О внесении изменений в решение Шемонаихинского районного маслихата от 27 декабря 2024 года № 25/3-VIII "О бюджетах города, поселков и сельских округов Шемонаихинского района на 2025-2027 годы"
Решение Шемонаихинского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 24 декабря 2025 года № 43/3-VIII
Примечание ИЗПИ!
Порядок введения в действие настоящего решения см. в п. 2.
Шемонаихинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Шемонаихинского районного маслихата от 27 декабря 2024 года № 25/3-VIII "О бюджетах города, поселков и сельских округов Шемонаихинского района на 2025-2027 годы" следующие изменения:
пункт 4 изложить в новой редакции:
"4. Утвердить бюджет поселка Первомайский Шемонаихинского района на 2025-2027 годы согласно приложениям 4, 5 и 6 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 181 995,0 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 45 220,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала – 109,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 136 666,0 тысяч тенге;
2) затраты – 187 846,0 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -5 851,0 тысяча тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 5 851,0 тысяча тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 5 851,0 тысяча тенге.";
пункт 6 изложить в новой редакции:
"6. Предусмотреть в бюджете поселка Первомайский Шемонаихинского района на 2025 год целевые текущие трансферты из вышестоящих бюджетов в сумме 86 207,0 тысяч тенге.";
пункт 31 изложить в новой редакции:
"31. Утвердить бюджет Разинского сельского округа Шемонаихинского района на 2025-2027 годы согласно приложениям 31, 32 и 33 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 74 974,0 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 6 190,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 539,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тенге;
поступления трансфертов – 68 245,0 тысяч тенге;
2) затраты – 77 185,2 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;

Шемонаиха аудандық мәслихатының 2024 жылғы 27 желтоқсандағы №25/3-VIII "2025-2027 жылдарға арналған Шемонаиха ауданының қала, кенттер және ауылдық округтерінің бюджеттері туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Шығыс Қазақстан облысы Шемонаиха аудандық мәслихатының 2025 жылғы 24 желтоқсандағы № 43/3-VIII шешімі
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешімнің қолданысқа енгізілу тәртібін 2-т қараңыз.
Шемонаиха аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Шемонаиха аудандық мәслихатының 2024 жылғы 27 желтоқсандағы №25/3-VIII "2025-2027 жылдарға арналған Шемонаиха ауданының қала, кенттер және ауылдық округтерінің бюджеттері туралы" шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
4-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"4. 2025-2027 жылдарға арналған Шемонаиха ауданы Первомайский кентініңбюджеті тиісінше 4, 5 және 6 - қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадайкөлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 181 995,0 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 45 220,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 109,0мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 136 666,0 мың теңге;
2) шығындар – 187 846,0 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -5 851,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) –5 851,0 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімдері – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 5 851,0 мың теңге.";
6-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"6. Шемонаиха ауданы Первомайский кенті бюджетінде 86 207,0 мың теңге сомасында жоғары тұрған бюджеттерден 2025 жылға арналған нысаналы ағымдағы трансферттер қарастырылсын.";
31-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"31. 2025-2027жылдарға арналған Шемонаиха ауданы Разин ауылдық округінің бюджеті тиісінше 31, 32 және 33-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 74 974,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 6 190,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 539,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
трансферттердің түсімдері – 68 245,0 мың теңге;
2) шығындар – 77 185,2 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу– 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;

5) дефицит (профицит) бюджета – -2 211,2 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 2 211,2 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 2 211,2 тысяч тенге.";
пункт 33 изложить в новой редакции:
"33. Предусмотреть в бюджете Разинского сельского округа Шемонаихинского района на 2025 год целевые текущие трансферты из вышестоящих бюджетов в бюджет сельского округа в сумме 35 977,0 тысяч тенге.";
приложения 4 и 31 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1 и 2 к настоящему решению.

5) бюджет тапшылығы (профициті) – -2 211,2 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 2 211,2 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімдері – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 2 211,2 мың теңге.";
33-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"33. Шемонаиха ауданы Разин ауылдық округінің бюджетінде 35 977,0 мың теңге сомасында жоғары тұрған бюджеттерден 2025 жылға арналған ауылдық округ бюджетіне берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер көлемі қарастырылсын.";
көрсетілген шешімнің 4 және 31-қосымшалары осы шешімнің 1және 2-қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.