О районном бюджете района Алтай на 2026-2028 годы
Решение маслихата района Алтай Восточно-Казахстанской области от 19 декабря 2025 года № 37/3-VIII
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2026.
В соответствии со статьей 91 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, с подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", маслихат района Алтай РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2026-2028 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 19514689,8 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 15117712,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 43712,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 73378,0 тысяч тенге;
специальные поступления – 0,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 4279887,8 тысяч тенге;
2) затраты – 20203869,8 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 489,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 25950,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 25461,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -689669,0 тысяч тенге;
6) ненефтяной дефицит (профицит) бюджета – 0,0 тысяч тенге;
7) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета –
689669,0 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 220829,0 тысяч тенге;
погашение займов – 25461,0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 494301,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения маслихата района Алтай Восточно - Казахстанской области от 15.05.2026 № 41/6-VIII (вводится в действие с 01.01.2026).
2. Принять к исполнению на 2026 год нормативы распределения доходов в районный бюджет по социальному налогу в размере 1 процент, индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты, индивидуальному подоходному налогу с доходов, не облагаемых у источника выплаты, индивидуальному подоходному налогу с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты, корпоративному подоходному налогу с юридических лиц, за исключением поступлений от субъектов крупного предпринимательства и организаций нефтяного сектора в размере 100 процентов, установленные решением Восточно-Казахстанского областного маслихата от 9 декабря 2025 года № 26/206-VIII "Об областном бюджете на 2026-2028 годы".

2026-2028 жылдарға арналған Алтай ауданының аудандық бюджеті туралы
Шығыс Қазақстан облысы Алтай ауданы мәслихатының 2025 жылғы 19 желтоқсандағы № 37/3-VIII шешімі
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01 2026 бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 91-бабына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Алтай ауданының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2026-2028 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3 - қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 19514689,8 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер– 15117712,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 43712,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 73378,0 мың теңге;
арнаулы түсімдер – 0,0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 4279887,8 мың теңге;
2) шығындар – 20203869,8 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 489,0 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 25950,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 25461,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге, соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0,0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -689669,0 мың теңге;
6) бюджеттің мұнайға қатысты емес тапшылығы (профициті) – 0,0 мың теңге;
7) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) –
689669,0 мың теңге, соның ішінде:
қарыздар түсімі – 220829,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 25461,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 494301,0 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Алтай ауданы мәслихатының 15.05.2026 № 41/6-VIII шешімімен (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2025 жылғы 9 желтоқсандағы № 26/206 - VIII "2026-2028 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешімімен белгіленген, 2026 жылға арналған аудандық бюджетке әлеуметтік салық бойынша 1 пайыз мөлшерінде, төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы, төлем көзінен салық салынбайтын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы, төлем көзінен салық салынбайтын шетел азаматтарының табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы, ірі кәсіпкерлік субъектілерінен және мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, заңды тұлғалардан алынатын корпоративтік табыс салығы бойынша кірістерді бөлу нормативтері 100 пайыз мөлшерінде орындауға алынсын.

3. Предусмотреть в районном бюджете на 2026 год объемы субвенций, передаваемых их районного бюджета в бюджеты городов районного значения, поселков, сельских округов в общей сумме 323630,0 тысяч тенге, в том числе:
- город Серебрянск 26007,0 тысяч тенге;
- поселок Зубовск 18364,0 тысяч тенге;
- поселок Октябрьский 11276,0 тысяч тенге;
- поселок Прибрежный 29822,0 тысяч тенге;
- Никольский сельский округ 42536,0 тысяч тенге;
- Парыгинский сельский округ 19593,0 тысяч тенге;
- сельский округ Полянское 30111,0 тысяч тенге;
- Соловьевский сельский округ 22472,0 тысяч тенге;
- Средигорный сельский округ 26827,0 тысяч тенге;
- Северный сельский округ 28691,0 тысяч тенге;
- Тургусунский сельский округ 25861,0 тысяч тенге;

3. 2026 жылға арналған аудандық бюджетте аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердің, ауылдық округтердің бюджеттеріне аудандық бюджеттен берілетін субвенциялардың көлемі жалпы 323630,0 мың теңге сомада көзделсін, соның ішінде:
- Серебрянск қаласы 26007,0 мың теңге;
- Зубовск кенті 18364,0 мың теңге;
- Октябрьск кенті 11276,0 мың теңге;
- Прибрежный кенті 29822,0 мың теңге;
- Никольск ауылдық округі 42536,0 мың теңге;
- Парыгино ауылдық округі 19593,0 мың теңге;
- Полянское ауылдық округі 30111,0 мың теңге;
- Соловьево ауылдық округі 22472,0 мың теңге;
- Средигорный ауылдық округі 26827,0 мың теңге;
- Северный ауылдық округі 28691,0 мың теңге;
- Тұрғысын ауылдық округі 25861,0 мың теңге;

- Чапаевский сельский округ 42070,0 тысяч тенге.
4. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2026 год в сумме 358710,0 тысяч тенге.
5. Предусмотреть в районном бюджете на 2026 год кредиты из республиканского бюджета на реализацию мер социальной поддержки специалистов.
6. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2026 года.
Председатель маслихата района Алтай Л. Гречушникова
Приложение 1 к решению
маслихата района Алтай

- Чапаево ауылдық округі 42070,0 мың теңге.
4. Ауданның жергілікті атқарушы органының 2026 жылға арналған резерві 358710,0 мың теңге сомада бекітілсін.
5. 2026 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға кредиттер көзделсін.
5. Осы шешім 2026 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Алтай ауданының мәслихат төрағасы Л. Гречушникова
Алтай ауданының мәслихатының

65000,0
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
65000,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
1438363,6
1
Социальное обеспечение
153726,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
153726,0
005
Государственная адресная социальная помощь
153726,0
2
Социальная помощь
1192684,6
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
1181995,0
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
30360,0
006
Оказание жилищной помощи
600,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
117496,0
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
4300,0
013
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
194583,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
331883,0
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и лиц с инвалидностью
257789,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
244984,0
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
10689,6
007
Социальная поддержка отдельных категорий граждан в виде льготного, бесплатного проезда на городском общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов
10689,6
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
91953,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
91953,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
88978,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
2340,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
635,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
4196385,8
1
Жилищное хозяйство
1354832,4

65000,0
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
65000,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
1438363,6
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
153726,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
153726,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
153726,0
2
Әлеуметтiк көмек
1192684,6
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1181995,0
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
30360,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
600,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
117496,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
4300,0
013
Белгіленген тұрғылықты жері жоқ тұлғаларды әлеуметтік бейімдеу
194583,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
331883,0
015
Зейнеткерлер мен мүгедектігі бар адамдарға әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
257789,0
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
244984,0
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
10689,6
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша азаматтардың жекелеген санаттарын қалалық қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен, тегін жол жүру түрінде әлеуметтік қолдау
10689,6
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
91953,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
91953,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
88978,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
2340,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
635,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
4196385,8
1
Тұрғын үй шаруашылығы
1354832,4

70974,0
9
Прочие государственные услуги общего характера
136488,0
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
93689,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции
93689,0
493
Отдел предпринимательства, промышленности и туризма района (города областного значения)
42799,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства, промышленности и туризма
42799,0
02
Оборона
464769,0
1
Военные нужды
67241,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
67241,0
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
67241,0
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
397528,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
397528,0
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
397528,0
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
180000,0
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
180000,0
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
180000,0
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
180000,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
1127853,0
1
Социальное обеспечение
48188,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
48188,0
005
Государственная адресная социальная помощь
48188,0
2
Социальная помощь
983655,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
983655,0
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
31740,0
006
Оказание жилищной помощи
1300,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
60690,0
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
4651,0
013
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
201812,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
343449,0
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и лиц с инвалидностью
263613,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью

70974,0
9
Жалпы сипаттағы өзге де мемлекеттiк қызметтер
136488,0
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
93689,0
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
93689,0
493
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік, өнеркәсіп және туризм бөлімі
42799,0
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті, өнеркәсіпті және туризмді дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
42799,0
02
Қорғаныс
464769,0
Әскери мұқтаждар
67241,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
67241,0
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
67241,0
2
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
397528,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
397528,0
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
397528,0
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
180000,0
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
180000,0
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
180000,0
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
180000,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
1127853,0
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
48188,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
48188,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
48188,0
2
Әлеуметтiк көмек
983655,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
983655,0
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
31740,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
1300,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
60690,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
4651,0
013
Белгіленген тұрғылықты жері жоқ тұлғаларды әлеуметтік бейімдеу
201812,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
343449,0
015
Зейнеткерлер мен мүгедектігі бар адамдарға әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
263613,0
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету

50966,0
9
Прочие услуги по организации культуры, спорта, туризма и информационного пространства
166886,0
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
121065,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
50883,0
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
70182,0
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
45821,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области культуры, развития языков, физической культуры и спорта
45821,0
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
100746,0
1
Сельское хозяйство
76311,0
477
Отдел сельского хозяйства и земельных отношений района (города областного значения)
76311,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства и земельных отношений
76311,0
6
Земельные отношения
5904,0
477
Отдел сельского хозяйства и земельных отношений района (города областного значения)
5904,0
011
Землеустройство, проводимое при установлении границ районов, городов областного значения, районного значения, сельских округов, поселков, сел
5904,0
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
18531,0
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
18531,0
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
18531,0
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
57410,0
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
57410,0
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
57410,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
57410,0
12
Транспорт и коммуникации
98500,0
1
Автомобильный транспорт
8500,0
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
8500,0
045
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов
8500,0
9
Прочие услуги в сфере транспорта и коммуникаций
90000,0
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)

50966,0
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңiстiктi ұйымдастыру жөнiндегi өзге де қызметтер
166886,0
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
121065,0
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
50883,0
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
70182,0
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
45821,0
001
Жергілікті деңгейде мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
45821,0
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
100746,0
1
Ауыл шаруашылығы
76311,0
477
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы мен жер қатынастары бөлімі
76311,0
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы және жер қатынастары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
76311,0
6
Жер қатынастары
5904,0
477
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы мен жер қатынастары бөлімі
5904,0
011
Аудандардың, облыстық маңызы бар, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердiң, ауылдардың, ауылдық округтердiң шекарасын белгiлеу кезiнде жүргiзiлетiн жерге орналастыру
5904,0
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
18531,0
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
18531,0
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
18531,0
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
57410,0
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
57410,0
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
57410,0
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайлы және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
57410,0
12
Көлiк және коммуникация
98500,0
1
Автомобиль көлiгi
8500,0
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
8500,0
045
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу
8500,0
9
Көлiк және коммуникациялар саласындағы өзге де қызметтер
90000,0
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі