О внесении изменений в решение Уральского городского маслихата от 23 декабря 2024 года № 18-6 "О городском бюджете на 2025-2027 годы"
Решение Уральского городского маслихата Западно-Казахстанской области от 28 ноября 2025 года № 24-4
Уральский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Уральского городского маслихата от 23 декабря 2024 года № 18-6 "О городском бюджете на 2025-2027 годы" следующие изменения:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить городской бюджет на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 64 136 188 тысяч тенге:
налоговые поступления – 43 820 033 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 503 589 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 10 430 573 тысячи тенге;
специальные поступления – 0 тенге;
поступления трансфертов – 9 381 993 тысячи тенге;
2) затраты – 68 178 029 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 2 596 350 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 3 030 294 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов – 433 944 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 6 638 191 тысяча тенге;
6) ненефтяной дефицит (профицит) бюджета – 0 тенге;
7) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 6 638 191 тысяча тенге:
поступления займов – 13 699 275 тысяч тенге;
погашение займов – 7 061 741 тысяча тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 657 тысяч тенге.";
пункт 6 изложить в следующей редакции:
"6. Учесть, что в городском бюджете на 2025 год предусмотрены целевые трансферты из вышестоящего бюджета:
республиканского бюджета в общей сумме 768 536 тысяч тенге:
на выплату государственной адресной социальной помощи – 468 492 тысячи тенге;
на обеспечение лубрицированными катетерами одноразового использования лиц с инвалидностью с диагнозом "Spina bifida" – 9 373 тысячи тенге;
на увеличение норм обеспечения лиц с инвалидностью обязательными гигиеническими средствами – 275 242 тысячи тенге;
на санаторно-курортное лечение – 5 477 тысяч тенге;
на повышение заработной платы медицинским работникам организаций оказания специальных социальных услуг – 5 052 тысячи тенге;
на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий – 4 900 тысяч тенге;
Национального Фонда Республики Казахстан в общей сумме 3 678 451 тысяча тенге:

Орал қалалық мәслихатының 2024 жылғы 23 желтоқсандағы № 18-6 "2025-2027 жылдарға арналған қалалық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Батыс Қазақстан облысы Орал қалалық мәслихатының 2025 жылғы 28 қарашадағы № 24-4 шешімі
Орал қалалық мәслихат ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Орал қалалық мәслихатының 2024 жылғы 23 желтоқсандағы № 18-6 "2025-2027 жылдарға арналған қалалық бюджет туралы" шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. 2025-2027 жылдарға арналған қалалық бюджет тиісінше 1, 2 және 3- қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға арналған бюджет мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 64 136 188 мың теңге:
салықтық түсімдер – 43 820 033 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 503 589 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 10 430 573 мың теңге;
арнаулы түсімдер – 0 теңге;
трансферттер түсімдері – 9 381 993 мың теңге;
2) шығындар – 68 178 029 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 2 596 350 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 3 030 294 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 433 944 мың теңге;
4) қаржылық активтермен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржылық активтерді сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржылық активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 6 638 191 мың теңге;
6) бюджеттің мұнайға қатысты емес тапшылығы (профициті) – 0 теңге;
7) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 6 638 191 мың теңге:
қарыздар түсімі – 13 699 275 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 7 061 741 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 657 мың теңге.";
6-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"6. 2025 жылға арналған қалалық бюджетте жоғары тұрған бюджеттерден бөлінетін нысаналы трансферттердің қарастырылғаны ескерілсін:
республикалық бюджеттен жалпы сомасы 768 536 мың теңге:
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге – 468 492 мың теңге;
"Spina bifida" диагнозы бар мүгедектігі бар адамдарды бір реттік қолданылатын майланған катетерлермен қамтамасыз етуге – 9 373 мың теңге;
мүгедектігі бар адамдарды міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету нормаларын ұлғайтуға – 275 242 мың теңге;
санаторийлық-курорттық емдеуге – 5 477 мың теңге;
арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарының медицина қызметкерлерінің жалақысын көтеруге – 5 052 мың теңге;
мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, ұйымдар жұмыскерлерінің, қазыналық кәсіпорындар жұмыскерлерінің жалақысын арттыруға – 4 900 мың теңге;
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан жалпы сомасы 3 678 451 мың теңге:

