обороны, национальной безопасности и прочие земли несельскохозяйственного назначения-1 063 га;
земли водного фонда-3 670 га;
земли фонда-188 134,7 га.
Климатическая зона района резко континентальная, с относительно прохладной зимой, жарким и сухим летом. Среднегодовая температура воздуха в январе – -15; - 35ºС, в июле – +25; +40ºС. Средний урожай осадков-30 мм, годовой-214 мм.
Растительность района разнообразна, около 124 видов включительно. Среди них наиболее распространенными видами являются белая полынь-овсяница и белая полынь - пустыня-самшит. Почвы светло-бурые, на юге преобладает большое количество песка и солончаков. Толщина плодородного слоя почвы 40-50 см. В районе 9 ветеринарных пунктов и 9 скотомогильников.
В настоящее время в Жангалинском районе насчитывается 25 669 голов крупного рогатого скота, 64 482 головы мелкого рогатого скота, 8 870 голов лошадей, 198 голов верблюдов.

8) Жоспардың 54-61 қосымшаларына сәйкес, ауыл шаруашылығы жануарларының басын шалғайдағы жайылымдарға орналастыру схемасы, онда ауыл шаруашылығы жануарларының басын орналастыруға арналған шалғайдағы жайылымдардың шекаралары мен алаңдары;
9) Жоспардың 62-69 қосымшаларына сәйкес, ауылдық округке кіретін ауылдық елді мекендер арасында жайылымдарды жобалық бөлу (қайта бөлу), онда жайылымдармен қамтамасыз етілмеген жеке және заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының басы үшін ауылдық округтің ауылдық елді мекендері арасында жайылымдарды бөлу (қайта бөлу) схемасы;
Жоспар жайылымдарды геоботаникалық зерттеп-қараудың жай-күйі туралы мәліметтер, ветеринариялық-санитариялық объектілер туралы мәліметтер, иелерін-жайылым пайдаланушыларды, жеке және (немесе) заңды тұлғаларды көрсете отырып, ауыл шаруашылығы жануарлары мал басының саны туралы деректер, ауыл шаруашылығы жануарларының түрлері мен жыныстық жас топтары бойынша қалыптастырылған үйірлердің, отарлардың, табындардың саны туралы деректер, шалғайдағы жайылымдарда жаю үшін ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын қалыптастыру туралы мәліметтер, екпе және аридтік жайылымдарда ауыл шаруашылығы жануарларын жаю ерекшеліктері, малды айдап өтуге арналған сервитуттар туралы мәліметтер және мемлекеттік органдар, жеке және (немесе) заңды тұлғалар берген өзге де деректер ескеріле отырып қабылданды.
Әкімшілік- аумақтық бөлініс бойынша Жаңақала ауданында 9 ауылдық округ, 22 ауылдық елді-мекен орналасқан.
Жаңақала ауданының жалпы көлемі 2 076 073 га, оның ішінде жайылымдық жерлер – 1 767 788 га, суармалары жерлер – 48 350 га.
Санаттар бойынша жерлер бөлінісі:
ауыл шаруашылығы мақсатындағы жерлер – 1 036 837 га;
елді мекен жерлері – 166 127 га;
орман қоры – 713 га;
өнеркәсiп, көлiк, байланыс, ғарыш қызметі, қорғаныс, ұлттық қауіпсіздік мұқтажына арналған жерлер және ауыл шаруашылығына арналмаған өзге де жерлер – 1 063 га;
су қорының жерлері – 3 670 га;
қордағы жерлер – 188 134,7 га.
Ауданның климаттық зонасы күрт континенталды, қысы салыстырмалы салқын, жазы ыстық және құрғақ. Ауаның жылдық орташа температурасы қаңтар айында – -15; -35ºС, шілде айында – +25; +40ºС. Жауынның орташа түсімі – 30 мм, ал жылдық – 214 мм.
Ауданның өсімдік жамылғысы әртүрлі, шамамен қоса алғанда 124 түрлері. Олардың ішінде ең көп тараған түрі ақ жусанды-бетегелілер және ақ жусанды-шөл еркекшөптілер.
Топырағы ашық-құба, оңтүстікте құмның және сортаң топырақтардың үлкен мөлшері басым. Топырақтың құнарлы қабатының қалыңдығы 40-50 см.
Ауданда 9 мал дәрігерлік пункт және 9 мал қорымы бар.
Қазіргі уақытта Жаңақала ауданында мүйізді ірі қара 25 669 бас, ұсақ мал 64 482 бас, 8870 бас жылқы, 198 бас түйе саналады.

В некоторых сельских округах района в связи с ростом поголовья скота в частных дворах, наблюдается дефицит пастбищных угодий 294 765 га, в том числе: в Жангалинском сельском округе 83 769 га, Брликском сельском округе 18 948 га, Жанажолском сельском округе 16 405 га, Жанаказанском сельском округе 29 727 га, Копжасарском сельском округе 25 560 га, Кызылобинском сельском округе 25 374, Мастексайском сельском округе 31 832 га, Пятимарском сельском округе 46 213 га и 16 937 га в С. Мендешевском сельском округе.
Кроме того, продолжительность пастбищного периода составляет 200-230 дней в равномерно сухо-полынно-ковыльно-типчаковой степи в зависимости от зоны почвенно-климатической зоны, вида сельскохозяйственных животных, а также продуктивности пастбищ.
При этом продолжительность выпаса зависит от глубины и других факторов с максимальной толщиной снежного покрова для крупного рогатого скота, мелкого рогатого скота, лошадей и верблюдов.
Приложение 1 к плану по
управлению
пастбищами и их
использованию по
Жангалинскому району на
2025-2029 годы
Данные земельного баланса региона и информационной системы государственного земельного кадастра
Таблица 1.
Распределение пастбищ Жангалинского района по категориям земель, тысяч гектаров
Наименование сельских округов
код классификатора административно-территориальных объектов
категории земель
Земли сельскохозяйственного назначения
Земли населенных пунктов
Земли не являющихся промышленными, транспортными и иными сельскохозяйственными целями
Земли особо охраняемых природных территорий
лесной фонд
водный фонд
Земли запаса
Итого
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Жанаказанский

Ауданның кейбір ауылдық округтерінде жеке аулаларда мал басының өсуіне байланысты 294 765 га жайылымдық алқаптардың жетіспеушілігі байқалады, оның ішінде Жаңақала ауылдық округінде 83 769 га, Бірлік ауылдық округінде 18 948 га, Жаңажол ауылдық округінде 16 405 га, Жаңақазан ауылдық округінде 29 727 га, Көпжасар ауылдық округінде 25 560 га, Қызылоба ауылдық округінде 25 374 га, Мастексай ауылдық округінде 31 832 га, Пятимар ауылдық округінде 46 213 га және С.Меңдешев ауылдық округінде 16 937 га.
Сонымен қатар, жайылымның кезеңінің ұзақтығы топырақтық-климаттық аймақ зонасына байланысты, ауыл шаруашылығы жануарлар түріне, сондай-ақ жайылым өнімділігіне байланысты біркелкі құрғақ - селеулі - бетегелі - жусанды далада 200-230 күнді құрайды.
Бұл жағдайда жайылымның ұзақтығы мүйізді ірі қара, ұсақ мүйізді малдар, жылқы және түйелер үшін максималды қар жамылғысын қалыңдығымен тереңдігіне және басқада факторларға байланысты.
Жаңақала ауданы бойынша
2025-2029
жылдарға арналған
жайылымдарды басқару
және оларды пайдалану
жөніндегі жоспарға
1-қосымша
Ауылдық округтердің атауы
Әкімшілік-аумақтық объектілер жіктеуішінің коды
1-кесте. Жерлер санаттары
Жерлер
жиыны
ауыл шаруашылығы мақсатындағы
елді мекендердің
өнеркәсіп, көлік және өзге де ауыл шаруашылығы мақсатындағы емес
ерекше қорғалатын табиғи аумақтардың
орман қорының
су қорының
босалқы жер
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Жаңақазан

12,0
3,9
1,2
6,5
Продолжение таблицы
Урожайность по контуру: сухая масса, ц/га (числитель), кормовые единицы, ц/га (знаменатель)
Кормовые ресурсы по контуру: сухая масса, ц/га (числитель), кормовые единицы, ц/га (знаменатель)
Агротехническое состояние, наличие лекарственных растений
Рекомендации по использованию (вид скота) Предлагаемые меры по улучшению
15
16
17
18
Жанаказанский сельский округ
Чистая среда разрушена, засорена
Весна-лето-осень для всех видов скота
Жанажолский сельский округ
Чистая среда разрушена, засорена
Весна-лето-осень для всех видов скота
Мастексайский сельский округ
Чистая среда разрушена, засорена
Весна-лето-осень для всех видов скота
Копжасарский сельский округ
Чистая среда разрушена, засорена
Весна-лето-осень для всех видов скота
С. Мендешевский сельский округ
Чистая среда разрушена, засорена
Весна-лето-осень для всех видов скота
Пятимарский сельский округ
Чистая среда разрушена, засорена
Весна-лето-осень для всех видов скота
Брликский сельский округ
Чистая среда разрушена, засорена
Весна-лето-осень для всех видов скота
Кызылобинский сельский округ
Чистая среда разрушена, засорена
Весна-лето-осень для всех видов скота
Жангалинский сельский округ
Чистая среда разрушена, засорена
Весна-лето-осень для всех видов скота
Приложение 3 к плану по
управлению
пастбищами и их
использованию по
Жангалинскому району на
2025-2029 годы
Сведения о пастбищной инфраструктуре и сервитутах для прогона сельскохозяйственных животных
Р/с №
Объекты пастбищной инфраструктуры
Количество действующих объектов пастбищной инфраструктуры, ед.
Требующих строительства (реконструкции), ед.
ПротяжҰнность, км
Площадь, тыс. кв. м
1.
Водохозяйственные сооружения (скважины, трубчатые и шахтные колодцы, водопои)

12,0
3,9
1,2
6,5
Кестенің жалғасы
Контур бойынша есептелген түсімділік: құрғақ массаның гектарына центнерден (алымы), азық бірлігінің гектарына центнерден (бөлгіш)
Контур бойынша азық қоры құрғақ массаның гектарына центнерден (алымы), азық бірлігінің гектарына центнерден (бөлгіш)
Дақылдық-техникалық жай-күй, дәрілік өсімдіктердің бар-жоғы
Пайдалану бойынша ұсыныстар, малдың түрі. Жақсарту жөнінде ұсынылған шаралар
15
16
17
18
Таза орташа құлатылған , бітелген
Малдың барлық түрлері үшін көктем-жаз-күз
Таза орташа құлатылған , бітелген
Малдың барлық түрлері үшін көктем-жаз-күз
Таза орташа құлатылған , бітелген
Малдың барлық түрлері үшін көктем-жаз-күз
Таза орташа құлатылған , бітелген
Малдың барлық түрлері үшін көктем-жаз-күз
Таза орташа құлатылған , бітелген
Малдың барлық түрлері үшін көктем-жаз-күз
Таза орташа құлатылған , бітелген
Малдың барлық түрлері үшін көктем-жаз-күз
Таза орташа құлатылған , бітелген
Малдың барлық түрлері үшін көктем-жаз-күз
Таза орташа құлатылған , бітелген
Малдың барлық түрлері үшін көктем-жаз-күз
Таза орташа құлатылған , бітелген
Малдың барлық түрлері үшін көктем-жаз-күз
Жаңақала ауданы бойынша
2025-2029
жылдарға арналған
жайылымдарды басқару
және оларды пайдалану
жөніндегі жоспарға
3-қосымша
Жайылымдық инфрақұрылым объектілері туралы және ауылшаруашылығы жануарларын айдап өтуге арналған сервитуттар туралы мәліметтер
Р/с №
Жайылымдық инфрақұрылым объектілері
Жұмыс істеп тұрған жайылымдық инфрақұрылым объектілерінің саны, бірлік
Құрылысты (реконструкцияны) талап ететін, бірліктер
Ұзындығы, километр
Алаңы, мың шаршы метр
1.
Суландыру құрылысжайлары (ұңғымалар, құбырлы және шахталы құдықтар, апандар)