О районном бюджете на 2026 - 2028 годы
Решение Бокейординского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 25 декабря 2025 года № 34-2
Бокейординский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2026-2028 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 3 843 187 тысячи тенге:
налоговые поступления – 1 808 657 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 34 367 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 7 850 тысячи тенге;
поступления трансфертов – 1 992 313 тысяч тенге;
2) затраты – 3 652 909 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 60 673 тысячи тенге:
бюджетные кредиты – 121 100 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов – 60 427 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тенге:
приобретение финансовых активов - 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - 129 605 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – -129 605 тысячи тенге:
поступление займов – 121 100 тысячи тенге;
погашение займов – 250 705 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 0 тенге.
2. Поступления в районный бюджет на 2026 год формируются в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан, Законом Республики Казахстан от 8 декабря 2025 года № 239-VІІІ "О республиканском бюджете на 2026 – 2028 годы", решением Западно-Казахстанского областного маслихата от 15 декабря 2025 года № 22-1 "Об областном бюджете на 2026-2028 годы" и согласно пункту 3 настоящего решения.
3. Установить на 2026 год норматив распределения доходов, для обеспечения сбалансированности местных бюджетов, по следующим спецификам доходов:
1) корпоративный подоходный налог с юридических лиц, за исключением поступлений от субъектов крупного предпринимательства и организаций нефтяного сектора, зачисляется в районный бюджет -100%.
2) индивидуальный подоходный налог с доходов, облагаемых у источника выплаты, зачисляется в районный бюджет -100%.
3) индивидуальный подоходный налог с доходов, не облагаемых у источника выплаты, зачисляется в районные бюджет -100%.
4) индивидуальный подоходный налог с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты, зачисляется в районные бюджет -100%.
5) социальный налог зачисляется в районный бюджет - 100%.
4. Деньги от реализации товаров и услуг, предоставляемых государственными учреждениями, подведомственных местным исполнительным органам, используются в порядке, определяемом Бюджетным кодексом Республики Казахстан и Правительством Республики Казахстан.

2026-2028 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Батыс Қазақстан облысы Бөкей ордасы аудандық мәслихатының 2025 жылғы 25 желтоқсандағы № 34-2 шешімі
Бөкей ордасы аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2026-2028 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2 және 3 - қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2026 жылға келесі көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 3 843 187 мың теңге:
салықтық түсімдер – 1 808 657 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 34 367 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 7 850 мың теңге;
трансферттер түсімі – 1 992 313 мың теңге;
2) шығындар – 3 652 909 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 60 673 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 121 100 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 60 427 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 129 605 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – -
129 605 мың теңге:
қарыздар түсімі – 121 100 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 250 705 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 0 теңге.
2. 2026 жылға арналған аудандық бюджет түсімдері Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының 2025 жылғы 8 желтоқсандағы № 239-VІІІ "2026 – 2028 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңына, Батыс Қазақстан облыстық мәслихаттың 2025 жылғы 15 желтоқсандағы № 22-1 "2026 – 2028 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешіміне сәйкес және осы шешімнің 3 тармағына сәйкес қалыптастырылады.
3. Жергілікті бюджеттердің тенгерімдігін қамтамасыз ету үшін 2026 жылдың кірістерін бөлу нормативі төмендегі ерекшеліктер кірістері бойынша белгіленсін:
1) ірі кәсіпкерлік субъектілерінен және мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, заңды тұлғалардан алынатын корпоративтік табыс салығы аудандық бюджетке 100% көлемінде есепке алынады;
2) төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы аудандық бюджетке 100% көлемінде есепке алынады;
3) төлем көзінен салық салынбайтын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы аудандық бюджетке 100% көлемінде есепке алынады;
4) төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы аудандық бюджетке 100% көлемінде есепке алынады;
5) әлеуметтік салық аудандық бюджетке 100% көлемінде есепке алынады.
4. Жергілікті атқарушы органдарға қарасты мемлекеттік мекемелер ұсынатын қызметтер мен тауарларды өткізуден түсетін ақшалар Қазақстан Республикасының Бюджет кодексі және Қазақстан Республикасының Үкіметі анықтаған тәртіпте пайдаланылады.

5. Установить на 2026 год размеры субвенций, передаваемых из районного бюджета в нижестоящие бюджеты, в общей сумме 264 917 тысяч тенге, в том числе:
Сайхинский сельский округ – 43 970 тысяча тенге;
Урдинский сельский округ – 38 151 тысяч тенге;
Бисенский сельский округ – 34 771 тысяч тенге;
Уялинский сельский округ – 35 138 тысяч тенге;
Саралжинский сельский округ – 38 920 тысяч тенге;
Темир Масинский сельский округ – 30 420 тысяч тенге;
Муратсайский сельский округ – 43 547 тысяч тенге.

5. Аудандық бюджеттен 2026 жылы төменгі бюджеттерге берілетін субвенциялар көлемінің жалпы сомасы 264 917 мың теңге болып белгіленсін, оның ішінде:
Сайқын ауылдық округі – 43 970 мың теңге;
Орда ауылдық округі – 38 151 мың теңге;
Бисен ауылдық округі – 34 771 мың теңге;
Ұялы ауылдық округі – 35 138 мың теңге;
Саралжын ауылдық округі – 38 920 мың теңге;
Темір Масин ауылдық округі – 30 420 мың теңге;
Мұратсай ауылдық округі – 43 547 мың теңге.

145 000
009
Проведение спортивных соревнований на районном (города областного значения) уровне
5 431
010
Подготовка и участие членов сборных команд района (города областного значения) по различным видам спорта на областных спортивных соревнованиях
3 329
3
Информационное пространство
263 137
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
24 455
002
Услуги по проведению государственной информационной политики
24 455
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
238 682
006
Функционирование районных (городских) библиотек
238 682
9
Прочие услуги по организации культуры, спорта, туризма и информационного пространства
273 296
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
93 170
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
43 159
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
50 011
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
180 126
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области культуры, развития языков, физической культуры и спорта
37 126
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
143 000
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
109 271
1
Сельское хозяйство
38 194
462
Отдел сельского хозяйства района (города областного значения)
38 194
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
38 194
6
Земельные отношения
31 592
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
31 592
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
31 592
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
39 485
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
39 485
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
39 485
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
34 846
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
34 846
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
34 846
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)

145 000
009
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалық) деңгейде спорттық жарыстар өткiзу
5 431
010
Әртүрлi спорт түрлерi бойынша аудан (облыстық маңызы бар қала) құрама командаларының мүшелерiн дайындау және олардың облыстық спорт жарыстарына қатысуы
3 329
3
Ақпараттық кеңiстiк
263 137
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
24 455
002
Мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
24 455
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
238 682
006
Аудандық (қалалық) кiтапханалардың жұмыс iстеуi
238 682
9
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңiстiктi ұйымдастыру жөнiндегi өзге де қызметтер
273 296
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
93 170
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
43 159
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
50 011
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
180 126
001
Жергілікті деңгейде мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
37 126
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
143 000
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
109 271
1
Ауыл шаруашылығы
38 194
462
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы бөлімі
38 194
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
38 194
6
Жер қатынастары
31 592
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
31 592
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
31 592
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
39 485
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
39 485
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
39 485
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
34 846
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
34 846
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
34 846
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайла және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер