О бюджете города Зайсан Зайсанского района на 2025-2027 годы
Решение Зайсанского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 23 декабря 2025 года № 46/4-VIII
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2026.
В соответствии со статьей 91 Бюджетного Кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", решением Зайсанского районного маслихата от 19 декабря 2025 года №45/2-VIII "О бюджете Зайсанского района на 2026-2028 годы" Зайсанский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет города Зайсан Зайсанского района на 2026-2028 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы - 726 481,0 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 696 981,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 6 500,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 23 000,0 тысяч тенге;
специальные поступления - 0,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 0,0 тысяч тенге;
2) затраты – 729 905,9 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 0,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0,0 тысяч тенге;
приобретение финансовых активов - 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - - 3 424,9 тысяч тенге;
6) ненефтяной дефицит (профицит) бюджета - 0,0 тысяч тенге;
7) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 3 424,9 тысяч тенге;
поступление займов - 0,0 тысяч тенге;
погашение займов - 0,0 тысяч тенге;

2026-2028 жылдарға арналған Зайсан ауданы Зайсан қаласының бюджеті туралы
Шығыс Қазақстан облысы Зайсан аудандық мәслихатының 2025 жылғы 23 желтоқсандағы № 46/4-VIII шешімі
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01 2026 бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының Бюджет Кодексінің 91-бабына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына, "2026-2028 жылдарға Зайсан ауданының бюджеті туралы" Зайсан аудандық мәслихатының 2025 жылғы 19 желтоқсандағы №45/2-VIII шешіміне сәйкес Зайсан аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2026-2028 жылдарға арналған Зайсан ауданы Зайсан қаласының бюджеті тиісінше 1, 2, 3 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2026 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 726 481,0 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер - 696 981,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 6 500,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 23 000,0 мың теңге;
арнаулы түсімдер – 0,0 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 0,0 мың теңге;
2) шығындар – 729 905,9 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0,0 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0,0 мың теңге;
4) қаржылық активтермен жасалатын операциялар бойынша сальдо –0,0 мың теңге;
қаржылық активтерді сатып алу – 0,0 мың теңге;
мемлекеттің қаржылық активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -3 424,9 мың теңге;
6) бюджеттің мұнайға қатысты емес тапшылығы (профициті) - 0,0 мың теңге;
7) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 3 424,9 мың теңге;
қарыздар түсімі – 0,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0,0 мың теңге;

используемые остатки бюджетных средств – 3 424,9 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Зайсанского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 19.03.2026 № 49/3-VIII (вводится в действие с 01.01.2026).
1-1. Используемые остатки бюджетных средств 3 424,9 тысяч тенге распределить согласно приложению 4 к настоящему решению.
Сноска. Решение дополнено пунктом 1-1 - в соответствии с решением Зайсанского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 19.03.2026 № 49/3-VIII (вводится в действие с 01.01.2026).

бюджет қаражатының пайдаланатын қалдықтары – 3 424,9 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Зайсан аудандық мәслихатының 19.03.2026 № 49/3-VIII шешімімен (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі).
1-1. 3 424,9 мың теңге бюджет қаражатының пайдаланатын қалдықтары осы шешімнің 4 қосымшасына сәйкес бөлінсін.
Ескерту. Шешім 1-1-тармақпен толықтырылды - Шығыс Қазақстан облысы Зайсан аудандық мәслихатының 19.03.2026 № 49/3-VIII шешімімен (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі).

2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2026 года.
Председатель районного маслихата Е. Загипаров
Приложение 1 к решению №46/4-VIII
Зайсанского районного маслихата
от 23 декабря 2025 года
Бюджет города Зайсан на 2026 год
Сноска. Приложение 1 - в редакции решения Зайсанского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 19.03.2026 № 49/3-VIII (вводится в действие с 01.01.2026).
Категория
Сумма (тысяч тенге)
Класс
Подкласс
Наименование
I. ДОХОДЫ

2. Осы шешім 2026 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихат төрағасы Е. Загипаров
Зайсан аудандық мәслихатының
2025 жылғы 23 желтоқсандағы
№46/4-VIII шешіміне
1 қосымша
2026 жылға арналған Зайсан қаласының бюджеті
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Зайсан аудандық мәслихатының 19.03.2026 № 49/3-VIII шешімімен (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі).
Санаты
Сома (мың теңге)
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы
I. КІРІСТЕР