Об установлении квоты рабочих мест для лиц с инвалидностью по Западно-Казахстанской области на 2026 год
Постановление акимата Западно-Казахстанской области от 21 ноября 2025 года № 246
В соответствии с Социальным кодексом Республики Казахстан, "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и приказом Министра труда и социальной защиты Республики Казахстан от 7 июня 2023 года № 207 "Об утверждении Правил квотирования рабочих мест для лиц с инвалидностью" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 32737), акимат Западно-Казахстанской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:

Батыс Қазақстан облысы бойынша 2026 жылға мүгедектігі бар адамдар үшін жұмыс орындарына квота белгілеу туралы
Батыс Қазақстан облысы әкімдігінің 2025 жылғы 21 қарашадағы № 246 қаулысы
Қазақстан Республикасының Әлеуметтік кодексіне, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына және Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2023 жылғы 7 маусымдағы № 207 "Мүгедектігі бар адамдар үшін жұмыс орындарын квоталау қағидаларын бекіту туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 32737 тіркелген) бұйрығына сәйкес Батыс Қазақстан облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:

1. Установить квоту рабочих мест для трудоустройства лиц с инвалидностью в размере от двух до четырех процентов от численности рабочих мест, без учета рабочих мест на тяжелых работах, работах с вредными, опасными условиями труда по Западно-Казахстанской области на 2026 год согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Аппарату акима Западно-Казахстанской области обеспечить официальное опубликование в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан.

1. Осы қаулының қосымшасына сәйкес Батыс Қазақстан облысы бойынша 2026 жылға арналған, ауыр жұмыстардағы, еңбек жағдайлары зиянды, қауіпті жұмыстардағы жұмыс орындарын есептемегенде, жұмыс орындары санының екіден төрт пайызға дейінгі мөлшерінде мүгедектігі бар адамдарды жұмысқа орналастыру үшін жұмыс орындарына квота белгіленсін.
2. Батыс Қазақстан облысы әкімі аппараты осы қаулының Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілері эталондық бақылау банкінде оның ресми жариялануын қамтамасыз етсін.

3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя акима области.
4. Настоящее постановление вводится в действие со дня первого официального опубликования.
Аким области Н. Турегалиев
Приложение к постановлению
акимата Западно-Казахстанской
области от " " ноября 2025 года
Квота рабочих мест для трудоустройства лиц с инвалидностью в размере от двух до четырех процентов от численности рабочих мест, без учета рабочих мест на тяжелых работах, работах с вредными, опасными условиями труда по Западно-Казахстанской области на 2026 год
Наименование организации
Списочная численность работников
Размер установленной квоты (%)
Количество рабочих мест (человек)
1
2
3
4
Акжаикский район
1
1
Коммунальное государственное учреждение "Детско-юношеская спортивная школа Акжаикского района" Управления физической культуры и спорта акимата Западно-Казахстанской области"
93
2%
1
2
2
Государственное коммунальное казенное предприятие "Спортивный клуб Жігер" государственного учреждения "Отдела культуры, развития языков, физической культуры и спорта Акжаикского района"
57
2%
1
3
3
Коммунальное государственное учреждение "Общеобразовательная школа имени К.Байсыкова" отдела образования Акжаикского района управления образования акимата Западно-Казахстанской области"
100
2%
2
Бокейординский район
4
4
Коммунальное государственное учреждение "Общеобразовательная школа имени Б.Жаникешева" отдела образования Бокейординского района управления образования акимата Западно-Казахстанской области"
101
2%
1
Бурлинский район
15
Государственное учреждение Аппарат акима Бурлинского района
52
2%
1
26
Товарищество с ограниченной ответственностью "AK Salam Group" (АК Салам Груп)"
93
2%
1
7
7
Государственное коммунальное предприятие на праве хозяйственного ведения "Бурлинская районная больница" управления здравоохранения акимата Западно-Казахстанской области
101
2%
2
8
8
