О внесении изменений в решение маслихата района Марқакөл от 27 декабря 2024 года № 18/3-VIІI "О бюджете района Марқакөл на 2025-2027 годы"
Решение маслихата района Марқакөл Восточно-Казахстанской области от 18 декабря 2025 года № 35/4-VIII
Примечание ИЗПИ!
Порядок введения в действие настоящего решения см. в п. 2.
Маслихат района Марқакөл РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата района Марқакөл "О бюджете района Марқакөл на 2025-2027 годы" от 27 декабря 2024 года № 18/3-VІІI следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2025-2027 годы согласно приложению 1 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 5 645 892,8 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 4 492 858,5 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям 1 816,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 817,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 1 150 401,3 тысяч тенге;
2) затраты – 6 767 667,9 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 90 436,0 тысяч тенге;
бюджетные кредиты – 90 436,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 104 044,0 тысяч тенге;
приобретение финансовых активов - 104 044,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - -1 316 255,1тысяч тенге;
6)финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 316 255,1тысяч тенге:
поступления займов – 90 436,0 тысяч тенге;
погашение займов – 90 436,0 тысяч тенге.
используемые остатки бюджетных средств – 1 225 819,1 тысяч тенге;
остатки бюджетных средств – 1 225 819,1 тысяч тенге.";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель маслихата района Марқакөл М. Калелов
Приложение к решению
маслихата района Марқакөл

Марқакөл аудандық мәслихатының 2024 жылғы 27 желтоқсандағы № 18/3-VІII "2025-2027 жылдарға арналған Марқакөл ауданының бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Шығыс Қазақстан облысы Марқакөл ауданының мәслихаты 2025 жылғы 18 желтоқсандағы № 35/4-VIII шешімі
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешімнің қолданысқа енгізілу тәртібін 2-т қараңыз.
Марқакөл аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Марқакөл аудандық мәслихатының "2025-2027 жылдарға арналған Марқакөл ауданының бюджеті туралы" 2024 жылғы 27 желтоқсандағы № 18/3-VIІІ шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1 қосымшаға сәйкес, соның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 5 645 892,8 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 4 492 858,5 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 1 816,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түскен түсімдер – 817,0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 1 150 401,3 мың теңге;
2) шығындар – 6 767 667,9 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредит беру – 90 436 мың теңге;
бюджеттік кредиттер – 90 436,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо - 104 044,0 мың теңге;
қаржы активтерін сатып алу - 104 044,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профицит) - -1 316 255,1 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитті пайдалану) –1 316 255,1мың теңге:
қарыздар түсімі – 90 436,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 90 436,0 мың теңге.
бюджеттік қаражатының пайдаланатын қалдықтары – 1 225 819,1 мың теңге;
бюджет қаражаты қалдықтары – 1 225 819,1 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2025 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Марқакөл аудандық мәслихатының төрағасы М. Калелов
Марқакөл аудандық мәслихатының

113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
684 679,9
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
119 406,5
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
96 866,5
015
Капитальные расходы государственного органа
22 540,0
02
Оборона
25 811,8
1
Военные нужды
0,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
0,0
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
0,0
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
25 811,8
122
Аппарат акима района (города областного значения)
25 811,8
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
13 237,8
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
12 574,0
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
16 480,0
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
16 480,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
16 480,0
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
16 480,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
295 059,0
1
Социальное обеспечение
36 540,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
36 540,0
005
Государственная адресная социальная помощь
36 540,0
2
Социальная помощь
160 050,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
160 050,0
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
30 084,0
006
Оказание жилищной помощи
0,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
11 827,0
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
944,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
102 847,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью

113
Төмен тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
684 679,9
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
119 406,5
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
96 866,5
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
22 540,0
02
Қорғаныс
25 811,8
1
Әскери мұқтаждар
0,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
0,0
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
0,0
2
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
25 811,8
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
25 811,8
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
13 237,8
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
12 574,0
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
16 480,0
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
16 480,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
16 480,0
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
16 480,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
295 059,0
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
36 540,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
36 540,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
36 540,0
2
Әлеуметтiк көмек
160 050,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
160 050,0
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
30 084,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
0,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
11 827,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
944,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
102 847,0
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету

009
Поддержка культурно-досуговой работы
221 467,0
2
Спорт
23 015,0
819
Отдел внутренней политики, культуры, развития языков и спорта района (города областного значения)
23 015,0
006
Развитие массового спорта и национальных видов спорта
2 000,0
014
Проведение спортивных соревнований на районном (города областного значения) уровне
10 736,0
015
Подготовка и участие членов сборных команд района (города областного значения) по различным видам спорта на областных спортивных соревнованиях
10 279,0
3
Информационное пространство
98 234,0
819
Отдел внутренней политики, культуры, развития языков и спорта района (города областного значения)
98 234,0
005
Услуги по проведению государственной информационной политики
18 000,0
007
Функционирование районных (городских) библиотек
79 431,0
008
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
803,0
9
Прочие услуги по организации культуры, спорта, туризма и информационного пространства
263 128,8
819
Отдел внутренней политики, культуры, развития языков и спорта района (города областного значения)
263 128,8
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области внутренней политики, культуры, развития языков и спорта
123 654,6
003
Капитальные расходы государственного органа
20 647,2
004
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
50 328,0
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
68 499,0
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
138 622,8
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
138 622,8
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
21 232,8
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
21 232,8
806
Отдел сельского хозяйства, земельных отношений и предпринимательства района (города областного значения)
117 390,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития сельского хозяйства, земельных отношений и предпринимательства
98 390,0
017
Капитальные расходы государственного органа
19 000,0
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
51 015,0
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
51 015,0
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
51 015,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)

009
Мәдени-демалыс жұмысын қолдау
221 467,0
2
Спорт
23 015,0
819
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат, мәдениет, тілдерді дамыту және спорт бөлімі)
23 015,0
006
Ұлттық және бұқаралық спорт түрлерін дамыту
2 000,0
014
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалық) деңгейде спорттық жарыстар өткiзу
10 736,0
015
Әртүрлi спорт түрлерi бойынша аудан (облыстық маңызы бар қала) құрама командаларының мүшелерiн дайындау және олардың облыстық спорт жарыстарына қатысуы
10 279,0
3
Ақпараттық кеңiстiк
98 234,0
819
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат, мәдениет, тілдерді дамыту және спорт бөлімі)
98 234,0
005
Мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
18 000,0
007
Аудандық (қалалық) кiтапханалардың жұмыс iстеуi
79 431,0
008
Мемлекеттiк тiлдi және Қазақстан халқының басқа да тiлдерін дамыту
803,0
9
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңiстiктi ұйымдастыру жөнiндегi өзге де қызметтер
263 128,8
819
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат, мәдениет, тілдерді дамыту және спорт бөлімі)
263 128,8
001
Ақпаратты, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында жергілікті деңгейде мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
123 654,6
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
20 647,2
004
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
50 328,0
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
68 499,0
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
138 622,8
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
138 622,8
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
21 232,8
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
21 232,8
806
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы, жер қатынастары және кәсіпкерлік бөлімі
117 390,0
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығын, жер қатынастарын реттеу және кәсіпкерлікті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
98 390,0
017
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
19 000,0
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
51 015,0
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
51 015,0
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
51 015,0
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайлы және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер