Жергілікті ауқымдағы табиғи сипаттағы төтенше жағдайды жариялау туралы
Шығыс Қазақстан облысы Марқакөл ауданының әкімінің 2025 жылғы 8 қаңтардағы № 1 шешімі
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 33-бабы 1-тармағының 13) тармақшасына, "Азаматтық қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 48-бабына және 50-бабы 2-тармағының 2) тармақшасына, "Табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлардың сыныптамасын белгілеу туралы" Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрінің міндетін атқарушының 2023 жылғы 10 мамырдағы №240 (Нормативтік құқытық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде №32469 болып тіркелген) бұйрығына сәйкес, Марқакөл ауданының Төтенше жағдайлардың алдын алу және жою жөніндегі комиссиясының 2025 жылғы 06 қаңтардағы №2 кезектен тыс отырысының хаттамасы негізінде, ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Марқакөл ауданының аумағындағы Орта Теректі су қоймасында жергілікті ауқымдағы табиғи сипаттағы төтенше жағдай жариялансын.
2. Объектілік сипаттағы төтенше жағдайларды жою Марқакөл ауданы әкімінің орынбасары Н.М.Бейсеновқа жүктелсін және осы шешімнен туындайтын тиісті іс-шараларды қабылдау тапсырылсын.
3. Осы шешімнің орындалуын бақылауды өзіме қалдырамын.
Осы шешім алғашқы ресми жарияланған күнен бастап қолданысқа енгізілді.
Марқакөл ауданының әкімі Р. Кемешев

Об объявлении чрезвычайной ситуации природного характера местного масштаба
Решение акима района Марқакөл Восточно-Казахстанской области от 8 января 2025 года № 1
В соответствии с подпунктом 13) пункта 1 статьи 33 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", статьей 48 и Закона подпунктом 2) пункта 2 статьи 50 Закона Республики Казахстан "О гражданской защите", приказом исполняющего обязанности Министра по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан от 10 мая 2023 года №240 "Об установлении классификации чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера" Казахстан В соответствии (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за №32469), на основании протокола внеочередного заседания комиссии по предупреждению и ликвидации чрезвычайных ситуаций района Марқакөл от 06 января 2025 года №2 РЕШИЛ:
Объявить чрезвычайную ситуацию природного характера местного масштаба на водохранилище Орта-Теректы на территории Маркакольского района.
1. Руководителем ликвидации чрезвычайной ситуации природного характера назначить заместителя акима района Марқакөл Бейсенова Н.М. и поручить принятие мер по проведению мероприятия, вытекающие из настоящего решения.
2. Контроль за исполнением настоящего решения оставляю за собой.
Настоящее решение введено в действие со дня его первого официального опубликования.
Аким района Марқакөл Р. Кемешев