Коммунальное государственное учреждение "Аксайский центр оказания специальных социальных услуг Управления координаци занятости и социальных программ Западно-Казахстанской области"
68
2%
1
Жангалинский район
9
9
Коммунальное государственное учреждение "Школа-гимназия Жаңақала" отдела образования Жангалинского района управления образования акимата Западно-Казахстанской области"
100
2%
2
210
Коммунальное государственное учреждение "Центр социального обслуживания на дому" Жангалинского районного отдела занятости и социальных программ
50
2%
1
111
Государственное коммунальное предприятие на праве хозяйственного ведения "Ауданаралық сауықтыру ауруханасы" оңалту орталығы" управления здравоохранения акимата Западно-Казахстанской области"
76
2%
1
112
Коммунальное государственное учреждение "Общеобразовательная школа имени С.Мендешева" отдела образования Жангалинского района управления образования акимата Западно-Казахстанской области"
72
2%
1
Жанибекский район
113
Государственное коммунальное предприятие на праве хозяйственного ведения "Жанибекская районная больница" управления здравохранения акимата Западно-Казахстанской области"
224
3%
1
114
Государственное коммунальное казенное предприятие "Жанибекский районный центр досуга"
114
3%
1
115
Коммунальное государственное учреждение "Общеобразовательная школа имени Г.Абдуллина" отдела образования Жанибекского района управления образования акимата Западно-Казахстанской области"
51
2%
1
Район Бәйтерек
116
Коммунальное государственное учреждение "Январцевский комплекс "школа-ясли-детский сад" отдела образования района Бәйтерек управления образования акимата Западно-Казахстанской области"
86
2%
1
117
Коммунальное государственное учреждение "Рубежинский комплекс "школа-ясли-детский сад" отдела образования района Бәйтерек управления образования акимата Западно-Казахстанской области"
76
2%
1
118
Коммунальное государственное учреждение "Макаровская общеобразовательная школа" отдела образования района Бәйтерек управления образования акимата Западно-Казахстанской области"
66
2%
1
119
Коммунальное государственное учреждение "Каменская общеобразовательная школа" отдела образования района Бәйтерек управления образования акимата Западно-Казахстанской области"
80
2%
1
220
Коммунальное государственное учреждение "Школа-гимназия-интернат имени Абая" отдела образования района Бәйтерек управления образования акимата Западно-Казахстанской области
80
2%
1
Казталовский район
221
Коммунальное государственное учреждение "Общеобразовательная школа имени А.Уразбаевой" отдела образования Казталовского района управления образования акимата Западно-Казахстанской области"
112
3%
1
222
Коммунальное государственное учреждение "Общеобразовательная школа Ақпәтер" отдела образования Казталовского района управления образования акимата Западно-Казахстанской области"
93
2%
1
223
Коммунальное государственное учреждение "Общеобразовательная школа Бірік" отдела образования Казталовского района управления образования акимата Западно-Казахстанской области"
72
2%
1
224
Коммунальное государственное учреждение "Комплекс "школа - ясли - сад имени Ахмет Байтұрсынова" отдела образования Казталовского района управления образования акимата Западно-Казахстанской области
80
2%
1
225
Государственное коммунальное казенное предприятие "Ясли - сад "Балдәурен" отдела образования Казталовского района управления образования акимата Западно-Казахстанской области"
50
2%
1
226
Государственное коммунальное казенное предприятие "Ясли-сад "Ертегі" отдела образования Казталовского района управления образования акимата Западно-Казахстанской области"
50
2%
1
227
Коммунальное государственное учреждение "Общеобразовательная школа имени А.Хусайнова" отдела образования Казталовского района управления образования акимата Западно-Казахстанской области"
56
2%
1
228
Коммунальное государственное учреждение "Школа- лицей Казталов" отдела образования Казталовского района управления образования акимата Западно-Казахстанской области"

3. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
4. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімі Н. Төреғалиев
Батыс Қазақстан облысы
әкімдігінің 2025 жылғы " _ "
қарашадағы № ___қаулысына
қосымша
