Об утверждении тарифов на оказание специальных социальных услуг на 2026 год
Постановление акимата Западно-Казахстанской области от 25 декабря 2025 года № 286
В соответствии с Социальным кодексом, Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", приказ Заместителя Премьер-Министра - Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 30 июня 2023 года № 281 "Об утверждении правил и методики формирования тарифов на специальные социальные услуги", приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 28 декабря 2024 года № 504 "Об утверждении Правил оплаты специальных социальных услуг в области соци альной защиты населения" акимат Западно-Казахстанской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые:
Подушевые тарифы на специальные социальные услуги в условиях стационара на 2026 год согласно приложению 1 к настоящему постановлению;
Подушевые тарифы на специальные социальные услуги в условиях полустационара на 2026 год согласно приложению 2 к настощему постановлению.
2. Государственному учреждению "Управление координации занятости и социальных программ Западно-Казахстанской области" в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) в течение пяти рабочих дней со дня подписания настоящего постановления направление его копии в электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" для опубликования в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан;

Арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсетуге 2026 жылға арналған тарифтерді бекіту туралы
Батыс Қазақстан облысы әкімдігінің 2025 жылғы 25 желтоқсандағы № 286 қаулысы
Қазақстан Республикасының Әлеуметтік кодексін, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңын, Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2023 жылғы 30 маусымдағы № 281 "Арнаулы әлеуметтік қызметтерге тарифтерді қалыптастырудың ережесі мен әдістемесін бекіту туралы", Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2024 жылғы 28 желтоқсандағы № 504 "Арнаулы әлеуметтік көрсетілетін қызметтерге ақы төлеу қағидасын бекіту туралы" бұйрықтарын басшылыққа ала отырып, Батыс Қазақстан облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған төмендегілер бекітілсін:
осы қаулының 1-қосымшасына сәйкес 2026 жылға арналған стационар жағдайында көрсетілетін арнаулы әлеуметтік қызметтерге жан басына шаққандағы тарифтер;
осы қаулының 2-қосымшасына сәйкес 2026 жылға арналған жартылай стационар жағдайында көрсетілетін арнаулы әлеуметтік қызметтерге жан басына шаққандағы тарифтер.
2. "Батыс Қазақстан облысының жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы қаулыға қол қойылған күннен бастап бес жұмыс күні ішінде оның көшірмесінің электрондық түрде қазақ және орыс тілдерінде Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің Эталондық бақылау банкінде жариялау үшін "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберілуін;

2) размещение настоящего постановления на интернет-ресурсе Западно-Казахстанского областного акимата после его официального опубликования.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя акима области.
4. Настоящее постановление вводится в действие с 1 января 2026 года.
Аким области Турегалиев Н.
Приложение 1 к
постановлению акимата Западно-Казахстанской области
от "__" __________ 2026 года
№________
Подушевой тариф на специальные социальные услуги в условиях стационара на 2026 год
Виды услуг
Должность
Стоимость услуг в месяц на одного услугополучателя (тенге)
Тариф город
Тариф село
Социально-бытовые услуги
1.
Стричь ногти
Санитарка-ваннщица

2) осы қаулының ресми жарияланғанынан кейін Батыс Қазақстан облысы әкімдігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
4. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімі Н. Төреғалиев
Батыс Қазақстан облысы
әкімдігінің 2025 жылғы "___" ________ № ______ қаулысына
1-қосымша
2026 жылға арналған стационар жағдайында көрсетілетін арнаулы әлеуметтік қызметтерге жан басына шаққандағы тарифтер
Қызмет түрлері
Лауазым
Бір қызмет алушыға шаққандағы бір айдағы қызметтің құны (теңге)
Қала тарифі
Ауыл тарифі
Әлеуметтік-тұрмыстық қызметтер
1.
Тырнақтарды кесу
Ваннашы санитар

831
0
44.
Проведение процедур, связанных со здоровьем (прием лекарств, закапывание капель и процедур, связанных с назначением лечащего врача)
Медицинская сестра
920
0
45.
Проведение в соответствии с назначением лечащего врача медицинских процедур: подкожные и внутримышечные инъекции, систематическое наблюдение
Медицинская сестра
325
0
46.
Проведение в соответствии с назначением лечащего врача медицинских процедур: наложение компрессов, перевязка, обработка пролежней, раневых поверхностей, выполнение очистительных клизм, забор материалов для проведения лабораторных исследований, оказание помощи в пользовании обязательными гигиеническими средствами и изделиями медицинского назначения
Медицинская сестра
975
0
47.
Оказание помощи в выполнении лечебно-физических упражнений
Медицинская сестра
297
0
Инструктор лечебной физической культуры
305
0
48.
Оказание первичной медико-санитарной помощи
Медицинская сестра
624
0
49.
Содействие в госпитализации и сопровождении в организации здравоохранения
Специалист по социальной работе
870
0
Медицинская сестра
936
0
50.
Организация лечебно-оздоровительных мероприятий, в том числе в организациях здравоохранения
Медицинская сестра
610
0
Инструктор лечебной физической культуры
610
0
51.
Проведение реабилитационных мероприятий социально-медицинского характера, в том числе услуги немедикаментозной терапии: индивидуальное занятие ЛФК для детей с психоневрологическими заболеваниями
Инструктор лечебной физической культуры
915
0
52.
Проведение реабилитационных мероприятий социально-медицинского характера, в том числе услуги немедикаментозной терапии: индивидуальное занятие ЛФК для детей с нарушениями ОДА
Инструктор лечебной физической культуры
915
0
53.
Проведение реабилитационных мероприятий социально-медицинского характера, в том числе услуги немедикаментозной терапии: индивидуальное занятие ЛФК для взрослых с психоневрологическими заболеваниями
Инструктор лечебной физической культуры
630
0
54.
Проведение реабилитационных мероприятий социально-медицинского характера, в том числе услуги немедикаментозной терапии: индивидуальное занятие ЛФК для лиц с инвалидностью
Инструктор лечебной физической культуры
610
0
55.
Оказание услуг психиатрической, психотерапевтической помощи
Врач-психиатр
2404
0
56.
Ежедневное наблюдение за состоянием здоровья
Медицинская сестра
154,5
0
57.
Сопровождение получателей услуг при посещении организаций здравоохранения (если по состоянию здоровья противопоказано пользование общественным транспортом)
Медицинская сестра
975
0
58.
Проведение реабилитационных мероприятий социально-медицинского характера, в том числе услуги немедикаментозной терапии: подбор и разработка индивидуального физкультурно-оздоровительного комплекса
Инструктор лечебной физической культуры

831
0
44.
Денсаулыққа байланысты процедураларды жүргізу (дәрі-дәрмектерді қабылдау, тамшыларды тамызу және емдеуші дәрігердің тағайындауына байланысты процедуралар)
Мейіргер
920
0
45.
Емдеуші дәрігердің тағайындауына сәйкес медициналық процедураларды жүргізу: тері астына және бұлшықет ішіне инъекциялар, жүйелі бақылау
Мейіргер
325
0
46.
Емдеуші дәрігердің тағайындауына сәйкес медициналық процедураларды жүргізу: компресстерді қолдану, таңу, төсек жараларын, жара беттерін емдеу, тазартқыш клизмаларды орындау, зертханалық зерттеулерге материалдар жинау, қолдануға көмек көрсету міндетті гигиеналық құралдар мен медициналық мақсаттағы бұйымдар
Мейіргер
975
0
47.
Емдік-дене шынықтыру жаттығуларын орындауға көмек көрсету
Мейіргер
297
0
Емдік дене шынықтыру инструкторы
305
0
48.
Бастапқы медициналық-санитарлық көмек көрсету
Мейіргер
624
0
49.
Денсаулық сақтау ұйымдарына емдеуге жатқызуға және ілесіп жүруге жәрдемдесу
Әлеуметтік жұмыс жөніндегі маман
870
0
Емдік дене шынықтыру инструкторы
936
0
50.
Емдеу-сауықтыру іс-шараларын, оның ішінде денсаулық сақтау ұйымдарында ұйымдастыру
Мейіргер
610
0
Емдік дене шынықтыру инструкторы
610
0
51.
Әлеуметтік-медициналық сипаттағы оңалту іс-шараларын жүргізу, оның ішінде дәрілік емес терапия қызметтері: психоневрологиялық аурулары бар балаларға арналған жеке жаттығу терапиясы сабағы
Емдік дене шынықтыру инструкторы
915
0
52.
Әлеуметтік-медициналық сипаттағы оңалту іс-шараларын жүргізу, оның ішінде дәрілік емес терапия қызметтері: ТҚА бұзылған балаларға арналған жеке жаттығу терапиясы сабағы
Емдік дене шынықтыру инструкторы
915
0
53.
Әлеуметтік-медициналық сипаттағы оңалту іс-шараларын жүргізу, оның ішінде дәрілік емес терапия қызметтері: психоневрологиялық аурулары бар ересектерге арналған жаттығу терапиясының жеке сабағы
Емдік дене шынықтыру инструкторы
630
0
54.
Әлеуметтік-медициналық сипаттағы оңалту іс-шараларын жүргізу, оның ішінде дәрілік емес терапия қызметтері: мүгедектігі бар адамдарға арналған жаттығу терапиясының жеке сабағы
Емдік дене шынықтыру инструкторы
610
0
55.
Психиатриялық, психотерапиялық көмек қызметтерін көрсету
Психиатр дәрігер
2404
0
56.
Денсаулық жағдайын күнделікті бақылау
Мейіргер
154,5
0
57.
Қызмет алушыларды денсаулық сақтау ұйымдарына барған кезде алып жүру (егер денсаулық жағдайына байланысты қоғамдық көлікті пайдалануға тыйым салынса)
Мейіргер
975
0
58.
Әлеуметтік-медициналық сипаттағы оңалту іс-шараларын жүргізу, оның ішінде дәрілік емес терапия қызметтері: жеке дене шынықтыру-сауықтыру кешенін іріктеу және дамыту
Емдік дене шынықтыру инструкторы