на развитие системы водоснабжения и водоотведения – 911 167 тысяч тенге;
на проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры – 2 767 284 тысячи тенге;
областного бюджета в общей сумме 4 929 935 тысяч тенге:
на выплату государственной адресной социальной помощи – 219 055 тысяч тенге;
на гарантированный социальный пакет – 48 198 тысяч тенге;
на обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан – 1 889 059 тысяч тенге;
центру активного долголетия – 39 155 тысяч тенге;
на предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь – 240 000 тысяч тенге;
на развитие системы водоснабжения и водоотведения – 291 117 тысяч тенге;
на проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры – 515 361 тысяча тенге;
на развитие коммунального хозяйства – 80 795 тысяч тенге;
на предоставление специальных социальных услуг в условиях полустационара в области социальной защиты – 107 195 тысяч тенге;
на приобретение жилья коммунального жилищного фонда – 1 500 000 тысяч тенге;
бюджетные кредиты в общей сумме 13 699 275 тысяч тенге:
на проектирование и (или) строительство, реконструкцию жилья коммунального жилищного фонда – 3 468 566 тысяч тенге;
на приобретение жилья коммунального жилищного фонда – 1 838 300 тысяч тенге;
на кредитование на реконструкцию и строительство систем тепло -, водоснабжения и водоотведения – 3 030 294 тысячи тенге;
на проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры – 5 362 115 тысяч тенге.";
пункт 7 изложить в следующей редакции:
"7. Учесть, что в городском бюджете на 2025 год предусмотрены целевые текущие трансферты и трансферты на развитие бюджетам поселков, сельского округа выделяемые за счет средств республиканского, областного и городского бюджетов в общей сумме 2 329 449 тысяч тенге. Распределение указанных сумм бюджетам поселков, сельского округа осуществляется на основании постановления акимата города Уральска.";
пункт 10 изложить в следующей редакции:
"10. Утвердить резерв местного исполнительного органа города на 2025 год в размере 4 510 537 тысяч тенге.";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель Уральского
городского маслихата
Е. Калиев
Приложение к решению
Уральского городского

сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамытуға – 911 167 мың теңге;
инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалауға, дамытуға және (немесе) жайластыруға – 2 767 284 мың теңге;
облыстық бюджеттен жалпы сомасы 4 929 935 мың теңге:
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге – 219 055 мың теңге;
кепілдендірілген әлеуметтік пакетке – 48 198 мың теңге;
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға – 1 889 059 мың теңге;
белсенді ұзақ өмір сүру орталығына – 39 155 мың теңге;
әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беруге - 240 000 мың теңге;
сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамытуға – 291 117 мың теңге;
инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалауға, дамытуға және (немесе) жайластыруға – 515 361 мың теңге;
коммуналдық шаруашылықты дамытуға – 80 795 мың теңге;
әлеуметтік қорғау саласында жартылай стационар жағдайында арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсетуге – 107 195 мың теңге;
коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алуға – 1 500 000 мың теңге;
бюджеттік кредиттердің жалпы сомасы 13 699 275 мың теңге:
коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалауға және (немесе) салуға, реконструкциялауға – 3 468 566 мың теңге;
коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алуға – 1 838 300 мың теңге;
жылу, сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін реконструкция және құрылыс үшін кредит беруге – 3 030 294 мың теңге;
инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалауға, дамытуға және (немесе) жайластыруға – 5 362 115 мың теңге.";
7-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"7. 2025 жылға арналған қалалық бюджетте кенттер, селолық округ бюджеттеріне республикалық, облыстық және қалалық бюджеттер қаражат есебінен бөлінетін ағымдағы нысаналы және даму трансферттердің жалпы сомасы 2 329 449 мың теңге көлемінде қарастырылғаны ескерілсін. Аталған сомаларды кенттер, селолық округ бюджеттеріне бөлу Орал қаласы әкімдігінің қаулысы негізінде жүзеге асырылады.";
10-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"10. 2025 жылға арналған жергілікті атқарушы органдарының резерві 4 510 537 мың теңге сомасында бекітілсін.";
көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2025 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Орал қалалық мәслихатының төрағасы Е. Калиев
Орал қалалық мәслихатының