Батыс Қазақстан облысы бойынша 2026 жылға арналған ауыр жұмыстардағы, еңбек жағдайлары зиянды, қауіпті жұмыстардағы жұмыс орындарын есептемегенде, жұмыс орындары санының екіден төрт пайызға дейінгі мөлшерінде мүгедектігі бар адамдарды жұмысқа орналастыру үшін жұмыс орындарының квотасы
Ұйымның атауы
Жұмыскерлердің тізімдік саны
Квотаның мөлшері (%)
Жұмыс орындарының саны (адам)
1
2
3
4
Ақжайық ауданы
1
"Батыс Қазақстан облысы әкімдігі дене шынықтыру және спорт басқармасының "Ақжайық ауданының балалар-жасөспірімдер спорт мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі
93
2%
1
2
"Ақжайық ауданының мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі" мемлекеттік мекемесінің "Жігер спорт клубы" мемлекеттік комуналдық қазыналық кәсіпорны"
57
2%
1
3
"Батыс Қазақстан облысы әкімдігі білім басқарамасының Ақжайық ауданы білім беру бөлімінің "Қ.Байсықов атындағы жалпы орта білім беретін мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі
100
2%
2
Бөкей ордасы ауданы
4
"Батыс Қазақстан облысы әкімдігі білім басқармасының Бөкей ордасы ауданы білім беру бөлімінің "Б.Жаникешев атындағы жалпы орта білім беретін мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі
101
2%
1
Бөрлі ауданы
5
Бөрлі ауданы әкімінің аппараты мемлекеттік мекемесі
52
2%
1
6
"AK Salam Group" (АК Салам Груп)" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
93
2%
1
7
Батыс Қазақстан облысы әкімдігі денсаулық сақтау басқармасының "Бөрлі аудандық ауруханасы" шаруашылық жүргізу құқығындағы мемлекеттік коммуналдық кәсіпорны
101
2%
2
8
"Батыс Қазақстан облысы жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасының Ақсай арнаулы әлеуметтік қызмет көрсету орталығы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі
68
2%
1
Жаңақала ауданы
9
"Батыс Қазақстан облысы әкімдігі білім басқармасының Жаңақала ауданы білім беру бөлімінің "Жаңақала мектеп-гимназиясы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі
100
2%
2
10
Жаңақала аудандық жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімінің "Үйде әлеуметтік көмек көрсету орталығы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі
50
2%
1
11
Батыс Қазақстан облысының әкімдігі денсаулық сақтау басқармасының "Ауданаралық сауықтыру ауруханасы" оңалту орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы мемлекеттік коммуналдық кәсіпорны
76
2%
1
12
"Батыс Қазақстан облысы әкімдігі білім басқармасының Жаңақала ауданы білім беру бөлімінің "С.Меңдешев атындағы жалпы орта білім беретін мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі
72
2%
1
Жәнібек ауданы
13
Батыс Қазақстан облысының әкімдігі денсаулық сақтау басқармасының "Жәнібек аудандық ауруханасы" шаруашылық жүргізу құқығындағы мемлекеттік коммуналдық кәсіпорны
224
3%
1
14
"Жәнібек аудандық демалыс орталығы" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны
114
3%
1
15
"Батыс Қазақстан облысы әкімдігі білім басқармасының Жәнібек ауданы білім беру бөлімінің "Ғ.Абдуллин атындағы жалпы орта білім беретін мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі
51
2%
1
Бәйтерек ауданы
16
"Батыс Қазақстан облысы әкімдігі білім басқармасының Бәйтерек ауданы білім беру бөлімінің "Январцев "мектеп-бөбекжай-балабақша" кешені" коммуналдық мемлекеттік мекемесі
86
2%
1
17
"Батыс Қазақстан облысы әкімдігі білім басқармасының Бәйтерек ауданы білім беру бөлімінің "Рубежин "мектеп-бөбекжай-балабақша" кешені" коммуналдық мемлекеттік мекемесі
76
2%
1
18
Батыс Қазақстан облысы әкімдігі білім басқармасының Бәйтерек ауданы білім беру бөлімінің "Макаров жалпы орта білім беретін мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі
66
2%
1
19
"Батыс Қазақстан облысы әкімдігі білім басқармасының Бәйтерек ауданы білім беру бөлімінің "Камен жалпы орта білім беретін мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі
80
2%
1
20
Батыс Қазақстан облысы әкімдігі білім басқармасының Бәйтерек ауданы білім беру бөлімінің "Абай атындағы мектеп-гимназия-интернат" коммуналдық мемлекеттік мекемесі
80
2%
1
Казталов ауданы
21
"Батыс Қазақстан облысы әкімдігі білім басқармасының Казталов ауданы білім беру бөлімінің "А.Оразбаева атындағы жалпы орта білім беретін мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі
112
3%
1
22
"Батыс Қазақстан облысы әкімдігі білім басқармасының Казталов ауданы білім беру бөлімінің "Ақпәтер жалпы орта білім беретін мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі
93
2%
1
23
"Батыс Қазақстан облысы әкімдігі білім басқармасының Казталов ауданы білім беру бөлімінің "Бірік жалпы орта білім беретін мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі
72
2%
1
24
"Батыс Қазақстан облысы әкімдігі білім басқармасының Казталов ауданы білім беру бөлімінің "Ахмет Байтұрсынұлы атындағы "мектеп-бөбекжай" кешені" коммуналдық мемлекеттік мекемесі
80
2%
1
25
"Батыс Қазақстан облысы әкімдігі білім басқармасының Казталов ауданы білім беру бөлімінің "Балдәурен" бөбекжайы" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны
50
2%
1
26
"Батыс Қазақстан облысы әкімдігі білім басқармасының Казталов ауданы білім беру бөлімінің "Ертегі" бөбекжайы" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны
50
2%
1
27
"Батыс Қазақстан облысы әкімдігі білім басқармасының Казталов ауданы білім беру бөлімінің "А.Хұсайнов атындағы жалпы орта білім беретін мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі
56
2%
1
28
"Батыс Қазақстан облысы әкімдігі білім басқармасының Казталов ауданы білім беру бөлімінің "Казталов мектеп-лицейі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі

103
2%
1
229
Коммунальное государственное учреждение "Общеобразовательная школа Талдыапан" отдела образования Казталовского района управления образования акимата Западно-Казахстанской области"
78
2%
1
Каратобинский район
330
Государственное коммунальное казенное предприятие "Каратобинский колледж" управления образования акимата Западно-Казахстанской области
51
2%
1
331
Государственное учреждение "Каратобинская централизованная библиотечная система"
50
2%
1
Сырымский район
332
Коммунальное государственное учреждение "Комплекс "школа-ясли-детский сад" имени М.Каналиева" отдела образования Сырымского района управления образования акимата Западно-Казахстанской области"
56
2%
1
333
Коммунальное государственное учреждение "Общеобразовательная школа Аралтөбе" отдела образования Сырымского района управления образования акимата Западно-Казахстанской области"
59
2%
1
334
Коммунальное государственное учреждение "Общеобразовательная школа Бұлдырты" отдела образования Сырымского района управления образования акимата Западно-Казахстанской области"
61
2%
1
335
Коммунальное государственное учреждение "Комплекс "школа-ясли-детский сад" Бұлан" отдела образования Сырымского района управления образования акимата Западно-Казахстанской области"
57
2%
1
336
Коммунальное государственное учреждение "Комплекс "школа-ясли-детский сад" имени Абдоллы Жумагалиева" отдела образования Сырымского района управления образования акимата Западно-Казахстанской области"
60
2%
1
337
Коммунальное государственное учреждение "Общеобразовательная школа имени В.И.Шубина" отдела образования Сырымского района управления образования акимата Западно-Казахстанской области"
65
2%
1
Таскалинский район
338
Государственное коммунальное казенное предприятие "Таскалинский районный центр досуга" отдела культуры, развития языков, физической культуры и спорта акимата Таскалинского района
121
3%
1
339
Коммунальное государственное учреждение "Школа-лицей "Сәулет" отдела образования Таскалинского района управления образования акимата Западно-Казахстанской области"
93
2%
1
440
Коммунальное государственное учреждение "Комплекс "школа-ясли-детский сад" Оян" отдела образования Таскалинского района управления образования акимата Западно-Казахстанской области"
50
2%
1
441
Коммунальное государственное учреждение "Общеобразовательная школа Мерей" отдела образования Таскалинского района управления образования акимата Западно-Казахстанской области"
58
2%
1
442
Коммунальное государственное учреждение "Комплекс "школа-ясли-детский сад" Достық" отдела образования Таскалинского района управления образования акимата Западно-Казахстанской области"
51
2%
1
Теректинский район
443
Коммунальное государственное учреждение "Подстепновская общеобразовательная школа" отдела образования Теректинского района управления образования акимата Западно-Казахстанской области"
95
2%
1
444
Коммунальное государственное учреждение "Общеобразовательная школа имени И.Алтынсарина" отдела образования Теректинского района управления образования акимата Западно-Казахстанской области"
63
2%
1
445
КГУ "Пойменская общеобразовательная школа" отдела образования Теректинского района управления образования акимата Западно-Казахстанской области"
63
2%
1
446
КГУ "Комплекс школа-ясли-детский сад Ақсуат" отдела образования Теректинского района управления образования акимата Западно-Казахстанской области
73
2%
1
Чингирлауский район
447
Государственное коммунальное казенное предприятие "Чингирлауский районный центр досуга" Чингирлауского районного отдела культуры

103
2%
1
29
"Батыс Қазақстан облысы әкімдігі білім басқармасының Казталов ауданы білім беру бөлімінің "Талдыапан жалпы орта білім беретін мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі
78
2%
1
Қаратөбе ауданы
30
Батыс Қазақстан облысының әкімдігі білім басқармасының "Қаратөбе колледжі" мемлекеттік қазыналық коммуналдық кәсіпорны
51
2%
1
31
"Қаратөбе орталықтандырылған кітапхана жүйесі" мемлекеттік мекемесі
50
2%
1
Сырым ауданы
32
"Батыс Қазақстан облысы әкімдігі білім басқармасының Сырым ауданы білім беру бөлімінің "М.Қаналиев атындағы "мектеп-бөбекжай-балабақша" кешені" коммуналдық мемлекеттік мекемесі
56
2%
1
33
"Батыс Қазақстан облысы әкімдігі білім басқармасының Сырым ауданы білім беру бөлімінің "Аралтөбе жалпы орта білім беретін мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі
59
2%
1
34
"Батыс Қазақстан облысы әкімдігі білім басқармасының Сырым ауданы білім беру бөлімінің "Бұлдырты жалпы орта білім беретін мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі
61
2%
1
35
"Батыс Қазақстан облысы әкімдігі білім басқармасының Сырым ауданы білім беру бөлімінің "Бұлан "мектеп-бөбекжай-балабақша" кешені" коммуналдық мемлекеттік мекемесі
57
2%
1
36
"Батыс Қазақстан облысы әкімдігі білім басқармасының Сырым ауданы білім беру бөлімінің "Абдолла Жұмағалиев атындағы "мектеп-бөбекжай-балабақша" кешені" коммуналдық мемлекеттік мекемесі
60
2%
1
37
"Батыс Қазақстан облысы әкімдігі білім басқармасының Сырым ауданы білім беру бөлімінің "В.И.Шубин атындағы жалпы орта білім беретін мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі
65
2%
1
Тасқала ауданы
38
Тасқала ауданы әкімдігі мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімінің "Тасқала аудандық мәдени – демалыс орталығы" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорыны
121
3%
1
39
"Батыс Қазақстан облысы әкімдігі білім басқармасының Тасқала ауданы білім беру бөлімінің "Сәулет" мектеп-лицейі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі
93
2%
1
40
"Батыс Қазақстан облысы әкімдігі білім басқармасының Тасқала ауданы білім беру бөлімінің "Оян "мектеп-бөбекжай-балабақша" кешені" коммуналдық мемлекеттік мекемесі
50
2%
1
41
"Батыс Қазақстан облысы әкімдігі білім басқармасының Тасқала ауданы білім беру бөлімінің "Мерей жалпы орта білім беретін мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі
58
2%
1
42
"Батыс Қазақстан облысы әкімдігі білім басқармасының Тасқала ауданы білім беру бөлімінің "Достық "мектеп-бөбекжай-балабақша" кешені" коммуналдық мемлекеттік мекемесі
51
2%
1
Теректі ауданы
43
"Батыс Қазақстан облысы әкімдігі білім басқармасының Теректі ауданы білім беру бөлімінің "Подстепный жалпы орта білім беретін мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі
95
2%
1
44
"Батыс Қазақстан облысы әкімдігі білім басқармасының Теректі ауданы білім беру бөлімінің "Ы.Алтынсарин атындағы жалпы орта білім беретін мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі
63
2%
1
45
"Батыс Қазақстан облысы әкімдігі білім басқармасының Теректі ауданы білім беру бөлімінің "Пойма жалпы орта білім беретін мектебі" КММ
63
2%
1
46
Батыс Қазақстан облысы әкімдігі білім басқармасының Теректі ауданы білім беру бөлімінің "Аксуат мектеп-бөбекжай-балабақша кешені" коммуналдық мемлекеттік мекемесі
73
2%
1
Шыңғырлау ауданы
47
Шыңғырлау аудандық мәдениет бөлімінің "Шыңғырлау аудандық мәдени-демалыс орталығы" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны